POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [12.01.2012, 09:05:37] • Świnoujście

Zostało kilka godzin. Licytuj urząd prezydenta

Zostało kilka godzin. Licytuj urząd prezydenta

W 2010 roku licytacje wygrał Michał Sutyła- ówczesny przewodniczący rady miasta Międzyzdroje.(fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum )

W czwartkowy poranek za jednodniowy przywilej rządzenia naszym miastem (Honorowy Urząd Prezydenta Miasta Świnoujście) ktoś chce zapłacić 999 złotych. Taka jest najwyższa oferta WOŚP-owej aukcji na allegro. Na razie, bo zostało jeszcze kilka godzin i mamy nadzieję, że kwota zostanie przebita!

Już po raz czwarty prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz wystawił certyfikat na aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Zwycięzca może sam poczuć, jak to jest być prezydentem miasta – mówi prezydent Janusz Żmurkiewicz. – Zobaczyć, jak pracuje urząd, jakimi sprawami na co dzień zajmuje się prezydent, a nawet jak wygląda codzienna poranna odprawa. Najważniejsze jednak, że nie robi tego tylko dla siebie. Przede wszystkim pomaga innym, wspierając Orkiestrę i chore dzieci.

Dotąd najwyższą cenę zajęcie na jeden dzień fotela prezydent osiągnęło w ubiegłym roku. Licytację wygrał wtedy mieszkaniec Szczecina Leszek Szaciłło. Za certyfikat zapłacił 1358 złotych.

- To było niesamowite przeżycie – wspomina pan Leszek. – Dzień był pełen rażeń, których nie zapomnę do końca życia. Na koniec dnia w miejscowej restauracji „Jazz Klub Centrala” wziąłem jeszcze udział w Dniach Irlandzkich w Świnoujściu. To był bardzo miły akcent, kończący całą moje bycie prezydentem miasta. Tego dnia przekonałem się również, że bycie prezydentem to nie tylko zaproszenia na różne imprezy i tak naprawdę wcale nie jest takie łatwe, jakby się mogło niektórym wydawać.

W 2010 roku licytacje wygrał Michał Sutyła- ówczesny przewodniczący rady miasta Międzyzdroje, któremu urząd tak się spodobał, że wystartował w wyborach samorządowych w Świnoujściu, a w 2009 roku mieszkający w Anglii Marcin Boch.

- Dla zwycięzcy tegorocznej licytacji przygotowano również szereg niespodzianek. Zapraszamy do licytacji! – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta.


Zaktualizowano: Czwartek [12.01.2012, 20:03:18]

komentarzy: 41, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 41

Gość • Niedziela [21.06.2015, 11:30:07] • [IP: 94.254.129.***]

no tak troche za pozno

Gość • Piątek [09.01.2015, 19:51:01] • [IP: 37.30.68.***]

złamanego grosza nie dam

Gość • Środa [07.01.2015, 10:17:01] • [IP: 62.69.231.***]

Jakie świeże komentarze fju-fju

Gość • Niedziela [13.01.2013, 09:36:45] • [IP: 31.63.199.***]

Jakie świeże komentarze fju-fju

Haseeb • Niedziela [29.04.2012, 23:26:43] • [IP: 83.133.110.**]

Gen-Ewa pisze:Podziwiam za odwage. Bohater nayzcsh czasow to rezyser, dziennikarz, pisarz ktory walczy ze smokiem o tysiacu glow (mafie, lobby, politycy na ich uslugach). To naprawde niebezpieczny zawod bo spoleczenstwo jest bierne i nie mozna liczyc na jego poparcie w razie zagrozenia.Robert Saviano ktory narazil sie mafii i otrzymal jej wyrok musi sie ukrywac i jest praktycznie wiezniem ale caly czas pracuje by opinia publiczna o nim nie zapomniala i bawala mu wsparcie, czyli ochrone ()- Inny problem o ktorym dramatycznie malo wiedza Polacy:Jesli pewne kraje Europy rezygnuja z energii nuklearnej, licza ze moga ja KUPIC u sasiadow. Szwajcaria np u Francuzow. Ale i innne kraje Europy bardzo zacieraja rece na nasze przyszle dostawy gazu lupkowego.Malo kto zna chyba w Polsce lub bierze na serio film Gasland ktory wplynal na przebudzenie ekologicznej opozycji i wstrzyma juz zaczete projekty i odwierty probne we Francji. Sarkozy nie bedzie narazal swojej popularnosci przed wyborami! Po co? Kiedy Polska bedzie exportowac tanio swoj gaz do krajow osciennyc. Zyski wzbogaca lobby miedzynarodowe ktore wykupia koncesje a Polsce zostana skazone ziemie, zatruty system wod pod- i naziemnych No i jakis ochlap zyskow.Myslimy ze bedziemy niezalezni od Rosji? Naiwnosc.Kto zabroni Rosji by Gazprom wykupil przez postawione firmy strategicznie decydujace partie odwiertow?Strakegia obecnego rzadu krory wie ze sie nie utrzyma nie polega na zabezpieczanu przyszlosci Polsce lecz szybkich zyskow sobie i swoim TERAZ!!Straty nie do naprawienia!Coz, to WY mieszkacie w tym kraju -walczcie!!

