POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [06.12.2009, 08:08:15] • Świnoujście

Zaskarżone czynsze za ponad 6 lat

Zaskarżone czynsze za ponad 6 lat

fot. Radek Drożdżewski

Jeszcze prezydent Janusz Żmurkiewicz i jego współpracownicy nie ochłonęli po wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z 17 listopada, stwierdzającego nieważność polityki czynszowej uchwalonej 15 stycznia tego roku, a Prokuratura Okręgowa w Szczecinie wykonała kolejny ruch zmierzający do wprowadzenia praworządności w miejskiej polityce mieszkaniowej – zaskarżając uchwałę czynszową z 13 lutego 2003 roku. Prokuratura zarzuca tej uchwale trzy rażące naruszenia prawa:

1. brak upoważnienia ustawowego do podjęcia takiej uchwały, albowiem zasady polityki czynszowej można uchwalić tylko jako część wieloletniego planu gospodarowania zasobem mieszkaniowym.
2. brak zróżnicowania stawek czynszu zgodnie z ustawowymi kryteriami.
3. brak publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego.

Prokuratura wnosi o stwierdzenie, że zaskarżona uchwała została wydana z naruszeniem prawa i nie może być wykonywana.

Na podstawie tej nibyuchwały miejscowy sąd wydał ponad 900 (słownie: DZIEWIĘĆSET) wyroków o zapłatę i eksmisyjnych.

Nas niepokoi, jak możliwe jest uchwalanie prawnych bubli przy tak licznej miejskiej kadrze zawodowych prawników? Jak to możliwe, że nadzór Wojewody nie reaguje? Jeszcze bardziej zastanawiające jest, dlaczego przez tyle lat sędziowie Sądu Rejonowego w Świnoujściu nie dostrzegli tych fundamentalnych wad prawnych, wydając wyroki w hurtowych ilościach? Wśród władz miasta jedynie radny Stanisław Możejko samotnie alarmował, wskazując na łamanie prawa. Po latach okazało się jednak, że to on ma racje...

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 119, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 119

Gość • Czwartek [10.12.2009, 15:32:54] • [IP: 83.21.131.***]

Przestańcie straszyć panem z fotki.Miał swoje 5 minut jak rządził miastem - co zrobił to widać (nic).Drukował cegiełki na tunel pamiętam jak miasto było zadrukowane reklamami tego przedsięwzięcia (nic) Wiem że firmy wpłacały bo tak wypadało czy było rozliczenie ? Jak ktoś wie no niech odpowie>może gdyby rządził to by był tunel?Widać że nie jest za bogaty więc słabo kręcił lody.

Gość • Środa [09.12.2009, 18:54:58] • [IP: 195.117.222.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [08.12.2009, 12:55:47] • [IP: 83.11.134.***]

Co byście nie pisali taki człowiek jak Możejko musi być!! Inaczej żaden z Was nie miał by pojęcia co się dzieje dookoła Waszych uraczonych deptakami tyłków.

Dziadek • Poniedziałek [07.12.2009, 16:19:34] • [IP: 83.21.139.***]

Do postu poniżej-Jaka zabita dechami mieścina ?Dziesiątki tysięcy odwiedza turystów!Komunikacja promowa z krajami Skandynawskimi. Przejście graniczne> Że nie ma kina bo splajtowało, nikt nie będzie dopłacał z państwowej kasy! Socjalizm się skończył 21 lat temu ! Jedyne co masz rację to przerost administracyjny w Magistracie a" nawiedzonych ci u nas dostatek"PS czy masz lusterko.

Do 12:20 • Poniedziałek [07.12.2009, 12:53:44] • [IP: 80.245.190.*]

Dziadku, chyba od wielu lat nie opuszczałes tej zabitej czterema dechami mieściny. Przez te lata zmienił sie cały świat, najmniej Świnoujście, gdzie nawet kino jest nieopłacalne. Nawiedzonych znajdziesz tylko w Magistracie, nie ubliżaj tym, którzy słusznie krytykuja tych, którzy zrobili z miasta sobie prywatny folwark.

