░ Szukasz pracownika ze Wschodu Rosja, Ukraina, Białoruś? Agencja zatrudnienia Rexstass zaprasza do kontaktu mail: biuro@rexstass.eu lub tel. +48 883 533 565 ul. Zielonogórska 32, Szczecin. www.rexstass.eu ░

POGODA

Reklama

Wydarzenia

Rzecznik Prezydenta Miasta • Piątek [04.09.2009, 17:30:55] • Świnoujście

Rybacy z PPDiUR ODRA mogą otrzymać rekompensaty

Rybacy z PPDiUR ODRA mogą otrzymać rekompensaty

fot. Sławomir Ryfczyński

Pomoc finansowa w wysokości, uzależnionej od czasokresu pracy mogłaby wynieść od 234 euro do 352 euro miesięcznie.

W związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 26 czerwca 2009 roku: w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty i zwracania pomocy finansowej na realizację środków objętych osią priorytetową 1 – Środki na rzecz dostosowania floty rybackiej ,zawartą w programie operacyjnym „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013” Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz podjął działania zmierzające do umożliwienia skorzystania z zapisów ustawy i otrzymania rekompensat przez rybaków ze Świnoujścia, w tym byłych pracowników PPDiUR ODRA.

Zgodnie z zapisami cytowanego rozporządzenia, pomoc w ramach rekompensat społecznych, mogliby otrzymać rybacy, którzy:
· Trwale zaprzestali wykonywania zawodu rybaka;
· Ukończyli co najmniej 55.rok życia;
· Pracowali w zawodzie rybaka na statku rybackim co najmniej przez 10 lat.

Według wstępnych szacunków, z tej formy pomocy ,w Świnoujściu mogłoby skorzystać około 250 byłych rybaków. Już dziś na stronie internetowej Urzędu Miasta www.swinoujscie.pl znajdą się wzory dokumentów oraz wniosków ,jakie należy wypełnić ,aby mieć możliwość otrzymania rekompensaty.
Każdy z zainteresowanych poradą w tej sprawie, może zwrócić się również z bezpośrednim zapytaniem do Sekretarza Miasta Pana Dariusza Wojcieszka –pok.101 I piętro.


komentarzy: 61, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 61

Gość • Piątek [24.12.2010, 12:33:10] • [IP: 79.238.210.***]

kompletna bzdura

Gość • Piątek [17.09.2010, 14:36:19] • [IP: 83.28.91.*]

jak się mają sprawy

Gość • Piątek [21.05.2010, 11:34:53] • [IP: 77.242.225.**]

Nikt. Sprawy kierowane są do sądów...

Gość • Piątek [21.05.2010, 09:26:45] • [IP: 89.206.32.**]

czy w koncu ktos otrzymal rekompensate?

george • Środa [14.04.2010, 20:18:58] • [IP: 85.237.180.**]

rybacy potrzebuję pomocy - chciałbym zdobyć wyciąg zarobków za lata 1990 do 2002 potrzebuję do naliczenia emerytury - na jaki adres powinienem wysłać podanie w tej sprawie - mój adres jerzykaminski1@wp.pl

Gość • Poniedziałek [15.03.2010, 18:48:06] • [IP: 79.186.113.***]

pracowalem w odrze do konca czyli do likwidacji mam jakies szanse na jakas rekompesate pomoc..juz nieplywam... aaa tylko 6 lat wsumie . ..ostatni rejs z p. Wrownym na orleniu.. radek0704@interia.pl

Gość • Niedziela [14.03.2010, 19:17:00] • [IP: 62.152.145.**]

Ja też jestem z paru setek rybaków" Odry"którzy składali wnioski o wcześniejszą emeryturę do ARiMR-u i właśnie po pół roku czekania dostałem odpowiedz że mi się nie należy.W uzasadnieniu napisali że" rybakiem" jest osoba której zajęciem jest zawodowe rybactwo na pokładzie czynnego statku rybackiego.Rozporządzenie Ministra Rolnictwa mówi że emerytura jest przyznawana rybakowi trwale zaprzestał wykonywania zawodu rybaka.Jak można było być przy składaniu wniosku czynnym zawodowo rybakiem i jednocześnie trwale zaprzestać wykonywania zawodu rybaka?To dlaczego ARiMR przyjmował wnioski i naraził setki ludzi na koszty.A może się dyrektor ARiMR-u przeraził się ilością wniosków i że za dużo pieniędzy wyda i zabraknie im na premie za mozolną i ciężką pracę przy rozpatrywaniu naszych wniosków.I aby jak najwięcej wniosków odrzucić wyszukali zapis z dnia 27 lipca 2006 r.rozporządzenia Rady nr1198/2006(Dz.Urz.UE L 223 z.15.08.2006 str.1.Dyrektorowi dziękuję odmowę przyznania pomocy finansowej, przyznajcie ją sobie.

