Sonda
Czy zarząd Floty, dla dobra klubu, powinien podać się do dymisji?
Tak
Nie
Nie mam zdania
POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [06.12.2009, 08:08:15] • Świnoujście

Zaskarżone czynsze za ponad 6 lat

Zaskarżone czynsze za ponad 6 lat

fot. Radek Drożdżewski

Jeszcze prezydent Janusz Żmurkiewicz i jego współpracownicy nie ochłonęli po wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z 17 listopada, stwierdzającego nieważność polityki czynszowej uchwalonej 15 stycznia tego roku, a Prokuratura Okręgowa w Szczecinie wykonała kolejny ruch zmierzający do wprowadzenia praworządności w miejskiej polityce mieszkaniowej – zaskarżając uchwałę czynszową z 13 lutego 2003 roku. Prokuratura zarzuca tej uchwale trzy rażące naruszenia prawa:

1. brak upoważnienia ustawowego do podjęcia takiej uchwały, albowiem zasady polityki czynszowej można uchwalić tylko jako część wieloletniego planu gospodarowania zasobem mieszkaniowym.
2. brak zróżnicowania stawek czynszu zgodnie z ustawowymi kryteriami.
3. brak publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego.

Prokuratura wnosi o stwierdzenie, że zaskarżona uchwała została wydana z naruszeniem prawa i nie może być wykonywana.

Na podstawie tej nibyuchwały miejscowy sąd wydał ponad 900 (słownie: DZIEWIĘĆSET) wyroków o zapłatę i eksmisyjnych.

Nas niepokoi, jak możliwe jest uchwalanie prawnych bubli przy tak licznej miejskiej kadrze zawodowych prawników? Jak to możliwe, że nadzór Wojewody nie reaguje? Jeszcze bardziej zastanawiające jest, dlaczego przez tyle lat sędziowie Sądu Rejonowego w Świnoujściu nie dostrzegli tych fundamentalnych wad prawnych, wydając wyroki w hurtowych ilościach? Wśród władz miasta jedynie radny Stanisław Możejko samotnie alarmował, wskazując na łamanie prawa. Po latach okazało się jednak, że to on ma racje...

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 119, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 119

Gość • Czwartek [10.12.2009, 15:32:54] • [IP: 83.21.131.***]

Przestańcie straszyć panem z fotki.Miał swoje 5 minut jak rządził miastem - co zrobił to widać (nic).Drukował cegiełki na tunel pamiętam jak miasto było zadrukowane reklamami tego przedsięwzięcia (nic) Wiem że firmy wpłacały bo tak wypadało czy było rozliczenie ? Jak ktoś wie no niech odpowie>może gdyby rządził to by był tunel?Widać że nie jest za bogaty więc słabo kręcił lody.

Gość • Środa [09.12.2009, 18:54:58] • [IP: 195.117.222.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [08.12.2009, 12:55:47] • [IP: 83.11.134.***]

Co byście nie pisali taki człowiek jak Możejko musi być!! Inaczej żaden z Was nie miał by pojęcia co się dzieje dookoła Waszych uraczonych deptakami tyłków.

Dziadek • Poniedziałek [07.12.2009, 16:19:34] • [IP: 83.21.139.***]

Do postu poniżej-Jaka zabita dechami mieścina ?Dziesiątki tysięcy odwiedza turystów!Komunikacja promowa z krajami Skandynawskimi. Przejście graniczne> Że nie ma kina bo splajtowało, nikt nie będzie dopłacał z państwowej kasy! Socjalizm się skończył 21 lat temu ! Jedyne co masz rację to przerost administracyjny w Magistracie a" nawiedzonych ci u nas dostatek"PS czy masz lusterko.

