POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [18.02.2010, 07:44:54] • Świnoujście

Pływające domy przy wyspie Karsibór?

Pływające domy przy wyspie Karsibór?

fot. Andrzej Ryfczyński

Od co najmniej kilku miesięcy karsiborski port jachtowy, zwany „basenem U-Bootów” jest wystawiony na sprzedaż. Obecnie właścicielem terenu jest hotelarz z Międzyzdrojów. Okazuje się, że nieruchomością zainteresowana jest zagraniczna firma, która przy wyspie chce wybudować pierwsze pływające osiedle mieszkalne w Polsce!

Basen ma prawie 30 tysięcy m2 powierzchni, pomosty do cumowania i wyjście bezpośrednio do Kanału Piastowskiego. Może pełnić różnorodne funkcje: mariny żeglarskiej, basenu przeładunkowego lub np. miejsca postoju… pływających domów!

Na taki właśnie pomysł wpadł jeden z przedsiębiorców, zainteresowany ofertą. Czeka on jednak aż cena za nieruchomość… spadnie.

– Obecna jest ona zaporowa. Jeżeli spadnie do określonego poziomu, będziemy zastanawiać się nad budową pierwszego w Polsce osiedla na wodzie! - mówi Pan Romuald, przedstawiciel zachodniego konsorcjum zainteresowanego akwenem.

Pływające domy przy wyspie Karsibór?

fot. internauta

Domy na wodzie to ostatnio hit na całym świecie. Szczególnie (ale nie tylko) wśród znudzonych bogaczy. W większości krajów świata przepisy dotyczące domów na wodzie nie są tak rygorystyczne, jak w przypadku tradycyjnego budownictwa naziemnego. W związku z tym architekci, projektujący tego typu konstrukcje, mogą puścić wodze fantazji i nie przejmować się choćby przepisami o stałym oddziaływaniu na otoczenie. Nierzadko więc dzięki temu powstają prawdziwe budowlane dzieła sztuki. I wbrew opiniom, cena luksusowego pływającego domu nie przekracza ceny podobnej nieruchomości na lądzie!

O tym, czy w Karsiborze powstanie pływające osiedle dowiemy się już wkrótce. Chyba, że któryś z naszych czytelników ma pod ręką 3 miliony złotych i uprzedzi Pana Romualda, realizując w karsiborskim basenie swój pomysł.

Nie wiadomo do końca za ile i w jakich okolicznościach basen trafił w ręce mieszkańca Międzyzdrojów. Jedno jest pewne, pan Karol na tej inwestycji sprzed wielu lat na pewno nie straci…

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 73, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 73

Gość • Piątek [19.02.2010, 11:28:11] • [IP: 83.21.159.***]

Teren tego basenu powinien być tylko i wyłącznie w polskich rękach.Panie Karolu... niech się Pan zastanowi czy to sprzedawać czy wydzierżawić czy samemu zająć się czymś co przyniesie kasę i chwałę regionowi. Nie chcę by w tym miejscu były wysepki obcego landu.

Gość • Piątek [19.02.2010, 07:42:05] • [IP: 80.245.178.***]

To że Polska zostaje rozsprzedawana to niestety wiadomo od 01.05.2004 i niestety sami na to zaakceptowaliśmy tylko żeby się nie okazało za kilka lat że teren tego basenu był wart dziesięć razy więcej bo wtedy już winnych nie znajdziemy.

Gość • Piątek [19.02.2010, 05:10:37] • [IP: 193.219.192.***]

a widzieliscie blondyne karola?

Żaczek • Czwartek [18.02.2010, 23:41:03] • [IP: 93.94.184.**]

Nawet nie mamy porządnego klubu który szkoliłby młodzież regatowo. Cztery wiatry to prywatny klub z który płacą grosze o miasta i doprowadzają budynki i nabrzeża do ruiny, a Kotwica to ostoja" leśnych dziadków". Zero młodości. Sopot potrafi. przyciąga chętnych z kraju, organizuje regaty o znaczeniu mistrzowskim. W Świnoujściu w tym roku nie będzie żadnych regat w skali chociażby Mistrzostw Polski.

