Sonda
Czy Janusz Żmurkiewicz jako prezydent Świnoujścia zarabia
wystarczająco
za mało
za dużo
nie mam zdania
POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [06.12.2009, 08:08:15] • Świnoujście

Zaskarżone czynsze za ponad 6 lat

Zaskarżone czynsze za ponad 6 lat

fot. Radek Drożdżewski

Jeszcze prezydent Janusz Żmurkiewicz i jego współpracownicy nie ochłonęli po wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z 17 listopada, stwierdzającego nieważność polityki czynszowej uchwalonej 15 stycznia tego roku, a Prokuratura Okręgowa w Szczecinie wykonała kolejny ruch zmierzający do wprowadzenia praworządności w miejskiej polityce mieszkaniowej – zaskarżając uchwałę czynszową z 13 lutego 2003 roku. Prokuratura zarzuca tej uchwale trzy rażące naruszenia prawa:

1. brak upoważnienia ustawowego do podjęcia takiej uchwały, albowiem zasady polityki czynszowej można uchwalić tylko jako część wieloletniego planu gospodarowania zasobem mieszkaniowym.
2. brak zróżnicowania stawek czynszu zgodnie z ustawowymi kryteriami.
3. brak publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego.

Prokuratura wnosi o stwierdzenie, że zaskarżona uchwała została wydana z naruszeniem prawa i nie może być wykonywana.

Na podstawie tej nibyuchwały miejscowy sąd wydał ponad 900 (słownie: DZIEWIĘĆSET) wyroków o zapłatę i eksmisyjnych.

Nas niepokoi, jak możliwe jest uchwalanie prawnych bubli przy tak licznej miejskiej kadrze zawodowych prawników? Jak to możliwe, że nadzór Wojewody nie reaguje? Jeszcze bardziej zastanawiające jest, dlaczego przez tyle lat sędziowie Sądu Rejonowego w Świnoujściu nie dostrzegli tych fundamentalnych wad prawnych, wydając wyroki w hurtowych ilościach? Wśród władz miasta jedynie radny Stanisław Możejko samotnie alarmował, wskazując na łamanie prawa. Po latach okazało się jednak, że to on ma racje...

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 119, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 119

Gość • Czwartek [10.12.2009, 15:32:54] • [IP: 83.21.131.***]

Przestańcie straszyć panem z fotki.Miał swoje 5 minut jak rządził miastem - co zrobił to widać (nic).Drukował cegiełki na tunel pamiętam jak miasto było zadrukowane reklamami tego przedsięwzięcia (nic) Wiem że firmy wpłacały bo tak wypadało czy było rozliczenie ? Jak ktoś wie no niech odpowie>może gdyby rządził to by był tunel?Widać że nie jest za bogaty więc słabo kręcił lody.

Gość • Środa [09.12.2009, 18:54:58] • [IP: 195.117.222.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [08.12.2009, 12:55:47] • [IP: 83.11.134.***]

Co byście nie pisali taki człowiek jak Możejko musi być!! Inaczej żaden z Was nie miał by pojęcia co się dzieje dookoła Waszych uraczonych deptakami tyłków.

Dziadek • Poniedziałek [07.12.2009, 16:19:34] • [IP: 83.21.139.***]

Do postu poniżej-Jaka zabita dechami mieścina ?Dziesiątki tysięcy odwiedza turystów!Komunikacja promowa z krajami Skandynawskimi. Przejście graniczne> Że nie ma kina bo splajtowało, nikt nie będzie dopłacał z państwowej kasy! Socjalizm się skończył 21 lat temu ! Jedyne co masz rację to przerost administracyjny w Magistracie a" nawiedzonych ci u nas dostatek"PS czy masz lusterko.

Do 12:20 • Poniedziałek [07.12.2009, 12:53:44] • [IP: 80.245.190.*]

Dziadku, chyba od wielu lat nie opuszczałes tej zabitej czterema dechami mieściny. Przez te lata zmienił sie cały świat, najmniej Świnoujście, gdzie nawet kino jest nieopłacalne. Nawiedzonych znajdziesz tylko w Magistracie, nie ubliżaj tym, którzy słusznie krytykuja tych, którzy zrobili z miasta sobie prywatny folwark.

