POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [12.01.2012, 09:05:37] • Świnoujście

Zostało kilka godzin. Licytuj urząd prezydenta

Zostało kilka godzin. Licytuj urząd prezydenta

W 2010 roku licytacje wygrał Michał Sutyła- ówczesny przewodniczący rady miasta Międzyzdroje.(fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum )

W czwartkowy poranek za jednodniowy przywilej rządzenia naszym miastem (Honorowy Urząd Prezydenta Miasta Świnoujście) ktoś chce zapłacić 999 złotych. Taka jest najwyższa oferta WOŚP-owej aukcji na allegro. Na razie, bo zostało jeszcze kilka godzin i mamy nadzieję, że kwota zostanie przebita!

Już po raz czwarty prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz wystawił certyfikat na aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Zwycięzca może sam poczuć, jak to jest być prezydentem miasta – mówi prezydent Janusz Żmurkiewicz. – Zobaczyć, jak pracuje urząd, jakimi sprawami na co dzień zajmuje się prezydent, a nawet jak wygląda codzienna poranna odprawa. Najważniejsze jednak, że nie robi tego tylko dla siebie. Przede wszystkim pomaga innym, wspierając Orkiestrę i chore dzieci.

Dotąd najwyższą cenę zajęcie na jeden dzień fotela prezydent osiągnęło w ubiegłym roku. Licytację wygrał wtedy mieszkaniec Szczecina Leszek Szaciłło. Za certyfikat zapłacił 1358 złotych.

- To było niesamowite przeżycie – wspomina pan Leszek. – Dzień był pełen rażeń, których nie zapomnę do końca życia. Na koniec dnia w miejscowej restauracji „Jazz Klub Centrala” wziąłem jeszcze udział w Dniach Irlandzkich w Świnoujściu. To był bardzo miły akcent, kończący całą moje bycie prezydentem miasta. Tego dnia przekonałem się również, że bycie prezydentem to nie tylko zaproszenia na różne imprezy i tak naprawdę wcale nie jest takie łatwe, jakby się mogło niektórym wydawać.

W 2010 roku licytacje wygrał Michał Sutyła- ówczesny przewodniczący rady miasta Międzyzdroje, któremu urząd tak się spodobał, że wystartował w wyborach samorządowych w Świnoujściu, a w 2009 roku mieszkający w Anglii Marcin Boch.

- Dla zwycięzcy tegorocznej licytacji przygotowano również szereg niespodzianek. Zapraszamy do licytacji! – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta.


Zaktualizowano: Czwartek [12.01.2012, 20:03:18]

komentarzy: 41, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 41

Gość • Niedziela [21.06.2015, 11:30:07] • [IP: 94.254.129.***]

no tak troche za pozno

Gość • Piątek [09.01.2015, 19:51:01] • [IP: 37.30.68.***]

złamanego grosza nie dam

Gość • Środa [07.01.2015, 10:17:01] • [IP: 62.69.231.***]

Jakie świeże komentarze fju-fju

Gość • Niedziela [13.01.2013, 09:36:45] • [IP: 31.63.199.***]

Jakie świeże komentarze fju-fju

Haseeb • Niedziela [29.04.2012, 23:26:43] • [IP: 83.133.110.**]

