POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [07.10.2010, 15:57:50] • Świnoujście

Nowy autobus – zanim wyjechał na ulice – już się popsuł

Nowy autobus – zanim wyjechał na ulice – już się popsuł

fot. Sławomir Ryfczyński

Skontaktowali się z nami mieszkańcy bloków położonych przy siedzibie Komunikacji Autobusowej. Tłumaczyli, że jeden z nowych Solarisów, dopiero co zakupionych przez miasto, stoi zepsuty. Okazuje się, że nie działa specjalny czujnik od jednej z klap. Dlatego nie można uruchomić pojazdu.

To oczywiście żadna tragedia. Elektronika często szwankuje. Szkoda tylko, że w nowym autobusie.
- W sobotę mają wszystkie wyjechać uroczyście na ulice miasta a tu taki „klops” – mówi jeden z pracowników Komunikacji.

Nowy autobus – zanim wyjechał na ulice – już się popsuł

fot. Sławomir Ryfczyński

Firma musiała wezwać serwisanta, który na zlecenie spółki Solaris naprawia pojazdy. Okazuje się, że zepsuty czujnik to dość specjalistyczna część, którą trzeba sprowadzić. Czy zdążymy do soboty? Nie wiadomo.



W razie czego mamy jeszcze 9 innych nowych autobusów, więc nie będzie problemu z uroczystym wyjazdem na miasto. No chyba, że pójdą wszystkie czujniki…

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 80, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 80

Gośćrysio • Sobota [09.10.2010, 16:18:45] • [IP: 80.245.188.**]

pewnie produkowała firma krzak

Gość • Piątek [08.10.2010, 19:02:22] • [IP: 88.156.233.***]

Te z GPRS-u nadajesz?kosztowne to ło..

Gość • Piątek [08.10.2010, 17:14:52] • [IP: 217.97.193.***]

nowe auto ma prawo mieć usterki temu właśnie służy serwis. PRZESTAŃCIE BIĆ PIANĘ

Korbaczewski z Mławy. • Piątek [08.10.2010, 16:06:10] • [IP: 92.42.114.***]

Awarie po to są, zeby je usuwać.Wielkie halo z drobnej sprawy.Około 25% taboru autobus.w Berlinie to Solaris, firma kojarzona jest tam pozytywnie.Zdobywa dalsze rynki w Europie.Oryginalna, ciepła kolorystyka i logo miasta na autobusach, fajnie ożywiać będą miejski pejzaż i dlugo zostaną w pamięci przyjezdnych.To kapitalne znaczenie dla promocji miasta(brawo dla wydz.rozwoju)Dla tych, co nie potrafią wyjsć poza wlasne ograniczone horyzonty i bezmyślnie krytykują wszystko, należalo zakupić wozy drabiniaste.Bylby to transport na ich poziomie.To pisalem ja:platny pachołek zdrowego rozsądku.

wykpiarz • Piątek [08.10.2010, 14:36:43] • [IP: 77.114.49.**]

jasne...narzekajcie...mozejko pewnie kupilby mana albo merca...a solaris to 100% polska firma...trzeba popierac polskie produkty, a awarie zdarzaja sie nawet w hamerykanskich F16, ale to pewnie tez wina zmurasa a doniesli o tym zaniepokojeni mieszkancy mieszkajacy kolo hangarow hehehe. ciemnogrod:)

Gabi • Piątek [08.10.2010, 14:00:24] • [IP: 92.12.148.*]

Ten dyrektor ZKM-u to menda i zwykły prostak, precz komunisto !!

Gość • Piątek [08.10.2010, 13:18:31] • [IP: 95.129.224.***]

ta grafika na tych autobusach to porazka Myslalem jak i pewnie wiekszosc o czyms efektowniejszym. ..A tu jeszcze taaakie kolory do DUPY... auto jak auto * sie moze:>

Gość • Piątek [08.10.2010, 12:09:22] • [IP: 89.101.182.***]

HE HE HE HE HE Skontaktowali się z nami mieszkańcy bloków położonych przy siedzibie Komunikacji Autobusowej. A GDZIE BYL ZANIEPOKOJONY MIESZKANIEC !! CO ZA BZDURY

Gość • Piątek [08.10.2010, 11:07:45] • [IP: 80.245.179.***]

I to Polska właśnie 99% nie ma pojęcia o co chodzi z tym autobusem a rżną głupa aby zaistnieć bo inaczej nuda a w głowie pustka jak w stodole na wiosnę.nie znam się nie dyskutuję.

