POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [18.02.2010, 07:44:54] • Świnoujście

Pływające domy przy wyspie Karsibór?

Pływające domy przy wyspie Karsibór?

fot. Andrzej Ryfczyński

Od co najmniej kilku miesięcy karsiborski port jachtowy, zwany „basenem U-Bootów” jest wystawiony na sprzedaż. Obecnie właścicielem terenu jest hotelarz z Międzyzdrojów. Okazuje się, że nieruchomością zainteresowana jest zagraniczna firma, która przy wyspie chce wybudować pierwsze pływające osiedle mieszkalne w Polsce!

Basen ma prawie 30 tysięcy m2 powierzchni, pomosty do cumowania i wyjście bezpośrednio do Kanału Piastowskiego. Może pełnić różnorodne funkcje: mariny żeglarskiej, basenu przeładunkowego lub np. miejsca postoju… pływających domów!

Na taki właśnie pomysł wpadł jeden z przedsiębiorców, zainteresowany ofertą. Czeka on jednak aż cena za nieruchomość… spadnie.

– Obecna jest ona zaporowa. Jeżeli spadnie do określonego poziomu, będziemy zastanawiać się nad budową pierwszego w Polsce osiedla na wodzie! - mówi Pan Romuald, przedstawiciel zachodniego konsorcjum zainteresowanego akwenem.

Pływające domy przy wyspie Karsibór?

fot. internauta

Domy na wodzie to ostatnio hit na całym świecie. Szczególnie (ale nie tylko) wśród znudzonych bogaczy. W większości krajów świata przepisy dotyczące domów na wodzie nie są tak rygorystyczne, jak w przypadku tradycyjnego budownictwa naziemnego. W związku z tym architekci, projektujący tego typu konstrukcje, mogą puścić wodze fantazji i nie przejmować się choćby przepisami o stałym oddziaływaniu na otoczenie. Nierzadko więc dzięki temu powstają prawdziwe budowlane dzieła sztuki. I wbrew opiniom, cena luksusowego pływającego domu nie przekracza ceny podobnej nieruchomości na lądzie!

O tym, czy w Karsiborze powstanie pływające osiedle dowiemy się już wkrótce. Chyba, że któryś z naszych czytelników ma pod ręką 3 miliony złotych i uprzedzi Pana Romualda, realizując w karsiborskim basenie swój pomysł.

Nie wiadomo do końca za ile i w jakich okolicznościach basen trafił w ręce mieszkańca Międzyzdrojów. Jedno jest pewne, pan Karol na tej inwestycji sprzed wielu lat na pewno nie straci…

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 73, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 73

Gość • Piątek [19.02.2010, 11:28:11] • [IP: 83.21.159.***]

Teren tego basenu powinien być tylko i wyłącznie w polskich rękach.Panie Karolu... niech się Pan zastanowi czy to sprzedawać czy wydzierżawić czy samemu zająć się czymś co przyniesie kasę i chwałę regionowi. Nie chcę by w tym miejscu były wysepki obcego landu.

Gość • Piątek [19.02.2010, 07:42:05] • [IP: 80.245.178.***]

To że Polska zostaje rozsprzedawana to niestety wiadomo od 01.05.2004 i niestety sami na to zaakceptowaliśmy tylko żeby się nie okazało za kilka lat że teren tego basenu był wart dziesięć razy więcej bo wtedy już winnych nie znajdziemy.

Gość • Piątek [19.02.2010, 05:10:37] • [IP: 193.219.192.***]

a widzieliscie blondyne karola?

Żaczek • Czwartek [18.02.2010, 23:41:03] • [IP: 93.94.184.**]

Nawet nie mamy porządnego klubu który szkoliłby młodzież regatowo. Cztery wiatry to prywatny klub z który płacą grosze o miasta i doprowadzają budynki i nabrzeża do ruiny, a Kotwica to ostoja" leśnych dziadków". Zero młodości. Sopot potrafi. przyciąga chętnych z kraju, organizuje regaty o znaczeniu mistrzowskim. W Świnoujściu w tym roku nie będzie żadnych regat w skali chociażby Mistrzostw Polski.

Gość • Czwartek [18.02.2010, 23:38:13] • [IP: 83.21.147.**]

Włączyć to do międzynarodowego szlaku żeglarskiego i to szybko! Region się rozwinie

Gość • Czwartek [18.02.2010, 23:36:48] • [IP: 83.21.147.**]

Fajny teren na stanicę wodną.Szkoda na domki na wodzie...

Gość • Czwartek [18.02.2010, 22:07:49] • [IP: 95.40.181.***]

E tam sprowadza swoje UBoty i zrobia atrakcje dle swoich emerytow z Wermachtu a wy prywaciaze za pre ojro bez mydla bedziecie sie pucowac.

