POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [16.06.2013, 08:01:31] • Świnoujście

Ryszard Kowalski zarobił prawie 150 tysięcy złotych!

Ryszard Kowalski zarobił prawie 150 tysięcy złotych!

fot. Sławomir Ryfczyński

Tylko 5 tysięcy złotych oszczędności ma radny sejmiku województwa Leon Ryszard Kowalski z SLD. Tak wynika z jego oświadczenia majątkowego. Wielu naszym Czytelnikom, może się to wydać dziwne, bo radny świetnie zarabia.

Radny sejmiku województwa, Leon Ryszard Kowalski jest dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Świnoujściu. W ubiegłym roku zarobił w nim 77 122,90 złotych. Oprócz tego ma emeryturę ( w ub. roku była to łączna kwota 39 283,28 zł). Dieta radnego sejmiku to dodatkowe 31 080,96 zł. I jeszcze ryczałt samochodowy – 2484,60 zł. Razem daje to prawie 150 tysięcy złotych rocznie. Przy tak znacznych dochodach może dziwić kwota oszczędności. To zaledwie 5 tysięcy złotych.

Radny ma dwa mieszkania. Pierwsze o powierzchni 61,25 m kw. (warte 180 tys. zł). Drugie niewiele mniejsze: 60 metrów kw., wycenione na 175 tys. zł. Do tego są jeszcze dwa samochody: Renault Fluence z 2011 r. oraz Renault Megane z 2002 r. Rajca nie podaje ich wartości.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 67, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 67

Gość • Poniedziałek [04.08.2014, 19:00:21] • [IP: 194.118.162.***]

Liscie ORZECHA WLOSKIEGO - to najlepszy srocek na pluskwy!

Pluskwa • Poniedziałek [04.08.2014, 18:59:03] • [IP: 194.118.162.***]

LISCIE ORZECHA WLOSKIEGO NAJLEPSZE NA PLUSKWY.Sama je tak zwalczylam.

Gość • Piątek [26.07.2013, 13:55:59] • [IP: 178.0.144.**]

Tych panow niech rozlicza urzad finansowy.to wszystko.

Gość • Środa [19.06.2013, 11:38:54] • [IP: 91.57.7.***]

Nie rozumiem dlaczego dla ludzi takie interesujace jest zagladanie do czyjegos portfela. Jego pieniadze, on je zarobil wiec moze je wydawac i nie musi oszczedzac (trumna nie ma kieszeni). A do kryrykujacych wojskowych - tez mogliscie isc do wojska i miec emerytury w wieku 40 lat, ja im nie zazdroszcze, nie chce byc na rozkaz i dlatego bede pracowal do 65 roku zycia

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 19:45:27] • [IP: 93.94.191.**]

Jak mówią reklamy" DOŁĄCZ DO NAJLEPSZYCH" , a jak się nie nadajesz żeby być żołnierzem to zamknij. ..., i pracuj ile chcesz.

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 16:35:21] • [IP: 93.94.187.***]

a co robi Julietta?

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 12:07:14] • [IP: 62.69.255.***]

no własnie nie wolno mylić wojskowych , ktorzy nie mają lekko, to sa POLITRUKI, a towielka roznica!!

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 11:14:09] • [IP: 95.41.121.**]

wojskowi jak wojskowi ale to wszystkto politruki...

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 10:33:31] • [IP: 93.94.186.***]

Do  [IP: 92.42.114.***] W miarę jedzenia to apetyt rośnie. Tak jak większość społeczeństwa, im więcej zarabiasz tym bardziej jesteś rozrzutny!! A żyj z ołówkiem w ręku i zastanawiaj się czy, zapłacić rachunki czy żyć!!