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 12:40:44] • [IP: 80.245.178.***]

Do Gościa 9.36. Czy prawdą jest, że p. Stacha wypędził z domu rodzinnego i z miasta -tow. A. Sztarkszwarc- zast. dow. do spraw politycznych Komendy Portu Wojennego Swinoujście ??

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 12:20:49] • [IP: 83.21.139.***]

Ku rozwadze:Jestem starym człowiekiem, pamiętam Świnoujście jak było wielką kupą gruzów po dywanowym nalocie.Przy promie stał baraczek z" kozą" w środku a WOP wpuszczał na prom za okazaniem wizy.Świnoujście było" fabryką" cegieł uzyskiwanych z rozbiórki.Powoli zaczynało się odbudowywać.ODRA, Stocznia, Odlewnia, Polimer, Port.To większe zakłady pracy dające ludziom chleb.Wiem że CI co budują pozostaną w pamięci ci co konfliktują pozostaną w zapomnieniu.Najgorsi są nawiedzeni tych trzeba się obawiać!!Szpital-drogi-ronda budownictwo komunalne będzie służyć ludziom przez wiele lat.Specjalnością pana na fotce i jemu podobnych są inwektywy i konflikty.Piszę to ku rozwadze...

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 10:24:53] • [IP: 213.115.90.***]

glupcze ponizej...to nie madrosci Mozejki tylko orzeczenie prokuratury okregowej...boli komuszku ze Wam sie po poli do tylkow dobieraja?

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 10:15:06] • [IP: 93.94.184.***]

Kiedy czytajac rozne informacje i wiadomosci Swinoujscia nie bedziemy musieli ogladac zdjec Mozejki i czytac jego madrosci

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 09:36:27] • [IP: 217.97.199.*]

195..to prawda, został perzez komunistycznych działacza i ich poplecznikóow wygoniony z miasta, człowiek kulturalny, wykształcony, mądry, ktorego dewizą było. ..być a nie chapac i robic wałki za wszelka cenę!!/pracuje w jednym z minsterstw, jest bardzo lubiany i ogolnie szanowany/

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 09:02:30] • [IP: 80.245.190.*]

Za praworządność i ściganie przestępstw odpowiada prokuratura z mocy ustawy. Narazie od 20 lat nie wykonuja swoich obowiązków.

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 07:27:21] • [IP: 83.6.171.***]

Do Możejki można mieć jakieś pretensje, ale do tych partacz to nie?

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 00:23:22] • [IP: 80.54.123.***]

gościu 06.12.2009, 23:42] • [IP: 92.42.114.***] spieprzaj

Gość • Niedziela [06.12.2009, 23:42:09] • [IP: 92.42.114.***]

Stachu nie wiem co masz zrobic - zbierac puszki czy złom ale juz odejdz i nie męcz soba.

Gość • Niedziela [06.12.2009, 23:25:04] • [IP: 80.54.123.**]

Odczepcie sie wreszcie od tego Możejki, nie ma innych ludzi ktorzy maja takie problemy?

Gość • Niedziela [06.12.2009, 23:14:27] • [IP: 83.5.195.**]

Pan Leszek Miłosz to pierwszy Prezydent Świnoujścia po obaleniu komuny. To wykształcony, kulturalny człowiek. To on zastał miasto z bazą sowiecką, a zostawił z wolną Polską. To za jego czasów sprywatyzowano większość mienia posowieckiego. To cała długa historia wspaniałego człowieka, fachowca, prawnika. Może ktoś o tym zrobi duży artykuł, czy książkę Został prawie wygoniony z miasta przez ekipę SLD z Adranowskim na czele.To szkoda nieodwracalna. Póżniej to amatorzy.

Gość • Niedziela [06.12.2009, 22:44:26] • [IP: 217.97.199.*]

Łatwo jest niszczyć tylko budować potrafią nieliczni niestety. Panie M. -bardzo chce się panu porządzić! A kto by nie chciał?

