POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [09.12.2010, 12:52:15] • Świnoujście

Ukradli harcerzom fantom do nauki pierwszej pomocy. Łup oddali na pogotowie

Ukradli harcerzom fantom do nauki pierwszej pomocy. Łup oddali na pogotowie

fot. Policja

Policjanci ze Świnoujścia zatrzymali trzech mężczyzn za włamanie do pomieszczeń ZHP przy ul. Matejki. Sprawcy nie wiedzieli co kradną. Gdy okazało się, że w zabranej walizce jest fantom do resuscytacji, zanieśli go do pogotowia ratunkowego.

Nieznani sprawcy w ubiegły poniedziałek wyłamali drzwi wejściowe do pomieszczenia, skąd zabrali wartościowsze rzeczy, m. in. fantom do nauki udzielania pierwszej pomocy. Utracone przedmioty wyceniono na kwotę około 3 tysięcy złotych.

- Świnoujscy policjanci w trakcie powadzonych czynności w tej sprawie ustalili sprawców włamania oraz odzyskali utracone przedmioty. Okazało się, że fantom znajdował się w świnoujskim pogotowiu ratunkowym. Sami sprawcy zanieśli go tam gdy zorientowali się co tak naprawdę ukradli. Pozostałe przedmioty mężczyźni próbowali sprzedać - tłumaczy sierż. Dorota Małysa ze świnoujskiej policji.

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu a o ich dalszym losie zdecyduje prokurator. Za popełnione przestępstwo grozi im nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.


komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Anonim • Poniedziałek [13.12.2010, 20:37:04] • [IP: 92.42.114.***]

Has has. .. Ale nie napisali jakim harcerzom ukradli... -, -

Eugenio De La Piestorinio • Czwartek [09.12.2010, 23:35:11] • [IP: 178.238.253.***]

Prawdziwy GIT.

Gość • Czwartek [09.12.2010, 23:15:05] • [IP: 212.160.162.**]

pewnie go ostro dmuchali i ciekawe co jeszcze miał w ustach...

Gość • Czwartek [09.12.2010, 23:11:15] • [IP: 217.97.193.**]

Ale harcerze, dali sie okraśc

Gość • Czwartek [09.12.2010, 20:48:42] • [IP: 80.245.185.***]

niech sprawdzom czy fantom niezostal zgwałcony... moze padł ofiarom jakiegos psychopaty

Gość • Czwartek [09.12.2010, 20:34:01] • [IP: 178.238.249.***]

Czego tu gratulować policji.. Piękne zdjęcia portretowe dostali z kamer monitoringu budynku.. Nawet się uśmiechneli! ;) )

Gość • Czwartek [09.12.2010, 19:48:27] • [IP: 79.184.167.***]

szczęście w nieszczesciu

Gość • Czwartek [09.12.2010, 19:21:27] • [IP: 95.129.226.***]

ten fntom nosi ślady gwałtu !!

Gość • Czwartek [09.12.2010, 19:09:58] • [IP: 80.245.182.***]

profesionalni złodzieje xd

Gość • Czwartek [09.12.2010, 18:52:32] • [IP: 92.42.117.***]

nie do resusty...sit...tylko do dmuchania usta usta.

Gość • Czwartek [09.12.2010, 18:33:15] • [IP: 80.245.178.**]

Gość • Czwartek [09.12.2010, 17:07] • [IP: 95.41.47.**] -" resusystacja" - hahha! :DDD, ale pojechałeś!!:DDD

Gość • Czwartek [09.12.2010, 17:58:10] • [IP: 88.156.233.*]

Kto? co? - resuscytacja Kogo?, czego? - resuscytacji Prawidłowa nazwa brzmi" fantom do resuscytacji"i nie ma co się mądrzyć jak się na tym nie zna

Gość • Czwartek [09.12.2010, 17:07:55] • [IP: 95.41.47.**]

NIE" fantom do resuscytacji" TYLKO :resusystacja !! ale czego można oczekiwac. ... ?? WSTYD !! UCZTA SIĘ dalej...

Gość • Czwartek [09.12.2010, 15:50:36] • [IP: 217.97.199.**]

To ostatni złodzieje z odrobiną złodziejskiej przyzwoitości.

Silas • Czwartek [09.12.2010, 15:36:25] • [IP: 93.94.184.**]

o nie. panią krysie ukradli. Ja się pytam gdzie byli rodzice?

Gość • Czwartek [09.12.2010, 15:31:51] • [IP: 83.21.164.***]

po pierwsze to pantom ;D

Gość • Czwartek [09.12.2010, 15:02:02] • [IP: 195.117.222.*]

Dlaczego nie ma żadnej wzmianki o otwarciu Biedronki na prawobrzeżu czytaj(Warszów) przecież to jest wydarzenie niebywałe

Gość • Czwartek [09.12.2010, 14:57:08] • [IP: 87.205.251.***]

co za język - fantom do resuscytacji, to kukła do reanimacji...

Gość • Czwartek [09.12.2010, 14:56:37] • [IP: 195.117.222.***]

Kraj jak kraj, ale prawo chore.

LuKaS • Czwartek [09.12.2010, 14:19:32] • [IP: 217.97.199.**]

Gość • Czwartek [09.12.2010, 12:59] • [IP: 93.94.186.***] niestety masz racje. Za kradzież do 10 lat, a za morderstwo dają 15... za pobicia po 3 lata itd. Głupi kraj...

Gość • Czwartek [09.12.2010, 14:01:35] • [IP: 80.245.178.**]

Jak to nie wiedzieli co kradną przecież fantom został zgwałcony :)

Gość • Czwartek [09.12.2010, 13:12:30] • [IP: 95.129.224.***]

amatorzy pełną gębą :)

Gość • Czwartek [09.12.2010, 13:03:00] • [IP: 92.42.113.***]

W tej chwili juz kradna co popadnie. Gratki za złapanie złoczyńców.

