POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [28.08.2011, 22:45:44] • Polska

Ceny paliw na Orlenie poniżej 5 złotych

Ceny paliw na Orlenie poniżej 5 złotych

fot. Adam Strukowicz

Kierowcy tankujący EU-95 oraz ON na stacjach sieci PKN ORLEN zapłacą 4,99 zł za litr tych paliw. Jest to już trzecia tak znacząca obniżka cen detalicznych na stacjach Koncernu w ostatnich tygodniach.

Dzięki tym działaniom od początku sierpnia maksymalna cena najpopularniejszej benzyny EU-95 na stacjach własnych ORLENU spadła o 40 gr/ltr, a oleju napędowego o 20 gr/ltr. Ustalenie maksymalnej ceny benzyny a poziomie 4,99 zł za litr oznacza powrót do cen z początku marca tego roku, gdy została przełamana bariera 5 zł/ltr .

Konsekwentne utrzymywanie cen paliw na optymalnym poziomie i promocyjna akcja wakacyjna pozwoliły Koncernowi pozyskać nowych, lojalnych klientów. W okresie 44 dni akcji „Zacznij lato z Orlenem” Koncern wydał prawie 120 tys. nowych kart lojalnościowych VITAY.

- Jest to dwa razy więcej niż w podobnych okresach przed promocją - podkreśla Marek Podstawa, Dyrektor Wykonawczy ds. sprzedaży detalicznej w PKN ORLEN. - Obniżenie cen paliw to także doskonała okazja do zmniejszenia wysokiego poziomu zapasów - dodaje i zaznacza, że obniżki o takiej skali nie byłyby możliwe, gdyby nie spadkowy trend notowań ropy. Od szczytowego okresu z połowy lipca cena tego surowca spadła o około 7%.

Obniżki cen paliw na stacjach sieci PKN ORLEN podyktowane są też chęcią pobudzenia słabnącej konsumpcji benzyn, jaka miała miejsce w pierwszym półroczu tego roku. W okresie od stycznia do czerwca konsumpcja detaliczna benzyn spadła o ok. 3,5% w porównaniu do roku poprzedniego.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 31, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 31

Gość • Środa [31.08.2011, 22:02:46] • [IP: 92.42.112.***]

Dajcie sobie siana z tymi cenami. tyle składowych wchodzi w cene paliwa, ze głowa boli. Taka mamy w Polsce polityke :) kilka groszy na litrze nie ma zadnego znaczenia

Gość • Wtorek [30.08.2011, 10:43:46] • [IP: 92.42.119.**]

Ja przejechałem na ON z Orleniu około 100 tys, brat 200 tys. Bez awarii odpukać.

Gość • Wtorek [30.08.2011, 08:56:54] • [IP: 93.94.188.***]

Co z tego że tanio? Skoro paliwo jakościowo to tragedia. Po zatankowaniu Volvo przebyło jeszcze 300 km i stanęło. Paliwo zlane ze zbiornika, nalane nowe z schela i wszystko wróciło do normy. Drugie moje auto Bmw po zatankowaniu na tym Orlenie wylądowało na tydzień u mechanika. Zapchany filtr paliwa i skatowane wtryski mówią same za siebie. W obu przypadkach mechanicy stwierdzili winę tragicznej jakości paliwa. Przestrzegam wszystkich przed tankowaniem na tej stacji.

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 21:52:52] • [IP: 93.94.188.***]

na orlenie ponoć chrzczą paliwo, to prawda?

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 20:35:48] • [IP: 95.129.225.**]

Jeśli to prawda, ze Tusk zrobił to dlatego ze są wybory to zakrawa to na korupcje polityczną, gdyż ma zachęcić wyborców do oddawania głosów własnie na PO. Skandal! Ale okaże się, jak po wyborach podniosą ceny paliw tak, żeby sobie odbić teraz tą obniżkę.

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 18:38:56] • [IP: 88.156.233.***]

Faktycznie ten Pan Tusk, Premier produkuje to paliwo trochę drogo!

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 18:34:15] • [IP: 46.113.167.***]

Może w końcu zdechnie w Świnoujściu zmowa cenowa której podobno nie ma

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 18:16:45] • [IP: 80.245.180.***]

Każdy szuka w tym zamieszaniu jakiejś sensacji, a powód tych obniżek jest jeden. Orlen poprzez dostosowywanie cen do innych stacji stracił wielu klientów i przychód spadł o paręnaście/dziesiąt procent. Chwała Orlenowi za to, że sięgnął po rozum do głowy i jako sieć przejął pełną kontrolę nad cenami na swoich stacjach. I tak właśnie powinno być. Sieci sklepów bazują na o niebo niższych cenach od normalnych sklepów, bo idą na ilość sprzedanych towarów, a nie marżę. Co mnie dziwi - nikt się temu nie dziwi tylko z chęcią idzie na zakupy do hipermarketów. Jak Orlen obniża cenę to od razu" teorie wyborcze". Ludzie! Opamiętajcie się. Przecież właśnie o to chodzi w handlu...

