░ Szukasz pracownika ze Wschodu Rosja, Ukraina, Białoruś? Agencja zatrudnienia Rexstass zaprasza do kontaktu mail: biuro@rexstass.eu lub tel. +48 883 533 565 ul. Zielonogórska 32, Szczecin. www.rexstass.eu ░

POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [06.12.2009, 08:08:15] • Świnoujście

Zaskarżone czynsze za ponad 6 lat

Zaskarżone czynsze za ponad 6 lat

fot. Radek Drożdżewski

Jeszcze prezydent Janusz Żmurkiewicz i jego współpracownicy nie ochłonęli po wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z 17 listopada, stwierdzającego nieważność polityki czynszowej uchwalonej 15 stycznia tego roku, a Prokuratura Okręgowa w Szczecinie wykonała kolejny ruch zmierzający do wprowadzenia praworządności w miejskiej polityce mieszkaniowej – zaskarżając uchwałę czynszową z 13 lutego 2003 roku. Prokuratura zarzuca tej uchwale trzy rażące naruszenia prawa:

1. brak upoważnienia ustawowego do podjęcia takiej uchwały, albowiem zasady polityki czynszowej można uchwalić tylko jako część wieloletniego planu gospodarowania zasobem mieszkaniowym.
2. brak zróżnicowania stawek czynszu zgodnie z ustawowymi kryteriami.
3. brak publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego.

Prokuratura wnosi o stwierdzenie, że zaskarżona uchwała została wydana z naruszeniem prawa i nie może być wykonywana.

Na podstawie tej nibyuchwały miejscowy sąd wydał ponad 900 (słownie: DZIEWIĘĆSET) wyroków o zapłatę i eksmisyjnych.

Nas niepokoi, jak możliwe jest uchwalanie prawnych bubli przy tak licznej miejskiej kadrze zawodowych prawników? Jak to możliwe, że nadzór Wojewody nie reaguje? Jeszcze bardziej zastanawiające jest, dlaczego przez tyle lat sędziowie Sądu Rejonowego w Świnoujściu nie dostrzegli tych fundamentalnych wad prawnych, wydając wyroki w hurtowych ilościach? Wśród władz miasta jedynie radny Stanisław Możejko samotnie alarmował, wskazując na łamanie prawa. Po latach okazało się jednak, że to on ma racje...

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 119, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 119

Gość • Czwartek [10.12.2009, 15:32:54] • [IP: 83.21.131.***]

Przestańcie straszyć panem z fotki.Miał swoje 5 minut jak rządził miastem - co zrobił to widać (nic).Drukował cegiełki na tunel pamiętam jak miasto było zadrukowane reklamami tego przedsięwzięcia (nic) Wiem że firmy wpłacały bo tak wypadało czy było rozliczenie ? Jak ktoś wie no niech odpowie>może gdyby rządził to by był tunel?Widać że nie jest za bogaty więc słabo kręcił lody.

Gość • Środa [09.12.2009, 18:54:58] • [IP: 195.117.222.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [08.12.2009, 12:55:47] • [IP: 83.11.134.***]

Co byście nie pisali taki człowiek jak Możejko musi być!! Inaczej żaden z Was nie miał by pojęcia co się dzieje dookoła Waszych uraczonych deptakami tyłków.

Dziadek • Poniedziałek [07.12.2009, 16:19:34] • [IP: 83.21.139.***]

Do postu poniżej-Jaka zabita dechami mieścina ?Dziesiątki tysięcy odwiedza turystów!Komunikacja promowa z krajami Skandynawskimi. Przejście graniczne> Że nie ma kina bo splajtowało, nikt nie będzie dopłacał z państwowej kasy! Socjalizm się skończył 21 lat temu ! Jedyne co masz rację to przerost administracyjny w Magistracie a" nawiedzonych ci u nas dostatek"PS czy masz lusterko.

Do 12:20 • Poniedziałek [07.12.2009, 12:53:44] • [IP: 80.245.190.*]

Dziadku, chyba od wielu lat nie opuszczałes tej zabitej czterema dechami mieściny. Przez te lata zmienił sie cały świat, najmniej Świnoujście, gdzie nawet kino jest nieopłacalne. Nawiedzonych znajdziesz tylko w Magistracie, nie ubliżaj tym, którzy słusznie krytykuja tych, którzy zrobili z miasta sobie prywatny folwark.

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 12:40:44] • [IP: 80.245.178.***]

Do Gościa 9.36. Czy prawdą jest, że p. Stacha wypędził z domu rodzinnego i z miasta -tow. A. Sztarkszwarc- zast. dow. do spraw politycznych Komendy Portu Wojennego Swinoujście ??

