POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [17.12.2011, 03:59:13] • Świnoujście

Wspólne kolędowanie
w MDK-u. Zobacz zdjęcia!

Wspólne kolędowanie<br> w MDK-u. Zobacz zdjęcia!

fot. Adam Strukowicz

Ogólnopolski Konkurs na Ozdobę Choinkową, którego organizatorem jest świnoujski MDK miał w tym roku piękny finał. Impreza, która odbyła się w piątek wieczorem w sportowej części sali teatralnej nosiła tytuł „Wspólne kolędowanie” i ma szansę stać się naszą miejską tradycją. I choć w pogodzie wciąż jeszcze mamy listopad to pod wielką choinką Domu Kultury można było poczuć już atmosferę prawdziwych świąt.

Świątecznie było już w holu sali MDK przy ul. Matejki. Na mieszkańców czekały stoły z poczęstunkiem. Pierwsze kolędy 2011 roku śpiewaliśmy wspólnie z chórem „Malwy”. Panie z prawobrzeża zaśpiewały Oj maluśki, maluśki”, a zaraz potem „Gdy śliczna panna” i w wielkiej sali zaraz zrobiło się przytulnie i ciepło. Na wypadek gdyby ktoś zapomniał słów, organizatorzy zapewnili „ściągę”z wydrukami rozłożonymi na stolikach.

Po tej przedświątecznej „rozgrzewce”jury konkursu przedstawiło werdykt. Tegoroczny konkurs na ozdobę choinkową wzbudził rekordowe zainteresowanie. Do Świnoujścia nadesłano 1260 prac z różnych regionów Polski, a także z Niemiec. Jury (Wacława Dubiel -nauczyciel plastyki, Beata Kwiecień-plastyk i Jan Bociąga – artysta plastyk) miało mnóstwo pracy.

Wspólne kolędowanie<br> w MDK-u. Zobacz zdjęcia!

fot. Adam Strukowicz

Na konkurs nadesłano ozdoby wykonane rozmaitymi technikami i z różnorodnych materiałów. Większość to prace indywidualne ale były także zbiorowe. Okazało się, że nawet odpowiednio spreparowany makaron da się zawiesić na choince(!) Ostatecznie nagrody przyznano 12 nagród i 14 wyróżnień w czterech kategoriach wiekowych.

Wspólne kolędowanie<br> w MDK-u. Zobacz zdjęcia!

fot. Adam Strukowicz

Twórcy nagrodzonych prac to:
w kategorii do 7 lat
Amelia Brój (Opole), Ellena Muschkowitz (Heringsdorf, Szkoła Podstawowa nr 11 w Poznaniu),
w kategorii 8 – 12 lat
Anna Jagoda Bubnowska (MDK Świnoujście), Ewelina Obrzazgiewicz (SP nr 14 Włocławek) Kamil Tamul (ZSG w Brudzewie)

w kategorii 13 – 17 lat
Marcelin Brój (Opole), Kamil Bubel (Ośrodek dla Dzieci z wadami Słuchu i Wymowy w Żarach)
w kategorii dorośli
Agnieszka Moczkodan (Radom), Barbara Worek (Żywiec) i Bonifacy Miklas z Kalisza.

Podobnie jak w latach poprzednich tylko kilka spośród nagrodzonych osób zdecydowało się przyjechać do Świnoujścia po odbiór nagród. Większość otrzyma je drogą pocztową.

Wspólne kolędowanie<br> w MDK-u. Zobacz zdjęcia!

fot. Adam Strukowicz

Po ogłoszeniu werdyktu jury, prace nadesłane na konkurs zostały wystawione na licytację. W tym roku dochód zostanie przeznaczony na leczenie Antosia Szczepanka. Nie znamy jeszcze ostatecznej zebranej sumy ale może tego być nawet ok 2 tysięcy złotych. Najdrożej sprzedawały się „bombki specjalne”wykonane przez władze miasta prezydenta i jego najbliższych współpracowników. Bombki własnoręcznie przygotowały obydwie zastępczynie prezydenta i sekretarz miasta. Wszystkie osiągały cenę od 100 do nawet 200 złotych!

