POGODA

Reklama

Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Wtorek [24.11.2009, 11:54:41] • Świnoujście

MSR na plusie

MSR na plusie

fot. Sławomir Ryfczyński

Kilka milionów zysku będzie miała w tym roku Morska Stocznia Remontowa w Świnoujściu - wynika z nieoficjalnych prognoz. I to mimo kryzysu w branży stoczniowej.

Zysk może przekroczyć nawet 5 mln złotych. W wyniku restrukturyzacji z pracy odeszło jednak 130 pracowników. Mimo to nadal jest to jeden z największych zakładów w Świnoujściu - zatrudnia 350 osób.

- Musieliśmy zredukować załogę: część odeszła na emerytury, pozostali dostali odprawy, Udało się nam tego dokonać jeszcze wtedy, gdy na rynkach trwała hossa. Dlatego udało nam się przetrwać kryzys - uważa prezes MSR Marek Różalski. - Stocznia jest w tej chwili wykorzystana w 60 - 70 procentach - mówi Różalski.

Większościowy pakiet akcji w Morskiej Stoczni przejęła kilka tygodni temu
Agencja Rozwoju Przemysłu. Według planów, MSR ma zostać sprywatyzowana.


2009-11-23, 07:16: Sławomir Orlik


komentarzy: 30, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 30

Gość • Piątek [21.01.2011, 10:54:57] • [IP: 79.162.178.**]

Kiedyś zarabialiśmy w stoczni mniej więcej średnią krajową a nawet często więcej. Gdy związki zawodowe zgodziły się na reformy poobcinali wszystkie dodatki, nadgodziny i teraz zarabiamy poniżej średniej. O fachowców z doświadczeniem i stażem się nie dba dlatego odchodzą do konkurencji a w ich miejsce przyjmują żółtodziobów, którym nie trzeba tyle płacić. Jak daleko zajedziemy? U konkurencji dok jest na ukończeniu.

gość • Niedziela [24.01.2010, 09:10:49] • [IP: 77.112.143.***]

prywaciarze gonią ludzi w łykendy do pracy a majstrom i tak mało i za wolno...

GOSĆ • Niedziela [24.01.2010, 09:06:23] • [IP: 77.112.143.***]

A PRYWATNE SPÓŁKI?CO Z NIMI?

Gość • Środa [25.11.2009, 15:56:23] • [IP: 80.245.187.***]

Prywaciarz nie bedzie utrzymywal takiego nadzoru jaki jest na stoczni jeden majster a trzech pracownikow a w tym jeszcze jeden brygadzista jezeli polikwiduje etaty zbede to bedzie mial jeszcze lepsze dochody

Gość • Środa [25.11.2009, 13:10:23] • [IP: 83.21.132.**]

Kreatywna księgowość, wirtualna kasa!!Czy ta grupa ludzi ~ 250 zarobi na utrzymanie doków, hal produkcyjnych, kotłowni/kompresorów, dzwigów, zużywanej energii.itd.Widać MSR do prywatyzacji, Tylko jaki naiwny na to się nabierze?Zobaczymy ile ludzie dostaną kasy??

Gość • Środa [25.11.2009, 11:29:00] • [IP: 217.97.199.*]

Jak w PHŚ tak dobrze, to czemu Kuczyński, Możejko i spółka dymią?

Gość • Środa [25.11.2009, 09:19:56] • [IP: 79.163.224.**]

No to się zacznie, informacja poszła w świat, teraz zjadą się wielcy związkowcy aby pomagać wywalczyć dla siebie ile się da z tego zysku (nie mylić ich z pracownika). W Szczecińskiej też tak było, nawet ściągali pracowników z Ukrainy, teraz zostały zasiłki dla pracowników. Bo związkowcy dalej sobie działają pomimo że praktycznie stocznia nie działa kto im płaci, czyżby jakiś układ?.

Gość • Środa [25.11.2009, 08:39:10] • [IP: 195.116.25.**]

Do Gościa z godziny 19:06 - Ciebie GOŚCIU wylali za popijanie czy za sklonność do szybkiego wejścia w posiadanie rzeczy nie twoich - bo inaczej ttakiej nienawiści wytłumaczyć się nie da :)))).

