POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [09.12.2010, 12:52:15] • Świnoujście

Ukradli harcerzom fantom do nauki pierwszej pomocy. Łup oddali na pogotowie

Ukradli harcerzom fantom do nauki pierwszej pomocy. Łup oddali na pogotowie

fot. Policja

Policjanci ze Świnoujścia zatrzymali trzech mężczyzn za włamanie do pomieszczeń ZHP przy ul. Matejki. Sprawcy nie wiedzieli co kradną. Gdy okazało się, że w zabranej walizce jest fantom do resuscytacji, zanieśli go do pogotowia ratunkowego.

Nieznani sprawcy w ubiegły poniedziałek wyłamali drzwi wejściowe do pomieszczenia, skąd zabrali wartościowsze rzeczy, m. in. fantom do nauki udzielania pierwszej pomocy. Utracone przedmioty wyceniono na kwotę około 3 tysięcy złotych.

- Świnoujscy policjanci w trakcie powadzonych czynności w tej sprawie ustalili sprawców włamania oraz odzyskali utracone przedmioty. Okazało się, że fantom znajdował się w świnoujskim pogotowiu ratunkowym. Sami sprawcy zanieśli go tam gdy zorientowali się co tak naprawdę ukradli. Pozostałe przedmioty mężczyźni próbowali sprzedać - tłumaczy sierż. Dorota Małysa ze świnoujskiej policji.

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu a o ich dalszym losie zdecyduje prokurator. Za popełnione przestępstwo grozi im nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.


komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Anonim • Poniedziałek [13.12.2010, 20:37:04] • [IP: 92.42.114.***]

Has has. .. Ale nie napisali jakim harcerzom ukradli... -, -

Eugenio De La Piestorinio • Czwartek [09.12.2010, 23:35:11] • [IP: 178.238.253.***]

Prawdziwy GIT.

Gość • Czwartek [09.12.2010, 23:15:05] • [IP: 212.160.162.**]

pewnie go ostro dmuchali i ciekawe co jeszcze miał w ustach...

Gość • Czwartek [09.12.2010, 23:11:15] • [IP: 217.97.193.**]

Ale harcerze, dali sie okraśc

Gość • Czwartek [09.12.2010, 20:48:42] • [IP: 80.245.185.***]

niech sprawdzom czy fantom niezostal zgwałcony... moze padł ofiarom jakiegos psychopaty

Gość • Czwartek [09.12.2010, 20:34:01] • [IP: 178.238.249.***]

Czego tu gratulować policji.. Piękne zdjęcia portretowe dostali z kamer monitoringu budynku.. Nawet się uśmiechneli! ;) )

Gość • Czwartek [09.12.2010, 19:48:27] • [IP: 79.184.167.***]

szczęście w nieszczesciu

Gość • Czwartek [09.12.2010, 19:21:27] • [IP: 95.129.226.***]

ten fntom nosi ślady gwałtu !!

Gość • Czwartek [09.12.2010, 19:09:58] • [IP: 80.245.182.***]

profesionalni złodzieje xd

Gość • Czwartek [09.12.2010, 18:52:32] • [IP: 92.42.117.***]

nie do resusty...sit...tylko do dmuchania usta usta.

Gość • Czwartek [09.12.2010, 18:33:15] • [IP: 80.245.178.**]

Gość • Czwartek [09.12.2010, 17:07] • [IP: 95.41.47.**] -" resusystacja" - hahha! :DDD, ale pojechałeś!!:DDD

Gość • Czwartek [09.12.2010, 17:58:10] • [IP: 88.156.233.*]

Kto? co? - resuscytacja Kogo?, czego? - resuscytacji Prawidłowa nazwa brzmi" fantom do resuscytacji"i nie ma co się mądrzyć jak się na tym nie zna

Gość • Czwartek [09.12.2010, 17:07:55] • [IP: 95.41.47.**]

NIE" fantom do resuscytacji" TYLKO :resusystacja !! ale czego można oczekiwac. ... ?? WSTYD !! UCZTA SIĘ dalej...

Gość • Czwartek [09.12.2010, 15:50:36] • [IP: 217.97.199.**]

To ostatni złodzieje z odrobiną złodziejskiej przyzwoitości.

Silas • Czwartek [09.12.2010, 15:36:25] • [IP: 93.94.184.**]

o nie. panią krysie ukradli. Ja się pytam gdzie byli rodzice?

Gość • Czwartek [09.12.2010, 15:31:51] • [IP: 83.21.164.***]

po pierwsze to pantom ;D

Gość • Czwartek [09.12.2010, 15:02:02] • [IP: 195.117.222.*]

Dlaczego nie ma żadnej wzmianki o otwarciu Biedronki na prawobrzeżu czytaj(Warszów) przecież to jest wydarzenie niebywałe

Gość • Czwartek [09.12.2010, 14:57:08] • [IP: 87.205.251.***]

co za język - fantom do resuscytacji, to kukła do reanimacji...

Gość • Czwartek [09.12.2010, 14:56:37] • [IP: 195.117.222.***]

Kraj jak kraj, ale prawo chore.

LuKaS • Czwartek [09.12.2010, 14:19:32] • [IP: 217.97.199.**]

Gość • Czwartek [09.12.2010, 12:59] • [IP: 93.94.186.***] niestety masz racje. Za kradzież do 10 lat, a za morderstwo dają 15... za pobicia po 3 lata itd. Głupi kraj...

