POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [15.01.2011, 19:54:59] • Świnoujście

Spektakl słowno – muzyczny „Gdy myślę Polska” w ZSP4. Zobacz film!

Spektakl słowno – muzyczny „Gdy myślę Polska” w ZSP4. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Uczniom Gimnazjum Integracyjnego nr 4 nieobcy jest patriotyzm i historia naszego kraju. Młodzież postanowiła wesprzeć inicjatywę powstania Pomnika Orła Białego. W tym celu zaprosiła 14 stycznia uczniów świnoujskich szkół, weteranów Światowego Związku żołnierzy Armii Krajowej Koła Terenowego oraz mieszkańców Świnoujścia do Sali teatralnej MDK-u na spektakl słowno – muzyczny pt. „Gdy myślę Polska”.

Młodzi aktorzy przedstawili historię naszego kraju od czasów rozbiorów, aż po dzieje najnowsze.



Wspaniała i przejmująca gra aktorów przeplatana muzyką i śpiewem wywołała wiele emocji.

Spektakl słowno – muzyczny „Gdy myślę Polska” w ZSP4. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Niejednemu widzowi łza zakręciła się w oku. Młodzież została nagrodzona owacjami na stojąco.

Spektakl słowno – muzyczny „Gdy myślę Polska” w ZSP4. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Miło jest patrzeć, jak młodzi ludzie z wielkim szacunkiem i przejęciem potrafią docenić trud i walkę o niepodległość minionych pokoleń.

Spektakl słowno – muzyczny „Gdy myślę Polska” w ZSP4. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 29, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 29

ktos • Czwartek [20.01.2011, 12:54:44] • [IP: 80.245.180.***]

fajna muza sebastian, a co tam krystian robi?

NIE WAZNE KTO • Wtorek [18.01.2011, 20:29:11] • [IP: 178.238.255.**]

Kamil fazowo ja zastrzeliles zart

Nikt ważny • Poniedziałek [17.01.2011, 21:53:54] • [IP: 80.245.180.**]

Było wspaniale. Ludzie, którzy komentują to negatywnie po prostu nie rozumieją znaczenia ni sensu bytu takich wydarzeń. Były pewne zgrzyty, marsz był ciut nie równy, podczas" Murów" za mało się działo, ale chodzi o treść, a nie o to, czy będą równo maszerować, stać na baczność. Najlepsze przedstawienie przygotowane przez uczniów jakie jak dotąd dane mi było ujrzeć.

N • Poniedziałek [17.01.2011, 15:42:01] • [IP: 80.245.190.***]

Super się spisaliście moi drodzy aktorzy. Ja jestem z Was dumna.

P.Małgosia • Niedziela [16.01.2011, 20:31:30] • [IP: 80.54.123.***]

Z całego serca chciałam podziękować za zaproszenie mnie na ten spektakl.Był wspaniały.Jestem dumna, że mamy w szkole taką wspaniałą młodzież.Nie jest sztuką wyjść na scenę, ale sztuką jest zagrać i wzruszyć widza.Ja i nie tylko ja zostaliśmy bardzo wzruszeni.Były łzy, to prawda i owacje na stojąco.Gratulacje za scenariusz, reżyserię i wykonawstwo.Cieszy mnie fakt, że doczekaliśmy sie czasów, gdzie można głośno mówić o naszej historii.Twierdzę, że większość do tej pory osób komentujących nie ma pojęcia o historii naszego kraju, tak samo o patriotyżmie.Smutne!! Chłopcy i dziewczęta, byliście wspaniali.

Gość • Niedziela [16.01.2011, 18:25:00] • [IP: 80.245.186.***]

do warszowiaka, bardzo dobrze kolega Flociarz napisał, to są oznaki patriotyzmu, którego ty nie rozumiesz, pijane bydło to może masz w domu, troche szacunku chłopaczku z wiecznie pijanego warszowa

Gość • Niedziela [16.01.2011, 18:17:42] • [IP: 80.245.191.**]

Koszmar, robicie dzieciom krzywdę tą zabawą w trupy.

113 • Niedziela [16.01.2011, 18:02:58] • [IP: 217.97.193.***]

przykro czytać niektóre komentarze.Jest tylu fajnych młodych ludzi wystarczy ich tylko czymś zainteresować, nie zostawiać samopas nie hodować tylko wychowywać.A Ci którzy mają problemy to najczęściej ofiary dorosłych którzy nie mają dla nich czasu

Warszowiak • Niedziela [16.01.2011, 15:50:05] • [IP: 217.97.199.**]

Do Flociarza. Czy ty wiesz szczylu wgl. co ty wypisujesz? Patriotyzm to nie puste chodzenie z flagami i zapalanie zniczy. To nie też chodzenie na jakieś durne reprezentacje kopania nadmuchanej gumy po boisku. Zanim się odezwiesz zastanów się bez jakichkolwiek przyczyn oczerniasz nas załamujesz duch polskości. POLSKOŚĆ to dążenie do doskonałości własnej osoby poprzez zdobywanie jak najlepszego wykształcenia. Wspinanie się po hierarchii społeczeństwa aby polska była krajem ludzi WYKSZTAŁCONYCH, MĄDRYCH I ŚWIADOMYCH SWOJEJ HISTORII A NIE MASĄ, TŁUMEM PIJANEGO BYDŁA KTÓRE CHODZI NA TZW 'MECZE' I GROZI 'WROGIEJ' DRUŻYNIE KTÓRA RÓWNIEŻ SKŁADA SIĘ Z POLAKÓW.

