POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [18.02.2010, 07:44:54] • Świnoujście

Pływające domy przy wyspie Karsibór?

Pływające domy przy wyspie Karsibór?

fot. Andrzej Ryfczyński

Od co najmniej kilku miesięcy karsiborski port jachtowy, zwany „basenem U-Bootów” jest wystawiony na sprzedaż. Obecnie właścicielem terenu jest hotelarz z Międzyzdrojów. Okazuje się, że nieruchomością zainteresowana jest zagraniczna firma, która przy wyspie chce wybudować pierwsze pływające osiedle mieszkalne w Polsce!

Basen ma prawie 30 tysięcy m2 powierzchni, pomosty do cumowania i wyjście bezpośrednio do Kanału Piastowskiego. Może pełnić różnorodne funkcje: mariny żeglarskiej, basenu przeładunkowego lub np. miejsca postoju… pływających domów!

Na taki właśnie pomysł wpadł jeden z przedsiębiorców, zainteresowany ofertą. Czeka on jednak aż cena za nieruchomość… spadnie.

– Obecna jest ona zaporowa. Jeżeli spadnie do określonego poziomu, będziemy zastanawiać się nad budową pierwszego w Polsce osiedla na wodzie! - mówi Pan Romuald, przedstawiciel zachodniego konsorcjum zainteresowanego akwenem.

Pływające domy przy wyspie Karsibór?

fot. internauta

Domy na wodzie to ostatnio hit na całym świecie. Szczególnie (ale nie tylko) wśród znudzonych bogaczy. W większości krajów świata przepisy dotyczące domów na wodzie nie są tak rygorystyczne, jak w przypadku tradycyjnego budownictwa naziemnego. W związku z tym architekci, projektujący tego typu konstrukcje, mogą puścić wodze fantazji i nie przejmować się choćby przepisami o stałym oddziaływaniu na otoczenie. Nierzadko więc dzięki temu powstają prawdziwe budowlane dzieła sztuki. I wbrew opiniom, cena luksusowego pływającego domu nie przekracza ceny podobnej nieruchomości na lądzie!

O tym, czy w Karsiborze powstanie pływające osiedle dowiemy się już wkrótce. Chyba, że któryś z naszych czytelników ma pod ręką 3 miliony złotych i uprzedzi Pana Romualda, realizując w karsiborskim basenie swój pomysł.

Nie wiadomo do końca za ile i w jakich okolicznościach basen trafił w ręce mieszkańca Międzyzdrojów. Jedno jest pewne, pan Karol na tej inwestycji sprzed wielu lat na pewno nie straci…

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 73, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 73

Gość • Piątek [19.02.2010, 11:28:11] • [IP: 83.21.159.***]

Teren tego basenu powinien być tylko i wyłącznie w polskich rękach.Panie Karolu... niech się Pan zastanowi czy to sprzedawać czy wydzierżawić czy samemu zająć się czymś co przyniesie kasę i chwałę regionowi. Nie chcę by w tym miejscu były wysepki obcego landu.

Gość • Piątek [19.02.2010, 07:42:05] • [IP: 80.245.178.***]

To że Polska zostaje rozsprzedawana to niestety wiadomo od 01.05.2004 i niestety sami na to zaakceptowaliśmy tylko żeby się nie okazało za kilka lat że teren tego basenu był wart dziesięć razy więcej bo wtedy już winnych nie znajdziemy.

Gość • Piątek [19.02.2010, 05:10:37] • [IP: 193.219.192.***]

a widzieliscie blondyne karola?

Żaczek • Czwartek [18.02.2010, 23:41:03] • [IP: 93.94.184.**]

Nawet nie mamy porządnego klubu który szkoliłby młodzież regatowo. Cztery wiatry to prywatny klub z który płacą grosze o miasta i doprowadzają budynki i nabrzeża do ruiny, a Kotwica to ostoja" leśnych dziadków". Zero młodości. Sopot potrafi. przyciąga chętnych z kraju, organizuje regaty o znaczeniu mistrzowskim. W Świnoujściu w tym roku nie będzie żadnych regat w skali chociażby Mistrzostw Polski.

Gość • Czwartek [18.02.2010, 23:38:13] • [IP: 83.21.147.**]

Włączyć to do międzynarodowego szlaku żeglarskiego i to szybko! Region się rozwinie

Gość • Czwartek [18.02.2010, 23:36:48] • [IP: 83.21.147.**]

Fajny teren na stanicę wodną.Szkoda na domki na wodzie...

