POGODA

Reklama

Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Wtorek [24.11.2009, 11:54:41] • Świnoujście

MSR na plusie

MSR na plusie

fot. Sławomir Ryfczyński

Kilka milionów zysku będzie miała w tym roku Morska Stocznia Remontowa w Świnoujściu - wynika z nieoficjalnych prognoz. I to mimo kryzysu w branży stoczniowej.

Zysk może przekroczyć nawet 5 mln złotych. W wyniku restrukturyzacji z pracy odeszło jednak 130 pracowników. Mimo to nadal jest to jeden z największych zakładów w Świnoujściu - zatrudnia 350 osób.

- Musieliśmy zredukować załogę: część odeszła na emerytury, pozostali dostali odprawy, Udało się nam tego dokonać jeszcze wtedy, gdy na rynkach trwała hossa. Dlatego udało nam się przetrwać kryzys - uważa prezes MSR Marek Różalski. - Stocznia jest w tej chwili wykorzystana w 60 - 70 procentach - mówi Różalski.

Większościowy pakiet akcji w Morskiej Stoczni przejęła kilka tygodni temu
Agencja Rozwoju Przemysłu. Według planów, MSR ma zostać sprywatyzowana.


2009-11-23, 07:16: Sławomir Orlik


komentarzy: 30, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 30

Gość • Piątek [21.01.2011, 10:54:57] • [IP: 79.162.178.**]

Kiedyś zarabialiśmy w stoczni mniej więcej średnią krajową a nawet często więcej. Gdy związki zawodowe zgodziły się na reformy poobcinali wszystkie dodatki, nadgodziny i teraz zarabiamy poniżej średniej. O fachowców z doświadczeniem i stażem się nie dba dlatego odchodzą do konkurencji a w ich miejsce przyjmują żółtodziobów, którym nie trzeba tyle płacić. Jak daleko zajedziemy? U konkurencji dok jest na ukończeniu.

gość • Niedziela [24.01.2010, 09:10:49] • [IP: 77.112.143.***]

prywaciarze gonią ludzi w łykendy do pracy a majstrom i tak mało i za wolno...

GOSĆ • Niedziela [24.01.2010, 09:06:23] • [IP: 77.112.143.***]

A PRYWATNE SPÓŁKI?CO Z NIMI?

Gość • Środa [25.11.2009, 15:56:23] • [IP: 80.245.187.***]

Prywaciarz nie bedzie utrzymywal takiego nadzoru jaki jest na stoczni jeden majster a trzech pracownikow a w tym jeszcze jeden brygadzista jezeli polikwiduje etaty zbede to bedzie mial jeszcze lepsze dochody

Gość • Środa [25.11.2009, 13:10:23] • [IP: 83.21.132.**]

Kreatywna księgowość, wirtualna kasa!!Czy ta grupa ludzi ~ 250 zarobi na utrzymanie doków, hal produkcyjnych, kotłowni/kompresorów, dzwigów, zużywanej energii.itd.Widać MSR do prywatyzacji, Tylko jaki naiwny na to się nabierze?Zobaczymy ile ludzie dostaną kasy??

Gość • Środa [25.11.2009, 11:29:00] • [IP: 217.97.199.*]

Jak w PHŚ tak dobrze, to czemu Kuczyński, Możejko i spółka dymią?

Gość • Środa [25.11.2009, 09:19:56] • [IP: 79.163.224.**]

No to się zacznie, informacja poszła w świat, teraz zjadą się wielcy związkowcy aby pomagać wywalczyć dla siebie ile się da z tego zysku (nie mylić ich z pracownika). W Szczecińskiej też tak było, nawet ściągali pracowników z Ukrainy, teraz zostały zasiłki dla pracowników. Bo związkowcy dalej sobie działają pomimo że praktycznie stocznia nie działa kto im płaci, czyżby jakiś układ?.

Gość • Środa [25.11.2009, 08:39:10] • [IP: 195.116.25.**]

Do Gościa z godziny 19:06 - Ciebie GOŚCIU wylali za popijanie czy za sklonność do szybkiego wejścia w posiadanie rzeczy nie twoich - bo inaczej ttakiej nienawiści wytłumaczyć się nie da :)))).