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 15:18:24] • [IP: 80.245.190.**]

ORLEN MA naj czystrze zbiorniki kto tankuje na Faraonie to debil tylko Orlen !!

Sewyjechał • Poniedziałek [29.08.2011, 13:30:24] • [IP: 82.160.79.**]

Wczoraj przejechałem całą Polskę (po przekątne) i widziałem na własne oczy co się dzieje. Jak Polska długa i szeroka wszędzie to samo - 4, 99 za litr oleju napędowego. Najwraźniej w" świat" poszła dyrektywa - jeżeli nie chcecie mieć kłopotów z naszą demokracją, to PRZED WYBORAMI cena paliwa nie ma prawa przekroczyć pięciu złotych.

Bździągwa • Poniedziałek [29.08.2011, 13:20:09] • [IP: 31.63.230.***]

I znowu się miasto zakorkuje.

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 12:09:52] • [IP: 217.97.193.***]

na shellu też taniej, 5.02 ale za super!!

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 10:55:31] • [IP: 92.42.113.***]

Cuda Tuska :) Tylko 4, 99 promocja przedwyborcza na Orlenie trwa...

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 09:54:03] • [IP: 92.42.118.***]

a co to się stało PO chce wygrać znów wybory dlatego niby obniża ceny paliwa, niesamowite...to jednak można.

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 07:54:43] • [IP: 92.42.117.**]

A kto kupuje paliwo w Świnoujściu (poza Niemcami)? Nikt przy zdrowych zmysłach nie kupuje samochodu tylko po to żeby jeździć wyłącznie po Świnoujściu (oczywiście poza firmami i taksówkarzami). Trudno zatem wyjechać cały zbiornik jeżdżąc tylko po Świnoujściu, a każdemu średniojeżdżącemu trafi się raz - dwa w miesiącu wypad do Szczecina i wtedy tankuje się taniej ;) Choć przy tankowaniu 2 - 3 zbiorników w miesiącu różnica nawet 5 groszy praktycznie nie ma znaczenia.

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 07:19:49] • [IP: 80.54.123.**]

Ta informacja to odgrzewane kotlety! Cena jest obniżona od kilku ładnych dni. Myślę, że jest to po prostu artykuł sponsorowany.

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 06:59:43] • [IP: 80.245.186.**]

o reklama? w szczecinie, pięknym miescie nadmorskim paliwo stoi 4, 95 - 4, 97... w tą sobotę zatankowałem tylko na styk żeby dojechać, a w szczecinie pełen baczek w konkurencyjnej stacyjce :)

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 06:00:55] • [IP: 77.114.20.*]

Tam niema porządnego paliwa, tylko Verwa a nie Dizel, nawet Niemcy nie kupują.W Szczecinie też po 4.86 zł.Niech obniżą...

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 05:49:50] • [IP: 80.245.183.***]

szczecin auchan wczoraj 3, 84 diesel

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 05:22:28] • [IP: 217.231.125.***]

Nareszcie przychodzą po rozum do głowy.opłaca się czasami sprzedać więcej za mniej niż drogo i niewielkim zyskiem

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 04:18:02] • [IP: 178.238.253.***]

pewnie ze dla wyborow :D gdzie by orlen dal najnizsza cene za paliwo normalnie :D

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 03:01:18] • [IP: 193.220.123.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 01:46:42] • [IP: 46.230.254.***]

propaganda czy nie jest taniej trzeba korzystać

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 00:38:16] • [IP: 93.94.189.***]

za litr 98 ile??

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 00:30:22] • [IP: 92.42.118.**]

