POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [06.12.2009, 08:08:15] • Świnoujście

Zaskarżone czynsze za ponad 6 lat

Zaskarżone czynsze za ponad 6 lat

fot. Radek Drożdżewski

Jeszcze prezydent Janusz Żmurkiewicz i jego współpracownicy nie ochłonęli po wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z 17 listopada, stwierdzającego nieważność polityki czynszowej uchwalonej 15 stycznia tego roku, a Prokuratura Okręgowa w Szczecinie wykonała kolejny ruch zmierzający do wprowadzenia praworządności w miejskiej polityce mieszkaniowej – zaskarżając uchwałę czynszową z 13 lutego 2003 roku. Prokuratura zarzuca tej uchwale trzy rażące naruszenia prawa:

1. brak upoważnienia ustawowego do podjęcia takiej uchwały, albowiem zasady polityki czynszowej można uchwalić tylko jako część wieloletniego planu gospodarowania zasobem mieszkaniowym.
2. brak zróżnicowania stawek czynszu zgodnie z ustawowymi kryteriami.
3. brak publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego.

Prokuratura wnosi o stwierdzenie, że zaskarżona uchwała została wydana z naruszeniem prawa i nie może być wykonywana.

Na podstawie tej nibyuchwały miejscowy sąd wydał ponad 900 (słownie: DZIEWIĘĆSET) wyroków o zapłatę i eksmisyjnych.

Nas niepokoi, jak możliwe jest uchwalanie prawnych bubli przy tak licznej miejskiej kadrze zawodowych prawników? Jak to możliwe, że nadzór Wojewody nie reaguje? Jeszcze bardziej zastanawiające jest, dlaczego przez tyle lat sędziowie Sądu Rejonowego w Świnoujściu nie dostrzegli tych fundamentalnych wad prawnych, wydając wyroki w hurtowych ilościach? Wśród władz miasta jedynie radny Stanisław Możejko samotnie alarmował, wskazując na łamanie prawa. Po latach okazało się jednak, że to on ma racje...

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 119, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 119

Gość • Czwartek [10.12.2009, 15:32:54] • [IP: 83.21.131.***]

Przestańcie straszyć panem z fotki.Miał swoje 5 minut jak rządził miastem - co zrobił to widać (nic).Drukował cegiełki na tunel pamiętam jak miasto było zadrukowane reklamami tego przedsięwzięcia (nic) Wiem że firmy wpłacały bo tak wypadało czy było rozliczenie ? Jak ktoś wie no niech odpowie>może gdyby rządził to by był tunel?Widać że nie jest za bogaty więc słabo kręcił lody.

Gość • Środa [09.12.2009, 18:54:58] • [IP: 195.117.222.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [08.12.2009, 12:55:47] • [IP: 83.11.134.***]

Co byście nie pisali taki człowiek jak Możejko musi być!! Inaczej żaden z Was nie miał by pojęcia co się dzieje dookoła Waszych uraczonych deptakami tyłków.

Dziadek • Poniedziałek [07.12.2009, 16:19:34] • [IP: 83.21.139.***]

Do postu poniżej-Jaka zabita dechami mieścina ?Dziesiątki tysięcy odwiedza turystów!Komunikacja promowa z krajami Skandynawskimi. Przejście graniczne> Że nie ma kina bo splajtowało, nikt nie będzie dopłacał z państwowej kasy! Socjalizm się skończył 21 lat temu ! Jedyne co masz rację to przerost administracyjny w Magistracie a" nawiedzonych ci u nas dostatek"PS czy masz lusterko.

Do 12:20 • Poniedziałek [07.12.2009, 12:53:44] • [IP: 80.245.190.*]

Dziadku, chyba od wielu lat nie opuszczałes tej zabitej czterema dechami mieściny. Przez te lata zmienił sie cały świat, najmniej Świnoujście, gdzie nawet kino jest nieopłacalne. Nawiedzonych znajdziesz tylko w Magistracie, nie ubliżaj tym, którzy słusznie krytykuja tych, którzy zrobili z miasta sobie prywatny folwark.