Wspólne kolędowanie<br> w MDK-u. Zobacz zdjęcia!

fot. Adam Strukowicz

Impreza w MDK stała się okazją do przekazania przez władze Świnoujścia życzeń dla wszystkich mieszkańców.
Wkrótce potem, na sali ponownie ustawiły się chóry. Wieczór i choinkowa atmosfera zachęciły większą już liczbę mieszkańców do wspólnego śpiewania. Aż wreszcie przygasły górne światła i chór zaintonował „Cichą Noc”. To już wkrótce...
Kliknij Tu, aby zobaczyć fotogalerię

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 21, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-21 z 21

Gość • Poniedziałek [19.12.2011, 16:25:54] • [IP: 92.42.118.**]

nalezaloby pomyslec o jakichs nagrodach pocieszenia, chocby malenkim Mikolaju z czekolady, dzieci w przedszkolu wykonaly prace, poszly wieczorem z rodzicami a wrocily zawiedzione, tym bardziej ze prace byly naprawde wykonane przez nich raczkami a nie przez rodzicow, jak widac po niektorych...

Gość • Sobota [17.12.2011, 23:40:46] • [IP: 77.255.185.**]

Zainteresowanemu zakupem bez licytacji / Gość • Sobota [17.12.2011, 14:40] • [IP: 178.238.253.**] / wyjaśniam: Wszystkie prace konkursowe były do kupienia już w trakcie imprezy. Zaraz po licytacji chodziły panie ze skarbonkami i za dowolny datek można było sobie wybrać i wziąć jakąś ozdobę z tablicy. To było ogłaszane z prośbą żeby nie żałować grosza bo wszystko przekazali choremu Antosiowi. Jak można być na takiej imprezie i nie wiedzieć o co chodzi...??

Gość • Sobota [17.12.2011, 22:05:08] • [IP: 178.238.253.***]

Malwy owszem ale piękne kolendy śpiewał chór Kantylena o czym redaktor po prostu nie wie.Odwalanka!

Gość • Sobota [17.12.2011, 19:33:24] • [IP: 83.94.205.***]

jedno wielkie oszustwo i masa zawiedzionych dzieci!!

Gość • Sobota [17.12.2011, 17:24:38] • [IP: 93.94.185.**]

ta bombka co pan trzyma widac że kupiona tez mogłam kupić i zanieśc i wygrać

Gość • Sobota [17.12.2011, 17:22:34] • [IP: 93.94.185.**]

ten konkurs powinien byc dla dzieci ze świnoujscia moja córka strasznie się zawiodła a tak się starała większość bombek kupionych oszustwo a miały być ręcznie robione nie bedę brac już udziału w takich konkursach a zwłaszcza dziecko moje była bardzo rozczarowana

Bździągwa • Sobota [17.12.2011, 16:39:09] • [IP: 31.63.255.***]

Ja wczoraj przez krótką chwilę społecznie świeciłem do środka wskaźnikiem laserowym i minutę migłem wcześniej reflektorkiem. Nie wiem czy ktoś zauważył, bo prawie wszyscy mieli rozdziawione japy.

Gość • Sobota [17.12.2011, 15:53:41] • [IP: 178.238.252.***]

Jak potomkowie pseudo inteligenckiego proletariatu mogą być w czymś dobrzy? Brawo dzieci ze śląską! Tym właśnie rożni się zdrowe współzawodnictwo od wpajanego od młodych lat tejże inteligencji-nepotyzmu.

Gość • Sobota [17.12.2011, 15:04:18] • [IP: 92.42.114.***]

dlatego dzieci ze Świnoujścia zwłaszcza z przedszkoli przestały brać w nim udział

Gość • Sobota [17.12.2011, 14:42:04] • [IP: 80.245.178.*]

ja zanm tylko jedną kolędę: jezós hrystus sie nam narodzil la-la-la, hop-sa-sa. Oj dana dana i pije mleko od rana

Gość • Sobota [17.12.2011, 14:40:04] • [IP: 178.238.253.**]

Zgadzam się z gościem z 14:32, byłam z wnuczkami, dzieci były zawiedzione i nudziły się, niech to będą ozdoby na miarę dzieci. Czy ktoś wie kiedy będzie można coś z tych ozdób kupić bez licytacji?

Gość • Sobota [17.12.2011, 14:32:18] • [IP: 92.42.112.***]

Impreza bardzo mnie się podobała no ale nie tak do końca. Konkurs super ale może warto pomyśleć by był on też tylko dla mieszkańców czyli dostępny dla naszych dzieci a ogólnopolski niech bedzie też.Bo jak tu zmotywować dzieci do czynnego uczestnictwa w jakiejkolwiek uroczystości jak nagrody zgarniają dzici ze śląska ba nawet z niemiec.?

Gość • Sobota [17.12.2011, 14:09:39] • [IP: 217.97.193.**]

Bardzo miła i pożyteczna impreza. Brawo starsze pokolenie bo może na Wasz wzór młodzi wezmą się do takiego imprezowania. Wszystkiego dobrego! Więcej takich wspólnych kolędowań!

