POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [24.10.2009, 08:59:31] • Świnoujście

Tenis w Świnoujściu? Ale dla kogo!

Tenis w Świnoujściu? Ale dla kogo!

fot. Sławomir Ryfczyński

Jaka była radość wśród świnoujskich tenisistów gdy na wiosnę mogli zagrać na nowej nawierzchni. Kwiaty wokół kortu, nowe ogrodzenia, uporządkowany skwerek przed halą tenisową. Pierwsze komentarze brzmiały - nareszcie mamy obiekt na który długo czekaliśmy. Po kilku wiosennych grach optymizm prysł!

Zwariowane ceny, dziurawa i nierówna nawierzchnia spowodowały, że tenisiści zaczęli uciekać do pobliskiego Alhbecku gdzie za jedyne pięć Euro i na przyzwoitej nawierzchni w tenisa można pograć do woli.
Jak to się stało, że nowa nawierzchnia kortów świnoujskich bardziej przypominała klepisko niż nawierzchnię do gry, pomimo zainstalowanych nowoczesnych urządzeń nawadniających. Zapomniano też, że korty ziemne należy podsypywać, czyścic i pielęgnować – ot taka ich uroda.

To nie jest normalne, gdy na niby dobrze zdrenowanych kortach po niewielkim deszczu, można grać dopiero po kilku godzinach, no i na deser 25 zł za 1 godzinę gry!! - mówi mieszkaniec. Takie ceny jakie proponuje OSiR, to jakaś pomyłka. Pięć złotych więcej kosztuje gra na kortach w Szczecinie przy ul Wojska. Polskiego gdzie odbywa się turniej z tenisistami z pięćdziesiątki światowego tenisa/PEKO OPEN/ a na kort można już wejść w godzinę po ulewie.

Na pytanie dlaczego tak drogo kosztuje gra opiekun obiektu odpowiada - bo to jest miejscowość wczasowa i dlatego takie ceny o jakości nawierzchni nie mówi się nic. Perełką kortów jest też brak bramki wyjściowej na pierwszym korcie trzeba skakać przez płot –przecież to kpina.

Szkoda, że parasole przed halą stawia się tylko podczas Turnieju Gwiazd. Inni tenisiści też lubią posiedzieć w cieniu popijając chłodne napoje.

Problemem tego obiektu jest brak gospodarza z prawdziwego zdarzenia, który zadba o korty. Zatrudnianie nieodpowiedzialnych małolatów prowadzi do konfliktów i niszczenia obiektu wybudowanego za pieniądze podatników. Czy takie korty to promocja miasta? Wydaje się, że bardzo wątpliwa.

Andrzej Wiśniewski

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 85, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 85

Izydor • Czwartek [29.10.2009, 21:53:54] • [IP: 93.94.186.***]

c.dn. (naszkolenie bezplatne dzieci i mlodzieży jak nakazuje Statut stowarzyszenia) chcielibyśmy oficjalnie wiedzieć. Reasumująć: obecnie utrzymywane przez OSIR korty ziemne są w lepszym stanie i z okalajacym go terenem bardziej zadbane jak w sąsiedzkim Alhbeck. Pana Andrzeja WiSniewskiegoinformacje są nieprawdziwe i dalece krzywdzące. Tak myślę, że ten jad wyplywa z niezadowolenia z zerwania przez OSIR umowy dzierżawy i przerwania wplywu niezlej gotowki dla LOB-u

Izydor • Czwartek [29.10.2009, 21:42:48] • [IP: 93.94.186.***]

w imieniu wlasnym i emerytow korzystających z kortow tenisowych i hali stwierdzm, że w(w obiekty są utrzymywane w nalezytym stanie- korty ziemne wbieżącym roku otrzymaly nową nawierzchnię i wypodsażenie, Zadbano o ich wystrój, posadzopni dziosiatki krzewów i kwiatow. Od dwóch lat hala tenisowa jest przykladem czystośic, porządku i uprzejmości. Zazdroszczą nam takiego obiektu mieszkancy wielu innych miast.Widać dbalosc o ten obiekt, egzejwuje sią wymogi regulaminu hali.Stwierdzm, że korty ziemne dzierzawione przez Stowarzyszenie tenisoweLob od ibieglego sezonu byly karygodnie zaniedbane(wykopnawca nowej nawierzvhni stwierdzil, że takiego cienkiego klepiska jeszcze nie widzial i nie chcial wziąć tego zlecenia ood OSIR-u. Na ogrodzeniu wisialy stare, brudne szmaty. Oplaty za wynajem takich kortow wynosili 26 zl za godzinę(obecnie 22 zl).OSIR za doprowadzenie koertow ziemnych do obecnego stanu wydał 12o tyś. zl.Co zrobil prezes LOBU ze skrupulatnie osiagnietychz bisnesu pieniedzy(15 tyś dostawal z U.Miasta) c.d.n