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 12:40:44] • [IP: 80.245.178.***]

Do Gościa 9.36. Czy prawdą jest, że p. Stacha wypędził z domu rodzinnego i z miasta -tow. A. Sztarkszwarc- zast. dow. do spraw politycznych Komendy Portu Wojennego Swinoujście ??

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 12:20:49] • [IP: 83.21.139.***]

Ku rozwadze:Jestem starym człowiekiem, pamiętam Świnoujście jak było wielką kupą gruzów po dywanowym nalocie.Przy promie stał baraczek z" kozą" w środku a WOP wpuszczał na prom za okazaniem wizy.Świnoujście było" fabryką" cegieł uzyskiwanych z rozbiórki.Powoli zaczynało się odbudowywać.ODRA, Stocznia, Odlewnia, Polimer, Port.To większe zakłady pracy dające ludziom chleb.Wiem że CI co budują pozostaną w pamięci ci co konfliktują pozostaną w zapomnieniu.Najgorsi są nawiedzeni tych trzeba się obawiać!!Szpital-drogi-ronda budownictwo komunalne będzie służyć ludziom przez wiele lat.Specjalnością pana na fotce i jemu podobnych są inwektywy i konflikty.Piszę to ku rozwadze...

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 10:24:53] • [IP: 213.115.90.***]

glupcze ponizej...to nie madrosci Mozejki tylko orzeczenie prokuratury okregowej...boli komuszku ze Wam sie po poli do tylkow dobieraja?

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 10:15:06] • [IP: 93.94.184.***]

Kiedy czytajac rozne informacje i wiadomosci Swinoujscia nie bedziemy musieli ogladac zdjec Mozejki i czytac jego madrosci

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 09:36:27] • [IP: 217.97.199.*]

195..to prawda, został perzez komunistycznych działacza i ich poplecznikóow wygoniony z miasta, człowiek kulturalny, wykształcony, mądry, ktorego dewizą było. ..być a nie chapac i robic wałki za wszelka cenę!!/pracuje w jednym z minsterstw, jest bardzo lubiany i ogolnie szanowany/

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 09:02:30] • [IP: 80.245.190.*]

Za praworządność i ściganie przestępstw odpowiada prokuratura z mocy ustawy. Narazie od 20 lat nie wykonuja swoich obowiązków.

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 07:27:21] • [IP: 83.6.171.***]

Do Możejki można mieć jakieś pretensje, ale do tych partacz to nie?

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 00:23:22] • [IP: 80.54.123.***]

gościu 06.12.2009, 23:42] • [IP: 92.42.114.***] spieprzaj

Gość • Niedziela [06.12.2009, 23:42:09] • [IP: 92.42.114.***]

Stachu nie wiem co masz zrobic - zbierac puszki czy złom ale juz odejdz i nie męcz soba.

Gość • Niedziela [06.12.2009, 23:25:04] • [IP: 80.54.123.**]

Odczepcie sie wreszcie od tego Możejki, nie ma innych ludzi ktorzy maja takie problemy?

Gość • Niedziela [06.12.2009, 23:14:27] • [IP: 83.5.195.**]

Pan Leszek Miłosz to pierwszy Prezydent Świnoujścia po obaleniu komuny. To wykształcony, kulturalny człowiek. To on zastał miasto z bazą sowiecką, a zostawił z wolną Polską. To za jego czasów sprywatyzowano większość mienia posowieckiego. To cała długa historia wspaniałego człowieka, fachowca, prawnika. Może ktoś o tym zrobi duży artykuł, czy książkę Został prawie wygoniony z miasta przez ekipę SLD z Adranowskim na czele.To szkoda nieodwracalna. Póżniej to amatorzy.

Gość • Niedziela [06.12.2009, 22:44:26] • [IP: 217.97.199.*]

Łatwo jest niszczyć tylko budować potrafią nieliczni niestety. Panie M. -bardzo chce się panu porządzić! A kto by nie chciał?