Gość • Czwartek [18.02.2010, 21:59:43] • [IP: 92.42.114.**]

A gdzie w tym mieście stanica sportów wodnych. Nie ma chyba w Polsce lepszych warunków do budowania przyszłych młodych mistrzów w dyscyplinach takich jak kajakarstwo, żeglarstwo, windsurfing, sporty motorowodne.Nikogo nie interesuje przyszłość młodzieży ani sport amatorski.

Gość • Czwartek [18.02.2010, 21:27:22] • [IP: 195.117.222.***]

to ja bede tam hydraulik :P

Gość • Czwartek [18.02.2010, 21:12:21] • [IP: 79.162.169.***]

powstanie kolejna ostoja niemrow... i znow zatrudnie do pracy z bardzo dobra znajomoscia j niemieckiego... dno...

Gość • Czwartek [18.02.2010, 18:51:55] • [IP: 80.245.180.**]

I BEDZIE PLYWAJACY SYF!!

Gość • Czwartek [18.02.2010, 18:13:54] • [IP: 195.117.222.***]

REWELACYJNY POMYSŁ, BĘDZIE TO ZACHĘTA DO PRZYJAZDU DLA BOGATYCH EUROPEJCZYKÓW.

Gość • Czwartek [18.02.2010, 16:38:43] • [IP: 88.156.232.***]

Plywające domy to w Świnoujściu nie nowość.EuroTop dawno to zrobil na osiedlu Rycerska.

Gość • Czwartek [18.02.2010, 16:15:45] • [IP: 79.186.194.***]

oj tak:) prawdziwy prima aprilis

Gość • Czwartek [18.02.2010, 15:59:50] • [IP: 80.245.179.***]

oj administrator administrator z tekstem bylo poczekac do 1 kwietnia

Gość • Czwartek [18.02.2010, 14:38:39] • [IP: 83.15.113.***]

I latające spodki bajki piszesz!!

Gość • Czwartek [18.02.2010, 14:30:01] • [IP: 80.245.184.***]

Do gościa z 8, 45.Przyganiał kocioł garowi a sam robi błędy.Pisze" rozwuj".Czy uważasz, że to prawidłowa pisownia.Proponuję wykupić korepetycję.

Gość • Czwartek [18.02.2010, 14:29:56] • [IP: 192.168.100.***]

nie port jachtowy tylko przystań barkowa i ciekawe co na to powie ODRATRANS czyli właściciel ?

Gdzie są służby specjalne • Czwartek [18.02.2010, 14:27:51] • [IP: 83.21.133.***]

Dlaczego nasze służby specjalne (ABW, CBA etc.) nie zajmą się tą sprawą w jaki sposób teren ten został sprzedany??Panowie do dzieła bo czytacie te informacje!!

Czempy • Czwartek [18.02.2010, 14:25:16] • [IP: 92.42.116.**]

DO. 195: Nie zrozumiałeś moich intencji. Nie piszę jak powinno być, tylko tyle, że przy obecnym podejściu miasta do tego typu spraw lepiej aby ktoś kto potrafi zagospodarować taki teren zrobił to zamiast pozostawiać to odłogiem. CO DO sprzedaży, jeżeli uważasz, że transakcja miała drugie dno - napisz o tym lub złóż doniesienie do prokuratury. Inaczej można potraktować to jako ukrywanie wiedzy o przestępstwie lub zachowanie które charakteryzuje Kaczyńskiego - WIEM ALE NIE POWIEM. Nadzór nad strategicznymi zasobami miasta zostaje oddawany w ważniejszych obszarach. Przekazanie nabrzeży do spółek i spółeczki, zamiar sprzedaży basenu północnego pod apartamenty, utrata przedsiębiorstwa komunalnego wskutek prywatyzacji na rzecz niemieckich firm (Koros chociażby), brak jakiegokolwiek wpływu na budowę gazoportu. NAPRAWDĘ basen omawiany w artykule to pikuś a nie nie chociażby Pan Pikuś.

zaoczny.com • Czwartek [18.02.2010, 14:07:06] • [IP: 217.97.193.***]

kolejne, fajne, stare miejsce będzie przekształcone w osiede :/

Gość • Czwartek [18.02.2010, 14:03:27] • [IP: 80.245.189.***]

no to rób -na co czekasz?

Gość • Czwartek [18.02.2010, 14:00:19] • [IP: 83.21.30.***]

A ja tam chciałam zrobić kebab bar.

Gość • Czwartek [18.02.2010, 13:59:13] • [IP: 83.11.137.**]

Dla kogo będa te domy??

Szader • Czwartek [18.02.2010, 13:53:29] • [IP: 217.97.199.**]

Kolejne piękne osiedle niemieckie.

