POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [28.08.2011, 22:45:44] • Polska

Ceny paliw na Orlenie poniżej 5 złotych

Ceny paliw na Orlenie poniżej 5 złotych

fot. Adam Strukowicz

Kierowcy tankujący EU-95 oraz ON na stacjach sieci PKN ORLEN zapłacą 4,99 zł za litr tych paliw. Jest to już trzecia tak znacząca obniżka cen detalicznych na stacjach Koncernu w ostatnich tygodniach.

Dzięki tym działaniom od początku sierpnia maksymalna cena najpopularniejszej benzyny EU-95 na stacjach własnych ORLENU spadła o 40 gr/ltr, a oleju napędowego o 20 gr/ltr. Ustalenie maksymalnej ceny benzyny a poziomie 4,99 zł za litr oznacza powrót do cen z początku marca tego roku, gdy została przełamana bariera 5 zł/ltr .

Konsekwentne utrzymywanie cen paliw na optymalnym poziomie i promocyjna akcja wakacyjna pozwoliły Koncernowi pozyskać nowych, lojalnych klientów. W okresie 44 dni akcji „Zacznij lato z Orlenem” Koncern wydał prawie 120 tys. nowych kart lojalnościowych VITAY.

- Jest to dwa razy więcej niż w podobnych okresach przed promocją - podkreśla Marek Podstawa, Dyrektor Wykonawczy ds. sprzedaży detalicznej w PKN ORLEN. - Obniżenie cen paliw to także doskonała okazja do zmniejszenia wysokiego poziomu zapasów - dodaje i zaznacza, że obniżki o takiej skali nie byłyby możliwe, gdyby nie spadkowy trend notowań ropy. Od szczytowego okresu z połowy lipca cena tego surowca spadła o około 7%.

Obniżki cen paliw na stacjach sieci PKN ORLEN podyktowane są też chęcią pobudzenia słabnącej konsumpcji benzyn, jaka miała miejsce w pierwszym półroczu tego roku. W okresie od stycznia do czerwca konsumpcja detaliczna benzyn spadła o ok. 3,5% w porównaniu do roku poprzedniego.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 31, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 31

Gość • Środa [31.08.2011, 22:02:46] • [IP: 92.42.112.***]

Dajcie sobie siana z tymi cenami. tyle składowych wchodzi w cene paliwa, ze głowa boli. Taka mamy w Polsce polityke :) kilka groszy na litrze nie ma zadnego znaczenia

Gość • Wtorek [30.08.2011, 10:43:46] • [IP: 92.42.119.**]

Ja przejechałem na ON z Orleniu około 100 tys, brat 200 tys. Bez awarii odpukać.

Gość • Wtorek [30.08.2011, 08:56:54] • [IP: 93.94.188.***]

Co z tego że tanio? Skoro paliwo jakościowo to tragedia. Po zatankowaniu Volvo przebyło jeszcze 300 km i stanęło. Paliwo zlane ze zbiornika, nalane nowe z schela i wszystko wróciło do normy. Drugie moje auto Bmw po zatankowaniu na tym Orlenie wylądowało na tydzień u mechanika. Zapchany filtr paliwa i skatowane wtryski mówią same za siebie. W obu przypadkach mechanicy stwierdzili winę tragicznej jakości paliwa. Przestrzegam wszystkich przed tankowaniem na tej stacji.

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 21:52:52] • [IP: 93.94.188.***]

na orlenie ponoć chrzczą paliwo, to prawda?

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 20:35:48] • [IP: 95.129.225.**]

Jeśli to prawda, ze Tusk zrobił to dlatego ze są wybory to zakrawa to na korupcje polityczną, gdyż ma zachęcić wyborców do oddawania głosów własnie na PO. Skandal! Ale okaże się, jak po wyborach podniosą ceny paliw tak, żeby sobie odbić teraz tą obniżkę.

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 18:38:56] • [IP: 88.156.233.***]

Faktycznie ten Pan Tusk, Premier produkuje to paliwo trochę drogo!

