POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [22.03.2011, 19:39:49] • Świnoujście

Już wiosna! Co z akcją odkomarzania miasta?

Już wiosna! Co z akcją odkomarzania miasta?

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Czytelnicy pytają nas, kiedy rozpoczną się wylewki do zbiorników wodnych, które mają zapobiec wylęganiu się dokuczliwych owadów. Jak pamiętamy, w ubiegłym roku mieliśmy z nimi niezłe utrapienie. Dowiedzieliśmy się, że na razie trwają procedury przetargowe przy wyborze konkretnej firmy, jaka ma się zmierzyć z tym zadaniem. Zgłosiło się ich aż osiem.

Sześć firm jest spoza Świnoujścia. Dwie nasze, w tym ta sama, która świadczyła usługę w poprzednich latach. Mamy nadzieję, że z nowatorskimi pomysłami, bo w zeszłym roku miasto nałożyło na nich nawet karę finansową za niewykonanie zadania.

Krzysztof Szpytko, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska podkreśla, że w budżecie zabezpieczono podobną kwotę jak wówczas. Czyli na trzyletni kontrakt (od pierwszego kwietnia tego roku) około miliona złotych.

-Wybierzemy jednak ofertę najtańszą, ale oczywiście taką, która będzie spełniała wszystkie wymogi! – podkreśla stanowczo nasz rozmówca.

Oby data 1 kwietnia nie okazała się mało śmiesznym żartem…

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

Gość • Czwartek [24.03.2011, 19:34:51] • [IP: 95.129.224.**]

To jest chyba Posejdon

Gość • Środa [23.03.2011, 13:26:44] • [IP: 195.117.222.*]

Pewnie zanim ktoś wygra przetarg będzie już za póżno i będzie ta sama historia co w tamtym roku.

Gość • Środa [23.03.2011, 11:29:28] • [IP: 93.94.191.**]

Lepiej niech się pośpiesza bo Komary juz siś pokazał:)

Gość • Środa [23.03.2011, 10:32:49] • [IP: 195.117.222.*]

Robak to już się wykazał, nawet karę zapłacił za tak dobrze wykonaną usługę. Temu Panu już dziękujemy

Gość • Środa [23.03.2011, 09:40:13] • [IP: 77.114.205.***]

CZY TO JEST ZDJĘCIE ZE ŚWINOUJŚCIA ?? POWIEDZCIE GDZIE...

Gość • Środa [23.03.2011, 09:18:53] • [IP: 80.245.186.***]

UWAGA do URZEDU MIASTA prosimy my mieszkancy o odkomarzanie dzielnic na ul KRZYWEJ my nie mozemy pracowac spokojnie na dzialkach i musielismy wracac w ub.roku do domow bo komary uniemozliwialy nam prace OBY w TYM ROKU TO SIE NIE POWTORZYLO.

Gość • Środa [23.03.2011, 09:08:49] • [IP: 92.42.112.***]

przywiazac naszych zaradnych-radnych do drzew w parku i wtedy komary beda mialy staly zer i nie beda wyfruwaly na miasto! wtedy bedzie tanio i ekologicznie!!

Gość • Środa [23.03.2011, 04:53:12] • [IP: 92.42.118.***]

Hehehe śmieszne to wszystko, szuka miasto Tego kto zniszczy komary.?? A samo zafundowało nam wylęgarnię komarów, w parku woda stoi jak na bagnie odkąd polikwidowano studzienki odwadniające.

Gość • Wtorek [22.03.2011, 23:24:45] • [IP: 178.238.250.**]

komary jak u nas były tak będą i pozostaną utrapieniem, a bańka pęknie i rozejdzie się po. ...

Krzysiek • Wtorek [22.03.2011, 23:13:08] • [IP: 89.229.67.**]

Hrvatska przez 2 miesiace i bez problemu.Moskitów tam nie ma...polecam:)

√incent • Wtorek [22.03.2011, 21:51:06] • [IP: 31.63.202.**]

Za około około milion złotych, to można z pół polski od komarzyć przez pięć lat. Skąd oni takie sumy biorą?