Gość • Wtorek [27.10.2009, 21:06:55] • [IP: 93.94.186.***]

tak sobie czytam te wasze komentzrze i szlag mnire trafia, czy wszyscy już zapomnieli jak to kiedyś bywalo(zawilgocony zielony budynek, . smierdzący kibel a terazw kibelku plytki, pachnie. Fakt trzeba przyznać ze kiedyś byl innyklimat do tenisa (od czasu do czasu byly spiotkania tenisistow -gril tzw integracja. teraz przychodzi się na kort" odegra" swoje i do domu. Ale trzeba przznac ze wrunki do gry na hali są znakomite a ceny? na za wszystko trzeba placić nic nie za darmo

Gość • Wtorek [27.10.2009, 14:40:20] • [IP: 93.94.184.***]

dla całego świata

Gość • Wtorek [27.10.2009, 14:39:53] • [IP: 93.94.184.***]

dla nikogo tylko dla ciebie i toi przyjaciele mogą

Gość • Poniedziałek [26.10.2009, 09:48:41] • [IP: 88.156.233.**]

Korty oddać w prywatne ręce z zastrzeżeniem o działalności tenisowej na 20 lat i będzie porządek.A to, że ten sport będzie dla ludzi dość bogatych i wybranych jest normą.Jeżeli są ludzie którym taki stan rzeczy nie odpowiada to mogli to przewidzieć przed laty podnosząc ochoczo palce do góry przed dwudziestu laty.Zapewniam, wiele innych rzeczy nie będzie dostępnych dla " MAS" .

Gość • Poniedziałek [26.10.2009, 08:17:15] • [IP: 80.54.123.***]

wysypywanie kolejnych ton mączki już tu nic nie pomoże, to już wszyscy" trenowali", korty są źle zbudowane od podstaw i albo trzeba zrobić porządny remont nawierzchni albo dalej będziemy sie licytować kto był lepszy, LOB nie jest od sukcesów, nie taki jest cel stowarzyszenia, członkowie płacą stałą składkę, niezależnie od tego KTO ma korty, a dotacje są dla trenerów na szkolenie dzieci /ale to inny temat. .../a nie na remont i utrzymanie kortów, bo na to trzeba sobie zarobić ! w mieście są inne priorytety i potrzeby sportowe, więc poważna inwestycja w korty jest ciągle odsuwana w czasie, szkoda :(((

Gość • Poniedziałek [26.10.2009, 01:19:21] • [IP: 83.21.160.***]

Do piszącego o klepisku.Pan Ryfczyński uwiecznił majowy dzień, kiedy 2 TIRY po 25 ton mączki wysypywały ją na korty, mając poważne problemy z wyjechaniem.Można sobie wyobrazić jaki był stan kortów poprzednio skoro dopiero 50 ton pokryło w sposób dostateczny poprzednią betonową powierzchnię. Nieszczęściem tych kortów jest to, że położone są w najniższym punkcie całego terenu i rzeczywiście przy tak ulewnych deszczach jakie są w tym roku nie ma szans na szybki odbiór wody, skoro dobrze zdrenowane boisko ze sztuczną nawierzchnią pokrywało się także taflą wody.Ceny biletów w Szczecinie na Wojska Polskieo/WP/ i w Świnoujściu/Św/: od poniedz.-piątku godz.08-16 WP-30zł. wszyscy Św-18 zł. dorośli 12 zł. młodzież , godz.16-22 WP-30 wszyscy Św -22 zł.dorośli, 15zł. młodzież.Pozostałe ceny do porównania na stronach obu instytucji. Kortowi to odwieczny problem naszych kortów.Na kilku, których przetestowano w roku bieżącym 1 był bardzo dobry, ale jak mi powiedział za te pieniądze rodziny się nie utrzyma.cdn

Gość • Poniedziałek [26.10.2009, 00:13:53] • [IP: 83.21.160.***]

Obserwują życie tenisowe na kortach od 30 lat.- moja diagnoza.Zabrano zabawki kilku panom, którzy przez kilka lat kręcili niezłe lody na kortach nie inwestując prawie grosza.Straszyły zmurszałe ławki, pordzewiałe stołki sędziowskie i ogrodzenie z lat 70-tych oraz porastająca na wybiegach trawa.Dostawali do tego pokaźną dotację z miasta, umożliwiającą im darmowe granie.Na kortach siedziała opalająca się panienka udająca kortowego i kasowała po 26 zł. za godzinę gry..Od czasu do czasu pojawiał się czasami trzeżwy kortowy, podsypywał mączkę na kort z kupki liczącej kilka ton na cały sezon, udawał, że podlewa korty z niesprawnego ujęcia wody, sprawdzając czy nadal liczniki wody i prądu dziwnie stoją w miejscu.W między czasie udzielał płatnych lekcji /podobnie jak pan instruktor/, nie odprowadzając podatków- i tak toczyło się to słodkie życie.Byłem świadkiem jak komisja odbierająca tym panom korty stwirdzała, że całe połacie nie mają więcej niż 1cm mączki/robili zdjęcia może p. Ryfczyński je także pokże/. cdn

Gość • Niedziela [25.10.2009, 20:15:52] • [IP: 93.94.184.**]

Sukcesy LOBa w ostatnich latach?