Gość • Środa [25.11.2009, 07:38:00] • [IP: 92.42.112.***]

No to chyba będą podwyżki dla związków oczywiście

gamon • Wtorek [24.11.2009, 20:52:29] • [IP: 67.82.5.***]

co tam robi solidarnosc ze jeszcze zyski sa.Do dziela zwiazkowcy!!

Gość • Wtorek [24.11.2009, 19:56:57] • [IP: 83.21.29.***]

Ciekawe ile z tego zysku dostaną pracownicy?? Pensje przycinane od jakiegoś czasu, brak nadgodzin, za dni świąteczne płacone jak za dni robocze, coraz mniejsze i rzadsze premie.Z zysków MSR zostaną wypłacone 13-stki dla budżetówki:((

Gość • Wtorek [24.11.2009, 19:06:13] • [IP: 80.245.182.***]

Stocznia to jedno bagno. Sami złodzieje siedzą na kierowniczym stołkach

Gość • Wtorek [24.11.2009, 18:24:38] • [IP: 80.245.183.***]

pastucha zwolnili to teraz na prosta wyszli

Gość • Wtorek [24.11.2009, 18:23:53] • [IP: 80.245.183.***]

phs tez robi paczki dla dzieci i premi po 800 zl byla i jeszcze raz bedzie chyba

Gość • Wtorek [24.11.2009, 17:52:33] • [IP: 92.42.118.***]

5 mln dzielone na 350 ludzi ile dostaną ztego pracownicy msr i w jakim stosunku administracja do fizycznych?? proszę o podpowiedz

Gość • Wtorek [24.11.2009, 17:48:37] • [IP: 92.42.118.***]

czyli wartość finansowa msr idzie do góry jest szansa że arp sprzeda ją za 100 000 000 zł aby pobić rekord wojewódzwa w cenie sprzedaży i aby skarb państwa załatał swoją dziurę

Yhy! • Wtorek [24.11.2009, 17:31:41] • [IP: 83.31.185.**]

By wyszli na owiele więcej, gdyby była tam jakaś organizacja pracy.Szkoda, że ją prywatyzują-wtedy, to napewno będzie na plus.

Gość • Wtorek [24.11.2009, 17:22:04] • [IP: 83.21.29.***]

hmm...zysku kilka milionów...no tak to tylko może być w naszym zakręconym państwie, że jak coś przynosi zyski to trzeba to sprzedać: (

Gość • Wtorek [24.11.2009, 15:46:18] • [IP: 93.94.191.***]

było by jeszcze lepiej gdyby hamulec rozwoju doszedł

Gość • Wtorek [24.11.2009, 14:37:55] • [IP: 195.116.25.**]

Młodych w Stoczni niemało - a dziewczyna jak maliny - w tym także na stanowiskach inżynierskich. Nie jest źle - każdy widzi. Od wiel;u lat ani minuty opóźnienia w zapłaceniu pensji - też się liczy.

Gość • Wtorek [24.11.2009, 14:23:08] • [IP: 217.97.199.*]

Jest tak dobrze w MSR bo Różalski pracuje a w PHŚ Kuczyński tylko politykuje i jak jest każdy widzi.

Gość • Wtorek [24.11.2009, 14:11:02] • [IP: 93.94.184.***]

Sprzedać bo się rozbrykali.To grozi załamaniem programu UE.

Gość • Wtorek [24.11.2009, 13:51:05] • [IP: 195.116.25.**]

Po co prywatyzować.Wystarczy dobra organizacja i są na swoim.ARP sprzeda i stocznia wyląduje jak szczecin i gdynia.

Gość • Wtorek [24.11.2009, 13:03:51] • [IP: 80.245.180.**]

Zero perspektyw dla młodych którzy czekają aż im manna sama spadnie z nieba

Gość • Wtorek [24.11.2009, 12:58:59] • [IP: 195.116.25.**]

Kiedyś była Matka-Odra teraz Matka - Stocznia. Nie zapominamy, że oprócz etatowców, sporo spółek w Stoczni pracuje i się pożywia - tych miejscowych też. Może to nie jest bardzo ważne, to ostatnia chyba firma w Świnoujściu, która robi dzieciom paczki świąteczne. Gratulacje.