JERZY KAMIŃKSI • Sobota [06.03.2010, 20:39:25] • [IP: 85.237.180.**]

JESTEŚMY BYLI RYBACY DALEKOMORSCY JAK INDIANIE W AMERYCE - ISTNIELI I NIKT NIE WIE PO CO I DOBRZE ŻE ICH NIE MA TO NIE MA PROBLEMU - ALE MY JESZCZE ŻYJEMY I NIE POZWÓLMY NA ZAPOMNIENIE ! pozdrawiam wszystkich z PPDiUR" Odra" Świnoujście

Gość • Poniedziałek [01.03.2010, 12:46:47] • [IP: 77.242.225.**]

Odmowy, odmowy i jeszcze raz odmowy...

Gość • Piątek [26.02.2010, 16:25:10] • [IP: 83.28.105.***]

jak z tymi rekompensatami drodzy rybacy macie jakieś informację

Gość • Wtorek [26.01.2010, 12:12:10] • [IP: 77.242.225.**]

Następny list z ARIMR Szczecin: "W związku z zakończeniem weryfikacji wniosku, informuję o możliwości zapoznania się z aktami sprawy i wypowiedzenia się, co do zebranych dokumentów. Termin wydania decyzji: luty 2010" O co tu chodzi? Dlaczego miałbym zapoznawać się dokumentami, które sam złożyłem? Dostał już ktoś takie pismo?

Gość • Czwartek [31.12.2009, 10:58:00] • [IP: 92.55.192.*]

Ale jak można zmieniać zasady w trakcie gry ? Wydaje mi się, że pierwszy lepszy prawnik jest w stanie wygrać tę sprawę w sądzie...

Gość • Wtorek [29.12.2009, 19:36:13] • [IP: 79.184.51.**]

Krecic to kreca !! Wymyslaja zeby nic nie dac!Jednak sprawa oczywista nie jest hahaha, gdyz nie pisza wprost o co chodzi tylko przez opłotki. Rybacy z ODRY zabili im cwieka chociaz tak a niech im tam !!

Gość • Wtorek [29.12.2009, 19:24:28] • [IP: 83.21.35.***]

A to znaczy że nic nie dostaniecie, kręcą jak diabeł młynem.Już dobrze wiedzą, co zrobić by uniknąć wypłat rekompensat.Ministerstwo nie spodziewało się że jest okazała grupa rybaków, no niestety to ludzie morza, twardziele.

Gość • Wtorek [29.12.2009, 15:08:24] • [IP: 79.184.51.**]

No dobrze ale co to oznacza?Poprawki wprowadzili jak juz byly złozone wnooski !!Znaczy juz wszystko stracone?Chyba tak nie jest skoro kaza czekac do marca jednak cos w tym jest zawilego ze od razu nie odsyłaja z kwitkiem !! No bo albo sie nie nalezy i juz. ..ale jednak zmieniaja ustawe !! wiec rybacy z odry maja racje !!

Gość • Wtorek [29.12.2009, 12:20:37] • [IP: 80.245.184.***]

Ministerstwo wprowadziło poprawki do DzU nr101 poz.840 z dn.26.06.2009 r.&21 ust.1 pkt 3.która wprowadza;przepracowal na statkach conajmniej 10 lat w tym przez ostatnie 24 m-ce co najmniej 12 m-cy w momencie złożenia wniosku. uchwala wchodzi w życie 01.01, 2010 r.

jerzy kamiński • Poniedziałek [28.12.2009, 20:09:46] • [IP: 85.237.180.**]

i tu należy się zastanowić co robiły Związki Zawodowe w czasie kiedy likwidowano w sposób przestępczy naszą firmę, związki na które ja na przykład płaciłem składki przez 25 lat.

Gość • Sobota [26.12.2009, 18:56:11] • [IP: 83.21.30.***]

Rybacy nie czekajcie bo samo nic nie przyjdzie zacznijcie działać. Tak jak to robią górnicy, biorą sprawy w swoje ręce Rozwiązali zakład w zamian nic nie dostaliście. Głodowe wynagrodzenie emerytalne, To hańba ! brońcie swojej racji!

Gość • Wtorek [22.12.2009, 12:28:26] • [IP: 92.55.192.*]

22.12.2009 - odpowiedź z ARiMR Szczecin: W związku ze znaczną ilością złożonych wniosków, termin rozpatrzenia sprawy zostaje przesunięty do marca 2010r. Czyli czekaj tatka latka...

