POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [09.12.2010, 12:52:15] • Świnoujście

Ukradli harcerzom fantom do nauki pierwszej pomocy. Łup oddali na pogotowie

Ukradli harcerzom fantom do nauki pierwszej pomocy. Łup oddali na pogotowie

fot. Policja

Policjanci ze Świnoujścia zatrzymali trzech mężczyzn za włamanie do pomieszczeń ZHP przy ul. Matejki. Sprawcy nie wiedzieli co kradną. Gdy okazało się, że w zabranej walizce jest fantom do resuscytacji, zanieśli go do pogotowia ratunkowego.

Nieznani sprawcy w ubiegły poniedziałek wyłamali drzwi wejściowe do pomieszczenia, skąd zabrali wartościowsze rzeczy, m. in. fantom do nauki udzielania pierwszej pomocy. Utracone przedmioty wyceniono na kwotę około 3 tysięcy złotych.

- Świnoujscy policjanci w trakcie powadzonych czynności w tej sprawie ustalili sprawców włamania oraz odzyskali utracone przedmioty. Okazało się, że fantom znajdował się w świnoujskim pogotowiu ratunkowym. Sami sprawcy zanieśli go tam gdy zorientowali się co tak naprawdę ukradli. Pozostałe przedmioty mężczyźni próbowali sprzedać - tłumaczy sierż. Dorota Małysa ze świnoujskiej policji.

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu a o ich dalszym losie zdecyduje prokurator. Za popełnione przestępstwo grozi im nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.


komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Anonim • Poniedziałek [13.12.2010, 20:37:04] • [IP: 92.42.114.***]

Has has. .. Ale nie napisali jakim harcerzom ukradli... -, -

Eugenio De La Piestorinio • Czwartek [09.12.2010, 23:35:11] • [IP: 178.238.253.***]

Prawdziwy GIT.

Gość • Czwartek [09.12.2010, 23:15:05] • [IP: 212.160.162.**]

pewnie go ostro dmuchali i ciekawe co jeszcze miał w ustach...

Gość • Czwartek [09.12.2010, 23:11:15] • [IP: 217.97.193.**]

Ale harcerze, dali sie okraśc

Gość • Czwartek [09.12.2010, 20:48:42] • [IP: 80.245.185.***]

niech sprawdzom czy fantom niezostal zgwałcony... moze padł ofiarom jakiegos psychopaty

Gość • Czwartek [09.12.2010, 20:34:01] • [IP: 178.238.249.***]

Czego tu gratulować policji.. Piękne zdjęcia portretowe dostali z kamer monitoringu budynku.. Nawet się uśmiechneli! ;) )

Gość • Czwartek [09.12.2010, 19:48:27] • [IP: 79.184.167.***]

szczęście w nieszczesciu

Gość • Czwartek [09.12.2010, 19:21:27] • [IP: 95.129.226.***]

ten fntom nosi ślady gwałtu !!

Gość • Czwartek [09.12.2010, 19:09:58] • [IP: 80.245.182.***]

profesionalni złodzieje xd

Gość • Czwartek [09.12.2010, 18:52:32] • [IP: 92.42.117.***]

nie do resusty...sit...tylko do dmuchania usta usta.

Gość • Czwartek [09.12.2010, 18:33:15] • [IP: 80.245.178.**]

Gość • Czwartek [09.12.2010, 17:07] • [IP: 95.41.47.**] -" resusystacja" - hahha! :DDD, ale pojechałeś!!:DDD

Gość • Czwartek [09.12.2010, 17:58:10] • [IP: 88.156.233.*]

Kto? co? - resuscytacja Kogo?, czego? - resuscytacji Prawidłowa nazwa brzmi" fantom do resuscytacji"i nie ma co się mądrzyć jak się na tym nie zna

Gość • Czwartek [09.12.2010, 17:07:55] • [IP: 95.41.47.**]

NIE" fantom do resuscytacji" TYLKO :resusystacja !! ale czego można oczekiwac. ... ?? WSTYD !! UCZTA SIĘ dalej...

Gość • Czwartek [09.12.2010, 15:50:36] • [IP: 217.97.199.**]

To ostatni złodzieje z odrobiną złodziejskiej przyzwoitości.

Silas • Czwartek [09.12.2010, 15:36:25] • [IP: 93.94.184.**]

o nie. panią krysie ukradli. Ja się pytam gdzie byli rodzice?

Gość • Czwartek [09.12.2010, 15:31:51] • [IP: 83.21.164.***]

po pierwsze to pantom ;D

Gość • Czwartek [09.12.2010, 15:02:02] • [IP: 195.117.222.*]

Dlaczego nie ma żadnej wzmianki o otwarciu Biedronki na prawobrzeżu czytaj(Warszów) przecież to jest wydarzenie niebywałe

Gość • Czwartek [09.12.2010, 14:57:08] • [IP: 87.205.251.***]

co za język - fantom do resuscytacji, to kukła do reanimacji...

Gość • Czwartek [09.12.2010, 14:56:37] • [IP: 195.117.222.***]

Kraj jak kraj, ale prawo chore.

LuKaS • Czwartek [09.12.2010, 14:19:32] • [IP: 217.97.199.**]

Gość • Czwartek [09.12.2010, 12:59] • [IP: 93.94.186.***] niestety masz racje. Za kradzież do 10 lat, a za morderstwo dają 15... za pobicia po 3 lata itd. Głupi kraj...

Gość • Czwartek [09.12.2010, 14:01:35] • [IP: 80.245.178.**]

Jak to nie wiedzieli co kradną przecież fantom został zgwałcony :)

Gość • Czwartek [09.12.2010, 13:12:30] • [IP: 95.129.224.***]

amatorzy pełną gębą :)

Gość • Czwartek [09.12.2010, 13:03:00] • [IP: 92.42.113.***]

W tej chwili juz kradna co popadnie. Gratki za złapanie złoczyńców.

Gość • Czwartek [09.12.2010, 12:59:39] • [IP: 93.94.186.***]

Za kradzież fantoma - 10lat, ale jakby jakieś zwierze skatowali to max 2 m-c w zawiasach... paranoja to nasze prawo...

Gość • Czwartek [09.12.2010, 12:55:42] • [IP: 92.42.116.**]

Skoro się zorientowali i oddali to nie o kończ byli tępakami. po prostu ciężko po godzinach pracujący obywatele ;)

Oglądasz 1-25 z 25
■ Na parkingu miedzy Netto a PEC - u biega króliczek. Zwierzatko jest wystraszone i nie daje się złapać, chowa się pod autami ■ "Komunikacja Autobusowa" Sp. z o.o. z siedzibą w Świnoujściu informuje, iż w dniach 19.20.21 czerwca 2018 r. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu organizować będzie ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze, w celu doskonalenia umiejętności prowadzenia działań ratowniczych i gaśniczych podczas pożaru autobusu, procedur alarmowania, powiadamiania i współpracy oraz umiejętności prowadzenia medycznych działań ratowniczych. Ćwiczenia będą prowadzone na prawobrzeżnej części miasta w dzielnicy Warszów w godz. 14:00 do 15:00. Prowadzenie ćwiczeń nie spowoduje utrudnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej oraz bezpieczeństwo osób mogących przebywać w tym czasie w pobliżu prowadzonych ćwiczeń ■
■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■