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 18:34:15] • [IP: 46.113.167.***]

Może w końcu zdechnie w Świnoujściu zmowa cenowa której podobno nie ma

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 18:16:45] • [IP: 80.245.180.***]

Każdy szuka w tym zamieszaniu jakiejś sensacji, a powód tych obniżek jest jeden. Orlen poprzez dostosowywanie cen do innych stacji stracił wielu klientów i przychód spadł o paręnaście/dziesiąt procent. Chwała Orlenowi za to, że sięgnął po rozum do głowy i jako sieć przejął pełną kontrolę nad cenami na swoich stacjach. I tak właśnie powinno być. Sieci sklepów bazują na o niebo niższych cenach od normalnych sklepów, bo idą na ilość sprzedanych towarów, a nie marżę. Co mnie dziwi - nikt się temu nie dziwi tylko z chęcią idzie na zakupy do hipermarketów. Jak Orlen obniża cenę to od razu" teorie wyborcze". Ludzie! Opamiętajcie się. Przecież właśnie o to chodzi w handlu...

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 15:18:24] • [IP: 80.245.190.**]

ORLEN MA naj czystrze zbiorniki kto tankuje na Faraonie to debil tylko Orlen !!

Sewyjechał • Poniedziałek [29.08.2011, 13:30:24] • [IP: 82.160.79.**]

Wczoraj przejechałem całą Polskę (po przekątne) i widziałem na własne oczy co się dzieje. Jak Polska długa i szeroka wszędzie to samo - 4, 99 za litr oleju napędowego. Najwraźniej w" świat" poszła dyrektywa - jeżeli nie chcecie mieć kłopotów z naszą demokracją, to PRZED WYBORAMI cena paliwa nie ma prawa przekroczyć pięciu złotych.

Bździągwa • Poniedziałek [29.08.2011, 13:20:09] • [IP: 31.63.230.***]

I znowu się miasto zakorkuje.

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 12:09:52] • [IP: 217.97.193.***]

na shellu też taniej, 5.02 ale za super!!

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 10:55:31] • [IP: 92.42.113.***]

Cuda Tuska :) Tylko 4, 99 promocja przedwyborcza na Orlenie trwa...

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 09:54:03] • [IP: 92.42.118.***]

a co to się stało PO chce wygrać znów wybory dlatego niby obniża ceny paliwa, niesamowite...to jednak można.

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 07:54:43] • [IP: 92.42.117.**]

A kto kupuje paliwo w Świnoujściu (poza Niemcami)? Nikt przy zdrowych zmysłach nie kupuje samochodu tylko po to żeby jeździć wyłącznie po Świnoujściu (oczywiście poza firmami i taksówkarzami). Trudno zatem wyjechać cały zbiornik jeżdżąc tylko po Świnoujściu, a każdemu średniojeżdżącemu trafi się raz - dwa w miesiącu wypad do Szczecina i wtedy tankuje się taniej ;) Choć przy tankowaniu 2 - 3 zbiorników w miesiącu różnica nawet 5 groszy praktycznie nie ma znaczenia.

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 07:19:49] • [IP: 80.54.123.**]

Ta informacja to odgrzewane kotlety! Cena jest obniżona od kilku ładnych dni. Myślę, że jest to po prostu artykuł sponsorowany.

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 06:59:43] • [IP: 80.245.186.**]

o reklama? w szczecinie, pięknym miescie nadmorskim paliwo stoi 4, 95 - 4, 97... w tą sobotę zatankowałem tylko na styk żeby dojechać, a w szczecinie pełen baczek w konkurencyjnej stacyjce :)

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 06:00:55] • [IP: 77.114.20.*]

Tam niema porządnego paliwa, tylko Verwa a nie Dizel, nawet Niemcy nie kupują.W Szczecinie też po 4.86 zł.Niech obniżą...

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 05:49:50] • [IP: 80.245.183.***]

szczecin auchan wczoraj 3, 84 diesel

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 05:22:28] • [IP: 217.231.125.***]

Nareszcie przychodzą po rozum do głowy.opłaca się czasami sprzedać więcej za mniej niż drogo i niewielkim zyskiem

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 04:18:02] • [IP: 178.238.253.***]

pewnie ze dla wyborow :D gdzie by orlen dal najnizsza cene za paliwo normalnie :D

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 03:01:18] • [IP: 193.220.123.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 01:46:42] • [IP: 46.230.254.***]

propaganda czy nie jest taniej trzeba korzystać

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 00:38:16] • [IP: 93.94.189.***]

za litr 98 ile??