Gość • Czwartek [09.12.2010, 14:01:35] • [IP: 80.245.178.**]

Jak to nie wiedzieli co kradną przecież fantom został zgwałcony :)

Gość • Czwartek [09.12.2010, 13:12:30] • [IP: 95.129.224.***]

amatorzy pełną gębą :)

Gość • Czwartek [09.12.2010, 13:03:00] • [IP: 92.42.113.***]

W tej chwili juz kradna co popadnie. Gratki za złapanie złoczyńców.

Gość • Czwartek [09.12.2010, 12:59:39] • [IP: 93.94.186.***]

Za kradzież fantoma - 10lat, ale jakby jakieś zwierze skatowali to max 2 m-c w zawiasach... paranoja to nasze prawo...

Gość • Czwartek [09.12.2010, 12:55:42] • [IP: 92.42.116.**]

Skoro się zorientowali i oddali to nie o kończ byli tępakami. po prostu ciężko po godzinach pracujący obywatele ;)

Oglądasz 1-25 z 25
■ Doktor Rafał Ślósarek ze Szczecina nowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Świnoujściu. Wręczeniu nominacji towarzyszyło podziękowanie dotychczasowemu dyrektorowi. Zbigniew Kolanek pełnił tę funkcję od niemal 20 lat ■ Kolejne dzieci odwiedziły we wtorek Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza. Tym razem byli to uczniowie klasy II A Szkoły Podstawowej nr 4 im mjr Henryka Sucharskiego. W prezencie przynieśli wielkanocny stroik ■ Ponad pół miliona złotych wyda w tym roku na inwestycje w świnoujskiej marinie Ośrodek Sportu i Rekreacji Wyspiarz. Na razie jeszcze w hangarze, ale w każdej chwili gotowe do użytku stoją: nowa łódź techniczna, traktor z kosiarką oraz 6 nowych platform dla skuterów wodnych. Do maja gotowy będzie również slip. Na żaglarzy czekają już także dodatkowe, nowe prysznice, toalety oraz zaplecze kuchenne ■ Ostrzeżenie Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky Sp. z o.o. Ważność: od godz. 08:00 dnia 31-03-2015 do godz. 20:00 dnia 01-04-2015 Obszar: województwo lubuskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie. Przebieg: Na terenie ww. obszaru prognozuje się występowanie silnego początkowo zachodniego, a następnie północno zachodniego wiatru wiejącego ze średnią prędkośćią od 30 do 50 km/h w porywach osiągającego prędkość od 70 do 100 km/h. W przypadku występowania burz porywy wiatru mogą osiągać wówczas do 110-120 km/h. Najsilniejsze porywy wiatru wystąpią w dzień i w nocy dnia 31.03 oraz w ciągu dnia 1.04.2015r. do godzin wieczornych. Potem porywy wiatru zaczną słabnąć ■ Od 1 kwietnia zaczyna obowiązywać umowa z firmą, która wygrała przetarg na odkomarzanie. Jakie metody walki z krwiożerczym owadem zostaną zastaną zastosowane- magistrat na razie nie podaje. Skuteczność tych działań sprawdzi specjalna komisja. ■ Czarna niedziela na skrzyżowaniu ulicy Piastowskiej z Wyspiańskiego. Dwie kolizje w jeden dzień ■ Silnie związany ze Świnoujściem Paweł ENZYM Laskowski nagrał teledysk. ■ Dwa skradzione w Szwecji ciągniki siodłowe o łącznej wartości 400 tysięcy złotych odnaleźli w piątek w Świnoujściu funkcjonariusze miejscowej Straży Granicznej ■ Sąd Rejonowy w Świnoujściu nakazał Zachodniopomorskiemu Towarzystwu Praw Zwierząt zwrot Miastu schroniska dla bezdomnych zwierząt. Jednocześnie uznał za słuszne argumenty Miasta, które zdecydowały o wypowiedzeniu Towarzystwu umowy na prowadzenie placówki. ■ Prezydent znów wyjechał na bardzo ważne spotkanie ■ W niedzielę palmową w Galerii Art MDK rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs na Pisankę Wielkanocną. Grand Prix zdobyła tym razem mieszkanka Słupska-Grażyna Pal. ■ Przy ulicy Ku Morzu trwa budowa parkingu z wejściem na plażę. Plany miasta na zagospodarowanie tej części Świnoujścia są jednak znacznie większe. – Z inwestycjami chcemy iść w stronę Międzyzdrojów - mówi Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia ■ 1700 dzieci skorzystało z bezpłatnych zajęć na lodowisku w Heringsdorfie ■ Dlaczego zmienione mają być statuty osiedli Warszów i Osiedla Przytór - Łunowo oraz sołectwa Karsibór? Na czwartkowej sesji radni zadecydują, czy powstanie komisja, która ma przygotować te zmiany 30 marca br. prezydent Janusz Żmurkiewicz weźmie udział w spotkaniu na temat tunelu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju ■ Znalezisko pochodzi ze Średniowiecza? Archeolog: Na pewno nie jest to fragment łodzi z XX wieku ■ Historyczne znalezisko na terenie budowy Baltic Park Molo ■ Szykujesz się do Wielkanocy? Zajrzyj na miejskie targowisko przy ulicy Kołłątaja ■