POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [16.06.2013, 08:01:31] • Świnoujście

Ryszard Kowalski zarobił prawie 150 tysięcy złotych!

Ryszard Kowalski zarobił prawie 150 tysięcy złotych!

fot. Sławomir Ryfczyński

Tylko 5 tysięcy złotych oszczędności ma radny sejmiku województwa Leon Ryszard Kowalski z SLD. Tak wynika z jego oświadczenia majątkowego. Wielu naszym Czytelnikom, może się to wydać dziwne, bo radny świetnie zarabia.

Radny sejmiku województwa, Leon Ryszard Kowalski jest dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Świnoujściu. W ubiegłym roku zarobił w nim 77 122,90 złotych. Oprócz tego ma emeryturę ( w ub. roku była to łączna kwota 39 283,28 zł). Dieta radnego sejmiku to dodatkowe 31 080,96 zł. I jeszcze ryczałt samochodowy – 2484,60 zł. Razem daje to prawie 150 tysięcy złotych rocznie. Przy tak znacznych dochodach może dziwić kwota oszczędności. To zaledwie 5 tysięcy złotych.

Radny ma dwa mieszkania. Pierwsze o powierzchni 61,25 m kw. (warte 180 tys. zł). Drugie niewiele mniejsze: 60 metrów kw., wycenione na 175 tys. zł. Do tego są jeszcze dwa samochody: Renault Fluence z 2011 r. oraz Renault Megane z 2002 r. Rajca nie podaje ich wartości.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 67, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 67

Gość • Poniedziałek [04.08.2014, 19:00:21] • [IP: 194.118.162.***]

Liscie ORZECHA WLOSKIEGO - to najlepszy srocek na pluskwy!

Pluskwa • Poniedziałek [04.08.2014, 18:59:03] • [IP: 194.118.162.***]

LISCIE ORZECHA WLOSKIEGO NAJLEPSZE NA PLUSKWY.Sama je tak zwalczylam.

Gość • Piątek [26.07.2013, 13:55:59] • [IP: 178.0.144.**]

Tych panow niech rozlicza urzad finansowy.to wszystko.

Gość • Środa [19.06.2013, 11:38:54] • [IP: 91.57.7.***]

Nie rozumiem dlaczego dla ludzi takie interesujace jest zagladanie do czyjegos portfela. Jego pieniadze, on je zarobil wiec moze je wydawac i nie musi oszczedzac (trumna nie ma kieszeni). A do kryrykujacych wojskowych - tez mogliscie isc do wojska i miec emerytury w wieku 40 lat, ja im nie zazdroszcze, nie chce byc na rozkaz i dlatego bede pracowal do 65 roku zycia

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 19:45:27] • [IP: 93.94.191.**]

Jak mówią reklamy" DOŁĄCZ DO NAJLEPSZYCH" , a jak się nie nadajesz żeby być żołnierzem to zamknij. ..., i pracuj ile chcesz.

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 16:35:21] • [IP: 93.94.187.***]

a co robi Julietta?

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 12:07:14] • [IP: 62.69.255.***]

no własnie nie wolno mylić wojskowych , ktorzy nie mają lekko, to sa POLITRUKI, a towielka roznica!!

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 11:14:09] • [IP: 95.41.121.**]

wojskowi jak wojskowi ale to wszystkto politruki...

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 10:33:31] • [IP: 93.94.186.***]

Do  [IP: 92.42.114.***] W miarę jedzenia to apetyt rośnie. Tak jak większość społeczeństwa, im więcej zarabiasz tym bardziej jesteś rozrzutny!! A żyj z ołówkiem w ręku i zastanawiaj się czy, zapłacić rachunki czy żyć!!

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 10:26:56] • [IP: 93.94.186.***]

Zrobić z tym porządek - kto im przyznał w wieku 40 lat emerytury -a zapierd**ć tak jak reszta społeczeństwa do starości - z innej gliny jesteście lepieni -cwaniacy - umieli się urządzić za PRL - i tak im zostało.Nie dość że mają wysokie zarobki to jeszcze młody emeryt szok.Tak jak koleżanki mąż, idzie na emeryturę z Wojska, a już ma dodatkową prace załatwioną ha ha ha . Tylko Wy chcecie godnie żyć reszta to nie !!I się dziwicie że młodzi uciekają z Polski, za godnym życiem i pracą ja nie !!

