POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [16.06.2013, 08:01:31] • Świnoujście

Ryszard Kowalski zarobił prawie 150 tysięcy złotych!

Ryszard Kowalski zarobił prawie 150 tysięcy złotych!

fot. Sławomir Ryfczyński

Tylko 5 tysięcy złotych oszczędności ma radny sejmiku województwa Leon Ryszard Kowalski z SLD. Tak wynika z jego oświadczenia majątkowego. Wielu naszym Czytelnikom, może się to wydać dziwne, bo radny świetnie zarabia.

Radny sejmiku województwa, Leon Ryszard Kowalski jest dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Świnoujściu. W ubiegłym roku zarobił w nim 77 122,90 złotych. Oprócz tego ma emeryturę ( w ub. roku była to łączna kwota 39 283,28 zł). Dieta radnego sejmiku to dodatkowe 31 080,96 zł. I jeszcze ryczałt samochodowy – 2484,60 zł. Razem daje to prawie 150 tysięcy złotych rocznie. Przy tak znacznych dochodach może dziwić kwota oszczędności. To zaledwie 5 tysięcy złotych.

Radny ma dwa mieszkania. Pierwsze o powierzchni 61,25 m kw. (warte 180 tys. zł). Drugie niewiele mniejsze: 60 metrów kw., wycenione na 175 tys. zł. Do tego są jeszcze dwa samochody: Renault Fluence z 2011 r. oraz Renault Megane z 2002 r. Rajca nie podaje ich wartości.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 67, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 67

Gość • Poniedziałek [04.08.2014, 19:00:21] • [IP: 194.118.162.***]

Liscie ORZECHA WLOSKIEGO - to najlepszy srocek na pluskwy!

Pluskwa • Poniedziałek [04.08.2014, 18:59:03] • [IP: 194.118.162.***]

LISCIE ORZECHA WLOSKIEGO NAJLEPSZE NA PLUSKWY.Sama je tak zwalczylam.

Gość • Piątek [26.07.2013, 13:55:59] • [IP: 178.0.144.**]

Tych panow niech rozlicza urzad finansowy.to wszystko.

Gość • Środa [19.06.2013, 11:38:54] • [IP: 91.57.7.***]

Nie rozumiem dlaczego dla ludzi takie interesujace jest zagladanie do czyjegos portfela. Jego pieniadze, on je zarobil wiec moze je wydawac i nie musi oszczedzac (trumna nie ma kieszeni). A do kryrykujacych wojskowych - tez mogliscie isc do wojska i miec emerytury w wieku 40 lat, ja im nie zazdroszcze, nie chce byc na rozkaz i dlatego bede pracowal do 65 roku zycia

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 19:45:27] • [IP: 93.94.191.**]

Jak mówią reklamy" DOŁĄCZ DO NAJLEPSZYCH" , a jak się nie nadajesz żeby być żołnierzem to zamknij. ..., i pracuj ile chcesz.

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 16:35:21] • [IP: 93.94.187.***]

a co robi Julietta?

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 12:07:14] • [IP: 62.69.255.***]

no własnie nie wolno mylić wojskowych , ktorzy nie mają lekko, to sa POLITRUKI, a towielka roznica!!

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 11:14:09] • [IP: 95.41.121.**]

wojskowi jak wojskowi ale to wszystkto politruki...

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 10:33:31] • [IP: 93.94.186.***]

Do  [IP: 92.42.114.***] W miarę jedzenia to apetyt rośnie. Tak jak większość społeczeństwa, im więcej zarabiasz tym bardziej jesteś rozrzutny!! A żyj z ołówkiem w ręku i zastanawiaj się czy, zapłacić rachunki czy żyć!!

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 10:26:56] • [IP: 93.94.186.***]

Zrobić z tym porządek - kto im przyznał w wieku 40 lat emerytury -a zapierd**ć tak jak reszta społeczeństwa do starości - z innej gliny jesteście lepieni -cwaniacy - umieli się urządzić za PRL - i tak im zostało.Nie dość że mają wysokie zarobki to jeszcze młody emeryt szok.Tak jak koleżanki mąż, idzie na emeryturę z Wojska, a już ma dodatkową prace załatwioną ha ha ha . Tylko Wy chcecie godnie żyć reszta to nie !!I się dziwicie że młodzi uciekają z Polski, za godnym życiem i pracą ja nie !!