Gość • Poniedziałek [21.12.2009, 16:24:30] • [IP: 89.206.32.*]

poniedzialek 21.12.2009r otrzymalem odpowiedz z ARiMR odmowna a mianowicie rybak to osoba ktorej zajeciem jest zawodowe rybactwo na pokladzie czynnego statku rybackiego.

Gość • Poniedziałek [21.12.2009, 16:17:50] • [IP: 89.206.32.*]

poniedzialek[21.12.2009.16.21]

Gość • Czwartek [03.12.2009, 21:40:53] • [IP: 79.184.12.***]

jednak po tym co wypisuja na forach jak mozna myslec inaczej?

Gość • Środa [02.12.2009, 15:29:11] • [IP: 83.19.191.***]

nie wierze że ludzie są tacy okrutni i złośliwi.

Gość • Niedziela [22.11.2009, 16:21:07] • [IP: 79.184.7.***]

W takim razie cierpliwie czekamy i trzymamy Pana Prezydenta za slowo zobaczymy??

Gość • Niedziela [22.11.2009, 11:45:13] • [IP: 93.94.184.***]

Dziwia mnie złosliwe i obrażliwe komentarze pod adresem Pana Prezydenta Zmurkiewiicz. Przeciez nie od Niego zależy czy dostaniecie Panowie rekompensaty. Nalezałoby pomyślec logicznie, ze przeciez prezydent chcial Wam jedynie pomoc. Oddelegował do spostkań z rybakami sekretarza miasta, wydrukowali masę drukow i dalej staraja się Wam pomoc. Ani p.Prezydent ani też p.Krajniak nie odstaną rekompensat. Jeszcze żaden z rybakow nie dostał odpowiedzi w tej sprawie a juz dużo osob gorączkuje się że wszystko jest na nie. Pytam się w takim razie dlaczego wszyscy jadą ponownie do Szczecina w celu uzupełnienia wniosków skoro wiedzą juz z gory że rekompensata się nie należy. A wyciecczki pod adresem p.Prezydenta są nie na miejscu.Tak naprawdę to jak już którys z panow napisał- napewno nie jeden nie wiedział by ż taka Ustawa weszła w życie gdyby nie p.prezydent. Cierpliwosci Panowie!