poza świnujściem już od dawna paliwko jest po 4, 99

Oglądasz 1-25 z 31
■ Czytelnik: Po waszej interwencji wymieniono felerny znak drogowy A-7! Jak poinformował nas jeden z Czytelników, felerny znak A-7, ustąp pierwszeństwa, znajdujący się przy ulicy 11 Listopada, został po naszej interwencji wymieniony! Nasz Czytelnik skomentował także wypowiedź Roberta Karelusa, dotyczącą zaniedbanego znaku. - Firma, która " codziennie kontroluje stan oznakowania pionowego w różnych obszarach naszego miasta", usunęła felerny znak drogowy A-7 i zastąpiła go nowym, poprawnym. Jeśli odpowiedzialna służba nie wypełnia właściwie swoich obowiązków, kierowca nie odpowiada za popełnione wykroczenia - Panie Rzeczniku! - pisze w mailu do redakcji, Czytelnik ■ XXVIII. Zimowisko szczepu "70 historii". Nasza historia zatacza koło. Pierwsze zimowisko drużyn z III Szczepu Harcerskiego "Słowianie" ZHR im. Zawiszy Czarnego odbyło się w Korbielowie, koło Żywca. Ostatnie (jak na razie), trwające od 01.02 do 07.02.2016 również tam. Wtedy była głęboka zima, teraz zima w kalendarzu, a wiosna w terenie (choć nie do końca, o czym za chwilę). Harcerki i harcerze podczas wyjazdu poznawali historię Korbielowa, szukając przy okazji śladów obecności harcerzy z przeszłości. ■ Mieszkaniec: Panie prezydencie! My mieszkańcy, zabieramy Panu prawo pierwszeństwa wjazdu na promy! Jeden z mieszkańców, postanowił rozliczyć jak twierdzi, nieudolne pod względem budowy stałej przeprawy, rządy obecnego prezydenta miasta. Jak sądzi nasz Czytelnik, prezydent miasta jest dla mieszkańców, a nie odwrotnie. - Pan Janusz Żmurkiewicz nie odczuwa problemu, bo jak nieraz widziałem, wjeżdża służbowym autem na prom bez kolejki, jako samochód uprzywilejowany! A my przeciętni mieszkańcy, musimy stać w kolejkach podczas upałów, mrozów i czekać na przeprawę nawet po kilka godzin! Czas z tym skończyć! - informuje nasz Czytelnik ■ Jako jedyny komunista ma swoją ulicę. Młodzi mieszkańcy ulicy Markiewicza prawdopodobnie nie wiedzą, kim był patron ich ulicy. Starsi może już zapomnieli? Dotarliśmy do archiwalnego zdjęcia, na których można jeszcze odnaleźć przewodniczącego Rady Narodowej w Świnoujściu ■ Widok jak na filmie katastroficznym. Najpierw mieszkańcy usłyszeli niesamowity świst. Później zobaczyli pionowy ogień sięgający prawie 20 metrów. Wielu nachodziły wtedy myśli... o końcu świata ■ W niedzielę o godzinie 11.00 w Kawiarni Sonata rozpocznie się turniej scrabble z okazji 4 rocznicy powstania klubu Sonata Scrabble. Zapraszamy wszystkich chętnych do gry i do kibicowania ■ Najpierw słychać było przedziwny świst. Później pojawił się ogień. Dzwoniący do nas mieszkańcy mówili o pionowym płomieniu ognia sięgającym około 20 metrów. Około godz. 19 ktoś wezwał strażaków… Wyjechali do interwencji. Szukali pożaru od ronda Róży Wiatrów do ulicy Jachtowej. Nie było jednak czego gasić. Pionowy płomień unosił się bowiem nad gazoportem ■ Czytelniczka: Znaki w Świnoujściu nie dość że są brudne, to stwarzają zagrożenie! Znaki drogowe, to nieodłączny element bezpieczeństwa na drodze, oczywiście jeżeli są widoczne, a sama ich konstrukcja, nie stwarza niebezpieczeństwa dla użytkowników dróg. Jedna z naszych Czytelniczek, przysłała nam zdjęcie znaku przy ulicy 11 Listopada, A-7 - ustąp pierwszeństwa przejazdu, który jak twierdzi, nie dość że jest brudny, to może stwarzać zagrożenie dla kierowców oraz pasażerów ■ Czytelnik: Po waszej interwencji posprzątano baraki. Niedawno przedstawiliśmy problem jednego z naszych Czytelników, który miał dosyć patrzenia na walające się śmieci na terenie baraków przy ulicy Steyera. Dzisiaj otrzymaliśmy informacje od Czytelnika, że po naszej interwencji, baraki zostały posprzątane ■ Eliza Kuczyńska: Sporty walki to moja pasja. Zobacz wschodzącą gwiazdę MMA ze Świnoujścia ■ Aż 562 mieszkańców naszego miasta nie płaci alimentów na dzieci. Zaskakujące, ale wśród nich jest także kilka… kobiet. Czyżby zapomniały, że to ich potomstwo? ■ Przez przypadek pocięła koleżankę i uciekła... ■ Czytelnik pyta o wyjazd do Warszawy. Podobno pani Barbara Michalska pojechała do ministerstwa rozmawiać o tunelu i nie znaleziono dla niej czasu - pisze jeden z naszych Czytelników. – Ponoć minęła się z ministrem na korytarzu… To już po tunelu ■ Warto zobaczyć. Walentynki na placu Wolności i w Corso. W najbliższą niedzielę 14 lutego 2016 r., w popularne święto zakochanych „Walentynki”, O!środek Działań Teatralnych zaprasza wszystkich na specjalny happening dla zakochanych. Początek o godzinie 13.00 na placu Wolności. ■ Przebudowa ulicy Monte Cassino ruszyła pełną parą. Tym razem przebudowa ulicy Monte Cassino obejmuje odcinek od skrzyżowania z ulicą Piastowską do Bohaterów Września. Wykonawcą jest Zakład Robót Inżynieryjno – Budowlanych Andrzej Dykowski ze Szczecina. Prace mają zakończyć się w maju ■ Administrator plaży dziękuje naszym spostrzegawczym Czytelnikom. Nie wiemy, czy jest pod napięciem i nikomu postronnemu nie życzymy, żeby się o tym przekonał – napisali o zauważonym na plaży kablu elektrycznym nasi Czytelnicy ■ Czy grozi nam epidemia świńskiej grypy? Miasto zapewnia, że jest przygotowane na taką ewentualność ■