POGODA

Reklama

Wydarzenia

Rzecznik Prezydenta Miasta • Piątek [04.09.2009, 17:30:55] • Świnoujście

Rybacy z PPDiUR ODRA mogą otrzymać rekompensaty

Rybacy z PPDiUR ODRA mogą otrzymać rekompensaty

fot. Sławomir Ryfczyński

Pomoc finansowa w wysokości, uzależnionej od czasokresu pracy mogłaby wynieść od 234 euro do 352 euro miesięcznie.

W związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 26 czerwca 2009 roku: w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty i zwracania pomocy finansowej na realizację środków objętych osią priorytetową 1 – Środki na rzecz dostosowania floty rybackiej ,zawartą w programie operacyjnym „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013” Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz podjął działania zmierzające do umożliwienia skorzystania z zapisów ustawy i otrzymania rekompensat przez rybaków ze Świnoujścia, w tym byłych pracowników PPDiUR ODRA.

Zgodnie z zapisami cytowanego rozporządzenia, pomoc w ramach rekompensat społecznych, mogliby otrzymać rybacy, którzy:
· Trwale zaprzestali wykonywania zawodu rybaka;
· Ukończyli co najmniej 55.rok życia;
· Pracowali w zawodzie rybaka na statku rybackim co najmniej przez 10 lat.

Według wstępnych szacunków, z tej formy pomocy ,w Świnoujściu mogłoby skorzystać około 250 byłych rybaków. Już dziś na stronie internetowej Urzędu Miasta www.swinoujscie.pl znajdą się wzory dokumentów oraz wniosków ,jakie należy wypełnić ,aby mieć możliwość otrzymania rekompensaty.
Każdy z zainteresowanych poradą w tej sprawie, może zwrócić się również z bezpośrednim zapytaniem do Sekretarza Miasta Pana Dariusza Wojcieszka –pok.101 I piętro.


komentarzy: 61, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 61

Gość • Piątek [24.12.2010, 12:33:10] • [IP: 79.238.210.***]

kompletna bzdura

Gość • Piątek [17.09.2010, 14:36:19] • [IP: 83.28.91.*]

jak się mają sprawy

Gość • Piątek [21.05.2010, 11:34:53] • [IP: 77.242.225.**]

Nikt. Sprawy kierowane są do sądów...

Gość • Piątek [21.05.2010, 09:26:45] • [IP: 89.206.32.**]

czy w koncu ktos otrzymal rekompensate?

george • Środa [14.04.2010, 20:18:58] • [IP: 85.237.180.**]

rybacy potrzebuję pomocy - chciałbym zdobyć wyciąg zarobków za lata 1990 do 2002 potrzebuję do naliczenia emerytury - na jaki adres powinienem wysłać podanie w tej sprawie - mój adres jerzykaminski1@wp.pl

Gość • Poniedziałek [15.03.2010, 18:48:06] • [IP: 79.186.113.***]

pracowalem w odrze do konca czyli do likwidacji mam jakies szanse na jakas rekompesate pomoc..juz nieplywam... aaa tylko 6 lat wsumie . ..ostatni rejs z p. Wrownym na orleniu.. radek0704@interia.pl

Gość • Niedziela [14.03.2010, 19:17:00] • [IP: 62.152.145.**]

Ja też jestem z paru setek rybaków" Odry"którzy składali wnioski o wcześniejszą emeryturę do ARiMR-u i właśnie po pół roku czekania dostałem odpowiedz że mi się nie należy.W uzasadnieniu napisali że" rybakiem" jest osoba której zajęciem jest zawodowe rybactwo na pokładzie czynnego statku rybackiego.Rozporządzenie Ministra Rolnictwa mówi że emerytura jest przyznawana rybakowi trwale zaprzestał wykonywania zawodu rybaka.Jak można było być przy składaniu wniosku czynnym zawodowo rybakiem i jednocześnie trwale zaprzestać wykonywania zawodu rybaka?To dlaczego ARiMR przyjmował wnioski i naraził setki ludzi na koszty.A może się dyrektor ARiMR-u przeraził się ilością wniosków i że za dużo pieniędzy wyda i zabraknie im na premie za mozolną i ciężką pracę przy rozpatrywaniu naszych wniosków.I aby jak najwięcej wniosków odrzucić wyszukali zapis z dnia 27 lipca 2006 r.rozporządzenia Rady nr1198/2006(Dz.Urz.UE L 223 z.15.08.2006 str.1.Dyrektorowi dziękuję odmowę przyznania pomocy finansowej, przyznajcie ją sobie.