Gość • Niedziela [06.12.2009, 22:21:35] • [IP: 217.97.199.*]

Kim był i jest p. Miłosz ?Czym się wsławił dla naszego miasta? Czy obecnie szuka pracy na terenie kraju?

Gość • Niedziela [06.12.2009, 22:15:05] • [IP: 217.97.199.*]

Mam pytanie \\

Gość • Niedziela [06.12.2009, 22:04:03] • [IP: 83.5.207.**]

To co robi Żmurkiewicz, to teraz robi cała Polska. To żadna rewelacja. Ten sposób myślenia jest bez przyszłości. 50 lat budują molo. W Niemczech wioski mają mola, nie mówiąc o Międzyzdrojach. To nie urzędnicy, to nieudacznicy.

Gość • Niedziela [06.12.2009, 21:54:17] • [IP: 92.42.112.***]

A gdzie była radna z PO, specjalistka od wykrywania afer? Tak zatroskana w pewnym czasie o losy mieszkańców ZGM. Dlaczego nadzór u wojewody nie dopatrzył się 6 lat temu prawnego bubla naszej radny? Możejko miał rację.

Gość • Niedziela [06.12.2009, 21:28:20] • [IP: 80.245.181.***]

Oj Stachu Oj Stach, Stach zrob rachunek sumienia i przestan ludzi krzywdzic i klamac. Jestes w dalekim tle i tak ci nikt nie wierzy. Ureguluj zaleglosci za kwatre inie pozwol sie fotografowac

Gość • Niedziela [06.12.2009, 21:01:07] • [IP: 93.94.184.***]

IP 83.12.139. - WEŻ POD UWAGĘ FAKT ŻĘ : 1. STACHU NIE ROZPRZEDAWAL NASZEGO MAJĄTKU I NIE DAWAL SZWAGROM DZIALEK PO 20 GROSZY. 2. NIE MIAL FUNDUSZY ZE STRUKTUR UNI JAK MA PAN JANUSZ. 3. NIEZATRUDNIAL ZBĘDNYCH NIEROBÓW W STRAŻY MIEJSKIEJ KTÓRZY NIC NIE ROBIĄ TYLKO LISTY Z FOTKAMI Z FOTORADARÓW ŚLĄ PO LUDZIACGH I DOMAGAJĄ SIĘ KASY Z TEGO, ŻE KIEROWCA SIĘ POSPIESZYL I PRZEKROCZYL PRĘDKOŚĆ !! 4. NIECH ŻYJE STANISLAW MOŻEJKO !! 5. UCZCIWOŚĆ - DUMĄ NARODU I MIESZKAŃCÓW NASZEGO MIASTA. 6. JAK KTOŚ MA JAKIEŚ WĄTKI TO NIECH PISZE NA G-G 72 66 935, DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ.

Gość • Niedziela [06.12.2009, 20:36:54] • [IP: 95.49.173.*]

--->[IP: 83.21.139.***] Co zrobił Żmurkiewicz to ty, kmiotku, nie wiesz. Dowiesz się jak się kolesiem wreszcie zajmie CBA." Pomyłki prawne sie zdarzają" - tak pisać może tylko przymuł. Te pomyłki prawne do miliony do zwrotu i ludzie wyrzuceni z mieszkań na podstawie nieważnych świstków papieru i źle naliczane czynsze we wszystkich mieszkaniach ZGM. To mało, żeby dziada wywalić na zbity farbowany łeb??!!

Gość • Niedziela [06.12.2009, 20:31:01] • [IP: 95.49.173.*]

--->[IP: 217.97.199.*] Nie udawaj, że nie wiesz. Wściekłość zalewa ci ślepia i pada na mózg, niedouczony komuchu. Koniec z wami, i z waszą mafią mieszkaniową. Trzeba będzie oddawać łapówki i sprowadzać z powrotem ludzi, kórych skazaliście na altanki w ogrodach działkowych. Złodzieje!!

