POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [16.06.2013, 08:01:31] • Świnoujście

Ryszard Kowalski zarobił prawie 150 tysięcy złotych!

Ryszard Kowalski zarobił prawie 150 tysięcy złotych!

fot. Sławomir Ryfczyński

Tylko 5 tysięcy złotych oszczędności ma radny sejmiku województwa Leon Ryszard Kowalski z SLD. Tak wynika z jego oświadczenia majątkowego. Wielu naszym Czytelnikom, może się to wydać dziwne, bo radny świetnie zarabia.

Radny sejmiku województwa, Leon Ryszard Kowalski jest dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Świnoujściu. W ubiegłym roku zarobił w nim 77 122,90 złotych. Oprócz tego ma emeryturę ( w ub. roku była to łączna kwota 39 283,28 zł). Dieta radnego sejmiku to dodatkowe 31 080,96 zł. I jeszcze ryczałt samochodowy – 2484,60 zł. Razem daje to prawie 150 tysięcy złotych rocznie. Przy tak znacznych dochodach może dziwić kwota oszczędności. To zaledwie 5 tysięcy złotych.

Radny ma dwa mieszkania. Pierwsze o powierzchni 61,25 m kw. (warte 180 tys. zł). Drugie niewiele mniejsze: 60 metrów kw., wycenione na 175 tys. zł. Do tego są jeszcze dwa samochody: Renault Fluence z 2011 r. oraz Renault Megane z 2002 r. Rajca nie podaje ich wartości.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 67, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 67

Gość • Poniedziałek [04.08.2014, 19:00:21] • [IP: 194.118.162.***]

Liscie ORZECHA WLOSKIEGO - to najlepszy srocek na pluskwy!

Pluskwa • Poniedziałek [04.08.2014, 18:59:03] • [IP: 194.118.162.***]

LISCIE ORZECHA WLOSKIEGO NAJLEPSZE NA PLUSKWY.Sama je tak zwalczylam.

Gość • Piątek [26.07.2013, 13:55:59] • [IP: 178.0.144.**]

Tych panow niech rozlicza urzad finansowy.to wszystko.

Gość • Środa [19.06.2013, 11:38:54] • [IP: 91.57.7.***]

Nie rozumiem dlaczego dla ludzi takie interesujace jest zagladanie do czyjegos portfela. Jego pieniadze, on je zarobil wiec moze je wydawac i nie musi oszczedzac (trumna nie ma kieszeni). A do kryrykujacych wojskowych - tez mogliscie isc do wojska i miec emerytury w wieku 40 lat, ja im nie zazdroszcze, nie chce byc na rozkaz i dlatego bede pracowal do 65 roku zycia

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 19:45:27] • [IP: 93.94.191.**]

Jak mówią reklamy" DOŁĄCZ DO NAJLEPSZYCH" , a jak się nie nadajesz żeby być żołnierzem to zamknij. ..., i pracuj ile chcesz.

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 16:35:21] • [IP: 93.94.187.***]

a co robi Julietta?

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 12:07:14] • [IP: 62.69.255.***]

no własnie nie wolno mylić wojskowych , ktorzy nie mają lekko, to sa POLITRUKI, a towielka roznica!!

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 11:14:09] • [IP: 95.41.121.**]

wojskowi jak wojskowi ale to wszystkto politruki...

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 10:33:31] • [IP: 93.94.186.***]

Do  [IP: 92.42.114.***] W miarę jedzenia to apetyt rośnie. Tak jak większość społeczeństwa, im więcej zarabiasz tym bardziej jesteś rozrzutny!! A żyj z ołówkiem w ręku i zastanawiaj się czy, zapłacić rachunki czy żyć!!

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 10:26:56] • [IP: 93.94.186.***]

Zrobić z tym porządek - kto im przyznał w wieku 40 lat emerytury -a zapierd**ć tak jak reszta społeczeństwa do starości - z innej gliny jesteście lepieni -cwaniacy - umieli się urządzić za PRL - i tak im zostało.Nie dość że mają wysokie zarobki to jeszcze młody emeryt szok.Tak jak koleżanki mąż, idzie na emeryturę z Wojska, a już ma dodatkową prace załatwioną ha ha ha . Tylko Wy chcecie godnie żyć reszta to nie !!I się dziwicie że młodzi uciekają z Polski, za godnym życiem i pracą ja nie !!

