POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [06.12.2009, 08:08:15] • Świnoujście

Zaskarżone czynsze za ponad 6 lat

Zaskarżone czynsze za ponad 6 lat

fot. Radek Drożdżewski

Jeszcze prezydent Janusz Żmurkiewicz i jego współpracownicy nie ochłonęli po wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z 17 listopada, stwierdzającego nieważność polityki czynszowej uchwalonej 15 stycznia tego roku, a Prokuratura Okręgowa w Szczecinie wykonała kolejny ruch zmierzający do wprowadzenia praworządności w miejskiej polityce mieszkaniowej – zaskarżając uchwałę czynszową z 13 lutego 2003 roku. Prokuratura zarzuca tej uchwale trzy rażące naruszenia prawa:

1. brak upoważnienia ustawowego do podjęcia takiej uchwały, albowiem zasady polityki czynszowej można uchwalić tylko jako część wieloletniego planu gospodarowania zasobem mieszkaniowym.
2. brak zróżnicowania stawek czynszu zgodnie z ustawowymi kryteriami.
3. brak publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego.

Prokuratura wnosi o stwierdzenie, że zaskarżona uchwała została wydana z naruszeniem prawa i nie może być wykonywana.

Na podstawie tej nibyuchwały miejscowy sąd wydał ponad 900 (słownie: DZIEWIĘĆSET) wyroków o zapłatę i eksmisyjnych.

Nas niepokoi, jak możliwe jest uchwalanie prawnych bubli przy tak licznej miejskiej kadrze zawodowych prawników? Jak to możliwe, że nadzór Wojewody nie reaguje? Jeszcze bardziej zastanawiające jest, dlaczego przez tyle lat sędziowie Sądu Rejonowego w Świnoujściu nie dostrzegli tych fundamentalnych wad prawnych, wydając wyroki w hurtowych ilościach? Wśród władz miasta jedynie radny Stanisław Możejko samotnie alarmował, wskazując na łamanie prawa. Po latach okazało się jednak, że to on ma racje...

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 119, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 119

Gość • Czwartek [10.12.2009, 15:32:54] • [IP: 83.21.131.***]

Przestańcie straszyć panem z fotki.Miał swoje 5 minut jak rządził miastem - co zrobił to widać (nic).Drukował cegiełki na tunel pamiętam jak miasto było zadrukowane reklamami tego przedsięwzięcia (nic) Wiem że firmy wpłacały bo tak wypadało czy było rozliczenie ? Jak ktoś wie no niech odpowie>może gdyby rządził to by był tunel?Widać że nie jest za bogaty więc słabo kręcił lody.

Gość • Środa [09.12.2009, 18:54:58] • [IP: 195.117.222.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [08.12.2009, 12:55:47] • [IP: 83.11.134.***]

Co byście nie pisali taki człowiek jak Możejko musi być!! Inaczej żaden z Was nie miał by pojęcia co się dzieje dookoła Waszych uraczonych deptakami tyłków.

Dziadek • Poniedziałek [07.12.2009, 16:19:34] • [IP: 83.21.139.***]

Do postu poniżej-Jaka zabita dechami mieścina ?Dziesiątki tysięcy odwiedza turystów!Komunikacja promowa z krajami Skandynawskimi. Przejście graniczne> Że nie ma kina bo splajtowało, nikt nie będzie dopłacał z państwowej kasy! Socjalizm się skończył 21 lat temu ! Jedyne co masz rację to przerost administracyjny w Magistracie a" nawiedzonych ci u nas dostatek"PS czy masz lusterko.

Do 12:20 • Poniedziałek [07.12.2009, 12:53:44] • [IP: 80.245.190.*]

Dziadku, chyba od wielu lat nie opuszczałes tej zabitej czterema dechami mieściny. Przez te lata zmienił sie cały świat, najmniej Świnoujście, gdzie nawet kino jest nieopłacalne. Nawiedzonych znajdziesz tylko w Magistracie, nie ubliżaj tym, którzy słusznie krytykuja tych, którzy zrobili z miasta sobie prywatny folwark.

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 12:40:44] • [IP: 80.245.178.***]

Do Gościa 9.36. Czy prawdą jest, że p. Stacha wypędził z domu rodzinnego i z miasta -tow. A. Sztarkszwarc- zast. dow. do spraw politycznych Komendy Portu Wojennego Swinoujście ??