Gość • Sobota [17.12.2011, 13:26:47] • [IP: 80.245.190.*]

"Około tysiąca osób oglądało koncert kolęd Chóru i Orkiestry Zespołu Mazowsze w Człuchowie." A w Świnoujściu ani hali, która by pomieściła tyle osób ani Mazowsza z kolędami. Co roku pół wsiowo, pół wieczorowo.

emerytka • Sobota [17.12.2011, 13:06:28] • [IP: 178.238.253.**]

Do 116. Młodzi niestety wolą piwko i narkotyki. Tylko w takiej atmosferze mogą się bawić. Starszym nie potrzeba tego typu dopalaczy. Oni też jako ludzie" starej daty" mają więcej empatii, której młodym ludziom niestety brakuje. Ale wy młodzi też będziecie starzy i to szybciej niż wam się wydaje. A do pracy społecznej młodzi się nie garna bo z tego nie ma kasy. Starszym wystarczy satysfakcja. Tym się różnimy. Jeżeli młodzież zechce nas w tych społecznych działaniach zastapić to z pewnością ustąpimy pola.

Gość • Sobota [17.12.2011, 12:05:52] • [IP: 195.117.222.*]

tenor-nie ma ludzi niezastąpionych

Gość • Sobota [17.12.2011, 10:02:43] • [IP: 178.238.245.***]

tak ci ludzie to wzór cnót dla lewicowych pokoleń szczególnie pan na zdjęciu z bombką od wielu lat pracuje społecznie.

Tenor. • Sobota [17.12.2011, 09:11:02] • [IP: 80.245.180.***]

Młodzi?, a który młody chce pracować społecznie? Ci ludzie na których niektórzy psioczą są na emeryturach i pracują społecznie i bez nich dużo imprez by się w ogóle nie odbyło. Szacunek dla wszystkich społeczników.

Gość • Sobota [17.12.2011, 08:46:33] • [IP: 92.42.116.**]

swoją drogą. ..warto moje drogie panie zwolnic trochę miejsca młodym i przejść na emeruturkę

Gość • Sobota [17.12.2011, 08:38:19] • [IP: 178.238.251.***]

:)

idiota świnoujski • Sobota [17.12.2011, 05:54:10] • [IP: 93.94.185.***]

Te życzenia władz dla wszystkich mieszkańców...to niech se władza wsadzi... Chyba wiadomo gdzie ?!