Gość • Niedziela [16.01.2011, 13:17:49] • [IP: 92.42.115.***]

Owacji na stojąco nie widziałaś?Dziwne i to bardzo, ja też tam byłam i widziałam.Większość komentarzy jest okropna, całą młodzież wsadzacie do jednego WORA!Uważacie, że wszyscy są jednakowi, że nie więdzą co to patrotyzm, że tylko palą, piją, pobluźnią itp.Totalna bzdura!Trochę" pomyślunku"zanim zaczniecie pisać podobne głupoty.

N;) • Niedziela [16.01.2011, 12:34:54] • [IP: 88.156.235.***]

Nie robią tego dla ocen, bo za to się dostaje tylko plusa z zachowania;).

N;) • Niedziela [16.01.2011, 12:34:38] • [IP: 88.156.235.***]

Nie robią tego dla ocen, bo za to się dostaje plusa z zachowania;).

Gość • Niedziela [16.01.2011, 11:01:04] • [IP: 77.254.181.*]

Kamil! ;)

Gość • Niedziela [16.01.2011, 01:40:52] • [IP: 80.245.181.***]

jak was słyszę to normalnie scyzoryk mi się w kieszeni otwiera!! Trud i zaangażowanie było duże.Sztywne hmm ogółem nasze Święta Polskie składają się ze sztywniactwa;) Co do marszu się zgodzę bo to nie było tyle szlifowane co teksty aktorów. Kto by lepiej zagrał hmm?? Owacje na stojąco były bo jeszcze raz wyszli a nie którzy nawet płakali! Zebraliśmy dużo Pieniędzy na Pomnik. Krytycy wielcy się odezwali ciekawe czy wszyscy byście byli tacy cwani na scenie?

Gość • Niedziela [16.01.2011, 01:27:37] • [IP: 80.2.68.**]

wiekszosc z nich i tak robi to za oceny i dobre zachowanie na swiadectwie, zwykle szczurki :)

Gość • Niedziela [16.01.2011, 01:02:16] • [IP: 92.42.116.**]

fajne mundury;)

Gość • Niedziela [16.01.2011, 00:38:30] • [IP: 80.245.180.***]

Ehh szkoda gadać totalna klapa zero zaangażowania ze strony" aktorów" wszystko sztywne : (a marsz wyglądał jak by downy chodziły bez koordynacji ruchowej : (ale szczere brawa i podziw za przygotowanie :).

Gość • Niedziela [16.01.2011, 00:29:27] • [IP: 80.245.178.**]

Słabo z tym patriotyzmem czy tylko weterani AK wyzwalali ojczyznę, i tak się robi zgrzyty w społeczeństwie.Szefostwo ZSP4 ocena 2+

Gość • Sobota [15.01.2011, 23:50:56] • [IP: 195.117.222.**]

na tym pierwszym zdjęciu - chłopak po prawo. kim jest? na przedstawieniu miał pięknie pokazany smutek w oczach.

Gość • Sobota [15.01.2011, 23:35:02] • [IP: 80.245.188.***]

Tu jest Polska i to ta prawdziwa, biało - czerwona. Ona jest w nas. Chylę czoło i dziękuję za zaproszenie.

Flociarz • Sobota [15.01.2011, 23:17:28] • [IP: 80.245.186.***]

Patriotyzm, wgl wiecie co to jest, kto był na reprezentacji w piłkę, siatkówkę, szczypiorniaka, czy cokolwiek, kto na euro chodził z Flagami po mieście, kto na jakiekolwiek święto narodowe wywiesza Flagę na balkonie, oknie, klatce, Kto pali znicze na pomnikach - nawet w 'głupie' święto, i wy piszecie tutaj o polskości ?!

Gość • Sobota [15.01.2011, 22:48:29] • [IP: 195.117.222.***]

Patriotyzm to dla młodzieży bardzo abstrakcyjne pojęcie, ale wyraźnie widać, że nie dla tej młodzieży. Wzruszenie dopadło nie tylko mnie na tej sali. GRATULUJĘ ! NAUCZYCIELOM wychowanków, a wychowankom wzruszającego pokazu. Owacja na stojąco była i to było bardzo miłe.

