POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [06.12.2009, 08:08:15] • Świnoujście

Zaskarżone czynsze za ponad 6 lat

Zaskarżone czynsze za ponad 6 lat

fot. Radek Drożdżewski

Jeszcze prezydent Janusz Żmurkiewicz i jego współpracownicy nie ochłonęli po wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z 17 listopada, stwierdzającego nieważność polityki czynszowej uchwalonej 15 stycznia tego roku, a Prokuratura Okręgowa w Szczecinie wykonała kolejny ruch zmierzający do wprowadzenia praworządności w miejskiej polityce mieszkaniowej – zaskarżając uchwałę czynszową z 13 lutego 2003 roku. Prokuratura zarzuca tej uchwale trzy rażące naruszenia prawa:

1. brak upoważnienia ustawowego do podjęcia takiej uchwały, albowiem zasady polityki czynszowej można uchwalić tylko jako część wieloletniego planu gospodarowania zasobem mieszkaniowym.
2. brak zróżnicowania stawek czynszu zgodnie z ustawowymi kryteriami.
3. brak publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego.

Prokuratura wnosi o stwierdzenie, że zaskarżona uchwała została wydana z naruszeniem prawa i nie może być wykonywana.

Na podstawie tej nibyuchwały miejscowy sąd wydał ponad 900 (słownie: DZIEWIĘĆSET) wyroków o zapłatę i eksmisyjnych.

Nas niepokoi, jak możliwe jest uchwalanie prawnych bubli przy tak licznej miejskiej kadrze zawodowych prawników? Jak to możliwe, że nadzór Wojewody nie reaguje? Jeszcze bardziej zastanawiające jest, dlaczego przez tyle lat sędziowie Sądu Rejonowego w Świnoujściu nie dostrzegli tych fundamentalnych wad prawnych, wydając wyroki w hurtowych ilościach? Wśród władz miasta jedynie radny Stanisław Możejko samotnie alarmował, wskazując na łamanie prawa. Po latach okazało się jednak, że to on ma racje...

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 119, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 119

Gość • Czwartek [10.12.2009, 15:32:54] • [IP: 83.21.131.***]

Przestańcie straszyć panem z fotki.Miał swoje 5 minut jak rządził miastem - co zrobił to widać (nic).Drukował cegiełki na tunel pamiętam jak miasto było zadrukowane reklamami tego przedsięwzięcia (nic) Wiem że firmy wpłacały bo tak wypadało czy było rozliczenie ? Jak ktoś wie no niech odpowie>może gdyby rządził to by był tunel?Widać że nie jest za bogaty więc słabo kręcił lody.

Gość • Środa [09.12.2009, 18:54:58] • [IP: 195.117.222.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [08.12.2009, 12:55:47] • [IP: 83.11.134.***]

Co byście nie pisali taki człowiek jak Możejko musi być!! Inaczej żaden z Was nie miał by pojęcia co się dzieje dookoła Waszych uraczonych deptakami tyłków.

Dziadek • Poniedziałek [07.12.2009, 16:19:34] • [IP: 83.21.139.***]

Do postu poniżej-Jaka zabita dechami mieścina ?Dziesiątki tysięcy odwiedza turystów!Komunikacja promowa z krajami Skandynawskimi. Przejście graniczne> Że nie ma kina bo splajtowało, nikt nie będzie dopłacał z państwowej kasy! Socjalizm się skończył 21 lat temu ! Jedyne co masz rację to przerost administracyjny w Magistracie a" nawiedzonych ci u nas dostatek"PS czy masz lusterko.

Do 12:20 • Poniedziałek [07.12.2009, 12:53:44] • [IP: 80.245.190.*]

Dziadku, chyba od wielu lat nie opuszczałes tej zabitej czterema dechami mieściny. Przez te lata zmienił sie cały świat, najmniej Świnoujście, gdzie nawet kino jest nieopłacalne. Nawiedzonych znajdziesz tylko w Magistracie, nie ubliżaj tym, którzy słusznie krytykuja tych, którzy zrobili z miasta sobie prywatny folwark.

