POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [15.01.2011, 19:54:59] • Świnoujście

Spektakl słowno – muzyczny „Gdy myślę Polska” w ZSP4. Zobacz film!

Spektakl słowno – muzyczny „Gdy myślę Polska” w ZSP4. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Uczniom Gimnazjum Integracyjnego nr 4 nieobcy jest patriotyzm i historia naszego kraju. Młodzież postanowiła wesprzeć inicjatywę powstania Pomnika Orła Białego. W tym celu zaprosiła 14 stycznia uczniów świnoujskich szkół, weteranów Światowego Związku żołnierzy Armii Krajowej Koła Terenowego oraz mieszkańców Świnoujścia do Sali teatralnej MDK-u na spektakl słowno – muzyczny pt. „Gdy myślę Polska”.

Młodzi aktorzy przedstawili historię naszego kraju od czasów rozbiorów, aż po dzieje najnowsze.



Wspaniała i przejmująca gra aktorów przeplatana muzyką i śpiewem wywołała wiele emocji.

Spektakl słowno – muzyczny „Gdy myślę Polska” w ZSP4. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Niejednemu widzowi łza zakręciła się w oku. Młodzież została nagrodzona owacjami na stojąco.

Spektakl słowno – muzyczny „Gdy myślę Polska” w ZSP4. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Miło jest patrzeć, jak młodzi ludzie z wielkim szacunkiem i przejęciem potrafią docenić trud i walkę o niepodległość minionych pokoleń.

Spektakl słowno – muzyczny „Gdy myślę Polska” w ZSP4. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 29, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 29

ktos • Czwartek [20.01.2011, 12:54:44] • [IP: 80.245.180.***]

fajna muza sebastian, a co tam krystian robi?

NIE WAZNE KTO • Wtorek [18.01.2011, 20:29:11] • [IP: 178.238.255.**]

Kamil fazowo ja zastrzeliles zart

Nikt ważny • Poniedziałek [17.01.2011, 21:53:54] • [IP: 80.245.180.**]

Było wspaniale. Ludzie, którzy komentują to negatywnie po prostu nie rozumieją znaczenia ni sensu bytu takich wydarzeń. Były pewne zgrzyty, marsz był ciut nie równy, podczas" Murów" za mało się działo, ale chodzi o treść, a nie o to, czy będą równo maszerować, stać na baczność. Najlepsze przedstawienie przygotowane przez uczniów jakie jak dotąd dane mi było ujrzeć.

N • Poniedziałek [17.01.2011, 15:42:01] • [IP: 80.245.190.***]

Super się spisaliście moi drodzy aktorzy. Ja jestem z Was dumna.

P.Małgosia • Niedziela [16.01.2011, 20:31:30] • [IP: 80.54.123.***]

Z całego serca chciałam podziękować za zaproszenie mnie na ten spektakl.Był wspaniały.Jestem dumna, że mamy w szkole taką wspaniałą młodzież.Nie jest sztuką wyjść na scenę, ale sztuką jest zagrać i wzruszyć widza.Ja i nie tylko ja zostaliśmy bardzo wzruszeni.Były łzy, to prawda i owacje na stojąco.Gratulacje za scenariusz, reżyserię i wykonawstwo.Cieszy mnie fakt, że doczekaliśmy sie czasów, gdzie można głośno mówić o naszej historii.Twierdzę, że większość do tej pory osób komentujących nie ma pojęcia o historii naszego kraju, tak samo o patriotyżmie.Smutne!! Chłopcy i dziewczęta, byliście wspaniali.

Gość • Niedziela [16.01.2011, 18:25:00] • [IP: 80.245.186.***]

do warszowiaka, bardzo dobrze kolega Flociarz napisał, to są oznaki patriotyzmu, którego ty nie rozumiesz, pijane bydło to może masz w domu, troche szacunku chłopaczku z wiecznie pijanego warszowa

Gość • Niedziela [16.01.2011, 18:17:42] • [IP: 80.245.191.**]

Koszmar, robicie dzieciom krzywdę tą zabawą w trupy.