Rie • Niedziela [26.02.2012, 12:16:13] • [IP: 66.151.61.***]

Poczulem nrdiepaota potrzebe wyrazenia swojej radosci z orzeczenia TS w sprawie okregow jednomandatowych. Ciesze sie, ze istnieja taka incjatywa jak Obywatele Do Senatu. Nareszcie bede mial na kogo glosowac. Mam nadzieje, ze wszyscy kandydaci na senatorow z ramienia Ruchu zasiada w lawach senatu. Najwyzszy czas dac po nosie Tuskom, Kaczynskim, Napieralskim, Pawlakom itp.. Goraco popieram Wasza dzialalnosc i gwarantuje oddanie glosu na Waszego kandydata w Lodzi.

Jazuli • Sobota [25.02.2012, 17:40:20] • [IP: 109.230.216.**]

/ Opracuj ekanspsje, wybuduj palac i zal z kolonie na innej wyspie z marmurem. Opis jak zdobyc kolonie Google i haslo" ikariam kolonie".

Gość • Czwartek [12.01.2012, 18:41:32] • [IP: 79.191.13.**]

DO IP 92.42.119 Nie dyrektora szpitala zwolnić, tylko pozbyć się lekarzy, zarabiających miesięcznie 20 tysięcy złotych, a i tacy w naszym szpitalu są.

Gość • Czwartek [12.01.2012, 17:20:52] • [IP: 92.42.114.**]

1 775

Gość • Czwartek [12.01.2012, 17:06:01] • [IP: 88.156.233.***]

w tej chwili 1525 zl za certyfikat

Bździągwa • Czwartek [12.01.2012, 16:03:37] • [IP: 31.63.250.**]

„Klątwa rzucona przez tego kto ginie w gniewie, działa w miejscu w którym człowiek ten żył. Ci, których dosięgnie umierają, a wtedy klątwa rodzi się na nowo.”

Gość • Czwartek [12.01.2012, 15:47:58] • [IP: 217.97.193.**]

heheh co gorsze dżuma czy cholera, nie ma rożnicy, ja wolę czerwone wino!!

Gość • Czwartek [12.01.2012, 15:46:44] • [IP: 92.42.119.***]

dyrektora szpitala zwolnic prosze

Gość • Czwartek [12.01.2012, 15:06:54] • [IP: 178.238.251.***]

Gość • Czwartek [12.01.2012, 13:51] • [IP: 195.117.222.*] - Co jest gorsze: choroba Parkinsona czy Alzheimera? - Nie ma różnicy - wszystko jedno, czy się wyleje piwo czy zapomni, gdzie się postawiło... " Dobre!:)))

Gość • Czwartek [12.01.2012, 15:05:00] • [IP: 92.42.114.**]

Aukcja powinna dotyczyć całej kadencji.

Gość • Czwartek [12.01.2012, 14:31:43] • [IP: 83.21.149.***]

Michał, zostaw to następnym ;)

Gość • Czwartek [12.01.2012, 13:51:49] • [IP: 195.117.222.*]

- Co jest gorsze: choroba Parkinsona czy Alzheimera? - Nie ma różnicy - wszystko jedno, czy się wyleje piwo czy zapomni, gdzie się postawiło...

Gość • Czwartek [12.01.2012, 13:45:43] • [IP: 217.97.193.**]

srututu majtki z drutu a krasnoludki mieszkają pod dywanem, a po co mnie to, wolę choremu dziecku kupic leki!!

Gość • Czwartek [12.01.2012, 13:39:17] • [IP: 195.117.222.*]

Pelaśka z tym zaproszeniem na Sylwka to już po terminie

Gość • Czwartek [12.01.2012, 13:11:03] • [IP: 80.245.190.*]

Może ktoś z CBA reflektuje ??

Gość • Czwartek [12.01.2012, 12:58:36] • [IP: 217.97.193.***]

Pogratulować tempa - o wypadku na budowie w Świnoujściu szczecińskie media informowały ponad godzinę temu, a w Świnoujściu nie ma dziennikarzy??

Bździągwa • Czwartek [12.01.2012, 12:56:31] • [IP: 31.63.250.**]

Gdzie mieszkają łosie? Łosie mieszkają na łosiedlu

Gość • Czwartek [12.01.2012, 12:56:12] • [IP: 80.5.88.**]

Licytowalbym gdyby odszedl obecny Jas Fasola na zawsze!!