Oglądasz 1-25 z 73
■ W niedzielę 19. listopada przeprowadzona zostanie IX edycja Biegu Pawła. Zapisy od 11.00, start o 12.00 na Górze Słowiańskiej w Worku za strzelnicą. Trasa wiedzie z G.Słowiańskiej do Jeziora Wolgastsee, dwa okrążenia jeziora i powrót na G.Sł. i liczy 12 km. Bieg ten jest zaliczany do klasyfikacji Międzynarodowej Ligii Biegowej Klubu Biegacza Jogging. Do zdobycia puchary ufundowane przez żonę i córkę śp. Pawła Dodka. Szczegóły w regulaminie na www.jogging.republika.pl ■
■ Policjanci współdziałając z SG zatrzymali 2 mężczyzn do wyjaśnienia, w sprawie kradzieży pojazdu Tesla (zdarzenie z dn. 15.11.br.) dalsze decyzje procesowe należeć będą do Prok. Rej. w Świnoujściu, prowadzącej śledztwo ■ Tesla odnaleziona w garażu przy ulicy Markiewicza ■ Groźny wypadek przed Międzyzdrojami, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Z naszych informacji wynika, że 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 2 osoby są zakleszczone w pojeździe ■ Funkcjonariusz straży granicznej oddał kilka strzałów w kierunku odjeżdżającej Tesli! Przeczytaj, co mówią mieszkańcy, którzy widzieli całe zajście! ■ Odzyskana tesla ponownie skradziona! Tym razem ze strzeżonego parkingu placówki Straży Granicznej w Świnoujściu ■ Magia Świąt wkrótce dotrze do Świnoujścia! W tym roku będzie dużo nowych ozdób! ■ Czytelnik: Przez takie ustawienie samochodów na promie mój znajomy spóźni się do pracy. Czytelnik postanowił poruszyć problem znany wielu świnoujścianom. Kolejki do promów to problem znany i poruszany na łamach portalu iswinoujscie.pl nie po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni. Mieszkaniec postanowił poruszyć kwestię ustawiania samochodów na Bieliku. Chodzi o konkretną sytuację, która miała miejsce w poniedziałek, 13 listopada w tzw. godzinach szczytu, czyli po godzinie 7:00, gdy kolejka na prom w centrum miasta była całkiem spora ■ Pod lupą świnoujskiej Prokuratury Rejonowej znalazł się PEC. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli jego pracownicy, a dokładniej członkowie związku zawodowego. Mowa tu o nowo powstałym Niezależnym Samorządnym Związku NSZZ "Solidarność", Zakładowej Organizacji Związkowej przy Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Świnoujściu, którego pracownicy są wyraźnie zaniepokojeni tym, co ich zdaniem dzieje się w spółce. Sprawa wydaje się być poważna, bo świnoujska prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie z art. 296§ 1 k.k, który dotyczy niegospodarności ■ Czytelnik: Komunikacyjny armageddon na Warszawskiej! Zróbcie coś z tym! ■ Spotkali się by bronić Konstytucji RP i uczcili pamięć mężczyzny, który podpalił się w Warszawie ■ Na Pomorzu Zachodnim nie będzie miejsca na nudę. Powstaną nowe atrakcje ■ Uwaga! Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w dniu 10 listopada 2017 roku (piątek) zakład będzie nieczynny ■ Staniszewski jak piła tarczowa. Flota - Dąb Dębno 5-2 ■ Trzy próby dokonania oszustwa metodą "na policjanta" odnotowano dziś w Świnoujściu. Żadna z nich nie okazała się - na szczęście - udana. W dwóch przypadkach emeryt, do którego dzwonili fałszywi funkcjonariusze Centralnego Biura Antyterrorystycznego, sami nabrali podejrzeń, w trzecim przypadku zaś oszczędności starszego pana uratował pracownik banku. Świnoujscy policjanci przestrzegają przed oszustami i zalecają ostrożność przy odebraniu podejrzanego telefonu ■ Wszystkich Świętych-dzień poświęcony pamięci tych. którzy przekroczyli już próg wieczności. Świnoujścianie odwiedzają groby bliskich zmarłych. W dniu 1 listopada autobusy Komunikacji Autobusowej wożą pasażerów bez biletów ■ 39 - letni pracownik budowy zasłabł w trakcie wchodzenia na dźwig! Akcja strażaków na kilkunastu metrach! ■ Uwaga! Przez najbliższe trzy tygodnie, w godzinach pomiędzy 23.00 a 6.00, Zakład Wodociągów i Kanalizacji będzie prowadził w lewobrzeżnej części miasta płukanie sieci wodociągowych. Może to spowodować w tych godzinach spadek ciśnienia wody ■