POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [02.12.2011, 22:09:56] • Świnoujście

Mały Antoś ma wielu przyjaciół!!!

Mały Antoś ma wielu przyjaciół!!!

fot. Adam Strukowicz

Od pierwszych minut życia, los nie skąpi mu cierpień. Nawet ojciec nie wytrzymał zmagań o zdrowie syna. Chory Antoś, który w grudniu skończy roczek otrzymał jednak prezent od ludzi, którzy nie mogli przejść obojętnie obok losu dziecka i jego mamy. Wielu ludzi. W piątek wieczorem byliśmy świadkami niezwykłego koncertu w sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury. A wszystko dzięki wolontariuszom fundacji „Stonoga”, dyrekcji MDK, władzom miasta i dziesiątkom osób, które przewinęły się tego wieczoru przez scenę.

Jeszcze przed imprezą, w holu sali teatralnej krążyli wolontariusze „Stonogi”. Można było wrzucić parę złotych do puszki albo zapłacić za pyszne ciasteczko. Poczęstunek przygotowali członkowie Środowiskowego Hufca Pracy w Świnoujściu.

Pomoc zadeklarowali artyści, prezydent miasta, tancerze, strażacy, a nawet... Aby pomóc Antosiowi zawiązał się nawet „Smerfny Fundusz Gargamela”. List od smerfnych filantropów odczytał Marek Żymła.

Imprezę poprowadziła Olga Brzezińska. Jej rola nie ograniczyła się jednak jedynie do konferansjerki. Jej głównym zadaniem było prowadzenie licytacji. Trudno nawet policzyć ile przedmiotów udało się jej sprzedać tego wieczoru. Miała zresztą do dyspozycji potężny zapas fantów. Swoje dary przekazali świnoujscy artyści, malarze ale także firmy i zakłady gastronomiczne. Nie brakowało też prywatnych darczyńców.

Mały Antoś ma wielu przyjaciół!!!

fot. Adam Strukowicz

Był to prawdziwy jarmark różności. Radny Andrzej Mrozek wylicytował album o piłkarskich mundialach za 150 zł. Obraz Włodzimierza Mierzyńskiego „poszedł” za 200. Największym żarłokiem w czasie licytacji okazał się prezydent miasta. Kupił wielki kosz pełen pierogów z kapustą i grzybami za 250 zł.

Akcja pomocy dla Antosia zyskała też wsparcie u naszych zachodnich sąsiadów. Dzieci ze świetlicy z Herringsdorfu wniosły na scenę 11 koszy i jeden karton plastikowych nakrętek. Worek nakrętek dorzucili też nasi strażacy ochotnicy z Kołczewa. Prezydent Świnoujścia przekazał na licytację swoje ulubione pióro i długopis. Licytacja zaczęła się od 50, a skończyła na 310 złotych!

Zamiarem Patrycji Koryckiej- głównej organizatorki koncertu – było nie tylko przygotowanie nagłośnienia, zaproszenie oficjalnych gości. Przede wszystkim postarała się o atrakcyjny program wieczoru. Licytacje przeplecione zostały występami znakomitych artystów. Owacyjnie przyjęty został nasz 11 mistrz Polski w tańcach nowoczesnych Emil Kępski, który dla Antosia przygotował specjalną choreografię. Nieco inny rodzaj tańca zaprezentowali członkowie klubu tańca sportowego Jarosława Jaworskiego. Dzieci od 7 do 12 lat zakończyły swój występ pełnym wigoru jive'em.

Zapewne nie wymieniliśmy wszystkich, którzy włączyli się do wielkiego grania dla Antosia. Nawet organizatorzy przyznają zresztą, że trudno byłoby odnotować wszystkich.

Niezależnie od finansowego wyniku akcji zarówno Antoś jak i jego mama i braciszek mogą być pewni, że w rodzinnym mieście jest wielu ludzi, którzy chcą i potrafią im pomóc. Na koncert mógł przyjść każdy. Plakaty na mieście oraz banery w internecie zapraszały. Nawet jeśli do kogoś taka informacja nie dotarła to warto także dodać, że akcja nie kończy się na tej jednorazowej imprezie. Zajrzyjcie na stronę www.pomocantkowi.tk i nie stójcie z boku!!! Nie znamy jeszcze wyniku sobotniej zbiórki w czasie koncertu w MDK. Pieniądze, które zebrano w trakcie koncertu w Miejskim Domu Kultury zostaną rozliczone przez Fundację „Stonoga”, która w najbliższych dniach przekaże do mediów informacje o wyniku akcji. Tę informację natychmiast też podamy na stronie iswinoujscie.pl

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 50, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 50

Gość • Poniedziałek [05.12.2011, 12:01:49] • [IP: 192.168.101.***]

09:47- dobre, dobre...