Oglądasz 1-25 z 119
■ Warta zaprasza na sylwestrową zabawę. Informacje pod numerem telefonu: 91 321 46 25 ■
■ Niecałe półtorej godziny trwały obrady trzeciej, nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Radni zatwierdzili wszystkie zaproponowane projekty uchwał, w tym propozycję przyszłorocznego wynagrodzenie prezydenta miasta ■ Radni zatwierdzili zmiany w budżecie na rok bieżący. Uchwałą rady Miasta zmieniono również zapisy wieloletniej prognozy finansowej miasta Świnoujścia na lata 2014 - 2028 ■ Ile ma zarabiać Janusz Żmurkiewicz? Zadecydują o tym na najbliższej sesji świnoujscy radni. Projekt uchwały zakłada, że prezydent nie dostanie ani grosza więcej niż otrzymywał do tej pory. Do maksymalnej stawki pozostały jednak właściwie tylko 22 grosze. A może któryś z radnych zaproponuje, by prezydent zarabiał mniej? ■ Pożar w budynku przy ulicy Markiewicza postawił na nogi dwa zastępy straży pożarnej. Na miejscu pojawiły się kłęby dymu. Z komina wydobywały się iskry. Wszystko wyglądało na prawdę groźnie. ■ Czy musi spłonąć budynek, by ktoś zajął się tym problemem? Pytali mieszkańcy bloku przy ulicy Poznańskiej 2, gdzie jeden z sąsiadów kradł prąd z klatki. Teraz administrator wspólnoty mieszkaniowej przy ulicy Poznańskiej odpowiada w tej sprawie. Pracownicy zapewniają, że zagrożenie zostało natychmiast usunięte. ■ Areszt za ponad ćwierć kilograma amfetaminy ■ Od 15. grudnia na Zielonym Rynku „Pod zegarem” przy ulicy Kołłątaja rozpoczęła się sprzedaż choinek. W zależności od wielkości i gatunku ceny wahają się od 35 do 450 złotych. Ruszyło także stoisko z wyrobami z dziczyzny. A od najbliższej soboty 20. grudnia będą sprzedawane karpie królewskie. ■ Słowianin w sprawie śmieci: Od lipca 2013 roku spółdzielnia nie odpowiada za wywóz nieczystości ■ Policjanci ze świnoujskiej drogówki zatrzymali kierowcę mercedesa, który legitymował się fałszywym prawem jazdy. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie 1,4 promila, ponadto był poszukiwany. Mieszkaniec Warszawy trafił do policyjnego aresztu i dziś usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. ■ Policjanci ze Świnoujścia zatrzymali mężczyznę, który ukradł rower pozostawiony przed jednym ze sklepów w centrum miasta. Rower został odzyskany i przekazany właścicielowi. Ponadto zatrzymany złodziej kierował rowerem, mając w organizmie prawie 2,2 promila. 46-latkowi grozi surowsza kara, ponieważ przestępstwa kradzieży mienia dokonał w warunkach recydywy. ■ Sukces "Pomorza" na Międzynarodowy Turnieju w Ahlbecku. ■ Szukasz prezentu pod choinkę? Przyjdź na Pchli Targ na Placu Wolności. ■ Budowa nowego Hotelu West Baltic Resort ma się zakończyć w czerwcu przyszłego roku. Inwestycja dostała 4 miliony złotych dofinansowania z programu Jessica. ■ Karsibór I przed remontem jeszcze popływa. Dopiero na początku lutego prom Karsibór I popłynie do remontu. Na przeprawę ma wrócić pod koniec czerwca. Miejmy nadzieję, że braku jednej jednostki nie odczują pasażerowie. Na razie promy, mimo swego sędziwego wieku, pływają bez większych awarii. ■ Ozdoby na choince są zniszczone. Rzecznik twierdzi, że zostały wymienione. - Robiąc zdjęcia wraz z rodziną na Placu Wolności zauważyłem że ozdoby znajdujące się na choince są w opłakanym stanie. Gwiazdy są porysowane, połamane lub zostały po nich tylko świecące obwódki. - relacjonuje Czytelnik. Rzecznik prezydenta miasta zapewnia, że choinka została dobrze zabezpieczone po zimie, a wszystkie uszkodzenia, w tym ozdoby zostały przed montażem wymienione. ■ Nie żyje mężczyzna, który wypadł za burtę remontowanego statku w stoczni. Pomimo podjętej reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. ■