POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [06.12.2009, 08:08:15] • Świnoujście

Zaskarżone czynsze za ponad 6 lat

Zaskarżone czynsze za ponad 6 lat

fot. Radek Drożdżewski

Jeszcze prezydent Janusz Żmurkiewicz i jego współpracownicy nie ochłonęli po wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z 17 listopada, stwierdzającego nieważność polityki czynszowej uchwalonej 15 stycznia tego roku, a Prokuratura Okręgowa w Szczecinie wykonała kolejny ruch zmierzający do wprowadzenia praworządności w miejskiej polityce mieszkaniowej – zaskarżając uchwałę czynszową z 13 lutego 2003 roku. Prokuratura zarzuca tej uchwale trzy rażące naruszenia prawa:

1. brak upoważnienia ustawowego do podjęcia takiej uchwały, albowiem zasady polityki czynszowej można uchwalić tylko jako część wieloletniego planu gospodarowania zasobem mieszkaniowym.
2. brak zróżnicowania stawek czynszu zgodnie z ustawowymi kryteriami.
3. brak publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego.

Prokuratura wnosi o stwierdzenie, że zaskarżona uchwała została wydana z naruszeniem prawa i nie może być wykonywana.

Na podstawie tej nibyuchwały miejscowy sąd wydał ponad 900 (słownie: DZIEWIĘĆSET) wyroków o zapłatę i eksmisyjnych.

Nas niepokoi, jak możliwe jest uchwalanie prawnych bubli przy tak licznej miejskiej kadrze zawodowych prawników? Jak to możliwe, że nadzór Wojewody nie reaguje? Jeszcze bardziej zastanawiające jest, dlaczego przez tyle lat sędziowie Sądu Rejonowego w Świnoujściu nie dostrzegli tych fundamentalnych wad prawnych, wydając wyroki w hurtowych ilościach? Wśród władz miasta jedynie radny Stanisław Możejko samotnie alarmował, wskazując na łamanie prawa. Po latach okazało się jednak, że to on ma racje...

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 119, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 119

Gość • Czwartek [10.12.2009, 15:32:54] • [IP: 83.21.131.***]

Przestańcie straszyć panem z fotki.Miał swoje 5 minut jak rządził miastem - co zrobił to widać (nic).Drukował cegiełki na tunel pamiętam jak miasto było zadrukowane reklamami tego przedsięwzięcia (nic) Wiem że firmy wpłacały bo tak wypadało czy było rozliczenie ? Jak ktoś wie no niech odpowie>może gdyby rządził to by był tunel?Widać że nie jest za bogaty więc słabo kręcił lody.

Gość • Środa [09.12.2009, 18:54:58] • [IP: 195.117.222.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [08.12.2009, 12:55:47] • [IP: 83.11.134.***]

Co byście nie pisali taki człowiek jak Możejko musi być!! Inaczej żaden z Was nie miał by pojęcia co się dzieje dookoła Waszych uraczonych deptakami tyłków.

Dziadek • Poniedziałek [07.12.2009, 16:19:34] • [IP: 83.21.139.***]

Do postu poniżej-Jaka zabita dechami mieścina ?Dziesiątki tysięcy odwiedza turystów!Komunikacja promowa z krajami Skandynawskimi. Przejście graniczne> Że nie ma kina bo splajtowało, nikt nie będzie dopłacał z państwowej kasy! Socjalizm się skończył 21 lat temu ! Jedyne co masz rację to przerost administracyjny w Magistracie a" nawiedzonych ci u nas dostatek"PS czy masz lusterko.

Do 12:20 • Poniedziałek [07.12.2009, 12:53:44] • [IP: 80.245.190.*]

Dziadku, chyba od wielu lat nie opuszczałes tej zabitej czterema dechami mieściny. Przez te lata zmienił sie cały świat, najmniej Świnoujście, gdzie nawet kino jest nieopłacalne. Nawiedzonych znajdziesz tylko w Magistracie, nie ubliżaj tym, którzy słusznie krytykuja tych, którzy zrobili z miasta sobie prywatny folwark.

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 12:40:44] • [IP: 80.245.178.***]

Do Gościa 9.36. Czy prawdą jest, że p. Stacha wypędził z domu rodzinnego i z miasta -tow. A. Sztarkszwarc- zast. dow. do spraw politycznych Komendy Portu Wojennego Swinoujście ??