Gość • Niedziela [25.10.2009, 19:19:59] • [IP: 217.97.199.*]

Brakuje atmosfery ot i co, a taka była 13 lat temu.

Gość • Niedziela [25.10.2009, 17:21:54] • [IP: 91.94.84.***]

Wybudować oponiarnię.

Gość • Niedziela [25.10.2009, 13:54:27] • [IP: 83.11.133.***]

Zlikwidować pole tenisowe, postawić zaciszny kąt dla panów! Bedzie ok!

Gość • Niedziela [25.10.2009, 13:01:38] • [IP: 80.54.123.***]

rzeczywiście obsługa kortów i hali - jest niekompetentna, tylko p.A.B. jest osobą zorientowaną i życzliwą. Co do cen, pewnie, że mogłyby być niższe, ale utrzymanie kortów i hali kosztuje dużo- niestety ; brakuje na kortach osoby zorientowanej w konserwacji kortu ziemnego, takiej osoby jak np.p.Wojtek, wtedy pieniądze wydane na polepszenie nawierzchni nie poszłyby na marne ; bo nad kortem ziemnym niestety trzeba cały czas pracować ; szkoda też że o stowarzyszeniu LOB i jego działaniach wypowiadają sie osoby które nie są zorientowane w sprawie ; a swoją drogą brakuje mi czasów p.Wojtka, sklepiku-kawiarenki z p.Anią i p.Tomkiem i miło spędzanego czasu na korcie i poza nim :))

Gość • Niedziela [25.10.2009, 11:31:22] • [IP: 92.42.118.***]

Kto czzuwał nad modernizacją nawierzchni, gdyż z tych informacji można wyciągnąć wniosek, że nie była to osoba która ma cokolwiek wspólnego z techniką.

Gość • Niedziela [25.10.2009, 07:44:37] • [IP: 92.42.117.***]

PISZECIE O PROMOCJI MIASTA NA YOU TUBE TO DOPIERO JEST PROMOCJA ZDJĘCIE SATELITARNE A NA NIM TRZY KORONY W BUDOWIE I PIJANY PIJACZEK TO DOPIERO JEST REKLAMA

Gość • Niedziela [25.10.2009, 07:39:57] • [IP: 80.245.191.***]

to wszystko po to aby było i ze jest w tym miescie a to ze robi się z tego nieuzytki to nikogo nie obchodzi chyba tylko p. SÓJKĘ stadion na meczach pusty korty puste na wodzie pusto iwszędzi dookoła dziady i dziadostwo

Gość • Niedziela [25.10.2009, 02:05:25] • [IP: 80.54.123.***]

managery se poradzą! I se pograja i kaske z firmy i z urzędu wezmą.

Gość • Sobota [24.10.2009, 22:23:46] • [IP: 92.42.118.***]

precz z dziadostwem

Gość • Sobota [24.10.2009, 22:16:20] • [IP: 92.42.112.***]

Niech zwolnią wreszcie operatora od kortów. Dużo ludzi rezygnuje z przychodzenia na korty, bo niechcą słucha rozkazów emeryta który jest z innej epoki PRLu i czas mu stanął w latach 80 tych.

Gość • Sobota [24.10.2009, 22:14:19] • [IP: 93.94.184.***]

chyba dla ciebie

Ja • Sobota [24.10.2009, 21:18:32] • [IP: 92.42.118.***]

Niech dalej do OSiR-u przyjmują takich jak Anioł i politruk Menadżer co się na niczym kompletnie nie zna i nigdy go nie ma w pracy bo załatwia prywatę. Ma wysoką emeryturę, wysoką pensję w OSiR i diety Radnego a ludzie nie mają pracy. To jest AFERA w naszym mieście. Ktoś powinien za to beknąć.

Gość • Sobota [24.10.2009, 20:23:24] • [IP: 92.42.114.**]

Ciekawe są ceny na wszelakie usługi/wydatki dla miasta.W tym układzie zarabia chyba każdy.

Ѫ • Sobota [24.10.2009, 19:28:30] • [IP: 83.21.123.**]

A jeżeli mnie stać by sobie pogierzyć w tego tenisa, ale nie gram, bo akurat nie lubie tej dyscypliny sportowej, to należe do elity czy nie?…؟●∙•▪