Oglądasz 1-21 z 21
■ Przytór-Łunowo. Stała organizacja ruchu na ulicy Zalewowej. Od najbliższego piątku 19. października 2018 r. na ulicy Zalewowej, odcinek od ul. Sąsiedzkiej do ul. Szmaragdowej, zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu. Prosimy o szczególne zwracanie uwagi na oznakowanie i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. UM Świnoujście ■
■ 71-letnia kobieta zginęła pod kołami TIR-a. Do tragedii doszło kilkanaście minut po godzinie 11 na przejściu dla pieszych ■ Święto Edukacji po świnoujsku, czyli kampania wyborcza na koszt podatnika ■ Dotyczy utrudnień w ruchu na ul. Bydgoskiej. Od 10 października 2018r. do 30 kwietnia 2019r. roku w związku z prowadzonymi pracami dotyczącymi modernizacji i przebudowy, wyłączona z ruchu będzie ulica Bydgoska, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Gdańską poprzez skrzyżowanie z ulicą Olsztyńską, które też będzie objęte przebudową i dalej od skrzyżowania z ulicą Olsztyńską do skrzyżowania z ulicą Zamkową. Prosimy o rozważną jazdę, przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego oraz poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem. Za utrudnienia przepraszamy. WIM UM ■ Jarosław Kaczyński: Władza absolutna demoralizuje absolutnie. W Polsce jest wiele miast, w których urzędują prezydenci od kilku kadencji. Wieloletnie sprawowanie władzy przez jedną osobę budzi kontrowersje. O tak długo sprawujących władzę prezydencką, wypowiedział się publicznie w dniu 06 października 2018 r. Prezes PiS Jarosław Kaczyński w czasie spotkania przedwyborczego w Krośnie, gdzie PiS walczy o zmianę na funkcji Prezydenta ■ Czy grozi nam zamknięcie przeprawy? 40-letnie pomosty przy promach Karsibór uginają się pod ciężarem dużych pojazdów. Sami pracownicy żeglugi nieraz patrzą na sytuację z niepokojem, jednak zdaniem kierownictwa żeglugi, nie ma powodów do obaw. ■ Bardzo groźny wypadek wydarzył się w środę wieczorem na torach. Pociąg relacji Przemyśl-Świnoujście potrącił mężczyznę który leżał na torach przy tzw. "dzikim przejściu". Jak się nieoficjalnie dowiedziała nasza redakcja, stan około 60-latka jest ciężki ■ Syn kierowcy taksówki, który został pobity w sierpniu tego roku, odebrał z Berlina skradziony samochód ojca. W środku były narkotyki i pałka teleskopowa ■ Mieszkaniec Przytoru: Nie możemy spać przez muczenie krów! Niech ktoś pomoże! Do redakcji portalu iswinoujscie.pl zwrócił się mieszkaniec Przytoru z prośbą o nagłośnienie problemu, który nęka jego oraz sąsiadów. Chodzi o muczenie krów ■ Niemiecki rynek w ogniu! Z szalejącym pożarem walczyło 6 zastępów straży pożarnej! Właściciele stali ze łzami w oczach. Po godzinie 02:00, dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o palących się punktach handlowych przy ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kilkumetrowe płomienie trawiły dobytek właścicieli i zaczęły obejmować drzewa oraz pobliskie zabudowania. Do walki z ogniem skierowani zostali strażacy ze Świnoujścia, jednak szybko okazało się, że ogień pod wpływem wiatru wymyka się spod kontroli i potrzebne będzie wsparcie ■ W biały dzień niemal w centrum miasta został pobity człowiek ■ Alarmujące wieści o zatrutych parówkach znów wstrząsnęły posiadaczami psów. Dwa miesiące temu wszyscy szukali truciciela, który rozrzucał śmiercionośną żywność w parku przy Chopina. Teraz parówki nafaszerowane trutką na szczury są rozrzucane na osiedlu Gdyńska. W tej sprawie piszą do nas przerażeni Czytelnicy, którzy boją się o swoje pieski ■ Świat polityki jest jak poker, do ostatniej rozgrywki nie można się zdradzić i trzeba zachować kamienną twarz, nawet gdy karta nie idzie po naszej myśli. Przekonał się o tym Mateusz Rojewski z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który przyznał, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście jest Janusz Żmurkiewicz. Teraz jego przełożeni zapowiadają, że wobec Pana Mateusza Rojewskiego zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe! Wszystko zaczęło się od pytania jednego z mieszkańców Świnoujścia, odnośnie kandydata PiS w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście, przesłanego w formularzu „Napisz do Ministra”. Odpowiedzi udzielił pracownik Biura Ministra – Mateusz Rojewski, który poinformował że kandydatem PiS jest obecny prezydent – Janusz Żmurkiewicz ■ Masowo oszukuje na portalu OLX i twierdzi że zarobił ponad 2 miliony. Kim jest Kacper ze Świnoujścia? Zobacz film! ■ Dar krwi jest darem życia - Czytelniczka dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej mamie ■ Zderzenie rowerzystów może mieć naprawdę poważne skutki. Do takiego wypadku doszło w piątek na ścieżce rowerowej przy ulicy Matejki, gdzie 13-latek zajechał drogę innemu rowerzyście. Wskutek zderzenia chłopiec upadł na chodnik doznając urazu głowy na tyle poważnego, że został przetransportowany do jednego ze szpitali w Szczecinie. ■ Już dawno przywykliśmy do widoku dzików przechadzających się ulicami, czasem można spotkać wytwornego lisa lub nawet godnego borsuka. Ale lubieżny Łoś, to coś nowego. Ostrzegamy mieszkańców, w mieście grasuje ciekawski łoś, niedyskretnie podglądający mieszkańców przez okna. Chrońmy żony, matki i małe dzieci, prawdziwe zwierzę grasuje po mieście ■ Na jednej z działek znaleziono zwłoki dwóch osób. Oględziny miejsca trwały do późnych godzin nocnych. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Wczoraj w godzinach popołudniowych za świetlicą Ogrody Granica znaleziono ciała dwóch osób. Zwłoki kobiety i mężczyzny były już w stanie rozkładu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że denaci mieli ponad 60 lat. Ciało mężczyzny wisiało wewnątrz, kobiety leżało. Na miejscu zjawił się prokurator, policja, wezwano również strażaków, którzy pomagali w akcji po zmroku, doświetlając teren. Ciała zostały zabezpieczone do sekcji zwłok i zabrane ■