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 12:20:49] • [IP: 83.21.139.***]

Ku rozwadze:Jestem starym człowiekiem, pamiętam Świnoujście jak było wielką kupą gruzów po dywanowym nalocie.Przy promie stał baraczek z" kozą" w środku a WOP wpuszczał na prom za okazaniem wizy.Świnoujście było" fabryką" cegieł uzyskiwanych z rozbiórki.Powoli zaczynało się odbudowywać.ODRA, Stocznia, Odlewnia, Polimer, Port.To większe zakłady pracy dające ludziom chleb.Wiem że CI co budują pozostaną w pamięci ci co konfliktują pozostaną w zapomnieniu.Najgorsi są nawiedzeni tych trzeba się obawiać!!Szpital-drogi-ronda budownictwo komunalne będzie służyć ludziom przez wiele lat.Specjalnością pana na fotce i jemu podobnych są inwektywy i konflikty.Piszę to ku rozwadze...

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 10:24:53] • [IP: 213.115.90.***]

glupcze ponizej...to nie madrosci Mozejki tylko orzeczenie prokuratury okregowej...boli komuszku ze Wam sie po poli do tylkow dobieraja?

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 10:15:06] • [IP: 93.94.184.***]

Kiedy czytajac rozne informacje i wiadomosci Swinoujscia nie bedziemy musieli ogladac zdjec Mozejki i czytac jego madrosci

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 09:36:27] • [IP: 217.97.199.*]

195..to prawda, został perzez komunistycznych działacza i ich poplecznikóow wygoniony z miasta, człowiek kulturalny, wykształcony, mądry, ktorego dewizą było. ..być a nie chapac i robic wałki za wszelka cenę!!/pracuje w jednym z minsterstw, jest bardzo lubiany i ogolnie szanowany/

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 09:02:30] • [IP: 80.245.190.*]

Za praworządność i ściganie przestępstw odpowiada prokuratura z mocy ustawy. Narazie od 20 lat nie wykonuja swoich obowiązków.

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 07:27:21] • [IP: 83.6.171.***]

Do Możejki można mieć jakieś pretensje, ale do tych partacz to nie?

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 00:23:22] • [IP: 80.54.123.***]

gościu 06.12.2009, 23:42] • [IP: 92.42.114.***] spieprzaj

Gość • Niedziela [06.12.2009, 23:42:09] • [IP: 92.42.114.***]

Stachu nie wiem co masz zrobic - zbierac puszki czy złom ale juz odejdz i nie męcz soba.

Gość • Niedziela [06.12.2009, 23:25:04] • [IP: 80.54.123.**]

Odczepcie sie wreszcie od tego Możejki, nie ma innych ludzi ktorzy maja takie problemy?

Gość • Niedziela [06.12.2009, 23:14:27] • [IP: 83.5.195.**]

Pan Leszek Miłosz to pierwszy Prezydent Świnoujścia po obaleniu komuny. To wykształcony, kulturalny człowiek. To on zastał miasto z bazą sowiecką, a zostawił z wolną Polską. To za jego czasów sprywatyzowano większość mienia posowieckiego. To cała długa historia wspaniałego człowieka, fachowca, prawnika. Może ktoś o tym zrobi duży artykuł, czy książkę Został prawie wygoniony z miasta przez ekipę SLD z Adranowskim na czele.To szkoda nieodwracalna. Póżniej to amatorzy.

Gość • Niedziela [06.12.2009, 22:44:26] • [IP: 217.97.199.*]

Łatwo jest niszczyć tylko budować potrafią nieliczni niestety. Panie M. -bardzo chce się panu porządzić! A kto by nie chciał?

Gość • Niedziela [06.12.2009, 22:21:35] • [IP: 217.97.199.*]

Kim był i jest p. Miłosz ?Czym się wsławił dla naszego miasta? Czy obecnie szuka pracy na terenie kraju?