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 10:26:56] • [IP: 93.94.186.***]

Zrobić z tym porządek - kto im przyznał w wieku 40 lat emerytury -a zapierd**ć tak jak reszta społeczeństwa do starości - z innej gliny jesteście lepieni -cwaniacy - umieli się urządzić za PRL - i tak im zostało.Nie dość że mają wysokie zarobki to jeszcze młody emeryt szok.Tak jak koleżanki mąż, idzie na emeryturę z Wojska, a już ma dodatkową prace załatwioną ha ha ha . Tylko Wy chcecie godnie żyć reszta to nie !!I się dziwicie że młodzi uciekają z Polski, za godnym życiem i pracą ja nie !!

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 10:18:29] • [IP: 93.94.186.***]

A po ciul mu 2 mieszkania co?? Stać go je utrzymywać? Nie jednemu z rąk pracy, brakuje na same opłaty, a ten ma 2 -mieszkania. i jak ma emeryturę godną, utrzymania sie niech, odda miejsce pracy tym, co chcą pracować -albo przedłużyć im normalnie wiek emerytalny !! tak jak wszyscy mają -to nie będzie takiego bałaganu we wszystkim !!.Oni są w sile wieku produkcyjnego, a już emeryci - nic dziwnego że siedzą i zaimują 2 etaty -EMERYTALNY I PAŃSTWOWY -

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 09:09:20] • [IP: 88.156.235.***]

i pózniej się dziwią że młodzi uciekają z miasta? jak widzą takie przykłady to raczej logiczne ze chcą być stąd jak najdalej i póżniej mamy albo mocno zaangażowane szkoły podstawowoe i ich uczniów albo emerytów postaci chórkow, unwerstytetow itp a środka brak.

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 08:12:28] • [IP: 88.156.232.***]

a ten z wodociągów politruk i jemu podobni? komuna nadal ma się dobrze!

Gość • Niedziela [16.06.2013, 22:13:53] • [IP: 88.156.232.***]

Nikt temu Panu emerytury nie zazdrości! Zwyły nieudacznik. Nigdy nie zadba o interesy mieszkańców, człowiek który nie jest oszczędny.

Gość • Niedziela [16.06.2013, 21:51:10] • [IP: 178.238.245.***]

Z WIELKIM SZACUNKIEM DLA WSZYSTKICH LUDZI, ALE CO DZIEJE SIĘ W ŚWINOUJŚCIU Z TYMI EMERYTAMI WOJSKOWO-POLICYJNO-POGRANICZNIKAMI, TO WOŁA O POMSTĘ DO NIEBA.BLOKUJĄ MIEJSCA PRACY WSZĘDZIE GDZIE SIĘ DA, A ''NIEEMERYT''DOSTAJE UMOWĘ ŚMIECIOWĄ I OKOŁO JEDNEGO TYSIĄCA PLN NA RĘKĘ.SKANDAL.EMERYT TYLKO DORABIA, A ''NIEEMERYT''MUSI ZAPIE...TRZY ETATY, NP.W OCHRONIE, ŻEBY PRZEŻYĆ.SKANDAL, WSTYD DLA OFICERÓW, PODOFICERÓW ORAZ DLA MSW, MAJĄC 4TYŚ.PLN EMERYTURY, JESZCZE BLOKUJĄ MIEJSCA PRACY, A MŁODZI PO STUDIACH PRACUJĄ W NETTO LUB BIEDRONCE, BO WAKATÓW BRAK...

Gość • Niedziela [16.06.2013, 21:25:56] • [IP: 92.42.119.***]

Emerytom wojskowym też odpowiednio obniżają emeryturę gdy pracuja.Nie piszcie więc bzdur.

Gość • Niedziela [16.06.2013, 19:11:42] • [IP: 88.156.233.**]

Niech się dołoży do tunelu !

Gość • Niedziela [16.06.2013, 19:10:55] • [IP: 89.174.73.**]

co was to ludzie obchodzi

Gość • Niedziela [16.06.2013, 15:16:09] • [IP: 88.156.235.***]

nie czepiajcie sie wojskowych emerytów. w naszym miescie na kieroniczych stołkach sa tylko bylo oficerowie polityczni. czy se to komus podoba czy nie sa kwiatem sld. glosujac na sld dajesz zgode na dalsze rzady tych oficerow.