Do 12:20 • Poniedziałek [07.12.2009, 12:53:44] • [IP: 80.245.190.*]

Dziadku, chyba od wielu lat nie opuszczałes tej zabitej czterema dechami mieściny. Przez te lata zmienił sie cały świat, najmniej Świnoujście, gdzie nawet kino jest nieopłacalne. Nawiedzonych znajdziesz tylko w Magistracie, nie ubliżaj tym, którzy słusznie krytykuja tych, którzy zrobili z miasta sobie prywatny folwark.

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 12:40:44] • [IP: 80.245.178.***]

Do Gościa 9.36. Czy prawdą jest, że p. Stacha wypędził z domu rodzinnego i z miasta -tow. A. Sztarkszwarc- zast. dow. do spraw politycznych Komendy Portu Wojennego Swinoujście ??

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 12:20:49] • [IP: 83.21.139.***]

Ku rozwadze:Jestem starym człowiekiem, pamiętam Świnoujście jak było wielką kupą gruzów po dywanowym nalocie.Przy promie stał baraczek z" kozą" w środku a WOP wpuszczał na prom za okazaniem wizy.Świnoujście było" fabryką" cegieł uzyskiwanych z rozbiórki.Powoli zaczynało się odbudowywać.ODRA, Stocznia, Odlewnia, Polimer, Port.To większe zakłady pracy dające ludziom chleb.Wiem że CI co budują pozostaną w pamięci ci co konfliktują pozostaną w zapomnieniu.Najgorsi są nawiedzeni tych trzeba się obawiać!!Szpital-drogi-ronda budownictwo komunalne będzie służyć ludziom przez wiele lat.Specjalnością pana na fotce i jemu podobnych są inwektywy i konflikty.Piszę to ku rozwadze...

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 10:24:53] • [IP: 213.115.90.***]

glupcze ponizej...to nie madrosci Mozejki tylko orzeczenie prokuratury okregowej...boli komuszku ze Wam sie po poli do tylkow dobieraja?

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 10:15:06] • [IP: 93.94.184.***]

Kiedy czytajac rozne informacje i wiadomosci Swinoujscia nie bedziemy musieli ogladac zdjec Mozejki i czytac jego madrosci

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 09:36:27] • [IP: 217.97.199.*]

195..to prawda, został perzez komunistycznych działacza i ich poplecznikóow wygoniony z miasta, człowiek kulturalny, wykształcony, mądry, ktorego dewizą było. ..być a nie chapac i robic wałki za wszelka cenę!!/pracuje w jednym z minsterstw, jest bardzo lubiany i ogolnie szanowany/

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 09:02:30] • [IP: 80.245.190.*]

Za praworządność i ściganie przestępstw odpowiada prokuratura z mocy ustawy. Narazie od 20 lat nie wykonuja swoich obowiązków.

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 07:27:21] • [IP: 83.6.171.***]

Do Możejki można mieć jakieś pretensje, ale do tych partacz to nie?

Gość • Poniedziałek [07.12.2009, 00:23:22] • [IP: 80.54.123.***]

gościu 06.12.2009, 23:42] • [IP: 92.42.114.***] spieprzaj

Gość • Niedziela [06.12.2009, 23:42:09] • [IP: 92.42.114.***]

Stachu nie wiem co masz zrobic - zbierac puszki czy złom ale juz odejdz i nie męcz soba.

Gość • Niedziela [06.12.2009, 23:25:04] • [IP: 80.54.123.**]

Odczepcie sie wreszcie od tego Możejki, nie ma innych ludzi ktorzy maja takie problemy?

Gość • Niedziela [06.12.2009, 23:14:27] • [IP: 83.5.195.**]

Pan Leszek Miłosz to pierwszy Prezydent Świnoujścia po obaleniu komuny. To wykształcony, kulturalny człowiek. To on zastał miasto z bazą sowiecką, a zostawił z wolną Polską. To za jego czasów sprywatyzowano większość mienia posowieckiego. To cała długa historia wspaniałego człowieka, fachowca, prawnika. Może ktoś o tym zrobi duży artykuł, czy książkę Został prawie wygoniony z miasta przez ekipę SLD z Adranowskim na czele.To szkoda nieodwracalna. Póżniej to amatorzy.