Gość • Piątek [08.10.2010, 11:04:21] • [IP: 80.245.189.***]

mrówa dobry ale strasznie niesłowny

Gość • Piątek [08.10.2010, 11:02:21] • [IP: 80.245.186.**]

A w Berlinie kupuja Solarisy:)))

Gość • Piątek [08.10.2010, 10:44:22] • [IP: 95.40.185.**]

Bubel i jeszcze raz bubel!

Gość • Piątek [08.10.2010, 10:06:15] • [IP: 83.21.27.***]

a kiedy te autobusy beda spelniac polska norme? to znaczy beda mialy poniszczone wnetrza, bedzie w nich smierdziec i bedzie syf jakich malo? pytam bo nie wiem czy moga tak jezdzic bez spelnienia polskiej normy, slyszalem ze polska norma ma byc podwyzszona i na pokladzie kazdego srodka komunikacji publicznej ma znajdowac sie minimum jeden spiacy menel.

Gość • Piątek [08.10.2010, 08:40:53] • [IP: 92.42.117.*]

Dobrze, że zespsuł się teraz a nie po gwarancji.

WARSZAWIAK!! • Piątek [08.10.2010, 08:40:51] • [IP: 10.0.0.***]

ZOBACZCIE NA YOU TUBE!!W SAMEJ WARSZAWIE PLONELO KILKANASCIE!!TO SZAJS KTORY NIE POWINIEN WYJEZDZAC NA ULICE BO NIEDAJ BOZE ZEBY SIE DRZWI NIE OTWORZYLY TO BY LUDZIE MIELI JAK W PIECU!!A ZOBACZYCIE W ZIME!!BO NIE ODPALI ŻADEN!!W WARSZAWIE GRZEJA CALA NOC ZEBY RANO WYJECHAL!!TYLKO IKARUSY ODPALAJA A SOLARIS DUPA!!ZOBACZYCIE

Gość • Piątek [08.10.2010, 08:34:16] • [IP: 93.94.188.***]

kolor fali to kolor sraczki...

Gość • Piątek [08.10.2010, 06:52:06] • [IP: 80.245.178.**]

Niech sobie kupią dobre gaśnice :)))))))))

ryynio • Piątek [08.10.2010, 00:44:20] • [IP: 83.249.30.***]

dziadowska firma która nie zrobila dokladnej kontroli przed oddaniem, to nie jest rakieta...a jezeli jest az tak skomplikowany to niech chociaz przez pierwszy tydzien serwisant bedzie na miejscu,

Gość • Piątek [08.10.2010, 00:28:49] • [IP: 93.94.188.***]

IP: 80.245.185.*** Sprzedaj IP tego śmierdziela. Chwastów trzeba unikać.

Gość • Czwartek [07.10.2010, 23:49:25] • [IP: 80.245.190.***]

no w końcu nowe busy ja jestem szczęśliwy ha

Gość • Czwartek [07.10.2010, 23:48:01] • [IP: 80.245.185.***]

i co ty na to możejko solaris to polska firma czy nie -pewnie że polska i taką usteką dupe zawracać wstydz się a wiecie że nie psuje ten co nic nie robi to jest znana firma polska przede wszystkim na świecie i ma renome a usterki jak usterki tak blache da się naprawić zmięcie poglądy i świnoujście mówie poważnie gazeta taka czy owaka powinna być poza ugrupowaniem

Gość • Czwartek [07.10.2010, 23:45:49] • [IP: 93.94.188.***]

Solaris jest super. Od wielu lat, sprawdzają się w Trójmieście. Dziękujmy tym, którzy podjęli decyzję zakupu.

Gość • Czwartek [07.10.2010, 23:27:03] • [IP: 80.245.184.***]

Aj tam zadzwoniliby do mrówka to by to chlopina ogarnoł w pięc sekund pewnie. i na sobote byłby jak nowy...

Panasiuk S. • Czwartek [07.10.2010, 23:24:14] • [IP: 92.42.117.***]

Zwykła usterka, która może się zdarzyć praktycznie w każdym pojezdzie mechanicznym, bywa że i nowy mercedes wyjezdzajacy prosto z salonu miewa po krotkim czasie jakas usterke. W tym przypadku uszkodzony mechanizm zostanie wymieniony na koszt prodecenta i po klopocie, nie rozumiem po co coniektorzy tutaj robia takie wielkei halo

Gość • Czwartek [07.10.2010, 22:58:43] • [IP: 92.42.117.**]

Co to za różnica czy Mercedes czy Solaris, to są autobusy a nie samochody, marka ma tu małe znaczenie. Wszystkie mają praktycznie te sama" bebechy" i nie jest powiedziane, że Mercedes nie montuje takiej samej elektroniki i takich samych czujników jak Solaris.

