POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [18.02.2010, 07:44:54] • Świnoujście

Pływające domy przy wyspie Karsibór?

Pływające domy przy wyspie Karsibór?

fot. Andrzej Ryfczyński

Od co najmniej kilku miesięcy karsiborski port jachtowy, zwany „basenem U-Bootów” jest wystawiony na sprzedaż. Obecnie właścicielem terenu jest hotelarz z Międzyzdrojów. Okazuje się, że nieruchomością zainteresowana jest zagraniczna firma, która przy wyspie chce wybudować pierwsze pływające osiedle mieszkalne w Polsce!

Basen ma prawie 30 tysięcy m2 powierzchni, pomosty do cumowania i wyjście bezpośrednio do Kanału Piastowskiego. Może pełnić różnorodne funkcje: mariny żeglarskiej, basenu przeładunkowego lub np. miejsca postoju… pływających domów!

Na taki właśnie pomysł wpadł jeden z przedsiębiorców, zainteresowany ofertą. Czeka on jednak aż cena za nieruchomość… spadnie.

– Obecna jest ona zaporowa. Jeżeli spadnie do określonego poziomu, będziemy zastanawiać się nad budową pierwszego w Polsce osiedla na wodzie! - mówi Pan Romuald, przedstawiciel zachodniego konsorcjum zainteresowanego akwenem.

Pływające domy przy wyspie Karsibór?

fot. internauta

Domy na wodzie to ostatnio hit na całym świecie. Szczególnie (ale nie tylko) wśród znudzonych bogaczy. W większości krajów świata przepisy dotyczące domów na wodzie nie są tak rygorystyczne, jak w przypadku tradycyjnego budownictwa naziemnego. W związku z tym architekci, projektujący tego typu konstrukcje, mogą puścić wodze fantazji i nie przejmować się choćby przepisami o stałym oddziaływaniu na otoczenie. Nierzadko więc dzięki temu powstają prawdziwe budowlane dzieła sztuki. I wbrew opiniom, cena luksusowego pływającego domu nie przekracza ceny podobnej nieruchomości na lądzie!

O tym, czy w Karsiborze powstanie pływające osiedle dowiemy się już wkrótce. Chyba, że któryś z naszych czytelników ma pod ręką 3 miliony złotych i uprzedzi Pana Romualda, realizując w karsiborskim basenie swój pomysł.

Nie wiadomo do końca za ile i w jakich okolicznościach basen trafił w ręce mieszkańca Międzyzdrojów. Jedno jest pewne, pan Karol na tej inwestycji sprzed wielu lat na pewno nie straci…

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 73, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 73

Gość • Piątek [19.02.2010, 11:28:11] • [IP: 83.21.159.***]

Teren tego basenu powinien być tylko i wyłącznie w polskich rękach.Panie Karolu... niech się Pan zastanowi czy to sprzedawać czy wydzierżawić czy samemu zająć się czymś co przyniesie kasę i chwałę regionowi. Nie chcę by w tym miejscu były wysepki obcego landu.

Gość • Piątek [19.02.2010, 07:42:05] • [IP: 80.245.178.***]

To że Polska zostaje rozsprzedawana to niestety wiadomo od 01.05.2004 i niestety sami na to zaakceptowaliśmy tylko żeby się nie okazało za kilka lat że teren tego basenu był wart dziesięć razy więcej bo wtedy już winnych nie znajdziemy.

Gość • Piątek [19.02.2010, 05:10:37] • [IP: 193.219.192.***]

a widzieliscie blondyne karola?

Żaczek • Czwartek [18.02.2010, 23:41:03] • [IP: 93.94.184.**]

Nawet nie mamy porządnego klubu który szkoliłby młodzież regatowo. Cztery wiatry to prywatny klub z który płacą grosze o miasta i doprowadzają budynki i nabrzeża do ruiny, a Kotwica to ostoja" leśnych dziadków". Zero młodości. Sopot potrafi. przyciąga chętnych z kraju, organizuje regaty o znaczeniu mistrzowskim. W Świnoujściu w tym roku nie będzie żadnych regat w skali chociażby Mistrzostw Polski.

Gość • Czwartek [18.02.2010, 23:38:13] • [IP: 83.21.147.**]

Włączyć to do międzynarodowego szlaku żeglarskiego i to szybko! Region się rozwinie

Gość • Czwartek [18.02.2010, 23:36:48] • [IP: 83.21.147.**]

Fajny teren na stanicę wodną.Szkoda na domki na wodzie...

Gość • Czwartek [18.02.2010, 22:07:49] • [IP: 95.40.181.***]

E tam sprowadza swoje UBoty i zrobia atrakcje dle swoich emerytow z Wermachtu a wy prywaciaze za pre ojro bez mydla bedziecie sie pucowac.

