POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [09.12.2010, 12:52:15] • Świnoujście

Ukradli harcerzom fantom do nauki pierwszej pomocy. Łup oddali na pogotowie

Ukradli harcerzom fantom do nauki pierwszej pomocy. Łup oddali na pogotowie

fot. Policja

Policjanci ze Świnoujścia zatrzymali trzech mężczyzn za włamanie do pomieszczeń ZHP przy ul. Matejki. Sprawcy nie wiedzieli co kradną. Gdy okazało się, że w zabranej walizce jest fantom do resuscytacji, zanieśli go do pogotowia ratunkowego.

Nieznani sprawcy w ubiegły poniedziałek wyłamali drzwi wejściowe do pomieszczenia, skąd zabrali wartościowsze rzeczy, m. in. fantom do nauki udzielania pierwszej pomocy. Utracone przedmioty wyceniono na kwotę około 3 tysięcy złotych.

- Świnoujscy policjanci w trakcie powadzonych czynności w tej sprawie ustalili sprawców włamania oraz odzyskali utracone przedmioty. Okazało się, że fantom znajdował się w świnoujskim pogotowiu ratunkowym. Sami sprawcy zanieśli go tam gdy zorientowali się co tak naprawdę ukradli. Pozostałe przedmioty mężczyźni próbowali sprzedać - tłumaczy sierż. Dorota Małysa ze świnoujskiej policji.

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu a o ich dalszym losie zdecyduje prokurator. Za popełnione przestępstwo grozi im nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.


komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Anonim • Poniedziałek [13.12.2010, 20:37:04] • [IP: 92.42.114.***]

Has has. .. Ale nie napisali jakim harcerzom ukradli... -, -

Eugenio De La Piestorinio • Czwartek [09.12.2010, 23:35:11] • [IP: 178.238.253.***]

Prawdziwy GIT.

Gość • Czwartek [09.12.2010, 23:15:05] • [IP: 212.160.162.**]

pewnie go ostro dmuchali i ciekawe co jeszcze miał w ustach...

Gość • Czwartek [09.12.2010, 23:11:15] • [IP: 217.97.193.**]

Ale harcerze, dali sie okraśc

Gość • Czwartek [09.12.2010, 20:48:42] • [IP: 80.245.185.***]

niech sprawdzom czy fantom niezostal zgwałcony... moze padł ofiarom jakiegos psychopaty

Gość • Czwartek [09.12.2010, 20:34:01] • [IP: 178.238.249.***]

Czego tu gratulować policji.. Piękne zdjęcia portretowe dostali z kamer monitoringu budynku.. Nawet się uśmiechneli! ;) )

Gość • Czwartek [09.12.2010, 19:48:27] • [IP: 79.184.167.***]

szczęście w nieszczesciu

Gość • Czwartek [09.12.2010, 19:21:27] • [IP: 95.129.226.***]

ten fntom nosi ślady gwałtu !!

Gość • Czwartek [09.12.2010, 19:09:58] • [IP: 80.245.182.***]

profesionalni złodzieje xd

Gość • Czwartek [09.12.2010, 18:52:32] • [IP: 92.42.117.***]

nie do resusty...sit...tylko do dmuchania usta usta.

Gość • Czwartek [09.12.2010, 18:33:15] • [IP: 80.245.178.**]

Gość • Czwartek [09.12.2010, 17:07] • [IP: 95.41.47.**] -" resusystacja" - hahha! :DDD, ale pojechałeś!!:DDD

Gość • Czwartek [09.12.2010, 17:58:10] • [IP: 88.156.233.*]

Kto? co? - resuscytacja Kogo?, czego? - resuscytacji Prawidłowa nazwa brzmi" fantom do resuscytacji"i nie ma co się mądrzyć jak się na tym nie zna

Gość • Czwartek [09.12.2010, 17:07:55] • [IP: 95.41.47.**]

NIE" fantom do resuscytacji" TYLKO :resusystacja !! ale czego można oczekiwac. ... ?? WSTYD !! UCZTA SIĘ dalej...

Gość • Czwartek [09.12.2010, 15:50:36] • [IP: 217.97.199.**]

To ostatni złodzieje z odrobiną złodziejskiej przyzwoitości.

Silas • Czwartek [09.12.2010, 15:36:25] • [IP: 93.94.184.**]

o nie. panią krysie ukradli. Ja się pytam gdzie byli rodzice?

Gość • Czwartek [09.12.2010, 15:31:51] • [IP: 83.21.164.***]

po pierwsze to pantom ;D

Gość • Czwartek [09.12.2010, 15:02:02] • [IP: 195.117.222.*]

Dlaczego nie ma żadnej wzmianki o otwarciu Biedronki na prawobrzeżu czytaj(Warszów) przecież to jest wydarzenie niebywałe

Gość • Czwartek [09.12.2010, 14:57:08] • [IP: 87.205.251.***]

co za język - fantom do resuscytacji, to kukła do reanimacji...

Gość • Czwartek [09.12.2010, 14:56:37] • [IP: 195.117.222.***]

Kraj jak kraj, ale prawo chore.

LuKaS • Czwartek [09.12.2010, 14:19:32] • [IP: 217.97.199.**]

Gość • Czwartek [09.12.2010, 12:59] • [IP: 93.94.186.***] niestety masz racje. Za kradzież do 10 lat, a za morderstwo dają 15... za pobicia po 3 lata itd. Głupi kraj...

