POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [08.01.2012, 08:47:28] • Świnoujście

Warto zobaczyć dziś!

Dziś, w dniu finału WOŚP z orkiestrą będziemy stykać przez cały dzień w wielu miejscach. Chcemy jednak zwrócić Państwa uwagę na odbiegające nieco od ogólnopolskiego szaleństwa wydarzenie przygotowane przez młodych mieszkańców naszego miasta. Miejskiej Szopki przygotowanej przez młodzież I LO z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I nie należy mylić z jasełkami. Śledząc przygotowania do tego wydarzenia możemy z przekonaniem go polecić wszystkim mieszkańcom.

Szopka pt „Sen o 44 wyspach” to pomysł licealistów. Grupa przygotowała swój spektakl pod kierunkiem nauczycielki – Iwony Dominiak. Przedstawienie rozpoczyna się dziś o godz. 17.30 w sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury. To dobry czas bo nie koliduje z wieczornymi atrakcjami WOŚP.

W tym momencie, młodzi aktorzy naszego „Mieszka” chcą nas zabrać w niezwykła wyprawę ścieżkami świętej rodziny. Przy okazji popuścić nieco wodze wyobraźni. My już spróbowaliśmy. I, w istocie wiele pytań nasuwa się gdyby to do grodu nad Świną miała zawędrować Maryja z rodziną. Kto witałby ich u bram miasta, Kto byłby Herodem, a kto aniołem. Czy równie trudno byłoby u nas o nocleg czy może oferta Interferie Medical Spa zmieniłaby tok dziejów ludzkości../?/. Pytań i skojarzeń może być tyle ilu mieszkańców. A jak wyobrazili sobie miejska szopkę licealiści. Przyjdźcie i zobaczcie. Naprawdę warto!

Dziś, niedziela, 8 stycznia godz. 17.30 sala teatralna MDK. A zaraz potem można już zajmować miejsca przed sceną, na której wystąpi gwiazda wieczoru Małgorzata Ostrowska.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■