POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [12.01.2012, 09:05:37] • Świnoujście

Zostało kilka godzin. Licytuj urząd prezydenta

Zostało kilka godzin. Licytuj urząd prezydenta

W 2010 roku licytacje wygrał Michał Sutyła- ówczesny przewodniczący rady miasta Międzyzdroje.(fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum )

W czwartkowy poranek za jednodniowy przywilej rządzenia naszym miastem (Honorowy Urząd Prezydenta Miasta Świnoujście) ktoś chce zapłacić 999 złotych. Taka jest najwyższa oferta WOŚP-owej aukcji na allegro. Na razie, bo zostało jeszcze kilka godzin i mamy nadzieję, że kwota zostanie przebita!

Już po raz czwarty prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz wystawił certyfikat na aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Zwycięzca może sam poczuć, jak to jest być prezydentem miasta – mówi prezydent Janusz Żmurkiewicz. – Zobaczyć, jak pracuje urząd, jakimi sprawami na co dzień zajmuje się prezydent, a nawet jak wygląda codzienna poranna odprawa. Najważniejsze jednak, że nie robi tego tylko dla siebie. Przede wszystkim pomaga innym, wspierając Orkiestrę i chore dzieci.

Dotąd najwyższą cenę zajęcie na jeden dzień fotela prezydent osiągnęło w ubiegłym roku. Licytację wygrał wtedy mieszkaniec Szczecina Leszek Szaciłło. Za certyfikat zapłacił 1358 złotych.

- To było niesamowite przeżycie – wspomina pan Leszek. – Dzień był pełen rażeń, których nie zapomnę do końca życia. Na koniec dnia w miejscowej restauracji „Jazz Klub Centrala” wziąłem jeszcze udział w Dniach Irlandzkich w Świnoujściu. To był bardzo miły akcent, kończący całą moje bycie prezydentem miasta. Tego dnia przekonałem się również, że bycie prezydentem to nie tylko zaproszenia na różne imprezy i tak naprawdę wcale nie jest takie łatwe, jakby się mogło niektórym wydawać.

W 2010 roku licytacje wygrał Michał Sutyła- ówczesny przewodniczący rady miasta Międzyzdroje, któremu urząd tak się spodobał, że wystartował w wyborach samorządowych w Świnoujściu, a w 2009 roku mieszkający w Anglii Marcin Boch.

- Dla zwycięzcy tegorocznej licytacji przygotowano również szereg niespodzianek. Zapraszamy do licytacji! – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta.


Zaktualizowano: Czwartek [12.01.2012, 20:03:18]

komentarzy: 41, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 41

Gość • Niedziela [21.06.2015, 11:30:07] • [IP: 94.254.129.***]

no tak troche za pozno

Gość • Piątek [09.01.2015, 19:51:01] • [IP: 37.30.68.***]

złamanego grosza nie dam

Gość • Środa [07.01.2015, 10:17:01] • [IP: 62.69.231.***]

Jakie świeże komentarze fju-fju

Gość • Niedziela [13.01.2013, 09:36:45] • [IP: 31.63.199.***]

Jakie świeże komentarze fju-fju

Haseeb • Niedziela [29.04.2012, 23:26:43] • [IP: 83.133.110.**]