Gość • Wtorek [22.03.2011, 21:42:17] • [IP: 92.42.114.***]

Może nie wszyscy pamiętają że w zeszłym roku była duża powódż na południu polski i" robak" tam walczył z plagą komarów - niestety kosztem Świnoujścia.

Gość • Wtorek [22.03.2011, 21:28:05] • [IP: 92.42.117.**]

Jakie wylewki - ktoś kto to pisał nie ma pojecie o biologii komarów. Zimują dorosłe owady, które jeszcze" śpią" i dopiero to pokolenie składa jaja w wodzie! Na razie nie ma jeszcze dorosłych, więc stosowanie wylewek wcześniej niż w maju jest marnowaniem pieniędzy! Uczyć się, a nie głupoty wypisywać.

Gość • Wtorek [22.03.2011, 20:58:06] • [IP: 92.42.114.***]

robak tak się wyżarł w mieście że chodzi napuszony jak paw i z nikim sie nie liczy - dobre było to utarcie pyszczka w zeszłym roku - teraz sie znowu pcha oby z miernym skutkiem..zwalczać go jak prawdziwego robala.

Gość • Wtorek [22.03.2011, 20:07:00] • [IP: 195.117.222.*]

zanim znajda firme srodki itd. to bedzie powturka z rozrywki jaka zafundowaly nam komary w tamte wakacje powodzenia oby tak dalej to napewno sie wyrobią.

Gość • Wtorek [22.03.2011, 20:06:56] • [IP: 93.94.186.**]

nie no to trza miec tupet nie poradzić sobie z zadaniem i znowu stawac do przetargu...ale sprawa dosyc prosta dadza najnizsza oferte zgarna kasiorke splaca kare z zeszlego roku a my dalej bedziemy sie mordowac z krwiopijcami

Gość • Wtorek [22.03.2011, 20:04:36] • [IP: 80.245.180.**]

Nigdy Wiecej, Żadnych" Robaków" temu Panu juz dziekujemy...