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 12:40:44] • [IP: 80.245.178.***]

Do Gościa 9.36. Czy prawdą jest, że p. Stacha wypędził z domu rodzinnego i z miasta -tow. A. Sztarkszwarc- zast. dow. do spraw politycznych Komendy Portu Wojennego Swinoujście ??

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 12:20:49] • [IP: 83.21.139.***]

Ku rozwadze:Jestem starym człowiekiem, pamiętam Świnoujście jak było wielką kupą gruzów po dywanowym nalocie.Przy promie stał baraczek z" kozą" w środku a WOP wpuszczał na prom za okazaniem wizy.Świnoujście było" fabryką" cegieł uzyskiwanych z rozbiórki.Powoli zaczynało się odbudowywać.ODRA, Stocznia, Odlewnia, Polimer, Port.To większe zakłady pracy dające ludziom chleb.Wiem że CI co budują pozostaną w pamięci ci co konfliktują pozostaną w zapomnieniu.Najgorsi są nawiedzeni tych trzeba się obawiać!!Szpital-drogi-ronda budownictwo komunalne będzie służyć ludziom przez wiele lat.Specjalnością pana na fotce i jemu podobnych są inwektywy i konflikty.Piszę to ku rozwadze...

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 10:24:53] • [IP: 213.115.90.***]

glupcze ponizej...to nie madrosci Mozejki tylko orzeczenie prokuratury okregowej...boli komuszku ze Wam sie po poli do tylkow dobieraja?

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 10:15:06] • [IP: 93.94.184.***]

Kiedy czytajac rozne informacje i wiadomosci Swinoujscia nie bedziemy musieli ogladac zdjec Mozejki i czytac jego madrosci

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 09:36:27] • [IP: 217.97.199.*]

195..to prawda, został perzez komunistycznych działacza i ich poplecznikóow wygoniony z miasta, człowiek kulturalny, wykształcony, mądry, ktorego dewizą było. ..być a nie chapac i robic wałki za wszelka cenę!!/pracuje w jednym z minsterstw, jest bardzo lubiany i ogolnie szanowany/

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 09:02:30] • [IP: 80.245.190.*]

Za praworządność i ściganie przestępstw odpowiada prokuratura z mocy ustawy. Narazie od 20 lat nie wykonuja swoich obowiązków.

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 07:27:21] • [IP: 83.6.171.***]

Do Możejki można mieć jakieś pretensje, ale do tych partacz to nie?

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 00:23:22] • [IP: 80.54.123.***]

gościu 06.12.2009, 23:42] • [IP: 92.42.114.***] spieprzaj

Gość • Niedziela [06.12.2009, 23:42:09] • [IP: 92.42.114.***]

Stachu nie wiem co masz zrobic - zbierac puszki czy złom ale juz odejdz i nie męcz soba.

Gość • Niedziela [06.12.2009, 23:25:04] • [IP: 80.54.123.**]

Odczepcie sie wreszcie od tego Możejki, nie ma innych ludzi ktorzy maja takie problemy?

Gość • Niedziela [06.12.2009, 23:14:27] • [IP: 83.5.195.**]

Pan Leszek Miłosz to pierwszy Prezydent Świnoujścia po obaleniu komuny. To wykształcony, kulturalny człowiek. To on zastał miasto z bazą sowiecką, a zostawił z wolną Polską. To za jego czasów sprywatyzowano większość mienia posowieckiego. To cała długa historia wspaniałego człowieka, fachowca, prawnika. Może ktoś o tym zrobi duży artykuł, czy książkę Został prawie wygoniony z miasta przez ekipę SLD z Adranowskim na czele.To szkoda nieodwracalna. Póżniej to amatorzy.

