POGODA

Reklama

Wydarzenia

Baltic Home Świnoujście • Wtorek [05.07.2011, 11:48:13] • Świnoujście

Kolejne zmagania BALTIC HOME Świnoujście

Dwa tygodnie i dwie duże imprezy, na których można było zobaczyć zawodników BALTIC HOME Świnoujście - świnoujska grupa z pewnością nie próżnuje.

Pierwszy wyścig odbył się w Gdańsku i był to SKANDIA Maraton. Wystartowało tam trzech Świnoujścian: Tomasz Jaworski, Mateusz Szymecki i Piotr Walczak.

Tomek i Piotr wybrali najdłuższy dystans GRAND FONDO, który liczył 81km, natomiast Mateusz ścigał się na MEDIO - 54km. Trasa nie należała z pewnością do łatwych.

Liczne interwałowe podjazdy dawały w kość, przewyższenia na najdłuższym dystansie wynosiły 1686 metrów, a obfite opady deszczu zmieniły ścieżki w potoki. Na trasie więc zmagali się nie tylko zawodnicy, ale również ich maszyny.

Tomek i Piotr wystartowali o 10:00, nadając swojej grupie bardzo dobre tempo. Piotra jednak opuściło szczęście i przerzutki w jego rowerze odmówiły współpracy - powodem była duża ilość błota jaką zawodnicy napotkali na trasie. Nie dawał jednak za
wygraną i jechał na 100% swoich możliwości. Ostatecznie przekroczył linię mety na 50. miejscu w OPEN i 10. w M4. Tomek natomiast jechał jak natchniony, nie odpuszczając swojej grupie do ostatnich metrów, zajmując 33. miejsce w OPEN i 7. w
M3.

Mateusz wybrał krótszy dystans i wystartował godzinę później. Znalazł na szczęście grupę, z którą mógł sobie pozwolić na szybką jazdę, narzucając mocne tempo. Bez przykrych incydentów Mateusz dojechał do mety jako 41. zawodnik OPEN i 27. w M2.

Na uwagę zasługuje klasyfikacja generalna, w której po trzech edycjach, Tomek zajmuje 2. miejsce w M3, a Piotr 4. w M4.

Zaledwie tydzień później świnoujscy zawodnicy stanęli na starcie Versus Maratonu w Cybince, w składzie: Dariusz Bielenis, Tomasz Jaworski i Mateusz Szymecki.

Cała trójka wybrała najdłuższy dystans, mierzący 54km. Trasa nie należała do specjalnie ciężkich, jednak wymaga dobrego przygotowania.

Całej trójce od samego początku szło bardzo dobrze, zajmując po pierwszym pomiarze czasu, miejsca w pierwszej czterdziestce. W drugiej części wyścigu utrzymali dobre tempo. Na ostatnich kilometrach, w jednej grupie jechał Tomek i Mateusz. Niestety
przed tym drugim, na ostatnim zjeździe, wywrócił się jeden z zawodników, przez co Świnoujścianin również zaliczył upadek. Ostatecznie musiał gonić swoją grupę.

Pierwszy zawodnik świnoujskiej grupy, Tomek, przekroczył linię mety na 28. miejscu OPEN i 14. w M2. Następny, z niewielką stratą, był Mateusz - 30. OPEN i 16. w M2. Darek również pojechał bardzo dobrze i zajął 37. miejsce w OPEN i 13. w M3.

Najbliższe zawody, na których będzie można zobaczyć świnoujskich zawodników, odbędą się 9. lipca w Piechowicach - ESKA Maraton. Wystartują tam w składzie: Dariusz Bielenis, Tomasz Jaworski, Radosław Kubacki, Mateusz Szymecki i Piotr Walczak.

--
Grupa Kolarska "BALTIC HOME Świnoujście"


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Gość • Środa [06.07.2011, 06:59:44] • [IP: 178.238.253.**]

Zyczę powodzenia Baltic Home w Piechowicach, trzymama za Was kciuki, będziemy śledzić wasze poczynania na" datasport.pl", może trafi się zdjęcie. Darek trzymaj się, będzie dobrze.

Gość • Wtorek [05.07.2011, 22:26:11] • [IP: 80.245.188.***]

zeby pech opuscil trzeba nazwe zmienic ;/

Bździągwa • Wtorek [05.07.2011, 20:46:52] • [IP: 31.63.219.**]

Powodzenia w Piechowicach ☺ Mam nadzieję Darku, że pech opuścił Ciebie już na dobre. ✌

Gość • Wtorek [05.07.2011, 15:38:52] • [IP: 178.238.253.**]

W Gorzowie Wlkp[. na maratonie szosowym też byli nasi kolarze, pogoda była bardzo kiepska, a oni dzielnie walczyli o dobre miejsca i wywalczyli je. Więcej nie piszę bo pewnie będzie więcej informacji z klubu. Wielkie gratulacje dla wszystkich, którzy zmagali się z pogodą ale i ze swoimi kryzysami. BRAWO PANOWIE.

Nat • Wtorek [05.07.2011, 13:41:48] • [IP: 80.245.176.***]

Brawo chłopaki :)

Oglądasz 1-5 z 5
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z wybitnym twórcą – aktorem, satyrykiem, autorem – Panem Jackiem Fedorowiczem, który odwiedzi nas w dniu 18 lutego b.r. (poniedziałek) o godz. 17:00. Spotkanie poprowadzi warszawski dziennikarz – Pan Marcin Michrowski. Panowie porozmawiają m.in. o dwóch książkach Autora: „W zasadzie tak”(z 1975r.) i premierowej „Chamo Sapiens” (z 2018r.) Wszystkich miłośników Pana Jacka Fedorowicza zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Konsultacje zostaną przeprowadzone w dniu 18 lutego 2019 roku w formie spotkania Prezydenta Miasta Świnoujście z mieszkańcami Miasta w siedzibie Urzędu Miasta ul. Wojska Polskiego 1/5, sala nr 1 w godz. 14:00 -15:30 ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■