POGODA

Reklama

Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Wtorek [24.11.2009, 11:54:41] • Świnoujście

MSR na plusie

MSR na plusie

fot. Sławomir Ryfczyński

Kilka milionów zysku będzie miała w tym roku Morska Stocznia Remontowa w Świnoujściu - wynika z nieoficjalnych prognoz. I to mimo kryzysu w branży stoczniowej.

Zysk może przekroczyć nawet 5 mln złotych. W wyniku restrukturyzacji z pracy odeszło jednak 130 pracowników. Mimo to nadal jest to jeden z największych zakładów w Świnoujściu - zatrudnia 350 osób.

- Musieliśmy zredukować załogę: część odeszła na emerytury, pozostali dostali odprawy, Udało się nam tego dokonać jeszcze wtedy, gdy na rynkach trwała hossa. Dlatego udało nam się przetrwać kryzys - uważa prezes MSR Marek Różalski. - Stocznia jest w tej chwili wykorzystana w 60 - 70 procentach - mówi Różalski.

Większościowy pakiet akcji w Morskiej Stoczni przejęła kilka tygodni temu
Agencja Rozwoju Przemysłu. Według planów, MSR ma zostać sprywatyzowana.


2009-11-23, 07:16: Sławomir Orlik


komentarzy: 30, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 30

Gość • Piątek [21.01.2011, 10:54:57] • [IP: 79.162.178.**]

Kiedyś zarabialiśmy w stoczni mniej więcej średnią krajową a nawet często więcej. Gdy związki zawodowe zgodziły się na reformy poobcinali wszystkie dodatki, nadgodziny i teraz zarabiamy poniżej średniej. O fachowców z doświadczeniem i stażem się nie dba dlatego odchodzą do konkurencji a w ich miejsce przyjmują żółtodziobów, którym nie trzeba tyle płacić. Jak daleko zajedziemy? U konkurencji dok jest na ukończeniu.

gość • Niedziela [24.01.2010, 09:10:49] • [IP: 77.112.143.***]

prywaciarze gonią ludzi w łykendy do pracy a majstrom i tak mało i za wolno...

GOSĆ • Niedziela [24.01.2010, 09:06:23] • [IP: 77.112.143.***]

A PRYWATNE SPÓŁKI?CO Z NIMI?

Gość • Środa [25.11.2009, 15:56:23] • [IP: 80.245.187.***]

Prywaciarz nie bedzie utrzymywal takiego nadzoru jaki jest na stoczni jeden majster a trzech pracownikow a w tym jeszcze jeden brygadzista jezeli polikwiduje etaty zbede to bedzie mial jeszcze lepsze dochody

Gość • Środa [25.11.2009, 13:10:23] • [IP: 83.21.132.**]

Kreatywna księgowość, wirtualna kasa!!Czy ta grupa ludzi ~ 250 zarobi na utrzymanie doków, hal produkcyjnych, kotłowni/kompresorów, dzwigów, zużywanej energii.itd.Widać MSR do prywatyzacji, Tylko jaki naiwny na to się nabierze?Zobaczymy ile ludzie dostaną kasy??

Gość • Środa [25.11.2009, 11:29:00] • [IP: 217.97.199.*]

Jak w PHŚ tak dobrze, to czemu Kuczyński, Możejko i spółka dymią?

Gość • Środa [25.11.2009, 09:19:56] • [IP: 79.163.224.**]

No to się zacznie, informacja poszła w świat, teraz zjadą się wielcy związkowcy aby pomagać wywalczyć dla siebie ile się da z tego zysku (nie mylić ich z pracownika). W Szczecińskiej też tak było, nawet ściągali pracowników z Ukrainy, teraz zostały zasiłki dla pracowników. Bo związkowcy dalej sobie działają pomimo że praktycznie stocznia nie działa kto im płaci, czyżby jakiś układ?.

Gość • Środa [25.11.2009, 08:39:10] • [IP: 195.116.25.**]

Do Gościa z godziny 19:06 - Ciebie GOŚCIU wylali za popijanie czy za sklonność do szybkiego wejścia w posiadanie rzeczy nie twoich - bo inaczej ttakiej nienawiści wytłumaczyć się nie da :)))).

Gość • Środa [25.11.2009, 07:38:00] • [IP: 92.42.112.***]

No to chyba będą podwyżki dla związków oczywiście

gamon • Wtorek [24.11.2009, 20:52:29] • [IP: 67.82.5.***]

co tam robi solidarnosc ze jeszcze zyski sa.Do dziela zwiazkowcy!!