Gość • Sobota [15.01.2011, 22:36:06] • [IP: 93.94.184.***]

Taka prawda. Polska patriotyczna będzie w książkach aczkolwiek jeżeli książka przetrwa erę komputera.Dzisiejsi młodzi Polacy przechodzą pralnie mózgu euro-wścieku.Patriotyzm Polski umiera naturalnie mając taką dzisiejszą społeczność narodową zapatrzoną w dobra materialne.

Gość • Sobota [15.01.2011, 22:33:53] • [IP: 80.245.182.**]

Magiczna czwórka :DDDD

Warszowiak • Sobota [15.01.2011, 22:18:18] • [IP: 217.97.199.**]

Niestety na nic zdadzą się tego typu przedstawienia. W których zmuszamy młodzież odgrywani ról. Ten patriotyzm nie będzie prawdziwy tylko pseudo. Młodzież jest wyniszczona moralnie przez masowe media typu MTV, VIVA brak prawdziwych wzorców ogólnie przyjmowana w szkołach idea" integracji" europejskiej. Której jednym z celów jest zatarcie różnic między narodami i naszej tożsamości, Polskości! Nie na nic się to zda!! Przejrzyjmy na oczy, ostatnią granicą tego szaleństwa było podpisanie traktatu lizbońskiego. Na którego mocy Polska jest. .. stanem nowo utworzonego państwa Unii Europejskich. Niemcy dopięli swego, drogą pokojową. Pozdrawiam myślących poza szablonami.

Oglądasz 1-25 z 29
■ Ruszyły zapisy na 40 Maraton Świnoujście – Wolgast, 29 Półmaraton Wolgast oraz 4 Sztafetę Świnoujście – Wolgast ■ Niedziela Palmowa – to początek Wielkiego Tygodnia Postawiona w oknie domu chroni podobno przed uderzeniem pioruna. Rolnicy mieszali ją z ziarnem do zasiewu aby zapewnić sobie dobre plony, mamy dodawały dzieciom do śniadania aby te cieszyły się dobrym zdrowiem, zasuszona, czuwa nad szczęściem rodzin przez cały rok. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dziś zostanie poświęcona. Palma wielkanocna nie jest jednak przedmiotem jakiegoś dziwnego kultu sama z siebie. Zasłużyła sobie na to gdy znalazła się pod stopami Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy ■ Wielkanocne klimaty na Placu Wolności. Jechały do nas 800 kilometrów! To pierwszy taki jarmark wielkanocny w Świnoujściu. Zaproszenie do zaprezentowania swoich wyrobów nad morzem przyjęli twórcy z Krasnegostawu i okolic, miejscowości położonych między Lublinem, a Chełmie Lubelskim kilkadziesiąt kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Grupę wystawców zorganizowała Luba Rakiewicz, dyrektor Artystycznego Stowarzyszenia Kosiw, która z dumą pokazuje ilustrowane publikacje o twórczości mieszkańców swoich rodzinnych stron ■ Strajk w oświacie. Informacja na godzinę 10.00 czwartek 11 kwietnia 2019. - ogółem strajkujących nauczycieli 253, w tym 28 w przedszkolach i 225 w szkołach - 401 dzieci/uczniów (bez gimnazjalistów, którzy przystąpili do egzaminów) będących pod opieką, w tym 338 w przedszkolach (razem z przedszkolem nr 10, w którym nauczyciele nie strajkują) i 63 w szkołach ■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych ■ Mieszkańcy Świnoujścia, którzy na co dzień zaopatrują się w pieczywo z piekarni przy ul. Monte Cassino czekała w sobotę rano niemiła niespodzianka. Ani w sklepie firmowym ani w żadnym innym na mieście nie dotarło zaopatrzenie od tego wytwórcy. Przyczyną była poważna awaria instalacji w piekarni. Tuż po północy pojawiły się tam wozy Straży Pożarnej i Pogotowie Ratunkowe. Ewakuowano pracowników firmy i mieszkańców posesji ■ Od 4 kwietnia. „Bielik” z Warszowa o 7.35. W związku z prośbami rodziców uczniów, Żegluga Świnoujska informuje, że od jutra, tj. czwartek 4 kwietnia 2019 r., na przeprawie promowej „Warszów”, prom z prawobrzeża (Warszów) będzie odbijał o godzinie 7.35, a nie o 7.40. Pozostałe godziny pozostają bez zmian ■ Odpowiedź na zarzuty jest już w Komisji Europejskiej ■ Spektakularne policyjne zatrzymanie samochodu na ulicy Daszyńskiego. Przeszukano auto, sprawdzano kierowcę i pasażerów. O co poszło? Policja milczy o przyczynach tej niedzielnej akcji ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie poparcia środowiska nauczycielskiego ■ Zastępca prezydenta Paweł Sujka: "Po referendach, które odbywały się w Świnoujściu mogę powiedzieć, że praktycznie wszystkie placówki edukacyjne w mieście deklarują przystąpienie do strajku ■ Jeśli dojdzie do strajku nauczycieli to także dzieci w przedszkolach pozbawione zostana opieki ■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■