Sonda
Czy Janusz Żmurkiewicz jako prezydent Świnoujścia zarabia
wystarczająco
za mało
za dużo
nie mam zdania
POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [28.08.2011, 22:45:44] • Polska

Ceny paliw na Orlenie poniżej 5 złotych

Ceny paliw na Orlenie poniżej 5 złotych

fot. Adam Strukowicz

Kierowcy tankujący EU-95 oraz ON na stacjach sieci PKN ORLEN zapłacą 4,99 zł za litr tych paliw. Jest to już trzecia tak znacząca obniżka cen detalicznych na stacjach Koncernu w ostatnich tygodniach.

Dzięki tym działaniom od początku sierpnia maksymalna cena najpopularniejszej benzyny EU-95 na stacjach własnych ORLENU spadła o 40 gr/ltr, a oleju napędowego o 20 gr/ltr. Ustalenie maksymalnej ceny benzyny a poziomie 4,99 zł za litr oznacza powrót do cen z początku marca tego roku, gdy została przełamana bariera 5 zł/ltr .

Konsekwentne utrzymywanie cen paliw na optymalnym poziomie i promocyjna akcja wakacyjna pozwoliły Koncernowi pozyskać nowych, lojalnych klientów. W okresie 44 dni akcji „Zacznij lato z Orlenem” Koncern wydał prawie 120 tys. nowych kart lojalnościowych VITAY.

- Jest to dwa razy więcej niż w podobnych okresach przed promocją - podkreśla Marek Podstawa, Dyrektor Wykonawczy ds. sprzedaży detalicznej w PKN ORLEN. - Obniżenie cen paliw to także doskonała okazja do zmniejszenia wysokiego poziomu zapasów - dodaje i zaznacza, że obniżki o takiej skali nie byłyby możliwe, gdyby nie spadkowy trend notowań ropy. Od szczytowego okresu z połowy lipca cena tego surowca spadła o około 7%.

Obniżki cen paliw na stacjach sieci PKN ORLEN podyktowane są też chęcią pobudzenia słabnącej konsumpcji benzyn, jaka miała miejsce w pierwszym półroczu tego roku. W okresie od stycznia do czerwca konsumpcja detaliczna benzyn spadła o ok. 3,5% w porównaniu do roku poprzedniego.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 31, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 31

Gość • Środa [31.08.2011, 22:02:46] • [IP: 92.42.112.***]

Dajcie sobie siana z tymi cenami. tyle składowych wchodzi w cene paliwa, ze głowa boli. Taka mamy w Polsce polityke :) kilka groszy na litrze nie ma zadnego znaczenia

Gość • Wtorek [30.08.2011, 10:43:46] • [IP: 92.42.119.**]

Ja przejechałem na ON z Orleniu około 100 tys, brat 200 tys. Bez awarii odpukać.

Gość • Wtorek [30.08.2011, 08:56:54] • [IP: 93.94.188.***]

Co z tego że tanio? Skoro paliwo jakościowo to tragedia. Po zatankowaniu Volvo przebyło jeszcze 300 km i stanęło. Paliwo zlane ze zbiornika, nalane nowe z schela i wszystko wróciło do normy. Drugie moje auto Bmw po zatankowaniu na tym Orlenie wylądowało na tydzień u mechanika. Zapchany filtr paliwa i skatowane wtryski mówią same za siebie. W obu przypadkach mechanicy stwierdzili winę tragicznej jakości paliwa. Przestrzegam wszystkich przed tankowaniem na tej stacji.

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 21:52:52] • [IP: 93.94.188.***]

na orlenie ponoć chrzczą paliwo, to prawda?

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 20:35:48] • [IP: 95.129.225.**]

Jeśli to prawda, ze Tusk zrobił to dlatego ze są wybory to zakrawa to na korupcje polityczną, gdyż ma zachęcić wyborców do oddawania głosów własnie na PO. Skandal! Ale okaże się, jak po wyborach podniosą ceny paliw tak, żeby sobie odbić teraz tą obniżkę.

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 18:38:56] • [IP: 88.156.233.***]

Faktycznie ten Pan Tusk, Premier produkuje to paliwo trochę drogo!