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 10:18:29] • [IP: 93.94.186.***]

A po ciul mu 2 mieszkania co?? Stać go je utrzymywać? Nie jednemu z rąk pracy, brakuje na same opłaty, a ten ma 2 -mieszkania. i jak ma emeryturę godną, utrzymania sie niech, odda miejsce pracy tym, co chcą pracować -albo przedłużyć im normalnie wiek emerytalny !! tak jak wszyscy mają -to nie będzie takiego bałaganu we wszystkim !!.Oni są w sile wieku produkcyjnego, a już emeryci - nic dziwnego że siedzą i zaimują 2 etaty -EMERYTALNY I PAŃSTWOWY -

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 09:09:20] • [IP: 88.156.235.***]

i pózniej się dziwią że młodzi uciekają z miasta? jak widzą takie przykłady to raczej logiczne ze chcą być stąd jak najdalej i póżniej mamy albo mocno zaangażowane szkoły podstawowoe i ich uczniów albo emerytów postaci chórkow, unwerstytetow itp a środka brak.

Gość • Poniedziałek [17.06.2013, 08:12:28] • [IP: 88.156.232.***]

a ten z wodociągów politruk i jemu podobni? komuna nadal ma się dobrze!

Gość • Niedziela [16.06.2013, 22:13:53] • [IP: 88.156.232.***]

Nikt temu Panu emerytury nie zazdrości! Zwyły nieudacznik. Nigdy nie zadba o interesy mieszkańców, człowiek który nie jest oszczędny.

Gość • Niedziela [16.06.2013, 21:51:10] • [IP: 178.238.245.***]

Z WIELKIM SZACUNKIEM DLA WSZYSTKICH LUDZI, ALE CO DZIEJE SIĘ W ŚWINOUJŚCIU Z TYMI EMERYTAMI WOJSKOWO-POLICYJNO-POGRANICZNIKAMI, TO WOŁA O POMSTĘ DO NIEBA.BLOKUJĄ MIEJSCA PRACY WSZĘDZIE GDZIE SIĘ DA, A ''NIEEMERYT''DOSTAJE UMOWĘ ŚMIECIOWĄ I OKOŁO JEDNEGO TYSIĄCA PLN NA RĘKĘ.SKANDAL.EMERYT TYLKO DORABIA, A ''NIEEMERYT''MUSI ZAPIE...TRZY ETATY, NP.W OCHRONIE, ŻEBY PRZEŻYĆ.SKANDAL, WSTYD DLA OFICERÓW, PODOFICERÓW ORAZ DLA MSW, MAJĄC 4TYŚ.PLN EMERYTURY, JESZCZE BLOKUJĄ MIEJSCA PRACY, A MŁODZI PO STUDIACH PRACUJĄ W NETTO LUB BIEDRONCE, BO WAKATÓW BRAK...

Gość • Niedziela [16.06.2013, 21:25:56] • [IP: 92.42.119.***]

Emerytom wojskowym też odpowiednio obniżają emeryturę gdy pracuja.Nie piszcie więc bzdur.

Gość • Niedziela [16.06.2013, 19:11:42] • [IP: 88.156.233.**]

Niech się dołoży do tunelu !

Gość • Niedziela [16.06.2013, 19:10:55] • [IP: 89.174.73.**]

co was to ludzie obchodzi

Gość • Niedziela [16.06.2013, 15:16:09] • [IP: 88.156.235.***]

nie czepiajcie sie wojskowych emerytów. w naszym miescie na kieroniczych stołkach sa tylko bylo oficerowie polityczni. czy se to komus podoba czy nie sa kwiatem sld. glosujac na sld dajesz zgode na dalsze rzady tych oficerow.