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 12:40:44] • [IP: 80.245.178.***]

Do Gościa 9.36. Czy prawdą jest, że p. Stacha wypędził z domu rodzinnego i z miasta -tow. A. Sztarkszwarc- zast. dow. do spraw politycznych Komendy Portu Wojennego Swinoujście ??

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 12:20:49] • [IP: 83.21.139.***]

Ku rozwadze:Jestem starym człowiekiem, pamiętam Świnoujście jak było wielką kupą gruzów po dywanowym nalocie.Przy promie stał baraczek z" kozą" w środku a WOP wpuszczał na prom za okazaniem wizy.Świnoujście było" fabryką" cegieł uzyskiwanych z rozbiórki.Powoli zaczynało się odbudowywać.ODRA, Stocznia, Odlewnia, Polimer, Port.To większe zakłady pracy dające ludziom chleb.Wiem że CI co budują pozostaną w pamięci ci co konfliktują pozostaną w zapomnieniu.Najgorsi są nawiedzeni tych trzeba się obawiać!!Szpital-drogi-ronda budownictwo komunalne będzie służyć ludziom przez wiele lat.Specjalnością pana na fotce i jemu podobnych są inwektywy i konflikty.Piszę to ku rozwadze...

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 10:24:53] • [IP: 213.115.90.***]

glupcze ponizej...to nie madrosci Mozejki tylko orzeczenie prokuratury okregowej...boli komuszku ze Wam sie po poli do tylkow dobieraja?

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 10:15:06] • [IP: 93.94.184.***]

Kiedy czytajac rozne informacje i wiadomosci Swinoujscia nie bedziemy musieli ogladac zdjec Mozejki i czytac jego madrosci

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 09:36:27] • [IP: 217.97.199.*]

195..to prawda, został perzez komunistycznych działacza i ich poplecznikóow wygoniony z miasta, człowiek kulturalny, wykształcony, mądry, ktorego dewizą było. ..być a nie chapac i robic wałki za wszelka cenę!!/pracuje w jednym z minsterstw, jest bardzo lubiany i ogolnie szanowany/

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 09:02:30] • [IP: 80.245.190.*]

Za praworządność i ściganie przestępstw odpowiada prokuratura z mocy ustawy. Narazie od 20 lat nie wykonuja swoich obowiązków.

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 07:27:21] • [IP: 83.6.171.***]

Do Możejki można mieć jakieś pretensje, ale do tych partacz to nie?

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 00:23:22] • [IP: 80.54.123.***]

gościu 06.12.2009, 23:42] • [IP: 92.42.114.***] spieprzaj

Gość • Niedziela [06.12.2009, 23:42:09] • [IP: 92.42.114.***]

Stachu nie wiem co masz zrobic - zbierac puszki czy złom ale juz odejdz i nie męcz soba.

Gość • Niedziela [06.12.2009, 23:25:04] • [IP: 80.54.123.**]

Odczepcie sie wreszcie od tego Możejki, nie ma innych ludzi ktorzy maja takie problemy?

Gość • Niedziela [06.12.2009, 23:14:27] • [IP: 83.5.195.**]

Pan Leszek Miłosz to pierwszy Prezydent Świnoujścia po obaleniu komuny. To wykształcony, kulturalny człowiek. To on zastał miasto z bazą sowiecką, a zostawił z wolną Polską. To za jego czasów sprywatyzowano większość mienia posowieckiego. To cała długa historia wspaniałego człowieka, fachowca, prawnika. Może ktoś o tym zrobi duży artykuł, czy książkę Został prawie wygoniony z miasta przez ekipę SLD z Adranowskim na czele.To szkoda nieodwracalna. Póżniej to amatorzy.

Gość • Niedziela [06.12.2009, 22:44:26] • [IP: 217.97.199.*]

Łatwo jest niszczyć tylko budować potrafią nieliczni niestety. Panie M. -bardzo chce się panu porządzić! A kto by nie chciał?

