Sonda
Gdzie najczęściej robisz zakupy?
w Biedronce
w Intermarche
w Netto
w Kauflandzie
w Lidlu
w małym sklepiku, niedaleko domu
POGODA

Reklama

Wydarzenia

Rzecznik Prezydenta Miasta • Piątek [04.09.2009, 17:30:55] • Świnoujście

Rybacy z PPDiUR ODRA mogą otrzymać rekompensaty

Rybacy z PPDiUR ODRA mogą otrzymać rekompensaty

fot. Sławomir Ryfczyński

Pomoc finansowa w wysokości, uzależnionej od czasokresu pracy mogłaby wynieść od 234 euro do 352 euro miesięcznie.

W związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 26 czerwca 2009 roku: w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty i zwracania pomocy finansowej na realizację środków objętych osią priorytetową 1 – Środki na rzecz dostosowania floty rybackiej ,zawartą w programie operacyjnym „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013” Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz podjął działania zmierzające do umożliwienia skorzystania z zapisów ustawy i otrzymania rekompensat przez rybaków ze Świnoujścia, w tym byłych pracowników PPDiUR ODRA.

Zgodnie z zapisami cytowanego rozporządzenia, pomoc w ramach rekompensat społecznych, mogliby otrzymać rybacy, którzy:
· Trwale zaprzestali wykonywania zawodu rybaka;
· Ukończyli co najmniej 55.rok życia;
· Pracowali w zawodzie rybaka na statku rybackim co najmniej przez 10 lat.

Według wstępnych szacunków, z tej formy pomocy ,w Świnoujściu mogłoby skorzystać około 250 byłych rybaków. Już dziś na stronie internetowej Urzędu Miasta www.swinoujscie.pl znajdą się wzory dokumentów oraz wniosków ,jakie należy wypełnić ,aby mieć możliwość otrzymania rekompensaty.
Każdy z zainteresowanych poradą w tej sprawie, może zwrócić się również z bezpośrednim zapytaniem do Sekretarza Miasta Pana Dariusza Wojcieszka –pok.101 I piętro.


komentarzy: 61, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 61

Gość • Piątek [24.12.2010, 12:33:10] • [IP: 79.238.210.***]

kompletna bzdura

Gość • Piątek [17.09.2010, 14:36:19] • [IP: 83.28.91.*]

jak się mają sprawy

Gość • Piątek [21.05.2010, 11:34:53] • [IP: 77.242.225.**]

Nikt. Sprawy kierowane są do sądów...

Gość • Piątek [21.05.2010, 09:26:45] • [IP: 89.206.32.**]

czy w koncu ktos otrzymal rekompensate?

george • Środa [14.04.2010, 20:18:58] • [IP: 85.237.180.**]

rybacy potrzebuję pomocy - chciałbym zdobyć wyciąg zarobków za lata 1990 do 2002 potrzebuję do naliczenia emerytury - na jaki adres powinienem wysłać podanie w tej sprawie - mój adres jerzykaminski1@wp.pl

Gość • Poniedziałek [15.03.2010, 18:48:06] • [IP: 79.186.113.***]

pracowalem w odrze do konca czyli do likwidacji mam jakies szanse na jakas rekompesate pomoc..juz nieplywam... aaa tylko 6 lat wsumie . ..ostatni rejs z p. Wrownym na orleniu.. radek0704@interia.pl

Gość • Niedziela [14.03.2010, 19:17:00] • [IP: 62.152.145.**]

Ja też jestem z paru setek rybaków" Odry"którzy składali wnioski o wcześniejszą emeryturę do ARiMR-u i właśnie po pół roku czekania dostałem odpowiedz że mi się nie należy.W uzasadnieniu napisali że" rybakiem" jest osoba której zajęciem jest zawodowe rybactwo na pokładzie czynnego statku rybackiego.Rozporządzenie Ministra Rolnictwa mówi że emerytura jest przyznawana rybakowi trwale zaprzestał wykonywania zawodu rybaka.Jak można było być przy składaniu wniosku czynnym zawodowo rybakiem i jednocześnie trwale zaprzestać wykonywania zawodu rybaka?To dlaczego ARiMR przyjmował wnioski i naraził setki ludzi na koszty.A może się dyrektor ARiMR-u przeraził się ilością wniosków i że za dużo pieniędzy wyda i zabraknie im na premie za mozolną i ciężką pracę przy rozpatrywaniu naszych wniosków.I aby jak najwięcej wniosków odrzucić wyszukali zapis z dnia 27 lipca 2006 r.rozporządzenia Rady nr1198/2006(Dz.Urz.UE L 223 z.15.08.2006 str.1.Dyrektorowi dziękuję odmowę przyznania pomocy finansowej, przyznajcie ją sobie.