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 12:20:49] • [IP: 83.21.139.***]

Ku rozwadze:Jestem starym człowiekiem, pamiętam Świnoujście jak było wielką kupą gruzów po dywanowym nalocie.Przy promie stał baraczek z" kozą" w środku a WOP wpuszczał na prom za okazaniem wizy.Świnoujście było" fabryką" cegieł uzyskiwanych z rozbiórki.Powoli zaczynało się odbudowywać.ODRA, Stocznia, Odlewnia, Polimer, Port.To większe zakłady pracy dające ludziom chleb.Wiem że CI co budują pozostaną w pamięci ci co konfliktują pozostaną w zapomnieniu.Najgorsi są nawiedzeni tych trzeba się obawiać!!Szpital-drogi-ronda budownictwo komunalne będzie służyć ludziom przez wiele lat.Specjalnością pana na fotce i jemu podobnych są inwektywy i konflikty.Piszę to ku rozwadze...

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 10:24:53] • [IP: 213.115.90.***]

glupcze ponizej...to nie madrosci Mozejki tylko orzeczenie prokuratury okregowej...boli komuszku ze Wam sie po poli do tylkow dobieraja?

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 10:15:06] • [IP: 93.94.184.***]

Kiedy czytajac rozne informacje i wiadomosci Swinoujscia nie bedziemy musieli ogladac zdjec Mozejki i czytac jego madrosci

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 09:36:27] • [IP: 217.97.199.*]

195..to prawda, został perzez komunistycznych działacza i ich poplecznikóow wygoniony z miasta, człowiek kulturalny, wykształcony, mądry, ktorego dewizą było. ..być a nie chapac i robic wałki za wszelka cenę!!/pracuje w jednym z minsterstw, jest bardzo lubiany i ogolnie szanowany/

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 09:02:30] • [IP: 80.245.190.*]

Za praworządność i ściganie przestępstw odpowiada prokuratura z mocy ustawy. Narazie od 20 lat nie wykonuja swoich obowiązków.

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 07:27:21] • [IP: 83.6.171.***]

Do Możejki można mieć jakieś pretensje, ale do tych partacz to nie?

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 00:23:22] • [IP: 80.54.123.***]

gościu 06.12.2009, 23:42] • [IP: 92.42.114.***] spieprzaj

Gość • Niedziela [06.12.2009, 23:42:09] • [IP: 92.42.114.***]

Stachu nie wiem co masz zrobic - zbierac puszki czy złom ale juz odejdz i nie męcz soba.

Gość • Niedziela [06.12.2009, 23:25:04] • [IP: 80.54.123.**]

Odczepcie sie wreszcie od tego Możejki, nie ma innych ludzi ktorzy maja takie problemy?

Gość • Niedziela [06.12.2009, 23:14:27] • [IP: 83.5.195.**]

Pan Leszek Miłosz to pierwszy Prezydent Świnoujścia po obaleniu komuny. To wykształcony, kulturalny człowiek. To on zastał miasto z bazą sowiecką, a zostawił z wolną Polską. To za jego czasów sprywatyzowano większość mienia posowieckiego. To cała długa historia wspaniałego człowieka, fachowca, prawnika. Może ktoś o tym zrobi duży artykuł, czy książkę Został prawie wygoniony z miasta przez ekipę SLD z Adranowskim na czele.To szkoda nieodwracalna. Póżniej to amatorzy.

Gość • Niedziela [06.12.2009, 22:44:26] • [IP: 217.97.199.*]

Łatwo jest niszczyć tylko budować potrafią nieliczni niestety. Panie M. -bardzo chce się panu porządzić! A kto by nie chciał?

Gość • Niedziela [06.12.2009, 22:21:35] • [IP: 217.97.199.*]

Kim był i jest p. Miłosz ?Czym się wsławił dla naszego miasta? Czy obecnie szuka pracy na terenie kraju?

Gość • Niedziela [06.12.2009, 22:15:05] • [IP: 217.97.199.*]

Mam pytanie \\

Gość • Niedziela [06.12.2009, 22:04:03] • [IP: 83.5.207.**]

To co robi Żmurkiewicz, to teraz robi cała Polska. To żadna rewelacja. Ten sposób myślenia jest bez przyszłości. 50 lat budują molo. W Niemczech wioski mają mola, nie mówiąc o Międzyzdrojach. To nie urzędnicy, to nieudacznicy.

Gość • Niedziela [06.12.2009, 21:54:17] • [IP: 92.42.112.***]

A gdzie była radna z PO, specjalistka od wykrywania afer? Tak zatroskana w pewnym czasie o losy mieszkańców ZGM. Dlaczego nadzór u wojewody nie dopatrzył się 6 lat temu prawnego bubla naszej radny? Możejko miał rację.