Gen-Ewa pisze:Podziwiam za odwage. Bohater nayzcsh czasow to rezyser, dziennikarz, pisarz ktory walczy ze smokiem o tysiacu glow (mafie, lobby, politycy na ich uslugach). To naprawde niebezpieczny zawod bo spoleczenstwo jest bierne i nie mozna liczyc na jego poparcie w razie zagrozenia.Robert Saviano ktory narazil sie mafii i otrzymal jej wyrok musi sie ukrywac i jest praktycznie wiezniem ale caly czas pracuje by opinia publiczna o nim nie zapomniala i bawala mu wsparcie, czyli ochrone ()- Inny problem o ktorym dramatycznie malo wiedza Polacy:Jesli pewne kraje Europy rezygnuja z energii nuklearnej, licza ze moga ja KUPIC u sasiadow. Szwajcaria np u Francuzow. Ale i innne kraje Europy bardzo zacieraja rece na nasze przyszle dostawy gazu lupkowego.Malo kto zna chyba w Polsce lub bierze na serio film Gasland ktory wplynal na przebudzenie ekologicznej opozycji i wstrzyma juz zaczete projekty i odwierty probne we Francji. Sarkozy nie bedzie narazal swojej popularnosci przed wyborami! Po co? Kiedy Polska bedzie exportowac tanio swoj gaz do krajow osciennyc. Zyski wzbogaca lobby miedzynarodowe ktore wykupia koncesje a Polsce zostana skazone ziemie, zatruty system wod pod- i naziemnych No i jakis ochlap zyskow.Myslimy ze bedziemy niezalezni od Rosji? Naiwnosc.Kto zabroni Rosji by Gazprom wykupil przez postawione firmy strategicznie decydujace partie odwiertow?Strakegia obecnego rzadu krory wie ze sie nie utrzyma nie polega na zabezpieczanu przyszlosci Polsce lecz szybkich zyskow sobie i swoim TERAZ!!Straty nie do naprawienia!Coz, to WY mieszkacie w tym kraju -walczcie!!

Rie • Niedziela [26.02.2012, 12:16:13] • [IP: 66.151.61.***]

Poczulem nrdiepaota potrzebe wyrazenia swojej radosci z orzeczenia TS w sprawie okregow jednomandatowych. Ciesze sie, ze istnieja taka incjatywa jak Obywatele Do Senatu. Nareszcie bede mial na kogo glosowac. Mam nadzieje, ze wszyscy kandydaci na senatorow z ramienia Ruchu zasiada w lawach senatu. Najwyzszy czas dac po nosie Tuskom, Kaczynskim, Napieralskim, Pawlakom itp.. Goraco popieram Wasza dzialalnosc i gwarantuje oddanie glosu na Waszego kandydata w Lodzi.

Jazuli • Sobota [25.02.2012, 17:40:20] • [IP: 109.230.216.**]

/ Opracuj ekanspsje, wybuduj palac i zal z kolonie na innej wyspie z marmurem. Opis jak zdobyc kolonie Google i haslo" ikariam kolonie".

Gość • Czwartek [12.01.2012, 18:41:32] • [IP: 79.191.13.**]

DO IP 92.42.119 Nie dyrektora szpitala zwolnić, tylko pozbyć się lekarzy, zarabiających miesięcznie 20 tysięcy złotych, a i tacy w naszym szpitalu są.

Gość • Czwartek [12.01.2012, 17:20:52] • [IP: 92.42.114.**]

1 775

Gość • Czwartek [12.01.2012, 17:06:01] • [IP: 88.156.233.***]

w tej chwili 1525 zl za certyfikat

Bździągwa • Czwartek [12.01.2012, 16:03:37] • [IP: 31.63.250.**]

„Klątwa rzucona przez tego kto ginie w gniewie, działa w miejscu w którym człowiek ten żył. Ci, których dosięgnie umierają, a wtedy klątwa rodzi się na nowo.”

Gość • Czwartek [12.01.2012, 15:47:58] • [IP: 217.97.193.**]

heheh co gorsze dżuma czy cholera, nie ma rożnicy, ja wolę czerwone wino!!

Gość • Czwartek [12.01.2012, 15:46:44] • [IP: 92.42.119.***]

dyrektora szpitala zwolnic prosze

Gość • Czwartek [12.01.2012, 15:06:54] • [IP: 178.238.251.***]

Gość • Czwartek [12.01.2012, 13:51] • [IP: 195.117.222.*] - Co jest gorsze: choroba Parkinsona czy Alzheimera? - Nie ma różnicy - wszystko jedno, czy się wyleje piwo czy zapomni, gdzie się postawiło... " Dobre!:)))

Gość • Czwartek [12.01.2012, 15:05:00] • [IP: 92.42.114.**]

Aukcja powinna dotyczyć całej kadencji.

Gość • Czwartek [12.01.2012, 14:31:43] • [IP: 83.21.149.***]

Michał, zostaw to następnym ;)

Gość • Czwartek [12.01.2012, 13:51:49] • [IP: 195.117.222.*]

- Co jest gorsze: choroba Parkinsona czy Alzheimera? - Nie ma różnicy - wszystko jedno, czy się wyleje piwo czy zapomni, gdzie się postawiło...