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 10:18:29] • [IP: 93.94.186.***]

A po ciul mu 2 mieszkania co?? Stać go je utrzymywać? Nie jednemu z rąk pracy, brakuje na same opłaty, a ten ma 2 -mieszkania. i jak ma emeryturę godną, utrzymania sie niech, odda miejsce pracy tym, co chcą pracować -albo przedłużyć im normalnie wiek emerytalny !! tak jak wszyscy mają -to nie będzie takiego bałaganu we wszystkim !!.Oni są w sile wieku produkcyjnego, a już emeryci - nic dziwnego że siedzą i zaimują 2 etaty -EMERYTALNY I PAŃSTWOWY -

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 09:09:20] • [IP: 88.156.235.***]

i pózniej się dziwią że młodzi uciekają z miasta? jak widzą takie przykłady to raczej logiczne ze chcą być stąd jak najdalej i póżniej mamy albo mocno zaangażowane szkoły podstawowoe i ich uczniów albo emerytów postaci chórkow, unwerstytetow itp a środka brak.

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 08:12:28] • [IP: 88.156.232.***]

a ten z wodociągów politruk i jemu podobni? komuna nadal ma się dobrze!

Gość • Niedziela [16.06.2013, 22:13:53] • [IP: 88.156.232.***]

Nikt temu Panu emerytury nie zazdrości! Zwyły nieudacznik. Nigdy nie zadba o interesy mieszkańców, człowiek który nie jest oszczędny.

Gość • Niedziela [16.06.2013, 21:51:10] • [IP: 178.238.245.***]

Z WIELKIM SZACUNKIEM DLA WSZYSTKICH LUDZI, ALE CO DZIEJE SIĘ W ŚWINOUJŚCIU Z TYMI EMERYTAMI WOJSKOWO-POLICYJNO-POGRANICZNIKAMI, TO WOŁA O POMSTĘ DO NIEBA.BLOKUJĄ MIEJSCA PRACY WSZĘDZIE GDZIE SIĘ DA, A ''NIEEMERYT''DOSTAJE UMOWĘ ŚMIECIOWĄ I OKOŁO JEDNEGO TYSIĄCA PLN NA RĘKĘ.SKANDAL.EMERYT TYLKO DORABIA, A ''NIEEMERYT''MUSI ZAPIE...TRZY ETATY, NP.W OCHRONIE, ŻEBY PRZEŻYĆ.SKANDAL, WSTYD DLA OFICERÓW, PODOFICERÓW ORAZ DLA MSW, MAJĄC 4TYŚ.PLN EMERYTURY, JESZCZE BLOKUJĄ MIEJSCA PRACY, A MŁODZI PO STUDIACH PRACUJĄ W NETTO LUB BIEDRONCE, BO WAKATÓW BRAK...

Gość • Niedziela [16.06.2013, 21:25:56] • [IP: 92.42.119.***]

Emerytom wojskowym też odpowiednio obniżają emeryturę gdy pracuja.Nie piszcie więc bzdur.

Gość • Niedziela [16.06.2013, 19:11:42] • [IP: 88.156.233.**]

Niech się dołoży do tunelu !

Gość • Niedziela [16.06.2013, 19:10:55] • [IP: 89.174.73.**]

co was to ludzie obchodzi

Gość • Niedziela [16.06.2013, 15:16:09] • [IP: 88.156.235.***]

nie czepiajcie sie wojskowych emerytów. w naszym miescie na kieroniczych stołkach sa tylko bylo oficerowie polityczni. czy se to komus podoba czy nie sa kwiatem sld. glosujac na sld dajesz zgode na dalsze rzady tych oficerow.

Gość • Niedziela [16.06.2013, 15:13:33] • [IP: 80.245.188.***]

jeszcze w tym roku ten pan pożegna się ze stołkiem

Gość • Niedziela [16.06.2013, 15:03:21] • [IP: 31.174.246.***]

Czy to ten nierób wojskowy od propagandy z czasów socjalistycznych?? On jest dyrektorem??

Gość • Niedziela [16.06.2013, 14:57:19] • [IP: 88.156.235.**]

a swoja drogą masz rację, co ten pan ma wspolnego z kulturą?to artysta, malarz czy może poeta?dlaczego na czele takich instytucji ktos taki nas nie reprezentuje tylko ktoś kto mi się kojazy z partiami, dzialaczami itp czyli socrealizm.dlatego nic wartosciowego tak naprawdę się w mdku nie pojawia a na wystawach jest wlaśnie klimat urzędowy. jestem przeciw.