Gość • Niedziela [06.12.2009, 22:44:26] • [IP: 217.97.199.*]

Łatwo jest niszczyć tylko budować potrafią nieliczni niestety. Panie M. -bardzo chce się panu porządzić! A kto by nie chciał?

Gość • Niedziela [06.12.2009, 22:21:35] • [IP: 217.97.199.*]

Kim był i jest p. Miłosz ?Czym się wsławił dla naszego miasta? Czy obecnie szuka pracy na terenie kraju?

Gość • Niedziela [06.12.2009, 22:15:05] • [IP: 217.97.199.*]

Mam pytanie \\

Gość • Niedziela [06.12.2009, 22:04:03] • [IP: 83.5.207.**]

To co robi Żmurkiewicz, to teraz robi cała Polska. To żadna rewelacja. Ten sposób myślenia jest bez przyszłości. 50 lat budują molo. W Niemczech wioski mają mola, nie mówiąc o Międzyzdrojach. To nie urzędnicy, to nieudacznicy.

Gość • Niedziela [06.12.2009, 21:54:17] • [IP: 92.42.112.***]

A gdzie była radna z PO, specjalistka od wykrywania afer? Tak zatroskana w pewnym czasie o losy mieszkańców ZGM. Dlaczego nadzór u wojewody nie dopatrzył się 6 lat temu prawnego bubla naszej radny? Możejko miał rację.

Gość • Niedziela [06.12.2009, 21:28:20] • [IP: 80.245.181.***]

Oj Stachu Oj Stach, Stach zrob rachunek sumienia i przestan ludzi krzywdzic i klamac. Jestes w dalekim tle i tak ci nikt nie wierzy. Ureguluj zaleglosci za kwatre inie pozwol sie fotografowac

Gość • Niedziela [06.12.2009, 21:01:07] • [IP: 93.94.184.***]

IP 83.12.139. - WEŻ POD UWAGĘ FAKT ŻĘ : 1. STACHU NIE ROZPRZEDAWAL NASZEGO MAJĄTKU I NIE DAWAL SZWAGROM DZIALEK PO 20 GROSZY. 2. NIE MIAL FUNDUSZY ZE STRUKTUR UNI JAK MA PAN JANUSZ. 3. NIEZATRUDNIAL ZBĘDNYCH NIEROBÓW W STRAŻY MIEJSKIEJ KTÓRZY NIC NIE ROBIĄ TYLKO LISTY Z FOTKAMI Z FOTORADARÓW ŚLĄ PO LUDZIACGH I DOMAGAJĄ SIĘ KASY Z TEGO, ŻE KIEROWCA SIĘ POSPIESZYL I PRZEKROCZYL PRĘDKOŚĆ !! 4. NIECH ŻYJE STANISLAW MOŻEJKO !! 5. UCZCIWOŚĆ - DUMĄ NARODU I MIESZKAŃCÓW NASZEGO MIASTA. 6. JAK KTOŚ MA JAKIEŚ WĄTKI TO NIECH PISZE NA G-G 72 66 935, DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ.

Gość • Niedziela [06.12.2009, 20:36:54] • [IP: 95.49.173.*]

--->[IP: 83.21.139.***] Co zrobił Żmurkiewicz to ty, kmiotku, nie wiesz. Dowiesz się jak się kolesiem wreszcie zajmie CBA." Pomyłki prawne sie zdarzają" - tak pisać może tylko przymuł. Te pomyłki prawne do miliony do zwrotu i ludzie wyrzuceni z mieszkań na podstawie nieważnych świstków papieru i źle naliczane czynsze we wszystkich mieszkaniach ZGM. To mało, żeby dziada wywalić na zbity farbowany łeb??!!