Gość • Wtorek [24.11.2009, 19:56:57] • [IP: 83.21.29.***]

Ciekawe ile z tego zysku dostaną pracownicy?? Pensje przycinane od jakiegoś czasu, brak nadgodzin, za dni świąteczne płacone jak za dni robocze, coraz mniejsze i rzadsze premie.Z zysków MSR zostaną wypłacone 13-stki dla budżetówki:((

Gość • Wtorek [24.11.2009, 19:06:13] • [IP: 80.245.182.***]

Stocznia to jedno bagno. Sami złodzieje siedzą na kierowniczym stołkach

Gość • Wtorek [24.11.2009, 18:24:38] • [IP: 80.245.183.***]

pastucha zwolnili to teraz na prosta wyszli

Gość • Wtorek [24.11.2009, 18:23:53] • [IP: 80.245.183.***]

phs tez robi paczki dla dzieci i premi po 800 zl byla i jeszcze raz bedzie chyba

Gość • Wtorek [24.11.2009, 17:52:33] • [IP: 92.42.118.***]

5 mln dzielone na 350 ludzi ile dostaną ztego pracownicy msr i w jakim stosunku administracja do fizycznych?? proszę o podpowiedz

Gość • Wtorek [24.11.2009, 17:48:37] • [IP: 92.42.118.***]

czyli wartość finansowa msr idzie do góry jest szansa że arp sprzeda ją za 100 000 000 zł aby pobić rekord wojewódzwa w cenie sprzedaży i aby skarb państwa załatał swoją dziurę

Yhy! • Wtorek [24.11.2009, 17:31:41] • [IP: 83.31.185.**]

By wyszli na owiele więcej, gdyby była tam jakaś organizacja pracy.Szkoda, że ją prywatyzują-wtedy, to napewno będzie na plus.

Gość • Wtorek [24.11.2009, 17:22:04] • [IP: 83.21.29.***]

hmm...zysku kilka milionów...no tak to tylko może być w naszym zakręconym państwie, że jak coś przynosi zyski to trzeba to sprzedać: (

Gość • Wtorek [24.11.2009, 15:46:18] • [IP: 93.94.191.***]

było by jeszcze lepiej gdyby hamulec rozwoju doszedł

Gość • Wtorek [24.11.2009, 14:37:55] • [IP: 195.116.25.**]

Młodych w Stoczni niemało - a dziewczyna jak maliny - w tym także na stanowiskach inżynierskich. Nie jest źle - każdy widzi. Od wiel;u lat ani minuty opóźnienia w zapłaceniu pensji - też się liczy.

Gość • Wtorek [24.11.2009, 14:23:08] • [IP: 217.97.199.*]

Jest tak dobrze w MSR bo Różalski pracuje a w PHŚ Kuczyński tylko politykuje i jak jest każdy widzi.

Gość • Wtorek [24.11.2009, 14:11:02] • [IP: 93.94.184.***]

Sprzedać bo się rozbrykali.To grozi załamaniem programu UE.

Gość • Wtorek [24.11.2009, 13:51:05] • [IP: 195.116.25.**]

Po co prywatyzować.Wystarczy dobra organizacja i są na swoim.ARP sprzeda i stocznia wyląduje jak szczecin i gdynia.

Gość • Wtorek [24.11.2009, 13:03:51] • [IP: 80.245.180.**]

Zero perspektyw dla młodych którzy czekają aż im manna sama spadnie z nieba

Gość • Wtorek [24.11.2009, 12:58:59] • [IP: 195.116.25.**]

Kiedyś była Matka-Odra teraz Matka - Stocznia. Nie zapominamy, że oprócz etatowców, sporo spółek w Stoczni pracuje i się pożywia - tych miejscowych też. Może to nie jest bardzo ważne, to ostatnia chyba firma w Świnoujściu, która robi dzieciom paczki świąteczne. Gratulacje.