Oglądasz 1-25 z 61
■ Dzień Dziecka 2017. Zapachowy dym, mydlane bańki, magia i radość. Na tę imprezę zapraszamy nie tylko najmłodszych z okazji ich święta, ale również dorosłych. Magiczne show z Mikim Czarodziejem w roli głównej przeniesie nas w zaczarowany świat bajkowej zabawy. Miejsce – muszla koncertowa przy promenadzie. Kiedy? Sobota 3 czerwca 2017 r. Początek o godzinie 15.00. Zapraszamy. ■ Z estakadą na plażę. Pokazali, jak ma przebiegać trasa szybkiego ruchu S3. Siedem węzłów komunikacyjnych na odcinku Świnoujście – Troszyn, dwupasmowe jezdnie o szerokości sumie 7 metrów i – co bardzo ważne dla mieszkańców prawobrzeżnej części miasta oraz turystów – estakada nad ulicą Wolińską i linią kolejową, dzięki której można będzie bezpiecznie i najkrótszą drogą dotrzeć na plażę na Warszowie. Tak skrócie będzie wyglądał odcinek drogi szybkiego ruchu S3 przebiegający w granicach miasta Świnoujście. Budowę zaplanowano na lata 2019 – 2023. Zobacz zdjęcia ■ To była noc! Po imprezie disco polo dwudziestolatek wszedł na dach amfiteatru i... zasnął. Na nogi postawił wszystkie służby. Wszedł i cisza. Nie schodzi – alarmował w nocy policję pracownik świnoujskiego amfiteatru, który na dachu obiektu zobaczył jakiegoś mężczyznę. Wezwano strażaków… Kilka godzin wcześniej w amfiteatrze przy muzyce disco polo szalały tłumy. Na policję zadzwonił po godzinie 2. Była noc z piątku na sobotę. Opiekun amfiteatru zauważył na dachu obiektu nieznajomego mężczyznę. Wszedł na amfiteatr, ale pracownik nie widział, aby z niego schodził. Zapanowała cisza ■ Janusz Karp dyrektor departamentu edukacji Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zadeklarował w imieniu swojego resortu przejęcie opieki i finansowanie Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu. Ministerstwo chce nie tylko utrzymywać szkołę ale także wprowadzać nowe kierunki kształcenia ■ Prezydent Janusz Żmurkiewicz: "Z przyczyn formalnych nadal nie możemy przystąpić do remontu / modernizacji ulicy Wojska Polskiego." ■ Prezydent Świnoujścia: "Do połowy czerwca zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy stałego połączenia tj. firmy, która zaprojektuje i wybuduje tunel pod Świną ■ We wtorkowy wieczór prezydent Janusz Żmurkiewicz spotkał się z podsekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Rozmawiał – jak dowiedział się nasz portal – na tematy związane z rozwojem naszego miasta. We wtorek wieczorem w Świnoujściu gościł Tomasz Żuchowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Z promu Bielik przesiadł się do służbowej skody Urzędu Miasta i odjechał razem z prezydentem Świnoujścia w stronę Basenu Północnego ■ Strażacy świętowali swój dzień! Były awanse i odznaczenia! Na co dzień ciężko pracują ratując życie innym. Strażacy bo o nich mowa, 23 maja obchodzili swój dzień. Z tej okazji w KM PSP na Warszowie odbyła się specjalna uroczystość. Były awanse, odznaczenia i nagrody. Przed KM PSP w Świnoujściu, przy ulicy Barlickiego pojawili się nie tylko najważniejsi tego dnia strażacy, ale także zaproszeni gości, wśród nich prezydent Janusz Żmurkiewicz oraz Komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, st. bryg. Jacek Staśkiewicz ■ W piątek przy wiatraku Świnoujście żegna Zbigniewa Wodeckiego! To tutaj zaczynał swoją karierę. W Świnoujściu odkryto jego talent. Tu rozpoczął swoją karierę i przez lata był wiernym sympatykiem miasta na wyspach, w którym odpoczywał, śpiewał i grał. Wielu mieszkańców miasta miało okazję spotkać go podczas spacerów po promenadzie. Dziś nie ma Go już wśród nas. Świnoujście pożegnają Zbigniewa Wodeckiego na swój sposób – Jego muzyką, przy zachodzącym słońcu i symbolu miasta Wiatraku. Na ten niezwykły, pożegnalny koncert zapraszamy w najbliższy piątek 26 maja 2017 o godz. 20.40 przy Wiatraku na falochronie zachodnim ■ W środę, 24.05 br. wielkie ćwiczenia służb w szpitalu miejskim! ■ Plac w centrum miasta jest doskonałym miejscem, aby zaprezentować się dużej liczbie odbiorców. Tak właśnie było w przypadku grupy teatralnej pod wodzą Jadwigi Widawskiej. Kolorowo ubrane dziewczęta tańczyły w rytm muzyki Michaela Jacksona. Wszystko wiąże się z promocją nowego spektaklu, który będzie można obejrzeć już wkrótce ■ Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek znów odwiedzą Świnoujście! W imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zapraszam na jedyne w swoim rodzaju spotkania językowe z udziałem: prof. Jerzego Bralczyka oraz red. Michała Ogórka ■ Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu serdecznie zaprasza na Obchody Dnia Strażaka w KM PSP ul. Norberta Barlickiego 18, które odbędą się 23 maja 2017 roku o godzinie 11.00 ■ 1 i 2 czerwca międzynarodowe ćwiczenia wojsk w Świnoujściu! BALTOPS 2017 – największe w tym roku międzynarodowe ćwiczenie na Bałtyku rozpoczyna się w Szczecinie i Świnoujściu. Do zachodniopomorskich portów w czwartek i piątek (1 i 2 czerwca) wejdzie ponad 40 okrętów wojennych z 14 państw. Trzy dni później okręty rozpoczną praktyczne manewry na morzu gdzie załogi przećwiczą prowadzenie międzynarodowej operacji. Polska Marynarka Wojenna skieruje do udziału w ćwiczeniu trałowce oraz okręty transportowo-minowe. Podczas pobytu w Szczecinie część okrętów udostępni swoje pokłady dla zwiedzających ■ Zakończenie manewrów Mare Aperto. Czernicki w Porcie Arbatax. Marynarze Polskiego Kontyngentu Wojskowego Czernicki zakończyli udział w międzynarodowych manewrach morskich u wybrzeży Sardynii ■ Joanna Agatowska, Jan Borowski, Zdzisław Merchelski i Andrzej Mrozek to skład komisji gospodarki morskiej Rady Miasta zatwierdzonej podczas dzisiejszej sesji nadzwyczajnej. Rada zdecydowała również, że pracom komisji przewodniczyć będzie radny Andrzej Mrozek ■