Gość • Niedziela [06.12.2009, 22:21:35] • [IP: 217.97.199.*]

Kim był i jest p. Miłosz ?Czym się wsławił dla naszego miasta? Czy obecnie szuka pracy na terenie kraju?

Gość • Niedziela [06.12.2009, 22:15:05] • [IP: 217.97.199.*]

Mam pytanie \\

Gość • Niedziela [06.12.2009, 22:04:03] • [IP: 83.5.207.**]

To co robi Żmurkiewicz, to teraz robi cała Polska. To żadna rewelacja. Ten sposób myślenia jest bez przyszłości. 50 lat budują molo. W Niemczech wioski mają mola, nie mówiąc o Międzyzdrojach. To nie urzędnicy, to nieudacznicy.

Gość • Niedziela [06.12.2009, 21:54:17] • [IP: 92.42.112.***]

A gdzie była radna z PO, specjalistka od wykrywania afer? Tak zatroskana w pewnym czasie o losy mieszkańców ZGM. Dlaczego nadzór u wojewody nie dopatrzył się 6 lat temu prawnego bubla naszej radny? Możejko miał rację.

Gość • Niedziela [06.12.2009, 21:28:20] • [IP: 80.245.181.***]

Oj Stachu Oj Stach, Stach zrob rachunek sumienia i przestan ludzi krzywdzic i klamac. Jestes w dalekim tle i tak ci nikt nie wierzy. Ureguluj zaleglosci za kwatre inie pozwol sie fotografowac

Gość • Niedziela [06.12.2009, 21:01:07] • [IP: 93.94.184.***]

IP 83.12.139. - WEŻ POD UWAGĘ FAKT ŻĘ : 1. STACHU NIE ROZPRZEDAWAL NASZEGO MAJĄTKU I NIE DAWAL SZWAGROM DZIALEK PO 20 GROSZY. 2. NIE MIAL FUNDUSZY ZE STRUKTUR UNI JAK MA PAN JANUSZ. 3. NIEZATRUDNIAL ZBĘDNYCH NIEROBÓW W STRAŻY MIEJSKIEJ KTÓRZY NIC NIE ROBIĄ TYLKO LISTY Z FOTKAMI Z FOTORADARÓW ŚLĄ PO LUDZIACGH I DOMAGAJĄ SIĘ KASY Z TEGO, ŻE KIEROWCA SIĘ POSPIESZYL I PRZEKROCZYL PRĘDKOŚĆ !! 4. NIECH ŻYJE STANISLAW MOŻEJKO !! 5. UCZCIWOŚĆ - DUMĄ NARODU I MIESZKAŃCÓW NASZEGO MIASTA. 6. JAK KTOŚ MA JAKIEŚ WĄTKI TO NIECH PISZE NA G-G 72 66 935, DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ.

Gość • Niedziela [06.12.2009, 20:36:54] • [IP: 95.49.173.*]

--->[IP: 83.21.139.***] Co zrobił Żmurkiewicz to ty, kmiotku, nie wiesz. Dowiesz się jak się kolesiem wreszcie zajmie CBA." Pomyłki prawne sie zdarzają" - tak pisać może tylko przymuł. Te pomyłki prawne do miliony do zwrotu i ludzie wyrzuceni z mieszkań na podstawie nieważnych świstków papieru i źle naliczane czynsze we wszystkich mieszkaniach ZGM. To mało, żeby dziada wywalić na zbity farbowany łeb??!!

Gość • Niedziela [06.12.2009, 20:31:01] • [IP: 95.49.173.*]

--->[IP: 217.97.199.*] Nie udawaj, że nie wiesz. Wściekłość zalewa ci ślepia i pada na mózg, niedouczony komuchu. Koniec z wami, i z waszą mafią mieszkaniową. Trzeba będzie oddawać łapówki i sprowadzać z powrotem ludzi, kórych skazaliście na altanki w ogrodach działkowych. Złodzieje!!