Gość • Czwartek [18.02.2010, 22:07:49] • [IP: 95.40.181.***]

E tam sprowadza swoje UBoty i zrobia atrakcje dle swoich emerytow z Wermachtu a wy prywaciaze za pre ojro bez mydla bedziecie sie pucowac.

Gość • Czwartek [18.02.2010, 21:59:43] • [IP: 92.42.114.**]

A gdzie w tym mieście stanica sportów wodnych. Nie ma chyba w Polsce lepszych warunków do budowania przyszłych młodych mistrzów w dyscyplinach takich jak kajakarstwo, żeglarstwo, windsurfing, sporty motorowodne.Nikogo nie interesuje przyszłość młodzieży ani sport amatorski.

Gość • Czwartek [18.02.2010, 21:27:22] • [IP: 195.117.222.***]

to ja bede tam hydraulik :P

Gość • Czwartek [18.02.2010, 21:12:21] • [IP: 79.162.169.***]

powstanie kolejna ostoja niemrow... i znow zatrudnie do pracy z bardzo dobra znajomoscia j niemieckiego... dno...

Gość • Czwartek [18.02.2010, 18:51:55] • [IP: 80.245.180.**]

I BEDZIE PLYWAJACY SYF!!

Gość • Czwartek [18.02.2010, 18:13:54] • [IP: 195.117.222.***]

REWELACYJNY POMYSŁ, BĘDZIE TO ZACHĘTA DO PRZYJAZDU DLA BOGATYCH EUROPEJCZYKÓW.

Gość • Czwartek [18.02.2010, 16:38:43] • [IP: 88.156.232.***]

Plywające domy to w Świnoujściu nie nowość.EuroTop dawno to zrobil na osiedlu Rycerska.

Gość • Czwartek [18.02.2010, 16:15:45] • [IP: 79.186.194.***]

oj tak:) prawdziwy prima aprilis

Gość • Czwartek [18.02.2010, 15:59:50] • [IP: 80.245.179.***]

oj administrator administrator z tekstem bylo poczekac do 1 kwietnia

Gość • Czwartek [18.02.2010, 14:38:39] • [IP: 83.15.113.***]

I latające spodki bajki piszesz!!

Gość • Czwartek [18.02.2010, 14:30:01] • [IP: 80.245.184.***]

Do gościa z 8, 45.Przyganiał kocioł garowi a sam robi błędy.Pisze" rozwuj".Czy uważasz, że to prawidłowa pisownia.Proponuję wykupić korepetycję.

Gość • Czwartek [18.02.2010, 14:29:56] • [IP: 192.168.100.***]

nie port jachtowy tylko przystań barkowa i ciekawe co na to powie ODRATRANS czyli właściciel ?

Gdzie są służby specjalne • Czwartek [18.02.2010, 14:27:51] • [IP: 83.21.133.***]

Dlaczego nasze służby specjalne (ABW, CBA etc.) nie zajmą się tą sprawą w jaki sposób teren ten został sprzedany??Panowie do dzieła bo czytacie te informacje!!

Czempy • Czwartek [18.02.2010, 14:25:16] • [IP: 92.42.116.**]

DO. 195: Nie zrozumiałeś moich intencji. Nie piszę jak powinno być, tylko tyle, że przy obecnym podejściu miasta do tego typu spraw lepiej aby ktoś kto potrafi zagospodarować taki teren zrobił to zamiast pozostawiać to odłogiem. CO DO sprzedaży, jeżeli uważasz, że transakcja miała drugie dno - napisz o tym lub złóż doniesienie do prokuratury. Inaczej można potraktować to jako ukrywanie wiedzy o przestępstwie lub zachowanie które charakteryzuje Kaczyńskiego - WIEM ALE NIE POWIEM. Nadzór nad strategicznymi zasobami miasta zostaje oddawany w ważniejszych obszarach. Przekazanie nabrzeży do spółek i spółeczki, zamiar sprzedaży basenu północnego pod apartamenty, utrata przedsiębiorstwa komunalnego wskutek prywatyzacji na rzecz niemieckich firm (Koros chociażby), brak jakiegokolwiek wpływu na budowę gazoportu. NAPRAWDĘ basen omawiany w artykule to pikuś a nie nie chociażby Pan Pikuś.

zaoczny.com • Czwartek [18.02.2010, 14:07:06] • [IP: 217.97.193.***]

kolejne, fajne, stare miejsce będzie przekształcone w osiede :/

Gość • Czwartek [18.02.2010, 14:03:27] • [IP: 80.245.189.***]

no to rób -na co czekasz?

