POGODA

Reklama

Wydarzenia

Rzecznik Prezydenta Miasta • Czwartek [28.07.2011, 13:05:05] • Świnoujście

Nasze dzieci bawiły się w Zinnowitz

Nasze dzieci bawiły się w Zinnowitz

fot. Urząd Miasta Świnoujście

50. dzieci ,które spędzają swoje wakacje w świnoujskich świetlicach zaprosił właściciel hotelu Casa Familia w Zinnowitz.

Wyjazd zorganizowały przewodniczące Polsko-Niemieckiego Forum Kobiet. Po stronie niemieckiej Kathy Falk, a po polskiej Aneta Zdybel.

Nasze dzieci bawiły się w Zinnowitz

fot. Urząd Miasta Świnoujście

- To nie pierwsza taka wycieczka naszych dzieci na niemiecką stronę wyspy Uznam – mówi Aneta Zdybel. – Wróciły bardzo zadowolone, bo właściciel hotelu w Zinnowitz Andreas Queisner przygotował dla nich wiele atrakcji. Były gry i zabawy. Dzieci malowały, a nawet robiły swoje własne korale z muszelek.

Nasze dzieci bawiły się w Zinnowitz

fot. Urząd Miasta Świnoujście

W zabawie brały też udział dzieci z Niemiec. Dlatego takie wyjazdy to nie tylko dobry sposób na spędzenie wolnego czasu, ale także wspólne poznawanie się naszych dzieci i niemieckich i okazja do nauki języka sąsiadów.


komentarzy: 14, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-14 z 14

Gość • Piątek [29.07.2011, 13:43:21] • [IP: 195.117.222.*]

lol

Bździągwa • Czwartek [28.07.2011, 19:48:24] • [IP: 31.63.214.*]

A czyje? Listonosza?

Gość • Czwartek [28.07.2011, 18:55:43] • [IP: 93.94.190.***]

to nie moje dzieci :)

Maślankiewicz • Czwartek [28.07.2011, 18:08:03] • [IP: 213.186.90.*]

Pisanie" 50." (z kropką) oznacza liczebnik porządkowy. Czyli jak to czytać? Pięćdziesiąty dzieci?

Gość • Czwartek [28.07.2011, 17:41:17] • [IP: 87.189.174.**]

czy Niemcy sa rzeczywiszie zlie ludzie??

Gość • Czwartek [28.07.2011, 16:22:05] • [IP: 83.25.171.***]

Brawo P.Aneto!Świetny pomysł.

Gość • Czwartek [28.07.2011, 16:11:08] • [IP: 92.42.119.***]

no i co w zwiazku z tym?

Gość • Czwartek [28.07.2011, 16:03:20] • [IP: 87.205.57.***]

Są Niemcy i Niemcy. Są i tacy którym plakaty z napisem AUSLANDER RAUS nie przeszkadzają. Pan Andreas Queisner jest prawdziwym Europejczykiem.

Gość • Czwartek [28.07.2011, 15:50:17] • [IP: 217.97.193.***]

bo to są świetlice środowiskowe - dlatego moi mili. . a jak nie macie co zrobic z dziecmi to wyslijcie je na kolonie, skoro oboje pracujecie

Gość • Czwartek [28.07.2011, 14:08:59] • [IP: 195.117.222.*]

W Świnoujściu są cztery świetlice, na ulicy Hołdu Pruskiego(Caritasu), Dąbrowskiego, Modrzejewskiej i Sosnowej(Towarzystwa Przyjaciół Dzieci) i są one otwarte również w wakacje.

Gość • Czwartek [28.07.2011, 14:04:14] • [IP: 178.238.251.***]

Zamiast nagłośnić, że takowa świetlica istnieje, to jak zwykle okazuje się, że" lepsze" rzeczy są dla" wybrańców"! Przecież, można było wcześniej napisać, napewno więcej dzieci by skorzystało...ale, po co?!

Gość • Czwartek [28.07.2011, 13:49:54] • [IP: 93.94.186.***]

prosimy o informacje, tez jestem zainteresowana co to za świetlice?

Gość • Czwartek [28.07.2011, 13:47:55] • [IP: 83.3.66.***]

swietlica znajduje sie nad kanałem niedaleko sklepu bobas

Gość • Czwartek [28.07.2011, 13:12:50] • [IP: 78.131.222.*]

Jak zapisać dziecko do takiej świetlicy? Pracujemy z mężem w wakacje, a moje 8 letnie dziecko nie ma z kim zostać w domu. Czy w sezonie letnim funkcjonują takie świetlice w naszym mieście? Bardzo proszę o odpowiedź.

Oglądasz 1-14 z 14
■ Błękitna Flaga po raz 10 w Świnoujściu! Już po raz 10. na świnoujskiej plaży zawisła błękitna flaga. Jest przyznawana kąpieliskom o najwyższym standardzie. To jednak nie wszystko, oprócz błękitnej flagi przy centrum WOPR odsłonięto tablicę informującą. ■ Przedmiotem ewentualnej transakcji nie są strategiczne dla stoczni tereny produkcyjne, nabrzeża oraz niezbędne zaplecze techniczne. To odpowiedź Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia na zarzut naszego Czytelnika, że świnoujski zakład pracy jest właśnie wykańczany■ Dyrektor d/s sprzedaży i logistyki MSR "Gryfia" Paweł Porzycki powiedział podczas dzisiejszej sesji nadzwyczajnej, że "nic mu nie wiadomo o planach likwidacji stoczni w Świnoujściu. Wręcz przeciwnie , wszystko obecnie wskazuje na rozwój zakładu" ■ Trwają obrady XI nadzwyczajnej sesji Rady Miasta poświęconej sytuacji związanej z planami sprzedaży gruntów w sąsiedztwie Morskiej Remontowej "gryfia" w Świnoujściu. Tereny o które toczy sie batalia traktowane były dotychczas jako rozwojowe dla stoczni ■ Prezydent Janusz Żmurkiewicz nie będzie startował w wyborach do parlamentu. Prezydent Janusz Żmurkiewicz nie będzie kandydował w najbliższych wyborach parlamentarnych. Takie oświadczenie złożył w trakcie specjalnie zwołanej konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek w sali Urzędu Miasta. ■ Uwaga! W związku z pracami modernizacyjnymi sieci wodociągowej w dniu 2 lipca br. mogą nastąpić przerwy w dostawie wody do nieruchomości na ulicach: Grunwaldzkiej, Lutyckiej, Łużyckiej, Lechickiej, Karsiborskiej ■ Poniedziałek: Alarm pożarowy uruchomił się w centrum handlowym Corso. Ewakuwano wszystkich klientów oraz obsługę sklepu. Na miejscu działają dwa zastępy straży. ■ Będzie ponowna kontrola w OSiR „Wyspiarz”. Za dużo już tych afer – pisze nasz Czytelnik – ZGM ( rozdział mieszkań), szpital (wysokie wynagrodzenia lekarzy - min.), Wyspiarz (ostatnie ustalenia z kontroli). Nad każdą z tych jednostek władze powinny mieć nadzór, a jak widać, nie miały ■