Gość • Niedziela [06.12.2009, 20:31:01] • [IP: 95.49.173.*]

--->[IP: 217.97.199.*] Nie udawaj, że nie wiesz. Wściekłość zalewa ci ślepia i pada na mózg, niedouczony komuchu. Koniec z wami, i z waszą mafią mieszkaniową. Trzeba będzie oddawać łapówki i sprowadzać z powrotem ludzi, kórych skazaliście na altanki w ogrodach działkowych. Złodzieje!!

Oglądasz 1-25 z 119
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza na „Dzień Dziecka z Michałem Juszczakiewiczem”. To okolicznościowe spotkanie odbędzie się w dniu 2 czerwca 2016 r. (czwartek) o godz. 11:00 w Bibliotece Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ W sobotę 28 maja przeprowadzona zostanie XXII edycja Biegu Abstynenta organizowanego wspólnie przez Klub Biegacza Jogging i Stowarzyszenie Trzeźwościowe HOL. Zapisy od 15.00, start o 16.00 spod pływalni. Trasa wiedzie plażą od pływalni do molo w Ahlbecku i z powrotem i liczy 8 km. Szczegóły w regulaminie na stronie www.jogging.republika.pl ■ Koło brydżowe Roberek przyjmie dziesięciu brydżystów. Spotkania: w poniedziałki, środy i soboty są bezpłatne. Kontakt pod numerem telefonu: 603-373-617. Zapraszamy ■
■ Deptak przy Bohaterów Września w nowym, wiosennym wydaniu! Piękne kwiaty umilą spacery przechodniom. Wyjątkowo słoneczny maj zachęcił przechodniów do wyjścia. Aby wiosenne spacery były bardziej przyjemne, miasto zadbało o więcej kolorów i przyjemnych zapachów na ulicach. Po posadzeniu kwiatów w Parku Zdrojowym, przyszedł czas na deptak przy ulicy bohaterów Września, gdzie sztuczne ozdoby zostały zastąpione żywymi kwiatami! ■ Pierwszy w Polsce masowy rzut rolką papieru, żonglerka Mieszko Włodarczyka i mecz Polska-USA! Takie rzeczy tylko na Wyspach Sportu! Zobacz film! Ponad 100 rolek papieru toaletowego poszybowało w niebo podczas meczu Polska-USA, który rozegrany został w czwartek przy muszli koncertowej! Atmosferę Wysp Sportu podgrzał także Mieszko Włodarczyk, dla którego żonglowanie nawet pięcioma piłkami naraz to żaden problem! ■ Ga-Ga Zielone Żabki zarechotały w Scenie! Takiego koncertu nie było od dawna! Zobacz film! Czy żaby mogą rechotać w rytmie pogo? Jak udowodnił zespół Ga-Ga Zielone Żabki, mogą, i idzie im to naprawdę nieźle! Podczas czwartkowego koncertu nie zabrakło ostrej muzyki, morderczych riffów ale także przemyślanych tekstów czy spokojnych, dających ochłonąć kawałków. Oprócz Ga-Ga Zielonych Żabek, na scenie zagościł zespół 747 ze Szczecina oraz Ekipa Funk Fighters! ■ W Świnoujściu zatrzymano aż czterech kierowców z promilami! W tym motocyklistę z blisko 2,7 promila! W ciągu minionych trzech dni świnoujscy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich ściął hydrant, drugi przewrócił się na motocyklu, inny zaś kierował bez uprawnień i był poszukiwany przez sąd. Wszystkich czekają surowe konsekwencje prawne i finansowe ■ Nad zachodnią, centralną i częściowo północną i północno-wschodnią Polską możliwe są burze, którym towarzyszyć będą ulewne opady deszczu o wydajności do 15-25 mm, opady gradu o średnicy do 1-3 cm oraz silniejsze podmuchy wiatru osiągające prędkość do 60-75 km/h ■ Pani Teresa mieszka przy ulicy Kołłątaja od wielu lat. Znają ją nie tylko sąsiedzi, ale także zwierzęta którymi się opiekuje i dba o to, aby miały codziennie rano świeżą wodę. Jak twierdzi miłośniczka zwierząt, każde zwierze musi mieć dostęp do wody, zwłaszcza gdy jest tak gorąco. Od pewnego czasu ktoś zaczął jednak wylewać wodę którą stawia Pani Teresa ■ Palił skręta przy policjancie! 