Oglądasz 1-17 z 17
■ Mieszkaniec o Słowackiego: Nowo wyremontowana ulica, a już zalana. Rzecznik: Kanalizacja deszczowa obecnie dobrze spełnia swoją rolę ■ Afera w świnoujskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej!? Czy z placu przed budynkiem firmy ulotniła się spora część węgla? Jak dotąd to wewnętrzna komisja inwentaryzacyjna Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świnoujściu sprawdza czy z placu składowego przedsiębiorstwa zniknął węgiel. Gdyby informacje jakie otrzymaliśmy anonimowo od pracownika firmy miały się potwierdzić to ze składu PEC-u zniknąć miał opał wart około 400 tysięcy złotych. Jak dotąd, dyrekcja nie potwierdziła straty, ale z odpowiedzi na nasze zapytanie wynika, że trwa intensywna inwentaryzacja ■ Potrącenie na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Piastowskiej z Piłsudskiego. Część ulicy Piastowskiej była wyłączona z ruchu ■ W imieniu zarządu SLD w Świnoujściu serdecznie zapraszam na otwarte spotkanie z Wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego oraz Wiceprzewodniczącym SLD prof. Bogusławem Liberadzkim z Mieszkańcami Świnoujścia pod tytułem: "Porozmawiajmy o Polsce", które odbędzie się w dniu 27 lipca (czwartek) o godz. 16.00 w Sali Kameralnej MDK (2 piętro) ■ Synoptycy ostrzegają: dziś od godziny 18:00 do godziny 18:00 dnia następnego prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu od umiarkowanego do silnego, chwilami intensywnego. Prognozowana suma opadu wyniesie od 60mm do 85mm, lokalnie może dojść do 100mm ■ Mija 10 lat od chwili, gdy Zachodniopomorskie wstrzymało oddech… Dziś rocznica wypadku autokaru z polskimi pielgrzymami pod Grenoble ■ Czytelnik o nowym Radisson Blu Resort Świnoujście: Kto i za ile dał pozwolenie na przyjęcie gości hotelowych do obiektu, który zagraża ich bezpieczeństwu? ■ Czytelnik: „Idiota świecił laserem”. Domorosły amator mocnych świateł oślepiał z okna. ■ Nasz Czytelnik poszukuje samochodu osobowego koloru seledynowego, jego kierowca bardzo źle potraktował kilkunastoletnią dziewczynkę. Jeżeli ktokolwiek zauważy jasno zieloną osobówkę proszony jest o kontakt z redakcją portalu iswinoujscie.pl 602 - 657- 344. Ostatni raz pojazd był widziany między sklepem Stokrotka, a pasażem Rondo ■ Na zachodzie Polski prognozowane są burze, którym towarzyszyć będzie głównie silny i porywisty wiatr do 70-75 km/h oraz intensywny opad deszczu do 20-30 mm. Dodatkowo na tym terenie oraz częściowo w centrum należy spodziewać się upałów, z temperaturą dochodzącą do 30°C/33°C ■ Kabaret Skeczów Męczących na fali! Nie wiemy, ile stopni będzie miał w tym roku Bałtyk, czy zmieścicie się na plaży ze swoim parawanem i czy rybka w smażalni na rogu nadal jest taka dobra. Wiemy natomiast, że wakacje nad morzem będą w tym roku niepowtarzalne dzięki Kabaretowi Skeczów Męczących ■ Postawmy dzikom pomniki - proponuje Czytelnik. Dziki, podobnie jak bezdomni, wywieźć się nie dają. Stały się symbolem Świnoujścia, trochę jak "wiatrak", tyle że ruchomym i zapewniającym stały kontakt. Może więc umieścić "dziczy akcent" w pejzażu naszego miasta? Na pewien pomysł wpadł jeden z Czytelników ■ Grozi nam susza w kranach? Nadzieja w Zalewie i Mulniku. Zakład Wodociągów i Kanalizacji szykuje się na sytuację, która na razie wydaje się nam abstrakcją. Liczby są jednak nieubłagalne. Za kilka lat w naszym mieście będzie za mało wody pitnej. Czy uda się nam zapobiec tej sytuacji? Oprócz dostawy wody z ujęcia w Kodrąbka rozpatrywane są jeszcze dwa warianty ■ Doprowadzenie wody z Kodrąbka już nie tak korzystne? Położonemu nad Bałtykiem Świnoujściu za kilka lat zacznie brakować pitnej wody. Najgorzej będzie na Lewobrzeżu. - Liczymy się z brakiem możliwości zaspokojenia potrzeb w pełnej dostawie - mówi wprost Radosław Wrzeszcz z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji ■ Z prawie 3 promilami zajmowała się niemowlęciem - policjanci odebrali dziecko pijanej kobiecie. Mogło dojść do tragedii, gdyby nie interweniowała policja. Matka dwumiesięcznego niemowlęcia była kompletnie pijana, gdy policjanci odbierali jej dziecko. Sytuacja miała miejsce w jednym z mieszkań przy ulicy Chopina. W piątek po godzinie 20.00 patrol policji podjechał przed kamienicę przy ulicy Chopina. Na miejsce wezwano również ratowników medycznych z lekarzem ■ Nie może być tak, że ludzie w biały dzień uciekają przed szczurami! - mówi w rozmowie z portalem iswinoujscie.pl wyraźnie zdenerwowana mieszkanka. Pani Jadwiga na własne oczy widziała, jak w sobotnie południe młode małżeństwo z dziećmi na rękach uciekało przed watahą szczurów. Wszystko wydarzyło się w samym centrum miasta, na Placu Słowiańskim. - Nie liczyłam ich, ale było ich dużo. Możliwe, że kilkanaście. Przebiegły przez Plac Słowiański i schowały się w pasie zieleni - opowiada Pani Jadwiga. Czy grozi nam plaga szczurów? ■