Gen-Ewa pisze:Podziwiam za odwage. Bohater nayzcsh czasow to rezyser, dziennikarz, pisarz ktory walczy ze smokiem o tysiacu glow (mafie, lobby, politycy na ich uslugach). To naprawde niebezpieczny zawod bo spoleczenstwo jest bierne i nie mozna liczyc na jego poparcie w razie zagrozenia.Robert Saviano ktory narazil sie mafii i otrzymal jej wyrok musi sie ukrywac i jest praktycznie wiezniem ale caly czas pracuje by opinia publiczna o nim nie zapomniala i bawala mu wsparcie, czyli ochrone ()- Inny problem o ktorym dramatycznie malo wiedza Polacy:Jesli pewne kraje Europy rezygnuja z energii nuklearnej, licza ze moga ja KUPIC u sasiadow. Szwajcaria np u Francuzow. Ale i innne kraje Europy bardzo zacieraja rece na nasze przyszle dostawy gazu lupkowego.Malo kto zna chyba w Polsce lub bierze na serio film Gasland ktory wplynal na przebudzenie ekologicznej opozycji i wstrzyma juz zaczete projekty i odwierty probne we Francji. Sarkozy nie bedzie narazal swojej popularnosci przed wyborami! Po co? Kiedy Polska bedzie exportowac tanio swoj gaz do krajow osciennyc. Zyski wzbogaca lobby miedzynarodowe ktore wykupia koncesje a Polsce zostana skazone ziemie, zatruty system wod pod- i naziemnych No i jakis ochlap zyskow.Myslimy ze bedziemy niezalezni od Rosji? Naiwnosc.Kto zabroni Rosji by Gazprom wykupil przez postawione firmy strategicznie decydujace partie odwiertow?Strakegia obecnego rzadu krory wie ze sie nie utrzyma nie polega na zabezpieczanu przyszlosci Polsce lecz szybkich zyskow sobie i swoim TERAZ!!Straty nie do naprawienia!Coz, to WY mieszkacie w tym kraju -walczcie!!

Rie • Niedziela [26.02.2012, 12:16:13] • [IP: 66.151.61.***]

Poczulem nrdiepaota potrzebe wyrazenia swojej radosci z orzeczenia TS w sprawie okregow jednomandatowych. Ciesze sie, ze istnieja taka incjatywa jak Obywatele Do Senatu. Nareszcie bede mial na kogo glosowac. Mam nadzieje, ze wszyscy kandydaci na senatorow z ramienia Ruchu zasiada w lawach senatu. Najwyzszy czas dac po nosie Tuskom, Kaczynskim, Napieralskim, Pawlakom itp.. Goraco popieram Wasza dzialalnosc i gwarantuje oddanie glosu na Waszego kandydata w Lodzi.

Jazuli • Sobota [25.02.2012, 17:40:20] • [IP: 109.230.216.**]

/ Opracuj ekanspsje, wybuduj palac i zal z kolonie na innej wyspie z marmurem. Opis jak zdobyc kolonie Google i haslo" ikariam kolonie".

Gość • Czwartek [12.01.2012, 18:41:32] • [IP: 79.191.13.**]

DO IP 92.42.119 Nie dyrektora szpitala zwolnić, tylko pozbyć się lekarzy, zarabiających miesięcznie 20 tysięcy złotych, a i tacy w naszym szpitalu są.

Gość • Czwartek [12.01.2012, 17:20:52] • [IP: 92.42.114.**]

1 775

Gość • Czwartek [12.01.2012, 17:06:01] • [IP: 88.156.233.***]

w tej chwili 1525 zl za certyfikat

Bździągwa • Czwartek [12.01.2012, 16:03:37] • [IP: 31.63.250.**]

„Klątwa rzucona przez tego kto ginie w gniewie, działa w miejscu w którym człowiek ten żył. Ci, których dosięgnie umierają, a wtedy klątwa rodzi się na nowo.”

Gość • Czwartek [12.01.2012, 15:47:58] • [IP: 217.97.193.**]

heheh co gorsze dżuma czy cholera, nie ma rożnicy, ja wolę czerwone wino!!

Gość • Czwartek [12.01.2012, 15:46:44] • [IP: 92.42.119.***]

dyrektora szpitala zwolnic prosze

Gość • Czwartek [12.01.2012, 15:06:54] • [IP: 178.238.251.***]

Gość • Czwartek [12.01.2012, 13:51] • [IP: 195.117.222.*] - Co jest gorsze: choroba Parkinsona czy Alzheimera? - Nie ma różnicy - wszystko jedno, czy się wyleje piwo czy zapomni, gdzie się postawiło... " Dobre!:)))

Gość • Czwartek [12.01.2012, 15:05:00] • [IP: 92.42.114.**]

Aukcja powinna dotyczyć całej kadencji.

