POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [18.02.2010, 07:44:54] • Świnoujście

Pływające domy przy wyspie Karsibór?

Pływające domy przy wyspie Karsibór?

fot. Andrzej Ryfczyński

Od co najmniej kilku miesięcy karsiborski port jachtowy, zwany „basenem U-Bootów” jest wystawiony na sprzedaż. Obecnie właścicielem terenu jest hotelarz z Międzyzdrojów. Okazuje się, że nieruchomością zainteresowana jest zagraniczna firma, która przy wyspie chce wybudować pierwsze pływające osiedle mieszkalne w Polsce!

Basen ma prawie 30 tysięcy m2 powierzchni, pomosty do cumowania i wyjście bezpośrednio do Kanału Piastowskiego. Może pełnić różnorodne funkcje: mariny żeglarskiej, basenu przeładunkowego lub np. miejsca postoju… pływających domów!

Na taki właśnie pomysł wpadł jeden z przedsiębiorców, zainteresowany ofertą. Czeka on jednak aż cena za nieruchomość… spadnie.

– Obecna jest ona zaporowa. Jeżeli spadnie do określonego poziomu, będziemy zastanawiać się nad budową pierwszego w Polsce osiedla na wodzie! - mówi Pan Romuald, przedstawiciel zachodniego konsorcjum zainteresowanego akwenem.

Pływające domy przy wyspie Karsibór?

fot. internauta

Domy na wodzie to ostatnio hit na całym świecie. Szczególnie (ale nie tylko) wśród znudzonych bogaczy. W większości krajów świata przepisy dotyczące domów na wodzie nie są tak rygorystyczne, jak w przypadku tradycyjnego budownictwa naziemnego. W związku z tym architekci, projektujący tego typu konstrukcje, mogą puścić wodze fantazji i nie przejmować się choćby przepisami o stałym oddziaływaniu na otoczenie. Nierzadko więc dzięki temu powstają prawdziwe budowlane dzieła sztuki. I wbrew opiniom, cena luksusowego pływającego domu nie przekracza ceny podobnej nieruchomości na lądzie!

O tym, czy w Karsiborze powstanie pływające osiedle dowiemy się już wkrótce. Chyba, że któryś z naszych czytelników ma pod ręką 3 miliony złotych i uprzedzi Pana Romualda, realizując w karsiborskim basenie swój pomysł.

Nie wiadomo do końca za ile i w jakich okolicznościach basen trafił w ręce mieszkańca Międzyzdrojów. Jedno jest pewne, pan Karol na tej inwestycji sprzed wielu lat na pewno nie straci…

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 73, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 73

Gość • Piątek [19.02.2010, 11:28:11] • [IP: 83.21.159.***]

Teren tego basenu powinien być tylko i wyłącznie w polskich rękach.Panie Karolu... niech się Pan zastanowi czy to sprzedawać czy wydzierżawić czy samemu zająć się czymś co przyniesie kasę i chwałę regionowi. Nie chcę by w tym miejscu były wysepki obcego landu.

Gość • Piątek [19.02.2010, 07:42:05] • [IP: 80.245.178.***]

To że Polska zostaje rozsprzedawana to niestety wiadomo od 01.05.2004 i niestety sami na to zaakceptowaliśmy tylko żeby się nie okazało za kilka lat że teren tego basenu był wart dziesięć razy więcej bo wtedy już winnych nie znajdziemy.

Gość • Piątek [19.02.2010, 05:10:37] • [IP: 193.219.192.***]

a widzieliscie blondyne karola?

Żaczek • Czwartek [18.02.2010, 23:41:03] • [IP: 93.94.184.**]

Nawet nie mamy porządnego klubu który szkoliłby młodzież regatowo. Cztery wiatry to prywatny klub z który płacą grosze o miasta i doprowadzają budynki i nabrzeża do ruiny, a Kotwica to ostoja" leśnych dziadków". Zero młodości. Sopot potrafi. przyciąga chętnych z kraju, organizuje regaty o znaczeniu mistrzowskim. W Świnoujściu w tym roku nie będzie żadnych regat w skali chociażby Mistrzostw Polski.

Gość • Czwartek [18.02.2010, 23:38:13] • [IP: 83.21.147.**]

Włączyć to do międzynarodowego szlaku żeglarskiego i to szybko! Region się rozwinie

Gość • Czwartek [18.02.2010, 23:36:48] • [IP: 83.21.147.**]

Fajny teren na stanicę wodną.Szkoda na domki na wodzie...

Gość • Czwartek [18.02.2010, 22:07:49] • [IP: 95.40.181.***]

E tam sprowadza swoje UBoty i zrobia atrakcje dle swoich emerytow z Wermachtu a wy prywaciaze za pre ojro bez mydla bedziecie sie pucowac.