Gość • Niedziela [06.12.2009, 22:15:05] • [IP: 217.97.199.*]

Mam pytanie \\

Gość • Niedziela [06.12.2009, 22:04:03] • [IP: 83.5.207.**]

To co robi Żmurkiewicz, to teraz robi cała Polska. To żadna rewelacja. Ten sposób myślenia jest bez przyszłości. 50 lat budują molo. W Niemczech wioski mają mola, nie mówiąc o Międzyzdrojach. To nie urzędnicy, to nieudacznicy.

Gość • Niedziela [06.12.2009, 21:54:17] • [IP: 92.42.112.***]

A gdzie była radna z PO, specjalistka od wykrywania afer? Tak zatroskana w pewnym czasie o losy mieszkańców ZGM. Dlaczego nadzór u wojewody nie dopatrzył się 6 lat temu prawnego bubla naszej radny? Możejko miał rację.

Gość • Niedziela [06.12.2009, 21:28:20] • [IP: 80.245.181.***]

Oj Stachu Oj Stach, Stach zrob rachunek sumienia i przestan ludzi krzywdzic i klamac. Jestes w dalekim tle i tak ci nikt nie wierzy. Ureguluj zaleglosci za kwatre inie pozwol sie fotografowac

Gość • Niedziela [06.12.2009, 21:01:07] • [IP: 93.94.184.***]

IP 83.12.139. - WEŻ POD UWAGĘ FAKT ŻĘ : 1. STACHU NIE ROZPRZEDAWAL NASZEGO MAJĄTKU I NIE DAWAL SZWAGROM DZIALEK PO 20 GROSZY. 2. NIE MIAL FUNDUSZY ZE STRUKTUR UNI JAK MA PAN JANUSZ. 3. NIEZATRUDNIAL ZBĘDNYCH NIEROBÓW W STRAŻY MIEJSKIEJ KTÓRZY NIC NIE ROBIĄ TYLKO LISTY Z FOTKAMI Z FOTORADARÓW ŚLĄ PO LUDZIACGH I DOMAGAJĄ SIĘ KASY Z TEGO, ŻE KIEROWCA SIĘ POSPIESZYL I PRZEKROCZYL PRĘDKOŚĆ !! 4. NIECH ŻYJE STANISLAW MOŻEJKO !! 5. UCZCIWOŚĆ - DUMĄ NARODU I MIESZKAŃCÓW NASZEGO MIASTA. 6. JAK KTOŚ MA JAKIEŚ WĄTKI TO NIECH PISZE NA G-G 72 66 935, DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ.

Gość • Niedziela [06.12.2009, 20:36:54] • [IP: 95.49.173.*]

--->[IP: 83.21.139.***] Co zrobił Żmurkiewicz to ty, kmiotku, nie wiesz. Dowiesz się jak się kolesiem wreszcie zajmie CBA." Pomyłki prawne sie zdarzają" - tak pisać może tylko przymuł. Te pomyłki prawne do miliony do zwrotu i ludzie wyrzuceni z mieszkań na podstawie nieważnych świstków papieru i źle naliczane czynsze we wszystkich mieszkaniach ZGM. To mało, żeby dziada wywalić na zbity farbowany łeb??!!

Gość • Niedziela [06.12.2009, 20:31:01] • [IP: 95.49.173.*]

--->[IP: 217.97.199.*] Nie udawaj, że nie wiesz. Wściekłość zalewa ci ślepia i pada na mózg, niedouczony komuchu. Koniec z wami, i z waszą mafią mieszkaniową. Trzeba będzie oddawać łapówki i sprowadzać z powrotem ludzi, kórych skazaliście na altanki w ogrodach działkowych. Złodzieje!!