Oglądasz 1-25 z 30
■ Mieszkaniec o Słowackiego: Nowo wyremontowana ulica, a już zalana. Rzecznik: Kanalizacja deszczowa obecnie dobrze spełnia swoją rolę ■ Afera w świnoujskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej!? Czy z placu przed budynkiem firmy ulotniła się spora część węgla? Jak dotąd to wewnętrzna komisja inwentaryzacyjna Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świnoujściu sprawdza czy z placu składowego przedsiębiorstwa zniknął węgiel. Gdyby informacje jakie otrzymaliśmy anonimowo od pracownika firmy miały się potwierdzić to ze składu PEC-u zniknąć miał opał wart około 400 tysięcy złotych. Jak dotąd, dyrekcja nie potwierdziła straty, ale z odpowiedzi na nasze zapytanie wynika, że trwa intensywna inwentaryzacja ■ Potrącenie na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Piastowskiej z Piłsudskiego. Część ulicy Piastowskiej była wyłączona z ruchu ■ W imieniu zarządu SLD w Świnoujściu serdecznie zapraszam na otwarte spotkanie z Wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego oraz Wiceprzewodniczącym SLD prof. Bogusławem Liberadzkim z Mieszkańcami Świnoujścia pod tytułem: "Porozmawiajmy o Polsce", które odbędzie się w dniu 27 lipca (czwartek) o godz. 16.00 w Sali Kameralnej MDK (2 piętro) ■ Synoptycy ostrzegają: dziś od godziny 18:00 do godziny 18:00 dnia następnego prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu od umiarkowanego do silnego, chwilami intensywnego. Prognozowana suma opadu wyniesie od 60mm do 85mm, lokalnie może dojść do 100mm ■ Mija 10 lat od chwili, gdy Zachodniopomorskie wstrzymało oddech… Dziś rocznica wypadku autokaru z polskimi pielgrzymami pod Grenoble ■ Czytelnik o nowym Radisson Blu Resort Świnoujście: Kto i za ile dał pozwolenie na przyjęcie gości hotelowych do obiektu, który zagraża ich bezpieczeństwu? ■ Czytelnik: „Idiota świecił laserem”. Domorosły amator mocnych świateł oślepiał z okna. ■ Nasz Czytelnik poszukuje samochodu osobowego koloru seledynowego, jego kierowca bardzo źle potraktował kilkunastoletnią dziewczynkę. Jeżeli ktokolwiek zauważy jasno zieloną osobówkę proszony jest o kontakt z redakcją portalu iswinoujscie.pl 602 - 657- 344. Ostatni raz pojazd był widziany między sklepem Stokrotka, a pasażem Rondo ■ Na zachodzie Polski prognozowane są burze, którym towarzyszyć będzie głównie silny i porywisty wiatr do 70-75 km/h oraz intensywny opad deszczu do 20-30 mm. Dodatkowo na tym terenie oraz częściowo w centrum należy spodziewać się upałów, z temperaturą dochodzącą do 30°C/33°C ■ Kabaret Skeczów Męczących na fali! Nie wiemy, ile stopni będzie miał w tym roku Bałtyk, czy zmieścicie się na plaży ze swoim parawanem i czy rybka w smażalni na rogu nadal jest taka dobra. Wiemy natomiast, że wakacje nad morzem będą w tym roku niepowtarzalne dzięki Kabaretowi Skeczów Męczących ■ Postawmy dzikom pomniki - proponuje Czytelnik. Dziki, podobnie jak bezdomni, wywieźć się nie dają. Stały się symbolem Świnoujścia, trochę jak "wiatrak", tyle że ruchomym i zapewniającym stały kontakt. Może więc umieścić "dziczy akcent" w pejzażu naszego miasta? Na pewien pomysł wpadł jeden z Czytelników ■ Grozi nam susza w kranach? Nadzieja w Zalewie i Mulniku. Zakład Wodociągów i Kanalizacji szykuje się na sytuację, która na razie wydaje się nam abstrakcją. Liczby są jednak nieubłagalne. Za kilka lat w naszym mieście będzie za mało wody pitnej. Czy uda się nam zapobiec tej sytuacji? Oprócz dostawy wody z ujęcia w Kodrąbka rozpatrywane są jeszcze dwa warianty ■ Doprowadzenie wody z Kodrąbka już nie tak korzystne? Położonemu nad Bałtykiem Świnoujściu za kilka lat zacznie brakować pitnej wody. Najgorzej będzie na Lewobrzeżu. - Liczymy się z brakiem możliwości zaspokojenia potrzeb w pełnej dostawie - mówi wprost Radosław Wrzeszcz z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji ■ Z prawie 3 promilami zajmowała się niemowlęciem - policjanci odebrali dziecko pijanej kobiecie. Mogło dojść do tragedii, gdyby nie interweniowała policja. Matka dwumiesięcznego niemowlęcia była kompletnie pijana, gdy policjanci odbierali jej dziecko. Sytuacja miała miejsce w jednym z mieszkań przy ulicy Chopina. W piątek po godzinie 20.00 patrol policji podjechał przed kamienicę przy ulicy Chopina. Na miejsce wezwano również ratowników medycznych z lekarzem ■ Nie może być tak, że ludzie w biały dzień uciekają przed szczurami! - mówi w rozmowie z portalem iswinoujscie.pl wyraźnie zdenerwowana mieszkanka. Pani Jadwiga na własne oczy widziała, jak w sobotnie południe młode małżeństwo z dziećmi na rękach uciekało przed watahą szczurów. Wszystko wydarzyło się w samym centrum miasta, na Placu Słowiańskim. - Nie liczyłam ich, ale było ich dużo. Możliwe, że kilkanaście. Przebiegły przez Plac Słowiański i schowały się w pasie zieleni - opowiada Pani Jadwiga. Czy grozi nam plaga szczurów? ■