Gość • Czwartek [18.02.2010, 21:59:43] • [IP: 92.42.114.**]

A gdzie w tym mieście stanica sportów wodnych. Nie ma chyba w Polsce lepszych warunków do budowania przyszłych młodych mistrzów w dyscyplinach takich jak kajakarstwo, żeglarstwo, windsurfing, sporty motorowodne.Nikogo nie interesuje przyszłość młodzieży ani sport amatorski.

Gość • Czwartek [18.02.2010, 21:27:22] • [IP: 195.117.222.***]

to ja bede tam hydraulik :P

Gość • Czwartek [18.02.2010, 21:12:21] • [IP: 79.162.169.***]

powstanie kolejna ostoja niemrow... i znow zatrudnie do pracy z bardzo dobra znajomoscia j niemieckiego... dno...

Gość • Czwartek [18.02.2010, 18:51:55] • [IP: 80.245.180.**]

I BEDZIE PLYWAJACY SYF!!

Gość • Czwartek [18.02.2010, 18:13:54] • [IP: 195.117.222.***]

REWELACYJNY POMYSŁ, BĘDZIE TO ZACHĘTA DO PRZYJAZDU DLA BOGATYCH EUROPEJCZYKÓW.

Gość • Czwartek [18.02.2010, 16:38:43] • [IP: 88.156.232.***]

Plywające domy to w Świnoujściu nie nowość.EuroTop dawno to zrobil na osiedlu Rycerska.

Gość • Czwartek [18.02.2010, 16:15:45] • [IP: 79.186.194.***]

oj tak:) prawdziwy prima aprilis

Gość • Czwartek [18.02.2010, 15:59:50] • [IP: 80.245.179.***]

oj administrator administrator z tekstem bylo poczekac do 1 kwietnia

Gość • Czwartek [18.02.2010, 14:38:39] • [IP: 83.15.113.***]

I latające spodki bajki piszesz!!

Gość • Czwartek [18.02.2010, 14:30:01] • [IP: 80.245.184.***]

Do gościa z 8, 45.Przyganiał kocioł garowi a sam robi błędy.Pisze" rozwuj".Czy uważasz, że to prawidłowa pisownia.Proponuję wykupić korepetycję.

Gość • Czwartek [18.02.2010, 14:29:56] • [IP: 192.168.100.***]

nie port jachtowy tylko przystań barkowa i ciekawe co na to powie ODRATRANS czyli właściciel ?

Gdzie są służby specjalne • Czwartek [18.02.2010, 14:27:51] • [IP: 83.21.133.***]

Dlaczego nasze służby specjalne (ABW, CBA etc.) nie zajmą się tą sprawą w jaki sposób teren ten został sprzedany??Panowie do dzieła bo czytacie te informacje!!

Czempy • Czwartek [18.02.2010, 14:25:16] • [IP: 92.42.116.**]

DO. 195: Nie zrozumiałeś moich intencji. Nie piszę jak powinno być, tylko tyle, że przy obecnym podejściu miasta do tego typu spraw lepiej aby ktoś kto potrafi zagospodarować taki teren zrobił to zamiast pozostawiać to odłogiem. CO DO sprzedaży, jeżeli uważasz, że transakcja miała drugie dno - napisz o tym lub złóż doniesienie do prokuratury. Inaczej można potraktować to jako ukrywanie wiedzy o przestępstwie lub zachowanie które charakteryzuje Kaczyńskiego - WIEM ALE NIE POWIEM. Nadzór nad strategicznymi zasobami miasta zostaje oddawany w ważniejszych obszarach. Przekazanie nabrzeży do spółek i spółeczki, zamiar sprzedaży basenu północnego pod apartamenty, utrata przedsiębiorstwa komunalnego wskutek prywatyzacji na rzecz niemieckich firm (Koros chociażby), brak jakiegokolwiek wpływu na budowę gazoportu. NAPRAWDĘ basen omawiany w artykule to pikuś a nie nie chociażby Pan Pikuś.

zaoczny.com • Czwartek [18.02.2010, 14:07:06] • [IP: 217.97.193.***]

kolejne, fajne, stare miejsce będzie przekształcone w osiede :/

Gość • Czwartek [18.02.2010, 14:03:27] • [IP: 80.245.189.***]

no to rób -na co czekasz?

Gość • Czwartek [18.02.2010, 14:00:19] • [IP: 83.21.30.***]

A ja tam chciałam zrobić kebab bar.

Gość • Czwartek [18.02.2010, 13:59:13] • [IP: 83.11.137.**]

Dla kogo będa te domy??

Szader • Czwartek [18.02.2010, 13:53:29] • [IP: 217.97.199.**]

Kolejne piękne osiedle niemieckie.