Oglądasz 1-25 z 30
■ Mieszkańcy, handlowcy i klienci targowiska przy Wojska Polskiego niepokoją się, jak będzie wyglądała modernizacja tej ulicy. Inwestycja rusza we wrześniu. Można się spodziewać krótkotrwałych, czasowych wyłączeń z ruchu – zapowiada Robert Karelus ■ Po ponad 30 latach, pożegnali się z mundurem... Na emeryturę odszedł st. sierż. Stanisław Kamiński oraz Asp. sztab. Dorota Paluszkiewicz. Dwóch funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu w minionym tygodniu pożegnało się z mundurem. Asp. sztab. Dorota Paluszkiewicz i st. sierż. Stanisław Kamiński w policyjnych strukturach przepracowali kilkadziesiąt lat. Jak podkreślali przełożeni i koledzy z pracy, przez lata dali się poznać jako sumienni i doświadczeni policjanci, którzy niejednokrotnie udowodnili swoje oddanie w służbie ■ Ostrzeżenie meteorologiczne od 20 lutego od godz. 15:00 do godz. 18:00 21 lutego, w rejonie wybrzeża oraz na Bałtyku, a także w rejonie powiatów przylegających do linii brzegowej prognozuje się występowanie silnego północno -zachodniego wiatru wiejącego ze średnią prędkością 35-55 km/h w porywach osiągającego prędkość do 86 km/h ■ Komitet Obrony Demokracji zbierał podpisy za referendum szkolnym ■ Właściciel uszkodzonego samochodu: Po uderzeniu ta Pani nie zatrzymała auta i nie sprawdziła w co uderzyła... Napisał do nas właściciel uszkodzonego samochodu, który w mailu opisał dokładny przebieg zdarzenia na parkingu przy ulicy Hołdu Pruskiego. Jak twierdzi, kierująca kobieta uderzyła w jego samochód i nawet nie sprawdziła czy coś się stało, chcąc wyjechać za wszelką cenę z parkingu ■ Stanowisko Grupy Morskiej na temat terminala kontenerowego: Odrzucenie przez nas projektu uchwały nie jest głosem ani za, ani przeciw jego budowie ■ Przyjechał do Polski, aby się rozerwać. Swoją przygodę zakończył bez butów i na izbie przyjęć... ■ Piękny Klif Lubiński od zawsze był miejscem ciekawym i ważnym. Piękny Klif Lubiński od zawsze był miejscem ciekawym i ważnym Już od dziejów starożytnych Lubin był ważnym miejscem tego regionu. Ja wspomnę kilka chwil ostatniego półwiecza mojego spotkania się na tym terenie. Pamiętam jak w pierwszych latach powojennych było ciężko. By ulżyć w życiu codziennym wraz z kolegą na przełomie lat 1959/60 po raz pierwszy wybrałem się rowerem nad jeziorko Turkusowe, by zdobyć trochę kredy do pomalowania mieszkania ■ Myśleli że pali się Kaufland... Jak się okazało, był to fałszywy alarm. Gdy przed godziną 13.00 pod Kaufland wezwane zostały wozy bojowe Państwowej Straży Pożarnej, pobliscy mieszkańcy myśleli że w płomieniach stanął Kaufland! Na szczęście okazało się, że powodem całego zamieszania była tylko czujka ■ SLD o terminalu kontenerowym: Stoimy po stronie mieszkańców, którzy oczekują życia w mieście, które jest czyste ekologicznie i ma czyste plaże. Zobacz film! ■ Na parkingu za ”Cechem” został zgubiony łańcuszek. Dla uczciwego znalazcy przewidziana jest nagroda ■ 25 Finał WOŚP podsumowany! Ostatecznie zebrano 260 565 złotych. Tradycyjnie już w Miejskiej Bibliotece Publicznej podsumowano świnoujski finał WOŚP. W naszym mieście ostatecznie udało się zebrać 260 565 złotych. To nie tylko efekt pracy świnoujskich wolontariuszy, ale także internautów, którzy wzięli udział w internetowych aukcjach. To właśnie dzięki nim ostateczna kwota nieznacznie wzrosła ■