JERZY KAMIŃKSI • Sobota [06.03.2010, 20:39:25] • [IP: 85.237.180.**]

JESTEŚMY BYLI RYBACY DALEKOMORSCY JAK INDIANIE W AMERYCE - ISTNIELI I NIKT NIE WIE PO CO I DOBRZE ŻE ICH NIE MA TO NIE MA PROBLEMU - ALE MY JESZCZE ŻYJEMY I NIE POZWÓLMY NA ZAPOMNIENIE ! pozdrawiam wszystkich z PPDiUR" Odra" Świnoujście

Gość • Poniedziałek [01.03.2010, 12:46:47] • [IP: 77.242.225.**]

Odmowy, odmowy i jeszcze raz odmowy...

Gość • Piątek [26.02.2010, 16:25:10] • [IP: 83.28.105.***]

jak z tymi rekompensatami drodzy rybacy macie jakieś informację

Gość • Wtorek [26.01.2010, 12:12:10] • [IP: 77.242.225.**]

Następny list z ARIMR Szczecin: "W związku z zakończeniem weryfikacji wniosku, informuję o możliwości zapoznania się z aktami sprawy i wypowiedzenia się, co do zebranych dokumentów. Termin wydania decyzji: luty 2010" O co tu chodzi? Dlaczego miałbym zapoznawać się dokumentami, które sam złożyłem? Dostał już ktoś takie pismo?

Gość • Czwartek [31.12.2009, 10:58:00] • [IP: 92.55.192.*]

Ale jak można zmieniać zasady w trakcie gry ? Wydaje mi się, że pierwszy lepszy prawnik jest w stanie wygrać tę sprawę w sądzie...

Gość • Wtorek [29.12.2009, 19:36:13] • [IP: 79.184.51.**]

Krecic to kreca !! Wymyslaja zeby nic nie dac!Jednak sprawa oczywista nie jest hahaha, gdyz nie pisza wprost o co chodzi tylko przez opłotki. Rybacy z ODRY zabili im cwieka chociaz tak a niech im tam !!

Gość • Wtorek [29.12.2009, 19:24:28] • [IP: 83.21.35.***]

A to znaczy że nic nie dostaniecie, kręcą jak diabeł młynem.Już dobrze wiedzą, co zrobić by uniknąć wypłat rekompensat.Ministerstwo nie spodziewało się że jest okazała grupa rybaków, no niestety to ludzie morza, twardziele.

Gość • Wtorek [29.12.2009, 15:08:24] • [IP: 79.184.51.**]

No dobrze ale co to oznacza?Poprawki wprowadzili jak juz byly złozone wnooski !!Znaczy juz wszystko stracone?Chyba tak nie jest skoro kaza czekac do marca jednak cos w tym jest zawilego ze od razu nie odsyłaja z kwitkiem !! No bo albo sie nie nalezy i juz. ..ale jednak zmieniaja ustawe !! wiec rybacy z odry maja racje !!

Gość • Wtorek [29.12.2009, 12:20:37] • [IP: 80.245.184.***]

Ministerstwo wprowadziło poprawki do DzU nr101 poz.840 z dn.26.06.2009 r.&21 ust.1 pkt 3.która wprowadza;przepracowal na statkach conajmniej 10 lat w tym przez ostatnie 24 m-ce co najmniej 12 m-cy w momencie złożenia wniosku. uchwala wchodzi w życie 01.01, 2010 r.

jerzy kamiński • Poniedziałek [28.12.2009, 20:09:46] • [IP: 85.237.180.**]

i tu należy się zastanowić co robiły Związki Zawodowe w czasie kiedy likwidowano w sposób przestępczy naszą firmę, związki na które ja na przykład płaciłem składki przez 25 lat.

Gość • Sobota [26.12.2009, 18:56:11] • [IP: 83.21.30.***]

Rybacy nie czekajcie bo samo nic nie przyjdzie zacznijcie działać. Tak jak to robią górnicy, biorą sprawy w swoje ręce Rozwiązali zakład w zamian nic nie dostaliście. Głodowe wynagrodzenie emerytalne, To hańba ! brońcie swojej racji!

