POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [24.09.2011, 20:31:29] • Świnoujście

Przywitanie jesieni

Przywitanie jesieni

fot. ZSP4

Uczniowie klasy III a i III b ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi przywitali pierwszy dzień jesieni wycieczką na wieżę Goeben w przytorskim lesie.

Pani mgr.inż. Magdalena Gołębiewska z Nadleśnictwa Międzyzdroje przygotowała bardzo ciekawą prelekcję o drzewostanie i roślinności naszych okolicznych lasów. Dzieci obejrzały też film przyrodniczy o ptactwie i zwierzętach zamieszkujących torfowiska.

Przywitanie jesieni

fot. ZSP4

Uczniowie mieli doskonałą możliwość wykorzystania zdobytej w szkole wiedzy poprzez odnajdywanie poszczególnych gatunków drzew i roślin, co czynili bezbłędnie. Z zaciekawieniem wysłuchały historii i dzisiejszego znaczenia wieży Goeben.

Przywitanie jesieni

fot. ZSP4

Na zakończenie każdy uczeń miał do rozwiązania przyrodniczą krzyżówkę. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki w postaci kalendarzyków i planów lekcji ufundowanych przez Nadleśnictwo Międzyzdroje. Z radością uczniowie przyjęli zaproszenie do złożenia kolejnej wizyty w lesie.


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Niedziela [25.09.2011, 11:09:48] • [IP: 83.23.0.**]

Brawo! Nic tak do dzieci nie przemawia, jak spotkanie z przyrodą" na żywo". To najlepsza lekcja przyrody!

ALEX • Sobota [24.09.2011, 21:33:00] • [IP: 91.54.182.***]

ZASZCZEPIENI ZA MŁODU BĘDĄ PÓŻNIEJ POGŁĘBIAĆ SWĄ WIEDZĘ, PODZIĘKOWANIA ZA INICJATYWĘ DLA NADLEŚNICTWA.

Oglądasz 1-2 z 2
■ Fundacja Logos wynajmie od 01.09.2019r. lokal użytkowy (dawna Karpatka) z przeznaczeniem na bufet szkolny – sklepik. Informacje w sprawie wynajmu – tel. 91 – 321 23 66 – dyrektor Małgorzata Gołębiowska ■
■ Niedawno pisaliśmy, że lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tym których zwolnił z podatków. Dziś głos w sprawie zabrał sam Janusz Żmurkiewicz ■ Lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tą o firmach, które prezydent Świnoujścia zwolnił z podatku od nieruchomości i nie tylko – zauważa jeden z naszych Czytelników. Inni mieszkańcy zwracają uwagę na relacje prezydenta z właścicielami firm zwolnionych z podatku ■ Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym ■ Mężczyzna wpadł do kanału portowego. Wyszedł z niego o własnych siłach. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Mężczyzna zagapił się i wpadł do wody. Wyszedł z niej o własnych siłach. Na miejsce przyjechała policja. Około godziny 1.30 przy przeprawie promowej Bielik, po stronie Warszowa, do wody wpadł mężczyzna. Dopłynął on do drabinek i wyszedł z wody o własnych siłach. Po tym, jak wydostał się na powierzchnię, na miejsce dojechała policja ■ Z Terminala w Świnoujściu PGNiG wyekspediowało już 5000 cystern z ładunkiem skroplonego gazu ziemnego (LNG). Największym odbiorcą LNG są stacje regazyfikacji obsługujące miejscowości, które nie mają dostępu do ogólnopolskiej sieci dystrybucji gazu ■ W ubiegłym roku z podatku od nieruchomości prezydent Janusz Żmurkiewicz zwolnił 7 firm. Bywały lata, kiedy przedsiębiorców, którzy skorzystali na takim zwolnieniu, było dwa razy tyle. W ciągu 10 lat z tego powodu do miejskiego budżetu nie wpłynęło ponad 7,5 mln złotych ■