113 • Niedziela [16.01.2011, 18:02:58] • [IP: 217.97.193.***]

przykro czytać niektóre komentarze.Jest tylu fajnych młodych ludzi wystarczy ich tylko czymś zainteresować, nie zostawiać samopas nie hodować tylko wychowywać.A Ci którzy mają problemy to najczęściej ofiary dorosłych którzy nie mają dla nich czasu

Warszowiak • Niedziela [16.01.2011, 15:50:05] • [IP: 217.97.199.**]

Do Flociarza. Czy ty wiesz szczylu wgl. co ty wypisujesz? Patriotyzm to nie puste chodzenie z flagami i zapalanie zniczy. To nie też chodzenie na jakieś durne reprezentacje kopania nadmuchanej gumy po boisku. Zanim się odezwiesz zastanów się bez jakichkolwiek przyczyn oczerniasz nas załamujesz duch polskości. POLSKOŚĆ to dążenie do doskonałości własnej osoby poprzez zdobywanie jak najlepszego wykształcenia. Wspinanie się po hierarchii społeczeństwa aby polska była krajem ludzi WYKSZTAŁCONYCH, MĄDRYCH I ŚWIADOMYCH SWOJEJ HISTORII A NIE MASĄ, TŁUMEM PIJANEGO BYDŁA KTÓRE CHODZI NA TZW 'MECZE' I GROZI 'WROGIEJ' DRUŻYNIE KTÓRA RÓWNIEŻ SKŁADA SIĘ Z POLAKÓW.

Gość • Niedziela [16.01.2011, 13:17:49] • [IP: 92.42.115.***]

Owacji na stojąco nie widziałaś?Dziwne i to bardzo, ja też tam byłam i widziałam.Większość komentarzy jest okropna, całą młodzież wsadzacie do jednego WORA!Uważacie, że wszyscy są jednakowi, że nie więdzą co to patrotyzm, że tylko palą, piją, pobluźnią itp.Totalna bzdura!Trochę" pomyślunku"zanim zaczniecie pisać podobne głupoty.

N;) • Niedziela [16.01.2011, 12:34:54] • [IP: 88.156.235.***]

Nie robią tego dla ocen, bo za to się dostaje tylko plusa z zachowania;).

N;) • Niedziela [16.01.2011, 12:34:38] • [IP: 88.156.235.***]

Nie robią tego dla ocen, bo za to się dostaje plusa z zachowania;).

Gość • Niedziela [16.01.2011, 11:01:04] • [IP: 77.254.181.*]

Kamil! ;)

Gość • Niedziela [16.01.2011, 01:40:52] • [IP: 80.245.181.***]

jak was słyszę to normalnie scyzoryk mi się w kieszeni otwiera!! Trud i zaangażowanie było duże.Sztywne hmm ogółem nasze Święta Polskie składają się ze sztywniactwa;) Co do marszu się zgodzę bo to nie było tyle szlifowane co teksty aktorów. Kto by lepiej zagrał hmm?? Owacje na stojąco były bo jeszcze raz wyszli a nie którzy nawet płakali! Zebraliśmy dużo Pieniędzy na Pomnik. Krytycy wielcy się odezwali ciekawe czy wszyscy byście byli tacy cwani na scenie?

Gość • Niedziela [16.01.2011, 01:27:37] • [IP: 80.2.68.**]

wiekszosc z nich i tak robi to za oceny i dobre zachowanie na swiadectwie, zwykle szczurki :)

Gość • Niedziela [16.01.2011, 01:02:16] • [IP: 92.42.116.**]

fajne mundury;)

Gość • Niedziela [16.01.2011, 00:38:30] • [IP: 80.245.180.***]

Ehh szkoda gadać totalna klapa zero zaangażowania ze strony" aktorów" wszystko sztywne : (a marsz wyglądał jak by downy chodziły bez koordynacji ruchowej : (ale szczere brawa i podziw za przygotowanie :).