Gość • Środa [25.11.2009, 07:38:00] • [IP: 92.42.112.***]

No to chyba będą podwyżki dla związków oczywiście

gamon • Wtorek [24.11.2009, 20:52:29] • [IP: 67.82.5.***]

co tam robi solidarnosc ze jeszcze zyski sa.Do dziela zwiazkowcy!!

Gość • Wtorek [24.11.2009, 19:56:57] • [IP: 83.21.29.***]

Ciekawe ile z tego zysku dostaną pracownicy?? Pensje przycinane od jakiegoś czasu, brak nadgodzin, za dni świąteczne płacone jak za dni robocze, coraz mniejsze i rzadsze premie.Z zysków MSR zostaną wypłacone 13-stki dla budżetówki:((

Gość • Wtorek [24.11.2009, 19:06:13] • [IP: 80.245.182.***]

Stocznia to jedno bagno. Sami złodzieje siedzą na kierowniczym stołkach

Gość • Wtorek [24.11.2009, 18:24:38] • [IP: 80.245.183.***]

pastucha zwolnili to teraz na prosta wyszli

Gość • Wtorek [24.11.2009, 18:23:53] • [IP: 80.245.183.***]

phs tez robi paczki dla dzieci i premi po 800 zl byla i jeszcze raz bedzie chyba

Gość • Wtorek [24.11.2009, 17:52:33] • [IP: 92.42.118.***]

5 mln dzielone na 350 ludzi ile dostaną ztego pracownicy msr i w jakim stosunku administracja do fizycznych?? proszę o podpowiedz

Gość • Wtorek [24.11.2009, 17:48:37] • [IP: 92.42.118.***]

czyli wartość finansowa msr idzie do góry jest szansa że arp sprzeda ją za 100 000 000 zł aby pobić rekord wojewódzwa w cenie sprzedaży i aby skarb państwa załatał swoją dziurę

Yhy! • Wtorek [24.11.2009, 17:31:41] • [IP: 83.31.185.**]

By wyszli na owiele więcej, gdyby była tam jakaś organizacja pracy.Szkoda, że ją prywatyzują-wtedy, to napewno będzie na plus.

Gość • Wtorek [24.11.2009, 17:22:04] • [IP: 83.21.29.***]

hmm...zysku kilka milionów...no tak to tylko może być w naszym zakręconym państwie, że jak coś przynosi zyski to trzeba to sprzedać: (

Gość • Wtorek [24.11.2009, 15:46:18] • [IP: 93.94.191.***]

było by jeszcze lepiej gdyby hamulec rozwoju doszedł

Gość • Wtorek [24.11.2009, 14:37:55] • [IP: 195.116.25.**]

Młodych w Stoczni niemało - a dziewczyna jak maliny - w tym także na stanowiskach inżynierskich. Nie jest źle - każdy widzi. Od wiel;u lat ani minuty opóźnienia w zapłaceniu pensji - też się liczy.

Gość • Wtorek [24.11.2009, 14:23:08] • [IP: 217.97.199.*]

Jest tak dobrze w MSR bo Różalski pracuje a w PHŚ Kuczyński tylko politykuje i jak jest każdy widzi.

Gość • Wtorek [24.11.2009, 14:11:02] • [IP: 93.94.184.***]

Sprzedać bo się rozbrykali.To grozi załamaniem programu UE.

Gość • Wtorek [24.11.2009, 13:51:05] • [IP: 195.116.25.**]

Po co prywatyzować.Wystarczy dobra organizacja i są na swoim.ARP sprzeda i stocznia wyląduje jak szczecin i gdynia.

Gość • Wtorek [24.11.2009, 13:03:51] • [IP: 80.245.180.**]

Zero perspektyw dla młodych którzy czekają aż im manna sama spadnie z nieba

Gość • Wtorek [24.11.2009, 12:58:59] • [IP: 195.116.25.**]

Kiedyś była Matka-Odra teraz Matka - Stocznia. Nie zapominamy, że oprócz etatowców, sporo spółek w Stoczni pracuje i się pożywia - tych miejscowych też. Może to nie jest bardzo ważne, to ostatnia chyba firma w Świnoujściu, która robi dzieciom paczki świąteczne. Gratulacje.

