POGODA

Reklama

Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Wtorek [24.11.2009, 11:54:41] • Świnoujście

MSR na plusie

MSR na plusie

fot. Sławomir Ryfczyński

Kilka milionów zysku będzie miała w tym roku Morska Stocznia Remontowa w Świnoujściu - wynika z nieoficjalnych prognoz. I to mimo kryzysu w branży stoczniowej.

Zysk może przekroczyć nawet 5 mln złotych. W wyniku restrukturyzacji z pracy odeszło jednak 130 pracowników. Mimo to nadal jest to jeden z największych zakładów w Świnoujściu - zatrudnia 350 osób.

- Musieliśmy zredukować załogę: część odeszła na emerytury, pozostali dostali odprawy, Udało się nam tego dokonać jeszcze wtedy, gdy na rynkach trwała hossa. Dlatego udało nam się przetrwać kryzys - uważa prezes MSR Marek Różalski. - Stocznia jest w tej chwili wykorzystana w 60 - 70 procentach - mówi Różalski.

Większościowy pakiet akcji w Morskiej Stoczni przejęła kilka tygodni temu
Agencja Rozwoju Przemysłu. Według planów, MSR ma zostać sprywatyzowana.


2009-11-23, 07:16: Sławomir Orlik


komentarzy: 30, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 30

Gość • Piątek [21.01.2011, 10:54:57] • [IP: 79.162.178.**]

Kiedyś zarabialiśmy w stoczni mniej więcej średnią krajową a nawet często więcej. Gdy związki zawodowe zgodziły się na reformy poobcinali wszystkie dodatki, nadgodziny i teraz zarabiamy poniżej średniej. O fachowców z doświadczeniem i stażem się nie dba dlatego odchodzą do konkurencji a w ich miejsce przyjmują żółtodziobów, którym nie trzeba tyle płacić. Jak daleko zajedziemy? U konkurencji dok jest na ukończeniu.

gość • Niedziela [24.01.2010, 09:10:49] • [IP: 77.112.143.***]

prywaciarze gonią ludzi w łykendy do pracy a majstrom i tak mało i za wolno...

GOSĆ • Niedziela [24.01.2010, 09:06:23] • [IP: 77.112.143.***]

A PRYWATNE SPÓŁKI?CO Z NIMI?

Gość • Środa [25.11.2009, 15:56:23] • [IP: 80.245.187.***]

Prywaciarz nie bedzie utrzymywal takiego nadzoru jaki jest na stoczni jeden majster a trzech pracownikow a w tym jeszcze jeden brygadzista jezeli polikwiduje etaty zbede to bedzie mial jeszcze lepsze dochody

Gość • Środa [25.11.2009, 13:10:23] • [IP: 83.21.132.**]

Kreatywna księgowość, wirtualna kasa!!Czy ta grupa ludzi ~ 250 zarobi na utrzymanie doków, hal produkcyjnych, kotłowni/kompresorów, dzwigów, zużywanej energii.itd.Widać MSR do prywatyzacji, Tylko jaki naiwny na to się nabierze?Zobaczymy ile ludzie dostaną kasy??

Gość • Środa [25.11.2009, 11:29:00] • [IP: 217.97.199.*]

Jak w PHŚ tak dobrze, to czemu Kuczyński, Możejko i spółka dymią?

Gość • Środa [25.11.2009, 09:19:56] • [IP: 79.163.224.**]

No to się zacznie, informacja poszła w świat, teraz zjadą się wielcy związkowcy aby pomagać wywalczyć dla siebie ile się da z tego zysku (nie mylić ich z pracownika). W Szczecińskiej też tak było, nawet ściągali pracowników z Ukrainy, teraz zostały zasiłki dla pracowników. Bo związkowcy dalej sobie działają pomimo że praktycznie stocznia nie działa kto im płaci, czyżby jakiś układ?.

Gość • Środa [25.11.2009, 08:39:10] • [IP: 195.116.25.**]

Do Gościa z godziny 19:06 - Ciebie GOŚCIU wylali za popijanie czy za sklonność do szybkiego wejścia w posiadanie rzeczy nie twoich - bo inaczej ttakiej nienawiści wytłumaczyć się nie da :)))).

Gość • Środa [25.11.2009, 07:38:00] • [IP: 92.42.112.***]

No to chyba będą podwyżki dla związków oczywiście

gamon • Wtorek [24.11.2009, 20:52:29] • [IP: 67.82.5.***]

co tam robi solidarnosc ze jeszcze zyski sa.Do dziela zwiazkowcy!!