Gość • Niedziela [06.12.2009, 21:28:20] • [IP: 80.245.181.***]

Oj Stachu Oj Stach, Stach zrob rachunek sumienia i przestan ludzi krzywdzic i klamac. Jestes w dalekim tle i tak ci nikt nie wierzy. Ureguluj zaleglosci za kwatre inie pozwol sie fotografowac

Gość • Niedziela [06.12.2009, 21:01:07] • [IP: 93.94.184.***]

IP 83.12.139. - WEŻ POD UWAGĘ FAKT ŻĘ : 1. STACHU NIE ROZPRZEDAWAL NASZEGO MAJĄTKU I NIE DAWAL SZWAGROM DZIALEK PO 20 GROSZY. 2. NIE MIAL FUNDUSZY ZE STRUKTUR UNI JAK MA PAN JANUSZ. 3. NIEZATRUDNIAL ZBĘDNYCH NIEROBÓW W STRAŻY MIEJSKIEJ KTÓRZY NIC NIE ROBIĄ TYLKO LISTY Z FOTKAMI Z FOTORADARÓW ŚLĄ PO LUDZIACGH I DOMAGAJĄ SIĘ KASY Z TEGO, ŻE KIEROWCA SIĘ POSPIESZYL I PRZEKROCZYL PRĘDKOŚĆ !! 4. NIECH ŻYJE STANISLAW MOŻEJKO !! 5. UCZCIWOŚĆ - DUMĄ NARODU I MIESZKAŃCÓW NASZEGO MIASTA. 6. JAK KTOŚ MA JAKIEŚ WĄTKI TO NIECH PISZE NA G-G 72 66 935, DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ.

Gość • Niedziela [06.12.2009, 20:36:54] • [IP: 95.49.173.*]

--->[IP: 83.21.139.***] Co zrobił Żmurkiewicz to ty, kmiotku, nie wiesz. Dowiesz się jak się kolesiem wreszcie zajmie CBA." Pomyłki prawne sie zdarzają" - tak pisać może tylko przymuł. Te pomyłki prawne do miliony do zwrotu i ludzie wyrzuceni z mieszkań na podstawie nieważnych świstków papieru i źle naliczane czynsze we wszystkich mieszkaniach ZGM. To mało, żeby dziada wywalić na zbity farbowany łeb??!!

Gość • Niedziela [06.12.2009, 20:31:01] • [IP: 95.49.173.*]

--->[IP: 217.97.199.*] Nie udawaj, że nie wiesz. Wściekłość zalewa ci ślepia i pada na mózg, niedouczony komuchu. Koniec z wami, i z waszą mafią mieszkaniową. Trzeba będzie oddawać łapówki i sprowadzać z powrotem ludzi, kórych skazaliście na altanki w ogrodach działkowych. Złodzieje!!

