Sonda
Czy na Warszowie powinien powstać komisariat?
- tak, to jedyne sensowne rozwiązanie, by mieszkańcy czuli się bezpiecznie
- tak, ale jeśli to niemożliwe, to konieczne są częstsze patrole policji
- nie, jest bezpiecznie
- trudno powiedzieć
POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [28.08.2011, 22:45:44] • Polska

Ceny paliw na Orlenie poniżej 5 złotych

Ceny paliw na Orlenie poniżej 5 złotych

fot. Adam Strukowicz

Kierowcy tankujący EU-95 oraz ON na stacjach sieci PKN ORLEN zapłacą 4,99 zł za litr tych paliw. Jest to już trzecia tak znacząca obniżka cen detalicznych na stacjach Koncernu w ostatnich tygodniach.

Dzięki tym działaniom od początku sierpnia maksymalna cena najpopularniejszej benzyny EU-95 na stacjach własnych ORLENU spadła o 40 gr/ltr, a oleju napędowego o 20 gr/ltr. Ustalenie maksymalnej ceny benzyny a poziomie 4,99 zł za litr oznacza powrót do cen z początku marca tego roku, gdy została przełamana bariera 5 zł/ltr .

Konsekwentne utrzymywanie cen paliw na optymalnym poziomie i promocyjna akcja wakacyjna pozwoliły Koncernowi pozyskać nowych, lojalnych klientów. W okresie 44 dni akcji „Zacznij lato z Orlenem” Koncern wydał prawie 120 tys. nowych kart lojalnościowych VITAY.

- Jest to dwa razy więcej niż w podobnych okresach przed promocją - podkreśla Marek Podstawa, Dyrektor Wykonawczy ds. sprzedaży detalicznej w PKN ORLEN. - Obniżenie cen paliw to także doskonała okazja do zmniejszenia wysokiego poziomu zapasów - dodaje i zaznacza, że obniżki o takiej skali nie byłyby możliwe, gdyby nie spadkowy trend notowań ropy. Od szczytowego okresu z połowy lipca cena tego surowca spadła o około 7%.

Obniżki cen paliw na stacjach sieci PKN ORLEN podyktowane są też chęcią pobudzenia słabnącej konsumpcji benzyn, jaka miała miejsce w pierwszym półroczu tego roku. W okresie od stycznia do czerwca konsumpcja detaliczna benzyn spadła o ok. 3,5% w porównaniu do roku poprzedniego.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 31, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 31

Gość • Środa [31.08.2011, 22:02:46] • [IP: 92.42.112.***]

Dajcie sobie siana z tymi cenami. tyle składowych wchodzi w cene paliwa, ze głowa boli. Taka mamy w Polsce polityke :) kilka groszy na litrze nie ma zadnego znaczenia

Gość • Wtorek [30.08.2011, 10:43:46] • [IP: 92.42.119.**]

Ja przejechałem na ON z Orleniu około 100 tys, brat 200 tys. Bez awarii odpukać.

Gość • Wtorek [30.08.2011, 08:56:54] • [IP: 93.94.188.***]

Co z tego że tanio? Skoro paliwo jakościowo to tragedia. Po zatankowaniu Volvo przebyło jeszcze 300 km i stanęło. Paliwo zlane ze zbiornika, nalane nowe z schela i wszystko wróciło do normy. Drugie moje auto Bmw po zatankowaniu na tym Orlenie wylądowało na tydzień u mechanika. Zapchany filtr paliwa i skatowane wtryski mówią same za siebie. W obu przypadkach mechanicy stwierdzili winę tragicznej jakości paliwa. Przestrzegam wszystkich przed tankowaniem na tej stacji.

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 21:52:52] • [IP: 93.94.188.***]

na orlenie ponoć chrzczą paliwo, to prawda?

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 20:35:48] • [IP: 95.129.225.**]

Jeśli to prawda, ze Tusk zrobił to dlatego ze są wybory to zakrawa to na korupcje polityczną, gdyż ma zachęcić wyborców do oddawania głosów własnie na PO. Skandal! Ale okaże się, jak po wyborach podniosą ceny paliw tak, żeby sobie odbić teraz tą obniżkę.