Oglądasz 1-25 z 119
■ Zmarł najsłynniejszy lodziarz w Świnoujściu Antoni Rogiński. Sprzedawał lody na plaży i w mieście. Był znany z dowcipnych rymowanek ■ Zenon Nowak startuje w wyborach prezydenckich, jest współzałożycielem nowej partii politycznej Dzielny Tata ■ Włoska firma wygrała przetarg na wykonanie programu funkcjonalo-użytkowego budowy tunelu ■ Uszkodzony hydrant zalał ulicę Matejki ■ Plaża jak pijalnia piwa i popielniczka? Wprowadzenia na świnoujskiej plaży zakazu picia alkoholu i palenia papierosów domaga się jeden naszych Czytelników. Latem plaża przypomina wielką pijalnię piwa - pisze.- Po alkoholu niektórym puszczają hamulce ■ Nożownik z dyskoteki aresztowany na trzy miesiące. Postawiono mu zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała. Mężczyzna, który w miniony weekend ciężko ranił dwie osoby został aresztowany przez sąd na trzy miesiące. Prokuratora zarzuciła mu usiłowanie ciężkiego uszkodzenia ciała. Marcin. Z tłumaczył, że nie pamięta całego zdarzenia. Teraz nożownik może trafić za kratki nawet na dziesięć lat. ■ Bezsilna administracja i straż miejska. Dostawczy grat od miesięcy blokuje parking na Witosa ■ Nowym Komendantem świnoujskiego Portu Wojennego został komandor porucznik Marek Bartkowski ■ Całodobowy postój dla taksówek powstaje przy Armii Krajowej ■ W procesie prywatyzacji Polskiej Żeglugi Bałtyckiej mogło dojść do przestępstwa - uważają związki zawodowe pracowników Polskiej Żeglugi Bałtyckiej ■ UWAGA od środy należy spodziewać się opadów marznącego deszczu powodującego gołoledź i oblodzenia, przewiduje się także silny wiatr w porywach do 75 km/h informuje centrum meteorologiczne MetoSky ■ Po blisko ośmiu latach służby komandor Jarosław Grochowina przekazuje dziś obowiązki Komendanta Portu wojennego w Świnoujściu komandorowi porucznikowi Markowi Bartkowskiemu, dotychczasowemu szefowi sztabu jednostki ■ Jak informuje centrum meteorologiczne MeteoSky od godz. 05:00 dnia 27-01-2015 do godz. 14:00 dnia 27-01-2015 na terenie województwa zachodniopomorskiego prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej -1°C, który w połączeniu z mokrymi nawierzchniami dróg i chodników spowoduje ich zamarzanie ■ Atak nożownika na 70- letnią kobietę. W niedzielę około godziny 18.00, na transgranicznej promenadzie pomiędzy Świnoujściem a Ahlbeckiem ■ Nożownik jest już w rękach policji - poinformował Radio Szczecin dyżurny komendy miejskiej w Świnoujściu, nadkomisarz Paweł Korkosz. - Sprawca około godziny 20 został zatrzymany i jest w areszcie. Jest nim Marcin Z., lat 32, mieszkaniec Świnoujścia, który był już wielokrotnie karany za pobicia, znieważenia i narkotyki - mówi nadkomisarz Korkosz. ■ Na poprawę jakości wody, uaktywnienie całości dostępnych zasobów wodnych i ekonomizację pracy ujęć wodnych zakład zamierza wydać 1 mln 600 tys. złotych. W planach jest też rozbudowa i modernizacja sieci wodno-kanalizacyjnej. Na ten cel pójdzie aż 2 mln 695 tys. zł. Natomiast 580 tys. zł zostanie przeznaczone na podniesienie sprawności systemu oczyszczania ścieków i gospodarki osadowej, utrzymanie wymogów ochrony środowiska. 5 tysięcy więcej ma kosztować rozbudowa i modernizacja bazy sprzętowej i środków transportu Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu ■ Jeden z gości świnoujskiej dyskoteki „Piwnica” tej nocy długo nie zapomni. Mężczyzna, który zaatakował go nożem, tak drastycznie rozciął mu na głowie skórę, że widać było czaszkę. Polało się mnóstwo krwi. Ofiara trafiła do szpitala ■ Wycięli przechylone drzewo przy Uzdrowiskowej. Nikomu nie spadnie już na głowę ■ Goło i wesoło, czyli mors na plaży. Jak się okazuje Bałtyk jest atrakcyjny przez cały rok. W piątkowe popołudnie nasza Czytelniczka na plaży natknęła się na morsa