20-letni obywatel Włoch i jego o rok starszy kolega, zostali zatrzymani! Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali dwóch obywateli Włoch w związku z posiadaniem przez nich narkotyków. Podczas patrolu pieszego stróże prawa zwrócili uwagę na charakterystyczną woń marihuany od mijających ich mężczyzn. Zatrzymanym grożą surowe konsekwencje karne ■ Serbowie zaproponowali funkcjonariuszom Straży Granicznej 1000 koron łapówki! Dwóch obywateli Serbii zatrzymali 22 maja w Świnoujściu miejscowi funkcjonariusze Straży Granicznej. Obaj mężczyźni przebywali w Polsce nielegalnie. Dodatkowo jeden z nich próbował wręczyć strażnikom granicznym łapówkę ■ Wybierasz się w podróż na długi weekend? Przeczytaj kilka bardzo ważnych rad od policjantów! Przed nami kolejny długi majowy weekend, który wielu z nas będzie chciało spędzić poza miastem. Zachodniopomorscy policjanci przypominają kilka zasad, które pozwolą każdemu bezpiecznie dotrzeć na miejsce i równie bezpiecznie spędzić tam czas. ■ Gdzieś rzucili nowy towar? Dość oryginalnym pomysłem na "zaparkowanie" wykazał się kierowca, który po prostu postawił samochód na chodniku przy ulicy Matejki. ■ Do tego dramatycznego zdarzenia doszło przy ulicy Piastowskiej. Bezmyślny właściciel na dwie godziny zamknął psa w samochodzie w pełnym słońcu! Według relacji świadków zdarzenia pies był wycieńczony, a z daleka można było usłyszeć głośne szczekanie. Z minuty na minutę jego stan się pogarszał. Tragedia wisiała w powietrzu. Na szczęście los biszkoptowego Goldena Retrievera nie był obojętny przechodzącemu obok samochodu mężczyźnie, który na miejsce natychmiast wezwał policję. To właśnie dzięki natychmiastowej reakcji przechodnia oraz interwencji policji nie doszło do tragedii. Policjantom udało się opuścić tylną szybę auta, dzięki czemu dostali się do psa ■ Samochód stoczył się z wjazdu do galerii Corso! O mały włos, a mogło dojść do tragedii... ■ Czesław Mozil: Takiej komedii w Polsce nie było! Zobacz film! Filmowcy znów w Świnoujściu! Tym razem w naszym mieście kręcone będą zdjęcia do pełnometrażowej komedii „Szkoła uwodzenia Czesława M.” Główną rolę w filmie zagra popularny muzyk, Czesław Mozil. To ma być prawdziwa komedia absurdu!- zapowiadają producenci filmu. Zdjęcia potrwają do końca maja. Już w czwartek o godzinie 19.00 na Basenie Północnym odbędzie się wielki koncert Czesława. Wydarzenie będzie rejestrowane na potrzeby filmu. Świnoujścianie będą mieli niepowtarzalną okazję, by zobaczyć jak od kuchni wygląda praca filmowców. Premiera komedii już w październiku tego roku ■ Policyjne zabezpieczenie eskapady Poker Runs Germany. Policjanci z posterunku wodnego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zabezpieczali eskapadę superszybkich łodzi motorowych. 