Gość • Czwartek [12.01.2012, 12:54:16] • [IP: 71.246.121.**]

moze ten lancuch na szyi tego drugiego komedia

Gość • Czwartek [12.01.2012, 12:18:12] • [IP: 178.238.251.***]

Zapłacić tylko po to, żeby usiąść na" zabączonym" fotelu, znienawidzonego fasoli...głupota!Gdyby można o czymś zadecydować, wtedy...warto!

Oglądasz 1-25 z 41
■ W niedzielę 19. listopada przeprowadzona zostanie IX edycja Biegu Pawła. Zapisy od 11.00, start o 12.00 na Górze Słowiańskiej w Worku za strzelnicą. Trasa wiedzie z G.Słowiańskiej do Jeziora Wolgastsee, dwa okrążenia jeziora i powrót na G.Sł. i liczy 12 km. Bieg ten jest zaliczany do klasyfikacji Międzynarodowej Ligii Biegowej Klubu Biegacza Jogging. Do zdobycia puchary ufundowane przez żonę i córkę śp. Pawła Dodka. Szczegóły w regulaminie na www.jogging.republika.pl ■
■ Groźny wypadek przed Międzyzdrojami, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Z naszych informacji wynika, że 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 2 osoby są zakleszczone w pojeździe ■ Funkcjonariusz straży granicznej oddał kilka strzałów w kierunku odjeżdżającej Tesli! Przeczytaj, co mówią mieszkańcy, którzy widzieli całe zajście! ■ Odzyskana tesla ponownie skradziona! Tym razem ze strzeżonego parkingu placówki Straży Granicznej w Świnoujściu ■ Magia Świąt wkrótce dotrze do Świnoujścia! W tym roku będzie dużo nowych ozdób! ■ Czytelnik: Przez takie ustawienie samochodów na promie mój znajomy spóźni się do pracy. Czytelnik postanowił poruszyć problem znany wielu świnoujścianom. Kolejki do promów to problem znany i poruszany na łamach portalu iswinoujscie.pl nie po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni. Mieszkaniec postanowił poruszyć kwestię ustawiania samochodów na Bieliku. Chodzi o konkretną sytuację, która miała miejsce w poniedziałek, 13 listopada w tzw. godzinach szczytu, czyli po godzinie 7:00, gdy kolejka na prom w centrum miasta była całkiem spora ■ Pod lupą świnoujskiej Prokuratury Rejonowej znalazł się PEC. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli jego pracownicy, a dokładniej członkowie związku zawodowego. Mowa tu o nowo powstałym Niezależnym Samorządnym Związku NSZZ "Solidarność", Zakładowej Organizacji Związkowej przy Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Świnoujściu, którego pracownicy są wyraźnie zaniepokojeni tym, co ich zdaniem dzieje się w spółce. Sprawa wydaje się być poważna, bo świnoujska prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie z art. 296§ 1 k.k, który dotyczy niegospodarności ■ Czytelnik: Komunikacyjny armageddon na Warszawskiej! Zróbcie coś z tym! ■ Spotkali się by bronić Konstytucji RP i uczcili pamięć mężczyzny, który podpalił się w Warszawie ■ Na Pomorzu Zachodnim nie będzie miejsca na nudę. Powstaną nowe atrakcje ■ Uwaga! Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w dniu 10 listopada 2017 roku (piątek) zakład będzie nieczynny ■ Staniszewski jak piła tarczowa. Flota - Dąb Dębno 5-2 ■ Trzy próby dokonania oszustwa metodą "na policjanta" odnotowano dziś w Świnoujściu. Żadna z nich nie okazała się - na szczęście - udana. W dwóch przypadkach emeryt, do którego dzwonili fałszywi funkcjonariusze Centralnego Biura Antyterrorystycznego, sami nabrali podejrzeń, w trzecim przypadku zaś oszczędności starszego pana uratował pracownik banku. Świnoujscy policjanci przestrzegają przed oszustami i zalecają ostrożność przy odebraniu podejrzanego telefonu ■ Wszystkich Świętych-dzień poświęcony pamięci tych. którzy przekroczyli już próg wieczności. Świnoujścianie odwiedzają groby bliskich zmarłych. W dniu 1 listopada autobusy Komunikacji Autobusowej wożą pasażerów bez biletów ■ 39 - letni pracownik budowy zasłabł w trakcie wchodzenia na dźwig! Akcja strażaków na kilkunastu metrach! ■ Uwaga! Przez najbliższe trzy tygodnie, w godzinach pomiędzy 23.00 a 6.00, Zakład Wodociągów i Kanalizacji będzie prowadził w lewobrzeżnej części miasta płukanie sieci wodociągowych. Może to spowodować w tych godzinach spadek ciśnienia wody ■