Gość • Niedziela [06.12.2009, 22:44:26] • [IP: 217.97.199.*]

Łatwo jest niszczyć tylko budować potrafią nieliczni niestety. Panie M. -bardzo chce się panu porządzić! A kto by nie chciał?

Gość • Niedziela [06.12.2009, 22:21:35] • [IP: 217.97.199.*]

Kim był i jest p. Miłosz ?Czym się wsławił dla naszego miasta? Czy obecnie szuka pracy na terenie kraju?

Gość • Niedziela [06.12.2009, 22:15:05] • [IP: 217.97.199.*]

Mam pytanie \\

Gość • Niedziela [06.12.2009, 22:04:03] • [IP: 83.5.207.**]

To co robi Żmurkiewicz, to teraz robi cała Polska. To żadna rewelacja. Ten sposób myślenia jest bez przyszłości. 50 lat budują molo. W Niemczech wioski mają mola, nie mówiąc o Międzyzdrojach. To nie urzędnicy, to nieudacznicy.

Gość • Niedziela [06.12.2009, 21:54:17] • [IP: 92.42.112.***]

A gdzie była radna z PO, specjalistka od wykrywania afer? Tak zatroskana w pewnym czasie o losy mieszkańców ZGM. Dlaczego nadzór u wojewody nie dopatrzył się 6 lat temu prawnego bubla naszej radny? Możejko miał rację.

Gość • Niedziela [06.12.2009, 21:28:20] • [IP: 80.245.181.***]

Oj Stachu Oj Stach, Stach zrob rachunek sumienia i przestan ludzi krzywdzic i klamac. Jestes w dalekim tle i tak ci nikt nie wierzy. Ureguluj zaleglosci za kwatre inie pozwol sie fotografowac

Gość • Niedziela [06.12.2009, 21:01:07] • [IP: 93.94.184.***]

IP 83.12.139. - WEŻ POD UWAGĘ FAKT ŻĘ : 1. STACHU NIE ROZPRZEDAWAL NASZEGO MAJĄTKU I NIE DAWAL SZWAGROM DZIALEK PO 20 GROSZY. 2. NIE MIAL FUNDUSZY ZE STRUKTUR UNI JAK MA PAN JANUSZ. 3. NIEZATRUDNIAL ZBĘDNYCH NIEROBÓW W STRAŻY MIEJSKIEJ KTÓRZY NIC NIE ROBIĄ TYLKO LISTY Z FOTKAMI Z FOTORADARÓW ŚLĄ PO LUDZIACGH I DOMAGAJĄ SIĘ KASY Z TEGO, ŻE KIEROWCA SIĘ POSPIESZYL I PRZEKROCZYL PRĘDKOŚĆ !! 4. NIECH ŻYJE STANISLAW MOŻEJKO !! 5. UCZCIWOŚĆ - DUMĄ NARODU I MIESZKAŃCÓW NASZEGO MIASTA. 6. JAK KTOŚ MA JAKIEŚ WĄTKI TO NIECH PISZE NA G-G 72 66 935, DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ.

Gość • Niedziela [06.12.2009, 20:36:54] • [IP: 95.49.173.*]

--->[IP: 83.21.139.***] Co zrobił Żmurkiewicz to ty, kmiotku, nie wiesz. Dowiesz się jak się kolesiem wreszcie zajmie CBA." Pomyłki prawne sie zdarzają" - tak pisać może tylko przymuł. Te pomyłki prawne do miliony do zwrotu i ludzie wyrzuceni z mieszkań na podstawie nieważnych świstków papieru i źle naliczane czynsze we wszystkich mieszkaniach ZGM. To mało, żeby dziada wywalić na zbity farbowany łeb??!!