Gość • Czwartek [12.01.2012, 14:31:43] • [IP: 83.21.149.***]

Michał, zostaw to następnym ;)

Gość • Czwartek [12.01.2012, 13:51:49] • [IP: 195.117.222.*]

- Co jest gorsze: choroba Parkinsona czy Alzheimera? - Nie ma różnicy - wszystko jedno, czy się wyleje piwo czy zapomni, gdzie się postawiło...

Gość • Czwartek [12.01.2012, 13:45:43] • [IP: 217.97.193.**]

srututu majtki z drutu a krasnoludki mieszkają pod dywanem, a po co mnie to, wolę choremu dziecku kupic leki!!

Gość • Czwartek [12.01.2012, 13:39:17] • [IP: 195.117.222.*]

Pelaśka z tym zaproszeniem na Sylwka to już po terminie

Gość • Czwartek [12.01.2012, 13:11:03] • [IP: 80.245.190.*]

Może ktoś z CBA reflektuje ??

Gość • Czwartek [12.01.2012, 12:58:36] • [IP: 217.97.193.***]

Pogratulować tempa - o wypadku na budowie w Świnoujściu szczecińskie media informowały ponad godzinę temu, a w Świnoujściu nie ma dziennikarzy??

Bździągwa • Czwartek [12.01.2012, 12:56:31] • [IP: 31.63.250.**]

Gdzie mieszkają łosie? Łosie mieszkają na łosiedlu

Gość • Czwartek [12.01.2012, 12:56:12] • [IP: 80.5.88.**]

Licytowalbym gdyby odszedl obecny Jas Fasola na zawsze!!

Gość • Czwartek [12.01.2012, 12:54:16] • [IP: 71.246.121.**]

moze ten lancuch na szyi tego drugiego komedia

Gość • Czwartek [12.01.2012, 12:18:12] • [IP: 178.238.251.***]

Zapłacić tylko po to, żeby usiąść na" zabączonym" fotelu, znienawidzonego fasoli...głupota!Gdyby można o czymś zadecydować, wtedy...warto!