Gość • Niedziela [06.12.2009, 22:21:35] • [IP: 217.97.199.*]

Kim był i jest p. Miłosz ?Czym się wsławił dla naszego miasta? Czy obecnie szuka pracy na terenie kraju?

Gość • Niedziela [06.12.2009, 22:15:05] • [IP: 217.97.199.*]

Mam pytanie \\

Gość • Niedziela [06.12.2009, 22:04:03] • [IP: 83.5.207.**]

To co robi Żmurkiewicz, to teraz robi cała Polska. To żadna rewelacja. Ten sposób myślenia jest bez przyszłości. 50 lat budują molo. W Niemczech wioski mają mola, nie mówiąc o Międzyzdrojach. To nie urzędnicy, to nieudacznicy.

Gość • Niedziela [06.12.2009, 21:54:17] • [IP: 92.42.112.***]

A gdzie była radna z PO, specjalistka od wykrywania afer? Tak zatroskana w pewnym czasie o losy mieszkańców ZGM. Dlaczego nadzór u wojewody nie dopatrzył się 6 lat temu prawnego bubla naszej radny? Możejko miał rację.

Gość • Niedziela [06.12.2009, 21:28:20] • [IP: 80.245.181.***]

Oj Stachu Oj Stach, Stach zrob rachunek sumienia i przestan ludzi krzywdzic i klamac. Jestes w dalekim tle i tak ci nikt nie wierzy. Ureguluj zaleglosci za kwatre inie pozwol sie fotografowac

Gość • Niedziela [06.12.2009, 21:01:07] • [IP: 93.94.184.***]

IP 83.12.139. - WEŻ POD UWAGĘ FAKT ŻĘ : 1. STACHU NIE ROZPRZEDAWAL NASZEGO MAJĄTKU I NIE DAWAL SZWAGROM DZIALEK PO 20 GROSZY. 2. NIE MIAL FUNDUSZY ZE STRUKTUR UNI JAK MA PAN JANUSZ. 3. NIEZATRUDNIAL ZBĘDNYCH NIEROBÓW W STRAŻY MIEJSKIEJ KTÓRZY NIC NIE ROBIĄ TYLKO LISTY Z FOTKAMI Z FOTORADARÓW ŚLĄ PO LUDZIACGH I DOMAGAJĄ SIĘ KASY Z TEGO, ŻE KIEROWCA SIĘ POSPIESZYL I PRZEKROCZYL PRĘDKOŚĆ !! 4. NIECH ŻYJE STANISLAW MOŻEJKO !! 5. UCZCIWOŚĆ - DUMĄ NARODU I MIESZKAŃCÓW NASZEGO MIASTA. 6. JAK KTOŚ MA JAKIEŚ WĄTKI TO NIECH PISZE NA G-G 72 66 935, DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ.

Gość • Niedziela [06.12.2009, 20:36:54] • [IP: 95.49.173.*]

--->[IP: 83.21.139.***] Co zrobił Żmurkiewicz to ty, kmiotku, nie wiesz. Dowiesz się jak się kolesiem wreszcie zajmie CBA." Pomyłki prawne sie zdarzają" - tak pisać może tylko przymuł. Te pomyłki prawne do miliony do zwrotu i ludzie wyrzuceni z mieszkań na podstawie nieważnych świstków papieru i źle naliczane czynsze we wszystkich mieszkaniach ZGM. To mało, żeby dziada wywalić na zbity farbowany łeb??!!

Gość • Niedziela [06.12.2009, 20:31:01] • [IP: 95.49.173.*]

--->[IP: 217.97.199.*] Nie udawaj, że nie wiesz. Wściekłość zalewa ci ślepia i pada na mózg, niedouczony komuchu. Koniec z wami, i z waszą mafią mieszkaniową. Trzeba będzie oddawać łapówki i sprowadzać z powrotem ludzi, kórych skazaliście na altanki w ogrodach działkowych. Złodzieje!!

Oglądasz 1-25 z 119
■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■