POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [28.08.2011, 22:45:44] • Polska

Ceny paliw na Orlenie poniżej 5 złotych

Ceny paliw na Orlenie poniżej 5 złotych

fot. Adam Strukowicz

Kierowcy tankujący EU-95 oraz ON na stacjach sieci PKN ORLEN zapłacą 4,99 zł za litr tych paliw. Jest to już trzecia tak znacząca obniżka cen detalicznych na stacjach Koncernu w ostatnich tygodniach.

Dzięki tym działaniom od początku sierpnia maksymalna cena najpopularniejszej benzyny EU-95 na stacjach własnych ORLENU spadła o 40 gr/ltr, a oleju napędowego o 20 gr/ltr. Ustalenie maksymalnej ceny benzyny a poziomie 4,99 zł za litr oznacza powrót do cen z początku marca tego roku, gdy została przełamana bariera 5 zł/ltr .

Konsekwentne utrzymywanie cen paliw na optymalnym poziomie i promocyjna akcja wakacyjna pozwoliły Koncernowi pozyskać nowych, lojalnych klientów. W okresie 44 dni akcji „Zacznij lato z Orlenem” Koncern wydał prawie 120 tys. nowych kart lojalnościowych VITAY.

- Jest to dwa razy więcej niż w podobnych okresach przed promocją - podkreśla Marek Podstawa, Dyrektor Wykonawczy ds. sprzedaży detalicznej w PKN ORLEN. - Obniżenie cen paliw to także doskonała okazja do zmniejszenia wysokiego poziomu zapasów - dodaje i zaznacza, że obniżki o takiej skali nie byłyby możliwe, gdyby nie spadkowy trend notowań ropy. Od szczytowego okresu z połowy lipca cena tego surowca spadła o około 7%.

Obniżki cen paliw na stacjach sieci PKN ORLEN podyktowane są też chęcią pobudzenia słabnącej konsumpcji benzyn, jaka miała miejsce w pierwszym półroczu tego roku. W okresie od stycznia do czerwca konsumpcja detaliczna benzyn spadła o ok. 3,5% w porównaniu do roku poprzedniego.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 31, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 31

Gość • Środa [31.08.2011, 22:02:46] • [IP: 92.42.112.***]

Dajcie sobie siana z tymi cenami. tyle składowych wchodzi w cene paliwa, ze głowa boli. Taka mamy w Polsce polityke :) kilka groszy na litrze nie ma zadnego znaczenia

Gość • Wtorek [30.08.2011, 10:43:46] • [IP: 92.42.119.**]

Ja przejechałem na ON z Orleniu około 100 tys, brat 200 tys. Bez awarii odpukać.

Gość • Wtorek [30.08.2011, 08:56:54] • [IP: 93.94.188.***]

Co z tego że tanio? Skoro paliwo jakościowo to tragedia. Po zatankowaniu Volvo przebyło jeszcze 300 km i stanęło. Paliwo zlane ze zbiornika, nalane nowe z schela i wszystko wróciło do normy. Drugie moje auto Bmw po zatankowaniu na tym Orlenie wylądowało na tydzień u mechanika. Zapchany filtr paliwa i skatowane wtryski mówią same za siebie. W obu przypadkach mechanicy stwierdzili winę tragicznej jakości paliwa. Przestrzegam wszystkich przed tankowaniem na tej stacji.

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 21:52:52] • [IP: 93.94.188.***]

na orlenie ponoć chrzczą paliwo, to prawda?

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 20:35:48] • [IP: 95.129.225.**]

Jeśli to prawda, ze Tusk zrobił to dlatego ze są wybory to zakrawa to na korupcje polityczną, gdyż ma zachęcić wyborców do oddawania głosów własnie na PO. Skandal! Ale okaże się, jak po wyborach podniosą ceny paliw tak, żeby sobie odbić teraz tą obniżkę.

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 18:38:56] • [IP: 88.156.233.***]

Faktycznie ten Pan Tusk, Premier produkuje to paliwo trochę drogo!