Gość • Czwartek [18.02.2010, 21:59:43] • [IP: 92.42.114.**]

A gdzie w tym mieście stanica sportów wodnych. Nie ma chyba w Polsce lepszych warunków do budowania przyszłych młodych mistrzów w dyscyplinach takich jak kajakarstwo, żeglarstwo, windsurfing, sporty motorowodne.Nikogo nie interesuje przyszłość młodzieży ani sport amatorski.

Gość • Czwartek [18.02.2010, 21:27:22] • [IP: 195.117.222.***]

to ja bede tam hydraulik :P

Gość • Czwartek [18.02.2010, 21:12:21] • [IP: 79.162.169.***]

powstanie kolejna ostoja niemrow... i znow zatrudnie do pracy z bardzo dobra znajomoscia j niemieckiego... dno...

Gość • Czwartek [18.02.2010, 18:51:55] • [IP: 80.245.180.**]

I BEDZIE PLYWAJACY SYF!!

Gość • Czwartek [18.02.2010, 18:13:54] • [IP: 195.117.222.***]

REWELACYJNY POMYSŁ, BĘDZIE TO ZACHĘTA DO PRZYJAZDU DLA BOGATYCH EUROPEJCZYKÓW.

Gość • Czwartek [18.02.2010, 16:38:43] • [IP: 88.156.232.***]

Plywające domy to w Świnoujściu nie nowość.EuroTop dawno to zrobil na osiedlu Rycerska.

Gość • Czwartek [18.02.2010, 16:15:45] • [IP: 79.186.194.***]

oj tak:) prawdziwy prima aprilis

Gość • Czwartek [18.02.2010, 15:59:50] • [IP: 80.245.179.***]

oj administrator administrator z tekstem bylo poczekac do 1 kwietnia

Gość • Czwartek [18.02.2010, 14:38:39] • [IP: 83.15.113.***]

I latające spodki bajki piszesz!!

Gość • Czwartek [18.02.2010, 14:30:01] • [IP: 80.245.184.***]

Do gościa z 8, 45.Przyganiał kocioł garowi a sam robi błędy.Pisze" rozwuj".Czy uważasz, że to prawidłowa pisownia.Proponuję wykupić korepetycję.

Gość • Czwartek [18.02.2010, 14:29:56] • [IP: 192.168.100.***]

nie port jachtowy tylko przystań barkowa i ciekawe co na to powie ODRATRANS czyli właściciel ?

Gdzie są służby specjalne • Czwartek [18.02.2010, 14:27:51] • [IP: 83.21.133.***]

Dlaczego nasze służby specjalne (ABW, CBA etc.) nie zajmą się tą sprawą w jaki sposób teren ten został sprzedany??Panowie do dzieła bo czytacie te informacje!!

Czempy • Czwartek [18.02.2010, 14:25:16] • [IP: 92.42.116.**]

DO. 195: Nie zrozumiałeś moich intencji. Nie piszę jak powinno być, tylko tyle, że przy obecnym podejściu miasta do tego typu spraw lepiej aby ktoś kto potrafi zagospodarować taki teren zrobił to zamiast pozostawiać to odłogiem. CO DO sprzedaży, jeżeli uważasz, że transakcja miała drugie dno - napisz o tym lub złóż doniesienie do prokuratury. Inaczej można potraktować to jako ukrywanie wiedzy o przestępstwie lub zachowanie które charakteryzuje Kaczyńskiego - WIEM ALE NIE POWIEM. Nadzór nad strategicznymi zasobami miasta zostaje oddawany w ważniejszych obszarach. Przekazanie nabrzeży do spółek i spółeczki, zamiar sprzedaży basenu północnego pod apartamenty, utrata przedsiębiorstwa komunalnego wskutek prywatyzacji na rzecz niemieckich firm (Koros chociażby), brak jakiegokolwiek wpływu na budowę gazoportu. NAPRAWDĘ basen omawiany w artykule to pikuś a nie nie chociażby Pan Pikuś.

zaoczny.com • Czwartek [18.02.2010, 14:07:06] • [IP: 217.97.193.***]

kolejne, fajne, stare miejsce będzie przekształcone w osiede :/

Gość • Czwartek [18.02.2010, 14:03:27] • [IP: 80.245.189.***]

no to rób -na co czekasz?

Gość • Czwartek [18.02.2010, 14:00:19] • [IP: 83.21.30.***]

A ja tam chciałam zrobić kebab bar.

Gość • Czwartek [18.02.2010, 13:59:13] • [IP: 83.11.137.**]

Dla kogo będa te domy??

Szader • Czwartek [18.02.2010, 13:53:29] • [IP: 217.97.199.**]

Kolejne piękne osiedle niemieckie.

Oglądasz 1-25 z 73
■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■