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 10:18:29] • [IP: 93.94.186.***]

A po ciul mu 2 mieszkania co?? Stać go je utrzymywać? Nie jednemu z rąk pracy, brakuje na same opłaty, a ten ma 2 -mieszkania. i jak ma emeryturę godną, utrzymania sie niech, odda miejsce pracy tym, co chcą pracować -albo przedłużyć im normalnie wiek emerytalny !! tak jak wszyscy mają -to nie będzie takiego bałaganu we wszystkim !!.Oni są w sile wieku produkcyjnego, a już emeryci - nic dziwnego że siedzą i zaimują 2 etaty -EMERYTALNY I PAŃSTWOWY -

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 09:09:20] • [IP: 88.156.235.***]

i pózniej się dziwią że młodzi uciekają z miasta? jak widzą takie przykłady to raczej logiczne ze chcą być stąd jak najdalej i póżniej mamy albo mocno zaangażowane szkoły podstawowoe i ich uczniów albo emerytów postaci chórkow, unwerstytetow itp a środka brak.

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 08:12:28] • [IP: 88.156.232.***]

a ten z wodociągów politruk i jemu podobni? komuna nadal ma się dobrze!

Gość • Niedziela [16.06.2013, 22:13:53] • [IP: 88.156.232.***]

Nikt temu Panu emerytury nie zazdrości! Zwyły nieudacznik. Nigdy nie zadba o interesy mieszkańców, człowiek który nie jest oszczędny.

Gość • Niedziela [16.06.2013, 21:51:10] • [IP: 178.238.245.***]

Z WIELKIM SZACUNKIEM DLA WSZYSTKICH LUDZI, ALE CO DZIEJE SIĘ W ŚWINOUJŚCIU Z TYMI EMERYTAMI WOJSKOWO-POLICYJNO-POGRANICZNIKAMI, TO WOŁA O POMSTĘ DO NIEBA.BLOKUJĄ MIEJSCA PRACY WSZĘDZIE GDZIE SIĘ DA, A ''NIEEMERYT''DOSTAJE UMOWĘ ŚMIECIOWĄ I OKOŁO JEDNEGO TYSIĄCA PLN NA RĘKĘ.SKANDAL.EMERYT TYLKO DORABIA, A ''NIEEMERYT''MUSI ZAPIE...TRZY ETATY, NP.W OCHRONIE, ŻEBY PRZEŻYĆ.SKANDAL, WSTYD DLA OFICERÓW, PODOFICERÓW ORAZ DLA MSW, MAJĄC 4TYŚ.PLN EMERYTURY, JESZCZE BLOKUJĄ MIEJSCA PRACY, A MŁODZI PO STUDIACH PRACUJĄ W NETTO LUB BIEDRONCE, BO WAKATÓW BRAK...

Gość • Niedziela [16.06.2013, 21:25:56] • [IP: 92.42.119.***]

Emerytom wojskowym też odpowiednio obniżają emeryturę gdy pracuja.Nie piszcie więc bzdur.

Gość • Niedziela [16.06.2013, 19:11:42] • [IP: 88.156.233.**]

Niech się dołoży do tunelu !

Gość • Niedziela [16.06.2013, 19:10:55] • [IP: 89.174.73.**]

co was to ludzie obchodzi

Gość • Niedziela [16.06.2013, 15:16:09] • [IP: 88.156.235.***]

nie czepiajcie sie wojskowych emerytów. w naszym miescie na kieroniczych stołkach sa tylko bylo oficerowie polityczni. czy se to komus podoba czy nie sa kwiatem sld. glosujac na sld dajesz zgode na dalsze rzady tych oficerow.

Gość • Niedziela [16.06.2013, 15:13:33] • [IP: 80.245.188.***]

jeszcze w tym roku ten pan pożegna się ze stołkiem

Gość • Niedziela [16.06.2013, 15:03:21] • [IP: 31.174.246.***]

Czy to ten nierób wojskowy od propagandy z czasów socjalistycznych?? On jest dyrektorem??

Gość • Niedziela [16.06.2013, 14:57:19] • [IP: 88.156.235.**]

a swoja drogą masz rację, co ten pan ma wspolnego z kulturą?to artysta, malarz czy może poeta?dlaczego na czele takich instytucji ktos taki nas nie reprezentuje tylko ktoś kto mi się kojazy z partiami, dzialaczami itp czyli socrealizm.dlatego nic wartosciowego tak naprawdę się w mdku nie pojawia a na wystawach jest wlaśnie klimat urzędowy. jestem przeciw.

Gość • Niedziela [16.06.2013, 14:52:57] • [IP: 88.156.235.**]

no faktycznie niektórzy emeryci wojskowi umieją się dobrze ustawić.mam nadzieję ze ich czas już mija bo rozwój miasta z emerytami na czele raczej za deleko nie pojedzie.poza tym to niesprawiedliwe spolecznie bo nie sądzę żeby ten pan nie mógł być sprawnie zastapiony przez młodych ludzi z naszego miasta. a po co mu 15tys miesięcznie w tym wieku? wszystako tu nie pasuje

Gość • Niedziela [16.06.2013, 14:40:04] • [IP: 95.129.224.**]

Został dyrektorem, bo jest pod każdym względem lepszy od każdego z was, który krytykuje. Inaczej by nie został. Co do mundurowej przeszłości: Każdy miał szansę i gwarancję państwa, a on je wykorzystał. Więc do kogo żal?