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 12:20:49] • [IP: 83.21.139.***]

Ku rozwadze:Jestem starym człowiekiem, pamiętam Świnoujście jak było wielką kupą gruzów po dywanowym nalocie.Przy promie stał baraczek z" kozą" w środku a WOP wpuszczał na prom za okazaniem wizy.Świnoujście było" fabryką" cegieł uzyskiwanych z rozbiórki.Powoli zaczynało się odbudowywać.ODRA, Stocznia, Odlewnia, Polimer, Port.To większe zakłady pracy dające ludziom chleb.Wiem że CI co budują pozostaną w pamięci ci co konfliktują pozostaną w zapomnieniu.Najgorsi są nawiedzeni tych trzeba się obawiać!!Szpital-drogi-ronda budownictwo komunalne będzie służyć ludziom przez wiele lat.Specjalnością pana na fotce i jemu podobnych są inwektywy i konflikty.Piszę to ku rozwadze...

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 10:24:53] • [IP: 213.115.90.***]

glupcze ponizej...to nie madrosci Mozejki tylko orzeczenie prokuratury okregowej...boli komuszku ze Wam sie po poli do tylkow dobieraja?

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 10:15:06] • [IP: 93.94.184.***]

Kiedy czytajac rozne informacje i wiadomosci Swinoujscia nie bedziemy musieli ogladac zdjec Mozejki i czytac jego madrosci

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 09:36:27] • [IP: 217.97.199.*]

195..to prawda, został perzez komunistycznych działacza i ich poplecznikóow wygoniony z miasta, człowiek kulturalny, wykształcony, mądry, ktorego dewizą było. ..być a nie chapac i robic wałki za wszelka cenę!!/pracuje w jednym z minsterstw, jest bardzo lubiany i ogolnie szanowany/

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 09:02:30] • [IP: 80.245.190.*]

Za praworządność i ściganie przestępstw odpowiada prokuratura z mocy ustawy. Narazie od 20 lat nie wykonuja swoich obowiązków.

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 07:27:21] • [IP: 83.6.171.***]

Do Możejki można mieć jakieś pretensje, ale do tych partacz to nie?

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 00:23:22] • [IP: 80.54.123.***]

gościu 06.12.2009, 23:42] • [IP: 92.42.114.***] spieprzaj

Gość • Niedziela [06.12.2009, 23:42:09] • [IP: 92.42.114.***]

Stachu nie wiem co masz zrobic - zbierac puszki czy złom ale juz odejdz i nie męcz soba.

Gość • Niedziela [06.12.2009, 23:25:04] • [IP: 80.54.123.**]

Odczepcie sie wreszcie od tego Możejki, nie ma innych ludzi ktorzy maja takie problemy?

Gość • Niedziela [06.12.2009, 23:14:27] • [IP: 83.5.195.**]

Pan Leszek Miłosz to pierwszy Prezydent Świnoujścia po obaleniu komuny. To wykształcony, kulturalny człowiek. To on zastał miasto z bazą sowiecką, a zostawił z wolną Polską. To za jego czasów sprywatyzowano większość mienia posowieckiego. To cała długa historia wspaniałego człowieka, fachowca, prawnika. Może ktoś o tym zrobi duży artykuł, czy książkę Został prawie wygoniony z miasta przez ekipę SLD z Adranowskim na czele.To szkoda nieodwracalna. Póżniej to amatorzy.

Gość • Niedziela [06.12.2009, 22:44:26] • [IP: 217.97.199.*]

Łatwo jest niszczyć tylko budować potrafią nieliczni niestety. Panie M. -bardzo chce się panu porządzić! A kto by nie chciał?

Gość • Niedziela [06.12.2009, 22:21:35] • [IP: 217.97.199.*]

Kim był i jest p. Miłosz ?Czym się wsławił dla naszego miasta? Czy obecnie szuka pracy na terenie kraju?

Gość • Niedziela [06.12.2009, 22:15:05] • [IP: 217.97.199.*]

Mam pytanie \\

Gość • Niedziela [06.12.2009, 22:04:03] • [IP: 83.5.207.**]

To co robi Żmurkiewicz, to teraz robi cała Polska. To żadna rewelacja. Ten sposób myślenia jest bez przyszłości. 50 lat budują molo. W Niemczech wioski mają mola, nie mówiąc o Międzyzdrojach. To nie urzędnicy, to nieudacznicy.

Gość • Niedziela [06.12.2009, 21:54:17] • [IP: 92.42.112.***]

A gdzie była radna z PO, specjalistka od wykrywania afer? Tak zatroskana w pewnym czasie o losy mieszkańców ZGM. Dlaczego nadzór u wojewody nie dopatrzył się 6 lat temu prawnego bubla naszej radny? Możejko miał rację.