Gość • Niedziela [16.06.2013, 14:52:57] • [IP: 88.156.235.**]

no faktycznie niektórzy emeryci wojskowi umieją się dobrze ustawić.mam nadzieję ze ich czas już mija bo rozwój miasta z emerytami na czele raczej za deleko nie pojedzie.poza tym to niesprawiedliwe spolecznie bo nie sądzę żeby ten pan nie mógł być sprawnie zastapiony przez młodych ludzi z naszego miasta. a po co mu 15tys miesięcznie w tym wieku? wszystako tu nie pasuje

Gość • Niedziela [16.06.2013, 14:40:04] • [IP: 95.129.224.**]

Został dyrektorem, bo jest pod każdym względem lepszy od każdego z was, który krytykuje. Inaczej by nie został. Co do mundurowej przeszłości: Każdy miał szansę i gwarancję państwa, a on je wykorzystał. Więc do kogo żal?

Gość • Niedziela [16.06.2013, 14:20:46] • [IP: 31.63.195.***]

Cholerne trepowskie emeryty!!

Oglądasz 1-25 z 67
■ W trzecim odcinku "pod lupę" wzięliśmy dokumenty finansowe Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. To kolejna spółka komunalna działająca w Świnoujściu, w której miasto ma 100% udziałów ■ Przypadek odry w Świnoujściu? W piatek rano do przychodni wojskowej zgłosiła się obywatelka Ukrainy, wszystkie procedury zostały zachowane - zapewniała w audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" dr Justyna Jakubas - Zawalska z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Świnoujściu ■ W hołdzie zmarłemu Prezydentowi Gdańska Harcerski Sztab 27 Finału WOŚP zaprasza w sobotę o godz. 12.00 na plac Wolności wszystkich członków sztabu WOŚP, wolontariuszy, naszych przyjaciół i mieszkańców miasta. W sobotę o godzinie 12.00, kiedy w gdańskiej bazylice Mariackiej rozpocznie się msza pogrzebowa zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w Świnoujściu i innych miastach rozlegną się syreny. Nasz Sztab dodatkowo zapewni należną temu oprawę, korzystając z uprzejmości Daniela Zyzika z "Pokój 24". Prosimy o przyniesienie ze sobą zniczy. W trakcie tego przedsięwzięcia nie przewidujemy oficjalnych przemówień, bo padło już wstarczająco wiele słów. Czas pokazać, że z tego co się wydarzyło 13 stycznia w Gdańsku wyciągamy wnioski i zaczynamy zmianę od siebie... Harcerski Sztab WOŚP w Świnoujściu ■ W związku z wydarzeniami w Gdańsku i ogłoszoną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na najbliższą sobotę (19.01) żałobą narodową, dla uszanowania tego dnia, odwołany został "Koncert noworoczny Orkiestry Wojskowej i zespołów MDK Warszów" w Sali Teatralnej, planowany na 18 stycznia (piątek) ■ Trwający zwykle 10 minut rejs promu na przeprawie „Warszów” przedłużył się do niemal dwóch godzin. Załoga traciła kontrolę nad jednostką na środku kanału portowego. Dla kapitana i załogi i pasażerów były to chwile wielkiego napięcia. Jednostka napędowa promu odmówiła posłuszeństwa. Załoga wezwała pomocy. Na pokładzie, oprócz karetki śpieszącej na sygnale z chorym do szpitala było kilkudziesięciu pasażerów i ponad dwadzieścia samochodów osobowych ■ Mogłoby się wydawać że bobry to całkiem miłe zwierzęta. Nic bardziej mylnego! Przekonał się o tym mieszkaniec Karsiboru, który zauważył że bobry podgryzają drzewo które stoi przy jego działce. Zaniepokojona niedoszła ofiara gryzoni zwróciła się o pomoc do urzędników, którzy stwierdzili że musi wypełnić wniosek ■ W Radzie Miasta powstał Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, którego przewodniczącym został Jacek Jurkiewicz. W związku z objęciem funkcji przewodniczącego klubu radnych Jacek Jurkiewicz zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta ■ Po ponad póltoragodzinnej dyskusji, wysłuchaniu przedstawicieli związków zawodowych i przedstawicieli władz, Rada Miasta jednogłośnie przyjęła apel do Rządu R.P. w sprawie usamodzielnienia Morskiej Stoczni RemontowejS.A. w Świnoujściu poprzez odłączenie jej od MSR "Gryfia" S.A. w Szczecinie ■ Łukasz Stankiewicz, związkowiec, pracownik stoczni: "naszym marzeniem jest żeby polityka odłączyła się wreszcie od stoczni!" ■ Aneta Stawicka ZZ Stoczni "Gryfia": "Trzy lata dla naszej stoczni zostały bezpowrotnie zmarnowane!" ■ W piątek 21 grudnia o godzinie 14.00 rozpoczęły się obrady nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. W programie posiedzenia znalazł się projekt uchwały w sprawie odłączenia zakładu w Świnoujściu od Morskiej Stoczni remontowej "Gryfia" S.A. z siedziba w Szczecinie ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■