Gość • Niedziela [16.06.2013, 14:20:46] • [IP: 31.63.195.***]

Cholerne trepowskie emeryty!!

Oglądasz 1-25 z 67
■ W środę 17 kwietnia przeprowadzona zostanie przez Klub Biegacza Jogging X edycja Półmaratonu w Worku. Zapisy od 16.00, start o 17.00 na szczycie Góry Słowiańskiej (w przedłużeniu ul. Rycerskiej za strzelnicą). Trasa wiedzie wzgórzami do okolic Jeziora Wolgastsee i z powrotem—4 pętle, każda po 5.275m, czyli łącznie 21,1km. Do zdobycia medale i liczne nagrody rzeczowe. Ze względu na dużą trudność (cross o charakterze półgórskim), bieg ten zalecany jest tylko dla biegaczy „zaprawionych” ■
■ Ruszyły zapisy na 40 Maraton Świnoujście – Wolgast, 29 Półmaraton Wolgast oraz 4 Sztafetę Świnoujście – Wolgast ■ Niedziela Palmowa – to początek Wielkiego Tygodnia Postawiona w oknie domu chroni podobno przed uderzeniem pioruna. Rolnicy mieszali ją z ziarnem do zasiewu aby zapewnić sobie dobre plony, mamy dodawały dzieciom do śniadania aby te cieszyły się dobrym zdrowiem, zasuszona, czuwa nad szczęściem rodzin przez cały rok. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dziś zostanie poświęcona. Palma wielkanocna nie jest jednak przedmiotem jakiegoś dziwnego kultu sama z siebie. Zasłużyła sobie na to gdy znalazła się pod stopami Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy ■ Wielkanocne klimaty na Placu Wolności. Jechały do nas 800 kilometrów! To pierwszy taki jarmark wielkanocny w Świnoujściu. Zaproszenie do zaprezentowania swoich wyrobów nad morzem przyjęli twórcy z Krasnegostawu i okolic, miejscowości położonych między Lublinem, a Chełmie Lubelskim kilkadziesiąt kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Grupę wystawców zorganizowała Luba Rakiewicz, dyrektor Artystycznego Stowarzyszenia Kosiw, która z dumą pokazuje ilustrowane publikacje o twórczości mieszkańców swoich rodzinnych stron ■ Strajk w oświacie. Informacja na godzinę 10.00 czwartek 11 kwietnia 2019. - ogółem strajkujących nauczycieli 253, w tym 28 w przedszkolach i 225 w szkołach - 401 dzieci/uczniów (bez gimnazjalistów, którzy przystąpili do egzaminów) będących pod opieką, w tym 338 w przedszkolach (razem z przedszkolem nr 10, w którym nauczyciele nie strajkują) i 63 w szkołach ■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych ■ Mieszkańcy Świnoujścia, którzy na co dzień zaopatrują się w pieczywo z piekarni przy ul. Monte Cassino czekała w sobotę rano niemiła niespodzianka. Ani w sklepie firmowym ani w żadnym innym na mieście nie dotarło zaopatrzenie od tego wytwórcy. Przyczyną była poważna awaria instalacji w piekarni. Tuż po północy pojawiły się tam wozy Straży Pożarnej i Pogotowie Ratunkowe. Ewakuowano pracowników firmy i mieszkańców posesji ■ Od 4 kwietnia. „Bielik” z Warszowa o 7.35. W związku z prośbami rodziców uczniów, Żegluga Świnoujska informuje, że od jutra, tj. czwartek 4 kwietnia 2019 r., na przeprawie promowej „Warszów”, prom z prawobrzeża (Warszów) będzie odbijał o godzinie 7.35, a nie o 7.40. Pozostałe godziny pozostają bez zmian ■ Odpowiedź na zarzuty jest już w Komisji Europejskiej ■ Spektakularne policyjne zatrzymanie samochodu na ulicy Daszyńskiego. Przeszukano auto, sprawdzano kierowcę i pasażerów. O co poszło? Policja milczy o przyczynach tej niedzielnej akcji ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie poparcia środowiska nauczycielskiego ■ Zastępca prezydenta Paweł Sujka: "Po referendach, które odbywały się w Świnoujściu mogę powiedzieć, że praktycznie wszystkie placówki edukacyjne w mieście deklarują przystąpienie do strajku ■ Jeśli dojdzie do strajku nauczycieli to także dzieci w przedszkolach pozbawione zostana opieki ■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■