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 18:38:56] • [IP: 88.156.233.***]

Faktycznie ten Pan Tusk, Premier produkuje to paliwo trochę drogo!

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 18:34:15] • [IP: 46.113.167.***]

Może w końcu zdechnie w Świnoujściu zmowa cenowa której podobno nie ma

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 18:16:45] • [IP: 80.245.180.***]

Każdy szuka w tym zamieszaniu jakiejś sensacji, a powód tych obniżek jest jeden. Orlen poprzez dostosowywanie cen do innych stacji stracił wielu klientów i przychód spadł o paręnaście/dziesiąt procent. Chwała Orlenowi za to, że sięgnął po rozum do głowy i jako sieć przejął pełną kontrolę nad cenami na swoich stacjach. I tak właśnie powinno być. Sieci sklepów bazują na o niebo niższych cenach od normalnych sklepów, bo idą na ilość sprzedanych towarów, a nie marżę. Co mnie dziwi - nikt się temu nie dziwi tylko z chęcią idzie na zakupy do hipermarketów. Jak Orlen obniża cenę to od razu" teorie wyborcze". Ludzie! Opamiętajcie się. Przecież właśnie o to chodzi w handlu...

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 15:18:24] • [IP: 80.245.190.**]

ORLEN MA naj czystrze zbiorniki kto tankuje na Faraonie to debil tylko Orlen !!

Sewyjechał • Poniedziałek [29.08.2011, 13:30:24] • [IP: 82.160.79.**]

Wczoraj przejechałem całą Polskę (po przekątne) i widziałem na własne oczy co się dzieje. Jak Polska długa i szeroka wszędzie to samo - 4, 99 za litr oleju napędowego. Najwraźniej w" świat" poszła dyrektywa - jeżeli nie chcecie mieć kłopotów z naszą demokracją, to PRZED WYBORAMI cena paliwa nie ma prawa przekroczyć pięciu złotych.

Bździągwa • Poniedziałek [29.08.2011, 13:20:09] • [IP: 31.63.230.***]

I znowu się miasto zakorkuje.

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 12:09:52] • [IP: 217.97.193.***]

na shellu też taniej, 5.02 ale za super!!

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 10:55:31] • [IP: 92.42.113.***]

Cuda Tuska :) Tylko 4, 99 promocja przedwyborcza na Orlenie trwa...

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 09:54:03] • [IP: 92.42.118.***]

a co to się stało PO chce wygrać znów wybory dlatego niby obniża ceny paliwa, niesamowite...to jednak można.

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 07:54:43] • [IP: 92.42.117.**]

A kto kupuje paliwo w Świnoujściu (poza Niemcami)? Nikt przy zdrowych zmysłach nie kupuje samochodu tylko po to żeby jeździć wyłącznie po Świnoujściu (oczywiście poza firmami i taksówkarzami). Trudno zatem wyjechać cały zbiornik jeżdżąc tylko po Świnoujściu, a każdemu średniojeżdżącemu trafi się raz - dwa w miesiącu wypad do Szczecina i wtedy tankuje się taniej ;) Choć przy tankowaniu 2 - 3 zbiorników w miesiącu różnica nawet 5 groszy praktycznie nie ma znaczenia.

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 07:19:49] • [IP: 80.54.123.**]

Ta informacja to odgrzewane kotlety! Cena jest obniżona od kilku ładnych dni. Myślę, że jest to po prostu artykuł sponsorowany.

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 06:59:43] • [IP: 80.245.186.**]

o reklama? w szczecinie, pięknym miescie nadmorskim paliwo stoi 4, 95 - 4, 97... w tą sobotę zatankowałem tylko na styk żeby dojechać, a w szczecinie pełen baczek w konkurencyjnej stacyjce :)

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 06:00:55] • [IP: 77.114.20.*]

Tam niema porządnego paliwa, tylko Verwa a nie Dizel, nawet Niemcy nie kupują.W Szczecinie też po 4.86 zł.Niech obniżą...

