POGODA

Reklama

Wydarzenia

Rzecznik Prezydenta Miasta • Piątek [04.09.2009, 17:30:55] • Świnoujście

Rybacy z PPDiUR ODRA mogą otrzymać rekompensaty

Rybacy z PPDiUR ODRA mogą otrzymać rekompensaty

fot. Sławomir Ryfczyński

Pomoc finansowa w wysokości, uzależnionej od czasokresu pracy mogłaby wynieść od 234 euro do 352 euro miesięcznie.

W związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 26 czerwca 2009 roku: w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty i zwracania pomocy finansowej na realizację środków objętych osią priorytetową 1 – Środki na rzecz dostosowania floty rybackiej ,zawartą w programie operacyjnym „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013” Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz podjął działania zmierzające do umożliwienia skorzystania z zapisów ustawy i otrzymania rekompensat przez rybaków ze Świnoujścia, w tym byłych pracowników PPDiUR ODRA.

Zgodnie z zapisami cytowanego rozporządzenia, pomoc w ramach rekompensat społecznych, mogliby otrzymać rybacy, którzy:
· Trwale zaprzestali wykonywania zawodu rybaka;
· Ukończyli co najmniej 55.rok życia;
· Pracowali w zawodzie rybaka na statku rybackim co najmniej przez 10 lat.

Według wstępnych szacunków, z tej formy pomocy ,w Świnoujściu mogłoby skorzystać około 250 byłych rybaków. Już dziś na stronie internetowej Urzędu Miasta www.swinoujscie.pl znajdą się wzory dokumentów oraz wniosków ,jakie należy wypełnić ,aby mieć możliwość otrzymania rekompensaty.
Każdy z zainteresowanych poradą w tej sprawie, może zwrócić się również z bezpośrednim zapytaniem do Sekretarza Miasta Pana Dariusza Wojcieszka –pok.101 I piętro.


komentarzy: 61, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 61

Gość • Piątek [24.12.2010, 12:33:10] • [IP: 79.238.210.***]

kompletna bzdura

Gość • Piątek [17.09.2010, 14:36:19] • [IP: 83.28.91.*]

jak się mają sprawy

Gość • Piątek [21.05.2010, 11:34:53] • [IP: 77.242.225.**]

Nikt. Sprawy kierowane są do sądów...

Gość • Piątek [21.05.2010, 09:26:45] • [IP: 89.206.32.**]

czy w koncu ktos otrzymal rekompensate?

george • Środa [14.04.2010, 20:18:58] • [IP: 85.237.180.**]

rybacy potrzebuję pomocy - chciałbym zdobyć wyciąg zarobków za lata 1990 do 2002 potrzebuję do naliczenia emerytury - na jaki adres powinienem wysłać podanie w tej sprawie - mój adres jerzykaminski1@wp.pl

Gość • Poniedziałek [15.03.2010, 18:48:06] • [IP: 79.186.113.***]

pracowalem w odrze do konca czyli do likwidacji mam jakies szanse na jakas rekompesate pomoc..juz nieplywam... aaa tylko 6 lat wsumie . ..ostatni rejs z p. Wrownym na orleniu.. radek0704@interia.pl

Gość • Niedziela [14.03.2010, 19:17:00] • [IP: 62.152.145.**]

Ja też jestem z paru setek rybaków" Odry"którzy składali wnioski o wcześniejszą emeryturę do ARiMR-u i właśnie po pół roku czekania dostałem odpowiedz że mi się nie należy.W uzasadnieniu napisali że" rybakiem" jest osoba której zajęciem jest zawodowe rybactwo na pokładzie czynnego statku rybackiego.Rozporządzenie Ministra Rolnictwa mówi że emerytura jest przyznawana rybakowi trwale zaprzestał wykonywania zawodu rybaka.Jak można było być przy składaniu wniosku czynnym zawodowo rybakiem i jednocześnie trwale zaprzestać wykonywania zawodu rybaka?To dlaczego ARiMR przyjmował wnioski i naraził setki ludzi na koszty.A może się dyrektor ARiMR-u przeraził się ilością wniosków i że za dużo pieniędzy wyda i zabraknie im na premie za mozolną i ciężką pracę przy rozpatrywaniu naszych wniosków.I aby jak najwięcej wniosków odrzucić wyszukali zapis z dnia 27 lipca 2006 r.rozporządzenia Rady nr1198/2006(Dz.Urz.UE L 223 z.15.08.2006 str.1.Dyrektorowi dziękuję odmowę przyznania pomocy finansowej, przyznajcie ją sobie.

JERZY KAMIŃKSI • Sobota [06.03.2010, 20:39:25] • [IP: 85.237.180.**]

JESTEŚMY BYLI RYBACY DALEKOMORSCY JAK INDIANIE W AMERYCE - ISTNIELI I NIKT NIE WIE PO CO I DOBRZE ŻE ICH NIE MA TO NIE MA PROBLEMU - ALE MY JESZCZE ŻYJEMY I NIE POZWÓLMY NA ZAPOMNIENIE ! pozdrawiam wszystkich z PPDiUR" Odra" Świnoujście

Gość • Poniedziałek [01.03.2010, 12:46:47] • [IP: 77.242.225.**]

Odmowy, odmowy i jeszcze raz odmowy...