Gość • Czwartek [09.12.2010, 14:01:35] • [IP: 80.245.178.**]

Jak to nie wiedzieli co kradną przecież fantom został zgwałcony :)

Gość • Czwartek [09.12.2010, 13:12:30] • [IP: 95.129.224.***]

amatorzy pełną gębą :)

Gość • Czwartek [09.12.2010, 13:03:00] • [IP: 92.42.113.***]

W tej chwili juz kradna co popadnie. Gratki za złapanie złoczyńców.

Gość • Czwartek [09.12.2010, 12:59:39] • [IP: 93.94.186.***]

Za kradzież fantoma - 10lat, ale jakby jakieś zwierze skatowali to max 2 m-c w zawiasach... paranoja to nasze prawo...

Gość • Czwartek [09.12.2010, 12:55:42] • [IP: 92.42.116.**]

Skoro się zorientowali i oddali to nie o kończ byli tępakami. po prostu ciężko po godzinach pracujący obywatele ;)

Oglądasz 1-25 z 25
■ Stłoczeni jak… bydło? Podróżni zaskoczyli kolej? To zdjęcie z godziny 15.40 z pociągu relacji Świnoujście - Szczecin. O dodatkowych wagonach nikt nie pomyślał. ■ Zaczęło się przed drugą. Płonął budynek przy zalewowej w Przytorze. Na Konstytucji 3 Maja i przy Matejki płonęły śmieci. W jednym przypadku palić zaczęła się również elewacja budynku. Zniszczony został też zaparkowany samochód. ■ Plac Wolności zbiera krwawe żniwa. 62-letnia kobieta uderzyła głową o kant schodów ■ Jerzy Woźniak nie zgodził się na podpisanie końcowego aktu notarialnego ■ Nawet gimnazjaliści będą mogli zgłaszać projekty do budżetu obywatelskiego ■ Jak informuje portal tvn24.pl do wypadku doszło na polskim statku Corina. Nie żyje 67- letni marynarz ze Świnoujścia, a trzech innych leży w szpitalu. Członkowie załogi zatruli się gazem. Statek Corina stał w porcie Hanstholm w Danii ■ Wielkie otwarcie Bałtyckiego Parku Miniatur w Międzyzdrojach. Wspaniała podróż po świecie zabytków■ Zabytkowe auta przejadą przez miasto ■ Przypominamy o przyjmowaniu zgłoszeń do VIII edycji ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł" służącego wyróżnieniu policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej. Zgłoszenia w ramach obecnej edycji przyjmujemy do 31 maja 2015 roku. ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza na wyjątkowe spotkanie z wybitnym aktorem Janem Nowickim. Jednym z tematów będzie książka pt.: „MĘŻCZYZNA I ONE” Jana Nowickiego. Zapraszamy we wtorek 5 maja br. o godz. 17:00 do Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Uwaga Czytelnicy! Mieliśmy awarię na serwerze. Przepraszamy za zmiany zaistniałe na portalu iswinoujscie.pl ■ 33 świnoujskich pionierów dostanie medal. Przed nami ważne dla miasta rocznice. - Uhonorujmy najstarszych mieszkańców Świnoujścia - zaapelował do prezydenta na ostatniej sesji radny Sojuszu Lewicy Demokratycznej Stanisław Bartkowiak. Miasto przygotowuje się do ważnych rocznic: nadania praw miejskich i 70-lecia polskiego Świnoujścia. ■ Wystawa grafiki i obiektów Ewy Czerwińskiej –Romanowskiej w najbliższą sobotę w Galerii Sztuki Współczesnej ms44 ■ Zobacz, jak będą kursowały promy w weekend majowy!■ Oszust ukradł zdjęcia i historię chorego Oskarka. Próba oszustwa została już zgłoszona na Policję■ Babcia napadniętego ucznia: Odwołuję się do sumienia przewodniczącej i rady miasta ■ Pijani kierowcy na drogach-rekordzista miał ponad 2,7 promila ■ Zjazd rowerem mógł się skończyć tragicznie. 11-latek trafił do szpitala ■ Po czterech godzinach dyskusji na sesji Rady Miasta radni przyjęli tzw uchwały śmieciowe. Uchwała w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Świnoujście oraz uchwała w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbioru odpadów komunalnych zostały przyjęte przy 18 głosach "za". Trzech radnych zagłosowało przeciw ■ Po długiej dyskusji Rada Miasta przyjęła uchwałę w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Uchwała obejmuje teren miasta w rejonie ulic Bohaterów Września, Placu Słowiańskiego i Placu wolności ■ Czy, w związku z inwestycją aquaparku realizowana przez spółkę Zdrojowa Inwest miasto odstępuje od planowanej budowy nowej miejskiej pływalni?!" - pytał podczas dzisiejszych obrad rady Miasta radny Jarosław Włodarczyk ■ Marek Niewiarowski uważa, że strażników miejskich w Świnoujściu należy wyposażyć w rowery ■ Waldemar Buczyński poprosi prezydenta aby zachowane logo PPDiUR "Odra" znalazło godne miejsce w mieście i stanęło na postumencie ■