70 pojazdów z niemieckiego klubu motorowodnego Poker Runs Germany przepływało przez świnoujski Kanał Piastowski, Kanał Mieliński oraz Zalew Szczeciński. Stróże prawa dbali o porządek i bezpieczeństwo na wodzie. ■ Klub „Na Wyspie” doceniony w Szczecinie. Zachodniopomorską Wiosnę Poezji, której organizatorem jest szczeciński oddział Związku Literatów Polskich inaugurowaliśmy 21 marca jednocześnie w Książnicy Pomorskiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świnoujściu, a jednym ze związków twórczych, które od początku czynnie włączyły się w organizację tego cyklu jest Klub Literaci „Na Wyspie” ze Świnoujścia. ■ Ryzykować życie dla umytego okna? Wystarczy stracić równowagę albo poślizgnąć się na parapecie, by domowe porządki zakończyły się tragedią. Jeden z naszych Czytelników zobaczył tę sytuację na ulicy Dąbrowskiego, niedaleko Galerii Corso ■ Wybrano nowego zarządcę schroniska! Fundacja I see You już od 1 czerwca będzie opiekować się zwierzakami! Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu czekają na początku czerwca duże zmiany! Stowarzyszenie "Your Choice" które przez ostatni rok sprawowało władzę w schronisku, odejdzie! Już od 1 czerwca, zwierzętami opiekować będzie się fundacja "I see you" - czyli "Widzę Cię". Mamy nadzieję że Aneta Leda - prezes fundacji, dostrzeże potrzeby zwierząt i zapewni im odpowiednią opiekę ■ Niezabezpieczony rower stoi pomiędzy blokami przy ulicy Witosa już od tygodnia! Policja nie reaguje?.Jeden z naszych Czytelników zauważył nieprzypięty rower stojący pomiędzy blokami przy ulicy Witosa. Pomimo zgłoszenia na policję, rower stoi już ponad tydzień... - Być może coś się stało z właścicielem albo został komuś skradziony, a ta osoba nawet o tym nie wie. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że sprawa została zgłoszona na policję ale jak widać, nasza kochana policja nic z tym nie zrobiła - opisuje Czytelnik ■ W piątek, 20 maja, minęło 25 lat służby ORP „TORUŃ” pod biało-czerwoną banderą. W tym czasie okręt przepłynął ponad 50 tysięcy mil morskich, brał udział w wielu ćwiczeniach krajowych i międzynarodowych zawsze bardzo dobrze wykonując powierzone mu zadania. Na jego pokładzie wyszkoliło się ponad 1200 oficerów, podoficerów i marynarzy. ■ Śmierdzący problem w Świnoujściu? Mieszkańcy zastanawiają się, skąd pochodzi nieprzyjemny zapach... Od kilku dni w Świnoujściu czuć na ulicach nieprzyjemny zapach. Nasi Czytelnicy zastanawiają się, skąd może pochodzić. W licznych mailach i telefonach z prośbami o zainteresowanie się tematem, Czytelnicy obstawiali że zapach może brać się z kwitnących drzew, kanalizacji a nawet z portu. Jak zauważyli mieszkańcy, zapach jest najsilniejszy przy ulicy Armii Krajowej, Wybrzeżu Władysława IV oraz Konstytucji 3 Maja! A jak Wy myślicie, co tak śmierdzi? ■ Po dwugodzinnej dyskusji, wysłuchaniu opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz komisji rewizyjnej Rada Miasta przyjęła sprawozdanie prezydenta miasta wykonania budżetu za rok 2015. Za udzieleniem absolutorium głosowało 20 radnych, nikt nie zagłosował przeciw ani nie wstrzymał się od głosu. Po dwugodzinnej dyskusji, wysłuchaniu opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz komisji rewizyjnej Rada Miasta przyjęła sprawozdanie prezydenta miasta wykonania budżetu za rok 2015. Za udzieleniem absolutorium głosowało 20 radnych, nikt nie zagłosował przeciw ani nie wstrzymał się od głosu ■ PROGNOZA POGODY. Ważna