Oglądasz 1-25 z 119
■ W niedzielę, 11 grudnia przeprowadzona zostanie XVI edycja Biegu im.Tomasza Hopfera. Zapisy od 11.00, start o 12.00 u wejścia na Wzgórza Sankowe naprzeciwko parkingu stadionowego na Moniuszki. Trasa wiedzie duktami leśno-parkowymi na Wzgórzach Sankowychi liczy 11km (4 okrążenia po 2,75km). Bieg ten zaliczany jest do klasyfikacji Międzynarodowej Ligii Biegowej Klubu Biegacza Jogging. Szczegóły w regulaminie na www.jogging.republika.pl ■
■ Przed nami XXX Sesja Rady Miasta. Radni będą debatować między innymi nad przyznaniem dotacji na remont wieży kościoła pw. Chrystusa Króla ■ UWAGA! Jak informuje centrum meteorologiczne MeteoSky, od godz. 19:00 dnia 07-12-2016 do godz. 11:00 dnia 08-12-2016 prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu, które w połączeniu z wychłodzonymi nawierzchniami dróg i chodników powodować będą gołoledź! ■ Powiatowy Lekarz Weterynarii w Świnoujściu informuje o wystąpieniu wysoce zjadliwej grypy ptaków H5N8. Śmiertelność może dochodzić do 100% ■ PROGNOZA POGODY DLA POLSKI - Ważna od 07-12-2016, godz. 7:00 do 07-12-2016, godz. 19:00 UWAGA !!! W CZASIE WAŻNOŚCI PROGNOZY PRZEWIDUJE SIĘ WYSTĄPIENIE GROŹNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH. W godzinach porannych na północnym-zachodzie prognozowane są mgły ograniczające widzialność poniżej 200 m ■ 2017 rok w Świnoujściu będzie czasem intensywnych prac drogowych. Do przebudowy chodników i jezdni na drogach gminnych zaplanowano ponad dwadzieścia odcinków ulic zarówno na prawo jak i lewobrzeżu. Na tej liście znalazły się długo wyczekiwane przez wielu mieszkańców inwestycje. Miasto zamierza zająć się remontem następujących ulic: Markiewicza, Gdańskiej, Wojska Polskiego, Małopolskiej, Wielkopolskiej, Trentowskiego, Kościuszki, Toruńskiej oraz Roosevelta. Na prawobrzeżu modernizacja czeka m.in ulice: Szmaragdową, Sąsiedzką, Zalewową, Jana Pawła II oraz Polną ■ Trwa wielka gra miejska szczepu „Słowianie” ZHR. W sobotę już od wczesnych godzin przedpołudniowych, na ulicach miasta można spotkać umundurowanych młodych ludzi. To zuchy i harcerze szczepu Związku harcerstwa Rzeczpospolitej prowadzą tzw. „grę miejską”. Dla młodych ludzi to połączenie doskonałej zabawy, ruchu na świeżym ale dla młodych ludzi ma też wartości poznawcze i edukacyjne. ■ Przedszkolaki z Kolorowego Świata bawili się na Andrzejkach! 30 listopada gr .Muszelki w Przedszkolu Miejskim Nr 10 "Kolorowy Świat " zaprosiła rodziców do wspólnych zabaw i wróżb andrzejkowych. W atmosferze czarów i magii, przy blasku świec przedszkolaki zapoznały się z tradycjami, obrzędami i dziedzictwem kulturowym naszego kraju, jakimi są wróżby andrzejkowe ■ Przewodnicząca Rady Miasta pamięta o mieszkańcach prawobrzeża. Joanna Agatowska, chce, aby także oni mieli okazję poczuć magię świąt. W trakcie ostatniej sesji Rady Miasta, jeden z wolnych wniosków radnej SLD dotyczył tego właśnie pomysłu. Joanna Agatowska zaproponowała, aby na prawobrzeżu było więcej świątecznych ozdób. Przewodnicząca chce, aby część ozdób przenieść z centrum miasta, właśnie na prawobrzeże ■ Na trasie Parłówko - Wysoka Kamieńska mieszkanka Świnoujścia uderzyła w drzewo. Dwoje dzieci w szpitalu. Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na drodze wojewódzkiej numer 108, między Parłówkiem, a Wysoką Kamieńską. Kierująca volvo, 36- letnia mieszkanka Świnoujścia zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo. Uderzenie było na tyle silne, że drzewo przechyliło się na linię energetyczną. Na miejsce oprócz ratowników medycznych wezwano także pogotowie energetyczne i straż pożarną. Jak podaje policja, w wypadku nikt nie odniósł obrażeń. - Dwoje dzieci, które podróżowały osobówką zostały przewiezione na obserwację do szpitala w Szczecinie- informuje rzecznik kamieńskiej policji, Aleksandra Berenda ■ Pokłócił się z rodzicami, w ruch poszedł nóż... W jednym z mieszkań przy ulicy Kujawskiej mogło dojść do prawdziwej tragedii. Po godzinie 17.00, doszło do kłótni między synem oraz jego rodzicami. W ruch poszedł nóż, którym syn zaatakował ojca. Na miejsce wezwany został patrol funkcjonariuszy z wydziału prewencji oraz ratownicy medyczni wraz z lekarzem ■ Pierwsze efekty akcji odławiania dzików. Jak dotąd schwytano ponad 20 zwierząt ■ „Rusz dupę gnoju!”