Gość • Niedziela [06.12.2009, 21:28:20] • [IP: 80.245.181.***]

Oj Stachu Oj Stach, Stach zrob rachunek sumienia i przestan ludzi krzywdzic i klamac. Jestes w dalekim tle i tak ci nikt nie wierzy. Ureguluj zaleglosci za kwatre inie pozwol sie fotografowac

Gość • Niedziela [06.12.2009, 21:01:07] • [IP: 93.94.184.***]

IP 83.12.139. - WEŻ POD UWAGĘ FAKT ŻĘ : 1. STACHU NIE ROZPRZEDAWAL NASZEGO MAJĄTKU I NIE DAWAL SZWAGROM DZIALEK PO 20 GROSZY. 2. NIE MIAL FUNDUSZY ZE STRUKTUR UNI JAK MA PAN JANUSZ. 3. NIEZATRUDNIAL ZBĘDNYCH NIEROBÓW W STRAŻY MIEJSKIEJ KTÓRZY NIC NIE ROBIĄ TYLKO LISTY Z FOTKAMI Z FOTORADARÓW ŚLĄ PO LUDZIACGH I DOMAGAJĄ SIĘ KASY Z TEGO, ŻE KIEROWCA SIĘ POSPIESZYL I PRZEKROCZYL PRĘDKOŚĆ !! 4. NIECH ŻYJE STANISLAW MOŻEJKO !! 5. UCZCIWOŚĆ - DUMĄ NARODU I MIESZKAŃCÓW NASZEGO MIASTA. 6. JAK KTOŚ MA JAKIEŚ WĄTKI TO NIECH PISZE NA G-G 72 66 935, DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ.

Gość • Niedziela [06.12.2009, 20:36:54] • [IP: 95.49.173.*]

--->[IP: 83.21.139.***] Co zrobił Żmurkiewicz to ty, kmiotku, nie wiesz. Dowiesz się jak się kolesiem wreszcie zajmie CBA." Pomyłki prawne sie zdarzają" - tak pisać może tylko przymuł. Te pomyłki prawne do miliony do zwrotu i ludzie wyrzuceni z mieszkań na podstawie nieważnych świstków papieru i źle naliczane czynsze we wszystkich mieszkaniach ZGM. To mało, żeby dziada wywalić na zbity farbowany łeb??!!

Gość • Niedziela [06.12.2009, 20:31:01] • [IP: 95.49.173.*]

--->[IP: 217.97.199.*] Nie udawaj, że nie wiesz. Wściekłość zalewa ci ślepia i pada na mózg, niedouczony komuchu. Koniec z wami, i z waszą mafią mieszkaniową. Trzeba będzie oddawać łapówki i sprowadzać z powrotem ludzi, kórych skazaliście na altanki w ogrodach działkowych. Złodzieje!!