JERZY KAMIŃKSI • Sobota [06.03.2010, 20:39:25] • [IP: 85.237.180.**]

JESTEŚMY BYLI RYBACY DALEKOMORSCY JAK INDIANIE W AMERYCE - ISTNIELI I NIKT NIE WIE PO CO I DOBRZE ŻE ICH NIE MA TO NIE MA PROBLEMU - ALE MY JESZCZE ŻYJEMY I NIE POZWÓLMY NA ZAPOMNIENIE ! pozdrawiam wszystkich z PPDiUR" Odra" Świnoujście

Gość • Poniedziałek [01.03.2010, 12:46:47] • [IP: 77.242.225.**]

Odmowy, odmowy i jeszcze raz odmowy...

Gość • Piątek [26.02.2010, 16:25:10] • [IP: 83.28.105.***]

jak z tymi rekompensatami drodzy rybacy macie jakieś informację

Gość • Wtorek [26.01.2010, 12:12:10] • [IP: 77.242.225.**]

Następny list z ARIMR Szczecin: "W związku z zakończeniem weryfikacji wniosku, informuję o możliwości zapoznania się z aktami sprawy i wypowiedzenia się, co do zebranych dokumentów. Termin wydania decyzji: luty 2010" O co tu chodzi? Dlaczego miałbym zapoznawać się dokumentami, które sam złożyłem? Dostał już ktoś takie pismo?

Gość • Czwartek [31.12.2009, 10:58:00] • [IP: 92.55.192.*]

Ale jak można zmieniać zasady w trakcie gry ? Wydaje mi się, że pierwszy lepszy prawnik jest w stanie wygrać tę sprawę w sądzie...

Gość • Wtorek [29.12.2009, 19:36:13] • [IP: 79.184.51.**]

Krecic to kreca !! Wymyslaja zeby nic nie dac!Jednak sprawa oczywista nie jest hahaha, gdyz nie pisza wprost o co chodzi tylko przez opłotki. Rybacy z ODRY zabili im cwieka chociaz tak a niech im tam !!

Gość • Wtorek [29.12.2009, 19:24:28] • [IP: 83.21.35.***]

A to znaczy że nic nie dostaniecie, kręcą jak diabeł młynem.Już dobrze wiedzą, co zrobić by uniknąć wypłat rekompensat.Ministerstwo nie spodziewało się że jest okazała grupa rybaków, no niestety to ludzie morza, twardziele.

Gość • Wtorek [29.12.2009, 15:08:24] • [IP: 79.184.51.**]

No dobrze ale co to oznacza?Poprawki wprowadzili jak juz byly złozone wnooski !!Znaczy juz wszystko stracone?Chyba tak nie jest skoro kaza czekac do marca jednak cos w tym jest zawilego ze od razu nie odsyłaja z kwitkiem !! No bo albo sie nie nalezy i juz. ..ale jednak zmieniaja ustawe !! wiec rybacy z odry maja racje !!

Gość • Wtorek [29.12.2009, 12:20:37] • [IP: 80.245.184.***]

Ministerstwo wprowadziło poprawki do DzU nr101 poz.840 z dn.26.06.2009 r.&21 ust.1 pkt 3.która wprowadza;przepracowal na statkach conajmniej 10 lat w tym przez ostatnie 24 m-ce co najmniej 12 m-cy w momencie złożenia wniosku. uchwala wchodzi w życie 01.01, 2010 r.

jerzy kamiński • Poniedziałek [28.12.2009, 20:09:46] • [IP: 85.237.180.**]

i tu należy się zastanowić co robiły Związki Zawodowe w czasie kiedy likwidowano w sposób przestępczy naszą firmę, związki na które ja na przykład płaciłem składki przez 25 lat.

Gość • Sobota [26.12.2009, 18:56:11] • [IP: 83.21.30.***]

Rybacy nie czekajcie bo samo nic nie przyjdzie zacznijcie działać. Tak jak to robią górnicy, biorą sprawy w swoje ręce Rozwiązali zakład w zamian nic nie dostaliście. Głodowe wynagrodzenie emerytalne, To hańba ! brońcie swojej racji!