Gość • Wtorek [24.11.2009, 19:56:57] • [IP: 83.21.29.***]

Ciekawe ile z tego zysku dostaną pracownicy?? Pensje przycinane od jakiegoś czasu, brak nadgodzin, za dni świąteczne płacone jak za dni robocze, coraz mniejsze i rzadsze premie.Z zysków MSR zostaną wypłacone 13-stki dla budżetówki:((

Gość • Wtorek [24.11.2009, 19:06:13] • [IP: 80.245.182.***]

Stocznia to jedno bagno. Sami złodzieje siedzą na kierowniczym stołkach

Gość • Wtorek [24.11.2009, 18:24:38] • [IP: 80.245.183.***]

pastucha zwolnili to teraz na prosta wyszli

Gość • Wtorek [24.11.2009, 18:23:53] • [IP: 80.245.183.***]

phs tez robi paczki dla dzieci i premi po 800 zl byla i jeszcze raz bedzie chyba

Gość • Wtorek [24.11.2009, 17:52:33] • [IP: 92.42.118.***]

5 mln dzielone na 350 ludzi ile dostaną ztego pracownicy msr i w jakim stosunku administracja do fizycznych?? proszę o podpowiedz

Gość • Wtorek [24.11.2009, 17:48:37] • [IP: 92.42.118.***]

czyli wartość finansowa msr idzie do góry jest szansa że arp sprzeda ją za 100 000 000 zł aby pobić rekord wojewódzwa w cenie sprzedaży i aby skarb państwa załatał swoją dziurę

Yhy! • Wtorek [24.11.2009, 17:31:41] • [IP: 83.31.185.**]

By wyszli na owiele więcej, gdyby była tam jakaś organizacja pracy.Szkoda, że ją prywatyzują-wtedy, to napewno będzie na plus.

Gość • Wtorek [24.11.2009, 17:22:04] • [IP: 83.21.29.***]

hmm...zysku kilka milionów...no tak to tylko może być w naszym zakręconym państwie, że jak coś przynosi zyski to trzeba to sprzedać: (

Gość • Wtorek [24.11.2009, 15:46:18] • [IP: 93.94.191.***]

było by jeszcze lepiej gdyby hamulec rozwoju doszedł

Gość • Wtorek [24.11.2009, 14:37:55] • [IP: 195.116.25.**]

Młodych w Stoczni niemało - a dziewczyna jak maliny - w tym także na stanowiskach inżynierskich. Nie jest źle - każdy widzi. Od wiel;u lat ani minuty opóźnienia w zapłaceniu pensji - też się liczy.

Gość • Wtorek [24.11.2009, 14:23:08] • [IP: 217.97.199.*]

Jest tak dobrze w MSR bo Różalski pracuje a w PHŚ Kuczyński tylko politykuje i jak jest każdy widzi.

Gość • Wtorek [24.11.2009, 14:11:02] • [IP: 93.94.184.***]

Sprzedać bo się rozbrykali.To grozi załamaniem programu UE.

Gość • Wtorek [24.11.2009, 13:51:05] • [IP: 195.116.25.**]

Po co prywatyzować.Wystarczy dobra organizacja i są na swoim.ARP sprzeda i stocznia wyląduje jak szczecin i gdynia.

Gość • Wtorek [24.11.2009, 13:03:51] • [IP: 80.245.180.**]

Zero perspektyw dla młodych którzy czekają aż im manna sama spadnie z nieba

Gość • Wtorek [24.11.2009, 12:58:59] • [IP: 195.116.25.**]

Kiedyś była Matka-Odra teraz Matka - Stocznia. Nie zapominamy, że oprócz etatowców, sporo spółek w Stoczni pracuje i się pożywia - tych miejscowych też. Może to nie jest bardzo ważne, to ostatnia chyba firma w Świnoujściu, która robi dzieciom paczki świąteczne. Gratulacje.