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 05:49:50] • [IP: 80.245.183.***]

szczecin auchan wczoraj 3, 84 diesel

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 05:22:28] • [IP: 217.231.125.***]

Nareszcie przychodzą po rozum do głowy.opłaca się czasami sprzedać więcej za mniej niż drogo i niewielkim zyskiem

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 04:18:02] • [IP: 178.238.253.***]

pewnie ze dla wyborow :D gdzie by orlen dal najnizsza cene za paliwo normalnie :D

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 03:01:18] • [IP: 193.220.123.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 01:46:42] • [IP: 46.230.254.***]

propaganda czy nie jest taniej trzeba korzystać

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 00:38:16] • [IP: 93.94.189.***]

za litr 98 ile??

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 00:30:22] • [IP: 92.42.118.**]

poza świnujściem już od dawna paliwko jest po 4, 99

Oglądasz 1-25 z 31
■ Uwaga! Zmiany w organizacji ruchu. W dniach od 5 maja 2016 od godz. 800 do 12 maja 2016 roku,w związku z budową sieci ciepłowniczej, wyłączona z ruchu zostanie ulica Wybrzeże Władysława IV, na odcinku od ul. Rybaki do ul. Marynarzy. Odwrócony zostaje kierunek jazdy na ul. Rybaki, na odcinku od ul. Wybrzeże Władysława IV do ul. Grunwaldzkiej. Objazd odcinka nastąpi ulicami Wybrzeże Władysław IV, Rybaki ■
■ Bohaterowie obchodzą swoje święto! Strażacy, dziękujemy Wam że jesteście! ■ Poszukujemy fretki Grażyny, która znów dała nogę! Właścicielka: Grażynko, wracaj do domku... ■ Olbrzymi pożar przy granicy Świnoujście-Ahlbeck! Ogień zauważyli wracający z Niemiec Ślązacy! Zobacz film! ■ Rowerzyści pokazali, że oni także liczą się na drodze! Masa krytyczna znów w szczytnym celu ogarnęła miasto! ■ Szóstoklasisto Gimnazjum Publiczne numer 1 czeka właśnie na Ciebie! Zobacz film! Najbliższy miesiąc jest dla uczniów klas szóstych czasem wyboru kolejnej szkoły w cyklu kształcenia. Gimnazjum Publiczne numer 1 im. Olimpijczyków Polskich to szkoła wyjątkowa. To tam uczniowie mają szanse rozwijać swoje pasje. Zobacz film, dzięki któremu dowiesz się dlaczego warto uczyć się w GP 1 ■ Świnoujście na początku maja zostanie bez prądu! Zobacz, czy zabraknie go także u Ciebie! Już od 4 maja, mieszkańcy Świnoujścia muszą liczyć się z krótkimi przerwami w dostawie prądu. Z informacji jakie uzyskaliśmy od Enei, braki w dostawie energii elektrycznej dotkną aż kilkanaście ulic w Świnoujściu. Przerwy mają potrwać do 6 maja. Zobacz, czy Ty także zostaniesz bez prądu ■ W PRL-u kobiety pracowały ciężko. Dalszy ciąg wspomnień Andrzeja Ryfczyńskiego. Większość tych Pań miało rodziny. Po pracy wracały do domowego kieratu i musiały zająć się dziećmi, często też własnym mężem. Oprać, posprzątać, zrobić jedzenie i pozmywać naczynia, by rano o godzinie szóstej wstać do pracy. Dopiero w 1959 roku pojawiły się autobusy- wspomina Świnoujście sprzed lat znany świnoujski fotograf Andrzej Ryfczyński ■ Rywalizacja, dobra zabawa i Speed-ball, czyli aktywna Majówka! Zobacz co tam się działo! Sport to zdaniem wielu osób samo zdrowie, a jeśli połączymy go z piękną pogodą, zabawą i rywalizacją, otrzymamy świetny przepis na spędzenie majowego weekendu! Tak właśnie zaczął się pierwszy majowy dzień dla osób które chcąc aktywnie spędzić wolny czas, odwiedziły Wioskę Sportu przy muszli koncertowej. Pośród wielu sportowych konkurencji, na uczestników czekała jedna szczególnie ciekawa, a mianowicie - Speed-ball, który zaledwie od kilku lat gości w Polsce! ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na otwarcie wystawy malarstwa pt.: ”Prace na papierze”, której autorem jest Pan January Korff. Zapraszamy w piątek, 6 maja 2016 r. o godz. 17:00 do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■