Oglądasz 1-25 z 119
■ W dniach od 22 czerwca do 29 czerwca 2016 w związku z pracami w pasie drogowym na skrzyżowaniu ulic. Wybrzeże Władysława IV i ul. Chrobrego mogą wystąpić miejscowe utrudnienia w ruchu ■
■ Uwaga! Klub brydżowy przyjmie chętnych. Zajęcia odbywają się w poniedziałki, środy i soboty, od 16.20 do 20.20. Żadnych opłat. Kontakt telefoniczny 603-373-617 ■ 81-letni pan Bolesław nie chce biernie czekać na śmierć. W maju mieszkaniec naszego miasta otrzymał z MOPR odmowę dofinansowania turnusu rehabilitacyjnego. I nie wytrzymał. Do przewodniczącego rady miejskiej wysłał pismo ze skargą na dyrektor MOPR, Gabrielę Poniedziałek -Petruk. Uważa, że jest permanentnie pomijany w przyznawaniu pieniędzy na rehabilitację. Innego zdania jest MOPR ■ Beata Olszewska odnośnie próby wysadzenia kamienicy: Ustaliliśmy powody ich obecności podczas wtorkowej nocy na klatce schodowej przy ulicy Piłsudskiego, dotyczyły one spraw rodzinnych ■ Druga Runda Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej w Świnoujściu. W weekend 25-26 czerwca w Świnoujściu odbędzie się druga runda Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. W pierwszych ogólnopolskich żeglarskich rozgrywkach ligowych udział bierze trzynaście klubów sportowych z całego kraju. Łącznie w sezonie odbędą się cztery rundy w Szczecinie, Świnoujściu, Gdyni i Sopocie, które wyłonią, pierwszego w dziejach polskiego żeglarstwa, Klubowego Mistrza Polski. ■ Księżniczka z Arktyki już jest: pierwsza „spotowa” dostawa LNG w Świnoujściu. W sobotę 25 czerwca br. do Terminalu im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu przypłynął metanowiec Arctic Princess. Norweski statek dostarczy około 140 000 metrów sześc. skroplonego gazu ziemnego. To kolejny kierunek, poza katarskim, z którego LNG jest sprowadzany do Polski. ■ W niemal całym kraju temperatura maksymalna powietrza osiągnie i przekroczy 30°C ■ W biały dzień wandale zniszczyli i okradli publiczną toaletę! W ciągu pięciu dni nieznani dotąd sprawcy dwukrotnie włamali się do automatycznej publicznej toalety, która stoi przy placu zabaw przy ulicy Malczewskiego. Za pierwszym razem zniszczyli zamek przy automacie wrzutowym i kasetce, do której trafiały pieniądze. W miniony poniedziałek, gdy nie mogli sobie poradzić z samym zamkiem, wyrwali cały moduł z kasetką i automatem wrzutowym na monety ■ OSiR po naszej interwencji proponuje optymalne godziny otwarcia! Pływalnia ma być czynna od 10.00 do 18.00 ■ Na 11 Listopada runęło drzewo! Cud, że nikomu nic się nie stało! ■ Na cmentarzu dostawili kolejne stojaki z przyrządami do pielęgnacji grobów! Konewki, szufle, szczotki i łopatki zupełnie za darmo. Trzy dodatkowe ogólnodostępne stojaki z przyrządami do pielęgnacji grobów i terenu wokół nich stanęły na cmentarzu komunalnym przy ulicy Karsiborskiej. W tej chwili jest ich już pięć. Ustawienie kolejnych planowane jest na wiosnę. Przypomnijmy. Pierwsze takie stojaki pojawiły się w marcu tego roku. Są na nich konewki, szufle, szczotki, grabie, łopatki. Osoby opiekujące się grobami najbliższych mogą skorzystać ze sprzętu za darmo. Taki sam stojak stanął również na cmentarzu w Przytorze – Łunowie ■ Ministranci rywalizowali w piłkę nożną! 