POGODA

Reklama

Wydarzenia

Berserker's Team • Poniedziałek [06.09.2010, 11:32:38] • Świnoujście

Berserker podwójny medalista Mistrzostw Świata

Berserker podwójny medalista Mistrzostw Świata

fot. Berserker's Team

Pod koniec tegorocznych wakacji tj 20-22 sierpnia w Chorwackim Dakovie odbyły sie II MŚ Weteranów i I MŚ Kadetów i Juniorów w Grapplingu. W imprezie wzięło udział około 400 zawodniczek i zawodników z całego świata. Polskę reprezentowało dwóch zawodników, w weteranach zapaśnik startujący na olimpiadzie w Barcelonie, Andrzej Radomski a w Kadetach Oskar Pacholik z Berserker’s Team Świnoujście a jako sędzia i trener Łukasz Winiarski.

Pierwszego dnia w piątek rozegrane zostały kategorie weteranów No GI i GI. Andrzej Radomski w kat -110kg No GI po bardzo dobrych pojedynkach wygrał swoja kategorie zdobywając tym samym tytuł Mistrza Świata. Niestety w walce finałowej Andrzej odnowił kontuzje barku i nie mógł już kontynuować dalszej rywalizacji w formule GI.
W sobotę rozegrano walki kadetów i juniorów w formule No GI, gdzie w kategorii Kadet -65kg wystartował Oskar Pacholik. Mimo początkowego stresu Oskarek stoczył bardzo dobre pojedynki. W pierwszej walce spotkał się z reprezentantem gospodarzy Davidem Zevko, w drugiej walce również wygranej przed czasem pokonał Węgra Andrasa Nagy. W walce półfinałowej spotkał się z drugim z Chorwatów Andrejem Sariciem, niestety wystarczyła chwila nieuwagi i dekoncentracji a Chorwat złapał w trójkątne duszenie naszego zawodnika i mimo kilku prób ucieczki , wygrał walkę przed czasem. Oskar ostatecznie u klasyfikował się na trzecim miejscu.

Berserker podwójny medalista Mistrzostw Świata

fot. Berserker's Team

Następnego dnia rozpoczęto formułę GI, w której znacznie lepiej czuje się nasz zawodnik. W pierwszej walce spotkał się z Chorwatem, którego poddał już w 19 sekundzie latającą balachą Davidem Zevko (dźwignią łokciową) w drugiej walce duszeniem poddał zawodnika z Czech Erikiem Ciferskym. W półfinale duszeniem z za pleców skończył walkę z Węgrem Andrasem Nagy. W walce finałowej spotkał się ze starszym o rok ale bardzo doświadczonym Włochem Morim Ubaldinim. Pojedynek okazał się bardzo wyrównany, Oskar przegrywając na punkty w ostatnich sekundach wpiął się za plecy ale niestety nie utrzymał pozycji i nie dostał punktów dzięki, którym wałczyłby dalej w dogrywce. Pacholik wywalczył srebrny medal i tytuł Vice mistrza Świata Kadetów w kategorii -65kg GI.

Na koniec chcieliśmy podziękować sparing partnerom a w szczególności Patrykowi Chruścielowi za pomoc w przygotowaniach do tego chyba najważniejszego turnieju w dotychczasowej w karierze Oskara . A także Panu Januszowi Żmurkiewiczowi Prezydentowi Miasta Świnoujście za wsparcie finansowe wyjazdu na Mistrzostwa Świata.

Berserker podwójny medalista Mistrzostw Świata

fot. Berserker's Team

Podsumowując wyjazd należał do bardzo udanych i pozwolił zdobyć kolejne doświadczenia na międzynarodowych matach. Bardzo się cieszymy z sukcesu Oskara jest naszym wychowankiem, bardzo szybko rozwijającym się i dynamicznym. Liczymy na następne sukcesy, niestety liczy się to też z dużymi nakładami finansowymi związanymi z wyjazdami. Cały czas staramy się pozyskać sponsora, który umożliwi nam wyjazdy na bardziej prestiżowe imprezy w Polsce i zagranicą a tym samym pozwoli nam reprezentować nasze miasto i kraj.


komentarzy: 57, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 57

? • Poniedziałek [27.09.2010, 20:03:49] • [IP: 92.42.114.***]

to mój brat jestem z niego dumny $

Gość • Wtorek [21.09.2010, 11:38:50] • [IP: 93.94.185.**]

Na Zapasy mozesz sie zapisac w szkole nr.10 wtorek i czwartek godz.18.00 oraz sobota godz 14.00 w inne dni jest MMA I KICK BOXING.