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 18:34:15] • [IP: 46.113.167.***]

Może w końcu zdechnie w Świnoujściu zmowa cenowa której podobno nie ma

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 18:16:45] • [IP: 80.245.180.***]

Każdy szuka w tym zamieszaniu jakiejś sensacji, a powód tych obniżek jest jeden. Orlen poprzez dostosowywanie cen do innych stacji stracił wielu klientów i przychód spadł o paręnaście/dziesiąt procent. Chwała Orlenowi za to, że sięgnął po rozum do głowy i jako sieć przejął pełną kontrolę nad cenami na swoich stacjach. I tak właśnie powinno być. Sieci sklepów bazują na o niebo niższych cenach od normalnych sklepów, bo idą na ilość sprzedanych towarów, a nie marżę. Co mnie dziwi - nikt się temu nie dziwi tylko z chęcią idzie na zakupy do hipermarketów. Jak Orlen obniża cenę to od razu" teorie wyborcze". Ludzie! Opamiętajcie się. Przecież właśnie o to chodzi w handlu...

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 15:18:24] • [IP: 80.245.190.**]

ORLEN MA naj czystrze zbiorniki kto tankuje na Faraonie to debil tylko Orlen !!

Sewyjechał • Poniedziałek [29.08.2011, 13:30:24] • [IP: 82.160.79.**]

Wczoraj przejechałem całą Polskę (po przekątne) i widziałem na własne oczy co się dzieje. Jak Polska długa i szeroka wszędzie to samo - 4, 99 za litr oleju napędowego. Najwraźniej w" świat" poszła dyrektywa - jeżeli nie chcecie mieć kłopotów z naszą demokracją, to PRZED WYBORAMI cena paliwa nie ma prawa przekroczyć pięciu złotych.

Bździągwa • Poniedziałek [29.08.2011, 13:20:09] • [IP: 31.63.230.***]

I znowu się miasto zakorkuje.

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 12:09:52] • [IP: 217.97.193.***]

na shellu też taniej, 5.02 ale za super!!

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 10:55:31] • [IP: 92.42.113.***]

Cuda Tuska :) Tylko 4, 99 promocja przedwyborcza na Orlenie trwa...

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 09:54:03] • [IP: 92.42.118.***]

a co to się stało PO chce wygrać znów wybory dlatego niby obniża ceny paliwa, niesamowite...to jednak można.

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 07:54:43] • [IP: 92.42.117.**]

A kto kupuje paliwo w Świnoujściu (poza Niemcami)? Nikt przy zdrowych zmysłach nie kupuje samochodu tylko po to żeby jeździć wyłącznie po Świnoujściu (oczywiście poza firmami i taksówkarzami). Trudno zatem wyjechać cały zbiornik jeżdżąc tylko po Świnoujściu, a każdemu średniojeżdżącemu trafi się raz - dwa w miesiącu wypad do Szczecina i wtedy tankuje się taniej ;) Choć przy tankowaniu 2 - 3 zbiorników w miesiącu różnica nawet 5 groszy praktycznie nie ma znaczenia.

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 07:19:49] • [IP: 80.54.123.**]

Ta informacja to odgrzewane kotlety! Cena jest obniżona od kilku ładnych dni. Myślę, że jest to po prostu artykuł sponsorowany.

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 06:59:43] • [IP: 80.245.186.**]

o reklama? w szczecinie, pięknym miescie nadmorskim paliwo stoi 4, 95 - 4, 97... w tą sobotę zatankowałem tylko na styk żeby dojechać, a w szczecinie pełen baczek w konkurencyjnej stacyjce :)

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 06:00:55] • [IP: 77.114.20.*]

Tam niema porządnego paliwa, tylko Verwa a nie Dizel, nawet Niemcy nie kupują.W Szczecinie też po 4.86 zł.Niech obniżą...

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 05:49:50] • [IP: 80.245.183.***]

szczecin auchan wczoraj 3, 84 diesel

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 05:22:28] • [IP: 217.231.125.***]

Nareszcie przychodzą po rozum do głowy.opłaca się czasami sprzedać więcej za mniej niż drogo i niewielkim zyskiem

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 04:18:02] • [IP: 178.238.253.***]

pewnie ze dla wyborow :D gdzie by orlen dal najnizsza cene za paliwo normalnie :D

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 03:01:18] • [IP: 193.220.123.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 01:46:42] • [IP: 46.230.254.***]

propaganda czy nie jest taniej trzeba korzystać

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 00:38:16] • [IP: 93.94.189.***]

za litr 98 ile??