Oglądasz 1-25 z 119
■ Dzień Dziecka 2017. Zapachowy dym, mydlane bańki, magia i radość. Na tę imprezę zapraszamy nie tylko najmłodszych z okazji ich święta, ale również dorosłych. Magiczne show z Mikim Czarodziejem w roli głównej przeniesie nas w zaczarowany świat bajkowej zabawy. Miejsce – muszla koncertowa przy promenadzie. Kiedy? Sobota 3 czerwca 2017 r. Początek o godzinie 15.00. Zapraszamy. ■ Z estakadą na plażę. Pokazali, jak ma przebiegać trasa szybkiego ruchu S3. Siedem węzłów komunikacyjnych na odcinku Świnoujście – Troszyn, dwupasmowe jezdnie o szerokości sumie 7 metrów i – co bardzo ważne dla mieszkańców prawobrzeżnej części miasta oraz turystów – estakada nad ulicą Wolińską i linią kolejową, dzięki której można będzie bezpiecznie i najkrótszą drogą dotrzeć na plażę na Warszowie. Tak skrócie będzie wyglądał odcinek drogi szybkiego ruchu S3 przebiegający w granicach miasta Świnoujście. Budowę zaplanowano na lata 2019 – 2023. Zobacz zdjęcia ■ To była noc! Po imprezie disco polo dwudziestolatek wszedł na dach amfiteatru i... zasnął. Na nogi postawił wszystkie służby. Wszedł i cisza. Nie schodzi – alarmował w nocy policję pracownik świnoujskiego amfiteatru, który na dachu obiektu zobaczył jakiegoś mężczyznę. Wezwano strażaków… Kilka godzin wcześniej w amfiteatrze przy muzyce disco polo szalały tłumy. Na policję zadzwonił po godzinie 2. Była noc z piątku na sobotę. Opiekun amfiteatru zauważył na dachu obiektu nieznajomego mężczyznę. Wszedł na amfiteatr, ale pracownik nie widział, aby z niego schodził. Zapanowała cisza ■ Janusz Karp dyrektor departamentu edukacji Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zadeklarował w imieniu swojego resortu przejęcie opieki i finansowanie Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu. Ministerstwo chce nie tylko utrzymywać szkołę ale także wprowadzać nowe kierunki kształcenia ■ Prezydent Janusz Żmurkiewicz: "Z przyczyn formalnych nadal nie możemy przystąpić do remontu / modernizacji ulicy Wojska Polskiego." ■ Prezydent Świnoujścia: "Do połowy czerwca zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy stałego połączenia tj. firmy, która zaprojektuje i wybuduje tunel pod Świną ■ We wtorkowy wieczór prezydent Janusz Żmurkiewicz spotkał się z podsekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Rozmawiał – jak dowiedział się nasz portal – na tematy związane z rozwojem naszego miasta. We wtorek wieczorem w Świnoujściu gościł Tomasz Żuchowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Z promu Bielik przesiadł się do służbowej skody Urzędu Miasta i odjechał razem z prezydentem Świnoujścia w stronę Basenu Północnego ■ Strażacy świętowali swój dzień! Były awanse i odznaczenia! Na co dzień ciężko pracują ratując życie innym. Strażacy bo o nich mowa, 23 maja obchodzili swój dzień. Z tej okazji w KM PSP na Warszowie odbyła się specjalna uroczystość. Były awanse, odznaczenia i nagrody. Przed KM PSP w Świnoujściu, przy ulicy Barlickiego pojawili się nie tylko najważniejsi tego dnia strażacy, ale także zaproszeni gości, wśród nich prezydent Janusz Żmurkiewicz oraz Komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, st. bryg. Jacek Staśkiewicz ■ W piątek przy wiatraku Świnoujście żegna Zbigniewa Wodeckiego! To tutaj zaczynał swoją karierę. W Świnoujściu odkryto jego talent. Tu rozpoczął swoją karierę i przez lata był wiernym sympatykiem miasta na wyspach, w którym odpoczywał, śpiewał i grał. Wielu mieszkańców miasta miało okazję spotkać go podczas spacerów po promenadzie. Dziś nie ma Go już wśród nas. Świnoujście pożegnają Zbigniewa Wodeckiego na swój sposób – Jego muzyką, przy zachodzącym słońcu i symbolu miasta Wiatraku. Na ten niezwykły, pożegnalny koncert zapraszamy w najbliższy piątek 26 maja 2017 o godz. 20.40 przy Wiatraku na falochronie zachodnim ■ W środę, 24.05 br. wielkie ćwiczenia służb w szpitalu miejskim! ■ Plac w centrum miasta jest doskonałym miejscem, aby zaprezentować się dużej liczbie odbiorców. Tak właśnie było w przypadku grupy teatralnej pod wodzą Jadwigi Widawskiej. Kolorowo ubrane dziewczęta tańczyły w rytm muzyki Michaela Jacksona. Wszystko wiąże się z promocją nowego spektaklu, który będzie można obejrzeć już wkrótce ■ Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek znów odwiedzą Świnoujście! W imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zapraszam na jedyne w swoim rodzaju spotkania językowe z udziałem: prof. Jerzego Bralczyka oraz red. Michała Ogórka ■ Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu serdecznie zaprasza na Obchody Dnia Strażaka w KM PSP ul. Norberta Barlickiego 18, które odbędą się 23 maja 2017 roku o godzinie 11.00 ■ 1 i 2 czerwca międzynarodowe ćwiczenia wojsk w Świnoujściu! BALTOPS 2017 – największe w tym roku międzynarodowe ćwiczenie na Bałtyku rozpoczyna się w Szczecinie i Świnoujściu. Do zachodniopomorskich portów w czwartek i piątek (1 i 2 czerwca) wejdzie ponad 40 okrętów wojennych z 14 państw. Trzy dni później okręty rozpoczną praktyczne manewry na morzu gdzie załogi przećwiczą prowadzenie międzynarodowej operacji. Polska Marynarka Wojenna skieruje do udziału w ćwiczeniu trałowce oraz okręty transportowo-minowe. Podczas pobytu w Szczecinie część okrętów udostępni swoje pokłady dla zwiedzających ■ Zakończenie manewrów Mare Aperto. Czernicki w Porcie Arbatax. Marynarze Polskiego Kontyngentu Wojskowego Czernicki zakończyli udział w międzynarodowych manewrach morskich u wybrzeży Sardynii ■ Joanna Agatowska, Jan Borowski, Zdzisław Merchelski i Andrzej Mrozek to skład komisji gospodarki morskiej Rady Miasta zatwierdzonej podczas dzisiejszej sesji nadzwyczajnej. Rada zdecydowała również, że pracom komisji przewodniczyć będzie radny Andrzej Mrozek ■