18 czerwca br. odbył się turniej ministrantów w piłkę nożną w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa i gimnazjum. Rozpoczęliśmy Mszą św. o godzinie 9:00 w naszym kościele parafialnym ■ Cyrk Korona wystąpi w Świnoujściu! Największy w Polsce Cyrk Korona zaprezentuje w Świnoujściu nowy spektakl tematyczny pt. "ODWIEDZINY U RODZINY" z międzynarodową obsadą artystów. Na arenie zaprezentują się aktorzy z Polski, Włoch, Brazylii, Anglii, Czech, Szkocji, Hiszpanii oraz Kuby! Wśród atrakcji m.in: pokaz papug latających nad głowami publiczności, charyzmatyczny linoskoczek, rewia koni, żonglerzy, ekwilibryści, napowietrzne akrobacje, dromadery, zebry, wielbłądy, lamy, psy oraz zwierzęta z cyrkowej farmy. O dobry humor widzów dbają - Mr.Chap z Polski oraz clown Gino z Włoch ■ Nam świnoujścianom trudno wyobrazić sobie Dni Morza bez oddania hołdu Tym, którzy nie powrócili z morza. Uczczenie Ich pamięci, to nie tylko tradycja, ale przede wszystkim nasz obowiązek. I tak też będzie w tym roku. Ale Dni Morza to oczywiście również dobra wspólna zabawa nas, którzy na co dzień mieszkamy i związani jesteśmy z morzem oraz gości, którzy odwiedzają nasze miasto w tym okresie. ■ Pan Dariusz prosi naszych Czytelników o pomoc! W bloku przy ulicy 11 Listopada 3d błąkał się kotek. Kociak najprawdopodobniej uciekł swojemu właścicielowi. Nasz Czytelnik próbował znaleźć właściciela kici. Niestety podjęte próby okazały się nieskuteczne. Pan Dariusz postanowił więc umieścić kotka w świnoujskim schronisku. ■ Ksiądz prałat Kazimierz Sasadeusz obchodził 50 lecie posługi kapłańskiej! Najpierw pracował w Rzepinie, a po pewnym czasie biskup skierował go do Szczecina. Pracę w Świnoujściu rozpoczął od wspólnoty w Przytorze. To była pierwsza samodzielna parafia, administrowana przez księdza Kazimierza. Potem, przez trzy lata pracował w Łobzie. W 1988 na wiele lat trafił jako proboszcz do wspólnoty Chrystusa Króla w Świnoujściu. Ten okres zapisał się szczególnie w życiu księdza Kazimierza. Dziś, już jako ksiądz senior, właśnie tu obchodził uroczystość 50-lecia swojego kapłaństwa.Za dotychczasowe lata i dalsze łaski modlili się licznie zgromadzeni parafianie i zacni goście ■ Mamy gazoport imienia Lecha Kaczyńskiego! Na uroczystościach najważniejsze osoby w państwie! Już od dzisiaj gazoport w Świnoujściu będzie nosił imię tragicznie zmarłego w Smoleńsku, prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego! W uroczystościach wzięły udział najważniejsze osoby w państwie, z prezydentem Andrzejem Dudą na czele, premier Beatą Szydło, Jarosławem Kaczyńskim oraz ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem, ministrem spraw wewnętrzych Mariuszem Błaszczakiem oraz ministrem spraw zagranicznych Witoldem Waszczykowskim. Na uroczystościach nie mogło zabraknąć prezydenta Świnoujścia, Janusza Żmurkiewicza. Ceremonia rozpoczęła się punktualnie o godzinie 11.00. Jak pierwszy do zgromadzonych gości przemówił prezes PiS-u. ■ Wodecki śpiewał o golasach w Chałupach, a my mieliśmy Lubiewo. Jest taka mała stacyjka „Lubiewo”, koło Międzyzdrojów, na której mało kto teraz wysiada czy wsiada do pociągu. Pod koniec lata 2015 r. zrobiłem tam zdjęcia – pisze znany świnoujski fotograf Andrzej Ryfczyński ■ Za zdrowy tryb życia możesz zostać nagrodzony! GIS i PTH ogłasza konkurs Oddal to, w którym łączna wartość nagród wynosi 10.000 zł! Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu informuje, że w dniach 31 maja i 1 czerwca został ogłoszony konkurs Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Polskiego Towarzystwa Higienicznego pt. „Oddal to” ■ Długo wyczekiwana trzecia karetka, dzisiaj po godzinie 15.00, zjechała z promu. Nowy mercedes sprinter 319 CDI, kosztował ponad 500 tysięcy i będzie służył jako karetka specjalistyczna. Jak mówi Leszek Waga z pogotowia ratunkowego w Świnoujściu - nowa karetka zostanie włączona do eksploatacji już jutro, ponieważ musi zostać uzupełniona między innymi w medykamenty, kroplówki oraz butle z tlenem. Zobacz film z prezentacji wnętrza nowej karetki oraz sprzętu, który znalazł się na jej pokładzie ■ Strażacy z Warszowa ocalili dwie krowy, które wpadły do Wielkiej Strugi! W akcji pomogli mieszkańcy! Niedzielne popołudnie okazało się mało szczęśliwe dla dwóch krów, które wpadły do kanału wodnego przy ulicy Zalewowej w Łunowie. Głośne muczenie dochodzące z trzcin, usłyszeli prawdopodobnie mieszkańcy będący w pobliżu Tawerny Kotwica. Na pomoc uwięzionym zwierzętom ruszyli strażacy z Warszowa ■ Na drodze krajowej numer 3 doszło do wypadku. Na wysokości Wolina zderzyły się dwa samochody ciężarowe oraz bus ■ Mecze Euro można oglądać na wielkim ekranie na plaży w Heringsdorfie! ■ Uczniowie z Poznania na ORP Poznań. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 45 im. ORP Poznań z Poznania odwiedzili swojego patrona w Porcie Wojennym w Świnoujściu ■ Włamywacz chciał wymordować lokatorów łomem! Mieszkańcy domu przy ulicy Krzywej, cudem uniknęli śmierci barykadując się w pokoju na piętrze! Zobacz film! Do tej pory gdy opowiada co zdarzyło się w nocy z czwartku na piątek, jego ręce trzęsą się, a po czole spływa pot. Jeden z mieszkańców zgłosił się do nas, aby opowiedzieć, jak wraz z innymi lokatorami, cudem uniknęli śmierci z rąk gotowego na wszystko włamywacza. Po godzinie 3.00, do domu przy ulicy Krzywej, włamał się mężczyzna. Dźwięki podważania drzwi balkonowych, obudziły jednego z lokatorów. Gdy włamywacz zorientował się że został nakryty, postanowił rozprawić się z lokatorami. Wtedy rozpoczęła się walka o życie... Właściciel domu wyznaczył nagrodę w wysokości 1000 euro za wskazanie sprawcy włamania ■ Legenda polskiego rapu- Liroy wspiera talent nowej gwiazdy ze Świnoujścia! Legenda polskiego rapu- Liroy wspiera talent nowej gwiazdy ze Świnoujścia! ■ Terminal LNG w Świnoujściu będzie nosić imię Lecha Kaczyńskiego! Już 18 czerwca odbędzie się wielka uroczystość! ■ Zniknie ostatnie 600 metrów wstydu! Pieniądze na remont odcinka drogi E65 wyłoży miasto! ■ Trener siatkarzy o brązowym medalu Mistrzostw Polski: Z trzeciego miejsca cieszyliśmy się jakbyśmy zostali mistrzami olimpijskimi! Jak smakuje sukces? Doskonale o tym wiedzą młodzi siatkarze Maratonu, którzy na początku maja na Mistrzostwach Polski Kadetów wywalczyli brązowe medale! To wielki sukces świnoujskiej siatkówki! Dzięki wytrwałości i wspaniałej grze do ostatniej piłki świnoujścianie stanęli na podium Mistrzostw Polski Kadetów w Człuchowie ■ Stanął w obronie koleżanek i prawie przepłacił to życiem! 