Gość • Czwartek [12.01.2012, 13:45:43] • [IP: 217.97.193.**]

srututu majtki z drutu a krasnoludki mieszkają pod dywanem, a po co mnie to, wolę choremu dziecku kupic leki!!

Gość • Czwartek [12.01.2012, 13:39:17] • [IP: 195.117.222.*]

Pelaśka z tym zaproszeniem na Sylwka to już po terminie

Gość • Czwartek [12.01.2012, 13:11:03] • [IP: 80.245.190.*]

Może ktoś z CBA reflektuje ??

Gość • Czwartek [12.01.2012, 12:58:36] • [IP: 217.97.193.***]

Pogratulować tempa - o wypadku na budowie w Świnoujściu szczecińskie media informowały ponad godzinę temu, a w Świnoujściu nie ma dziennikarzy??

Bździągwa • Czwartek [12.01.2012, 12:56:31] • [IP: 31.63.250.**]

Gdzie mieszkają łosie? Łosie mieszkają na łosiedlu

Gość • Czwartek [12.01.2012, 12:56:12] • [IP: 80.5.88.**]

Licytowalbym gdyby odszedl obecny Jas Fasola na zawsze!!

Gość • Czwartek [12.01.2012, 12:54:16] • [IP: 71.246.121.**]

moze ten lancuch na szyi tego drugiego komedia

Gość • Czwartek [12.01.2012, 12:18:12] • [IP: 178.238.251.***]

Zapłacić tylko po to, żeby usiąść na" zabączonym" fotelu, znienawidzonego fasoli...głupota!Gdyby można o czymś zadecydować, wtedy...warto!