Oglądasz 1-25 z 30
■ Dzisiaj od godziny 7.00 prognozuje się nad morzem, oraz na Pomorzu i w górach prognozuje się porywy wiatru osiągające od 80 do 100 km/h ■ Komenda Miejska Policji w Świnoujściu odwołuje (05.02.2016 r.) poszukiwania Anny Kozłowskiej. W wyniku podjętych czynności poszukiwawczych policjanci odnaleźli kobietę - pisze oficer prasowy KMP w Świnoujściu st. asp. Beata Olszewska ■ Wywoził gruz do lasu. Wpadł w ręce strażników miejskich. Teraz zapłaci 500 złotych mandatu ■ Do czasu wznowienia sprzedaży, handlowcy, którzy ucierpieli podczas wybuchu stoiska z fajerwerkami przy ulicy Wojska Polskiego, są zwolnieni z opłaty targowej. ■ W centrum miasta znaleziono okulary. W okolicach antykwariatu przy ulicy Bohaterów Września nasza Czytelniczka znalazła okulary. Pani Danuta na zgubę natknęła się tydzień temu. Poinformowała o tym fakcie na jednym z portali społecznościowych. Niestety, jak dotąd nikt się po zgubę nie zgłosił. Teraz dziecięce okulary lecznicze są do odebrania u naszej Czytelniczki ■ Czytelnik: Zerwali mi reklamy ze sklepu! Za informacje na temat sprawców, czeka nagroda. Konkurencja w Świnoujściu jest bezlitosna. Przekonał się o tym właściciel sklepu warzywnego, który miał się otworzyć w najbliższym czasie przy ulicy Konstytucji. Sprawcy w nocy z czwartku na piątek, zerwali z witryn sklepowych, naklejone na szyby reklamy. Właściciel sklepu wyznaczył nagrodę za ustalenie sprawców. ■ Słowianin zapowiada czyszczenie terenu garaży! Uważaj, aby nie zezłomowali Ci samochodu! Właścicieli garaży przy ulicy Karsiborskiej, czekają wiosenne porządki! Porzucone samochody i samowolnie postawione zabudowy, znikną wraz z końcem lutego, dlatego uważajcie aby przez przypadek, nie odholowali waszej własności! ■ Po godzinie 00:00, na wysokości stacji kolejowej PKP - Przytór, dachował samochód osobowy. Na miejsce wezwani zostali strażacy, którzy zmuszeni byli rozciąć auto, aby wydobyć z wraku kierowcę. Samochód prawdopodobnie wpadł w poślizg, a dachując, uderzył w przydrożną lampę. Na miejscu są ratownicy medyczni oraz policjanci ■ 30-latek wykorzystał nieobecność domowników i włamał się do mieszkania. Może spędzić w więzieniu nawet 10 lat. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali włamywacza. Wyłamując okienną ramę, 30-latek włamał się do mieszkania, skąd skradł wartościowe przedmioty na kwotę ponad 2.000 zł. Za popełnienie tego przestępstwa mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności ■ Kto zajmie się usunięciem wraków samochodów ze świnoujskich ulic? Miasto czeka na chętnych. Świnoujście ogłosiło przetarg na usunięcie zdezelowanych aut zalegających na ulicach naszego miasta. Firmy mają czas do 8 lutego. To właśnie wtedy rozstrzygnie się, kto zajmie się usunięciem pojazdów z dróg. W zeszłym roku miasto za usunięcie wraku musiało zapłacić 246 złotych. Jak będzie teraz? ■ Czytelnik: Weź grabki i łopatkę. Na Placu Wolności piaskownica. W poniedziałek Plac Wolności przypominał Saharę...Nie umknęło to uwadze naszego Czytelnika. Mężczyzna zastanawia się, czy ktoś tam w ogóle sprząta? - To piaskownica czy Plac Wolności? - czytamy w liście do redakcji ■ Seryjny podpalacz grasuje na ogrodach działkowych „Nad Zalewem”? Tym razem spłonęła altanka... Tuż przed godziną 22.00 w poniedziałek, strażacy dostali wezwanie do palącej się altanki na terenie ogrodów działkowych „Nad Zalewem”. Do akcji ruszyły trzy zastępy strażaków, w tym jeden zastęp wojskowej straży pożarnej. Podobne zdarzenie miało miejsce w nocy z soboty na niedzielę, gdzie na pobliskiej działce spłonęła przyczepa kempingowa. Warto także wspomnieć, że od wczesnego poniedziałkowego wieczoru, w Świnoujściu padał deszcz. Czyżby w takim razie, ktoś stał za ostatnimi podpaleniami? Na miejsce zdarzenia wezwani zostali policjanci ■