26-latek został zaatakowany w Parku Chopina butelką po piwie! ■ Ćwiczenia Anakonda! Okręty 8. Flotylli Obrony Wybrzeża postawiły zagrodę minową na Bałtyku. Grupa okrętów złożona z trałowców oraz okrętu transportowo-minowego zrealizowała kolejne epizody ćwiczenia Anakonda-16. Na wodach Zatoki Pomorskiej, dzisiaj w nocy (środa, 8 czerwiec) postawiono zagrodę minową ■ Jubileusz Złotych i Diamentowych Godów! Przeżyli ze sobą ponad pół wieku! W Urzędzie Stanu Cywilnego odbyła się wyjątkowa uroczystość. We wtorek pięć par obchodziło jubileusz złotych i diamentowych godów. Prezydent wręczył wszystkim parom medale za długoletnie pożycie małżeńskie ■ Przy Piłsudskiego zapaliło się drzewo! Strażaków ubiegł jeden z mieszkańców! Przed godziną 14.00, dym wydobywający się z drzewa stojącego przy ulicy Józefa Piłsudskiego, zauważył jeden z mieszkańców. Mężczyzna zadzwonił na straż pożarną, a w oczekiwaniu na przyjazd jednostki, przystąpił do gaszenia. ■ Pechowe skrzyżowanie znów zbiera żniwo! Tym razem peugeot uderzył w chryslera! Skrzyżowanie ulicy 11 Listopada z ulicą Kołłątaja, nie należy do najbezpieczniejszych. Przekonał się o tym we wtorkowy poranek kierowca peugeota, który jadąc ulicą 11 Listopada, chciał skręcić w ulicę Kołłątaja. Kierowca volkswagena ze względu na czerwone światło oraz sznur samochodów na lewym pasie ulicy 11 Listopada, zatrzymał się, ustępując kierowcy peugeota. Gdy niebieski samochód rozpoczął manewr skrętu, uderzył w jadącego prawym pasem chryslera. ■ W tym roku będziemy mogli podziwiać latarnię morską wraz z żaglówką! Artyści kończą już swoje dzieło! Co roku najlepsi artyści zajmujący się tworzeniem rzeźb z piasku, przyjeżdżają na wyspę Uznam, aby wziąć udział w Festiwalu Rzeźb Piaskowych. Tradycją stało się już to, że tworzą także rzeźbę przy promenadzie w Świnoujściu, która ma za zadanie umilić spacery i zachęcić do odwiedzenia wystawy. Jak się okazuje, w tym roku rzeźbiarze stworzyli latarnię morską oraz przepływająca na jej tle żaglówkę z herbem Świnoujścia! ■ Żeglarski festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Żeglarski festyn rodzinny odbył się w Międzyszkolnym Ośrodku Sportów Wodnych przy Zespole Szkół Morskich w Świnoujściu na Przystani Żeglarskiej w Łunowie w dniu 4 czerwca 2016 r. Festyn był połączony z otwarciem sezonu żeglarskiego 2016. Na tę uroczystość przybyły władze miasta w osobach: w-ce przewodniczący Rady Miasta p. Ryszard Teterycz i przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta p. Waldemar Buczyński ■ Zderzenie dwóch aut dostawczych na skrzyżowaniu. Kierowca fiata w szpitalu! ■ W 8. Flotylli Obrony Wybrzeża Wolno czytać! Wojskową bibliotekę odwiedziło blisko 100 osób! W sobotę, 4 czerwca, 1067 bibliotek z całego kraju wzięło udział w akcji "Noc bibliotek". Do akcji tej przyłączyła się również biblioteka działająca w Klubie 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Wojskową bibliotekę odwiedziło blisko 100 osób. ■ Mężczyzna poszukiwany przez 8 prokuratur w całym kraju wpadł w ręce świnoujskich policjantów. Stróże prawa znaleźli go podczas interwencji na balkonie, gdzie drzemał, mając w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu. 38-latek ukrywał się przed organami ścigania przez ponad rok. ■