od 19-05-2016, godz. 7:00 do 19-05-2016, godz. 19:00. UWAGA !!! W CZASIE WAŻNOŚCI PROGNOZY PRZEWIDUJE SIĘ WYSTĄPIENIE GROŹNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH. Na zachodzie i południu Polski możliwe są miejscami burze, którym towarzyszyć będą intensywne opady deszczu do 15-20 mm w czasie trwania zjawiska ■ Starsza kobieta leżała kilkanaście godzin w łazience! Rozpaczliwe wołanie o pomoc usłyszał dopiero pracownik opieki społecznej! Środowa wizyta jednego z pracowników opieki społecznej u starszej kobiety mieszkającej przy ulicy Rybaki, miała niczym się nie różnić od pozostałych. Jednak gdy pracownik zapukał do drzwi, zamiast dźwięku przekręcanego zamka, usłyszał krzyk swojej podopiecznej dobiegający zza zamkniętych drzwi. Na miejsce po godzinie 14.00 wezwane zostały trzy samochody straży pożarnej, patrol policjantów z wydziału prewencji oraz ratownicy medyczni ■ W motocyklu nagle zapaliła się instalacja elektryczna! Kierowca pobiegł po butelkę wody, aby ugasić pożar! Środa nie okazała się szczęśliwym dniem dla obywatela Niemiec, który wraz ze znajomymi wybrał się na motocyklową wycieczkę do Świnoujścia. Gdy mężczyzna po godzinie 10.00 przejeżdżał ulicą Wojska Polskiego, jego maszyna nagle zaczęła się dziwnie zachowywać. Motocyklista zatrzymał się, aby sprawdzić co dzieje się z jego motocyklem. Gdy spojrzał na silnik, okazało się że płonie instalacja elektryczna w motocyklu! ■ Umarł bez rodziny, przykryty kołdrą... Ciało bezdomnego 62-latka zostało znalezione o 4:30. Los ludzi bezdomnych nie jest łatwy. Życie nie rozpieszczało także bezdomnego 62-latka, który na wózku przemierzał ulice Świnoujścia. Niestety, podczas wtorkowej nocy jego serce przestało bić... Ciało 62-latka zostało znalezione o godzinie 4.30 przy Placu Kościelnym przez policjantów z wydziału prewencji. ■ Zaginął piesek! Właścicel prosi o pomoc w poszukiwaniach! W okolicach ulicy Malczewskiego, w pobliżu sklepu Lidl zaginął pies. Właściciele psiaka bardzo proszą Czytelników o pomoc w poszukiwaniach zguby. Bardzo tęsknią za czworonogiem, dlatego błagają mieszkańców Świnoujścia o pomoc! ■ Papierosy bez akcyzy o łącznej wartości blisko 25 tysięcy złotych, zostały znalezione na Darze Młodzieży! Już 21 maja, statek z praktykantami zawita do Świnoujścia! - Worki wypełnione papierosami bez polskich znaków akcyzy wykryli na żaglowcu powracającym z rejsu szkoleniowego do Gdyni funkcjonariusze Wydziału Morskiego Zwalczania Przestępczości. Na przemyt natrafili podczas kontroli przeprowadzonej 15 maja wieczorem. W magazynach żagli, szwalni i maszynowni jednostki wykryli w sumie 37 tys. sztuk papierosów o wartości prawie 25 tys. zł, które nie zostały zgłoszone w trakcie odprawy wejściowej żaglowca - poinformował rzecznik prasowy Izby Celnej w Gdyni ■ Czytelniczka: Moje dziecko nadziało się na odstający kawałek blachy... Niedługo może tu dojść do tragedii! Płot znajdujący się przy chodniku na ulicy Bohaterów Września, nie wróży niestety nic dobrego. Powyginane, ostre krawędzie blachy, odstają nawet kilkanaście centymetrów od osi płotu, stwarzając realne zagrożenie dla przechodniów. Przekonała się o tym niestety jedna z naszych Czytelniczek, której dziecko nadziało się na odstającą blachę.. ■