Gość • Niedziela [04.12.2011, 23:58:18] • [IP: 89.78.115.**]

Czy w szkole podstawowej nr 4 też można oddać nakrętki dla tego Wspaniałego Maluszka?:)

Gość • Niedziela [04.12.2011, 23:28:55] • [IP: 80.245.182.**]

aż serduszko się kraja jak się czyta takie rzeczy, szkoda dzieciaczka, bardzo śliczny chłopaczek. Wracaj do zdrowia Antosiu, Kochamy Cię :).

Gość • Niedziela [04.12.2011, 17:28:04] • [IP: 83.11.71.**]

Na co, to maleństwo choruje??

Gość • Niedziela [04.12.2011, 12:54:08] • [IP: 46.134.82.*]

Ludzie poczytajcie historię Antośka a potem piszcie..tata Antka nie żyje..

Gość • Niedziela [04.12.2011, 09:26:52] • [IP: 79.201.199.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

PaT • Niedziela [04.12.2011, 01:29:09] • [IP: 88.156.233.***]

Radku najwiĘksze słowa uznania należą sie ToBIE...Dziękuję, dziękujĘ i dziękować nie przestanę:)

Gość • Sobota [03.12.2011, 16:48:55] • [IP: 178.238.253.**]

Szanowny autorze tekstu gwoli sprostowania podaję, że Smerfny Fundusz Gargamela powstał prawie przed 10 laty. W tym czasie pomógł wielu dzieciom i nadal pomaga. Pomógł też Antosiowi ale nie zawiązał się specjalnie dla niego, jak napisano w materiale. Ponadto prowadząca koncert ma na imię Joanna a nie Olga.

Gość • Sobota [03.12.2011, 14:29:13] • [IP: 80.245.184.**]

serce sciska taki sliczny maluszeka a tyle musi wycierpiec:((((((((((((gdzie sprawiedliwosc na tym swiecie...

Gość • Sobota [03.12.2011, 13:39:31] • [IP: 80.245.178.**]

Ktoś tam się poniżej dziwi, dlaczego było tak mało młodzieży i czy nie jesteśmy zainteresowani charytatywnością. Ano było mało być może dlatego, że najpierw poszła informacja, że wstęp na koncert jest od minimum 15zł! Potem to zmieniono, ale chyba za późno.

Gość • Sobota [03.12.2011, 13:25:20] • [IP: 212.2.96.**]

To jak wiele mozna zrobic dla drugiego czlowieka swiadczy o nas.Pieniadze slawa kazdy to moze miec-wielkie serce, poczucie humoru i marzenia ma niewielu!!Mam nadzieje kolezanko Droga ze zarazilas wielu, a co najwazniejsze udowdnilas i obalilas mit ZE RUDE TO WREDNE!!KOCHAMY CIE PATKO!

Mieszkanka • Sobota [03.12.2011, 13:14:51] • [IP: 195.117.222.*]

Dużo zdrówko dziecinko

Gość • Sobota [03.12.2011, 12:38:36] • [IP: 80.245.183.***]

wiele dzieci w Polsce cierpi, nie o każdym jest artykulik

Gość • Sobota [03.12.2011, 12:38:05] • [IP: 217.97.193.***]

Gość • Sobota [03.12.2011, 08:15] • [IP: 80.245.183.***] olewam to, nudna informacja, ja bym nie dawał na portalu takich nudnych wiadomości tylko skupił się na ważnych sprawach Mistrzu masz mózg wielkości Tik Taka i bredzisz.Dla 99% jesteś zwykłym pajacem nieczułym na krzywde ludzką.Ale możesz być pewny to kiedyś wróci do Ciebie.Ale w związku z tym że masz bezmózgowie nawet nie mrugniesz okiem.Zamilcz na zawsze. pętaku.

Gość • Sobota [03.12.2011, 12:30:42] • [IP: 77.253.128.***]

w przedszkolu nr 10 przy Monte Cassino tez mozna oddawac.

Jaga • Sobota [03.12.2011, 12:04:47] • [IP: 92.42.118.***]

nakretki nozna oddac do gp nr2 tam tez sa one zbierane dla ANTOSIA

Gość • Sobota [03.12.2011, 11:21:10] • [IP: 93.94.185.***]

184 zastanów sie nim cokolwik napiszesz, mozesz i ty potrzebowac takiej pomocy

Gość • Sobota [03.12.2011, 10:53:12] • [IP: 80.245.182.***]

GDZIE MOŻNA ODDAĆ ZAKRĘTKI?

Gość • Sobota [03.12.2011, 09:49:39] • [IP: 178.238.243.**]

piękna akcja, chwila radości w tej walce o zdrowie Antosia, wytrwałości i powodzenia...