Gość • Niedziela [19.09.2010, 20:01:05] • [IP: 80.245.179.**]

gdzie sie zapisać na zapasy

Gość • Sobota [18.09.2010, 15:56:17] • [IP: 93.94.185.**]

komu szczena opadla temu opadla Patryku.a co do walczenia do konca to zastanow sie co piszesz bo kichy nawaliliscie i tyle.pozdrowionka.

Gość • Czwartek [16.09.2010, 11:40:00] • [IP: 93.94.185.**]

Patryk i co z tym ha, ha, ha?he, he, he!

Patryk-berserkers team • Czwartek [09.09.2010, 18:17:40] • [IP: 109.243.143.***]

DO AZBESTO---musze cie zmartwić ale we wtorek przed treningiem Łukasz Winiarski przywiózł nam najradośniejszą wiadomość na jaką wszyscy w duchu liczyliśmy, mianowicie-- ZOSTAJEMY NA SALI. Chciałem podziekować serdecznie panu dyrektorowi i wszystkim osobom które staneły za nami murem w walce o sale. WIELKIE DZIĘKI w imieniu swoim i całego Berserkers Team Świnoujscie. a zawistnym pewnie szczęka opadła.ha ha ha. Berserkerzy sie nie poddają i walczą zawsze do końca. pozdrawiam wszystkich i zapraszamy na treningi, ,. ., ,. ., ,. .!

Gość • Czwartek [09.09.2010, 10:00:09] • [IP: 92.42.114.***]

Artykuł dotyczy czyiś osiągnięć ale jak zawsze ktoś znajdzie miejsce na wyciąganie brudów i prowokaję do zaczepki choćby słownej.To czy salę zabiorą nam z czystej złośliwości i prywatnych porachunków.Źle świadczy jedynie o osobie, która się do tego przyczynia. a nie powinno to mieć wpływu na zawodników i klub.To czy my będziemy w tej czy innej sali nie ma znaczenia bo tworzymy zgraną grupę i damy sobie rade wszędzie :) Mamy zgrany zespół a w nim siła przebicia :)

Azbesto • Czwartek [09.09.2010, 07:55:29] • [IP: 178.238.253.***]

do Patryk: Oczywiscie, ze klub po ostatnich wydarzeniach przestanie byc kojarzony z Dilerami/Przestepcami - z dobrze znanego wtajemniczonym powodu - nie chca juz miec z Panem Trenerem doczynienia. Klub przestanie sie rowniez kojarzyc z czymkolwiek w Swinoujsciu, bo straciliscie sale.

Patryk-berserkers team • Środa [08.09.2010, 17:56:49] • [IP: 109.243.124.***]

Mam prośbe do wszystkich czytelników aby przestali kojarzyć klub Berserker's Team Świnoujście i trenera Łukasza Winiarskiego z jakimiś dilerami itp... Powtarzacie bzdury które krążą po mieście wypowiedziane przez jakiegoś durnia któremu nie podoba sie sam nie wie co.Dajcie sobie na luz i dajcie nam trenować a nie niektórym żal d... ściska że idziemy do przodu nawet pod wiatr.Pamiętajcie wszyscy, że my sie tak łatwo nie damy, nas jest wielu, nas nie pokonacie.

Dodzia • Środa [08.09.2010, 14:00:14] • [IP: 188.146.246.***]

No, No Oskar. Gratulacje. ;)

Gość • Wtorek [07.09.2010, 22:47:23] • [IP: 80.245.186.**]

do Wtorek [07.09.2010, 18:21] • [IP: 178.238.253.***]a mowisz o papierach na pana trenera.Czytalem niezla lekturka

Azbesto • Wtorek [07.09.2010, 18:21:16] • [IP: 178.238.253.***]

do Wtorek [07.09.2010, 11:26] • [IP: 217.97.193.***] : No po ostatnich wydarzeniach raczej zaden dilerek nie bedzie chcial chodzic do Pana Trenera - - pozdrowienia dla wtajemniczonych:D:D

BT • Wtorek [07.09.2010, 15:08:56] • [IP: 80.245.180.***]

W grapplingu są zabronione dzwignie na kręgosłup, oraz dzwignie skrętowe na kolana. Nie można również stosować tzw." slamów' czyli rozbić przeciwnikiem o mate.Zasady są naprawdę obszerne i ciągle ulegają zminaną. Niemniej jednak grappling, BJJ a także submisson fighting to sporty pokrewne. Jeśli kogoś to bardziej interesuje w internecie można znalesc obszerne wytlumacznia oraz bardziej szczegółowe opisy na temat tych dyscyplin.