Gość • Czwartek [18.02.2010, 14:00:19] • [IP: 83.21.30.***]

A ja tam chciałam zrobić kebab bar.

Gość • Czwartek [18.02.2010, 13:59:13] • [IP: 83.11.137.**]

Dla kogo będa te domy??

Szader • Czwartek [18.02.2010, 13:53:29] • [IP: 217.97.199.**]

Kolejne piękne osiedle niemieckie.

Oglądasz 1-25 z 73
■ Mieszkańcy, handlowcy i klienci targowiska przy Wojska Polskiego niepokoją się, jak będzie wyglądała modernizacja tej ulicy. Inwestycja rusza we wrześniu. Można się spodziewać krótkotrwałych, czasowych wyłączeń z ruchu – zapowiada Robert Karelus ■ Po ponad 30 latach, pożegnali się z mundurem... Na emeryturę odszedł st. sierż. Stanisław Kamiński oraz Asp. sztab. Dorota Paluszkiewicz. Dwóch funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu w minionym tygodniu pożegnało się z mundurem. Asp. sztab. Dorota Paluszkiewicz i st. sierż. Stanisław Kamiński w policyjnych strukturach przepracowali kilkadziesiąt lat. Jak podkreślali przełożeni i koledzy z pracy, przez lata dali się poznać jako sumienni i doświadczeni policjanci, którzy niejednokrotnie udowodnili swoje oddanie w służbie ■ Ostrzeżenie meteorologiczne od 20 lutego od godz. 15:00 do godz. 18:00 21 lutego, w rejonie wybrzeża oraz na Bałtyku, a także w rejonie powiatów przylegających do linii brzegowej prognozuje się występowanie silnego północno -zachodniego wiatru wiejącego ze średnią prędkością 35-55 km/h w porywach osiągającego prędkość do 86 km/h ■ Komitet Obrony Demokracji zbierał podpisy za referendum szkolnym ■ Właściciel uszkodzonego samochodu: Po uderzeniu ta Pani nie zatrzymała auta i nie sprawdziła w co uderzyła... Napisał do nas właściciel uszkodzonego samochodu, który w mailu opisał dokładny przebieg zdarzenia na parkingu przy ulicy Hołdu Pruskiego. Jak twierdzi, kierująca kobieta uderzyła w jego samochód i nawet nie sprawdziła czy coś się stało, chcąc wyjechać za wszelką cenę z parkingu ■ Stanowisko Grupy Morskiej na temat terminala kontenerowego: Odrzucenie przez nas projektu uchwały nie jest głosem ani za, ani przeciw jego budowie ■ Przyjechał do Polski, aby się rozerwać. Swoją przygodę zakończył bez butów i na izbie przyjęć... ■ Piękny Klif Lubiński od zawsze był miejscem ciekawym i ważnym. Piękny Klif Lubiński od zawsze był miejscem ciekawym i ważnym Już od dziejów starożytnych Lubin był ważnym miejscem tego regionu. Ja wspomnę kilka chwil ostatniego półwiecza mojego spotkania się na tym terenie. Pamiętam jak w pierwszych latach powojennych było ciężko. By ulżyć w życiu codziennym wraz z kolegą na przełomie lat 1959/60 po raz pierwszy wybrałem się rowerem nad jeziorko Turkusowe, by zdobyć trochę kredy do pomalowania mieszkania ■ Myśleli że pali się Kaufland... Jak się okazało, był to fałszywy alarm. Gdy przed godziną 13.00 pod Kaufland wezwane zostały wozy bojowe Państwowej Straży Pożarnej, pobliscy mieszkańcy myśleli że w płomieniach stanął Kaufland! Na szczęście okazało się, że powodem całego zamieszania była tylko czujka ■ SLD o terminalu kontenerowym: Stoimy po stronie mieszkańców, którzy oczekują życia w mieście, które jest czyste ekologicznie i ma czyste plaże. Zobacz film! ■ Na parkingu za ”Cechem” został zgubiony łańcuszek. Dla uczciwego znalazcy przewidziana jest nagroda ■ 25 Finał WOŚP podsumowany! Ostatecznie zebrano 260 565 złotych. Tradycyjnie już w Miejskiej Bibliotece Publicznej podsumowano świnoujski finał WOŚP. W naszym mieście ostatecznie udało się zebrać 260 565 złotych. To nie tylko efekt pracy świnoujskich wolontariuszy, ale także internautów, którzy wzięli udział w internetowych aukcjach. To właśnie dzięki nim ostateczna kwota nieznacznie wzrosła ■