Oglądasz 1-25 z 80
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza w poniedziałek, 18 listopada o godz. 17:00 na spotkanie z „Teatrem przy stoliku”. Jest to unikalna forma teatralna prezentowana przez grupę aktorów w bibliotekach całego kraju. Wszystkich miłośników teatralnych spotkań zapraszamy do Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Szok mieszkańców po prezentacji koncepcji ruchu w mieście. Po co budujemy tunel!? Zobacz film! ■ Niepokojący wpis o sytuacji w świnoujskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej zamieszczono na Facebooku. Są konflikty, braki kadrowe, opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń, pluskwy i zachowania „podchodzące pod mobbing" – czytamy w poście ■ Wracamy do tematu znaleziska w Kanale Piastowskim. Wbrew wcześniejszym twierdzeniom, wygląda na to, że coś większego jest jednak na dnie. Podobno znaleziono zatopioną barkę, całą wypełnioną amunicją zaraz przy "grzybku" obok przystani Karsibór po stronie Świnoujścia, a promy i statki dalej pływają jakby nigdy nic – pisał niedawno nasz Czytelnik. - Fajnie jakbyście potwierdzili te informacje ■ 15 radnych poparło sprzeciw, a tylko trzech wstrzymało się od głosu. W czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujścia, 7 listopada Rada Miasta podjęła uchwałę dot. oświadczenia w sprawie lokalizacji inwestycji związanej z wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego ■ Prezydent wycofuje się z ulg dla przedsiębiorców. Wiele emocji społecznych wzbudziły nasze informacje o ulgach udzielanych przez Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza niektórym lokalnym przedsiębiorcom. Przypomnijmy więc, że w latach 2007 - 2019 (do miesiąca IV) Prezydent Miasta udzielił ulg różnym firmom na kwotę 8.596.726,23 zł ■ Po 42 latach stacjonowania wojsk sowieckich na wyspie Uznam, w Świnoujściu pozostały smutne zagubione psy. Porzucone zwierzęta były w szoku. Ich przyjaciele nagle zniknęli. Nikt już nie mówił po rosyjsku ■ Zakończyła się przebudowa ul. Szmaragdowej w Przytorze-Łunowie, a wraz z finalizacją tego zadania wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Kierowcy: uwaga na znaki, bo ulica jest jednokierunkowa, podobnie, jak fragment ul. Zalewowej ■ Nietypowy problem mieli świnoujscy policjanci. Kajdanki, które nałożyli zatrzymanemu mężczyźnie odmówiły posłuszeństwa i nie chciały się otworzyć. Policjanci na pomoc wezwali strażaków, którzy przecięli kajdanki za pomocą szlifierki kątowej (fleks) ■ Zmiana terminu wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Informujemy, że planowana w Muzeum Rybołówstwa Morskiego, na najbliższy piątek, 25 października, wystawa: „Świnoujście w przedwojennej grafice” z przyczyn niezależnych od organizatora została przeniesiona na 7 listopada 2019 r, na godz. 18.00 ■ 16 głosami „za” Rada Miasta zdecydowała o podwyżce wysokości stawek podatku od nieruchomości ■ Podatek od nieruchomości w nowym roku: w planach „górne stawki maksymalne”. W czwartek radni podejmą uchwałę o wysokości stawek podatku od nieruchomości. Z projektu uchwały wynika, że będzie zdrożej. Chyba, że ktoś ma komórkę, chlew lub kurnik i nie prowadzi w niej działalności gospodarczej ■ Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o informuje, iż rozpoczął prace modernizacyjne i remontowe pracowni RTG w budynku przy ulicy Mieszka I 7. Finansowanie działań inwestycyjnych odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019 ■ Z uwagi na brak na krajowym rynku szczepionek przeciwko grypie Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że w dniach od 17.10.2019r. do 28.10.2019r. zawiesza akcję szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców miasta w wieku powyżej 60 roku życia ■ Agatowska i Kochan wygrały w Świnoujściu ■ Mężczyzna na wózku inwalidzkim, zaopatrzony w butelkę z łatwopalnym materiałem i zapalniczkę, został zatrzymany przez policję przed jednym z lokali gastronomicznych w Świnoujściu. Mogło dojść do tragedii ■ W czwartkowy wieczór tuż przy Kościele Chrystusa Króla rozegrała się dramatyczna walka o życie mężczyzny. Po godzinie 19:00 pod kościele zatrzymały się dwie karetki pogotowia oraz dwa wozy strażackie. Ratownicy zaczęli reanimować 67-latka, u którego nastąpiło zatrzymanie krążenia. Niestety, ponad 40-minutowa akcja reanimacyjna nie przywróciła czynności życiowych ■ Ponad 1,5 mln zł wynosi łączna kwota kar, jakie miasto naliczyło wykonawcy Promenady Zdrowia za niedotrzymanie terminu wykonania inwestycji ■