Gość • Wtorek [07.09.2010, 15:04:45] • [IP: 80.245.186.**]

do Wtorek [07.09.2010, 11:26] • [IP: 217.97.193.***]a ty widze bohaterek internetowy jestes

leszcz • Wtorek [07.09.2010, 11:57:53] • [IP: 217.97.193.**]

Dzięki eugenio! Czyli grappling to w sumie podobne jest do bjj?? W grapplingu nie na każdy staw te techniki sa dozwolone, co?? ;-)

Angie • Wtorek [07.09.2010, 11:30:16] • [IP: 79.190.99.**]

Bardzo się cieszę, że mój syn w tak młodym wieku osiągnął tak wiele. Jestem pełna podziwu, że pnie się w górę w tym co go pasjonuje, wkłada w to całe serce. Cały czas jest wzorowym uczniem, nigdy nie sprawiał mi żadnych problemów. Dziękuję wszystkim, którzy go wspierają, ćwiczą z nim, i go promują. Życzę wszystkim by mieli szansę spełniać swoje marzenia :)

Gość • Wtorek [07.09.2010, 11:26:19] • [IP: 217.97.193.***]

No może w końcu trener Oskara zajmie się prawdziwymi sportowcami a nie dilerami którzy trenowali w innym celu...

eugenio • Wtorek [07.09.2010, 10:53:38] • [IP: 178.238.253.***]

Do LESZCZA: W Judo mamy tylko dzwignie na staw lokciowy, a duszenie tylko przez polozenie krawedzi przedramienia na krtan lub tetnice szyjna. W BJJ technik MULTUM, na kazdy staw, ogromna ilosc duszen, nogami, rekami itp itd. Judo to glownie obalenia i prytrzymanie przeciwnika na ziemi przez 25sek.

Gość • Wtorek [07.09.2010, 10:52:46] • [IP: 217.97.193.**]

BRAWO OSKAR BRAWO!! TAK TRZYMAJ!!

Patryk-berserkers team • Wtorek [07.09.2010, 09:50:14] • [IP: 109.243.122.***]

Bardzo sie ciesze że sie udało i że mam w tym swój mały udział, trenowaliśmy bardzo ciężko 3 tygodnie przed wyjazdem Oskara do Chorwacji codziennie po 2 godziny czasami były to dwa treningi dziennie.Wiedziałem że jest presja ale Oskar mimo młodego wieku jest już zawodnikiem pełnej miary co udowodnił na tak dużej imprezie.Ciężka praca popłaca, ale nie zwalniamy tempa szykujemy sie teraz na zawody w BJJ, 16.10 LIGA Bjj. i 6.11 Mistrzostwa Polski w BJJ. Pozdrawiam berserkers team Świnoujście.

ciocia Gosia • Wtorek [07.09.2010, 08:50:44] • [IP: 83.21.93.***]

BRAWO OSKAREK !!serdecznie ci gratuluje!jesteś niesamowity!gdzie byś nie pojechał to i tak zdobędziesz medal!mama wybrała ci imie idealne!

leszcz • Wtorek [07.09.2010, 08:29:41] • [IP: 217.97.193.**]

Winiar, powiedz mi, tylko skrótowo: czym to się różni od judo?? Tzn, nie chodzi mi o regulamin punktowania za techniki. Chodzi mi bardziej o rodzaj technik. W judo są podcięcia, sprowadzenie do parteru, dźwignie, duszenia, itp. A w grapplingu jak to jest. Wyjaśnij proszę, albo ktoś z ekipy. Gratulacje dla Oskara.

Gość • Poniedziałek [06.09.2010, 23:44:34] • [IP: 178.238.251.***]

Dziwni ludzie uprawiają takie atawistyczne sporty.

Gość • Poniedziałek [06.09.2010, 22:30:12] • [IP: 87.207.134.***]

Szczecin Gratuluje!! Brawo!!

Martin • Poniedziałek [06.09.2010, 21:43:19] • [IP: 178.238.249.**]

Ozii nie wiedziełem no no gratuluje

Oglądasz 1-25 z 57
■ W Urzędzie Miasta odbyły się zwołane przez prezydenta konsultacje społeczne w sprawie zmiany granic jednostki pomocniczej miasta, jaką jest Dzielnica Uzdrowiskowa. Radni usłyszeli o pomysłach, które mogą budzić niepokój. Urzędnicy wykazywali się dużą powściągliwością przy udzielaniu odpowiedzi ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■