Gość • Piątek [26.02.2010, 16:25:10] • [IP: 83.28.105.***]

jak z tymi rekompensatami drodzy rybacy macie jakieś informację

Gość • Wtorek [26.01.2010, 12:12:10] • [IP: 77.242.225.**]

Następny list z ARIMR Szczecin: "W związku z zakończeniem weryfikacji wniosku, informuję o możliwości zapoznania się z aktami sprawy i wypowiedzenia się, co do zebranych dokumentów. Termin wydania decyzji: luty 2010" O co tu chodzi? Dlaczego miałbym zapoznawać się dokumentami, które sam złożyłem? Dostał już ktoś takie pismo?

Gość • Czwartek [31.12.2009, 10:58:00] • [IP: 92.55.192.*]

Ale jak można zmieniać zasady w trakcie gry ? Wydaje mi się, że pierwszy lepszy prawnik jest w stanie wygrać tę sprawę w sądzie...

Gość • Wtorek [29.12.2009, 19:36:13] • [IP: 79.184.51.**]

Krecic to kreca !! Wymyslaja zeby nic nie dac!Jednak sprawa oczywista nie jest hahaha, gdyz nie pisza wprost o co chodzi tylko przez opłotki. Rybacy z ODRY zabili im cwieka chociaz tak a niech im tam !!

Gość • Wtorek [29.12.2009, 19:24:28] • [IP: 83.21.35.***]

A to znaczy że nic nie dostaniecie, kręcą jak diabeł młynem.Już dobrze wiedzą, co zrobić by uniknąć wypłat rekompensat.Ministerstwo nie spodziewało się że jest okazała grupa rybaków, no niestety to ludzie morza, twardziele.

Gość • Wtorek [29.12.2009, 15:08:24] • [IP: 79.184.51.**]

No dobrze ale co to oznacza?Poprawki wprowadzili jak juz byly złozone wnooski !!Znaczy juz wszystko stracone?Chyba tak nie jest skoro kaza czekac do marca jednak cos w tym jest zawilego ze od razu nie odsyłaja z kwitkiem !! No bo albo sie nie nalezy i juz. ..ale jednak zmieniaja ustawe !! wiec rybacy z odry maja racje !!

Gość • Wtorek [29.12.2009, 12:20:37] • [IP: 80.245.184.***]

Ministerstwo wprowadziło poprawki do DzU nr101 poz.840 z dn.26.06.2009 r.&21 ust.1 pkt 3.która wprowadza;przepracowal na statkach conajmniej 10 lat w tym przez ostatnie 24 m-ce co najmniej 12 m-cy w momencie złożenia wniosku. uchwala wchodzi w życie 01.01, 2010 r.

jerzy kamiński • Poniedziałek [28.12.2009, 20:09:46] • [IP: 85.237.180.**]

i tu należy się zastanowić co robiły Związki Zawodowe w czasie kiedy likwidowano w sposób przestępczy naszą firmę, związki na które ja na przykład płaciłem składki przez 25 lat.

Gość • Sobota [26.12.2009, 18:56:11] • [IP: 83.21.30.***]

Rybacy nie czekajcie bo samo nic nie przyjdzie zacznijcie działać. Tak jak to robią górnicy, biorą sprawy w swoje ręce Rozwiązali zakład w zamian nic nie dostaliście. Głodowe wynagrodzenie emerytalne, To hańba ! brońcie swojej racji!

Gość • Wtorek [22.12.2009, 12:28:26] • [IP: 92.55.192.*]

22.12.2009 - odpowiedź z ARiMR Szczecin: W związku ze znaczną ilością złożonych wniosków, termin rozpatrzenia sprawy zostaje przesunięty do marca 2010r. Czyli czekaj tatka latka...

Gość • Poniedziałek [21.12.2009, 16:24:30] • [IP: 89.206.32.*]

poniedzialek 21.12.2009r otrzymalem odpowiedz z ARiMR odmowna a mianowicie rybak to osoba ktorej zajeciem jest zawodowe rybactwo na pokladzie czynnego statku rybackiego.

Gość • Poniedziałek [21.12.2009, 16:17:50] • [IP: 89.206.32.*]

poniedzialek[21.12.2009.16.21]

Gość • Czwartek [03.12.2009, 21:40:53] • [IP: 79.184.12.***]

jednak po tym co wypisuja na forach jak mozna myslec inaczej?

Gość • Środa [02.12.2009, 15:29:11] • [IP: 83.19.191.***]

nie wierze że ludzie są tacy okrutni i złośliwi.

Gość • Niedziela [22.11.2009, 16:21:07] • [IP: 79.184.7.***]

W takim razie cierpliwie czekamy i trzymamy Pana Prezydenta za slowo zobaczymy??

