POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [09.01.2010, 00:45:27] • Świnoujście

MARYNARKA WOJENNA W XVIII FINALE WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

W niedzielę, 10 stycznia, odbędzie się XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku Marynarka Wojenna wesprze organizatorów akcji od Gdyni, przez Ustkę, aż do Świnoujścia. Będzie można wylicytować rejs okrętem podwodnym lub jachtem szkolnym. Będzie można zobaczyć pokaz musztry Kompanii i Orkiestry Reprezentacyjnej MW. Marynarze będą również kwestować na ulicach. W tym roku zebrane fundusze przeznaczone zostaną dla dzieci z chorobami onkologicznymi.

Główną atrakcją, którą oferuje Marynarka Wojenna na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest rejs okrętem podwodnym. Chętni, którzy chcą wesprzeć charytatywną akcję Jurka Owsiaka mogą licytować rejs na portalu www.allegro.pl. Tam znajdą także wszystkie warunki udziału w aukcji. W tej chwili wylicytowana kwota za rejs okrętem podwodnym przekroczyła 10 000 złotych i jest na 7 miejscu wśród wszystkich aukcji.

W Gdyni, główne przedsięwzięcia związane z udziałem Marynarki Wojennej organizowane są w oparciu o Klub Marynarki Wojennej „Riwiera” (ul. Zawiszy Czarnego 1).

godz. 12.00 - przed Klubem MW „Riwiera”
· Koncert w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej
· Pokaz musztry paradnej w wykonaniu Kompanii Reprezentacyjnej MW
· Żołnierski poczęstunek dla uczestników Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
· Zbiórka pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


godz. 12.30 – 15.30 - sala kolumnowa Klubu MW
· Minikoncert Zespołu Wokalnego Klubu MW „Riwiera”
· Występ zespołów tanecznych „Małe Róże” i „Róże Wiatru” z Klubu MW
· Prezentacja układu tanecznego w wykonaniu gimnastyczki Aleksandry Zbroś
· Pokaz tańca BREAK DANCE
· Występ słuchaczy Gdyńskiej Szkoły Artystycznej
· Występ zespołu "MNUSTFO" z VI Liceum Ogólnokształcącego
· Prezentacja Akademii Marynarki Wojennej
· Występ zespołu wokalnego "ESKADRA" i Tańca Współczesnego "FULL OF GRAISE" z Klubu Garnizonowego w Gdyni Babich Dołach
· Występ artystów z Klubu Garnizonowego w Siemirowicach
· Prezentacja Bractwa Rycerskiego „Obrońcy Zamku Puckiego”
godz. 12.30 – 15.30 - sala kolumnowa Klubu MW – przedsięwzięcia towarzyszące
· Sprzedaż gadżetów w sklepiku Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
· Makijaż dla dzieci
· Masaż relaksacyjny firmy „Dr Massage”
· Rozgrywki szachowe
· Licytacje gadżetów WOŚP i Marynarki Wojennej
· Konkursy i quizy dla uczestników WOŚP

W XVIII Finale WOŚP weźmie udział Akademia Marynarki Wojennej. W Klubie MW „Riwiera” będzie można zobaczyć stoisko uczelni. AMW wystawi na licytację pamiątki marynistyczne oraz obrazy artystów koła sztuk pięknych AMW – „La Veine”. Ponadto uczelnia, chce wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, oferując 5- dniowy rejs jachtem AMW typu Delphia – Admirał Dickmann. Licytować ja można na portalu www.allegro.pl. Podczas licytacji w Teatrze Muzycznym, którą poprowadzi prezydent Gdyni, będzie można wylicytować m.in. jedno ze Złotych Serduszek WOŚP, których nabywcą od lat jest Akademia Marynarki Wojennej. Podchorążowie AMW będą kwestować na ulicach Gdyni, Rumi i Wejherowa.

W Świnoujściu kwestować będą marynarze z 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. W Miejskim Domu Kultury (ul. Wojska Polskiego 1/1) będzie można zobaczyć występy dzieci z Klubu Garnizonowego. Wieczorem, tuz przed „Światełkiem do nieba” (19:35 do 19:55) na placu Mickiewicza zagra Orkiestra Garnizonowa 8 FOW.

W Ustce, w najbliższą niedzielę będzie można spotkać marynarzy kwestujących na rzecz Orkiestry. Od godziny 11:00 dla mieszkańców miasta przygotowano występy artystów z Klubu Garnizonowego w Ustce i Klubu Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej. Dowódcy jednostek usteckiego garnizonu przeznaczyli na licytację pamiątki marynarskie. Natomiast już w piątek, 8 stycznia pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierane będą w usteckim Centrum Szkolenia MW.

kmdr por. Bartosz Zajda
rzecznik prasowy Dowódcy Marynarki Wojennej


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Niedziela [10.01.2010, 13:57:46] • [IP: 80.245.181.**]

W Świnoujściu jaka marynarka takie imprezy. po co to pisać w ogóle przecież to żenada i wstyd. Nie wierzę w to, że panu rzecznikowi zależy na złej opinii o MW.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■