Gość • Czwartek [18.02.2010, 23:38:13] • [IP: 83.21.147.**]

Włączyć to do międzynarodowego szlaku żeglarskiego i to szybko! Region się rozwinie

Gość • Czwartek [18.02.2010, 23:36:48] • [IP: 83.21.147.**]

Fajny teren na stanicę wodną.Szkoda na domki na wodzie...

Gość • Czwartek [18.02.2010, 22:07:49] • [IP: 95.40.181.***]

E tam sprowadza swoje UBoty i zrobia atrakcje dle swoich emerytow z Wermachtu a wy prywaciaze za pre ojro bez mydla bedziecie sie pucowac.

Gość • Czwartek [18.02.2010, 21:59:43] • [IP: 92.42.114.**]

A gdzie w tym mieście stanica sportów wodnych. Nie ma chyba w Polsce lepszych warunków do budowania przyszłych młodych mistrzów w dyscyplinach takich jak kajakarstwo, żeglarstwo, windsurfing, sporty motorowodne.Nikogo nie interesuje przyszłość młodzieży ani sport amatorski.

Gość • Czwartek [18.02.2010, 21:27:22] • [IP: 195.117.222.***]

to ja bede tam hydraulik :P

Gość • Czwartek [18.02.2010, 21:12:21] • [IP: 79.162.169.***]

powstanie kolejna ostoja niemrow... i znow zatrudnie do pracy z bardzo dobra znajomoscia j niemieckiego... dno...

Gość • Czwartek [18.02.2010, 18:51:55] • [IP: 80.245.180.**]

I BEDZIE PLYWAJACY SYF!!

Gość • Czwartek [18.02.2010, 18:13:54] • [IP: 195.117.222.***]

REWELACYJNY POMYSŁ, BĘDZIE TO ZACHĘTA DO PRZYJAZDU DLA BOGATYCH EUROPEJCZYKÓW.

Gość • Czwartek [18.02.2010, 16:38:43] • [IP: 88.156.232.***]

Plywające domy to w Świnoujściu nie nowość.EuroTop dawno to zrobil na osiedlu Rycerska.

Gość • Czwartek [18.02.2010, 16:15:45] • [IP: 79.186.194.***]

oj tak:) prawdziwy prima aprilis

Gość • Czwartek [18.02.2010, 15:59:50] • [IP: 80.245.179.***]

oj administrator administrator z tekstem bylo poczekac do 1 kwietnia

Gość • Czwartek [18.02.2010, 14:38:39] • [IP: 83.15.113.***]

I latające spodki bajki piszesz!!

Gość • Czwartek [18.02.2010, 14:30:01] • [IP: 80.245.184.***]

Do gościa z 8, 45.Przyganiał kocioł garowi a sam robi błędy.Pisze" rozwuj".Czy uważasz, że to prawidłowa pisownia.Proponuję wykupić korepetycję.

Gość • Czwartek [18.02.2010, 14:29:56] • [IP: 192.168.100.***]

nie port jachtowy tylko przystań barkowa i ciekawe co na to powie ODRATRANS czyli właściciel ?

Gdzie są służby specjalne • Czwartek [18.02.2010, 14:27:51] • [IP: 83.21.133.***]

Dlaczego nasze służby specjalne (ABW, CBA etc.) nie zajmą się tą sprawą w jaki sposób teren ten został sprzedany??Panowie do dzieła bo czytacie te informacje!!

Czempy • Czwartek [18.02.2010, 14:25:16] • [IP: 92.42.116.**]

DO. 195: Nie zrozumiałeś moich intencji. Nie piszę jak powinno być, tylko tyle, że przy obecnym podejściu miasta do tego typu spraw lepiej aby ktoś kto potrafi zagospodarować taki teren zrobił to zamiast pozostawiać to odłogiem. CO DO sprzedaży, jeżeli uważasz, że transakcja miała drugie dno - napisz o tym lub złóż doniesienie do prokuratury. Inaczej można potraktować to jako ukrywanie wiedzy o przestępstwie lub zachowanie które charakteryzuje Kaczyńskiego - WIEM ALE NIE POWIEM. Nadzór nad strategicznymi zasobami miasta zostaje oddawany w ważniejszych obszarach. Przekazanie nabrzeży do spółek i spółeczki, zamiar sprzedaży basenu północnego pod apartamenty, utrata przedsiębiorstwa komunalnego wskutek prywatyzacji na rzecz niemieckich firm (Koros chociażby), brak jakiegokolwiek wpływu na budowę gazoportu. NAPRAWDĘ basen omawiany w artykule to pikuś a nie nie chociażby Pan Pikuś.