- o przemocy wobec dzieci na spotkaniu Akademii Każdego Wieku. Chcąc dowiedzieć się naprawdę ważnych i ciekawych rzeczy na intrygujący temat zapraszają na swoje spotkania fachowców, czasami teoretyków ale najczęściej-praktyków. I tak właśnie było także w tym przypadku. Przemoc wobec dzieci to temat, który zaintrygował organizatorów i słuchaczy świnoujskiej Akademii Każdego Wieku. Na piątkową debatę poświęconą jemu właśnie postanowili zaprosić tych, którzy temat znają nie tylko teoretycznie. Do niezawodnej kawiarni „Sonata”, która udostępniła wnętrze i przygotowała słodki poczęstunek przybyli tym razem funkcjonariusze świnoujskiej Komendy Miejskiej Policji oraz Ośrodka Interwencji Kryzysowej działającego w strukturze Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Spotkanie prowadziła Arabella Wojtasiewicz z Fundacji „Stawa”. Organizatorzy zadbali także by na spotkaniu zabrzmiał także fachowy głos osoby doskonale poruszającej się w prawodawstwie związanym z przemocą. Tę rolę z powodzeniem wziął na siebie świnoujski prawnik Przemysław Dziekoński. ■ 19 listopada w Bornym Sulinowie odbył się turniej Borne Cup – Talent. W turnieju wzięło udział ponad 120 zawodników z 7 klubów. Ekipa ULKSW Pomorze Świnoujście liczyła 24 osoby. Młodzi adepci ze Świnoujścia okazali się wspaniałymi zawodnikami i wywalczyli pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. ■ Uwaga. Będzie przerwa w dostawie wody. Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w związku z pracami modernizacyjnymi w poniedziałek 28 listopada 2016 roku, w godzinach od 9.00 do 13.00, nastąpi przerwa w dostawie wody do posesji położonych przy ulicach: Słowackiego na odcinku od Nowowiejskiego do Prusa, Orkana na odcinku od Słowackiego do Sienkiewicza oraz Sienkiewicza na odcinku od Matejki do Prusa ■ Uzbrojeni terroryści zaatakowali Terminal LNG w Świnoujściu – ćwiczenia służb. Uzbrojeni terroryści zaatakowali jednostkę Urzędu Morskiego.Dostali się na falochron osłonowy Terminalu LNG im Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jeden z członków załogi oraz pracownicy ochrony terminalu stali się zakładnikami. Terroryści zażądali 500 tysięcy dolarów, śmigłowca z pilotem oraz uwolnienia żony jednego z zamachowców. Do incydentu doszło w godzinach rannych w czwartek 24 listopada. ■ OSiR zabezpieczał bazę ratowników. Wszystko przez silny wiatr. Nie od dziś wiemy, jak wiele szkód może wyrządzić silny wiatr. Na świnoujskiej plaży silne podmuchy wiatru systematycznie powodują wywiewanie piasku spod bazy ratowników. To powoduje odsłanianie się instalacji. Pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji, by temu zapobiec stale uzupełniają wywiewany piasek. Na tego typu prace można było się natknąć na początku tego tygodnia. ■ Dyskusja nad wieloletnim planem planu rozwoju rządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych do roku 2019 niespodziewanie przeciągnęła się w związku z nierozwiązanym do dziś problemem sieci wod-kan w Karsiborzu. Nowa Rada Osiedla domaga się realizacji tego odkładanego od lat projektu ■ Wysokość tzw. "opłaty prolongacyjnej" została zatwierdzona bez głosów przeciwnych. ■ Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie określenia wysokości podatków od nieruchomości oraz od środków transportowych. ■ Przewodnicząca Joanna Agatowska:"Uważam, że członkowie rad dzielnic powinni mieć prawo udziału w sesjach rady Miasta wraz z prawem pobierania diet za udział w pracach Rady". ■ 2191 osób skorzystało w tym roku z akcji darmowych szczepień przeciwko grypie. To największa liczba zaszczepionych mieszkańców od 2009 roku ■ Prezydent miasta: "W sierpniu 2017 roku planowane jest podpisanie umowy z wykonawcą tunelu, który zostanie wyłoniony w wyniku toczącego się przetargu" ■ Kto przygarnie kotka porzuconego w Łunowie? Znaleziony w nocy z 19 na 20 listopada w okolicy ronda w Łunowie, najprawdopodobniej został porzucony przez kogoś z samochodu, który stał tam przez kilkanaście minut a następnie odjechał. W chwilę później pojawił się na drodze zdezorientowany kot ■ III Inwazja Morsujących Mikołajów. Ośrodek Sportu i Rekreacji "Wyspiarz" oraz Klub Morsów Morświny zapraszają na III Inwazję Morsujących Mikołajów Świnoujście 2016, która odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta w dniu 4 grudnia br. ■ OT Port pod wielką presją czasu. Radni po burzliwych rozmowach, poszli spółce na „rękę”. OT Port planuje do 2020 roku zmodernizować port pod względem technologii obrotu towarami, głównie zbożem. Aby tak się stało, potrzebny jest czas, którego spółka niestety nie ma. Na wtorkowej komisji w urzędzie miasta, pojawił się Ludwik Heinsch - Prezes OT Port, który uświadomił radnym, przed jak ważną decyzją stoją ■ Uwaga! Przerwa w dostawie wody. Z powodu prac modernizacyjnych, w dniu 23 listopada br., w godzinach od 8.00 do 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody do nieruchomości zlokalizowanych przy ulicach Słowackiego i Nowowiejskiego ■ Szykuje się kolejna podwyżka ceny wody i ścieków w naszym mieście. Już na najbliższej sesji radni zadecydują, czy zgadzają się na propozycję Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Woda za 9,22 złotych+VAT ■