Gość • Wtorek [22.12.2009, 12:28:26] • [IP: 92.55.192.*]

22.12.2009 - odpowiedź z ARiMR Szczecin: W związku ze znaczną ilością złożonych wniosków, termin rozpatrzenia sprawy zostaje przesunięty do marca 2010r. Czyli czekaj tatka latka...

Gość • Poniedziałek [21.12.2009, 16:24:30] • [IP: 89.206.32.*]

poniedzialek 21.12.2009r otrzymalem odpowiedz z ARiMR odmowna a mianowicie rybak to osoba ktorej zajeciem jest zawodowe rybactwo na pokladzie czynnego statku rybackiego.

Gość • Poniedziałek [21.12.2009, 16:17:50] • [IP: 89.206.32.*]

poniedzialek[21.12.2009.16.21]

Gość • Czwartek [03.12.2009, 21:40:53] • [IP: 79.184.12.***]

jednak po tym co wypisuja na forach jak mozna myslec inaczej?

Gość • Środa [02.12.2009, 15:29:11] • [IP: 83.19.191.***]

nie wierze że ludzie są tacy okrutni i złośliwi.

Gość • Niedziela [22.11.2009, 16:21:07] • [IP: 79.184.7.***]

W takim razie cierpliwie czekamy i trzymamy Pana Prezydenta za slowo zobaczymy??

Gość • Niedziela [22.11.2009, 11:45:13] • [IP: 93.94.184.***]

Dziwia mnie złosliwe i obrażliwe komentarze pod adresem Pana Prezydenta Zmurkiewiicz. Przeciez nie od Niego zależy czy dostaniecie Panowie rekompensaty. Nalezałoby pomyślec logicznie, ze przeciez prezydent chcial Wam jedynie pomoc. Oddelegował do spostkań z rybakami sekretarza miasta, wydrukowali masę drukow i dalej staraja się Wam pomoc. Ani p.Prezydent ani też p.Krajniak nie odstaną rekompensat. Jeszcze żaden z rybakow nie dostał odpowiedzi w tej sprawie a juz dużo osob gorączkuje się że wszystko jest na nie. Pytam się w takim razie dlaczego wszyscy jadą ponownie do Szczecina w celu uzupełnienia wniosków skoro wiedzą juz z gory że rekompensata się nie należy. A wyciecczki pod adresem p.Prezydenta są nie na miejscu.Tak naprawdę to jak już którys z panow napisał- napewno nie jeden nie wiedział by ż taka Ustawa weszła w życie gdyby nie p.prezydent. Cierpliwosci Panowie!