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 00:30:22] • [IP: 92.42.118.**]

poza świnujściem już od dawna paliwko jest po 4, 99

Oglądasz 1-25 z 31
■ Zielona papuga z czerwoną plamką nad dziobem dnia 27.07 wleciała do mieszkania - właściciela proszę o kontakt 511-739-829 ■ Awaria sieci trakcyjnej przed Warnowem! Podstawiono lokomotywy spalinowe. Tuż po północy za stacją Warnowo w kierunku Międzyzdrojów została zerwana trakcja elektryczna na długości około 2 kilometrów. Do uszkodzenia doszło podczas przejazdu pociągu towarowego. Podróżni nie mają jednak powodów do obaw. Dla pociągów podstawiono lokomotywy spalinowe, dzięki którym kursy będą mogły odbywać się normalnie. Jak twierdzi rzecznik PKP PLK już dziś wieczorem wszystko powinno wrócić do normy. Podróżni wybierający się nad morze są na bieżąco informowani o aktualnej sytuacji ■ Świnoujścianie będą czytać Quo Vadis! Już 3 września odbędzie się Narodowe Czytanie! Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu, została wyznaczona do zorganizowania spotkania w ramach piątej edycji Narodowego Czytania. Akcja jest objęta Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej RP i odbędzie się 3 września (sobota) w budynku głównym świnoujskiej biblioteki przy ulicy Piłsudskiego 15. Początek o godzinie 10.00. ■ Od śmierci dzielą go jedynie godziny! Kto uratuje orła topiącego się w błocie? Nieopodal Karsiborskich Paproci o życie walczy orzeł który we wtorek wpadł do błotnistej mazi. Akcję ratunkową jako pierwszy zorganizował Krzysztof Chomicz, jednak pomimo wysiłków fotografa, nie udało się dotrzeć do orła. Jak mówi Pan Krzysztof - Na akcję ratunkową mamy czas jedynie do godziny 18.00, jeśli nie zdążymy, orzeł umrze. Potrzeba nam przynajmniej trzech silnych ludzi, którzy mogliby zająć się asekuracją ■ We wtorek, 26 lipca, na trałowcu 8. Flotylli Obrony Wybrzeża odbyła się uroczystość wodowania najnowszego wydania locji polskiego wybrzeża Bałtyku (Locja nr 502) opublikowanej przez Biuro Hydrograficzne Marynarki Wojennej. ■ Z inicjatywy podjętej przez długoletniego przyjaciela naszego Miasta pana Fritza Jacoba, który uczestnicząc wraz z zastępcą burmistrza Ulfem Rigelem w ubiegłorocznych obchodach 250 – lecia nadania praw miejskich, miał okazję zwiedzić wyspę Karsibór, zachwycając się jej urokiem, grupa zapalonych rowerzystów z Nordencham przyjechała do Świnoujścia. Bazę stanowił oczywiście Karsibór, z noclegiem w Rybaczówce. Przez siedem dni pobytu, codziennie, grupa odbywała długodystansowe wycieczki ( ok. 50 km) zwiedzając wyspy Uznam, Wolin i okolice. Ruszyła pielgrzymka na Jasną Górę: Każda pielgrzymka jest pierwsza, tak jak miłość ■ Czytelnik: Kołobrzeg najlepszy. I co Wy na to? Po raz dwunasty dziennik „Rzeczpospolita” opublikował ranking samorządów. Po raz drugi z rzędu Kołobrzeg został uznany za najlepszy samorząd w Polsce w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich. ■ Zgubiono czarny plecak firmy Nike (w dość kiepskim stanie), jego zawartość to czarna bluza, laptop Lenovo, dokumenty i parę drobiazgów; znalazcę proszę o kontakt 570 977 111 - przewidziane znaleźne ■ Nasze miasto to nie plaża - postanowili przypomnieć turystom mieszkańcy Sopotu. Chcą, by goście chodzili po mieście ubrani. W ramach akcji „Stop golasom” na ulicach i w różnych lokalach pojawią się stosowne plakaty i wlepki. Czy podobnej kampanii należy się spodziewać w Świnoujściu? ■ 14 firm jest chętnych aby wybudować tunel w Świnoujściu! Znamy szczegóły! Złożono 14 wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przetargowym na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. Obecnie rozpocznie się sprawdzanie złożonych wniosków, weryfikacji będzie podlegało przede wszystkim doświadczenie firm w realizacji inwestycji tunelowych, przedstawiony przez wykonawców personel i zdolność do realizacji kontraktu. Następnie zostanie ogłoszona lista podmiotów spełniających warunki uczestnictwa w postępowaniu (maksymalnie 10), do których zostaną wysłane zaproszenia do składania ofert cenowych. ■