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 18:34:15] • [IP: 46.113.167.***]

Może w końcu zdechnie w Świnoujściu zmowa cenowa której podobno nie ma

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 18:16:45] • [IP: 80.245.180.***]

Każdy szuka w tym zamieszaniu jakiejś sensacji, a powód tych obniżek jest jeden. Orlen poprzez dostosowywanie cen do innych stacji stracił wielu klientów i przychód spadł o paręnaście/dziesiąt procent. Chwała Orlenowi za to, że sięgnął po rozum do głowy i jako sieć przejął pełną kontrolę nad cenami na swoich stacjach. I tak właśnie powinno być. Sieci sklepów bazują na o niebo niższych cenach od normalnych sklepów, bo idą na ilość sprzedanych towarów, a nie marżę. Co mnie dziwi - nikt się temu nie dziwi tylko z chęcią idzie na zakupy do hipermarketów. Jak Orlen obniża cenę to od razu" teorie wyborcze". Ludzie! Opamiętajcie się. Przecież właśnie o to chodzi w handlu...

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 15:18:24] • [IP: 80.245.190.**]

ORLEN MA naj czystrze zbiorniki kto tankuje na Faraonie to debil tylko Orlen !!

Sewyjechał • Poniedziałek [29.08.2011, 13:30:24] • [IP: 82.160.79.**]

Wczoraj przejechałem całą Polskę (po przekątne) i widziałem na własne oczy co się dzieje. Jak Polska długa i szeroka wszędzie to samo - 4, 99 za litr oleju napędowego. Najwraźniej w" świat" poszła dyrektywa - jeżeli nie chcecie mieć kłopotów z naszą demokracją, to PRZED WYBORAMI cena paliwa nie ma prawa przekroczyć pięciu złotych.

Bździągwa • Poniedziałek [29.08.2011, 13:20:09] • [IP: 31.63.230.***]

I znowu się miasto zakorkuje.

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 12:09:52] • [IP: 217.97.193.***]

na shellu też taniej, 5.02 ale za super!!

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 10:55:31] • [IP: 92.42.113.***]

Cuda Tuska :) Tylko 4, 99 promocja przedwyborcza na Orlenie trwa...

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 09:54:03] • [IP: 92.42.118.***]

a co to się stało PO chce wygrać znów wybory dlatego niby obniża ceny paliwa, niesamowite...to jednak można.

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 07:54:43] • [IP: 92.42.117.**]

A kto kupuje paliwo w Świnoujściu (poza Niemcami)? Nikt przy zdrowych zmysłach nie kupuje samochodu tylko po to żeby jeździć wyłącznie po Świnoujściu (oczywiście poza firmami i taksówkarzami). Trudno zatem wyjechać cały zbiornik jeżdżąc tylko po Świnoujściu, a każdemu średniojeżdżącemu trafi się raz - dwa w miesiącu wypad do Szczecina i wtedy tankuje się taniej ;) Choć przy tankowaniu 2 - 3 zbiorników w miesiącu różnica nawet 5 groszy praktycznie nie ma znaczenia.

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 07:19:49] • [IP: 80.54.123.**]

Ta informacja to odgrzewane kotlety! Cena jest obniżona od kilku ładnych dni. Myślę, że jest to po prostu artykuł sponsorowany.

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 06:59:43] • [IP: 80.245.186.**]

o reklama? w szczecinie, pięknym miescie nadmorskim paliwo stoi 4, 95 - 4, 97... w tą sobotę zatankowałem tylko na styk żeby dojechać, a w szczecinie pełen baczek w konkurencyjnej stacyjce :)

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 06:00:55] • [IP: 77.114.20.*]

Tam niema porządnego paliwa, tylko Verwa a nie Dizel, nawet Niemcy nie kupują.W Szczecinie też po 4.86 zł.Niech obniżą...

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 05:49:50] • [IP: 80.245.183.***]

szczecin auchan wczoraj 3, 84 diesel

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 05:22:28] • [IP: 217.231.125.***]

Nareszcie przychodzą po rozum do głowy.opłaca się czasami sprzedać więcej za mniej niż drogo i niewielkim zyskiem

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 04:18:02] • [IP: 178.238.253.***]

pewnie ze dla wyborow :D gdzie by orlen dal najnizsza cene za paliwo normalnie :D

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 03:01:18] • [IP: 193.220.123.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 01:46:42] • [IP: 46.230.254.***]

propaganda czy nie jest taniej trzeba korzystać

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 00:38:16] • [IP: 93.94.189.***]

za litr 98 ile??