Gość • Wtorek [22.12.2009, 12:28:26] • [IP: 92.55.192.*]

22.12.2009 - odpowiedź z ARiMR Szczecin: W związku ze znaczną ilością złożonych wniosków, termin rozpatrzenia sprawy zostaje przesunięty do marca 2010r. Czyli czekaj tatka latka...

Gość • Poniedziałek [21.12.2009, 16:24:30] • [IP: 89.206.32.*]

poniedzialek 21.12.2009r otrzymalem odpowiedz z ARiMR odmowna a mianowicie rybak to osoba ktorej zajeciem jest zawodowe rybactwo na pokladzie czynnego statku rybackiego.

Gość • Poniedziałek [21.12.2009, 16:17:50] • [IP: 89.206.32.*]

poniedzialek[21.12.2009.16.21]

Gość • Czwartek [03.12.2009, 21:40:53] • [IP: 79.184.12.***]

jednak po tym co wypisuja na forach jak mozna myslec inaczej?

Gość • Środa [02.12.2009, 15:29:11] • [IP: 83.19.191.***]

nie wierze że ludzie są tacy okrutni i złośliwi.

Gość • Niedziela [22.11.2009, 16:21:07] • [IP: 79.184.7.***]

W takim razie cierpliwie czekamy i trzymamy Pana Prezydenta za slowo zobaczymy??

Gość • Niedziela [22.11.2009, 11:45:13] • [IP: 93.94.184.***]

Dziwia mnie złosliwe i obrażliwe komentarze pod adresem Pana Prezydenta Zmurkiewiicz. Przeciez nie od Niego zależy czy dostaniecie Panowie rekompensaty. Nalezałoby pomyślec logicznie, ze przeciez prezydent chcial Wam jedynie pomoc. Oddelegował do spostkań z rybakami sekretarza miasta, wydrukowali masę drukow i dalej staraja się Wam pomoc. Ani p.Prezydent ani też p.Krajniak nie odstaną rekompensat. Jeszcze żaden z rybakow nie dostał odpowiedzi w tej sprawie a juz dużo osob gorączkuje się że wszystko jest na nie. Pytam się w takim razie dlaczego wszyscy jadą ponownie do Szczecina w celu uzupełnienia wniosków skoro wiedzą juz z gory że rekompensata się nie należy. A wyciecczki pod adresem p.Prezydenta są nie na miejscu.Tak naprawdę to jak już którys z panow napisał- napewno nie jeden nie wiedział by ż taka Ustawa weszła w życie gdyby nie p.prezydent. Cierpliwosci Panowie!