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 00:30:22] • [IP: 92.42.118.**]

poza świnujściem już od dawna paliwko jest po 4, 99

Oglądasz 1-25 z 31
■ Warta zaprasza na sylwestrową zabawę. Informacje pod numerem telefonu: 91 321 46 25 ■
■ Niecałe półtorej godziny trwały obrady trzeciej, nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Radni zatwierdzili wszystkie zaproponowane projekty uchwał, w tym propozycję przyszłorocznego wynagrodzenie prezydenta miasta ■ Radni zatwierdzili zmiany w budżecie na rok bieżący. Uchwałą rady Miasta zmieniono również zapisy wieloletniej prognozy finansowej miasta Świnoujścia na lata 2014 - 2028 ■ Ile ma zarabiać Janusz Żmurkiewicz? Zadecydują o tym na najbliższej sesji świnoujscy radni. Projekt uchwały zakłada, że prezydent nie dostanie ani grosza więcej niż otrzymywał do tej pory. Do maksymalnej stawki pozostały jednak właściwie tylko 22 grosze. A może któryś z radnych zaproponuje, by prezydent zarabiał mniej? ■ Pożar w budynku przy ulicy Markiewicza postawił na nogi dwa zastępy straży pożarnej. Na miejscu pojawiły się kłęby dymu. Z komina wydobywały się iskry. Wszystko wyglądało na prawdę groźnie. ■ Czy musi spłonąć budynek, by ktoś zajął się tym problemem? Pytali mieszkańcy bloku przy ulicy Poznańskiej 2, gdzie jeden z sąsiadów kradł prąd z klatki. Teraz administrator wspólnoty mieszkaniowej przy ulicy Poznańskiej odpowiada w tej sprawie. Pracownicy zapewniają, że zagrożenie zostało natychmiast usunięte. ■ Areszt za ponad ćwierć kilograma amfetaminy ■ Od 15. grudnia na Zielonym Rynku „Pod zegarem” przy ulicy Kołłątaja rozpoczęła się sprzedaż choinek. W zależności od wielkości i gatunku ceny wahają się od 35 do 450 złotych. Ruszyło także stoisko z wyrobami z dziczyzny. A od najbliższej soboty 20. grudnia będą sprzedawane karpie królewskie. ■ Słowianin w sprawie śmieci: Od lipca 2013 roku spółdzielnia nie odpowiada za wywóz nieczystości ■ Policjanci ze świnoujskiej drogówki zatrzymali kierowcę mercedesa, który legitymował się fałszywym prawem jazdy. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie 1,4 promila, ponadto był poszukiwany. Mieszkaniec Warszawy trafił do policyjnego aresztu i dziś usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. ■ Policjanci ze Świnoujścia zatrzymali mężczyznę, który ukradł rower pozostawiony przed jednym ze sklepów w centrum miasta. Rower został odzyskany i przekazany właścicielowi. Ponadto zatrzymany złodziej kierował rowerem, mając w organizmie prawie 2,2 promila. 46-latkowi grozi surowsza kara, ponieważ przestępstwa kradzieży mienia dokonał w warunkach recydywy. ■ Sukces "Pomorza" na Międzynarodowy Turnieju w Ahlbecku. ■ Szukasz prezentu pod choinkę? Przyjdź na Pchli Targ na Placu Wolności. ■ Budowa nowego Hotelu West Baltic Resort ma się zakończyć w czerwcu przyszłego roku. Inwestycja dostała 4 miliony złotych dofinansowania z programu Jessica. ■ Karsibór I przed remontem jeszcze popływa. Dopiero na początku lutego prom Karsibór I popłynie do remontu. Na przeprawę ma wrócić pod koniec czerwca. Miejmy nadzieję, że braku jednej jednostki nie odczują pasażerowie. Na razie promy, mimo swego sędziwego wieku, pływają bez większych awarii. ■ Ozdoby na choince są zniszczone. Rzecznik twierdzi, że zostały wymienione. - Robiąc zdjęcia wraz z rodziną na Placu Wolności zauważyłem że ozdoby znajdujące się na choince są w opłakanym stanie. Gwiazdy są porysowane, połamane lub zostały po nich tylko świecące obwódki. - relacjonuje Czytelnik. Rzecznik prezydenta miasta zapewnia, że choinka została dobrze zabezpieczone po zimie, a wszystkie uszkodzenia, w tym ozdoby zostały przed montażem wymienione. ■ Nie żyje mężczyzna, który wypadł za burtę remontowanego statku w stoczni. Pomimo podjętej reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. ■