POGODA

Reklama


Wydarzenia

Baltic Home Świnoujście • Wtorek [05.07.2011, 11:48:13] • Świnoujście

Kolejne zmagania BALTIC HOME Świnoujście

Dwa tygodnie i dwie duże imprezy, na których można było zobaczyć zawodników BALTIC HOME Świnoujście - świnoujska grupa z pewnością nie próżnuje.

Pierwszy wyścig odbył się w Gdańsku i był to SKANDIA Maraton. Wystartowało tam trzech Świnoujścian: Tomasz Jaworski, Mateusz Szymecki i Piotr Walczak.

Tomek i Piotr wybrali najdłuższy dystans GRAND FONDO, który liczył 81km, natomiast Mateusz ścigał się na MEDIO - 54km. Trasa nie należała z pewnością do łatwych.

Liczne interwałowe podjazdy dawały w kość, przewyższenia na najdłuższym dystansie wynosiły 1686 metrów, a obfite opady deszczu zmieniły ścieżki w potoki. Na trasie więc zmagali się nie tylko zawodnicy, ale również ich maszyny.

Tomek i Piotr wystartowali o 10:00, nadając swojej grupie bardzo dobre tempo. Piotra jednak opuściło szczęście i przerzutki w jego rowerze odmówiły współpracy - powodem była duża ilość błota jaką zawodnicy napotkali na trasie. Nie dawał jednak za
wygraną i jechał na 100% swoich możliwości. Ostatecznie przekroczył linię mety na 50. miejscu w OPEN i 10. w M4. Tomek natomiast jechał jak natchniony, nie odpuszczając swojej grupie do ostatnich metrów, zajmując 33. miejsce w OPEN i 7. w
M3.

Mateusz wybrał krótszy dystans i wystartował godzinę później. Znalazł na szczęście grupę, z którą mógł sobie pozwolić na szybką jazdę, narzucając mocne tempo. Bez przykrych incydentów Mateusz dojechał do mety jako 41. zawodnik OPEN i 27. w M2.

Na uwagę zasługuje klasyfikacja generalna, w której po trzech edycjach, Tomek zajmuje 2. miejsce w M3, a Piotr 4. w M4.

Zaledwie tydzień później świnoujscy zawodnicy stanęli na starcie Versus Maratonu w Cybince, w składzie: Dariusz Bielenis, Tomasz Jaworski i Mateusz Szymecki.

Cała trójka wybrała najdłuższy dystans, mierzący 54km. Trasa nie należała do specjalnie ciężkich, jednak wymaga dobrego przygotowania.

Całej trójce od samego początku szło bardzo dobrze, zajmując po pierwszym pomiarze czasu, miejsca w pierwszej czterdziestce. W drugiej części wyścigu utrzymali dobre tempo. Na ostatnich kilometrach, w jednej grupie jechał Tomek i Mateusz. Niestety
przed tym drugim, na ostatnim zjeździe, wywrócił się jeden z zawodników, przez co Świnoujścianin również zaliczył upadek. Ostatecznie musiał gonić swoją grupę.

Pierwszy zawodnik świnoujskiej grupy, Tomek, przekroczył linię mety na 28. miejscu OPEN i 14. w M2. Następny, z niewielką stratą, był Mateusz - 30. OPEN i 16. w M2. Darek również pojechał bardzo dobrze i zajął 37. miejsce w OPEN i 13. w M3.

Najbliższe zawody, na których będzie można zobaczyć świnoujskich zawodników, odbędą się 9. lipca w Piechowicach - ESKA Maraton. Wystartują tam w składzie: Dariusz Bielenis, Tomasz Jaworski, Radosław Kubacki, Mateusz Szymecki i Piotr Walczak.

--
Grupa Kolarska "BALTIC HOME Świnoujście"


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Gość • Środa [06.07.2011, 06:59:44] • [IP: 178.238.253.**]

Zyczę powodzenia Baltic Home w Piechowicach, trzymama za Was kciuki, będziemy śledzić wasze poczynania na" datasport.pl", może trafi się zdjęcie. Darek trzymaj się, będzie dobrze.

Gość • Wtorek [05.07.2011, 22:26:11] • [IP: 80.245.188.***]

zeby pech opuscil trzeba nazwe zmienic ;/

Bździągwa • Wtorek [05.07.2011, 20:46:52] • [IP: 31.63.219.**]

Powodzenia w Piechowicach ☺ Mam nadzieję Darku, że pech opuścił Ciebie już na dobre. ✌

Gość • Wtorek [05.07.2011, 15:38:52] • [IP: 178.238.253.**]

W Gorzowie Wlkp[. na maratonie szosowym też byli nasi kolarze, pogoda była bardzo kiepska, a oni dzielnie walczyli o dobre miejsca i wywalczyli je. Więcej nie piszę bo pewnie będzie więcej informacji z klubu. Wielkie gratulacje dla wszystkich, którzy zmagali się z pogodą ale i ze swoimi kryzysami. BRAWO PANOWIE.

Nat • Wtorek [05.07.2011, 13:41:48] • [IP: 80.245.176.***]

Brawo chłopaki :)

Oglądasz 1-5 z 5
■ Fundacja Logos wynajmie od 01.09.2019r. lokal użytkowy (dawna Karpatka) z przeznaczeniem na bufet szkolny – sklepik. Informacje w sprawie wynajmu – tel. 91 – 321 23 66 – dyrektor Małgorzata Gołębiowska ■
■ 90-latek wypadł z balkonu. Sąsiedzi podczas snu usłyszeli wołanie o pomoc dochodzące od strony podwórka przy ulicy Marynarzy 7. Jak się okazuje, starszy mężczyzna wypadł z balkonu. Na miejsce przyjechali ratownicy medyczni i policjanci ■ Niedawno pisaliśmy, że lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tym których zwolnił z podatków. Dziś głos w sprawie zabrał sam Janusz Żmurkiewicz ■ Lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tą o firmach, które prezydent Świnoujścia zwolnił z podatku od nieruchomości i nie tylko – zauważa jeden z naszych Czytelników. Inni mieszkańcy zwracają uwagę na relacje prezydenta z właścicielami firm zwolnionych z podatku ■ Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym ■ Mężczyzna wpadł do kanału portowego. Wyszedł z niego o własnych siłach. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Mężczyzna zagapił się i wpadł do wody. Wyszedł z niej o własnych siłach. Na miejsce przyjechała policja. Około godziny 1.30 przy przeprawie promowej Bielik, po stronie Warszowa, do wody wpadł mężczyzna. Dopłynął on do drabinek i wyszedł z wody o własnych siłach. Po tym, jak wydostał się na powierzchnię, na miejsce dojechała policja ■ Z Terminala w Świnoujściu PGNiG wyekspediowało już 5000 cystern z ładunkiem skroplonego gazu ziemnego (LNG). Największym odbiorcą LNG są stacje regazyfikacji obsługujące miejscowości, które nie mają dostępu do ogólnopolskiej sieci dystrybucji gazu ■ W ubiegłym roku z podatku od nieruchomości prezydent Janusz Żmurkiewicz zwolnił 7 firm. Bywały lata, kiedy przedsiębiorców, którzy skorzystali na takim zwolnieniu, było dwa razy tyle. W ciągu 10 lat z tego powodu do miejskiego budżetu nie wpłynęło ponad 7,5 mln złotych ■