Gość • Niedziela [16.06.2013, 15:13:33] • [IP: 80.245.188.***]

jeszcze w tym roku ten pan pożegna się ze stołkiem

Gość • Niedziela [16.06.2013, 15:03:21] • [IP: 31.174.246.***]

Czy to ten nierób wojskowy od propagandy z czasów socjalistycznych?? On jest dyrektorem??

Gość • Niedziela [16.06.2013, 14:57:19] • [IP: 88.156.235.**]

a swoja drogą masz rację, co ten pan ma wspolnego z kulturą?to artysta, malarz czy może poeta?dlaczego na czele takich instytucji ktos taki nas nie reprezentuje tylko ktoś kto mi się kojazy z partiami, dzialaczami itp czyli socrealizm.dlatego nic wartosciowego tak naprawdę się w mdku nie pojawia a na wystawach jest wlaśnie klimat urzędowy. jestem przeciw.

Gość • Niedziela [16.06.2013, 14:52:57] • [IP: 88.156.235.**]

no faktycznie niektórzy emeryci wojskowi umieją się dobrze ustawić.mam nadzieję ze ich czas już mija bo rozwój miasta z emerytami na czele raczej za deleko nie pojedzie.poza tym to niesprawiedliwe spolecznie bo nie sądzę żeby ten pan nie mógł być sprawnie zastapiony przez młodych ludzi z naszego miasta. a po co mu 15tys miesięcznie w tym wieku? wszystako tu nie pasuje

Gość • Niedziela [16.06.2013, 14:40:04] • [IP: 95.129.224.**]

Został dyrektorem, bo jest pod każdym względem lepszy od każdego z was, który krytykuje. Inaczej by nie został. Co do mundurowej przeszłości: Każdy miał szansę i gwarancję państwa, a on je wykorzystał. Więc do kogo żal?

Gość • Niedziela [16.06.2013, 14:20:46] • [IP: 31.63.195.***]

Cholerne trepowskie emeryty!!