Gość • Czwartek [09.12.2010, 12:59:39] • [IP: 93.94.186.***]

Za kradzież fantoma - 10lat, ale jakby jakieś zwierze skatowali to max 2 m-c w zawiasach... paranoja to nasze prawo...

Gość • Czwartek [09.12.2010, 12:55:42] • [IP: 92.42.116.**]

Skoro się zorientowali i oddali to nie o kończ byli tępakami. po prostu ciężko po godzinach pracujący obywatele ;)

Oglądasz 1-25 z 25
■ Dzień Rybaka Dzieciom - 30 maja godz. 14.00-19.00 plac ,,Piracka przygoda" przy MDK Warszów oraz Dzień Rybaka -31 maja godz. 15.00-22.00 Basen Rybacki ul. Dworcowa 4 Warszów ■ W piątek 29 maja w miejscowości Pudagla w Niemczech, Gulliver będzie obchodził swoje pierwsze urodziny. Od godziny 16 do 18 będzie można bezpłatnie zwiedzać jego świat ■
■ Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w sobotę, na jednym z ogródków kawiarnianych. Wąż od butli gazowej w jednym z piecyków, zapalił się. Przybyli na miejsce strażacy, szybko wynieśli butlę w bezpieczne miejsce. Akcja schładzania butli, trwała około 15 minut. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Do zdarzenia doszło około godziny 12.00 na nowej promenadzie ■ Naczelnik Tułodziecka - Terenda: Stowarzyszenie Your Choice przejmie opiekę nad świnoujskim schroniskiem dla bezdomnych zwierząt ■ Gimnazjaliści pokazali swoje umiejetności z zakresu ratowania życia! 26 maja odbyły się IV Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Szkół Gimnazjalnych. Organizatorem imprezy był Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Olimpijczyków Polskich i Grodzki Odział WOPR oraz Komenda Państwowej Straży Pożarnej i Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Świnoujścia ■ Mimo kłopotów finansowych "Floty" sekcja brydża sportowego świnoujskiego klubu kontynuuje tradycje Meetingu Uznamskiego, zawodów na które przyjeżdżają zawodnicy z całej Europy. ■ Radny Wiesław Góreczny:"Już za dwa tygodnie powinny zakończyć się prace przy modernizacji akustycznej amfiteatru. Czy wykonawca dotrzyma termu? Zastępca prezydenta paweł Sujka: "11 czerwca amfiteatr będzie gotowy!" ■ W kasie OSiR "Wyspiarz" pozostanie 148 000 złotych. Radni zdecydowali dziś, że ośrodek zostanie zwolniony z obowiązku wpłaty nadwyżki środków obrotowych do budżetu miasta ■ Droga dojazdowa do budowanego kompleksu hotelowego w pasie wydm zyskała oficjalną nazwę "Aleja Baltic Park Molo". W zatwierdzonej podczas dzisiejszej sesji uchwale radnych znalazło się także zobowiązanie inwestora do utrzymywania tego szlaku przez 30 lat. ■ Czy Urząd Miasta posiada ekspertyzy budowlane zbiorników LNG, które wybudowano w Świnoujściu?-pyta radny Stanisław Bartkowiak. radnego zaniepokoiły doniesienia o błędach w wykonaniu prac budowlanych ■ Trwają obrady VIII sesji rady Miasta. Z zaproponowanego porządku obrad radni zdjęli projekt uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Szpitala Miejskiego w Świnoujściu ■ Już w czerwcu kolorowa Mazowia zawita do Świnoujścia! To pierwszy w Polsce taki prom! ■ Blisko półtonowa mina stwarza zagrożenie dla żeglugi w Świnoujściu ■ 30- latka wpadła w szał i raniła nożem mężczyznę. Ofiara ataku trafiła do szpitala ■ Uczniowie ZSM w Ogólnopolskim Konkursie - Młodzież na morzu ■ Świnoujscy policjanci poszukują właściciela odnalezionego roweru ■ Pijany kierowca wnioskował dla siebie o dożywotni zakaz prowadzenia. ■ Świnoujska plaża ze znakiem Błękitnej Flagi ■ 47-latek miał ponad 2 promile Niebezpiecznie wystająca studzienka na ulicy Kołłątaja, już od ponad roku straszy kierowców. Poniedziałkowe popołudnie okazało się jednak pechowe dla kierowcy ciemnego Renault, który jadąc ulicą Kołłątaja zahaczył o studzienkę, miską olejową. Nie jest to pierwszy, i zapewne nie ostatni przypadek, kiedy właśnie w tym miejscu dochodzi do tego typu zdarzenia ■ Radny o ulicach : Dziury okrutne. Kiedy rozpoczną się ponowne remonty ulic?- dopytywał się na ostatniej sesji radny SLD Stanisław Bartkowiak. Zdaniem rajcy, napraw domagają się już ulica 11 Listopada i Leśmiana. Tylko czy się ich doczekają ■ Zgubiono kluczyk od samochodu mercedes. Czarny elektroniczny z brelokiem, czarna saszetka na klucze. Uczciwego znalazce czeka nagroda tel. 731278062 ■ Strażnicy miejscy dostali nowe auto. Tymczasem radny Sojuszu Lewicy Demokratycznej Marek Niewiarowski chętnie widziałby ich na… rowerach ■ Popłyń dla Oskarka. Wspomóż zbiórkę pieniędzy na operację serduszka chłopca ■ Zaginęła Foxie. Prosimy o pomoc w poszukiwaniach psiaka ■