zaoczny.com • Czwartek [18.02.2010, 14:07:06] • [IP: 217.97.193.***]

kolejne, fajne, stare miejsce będzie przekształcone w osiede :/

Gość • Czwartek [18.02.2010, 14:03:27] • [IP: 80.245.189.***]

no to rób -na co czekasz?

Gość • Czwartek [18.02.2010, 14:00:19] • [IP: 83.21.30.***]

A ja tam chciałam zrobić kebab bar.

Gość • Czwartek [18.02.2010, 13:59:13] • [IP: 83.11.137.**]

Dla kogo będa te domy??

Szader • Czwartek [18.02.2010, 13:53:29] • [IP: 217.97.199.**]

Kolejne piękne osiedle niemieckie.

Oglądasz 1-25 z 73
■ W dniach 1-2 października w Ośrodku Wypoczynkowym Graal odbędzie się IV Otwarty Turniej Scrabble o Puchar Prezydenta Świnoujścia. Rozpoczęcie turnieju o godzinie 11.00. Zapraszamy wszystkich miłośników scrabbli ■ Październik miesiącem walki z rakiem piersi! Zbadaj się w mammobusie, już 10 i 11 października! ■ Rada Miasta - Nie występują przesłanki do obniżenia podatku od nieruchomości w zakresie terminalu LNG. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta, wprowadzony został projekt uchwały, jako oświadczenie Rady Miasta, mówiące o tym, iż nie występują przesłanki do obniżenia na terenie gminy miasta Świnoujście, podatku od nieruchomości w zakresie terminalu gazowego im. Lecha Kaczyńskiego. ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta zatwierdziła wieloletnią prognozę finansową miasta na lata 2016-2028. Prognoza zakłada m.in przeznaczenie miliona złotych na utrzymanie przystani żeglarskiej w Łunowie. ■ Ponad godzinę trwała dyskusja nad zatwierdzeniem wieloletniej prognozy finansowej dla Świnoujścia. Kością niezgody stała się sprawa przyszłości przystani żeglarskiej.głosowanie w tej sprawie zaplanowano krótko po godzinie 15.30 ■ Prezydent Janusz Żmurkiewicz chce zorganizowania miejskiego referendum w sprawie budowy terminala kontenerowego w Świnoujściu ■ Morderca z Modrzejewskiej miał ponad 3 promile gdy katował swoją ofiarę. 44-latkowi grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności ■ Uwaga Seniorzy. Zostało jeszcze około 800 szczepionek przeciwko grypie! Już ponad 1400 świnoujścian, którzy ukończyli 60. rok życia, skorzystało z darmowego szczepienia przeciwko grypie. Zainteresowani powinni zgłosić się do izby przyjęć w szpitalu miejskim, znajdującej się na parterze budynku szpitala miejskiego przy ulicy Mieszka I 7, od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 14.00. Zgłaszając się na szczepienie należy wziąć ze sobą dowód osobisty ■ Dziki na betonowym placu! Ludzie uciekali w popłochu. Jak się okazuje nie tylko członkowie Komitetu Obrony Demokracji wychodzą na ulicę i protestują! Tym razem na ulice naszego miasta wyszły dziki! Nasi dzicy przyjaciele najprawdopodobniej zdecydowały się na strajk z powodu głodu i braku dzikich smakołyków. Zwierzęta dumnie przespacerowały się po samym centrum miasta. Swoją wędrówkę rozpoczęły od Wybrzeża Władysława IV, by następnie ruszyć na Plac Wolności. Przechodnie widząc watahę dzików uciekali w popłochu do pobliskich sklepów. - Zwierzęta głośno piszczały. Były bardzo głodne i co chwilę zaglądały do pojemników na śmieci w poszukiwaniu jedzenia- opisuje jeden ze świadków porannej przechadzki dzików ■ Chciał wciągnąć kobietę do lasu. Na szczęście, broniła się zaciekle. Usłyszała, jak