Gość • Sobota [03.12.2011, 09:47:52] • [IP: 80.245.183.***]

już nie udawajcie takich dobrych:) i tak czekają was pewnie męki pośmiertne na skutek złych uczynków jakie uczyniliście:) nic was nie uratuje ze szponów cierpienia nawet te pozowanie na" dobrych":) dobrze też wiemy, że takie informacje nudzą was cholernie i woleli byście oddać się czemuś zepsutemu ale dla pozorów gracie tych dobrych :) tacy jak wy są łatwi do rozszyfrowania:) gdyby was obchodził los tego dziecka to dawno byście dawali kasę na pomoc podczas gdy z waszej strony jest tylko durne gadanie na forume;)

kici • Sobota [03.12.2011, 09:24:13] • [IP: 80.245.184.**]

do goscia z godz.8.15 co ty za glupoty piszesz jaka nudna informacja ciekawe gdyby to twoja rodzine spotkalo ciekawe czy tez bys byl taki madry a jak artykul sie niepodoba t spierpapier ztej strony a swoja głupote zachowaj dla siebie POZDROWIENIA DLA ANTOSIA

Gość • Sobota [03.12.2011, 09:17:57] • [IP: 80.245.188.***]

Najlepiej nie komentować takich durnych wpisów. To piszą ludzie, którzy są znieczuleni na ludzką krzywdę i tragedię. A mnie interesuje los Antosia i jego mamy, dlatego cieszę się na wiadomość, ze chociaż troszkę mogli czuć się wczoraj szczęśliwsi. Ściskam ich gorąco!!

lalunia • Sobota [03.12.2011, 08:59:35] • [IP: 93.94.184.***]

Gość • Sobota [03.12.2011, 08:15] • [IP: 80.245.183.***] olewam to, nudna informacja, ja bym nie dawał na portalu takich nudnych wiadomości tylko skupił się na ważnych sprawach !! co za gbur, bezdusznik i smiec!! zycze ci takich wpisow gdybys ty potrzebowal/a pomocy !!

Gość • Sobota [03.12.2011, 08:21:49] • [IP: 31.63.193.**]

biedna dziecko całuski dla chłopca

Gość • Sobota [03.12.2011, 08:15:38] • [IP: 80.245.183.***]

olewam to, nudna informacja, ja bym nie dawał na portalu takich nudnych wiadomości tylko skupił się na ważnych sprawach

Oglądasz 1-25 z 50
■ W kwietniu br. zgubiłam złoty pierścionek wysadzany drobnymi diamencikami. Pierścionek stanowi dla mnie dużą wartość sentymentalną. Uczciwego znalazcę bądź osoby, które mogą pomóc w odzyskaniu pierścionka proszę o kontakt pod nr telefonu 50-163-86-99. Przewidywana cenna nagroda. ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność poinformować, że w dniu 22 czerwca (sobota) o godz. 14:00 w Bibliotece Głównej (ul. Piłsudskiego 15) odbędzie się spotkanie, poświęcone Theodorowi Fontane. Spotkanie organizuje Koło Przyjaciół Zamków i Ogrodów z Marchii, z siedzibą w Berlinie, które w ten sposób zamierza uczcić 200-lecie urodzin autora książki „Meine Kinderjahre”. Dziecięce lata Theodor Fontane spędził w Świnoujściu, stąd pomysł na spotkanie rocznicowe w naszym mieście. Językiem uroczystości będzie wyłącznie język niemiecki, a weźmie w niej udział m.in. znana aktorka monachijskiego teatru, Pani Christine Hammacher- Möller, która przeczyta fragmenty cytowanej książki. Wszystkich zainteresowanych osobą i twórczością Theodora Fontane (a nie zrażonych barierą językową spotkania) serdecznie zapraszamy w sobotę do Biblioteki. Wstęp wolny! ■
■ Z uwagi na upalną pogodę od kilku dni wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach. Wilgotność ściółki leśnej utrzymuje się na poziomie 10 %, co oznacza, że nawet najmniejszy bodziec cieplny (iskra, rozgrzany układ wydechowy pojazdu, rzucony niedopałek papierosa) może wywołać pożar. Apelujemy o ostrożność podczas pobytu w lesie. W razie pożaru prosimy o powiadomienie straży pożarnej pod nr 998 lub 112 ■ W dniu wczorajszym w okolicach promenady, plaży został zgubiony telefon Samsung S8 uczciwego znalazcę proszę o kontakt 575487733 Przewidywana nagroda! ■ Nowy prezes ZMPSiŚ SA. Rada Nadzorcza Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na posiedzeniu w dniu 17 czerwca br. powołała Pana Krzysztofa Urbasia na stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes swoje obowiązki obejmie z dniem 1 lipca br. - informuje Monika Woźniak-Lewandowska Specjalista ds. komunikacji i PR ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■