Oglądasz 1-25 z 67
■ Już w najbliższą sobotę tj. 21 lipca 2018 r. o godzinie 18:00, na głównej płycie stadionu przy ul. Matejki 22, drużyna Floty rozegra sparingowy mecz z Orłem Łożnica, na który oczywiście serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej przebywających na terenie Świnoujścia lub okolicy. Ale najważniejsza wiadomość tego tekstu jest ta, że pierwszy zespół Floty wszystkie ligowe mecze rundy jesiennej w roli gospodarza rozgrywać będzie o tej samej porze, tj. w soboty o 18:00. Oczywiście w tej sytuacji większość z nich będzie rozgrywana przy świetle elektrycznym. To będzie nowość, albowiem do tej pory na głównej płycie przy świetle rozegrana była tylko druga połowa meczu z Błękitnymi II Stargard ■
■ 139 polskich strażaków wyjechało do Szwecji pomóc opanować gigantyczne pożary lasów w Jämtland. Zobacz film! ■ 12-letni rowerzysta z wkręconą w szprychy ręką - pomogli mu strażacy. Wyglądało groźnie, na szczęście skończyło się na kilku otarciach. Na miejscu upadku małego rowerzysty pierwsi zjawili się strażacy. 17 lipca na ulicę Mostową zajechała jednostka straży pożarnej, choć nigdzie nie było widać pożaru. Okazało się, że tym razem strażacy mają inną rolę. Zostali wezwani do wypadku - 12-letni chłopiec jadący na rowerze, przewrócił się i miał wkręconą w szprychy rękę. Strażacy wyjęli rękę i stwierdzili, że nie jest złamana, ma tylko otarcia. Następnie przyjechało pogotowie i zajęło się chłopcem ■ W budynku Cechu zapachniało przekrętem. Czyżby sam sobie sprzedał cały Cech za bezcen? ■ Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta znalazł się w szpitalu. Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia trafił do szpitala. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że doradca prezydenta dostał udaru. Od kilku dni Robert Karelus jest nieobecny w pracy. Dowiedzieliśmy się, że przebywając w rodzinnym domu w Trzebiatowie dostał udaru. Reakcja medyczna była bardzo szybka, co jest niezwykle istotne w tego typu sytuacjach ■ Trwa nabór do służby przygotowawczej. Termin wcielenia od 4.09, 25.09, 29.09.2018r. Wymagane dokumenty: wniosek o powołanie do służby (do pobrania na stronie lub do wypełnienia w WKU w Świnoujściu), kserokopia dowodu osobistego, kserokopia świadectwa ostatnio ukończonej szkoły. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 261-243-324 lub na stronie https://wkuswinoujscie.wp.mil.pl ■ W dniu 9 lipca 2018 zmieniona zostanie stała organizacja ruchu na ulicy Łużyckiej. Zamiana będzie polegała na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na odcinku od ulicy Steyera do ulicy Grunwaldzkiej ■ Dlaczego nikt z władz odpowiedzialnych za utrzymanie zieleni, nie widzi problemu? Dlaczego szansę dostały tylko jednoroczne kwiaty zdobiące klomby, a wieloletnie drzewa obok nich usychają w zapomnieniu? Nasuwa się pytanie, czy nasze władze zamierzają wreszcie podjąć jakieś działania? Pieniądze, wydane na nasadzenia, ulatują wraz z wyschniętą ziemią. ■ Alfa-PVP dotarła do Świnoujścia. Jak bronić się przed zombie którzy nie czują bólu, mają nadnaturalną siłę i są skrajnie agresywni? ■ Tylko dwóch radnych poparło projekt uchwały w sprawie wynagrodzenia prezydenta Świnoujścia. Projekt zakładał obniżenie pensji w związku z koniecznością dostosowania jej wysokości do rozporządzenia rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 936). Tym samym prezydencka pensja pozostaje na dotychczasowy poziomie ■ Podpisanie umowy z wyłonionym wykonawcą tunelu pod Świną nastąpi 4 lipca o godzinie 17.00 w hotelu Radisson Blu. Dzień później, o godzinie 17.00 prezydent miasta zaprasza mieszkańców na festyn na Placu Wolności czyli wspólne świętowanie tego historycznego dla Świnoujścia wydarzenia ■ 4 lipca o godzinie 18.00 w sali teatralnej MDK odbędzie sie otwarte dla mieszkańców sympozjum pod hasłem "dlaczego tunel, a nie most", na którym mieszkańcy mają dowiedzieć się jakie były przesłanki, które zdecydowały o wyborze takiego wariantu stałej przeprawy dla Świnoujścia ■ Miasto dostanie pieniądze z Unii Europejskiej na budowę tunelu. Minister Jerzy Kwieciński mówi, że to już pewne ■ Uwaga na zwierzęta! Dwa psy zmarły po zjedzeniu parówek z trucizną rozrzuconych w Parku Chopina. W Parku Chopina prawdopodobnie ktoś rozrzucił trutkę, którą trują się zwierzęta. Ofiarą zmarły już dwa psy, a są już kolejne przypadki. Właściciel jednego z nich wyznaczył nagrodę za wskazanie osoby, która rozrzuciła pokarm z trucizną ■ Ostra reakcja kapitana żaglowca Kruzensztern. Za wybryk związany z duszeniem papieża, wysadził swoich kadetów na Wyspach Owczych bez pieniędzy! ■ Nikt nie mógł przewidzieć, że losy zarządu Osiedla Karsibór potoczą się w ten sposób. Z dniem 6. czerwca 2018 roku trzech członków zarządu złożyła rezygnację z pełnionych dotychczas funkcji. Z krótkiego oświadczenia możemy dowiedzieć się że przewodniczący Przemysław Witkowski, wraz z Karoliną Kasperską, która pełniła funkcję skarbnika, oraz członkiem Andrzejem Czarnasem zrezygnowali z dalszego działania w zarządzie osiedla Karsibór ■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■