Gość • Niedziela [06.12.2009, 20:31:01] • [IP: 95.49.173.*]

--->[IP: 217.97.199.*] Nie udawaj, że nie wiesz. Wściekłość zalewa ci ślepia i pada na mózg, niedouczony komuchu. Koniec z wami, i z waszą mafią mieszkaniową. Trzeba będzie oddawać łapówki i sprowadzać z powrotem ludzi, kórych skazaliście na altanki w ogrodach działkowych. Złodzieje!!

Oglądasz 1-25 z 119
■ Po długiej dyskusji Rada Miasta przyjęła apel do prezesa rady Ministrów o pilne podjęcie decyzji w sprawie wybudowania tunelu pod Świną. Przeciwko przyjęciu apelu zagłosowali jedynie radna Elżbieta Jabłońska i Wiesław Góreczny z Platformy Obywatelskiej. Ich zdaniem to miasto zbyt mało czyni w sprawie budowy stałego połączenia międzybrzegowego Świny. ■ Przewodniczący Rady Paweł Sujka: "Zniknęły rusztowania ze starych kamienic przy ulicy Hołdu Pruskiego. Co dalej z rewitalizacją tej dzielnicy? ■ Dwie oferty wpłynęły na ogłoszenie o przetargu na remont kolejnego promu typu "Karsibór". MSR "Gryfia" proponuje wykonanie remontu za kwotę 14 milionów 950 tysięcy złotych a Gdańska Stocznia remontowa chce 16 milionów 350 tysięcy. Cena ma być decydującym czynnikiem decyzji komisji przetargowej. ■ Prezydenta Janusz Żmurkiewicz: "jeszcze tydzień, a nawet półtora potrzebują biegli by przedstawić pełny raport w sprawie stanu finansów MKS "Flota" Świnoujście ■ Trwają obrady 57 sesji Rady Miasta ■ Przy ulicy Matejki z kranów leci brudna woda. Jak tu się myć? - pisze w mailu Czytelnik ■ Rozpoczęła się pierwsza akcja w ramach tegorocznego projektu Fama-dzieciom. Projekt jest realizowany przez studentów Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Mimo nie najlepszej pogody pod okiem animatorów Famy bawiły się dziesiątki dzieci. Pierwsze spotkanie odbyło się na plaży przy wejściu obok centrum koordynacyjnego ratowników. ■ Policja ma już prawdopodobnie mężczyznę, który we wtorek wieczorem przed przeprawą promową Karsiński ugodził nożem 49-letniego mężczyznę. Zatrzymany mieszka w Karsiborze.■ Mężczyzna ugodzony nożem w Świnoujściu w pobliżu przeprawy promowej karsibór na wyspie Wolin. Na miejscu jest policja, poszkodowany ma poważne rany brzucha, został przewieziony do szpitala. Na razie policja nie podaje więcej szczegółów zdarzenia. ■ Pan Mateusz czekał aż dziewięć godzin na założenie gipsu w świnoujskim szpitalu ■ Panią Dorotę z Hamburga, która do naszego miasta przyjechała na urlop spotkało nieszczęście. W niedzielę udała się na zakupy na tzw. „niemiecki rynek”. Przechodząc przez ulicę Siemiradzkiego potknęła się o wystający nad chodnikiem krawężnik. Niestety upadek zakończył się dla niej wyjątkowo fatalnie. Na miejsce wezwano pogotowie, które zabrało turystkę do świnoujskiego szpitala. ■ Zgubiono czarne etui Wittchen z kluczami i pendrivem, kontakt: 609 088 275 ■ Czwarte miejsce Renaty Renata Pliś z MKL „Maraton” Świnoujście zajęła IV miejsce w finale XXII Mistrzostw Europy w Zurychu w biegu na 1500m z czasem 4,06,65. Zwyciężyła reprezentantka Holandii Sifan Hassan – 4,04,18 przed Abebą Aregawi ze Szwecji – 4,05,08 i Laurą Weightman z Wielkiej Brytanii- 4,06,42. W sobotę Renata wystąpi również w finale biegu na 5000m. MKL „Maraton” ■