Gość • Niedziela [16.01.2011, 00:29:27] • [IP: 80.245.178.**]

Słabo z tym patriotyzmem czy tylko weterani AK wyzwalali ojczyznę, i tak się robi zgrzyty w społeczeństwie.Szefostwo ZSP4 ocena 2+

Gość • Sobota [15.01.2011, 23:50:56] • [IP: 195.117.222.**]

na tym pierwszym zdjęciu - chłopak po prawo. kim jest? na przedstawieniu miał pięknie pokazany smutek w oczach.

Gość • Sobota [15.01.2011, 23:35:02] • [IP: 80.245.188.***]

Tu jest Polska i to ta prawdziwa, biało - czerwona. Ona jest w nas. Chylę czoło i dziękuję za zaproszenie.

Flociarz • Sobota [15.01.2011, 23:17:28] • [IP: 80.245.186.***]

Patriotyzm, wgl wiecie co to jest, kto był na reprezentacji w piłkę, siatkówkę, szczypiorniaka, czy cokolwiek, kto na euro chodził z Flagami po mieście, kto na jakiekolwiek święto narodowe wywiesza Flagę na balkonie, oknie, klatce, Kto pali znicze na pomnikach - nawet w 'głupie' święto, i wy piszecie tutaj o polskości ?!

Gość • Sobota [15.01.2011, 22:48:29] • [IP: 195.117.222.***]

Patriotyzm to dla młodzieży bardzo abstrakcyjne pojęcie, ale wyraźnie widać, że nie dla tej młodzieży. Wzruszenie dopadło nie tylko mnie na tej sali. GRATULUJĘ ! NAUCZYCIELOM wychowanków, a wychowankom wzruszającego pokazu. Owacja na stojąco była i to było bardzo miłe.

Gość • Sobota [15.01.2011, 22:36:06] • [IP: 93.94.184.***]

Taka prawda. Polska patriotyczna będzie w książkach aczkolwiek jeżeli książka przetrwa erę komputera.Dzisiejsi młodzi Polacy przechodzą pralnie mózgu euro-wścieku.Patriotyzm Polski umiera naturalnie mając taką dzisiejszą społeczność narodową zapatrzoną w dobra materialne.

Gość • Sobota [15.01.2011, 22:33:53] • [IP: 80.245.182.**]

Magiczna czwórka :DDDD

Warszowiak • Sobota [15.01.2011, 22:18:18] • [IP: 217.97.199.**]

Niestety na nic zdadzą się tego typu przedstawienia. W których zmuszamy młodzież odgrywani ról. Ten patriotyzm nie będzie prawdziwy tylko pseudo. Młodzież jest wyniszczona moralnie przez masowe media typu MTV, VIVA brak prawdziwych wzorców ogólnie przyjmowana w szkołach idea" integracji" europejskiej. Której jednym z celów jest zatarcie różnic między narodami i naszej tożsamości, Polskości! Nie na nic się to zda!! Przejrzyjmy na oczy, ostatnią granicą tego szaleństwa było podpisanie traktatu lizbońskiego. Na którego mocy Polska jest. .. stanem nowo utworzonego państwa Unii Europejskich. Niemcy dopięli swego, drogą pokojową. Pozdrawiam myślących poza szablonami.

Oglądasz 1-25 z 29
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z wybitnym twórcą – aktorem, satyrykiem, autorem – Panem Jackiem Fedorowiczem, który odwiedzi nas w dniu 18 lutego b.r. (poniedziałek) o godz. 17:00. Spotkanie poprowadzi warszawski dziennikarz – Pan Marcin Michrowski. Panowie porozmawiają m.in. o dwóch książkach Autora: „W zasadzie tak”(z 1975r.) i premierowej „Chamo Sapiens” (z 2018r.) Wszystkich miłośników Pana Jacka Fedorowicza zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Konsultacje zostaną przeprowadzone w dniu 18 lutego 2019 roku w formie spotkania Prezydenta Miasta Świnoujście z mieszkańcami Miasta w siedzibie Urzędu Miasta ul. Wojska Polskiego 1/5, sala nr 1 w godz. 14:00 -15:30 ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■