Gość • Niedziela [22.11.2009, 11:45:13] • [IP: 93.94.184.***]

Dziwia mnie złosliwe i obrażliwe komentarze pod adresem Pana Prezydenta Zmurkiewiicz. Przeciez nie od Niego zależy czy dostaniecie Panowie rekompensaty. Nalezałoby pomyślec logicznie, ze przeciez prezydent chcial Wam jedynie pomoc. Oddelegował do spostkań z rybakami sekretarza miasta, wydrukowali masę drukow i dalej staraja się Wam pomoc. Ani p.Prezydent ani też p.Krajniak nie odstaną rekompensat. Jeszcze żaden z rybakow nie dostał odpowiedzi w tej sprawie a juz dużo osob gorączkuje się że wszystko jest na nie. Pytam się w takim razie dlaczego wszyscy jadą ponownie do Szczecina w celu uzupełnienia wniosków skoro wiedzą juz z gory że rekompensata się nie należy. A wyciecczki pod adresem p.Prezydenta są nie na miejscu.Tak naprawdę to jak już którys z panow napisał- napewno nie jeden nie wiedział by ż taka Ustawa weszła w życie gdyby nie p.prezydent. Cierpliwosci Panowie!

Oglądasz 1-25 z 61
■ Bramka Sebastiana Olszara w 41 minucie meczu zapewniła piłkarzom Floty zwycięstwo w meczu z drużyną Wigry z Suwałk ■ Ostrzeżenie meteorologiczne: GĘSTE MGŁYStopień zagrożenia: 1Ważność: od godz. 18:00 dnia 31-10-2014 do godz. 11:00 dnia 01-11-2014Obszar: województwo zachodniopomorskie. Przebieg: W nocy i nad ranem w rejonie ww. województwa prognozuje się formowanie się gęstych mgieł ograniczających widzialność poziomą do 200 m, a lokalnie miejscami poniżej 150 m. Mgły mogą utrzymywać się także przez cały dzień. ■ W salonie gier pijany 48- latek wymachiwał przedmiotem przypominającym broń. Miał 3 promile ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad rodziną. Dramat rozgrywał się na oczach dwójki dzieci. 29-latek usłyszał już zarzuty i na wniosek policjantów, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. ■ Prezes zarządu szpitala Jacek Piętniewicz: Szpital na dzisiaj nie zadłuża się. Nowy dyrektor Jacek Piętniewcz w trakcie środowej konferencji prasowej, która odbyła się w szpitalu miejskim zaprezentował aktualną sytuację placówki. Prezes zarządu mówił, że na dzień dzisiejszy szpital nie zadłuża się, natomiast boryka się z poważnymi problemami kadrowymi, brakuje wielu specjalistów, m.in. internistów. ■ Mateusz Niżejewski został wicemistrzem Polski w kickboxingu w formule Kick Light Rules. W zawodach, które odbyły się 10-12.10.2014 w Ożarowie Mazowieckim niedaleko Warszawy wystartowała dwójka naszych zawodników: senior Mateusz Niżejewski oraz junior Patryk Rosiak, dla którego rozegrane zawody miały rangę Pucharu Polski. ■ Czytelnik: Najlepiej byłoby dołożyć kilka płyt chodnikowych, aby nie deptać trawnika. Nasz Czytelnik zwraca uwagę na zbyt wąski chodnik przy ulicy Bolesława Chrobrego. Uważa, że najlepszym rozwiązaniem byłoby jego poszerzenie, aby przechodnie mogli swobodnie tamtędy spacerować. ■ Uwaga! Świąteczna zmiana organizacji ruchu ■ Złote wyróżnienie otrzymało świnoujskie Szkolne Schronisko Młodzieżowe przy ulicy Gdyńskiej w Ogólnopolskim Konkursie Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych za 2014 rok. - To już kolejne wyróżnienie dla naszej placówki w tym konkursie, w tym po raz drugi z rzędu złote ■ Do naszej Czytelniczki przybłąkał się kot. Jeżeli to Twój kot napisz na email vincend@onet.pl ■ Nieodpowiedzialność obecnych władz może spowodować, że dofinansowanie z budżetu państwa zostanie cofnięte, a wtedy z czego miasto sfinansuje przeprawy promowe? Publicznie pyta władze Świnoujścia Andrzej Szczodry. ■ 24 świnoujskich nauczycieli Prezydent RP odznaczył Medalem za Długoletnią Służbę. Kolejnych 9 otrzymało Medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrodę Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, a 25 nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście. Niemal 20 nauczycieli odebrało akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego. ■ Pilot nie żyje, 58 lat właściciel apteki w Ahlbecku siedział we wraku, możliwe że zasłabł tak mówi niemiecka Polizei ■ Chciałabym odnaleźć Pana, który odprowadził w dniu 26.10.2014r. po godz. 15-tej moje dziecko pod dom przy Penelopie - proszę o kontakt pod nr tel. 730 706 352 ■ Czytelnicy: Mamy dość patrzenia na przyjezdnych. Jedni krytykują, a drugim się podoba. -Był to pierwszy weekend, gdzie mogliśmy bez problemu pojechać na zakupy, do pracy - piszą nasi Czytelnicy, zadowoleni z nowych rozwiązań na przeprawach promowych. ■