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 00:30:22] • [IP: 92.42.118.**]

poza świnujściem już od dawna paliwko jest po 4, 99

Oglądasz 1-25 z 31
■ Podczas wąchania rozpuszczalnika, 37-latek wbił 35-letniemu koledze nóż w szyję. Policjanci ze Świnoujścia zatrzymali mężczyznę, który ugodził innego mężczyznę nożem w szyję. Wcześniej sprawca razem z ofiarą wspólnie wąchali rozpuszczalniki, po czym doszło między nimi do sprzeczki i szarpaniny zakończonej użyciem niebezpiecznego narzędzia. Rannemu 35-latkowi nie zagraża niebezpieczeństwo, natomiast 37-latek odpowie za uszkodzenie ciała ■ Czytelnik: Na łyżwy do Parku Zdrojowego! Jak się okazuje, ślizgać można się nie tylko na lodowisku... Napisał do nas jeden z Czytelników, który dosyć trafnie stwierdził, że idąc do Parku Zdrojowego, warto wziąć ze sobą łyżwy, ponieważ alejki parku skute są gruba warstwą lodu ■ Urlop w świnoujskim kurorcie zakończył za kratkami. Świnoujscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który przyjechał do kurortu, gdzie zamierzał spędzić urlop. 30-letni mieszkaniec województwa pomorskiego był poszukiwany listem gończym celem odbycia kary pozbawienia wolnościiał przy sobie narkotyki. Mężczyzna dodatkowo miał przy sobie narkotyki ■ Ponad 10 milionów złotych wypłacono w ubiegłym roku mieszkańcom naszego miasta z rządowego programu 500 plus. W tym roku przewiduje się, że świadczenia będą kosztowały około 15 milionów! ■ Ten rajd mógł się skończyć naprawdę tragicznie. Kompletnym brakiem wyobraźni wykazał się jeden ze świnoujskich kierowców, który wsiadł za kółko po wpływem alkoholu. 53- latek rozbijał wszystko co napotkał na swojej drodze. Ściął znak drogowy, dwie latarnie uliczne, uszkodził inne pojazdy, a na końcu prawie wjechał do restauracji McDonald s. To cud, że nikomu nic się nie stało. Na miejsce wezwano policję. Mieszkaniec Świnoujścia trafił już do policyjnego aresztu, wkrótce usłyszy zarzuty ■ Trudno dojechać. Czy wiedzą o tym nasi urzędnicy?. Nasz Czytelnik szczerze zachęca, żeby wybrać się na ulicę Portową w Świnoujściu. Stan drogi jest tragiczny - pisze - dziura na dziurze. Jest to droga, za którą odpowiada miasto ■ 35- latek okradł swojego szefa! Ukradł elektronarzędzia wartości 2 tysięcy złotych! Świnoujscy policjanci zatrzymali 35-latka, który ukradł elektronarzędzia swojemu pracodawcy, a ponadto odzyskali część skradzionych przedmiotów o łącznej wartości blisko 2.000 zł. Dodatkowo mężczyzna okazał się poszukiwanym do innej sprawy przez Sąd Rejonowy w Kamieniu Pomorskim celem odbycia kary pozbawienia wolności■ Oszukał seniorkę - najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Policjanci zatrzymali sprawcę, który oszukał seniorkę. Mężczyzna okradł kobietę z oszczędności, namawiając ją do wypłacenia pieniędzy z konta, aby je uchronić przed "atakiem" hakerów. Mężczyzna został zatrzymany w Warszawie. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Mundurowi apelują do seniorów o rozwagę i ostrożność ■ Przeżyli ze sobą ponad 50 lat! Dzisiaj odebrali medale! W dniu 18 stycznia 2017 roku, o godzinie 14.00 w Sali Urzędu Stanu Cywilnego odbędzie się uroczystość wręczenia Medali 50-Lecia Pożycia Małżeńskiego. Na uroczystość zaproszonych zostało 7 par małżeńskich ■ Połączą „jedynki”? Czytelnik: Gdzie dobro dzieci? Magistrat nie chce zdradzić szczegółów, jak ma wyglądać reforma oświatowa w naszym mieście. Docierają już do nas jednak sygnały od oburzonych rodziców, którzy sprzeciwiają się łączeniu szkół ■ W dniu 16 01 br. W parku zdrojowym znaleziono pęk kluczy z referentką. Właściciel proszony o kontakt tel. 506258532 ■