Oglądasz 1-25 z 61
■ Chciała ukraść ze stacji benzynowej piwo i słodycze. Śmiała się, że nikt jej nic nie może zrobić. Personel stacji natychmiast zauważył co się dzieje i zawiadomił na miejsce ochronę i policję. Przybyli na miejsce policjanci zabrali kobietę do radiowozu. Jak udało nam się ustalić nie wyciągnięto żadnych konsekwencji wobec dziewczyny, ponieważ po wezwaniu na miejsce policji i ochrony odłożyła swój łup z powrotem. ■ Wyróżnienia z okazji Światowego Dnia Turystyki . W czasie wieczornej gali z okazji Światowego Dnia Turystyki wręczone zostały odznaczenia i wyróżnienia dla osób fizycznych i instytucji za zasługi na rzecz rozwoju turystyki w naszym województwie. Wśród wyróżnionych nie zabrakło akcentu świnoujskiego. Dwukrotnie z rąk Wicemarszałka Andrzeja Jakubowskiego i Wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej Elżbiety Wąsowicz- Zaborek, odznakę Ministra Sportu i Turystyki za zasługi na rzecz turystyki otrzymał Piotr Piwowarczyk jako Prezes Świnoujskiej Organizacji Turystycznej i dyrektor Muzeum Obrony Wybrzeża- Fort Gerharda. Drugą odznaka dla Fortu Gerharda – Muzeum Obrony Wybrzeża. ■ Mamy kolejne sygnały o grasującym po mieście borsuku. – Z psem strach spacerować, bo to bydlę jeszcze się na niego rzuci – mówi jeden z mieszkańców. – Nie wiem, czy taki borsuk może mieć wściekliznę. W ogóle nie znam się na borsukach. Niby jak mam się w takiej sytuacji zachować? Bronić psa czy uciekać Koniec ułatwień dla kierowców spoza miasta. Bez świnoujskich tablic i specjalnych identyfikatorów zapomnijcie o wjeździe na promy Bielik. ■ Nowe zasady korzystania z przeprawy w centrum miasta zaczną obowiązywać od 15 października. Na razie to na próbę – informuje rzecznik prezydenta Robert Karelus. ■ Najświeższe dobre wieści: W poniedziałek, przed godziną 21.00, na osiedlu Platan schwytano kolejnego złodzieja roweru. Czekamy na szczegółowe informacje na ten temat od policji. ■ Flota Świnoujście w świetnym stylu pokonała legnicką Miedź 3:0 ■ Przejechali 540 kilometrów na rowerach żeby promować jeleniogórskie szybownictwo ■ Krzysztof Chomicz wśród najlepszych fotografików National Geographic. Jego fotografia zatytułowana "Tango orłów" zdobyła II miejsce w dorocznym, prestiżowym konkursie magazynu. Zdjęcie zostało wykonane w krainie 44 wysp-rozlewiskach delty Świny. ■ NOWA SONDA: Gdzie najczęściej robisz zakupy? ■ Rada Miasta przyjęła zaproponowane korekty budżetu na rok 2014 ■ Od godziny 9.00 trwają obrady 58 sesji Rady Miasta. ■ Przewodniczący Rady Miasta "z powodów formalnych" odmówił wprowadzenia do porządku obrad dzisiejszej sesji projektu uchwały o powołaniu Miejskiej rady Seniorów. ■ Flota" żegna się z tegorocznymi rozgrywkami Pucharu Polski. W meczu 1/16 tych rozgrywek wyspiarze przegrali z GKS Bełchatów 1:2. Zwycięską bramkę dla gości, w drugiej minucie doliczonego czasu gry zdobył Michał Mak. ■ Dzięki umowie podpisanej MC Donalds z MKS Flota Świnoujście otrzymała dresy, piłki treningowe i stroje meczowe dla grup młodzieżowych i dziecięcych. Cały sprzęt sportowy został wydany naszym najmłodszym trampkarzom i orlikom, aby wyglądali oni jednolicie i dobrze się prezentowali na meczach oficjalnych jak również treningach. ■ W sobotę pobity długo czekał na pomoc. Karetki od Świnoujścia aż do Kamienia Pomorskiego były zajęte! Brutalnie pobili i zostawili półnagiego. Potrzebujący czekał na karetkę około 40 minut! Ambulans przyjechał aż spod Gryfic. ■ Piłkarze MKS Flota zremisowali w sobotę w wyjazdowym spotkaniu z Widzewem Łódź 1:1 ■ W czwartek 18.09 zgubiono telefon Sony Xperia Z (czarny w niebieskiej oprawce). Dla uczciwego znalazcy przewidziana jest wysoka nagroda. Kontakt: 601774647. ■ Przemek Modrzyński ze Świnoujścia w parze z Joanną Orleańską przeszli pomyślnie kolejny etap programu "Taniec z Gwiazdami" i walczyć będą nadal o kryształową kulę-głowną nagrodę największego tanecznego show Telewizji Polsat. ■ Ankieta PO dotycząca potrzeb i poziomu życia mieszkańców Świnoujścia Około tysiąca ankiet przygotowali członkowie Platformy Obywatelskiej ze Świnoujścia, będziemy w nich pytać mieszkańców miasta o najważniejsze potrzeby społeczności lokalnej, kierunki rozwój gminy czy poziom życia świnoujścian. ■ W środę znaleziono aparat marki canon s80, czarno srebrny. Właściciel proszony jest o kontakt na nr tel. 693776343. ■ Dziś, w środę, 17 września, w godz. 10:00 - 18:00, będzie można bezpłatnie zwiedzić latarnię morską w Świnoujściu. Okazją są Europejskie Dni Dziedzictwa, organizowane przez Biuro dokumentacji Zabytków w Szczecinie. ■ Plaga komarów na prawobrzeżu. Karelus: to nie nasze owady ■ Tysiące głosów wpłynęło na projekty do budżetu obywatelskiego! Liczenie wciąż trwa. -mówi Robert Karelus rzecznik prezydenta miasta. - Stąd też ich weryfikacja może potrwać dłużej, niż pierwotnie zakładano.