POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [08.01.2012, 13:27:39] • Świnoujście

Zaczęło się!!!

Zaczęło się!!!

fot. Sławomir Ryfczyński

Niezawodni marynarze towarzyszą najmłodszym wolontariuszom. 10 patroli marynarskich wyruszyło ok. godz. 9.30 na ulice miasta. Harcerski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej. W budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej - siedzibie sztabu tuż przed południem rozpoczęły pracę panie z Banku PKO SA . Do południa wynik zbiórki ulicznej powiększony o pieniądze z aukcji internetowych przekroczył 8 tysięcy złotych.

Członkowie sztabu mają już za sobą dni gorączkowych przygotowań. Dziś najgorętsze serca muszą mieć Ci, którzy mimo nie najlepszej pogody przemierzają ulice Świnoujścia. Rano odebrali wszyscy odebrali swoje identyfikatory i puszki i wyruszyli w miasto.

Zaczęło się!!!

fot. Sławomir Ryfczyński

To dopiero początek. Wiadomo bowiem, ze suma Bank nie rozliczył jeszcze puszek z balu charytatywnego w Interferie Medical Spa oraz Kramu Rzeczy Dziwnych. Na ulicach miasta trwa zbiórka do puszek na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Harcerski sztab rozdysponował 207 puszek. Oprócz obsługi sztabu w bibliotece gdzie bije serce serc świnoujskiej orkiestry, w terenie pracuje 70 wolontariuszy. Pomagają w realizacji imprez programowych, nie ma dla nich spraw nie do rozwiązania.

Zaczęło się!!!

fot. Sławomir Ryfczyński

W samo południe ruszyła scena plenerowa na na placu Mickiewicza. Jako pierwsi zaprezentowali się tam muzycy w mundurach . Po orkiestrze wojskowej. Ten występ zainaugurował wielki happening WOŚP, który potrwa aż do wieczora.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Niedziela [08.01.2012, 21:26:56] • [IP: 178.238.253.***]

Brawo organizatorzy i dzieciaki.

Sin • Niedziela [08.01.2012, 20:33:16] • [IP: 31.63.209.**]

Skończyło się. Nawet dobre nagłośnienie. Co za sprzęt?

Oglądasz 1-2 z 2
■ Rada Miasta zdecydowała o kontynuacji w roku 2020 programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie ■ Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała projekty zmian granic pasa technicznego i pasa technicznego od strony lądu. Projekty mają związek z planami budowy terminala kontenerowego ■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■