Oglądasz 1-25 z 30
■ W niedzielę 19. listopada przeprowadzona zostanie IX edycja Biegu Pawła. Zapisy od 11.00, start o 12.00 na Górze Słowiańskiej w Worku za strzelnicą. Trasa wiedzie z G.Słowiańskiej do Jeziora Wolgastsee, dwa okrążenia jeziora i powrót na G.Sł. i liczy 12 km. Bieg ten jest zaliczany do klasyfikacji Międzynarodowej Ligii Biegowej Klubu Biegacza Jogging. Do zdobycia puchary ufundowane przez żonę i córkę śp. Pawła Dodka. Szczegóły w regulaminie na www.jogging.republika.pl ■
■ Policjanci współdziałając z SG zatrzymali 2 mężczyzn do wyjaśnienia, w sprawie kradzieży pojazdu Tesla (zdarzenie z dn. 15.11.br.) dalsze decyzje procesowe należeć będą do Prok. Rej. w Świnoujściu, prowadzącej śledztwo ■ Tesla odnaleziona w garażu przy ulicy Markiewicza ■ Groźny wypadek przed Międzyzdrojami, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Z naszych informacji wynika, że 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 2 osoby są zakleszczone w pojeździe ■ Funkcjonariusz straży granicznej oddał kilka strzałów w kierunku odjeżdżającej Tesli! Przeczytaj, co mówią mieszkańcy, którzy widzieli całe zajście! ■ Odzyskana tesla ponownie skradziona! Tym razem ze strzeżonego parkingu placówki Straży Granicznej w Świnoujściu ■ Magia Świąt wkrótce dotrze do Świnoujścia! W tym roku będzie dużo nowych ozdób! ■ Czytelnik: Przez takie ustawienie samochodów na promie mój znajomy spóźni się do pracy. Czytelnik postanowił poruszyć problem znany wielu świnoujścianom. Kolejki do promów to problem znany i poruszany na łamach portalu iswinoujscie.pl nie po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni. Mieszkaniec postanowił poruszyć kwestię ustawiania samochodów na Bieliku. Chodzi o konkretną sytuację, która miała miejsce w poniedziałek, 13 listopada w tzw. godzinach szczytu, czyli po godzinie 7:00, gdy kolejka na prom w centrum miasta była całkiem spora ■ Pod lupą świnoujskiej Prokuratury Rejonowej znalazł się PEC. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli jego pracownicy, a dokładniej członkowie związku zawodowego. Mowa tu o nowo powstałym Niezależnym Samorządnym Związku NSZZ "Solidarność", Zakładowej Organizacji Związkowej przy Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Świnoujściu, którego pracownicy są wyraźnie zaniepokojeni tym, co ich zdaniem dzieje się w spółce. Sprawa wydaje się być poważna, bo świnoujska prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie z art. 296§ 1 k.k, który dotyczy niegospodarności ■ Czytelnik: Komunikacyjny armageddon na Warszawskiej! Zróbcie coś z tym! ■ Spotkali się by bronić Konstytucji RP i uczcili pamięć mężczyzny, który podpalił się w Warszawie ■ Na Pomorzu Zachodnim nie będzie miejsca na nudę. Powstaną nowe atrakcje ■ Uwaga! Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w dniu 10 listopada 2017 roku (piątek) zakład będzie nieczynny ■ Staniszewski jak piła tarczowa. Flota - Dąb Dębno 5-2 ■ Trzy próby dokonania oszustwa metodą "na policjanta" odnotowano dziś w Świnoujściu. Żadna z nich nie okazała się - na szczęście - udana. W dwóch przypadkach emeryt, do którego dzwonili fałszywi funkcjonariusze Centralnego Biura Antyterrorystycznego, sami nabrali podejrzeń, w trzecim przypadku zaś oszczędności starszego pana uratował pracownik banku. Świnoujscy policjanci przestrzegają przed oszustami i zalecają ostrożność przy odebraniu podejrzanego telefonu ■ Wszystkich Świętych-dzień poświęcony pamięci tych. którzy przekroczyli już próg wieczności. Świnoujścianie odwiedzają groby bliskich zmarłych. W dniu 1 listopada autobusy Komunikacji Autobusowej wożą pasażerów bez biletów ■ 39 - letni pracownik budowy zasłabł w trakcie wchodzenia na dźwig! Akcja strażaków na kilkunastu metrach! ■ Uwaga! Przez najbliższe trzy tygodnie, w godzinach pomiędzy 23.00 a 6.00, Zakład Wodociągów i Kanalizacji będzie prowadził w lewobrzeżnej części miasta płukanie sieci wodociągowych. Może to spowodować w tych godzinach spadek ciśnienia wody ■