Oglądasz 1-25 z 61
■ W czwartek, sieć Orange miała awarię! Telefony pokazywały brak zasięgu! ■ Poniedziałkowy wieczór. Nad miastem unosi się chmura dymu. Do naszej redakcji rozdzwaniają się telefony. Mieszkańcy zastanawiają się, co takiego wydarzyło się w Świnoujściu? Jeden z naszych Czytelników, mieszkający przy Placu Słowiańskim twierdzi, że gryzący dym dostał się do jego mieszkania. - Nie mogłem spać przez całą noc. Oczy mi łzawiły. Do dzisiaj mam czerwone oczy, jak u królika i boli mnie gardło. Mam podejrzenia, że nad miastem rozpylono jakiś gaz bojowy. Takie rzeczy robi się na poligonie! – opisuje zbulwersowany Czytelnik ■ Podziękowania dla świnoujskich policjantów za udowodnienie fikcyjnego zgłoszenia kradzieży samochodu. Dyrektor jednej z firm ubezpieczeniowych przesłał na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie podziękowania dla trzech świnoujskich policjantów, którzy prowadzili czynności służbowe w sprawie zgłoszenia kradzieży samochodu o wartości blisko 80.000 zł. Stróże prawa udowodnili zgłaszającemu zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie, składanie fałszywych zeznań oraz usiłowanie osiągnięcia korzyści majątkowej, udaremniając wyłudzenie odszkodowania ■ Kampania promująca rodzicielstwo zastępcze. Zapraszamy na piknik w muszli koncertowej ■ Smutny miś czeka na właściciela. W piątek, w sklepie Reserved została znaleziona zabawka. Teraz smutny miś czeka na swojego właściciela w sklepie, w dziale męskim ■ Znaleziono kluczyk do samochodu w Marinie Basenu Północnego 91 3219177 ■ Tajemnicza śmierć mieszkańca Świnoujścia w Holandii! 39 - latek miał podejrzane obrażenia ■ Uwaga! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem – w porywach do 90 km/h, który może wystąpić na obszarze województwa zachodniopomorskiego, w okresie od godz. 13.00 dnia 13 września do godziny 5.00 dnia 14 września 2017 roku ■ W poniedziałek około godziny 9 w okolicach ul. Malczewskiego zagubiono niemiecki dowód rejestracyjny. Dla uczciwego znalazcy przewidziana nagroda nr tel 503456905 ■ Niedziela: Na mieszkańców miasta padł blady strach. W biały dzień na ulicach grasował psychopata - zaatakowaną kobietę zabrało pogotowiie. Okazało się, że to... ■ Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w Świnoujściu. Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Informację potwierdził Radiu Szczecin rzecznik flotylli komandor Jacek Kwiatkowski ■ Świnoujski magistrat ma nowy samochód! To skoda fabia 1.0. Urząd Miasta w Świnoujściu wzbogacił się o nowy samochód. W tym roku miasto zakupiło osobową skodę fabię 1.0. Nowa skoda zastąpiła wysłużoną 14 - letnią skodę. Nowy samochód ma silnik benzynowy. Nowa skoda jest koloru szarego ■ Taki piesek szuka właściciela. Nasz Czytelnik przygarnął psa widocznego na zdjęciu i za pośrednictwem portalu iswinoujscie.pl chce odnaleźć jego właścicieli. Czworonóg błąkał się na terenie ogrodów działkowych Krzywa, teraz czeka na swojego pana ■ 5 września – to pierwszy dzień, gdy świnoujska młodzież zasiadła w szkolnych ławkach. To właśnie w tym dniu, jeden z naszych Czytelników natrafił przed szkołą przy ulicy Witosa na woreczek z białym proszkiem. Wszystko wskazuje na to, że w środku znajdują się narkotyki. Mieszkaniec przyszedł z tym do redakcji. – Znalazłem to na chodniku, na wprost drzwi - mówi ■ Pracownik budowy zasłabł w trakcie pracy! Mężczyznę reanimowano na strażackim wysięgniku. Niestety, pomimo ponad dwu godzinnej reanimacji 45 -letni mężczyzna zmarł ■ Powożąca próbowała uciec. Miasto zajęło konia. Podczas kontroli stanu zwierząt ciągnących świnoujskie bryczki, Straż Miejska zajęła konia, którego stan zdrowotny absolutnie nie zezwalał na pracę. Miał liczne otwarte rany, otarcia, połamane przednie kopyto, nie był w ogóle podkuty. Powożąca nie posiadała żadnych dokumentów konia ■ Otwarcie nowej szkoły na prawobrzeżu! Będzie kształciła przyszłych ślusarzy i operatorów obrabiarek ■ Gminny Program Rewitalizacji Gminy Miasto Świnoujście na lata 2017 - 2027 przyjęty! Po wielu miesiącach konsultacji, wycieczek studyjnych, spotkań z mieszkańcami, a wreszcie dyskusji radnych Rada Miasta jednogłośnie przyjęła projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu który określa działania rewitalizacyjne na terenie gminy miasta Świnoujście w ciągu najbliższych dziesięciu lat ■ Zaginęły dwa psie paszporty (UE PASS - niebieskie książeczki wyglądem zbliżone do zwierzęcych książeczek zdrowia)!!! Paszporty są wydane na terytorium Niemiec, wystawione na psy Kalle i Akiro. Znalazca proszony o kontakt z .......... lub Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu, ul Karsiborska 14, tel. 733-746-143 ■ Znaleziono telefon komórkowy marki LG około godziny 17 w okolicy MC Donalda. Zguba czeka do odbioru w kasie restauracji ■ Zaledwie dwa dni minęły od pożaru opuszczonego budynku przy starej promenadzie, a straż pożarna otrzymała kolejne wezwanie. W nocy z soboty na niedzielę Visus znów stanął w płomieniach. Tym razem ogień wybuchł w dwóch miejscach ■ Ratownicy medyczni potrzebowali pomocy! W budynku pogotowia zagnieździły się osy ■ Portfel, znaleziony wczoraj, jest już w rękach właścicielki ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■