Oglądasz 1-25 z 73
■ W ostatnim meczu jesieni rozegranym przed własną publicznością, piłkarze Floty Świnoujście ulegli aspirującemu do ekstraklasy Zagłębiu Lubin 1:2 ■ 23- latek włamał się do altany na działce. Wpadł bo na miejscu zostawił swój dowód osobisty. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który włamał się do jednej z altan na terenie ogrodów działkowych, skąd ukradł dekoder telewizyjny o wartości 100 zł. Sprawca zostawił mundurowym wyraźny trop, gdzie mogą go szukać bo na miejscu włamania zostawił swój dowód osobisty. ■ Urząd Miasta informuję, iż od dnia 21 listopada od godz. 1200 do dnia 22 listopada 2014 do godz. 1800, w związku z prowadzonymi pracami w pasie drogowym, wyłączony z ruchu zastanie odcinek ul. Żeromskiego przy skrzyżowaniu z ul. Energetyków Objazd tego odcinka odcinka nastapi ulicami Kasprowicza i Energetyków. ■ Na ulicy Barlickiego 12 (czarny labrador) z czerwoną obrożą tel. 532787859 ■ Straż miejska zatrzymała trzech mężczyzn za nielegalny handel. Komendant Straży Miejskiej będąc po cywilnemu zauważył mężczyznę handlującego przed Centrum Handlowym Uznam. Okazało się, że to Słoweniec pochodzenia romskiego. Handlował nielegalnie perfumami, lornetkami, elektrycznymi maszynkami do golenia, zegarkami itp. Mężczyzna nie miał przy sobie żadnych dokumentów. ■ Policyjne kontrole działek przed zimą. Ogrody działkowe w okresie jesienno-zimowym to czas, kiedy częściej niż właściciele, mogą zaglądać na nie złodzieje, a także osoby bezdomne. Bezdomni szukają tam schronienia nad dachem, natomiast przestępcy możliwości wzbogacenia się cudzym kosztem. W minionych dniach świnoujscy policjanci przeprowadzili kontrole znajdujących się na terenie miasta działek. ■ Podajemy wyniki wyborów samorządowych w Świnoujściu. Zobacz, ile głosów zdobyli kandydaci na prezydenta oraz startujący do Rady Miasta. Prezentujemy szczegółowe wyniki ■ Jest wiele powodów do niepokoju. Nie wykluczam możliwości, po podliczeniu głosów, postulatu o powtórzeniu wyborów - powiedział minister Cezary Grabarczyk na antenie TVN24. ■ Mieszkańcy oddali aż 388 głosów nieważnych w głosowaniu na prezydenta Świnoujścia. Czy prawie 400 osób nie wiedziało jak głosować? Czy celowo oddali głos nieważny? Tego nie wiadomo. Pewne jest to, że jeszcze więcej głosów nieważnych wyborcy oddali w głosowaniu do Rady Miasta. Jak się okazuje było to ponad 1142 głosów co stanowi 8,5 % wszystkich oddanych głosów ■ Oficjalne wyniki! Wiemy, kto zasiądzie w Radzie Miasta ■ Wypadek w gazoporcie. Ukrainiec spadł z rusztowania. Na terenie gazoportu doszło do nieszczęśliwego wypadku. Obywatel Ukrainy spadł z rusztowania z wysokości trzech metrów. Mężczyzna został przetransportowany helikopterem do szpitala w Szczecinie. Na miejsce wezwano policję oraz lotnicze pogotowie ratunkowe. Pracownik gazoportu w momencie przybycia na miejsce śmigłowca był przytomny. ■ Zapaść w systemie przeliczania głosów wyborczych trwa. Miejska Komisja Wyborcza w Świnoujściu nie wznowiła pracy i oczekuje na dyspozycje z siedziby PKW w Warszawie. Tymczasem zapowiedziana na godzinę 15.00 konferencja prasowa szefostwa Państwowej Komisji Wyborczej w tej sprawie została odwołana. ■ Także w Świnoujściu członkowie Miejskiej Komisji wyborczej mają kłopoty w związku z awarią krajowego systemu informatycznego Państwowej Komisji Wyborczej. Miejska Komisja Wyborcza ogłosiła z tego powodu przymusową, kilkugodzinną przerwę w pacy. ■ Wyniki z 25 komisji: Żmurkiewicz-7201, Szczodry-2757, Jabłońska-1668 ■ Nie będzie drugiej tury wyborów prezydenta Świnoujścia - przynajmniej tak wynika z nieoficjalnych danych z blisko połowy z 27 obwodowych komisji wyborczych. ■ Do godziny 17:30 frekwencja wyborcza w Świnoujściu wynosiła 34.50 % Liczba wydanych kart do głosowania 11 356 ■ Flota Świnoujście zremisował z Pogonią Siedlce 1:1 ■ Miał wypadek na skuterze. Mówi, że złamał obojczyk i potrzebuje pomocy. Pan Tomasz w miniony poniedziałek miał wypadek na skuterze przy ulicy Roosevelta. Udał się do szpitala, niestety jak sam przyznał nie miał ubezpieczenia, przez co nie udzielono mu pomocy. Okazało się, że ma złamany obojczyk. Powinien mieć założony gips, niestety złamanie ochrania tylko chusta. ■