Oglądasz 1-25 z 41
■ W środę 20 września, od godziny 10.00 spod budynku szkoły ulicami Niedziałkowskiego, Konstytucji 3-go Maja, Marynarzy, Wybrzeże Władysława IV, Armii Krajowej, Piłsudskiego oraz Piastowską przejdzie barwny korowód. Tak rozpoczną się obchody Święta Patrona Liceum im. Mieszka I-go w Świnoujściu ■ Niemiec w trakcie cofania nie zauważył autobusu? Kolizja na Uzdrowiskowej ■ Podziękowania dla świnoujskich policjantów za udowodnienie fikcyjnego zgłoszenia kradzieży samochodu. Dyrektor jednej z firm ubezpieczeniowych przesłał na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie podziękowania dla trzech świnoujskich policjantów, którzy prowadzili czynności służbowe w sprawie zgłoszenia kradzieży samochodu o wartości blisko 80.000 zł. Stróże prawa udowodnili zgłaszającemu zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie, składanie fałszywych zeznań oraz usiłowanie osiągnięcia korzyści majątkowej, udaremniając wyłudzenie odszkodowania ■ Kampania promująca rodzicielstwo zastępcze. Zapraszamy na piknik w muszli koncertowej ■ Smutny miś czeka na właściciela. W piątek, w sklepie Reserved została znaleziona zabawka. Teraz smutny miś czeka na swojego właściciela w sklepie, w dziale męskim ■ Znaleziono kluczyk do samochodu w Marinie Basenu Północnego 91 3219177 ■ Tajemnicza śmierć mieszkańca Świnoujścia w Holandii! 39 - latek miał podejrzane obrażenia ■ Uwaga! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem – w porywach do 90 km/h, który może wystąpić na obszarze województwa zachodniopomorskiego, w okresie od godz. 13.00 dnia 13 września do godziny 5.00 dnia 14 września 2017 roku ■ W poniedziałek około godziny 9 w okolicach ul. Malczewskiego zagubiono niemiecki dowód rejestracyjny. Dla uczciwego znalazcy przewidziana nagroda nr tel 503456905 ■ Niedziela: Na mieszkańców miasta padł blady strach. W biały dzień na ulicach grasował psychopata - zaatakowaną kobietę zabrało pogotowiie. Okazało się, że to... ■ Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w Świnoujściu. Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Informację potwierdził Radiu Szczecin rzecznik flotylli komandor Jacek Kwiatkowski ■ Świnoujski magistrat ma nowy samochód! To skoda fabia 1.0. Urząd Miasta w Świnoujściu wzbogacił się o nowy samochód. W tym roku miasto zakupiło osobową skodę fabię 1.0. Nowa skoda zastąpiła wysłużoną 14 - letnią skodę. Nowy samochód ma silnik benzynowy. Nowa skoda jest koloru szarego ■ Taki piesek szuka właściciela. Nasz Czytelnik przygarnął psa widocznego na zdjęciu i za pośrednictwem portalu iswinoujscie.pl chce odnaleźć jego właścicieli. Czworonóg błąkał się na terenie ogrodów działkowych Krzywa, teraz czeka na swojego pana ■ 5 września – to pierwszy dzień, gdy świnoujska młodzież zasiadła w szkolnych ławkach. To właśnie w tym dniu, jeden z naszych Czytelników natrafił przed szkołą przy ulicy Witosa na woreczek z białym proszkiem. Wszystko wskazuje na to, że w środku znajdują się narkotyki. Mieszkaniec przyszedł z tym do redakcji. – Znalazłem to na chodniku, na wprost drzwi - mówi ■ Pracownik budowy zasłabł w trakcie pracy! Mężczyznę reanimowano na strażackim wysięgniku. Niestety, pomimo ponad dwu godzinnej reanimacji 45 -letni mężczyzna zmarł ■ Powożąca próbowała uciec. Miasto zajęło konia. Podczas kontroli stanu zwierząt ciągnących świnoujskie bryczki, Straż Miejska zajęła konia, którego stan zdrowotny absolutnie nie zezwalał na pracę. Miał liczne otwarte rany, otarcia, połamane przednie kopyto, nie był w ogóle podkuty. Powożąca nie posiadała żadnych dokumentów konia ■ Otwarcie nowej szkoły na prawobrzeżu! Będzie kształciła przyszłych ślusarzy i operatorów obrabiarek ■ Gminny Program Rewitalizacji Gminy Miasto Świnoujście na lata 2017 - 2027 przyjęty! Po wielu miesiącach konsultacji, wycieczek studyjnych, spotkań z mieszkańcami, a wreszcie dyskusji radnych Rada Miasta jednogłośnie przyjęła projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu który określa działania rewitalizacyjne na terenie gminy miasta Świnoujście w ciągu najbliższych dziesięciu lat ■ Zaginęły dwa psie paszporty (UE PASS - niebieskie książeczki wyglądem zbliżone do zwierzęcych książeczek zdrowia)!!! Paszporty są wydane na terytorium Niemiec, wystawione na psy Kalle i Akiro. Znalazca proszony o kontakt z .......... lub Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu, ul Karsiborska 14, tel. 733-746-143 ■ Znaleziono telefon komórkowy marki LG około godziny 17 w okolicy MC Donalda. Zguba czeka do odbioru w kasie restauracji ■ Zaledwie dwa dni minęły od pożaru opuszczonego budynku przy starej promenadzie, a straż pożarna otrzymała kolejne wezwanie. W nocy z soboty na niedzielę Visus znów stanął w płomieniach. Tym razem ogień wybuchł w dwóch miejscach ■ Ratownicy medyczni potrzebowali pomocy! W budynku pogotowia zagnieździły się osy ■ Portfel, znaleziony wczoraj, jest już w rękach właścicielki ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■