Gość • Niedziela [16.06.2013, 15:13:33] • [IP: 80.245.188.***]

jeszcze w tym roku ten pan pożegna się ze stołkiem

Gość • Niedziela [16.06.2013, 15:03:21] • [IP: 31.174.246.***]

Czy to ten nierób wojskowy od propagandy z czasów socjalistycznych?? On jest dyrektorem??

Gość • Niedziela [16.06.2013, 14:57:19] • [IP: 88.156.235.**]

a swoja drogą masz rację, co ten pan ma wspolnego z kulturą?to artysta, malarz czy może poeta?dlaczego na czele takich instytucji ktos taki nas nie reprezentuje tylko ktoś kto mi się kojazy z partiami, dzialaczami itp czyli socrealizm.dlatego nic wartosciowego tak naprawdę się w mdku nie pojawia a na wystawach jest wlaśnie klimat urzędowy. jestem przeciw.

Gość • Niedziela [16.06.2013, 14:52:57] • [IP: 88.156.235.**]

no faktycznie niektórzy emeryci wojskowi umieją się dobrze ustawić.mam nadzieję ze ich czas już mija bo rozwój miasta z emerytami na czele raczej za deleko nie pojedzie.poza tym to niesprawiedliwe spolecznie bo nie sądzę żeby ten pan nie mógł być sprawnie zastapiony przez młodych ludzi z naszego miasta. a po co mu 15tys miesięcznie w tym wieku? wszystako tu nie pasuje

Gość • Niedziela [16.06.2013, 14:40:04] • [IP: 95.129.224.**]

Został dyrektorem, bo jest pod każdym względem lepszy od każdego z was, który krytykuje. Inaczej by nie został. Co do mundurowej przeszłości: Każdy miał szansę i gwarancję państwa, a on je wykorzystał. Więc do kogo żal?

Gość • Niedziela [16.06.2013, 14:20:46] • [IP: 31.63.195.***]

Cholerne trepowskie emeryty!!

Oglądasz 1-25 z 67
■ X edycja Biegu Pawła Dodka (tragicznie zmarłego maratończyka i dziennikarza sportowego ), przekształcona została w Memoriał Pawła Dodka. Dokładnie w dziesiątą rocznicę jego śmierci (25.09.2008 ), a więc we wtorek 25.09.2018 przeprowadzona zostanie I edycja memoriału. Zapisy od 16.00, start o 17.00 na stadionie miejskim. Odbędzie się Test Coopera (wg.tabeli ocena wydolności organizmu -- jaki dystans pokona zawodnik w ciągu 12 minut biegu, z uwzględnieniem wieku i płci). Uczestnicy otrzymają unikatowe medale z oryginalnym, własnoręcznym podpisem Pawła (ufundowane przez żonę Ulę i córkę Agnieszkę). Ci, którzy uzyskają według tabeli maksymalne osiągi, będą mogli wziąć udział w biegu na 10km—tu dla pierwszych pań i panów okazałe trofea ufundowane przez prezesa KBJogging Andrzeja Mrozka . Ponadto wśród wszystkich biegaczy rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. Klub Biegacza Jogging zaprasza zawodników i kibiców na I Memoriał Pawła Dodka ■
■ Przed szkołą na ulicy Witosa 12 znaleziono kartę do banku na nazwisko Pawłowski Adam. Do odbioru jest w sekretariacie SP1 ul. Witosa w Świnoujściu ■ W dniach 24 -26 września 2018 r., w godzinach od godz. 11.00 do godz. 12.00, w związku z planowanymi ćwiczeniami ratowniczo - pożarniczymi prowadzonymi przez Uzdrowisko Świnoujście S.A., mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na ulicy Słowackiego. Prosimy o rozważną jazdę i przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ W poniedziałek 17 września, na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 doszło do bardzo groźnego zdarzenia, które rzuca cień na bezpieczeństwo naszych dzieci podczas pobytu w szkole. Do budynku szkoły przy ulicy Kościuszki weszli dwaj uzbrojeni w kastety uczniowie i pobili uczniów. Poszkodowani chłopcy zostali przewiezieni do szpitala w Szczecinie ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■