golasa. - Mężczyzna jak gdyby nigdy nic rozebrał się do rosołu i wskoczył do wody- pisze do nas Czytelniczka. Mężczyzna w ogóle nie zwracał uwagi na znajdujące się w pobliżu dzieci ■ Egzotyczna podróż Akademii Każdego Wieku. Po świątecznej, zimowej przerwie w zajęciach słuchacze akademii Każdego Wieku wznowili wykłady. Pierwszy tegoroczny odbył się w piątek, w kawiarni „Sonata”. Prowadząca zajęcia zabrała słuchaczy w daleką i egzotyczną podróż – do Indii. O kontaktach polsko-indyjskich dawniej i obecnie i o tym co łączy Polskę z krajem Maharadżów, słoni i Carry opowiadała dr Joanna Pyłat -pracownica ambasady R.P. w New Delhi ■ Czytelnik: Brak planowania, brak wizji, brak fachowców. Teren starych refulatów po byłej Odrze zwany saharą może pomieścić ponad 1 tysiąc tirów - pisze nasz Czytelnik.- Na tych nieużytkach powinien być parking buforowy do promów. Zniknąłby wtedy problem zapchanego tirami Warszowa.■ Wyszyńskiego będzie przebudowana dzięki środkom unijnym. Ulica Wyszyńskiego już wkrótce zmieni swoje oblicze. Ma zostać przebudowana. W związku z prowadzonymi pracami remontowymi od 12 stycznia do końca lutego jest wyłączona z ruchu. To już kolejna w naszym mieście ulica, która wypięknieje dzięki środkom unijnym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego ■ Karnawałowy spacer Ośrodka Działań Teatralnych. Nie chcieli robić zamieszania, wyruszać wielką grupą na ulice. Nie zmobilizowali więc dzieci, nie prosili o eskortę na ulicach. Grupa najaktywniejszych uczestników O!środka Działań Teatralnych Miejskiego Domu Kultury dodała w środę kolorytu szarym ulicom świnoujskiego stycznia. ■ Darmowy przejazd na lodowisko do końca ferii ■ Już 8 lutego do Szczecina zawita Stowarzyszenie Mensa Polska, które zbada inteligencję szczecinian. W Hotelu Radisson Blu (Plac Rodła 10, sala Norwid) o godz. 10:00 odbędzie się profesjonalna sesja testowa, na której każdy będzie mógł zbadać swój iloraz inteligencji, a jeśli przekroczy próg 148 punktów, zostanie zaproszony do członkostwa w Mensie ■ W najbliższy poniedziałek 26. stycznia 2015 r. w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dopływie wody na wyspę Karsibór. Przerwa spowodowana jest pracami wodno-kanalizacyjnymi. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za utrudnienia ■ Połakomił się na pustą skarbonkę. Wszystko rozegrało się około godziny 17.00 w kościele przy ulicy Piastowskiej. Mężczyzna który wszedł do kościoła próbował otworzyć puszkę do której wierni wrzucają datki. Po sprawdzeniu danych funkcjonariusze wypuścili mężczyznę ■ Kopnął w szybę na klatce schodowej i rozciął sobie stopę. Świnoujścianin nie zaliczy raczej wtorkowego wieczoru do udanych. Uderzył w szybę na klatce schodowej, zrobił to tak niefortunnie, że sam sobie wyrządził krzywdę. Mężczyzna najprawdopodobniej był pod wpływem alkoholu. Teraz na długo zapamięta ten wieczór, z urazem stopy trafił do świnoujskiego szpitala ■ Urodziłeś się w latach 1991-1995? Zobacz, czy masz obowiązek stawienia się do kwalifikacji wojskowej ■ Zamiast siedzieć, wolą popracować. Wykonują prace pożyteczne. I jeszcze nie trzeba im za to płacić. Osadzeni ze świnoujskiego aresztu sami zgłaszają się do sprzątania miasta. Do takich prac kieruje jednak także sąd ■ Elżbieta Jabłońska o Flocie: Musimy rozgraniczyć zaangażowanie ■ W Morzu Bałtyckim żyje coraz więcej fok szarych ■ Już od poniedziałku młodzież ze Świnoujścia rozpoczyna ferie. Jest to świetny czas aby wybrać się z rodziną lub przyjaciółmi na łyżwy, i poszaleć razem na lodowej tafli! ■ Fatalnie zakończył się wyjazd na narty do Włoch Joanny Agatowskiej. Przewodnicząca rady miasta ma złamaną miednicę. Jestem uziemiona na najbliższe kilka tygodni – czytamy na facebookowym profilu przewodniczącej ■