idzie za nią. Nagle złapał ją za głowę i popchnął na ścieżkę. Rzucił się na nią i zaczął dusić. W niedzielny poranek na ścieżce rowerowej na ulicy Karsiborskiej 60-letnią kobietę napadł facet z twarzą oklejoną szarą taśmą. O mały włos, a doszłoby do tragedii ■ Oszukują seniorów - podają się za różnych pracowników, sprzedają także fałszywe monety. Szczecińscy policjanci odnotowali w ostatnich dniach przypadki kradzieży pieniędzy i biżuterii w mieszkaniach, do których wpuszczone zostały osoby nieznane właścicielom. Natomiast funkcjonariusze z Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa polegającego na oferowaniu złotych monet, które okazują się być zwykłymi monetami wartymi 1 zł. Policjanci ostrzegają przed kupnem na ulicy takich monet od przypadkowych osób. ■ Szczeciński sanepid przeprowadził kontrolę w rozlewni wody Żywiec w Mirosławcu. Znamy jej wyniki! Szczeciński sanepid skontrolował rozlewnię wody Żywiec w Mirosławcu w województwie zachodniopomorskim. Badania wykazały, że woda jest czysta. Nie wykryto w niej chemikaliów ani szkodliwych bakterii. Sanepid nie miał także zastrzeżeń do dezynfekcji linii produkcyjnej. ■ Zmiana organizacji pracy w Recepcji Centralnej szpitala. Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, iż od 01.10.2016 r. Recepcja Centralna czynna będzie od poniedziałku do soboty w godzinach od 7.00 do 20.00. W niedzielę i święta Pacjenci zgłaszający się do placówki w ramach usług Podstawowej Opieki Zdrowotnej (świątecznej i nocnej) lub Izby Przyjęć zgłaszają się bezpośrednio do miejsc, w którym świadczone są usługi medyczne ■ Już w najbliższą niedzielę, latawce poszybują w niebo! Jedenaste już świnoujskie święto latawca odbędzie się w najbliższą niedzielę 2. października 2016 r., na plaży koło Wiatraka. Początek o godz. 12.00. Rejestracja uczestników rozpocznie się od godziny 11.30. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych i całe rodziny. - Nasza impreza to już tradycja. Odbywa się co roku na przełomie września i października – mówią organizatorzy ze Świnoujskiej Akademii Karate Kyoukushin. – Mistrzostwa to doskonała okazja do aktywnego, wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu ■ Na starej promenadzie przy ulicy Żeromskiego tłum i błysk fleszy. Tego jeszcze u nas nie było! Sensacją sobotniego wieczoru jest kilkanaście leżących dzików. Zwierzęta wykopały sobie dół i urządziły w nim sypialnię. Kto śmielszy z przechodniów próbuje podejść bliżej. Zmyka jednak w popłochu, gdy z dołu wychyla się dziczy ryj ■ Widok na morze z prawie każdego apartamentu i tarasy z jacuzzi. Tak będzie wyglądał Baltic Park Fort. Na ulicy Uzdrowiskowej rozpoczęła się budowa apartamentowców. Aktualnie na terenie budowy trwają prace ziemne. To kolejny etap budowy kompleksu hotelowo- apartamentowego Baltic Park Molo, który powstaje w Świnoujściu. Pierwsza faza projektu obejmuje budowę pięciopiętrowego budynku z apartamentami i lokalami użytkowymi. Jak informuje na swojej stronie Zdrojowa Invest, Baltic Park Fort został zaprojektowany tak, aby widok na morze roztaczał się z większości apartamentów i tarasów. Mamy też dobrą wiadomość dla wszystkich fanów zabiegów SPA, projekt zakłada szeroką strefę Wellness& Spa dla swoich klientów ■