Oglądasz 1-25 z 41
■ Już w najbliższą sobotę tj. 21 lipca 2018 r. o godzinie 18:00, na głównej płycie stadionu przy ul. Matejki 22, drużyna Floty rozegra sparingowy mecz z Orłem Łożnica, na który oczywiście serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej przebywających na terenie Świnoujścia lub okolicy. Ale najważniejsza wiadomość tego tekstu jest ta, że pierwszy zespół Floty wszystkie ligowe mecze rundy jesiennej w roli gospodarza rozgrywać będzie o tej samej porze, tj. w soboty o 18:00. Oczywiście w tej sytuacji większość z nich będzie rozgrywana przy świetle elektrycznym. To będzie nowość, albowiem do tej pory na głównej płycie przy świetle rozegrana była tylko druga połowa meczu z Błękitnymi II Stargard ■
■ 139 polskich strażaków wyjechało do Szwecji pomóc opanować gigantyczne pożary lasów w Jämtland. Zobacz film! ■ 12-letni rowerzysta z wkręconą w szprychy ręką - pomogli mu strażacy. Wyglądało groźnie, na szczęście skończyło się na kilku otarciach. Na miejscu upadku małego rowerzysty pierwsi zjawili się strażacy. 17 lipca na ulicę Mostową zajechała jednostka straży pożarnej, choć nigdzie nie było widać pożaru. Okazało się, że tym razem strażacy mają inną rolę. Zostali wezwani do wypadku - 12-letni chłopiec jadący na rowerze, przewrócił się i miał wkręconą w szprychy rękę. Strażacy wyjęli rękę i stwierdzili, że nie jest złamana, ma tylko otarcia. Następnie przyjechało pogotowie i zajęło się chłopcem ■ W budynku Cechu zapachniało przekrętem. Czyżby sam sobie sprzedał cały Cech za bezcen? ■ Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta znalazł się w szpitalu. Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia trafił do szpitala. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że doradca prezydenta dostał udaru. Od kilku dni Robert Karelus jest nieobecny w pracy. Dowiedzieliśmy się, że przebywając w rodzinnym domu w Trzebiatowie dostał udaru. Reakcja medyczna była bardzo szybka, co jest niezwykle istotne w tego typu sytuacjach ■ Trwa nabór do służby przygotowawczej. Termin wcielenia od 4.09, 25.09, 29.09.2018r. Wymagane dokumenty: wniosek o powołanie do służby (do pobrania na stronie lub do wypełnienia w WKU w Świnoujściu), kserokopia dowodu osobistego, kserokopia świadectwa ostatnio ukończonej szkoły. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 261-243-324 lub na stronie https://wkuswinoujscie.wp.mil.pl ■ W dniu 9 lipca 2018 zmieniona zostanie stała organizacja ruchu na ulicy Łużyckiej. Zamiana będzie polegała na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na odcinku od ulicy Steyera do ulicy Grunwaldzkiej ■ Dlaczego nikt z władz odpowiedzialnych za utrzymanie zieleni, nie widzi problemu? Dlaczego szansę dostały tylko jednoroczne kwiaty zdobiące klomby, a wieloletnie drzewa obok nich usychają w zapomnieniu? Nasuwa się pytanie, czy nasze władze zamierzają wreszcie podjąć jakieś działania? Pieniądze, wydane na nasadzenia, ulatują wraz z wyschniętą ziemią. ■ Alfa-PVP dotarła do Świnoujścia. Jak bronić się przed zombie którzy nie czują bólu, mają nadnaturalną siłę i są skrajnie agresywni? ■ Tylko dwóch radnych poparło projekt uchwały w sprawie wynagrodzenia prezydenta Świnoujścia. Projekt zakładał obniżenie pensji w związku z koniecznością dostosowania jej wysokości do rozporządzenia rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 936). Tym samym prezydencka pensja pozostaje na dotychczasowy poziomie ■ Podpisanie umowy z wyłonionym wykonawcą tunelu pod Świną nastąpi 4 lipca o godzinie 17.00 w hotelu Radisson Blu. Dzień później, o godzinie 17.00 prezydent miasta zaprasza mieszkańców na festyn na Placu Wolności czyli wspólne świętowanie tego historycznego dla Świnoujścia wydarzenia ■ 4 lipca o godzinie 18.00 w sali teatralnej MDK odbędzie sie otwarte dla mieszkańców sympozjum pod hasłem "dlaczego tunel, a nie most", na którym mieszkańcy mają dowiedzieć się jakie były przesłanki, które zdecydowały o wyborze takiego wariantu stałej przeprawy dla Świnoujścia ■ Miasto dostanie pieniądze z Unii Europejskiej na budowę tunelu. Minister Jerzy Kwieciński mówi, że to już pewne ■ Uwaga na zwierzęta! Dwa psy zmarły po zjedzeniu parówek z trucizną rozrzuconych w Parku Chopina. W Parku Chopina prawdopodobnie ktoś rozrzucił trutkę, którą trują się zwierzęta. Ofiarą zmarły już dwa psy, a są już kolejne przypadki. Właściciel jednego z nich wyznaczył nagrodę za wskazanie osoby, która rozrzuciła pokarm z trucizną ■ Ostra reakcja kapitana żaglowca Kruzensztern. Za wybryk związany z duszeniem papieża, wysadził swoich kadetów na Wyspach Owczych bez pieniędzy! ■ Nikt nie mógł przewidzieć, że losy zarządu Osiedla Karsibór potoczą się w ten sposób. Z dniem 6. czerwca 2018 roku trzech członków zarządu złożyła rezygnację z pełnionych dotychczas funkcji. Z krótkiego oświadczenia możemy dowiedzieć się że przewodniczący Przemysław Witkowski, wraz z Karoliną Kasperską, która pełniła funkcję skarbnika, oraz członkiem Andrzejem Czarnasem zrezygnowali z dalszego działania w zarządzie osiedla Karsibór ■ Pożar trawy w Przytorze. Do gaszenia pożaru wysłano kilka jednostek gaśniczych. Dym jest widoczny z daleka. Dzisiaj (wtorek) po godzinie 13.00 strażacy zostali powiadomieni o pożarze trawy przy ulicy Pomorskiej. Wysłano kilka jednostek straży. Pożar jest widoczny z kilku kilometrów (z miejscowości Lubin) ■ Kowalski - nowa twarz w muzycznym świecie. Klip do najnowszej piosenki nagrywał w rodzinnym mieście Świnoujściu ■ W ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach ŚwinyW ramach obchodów 100-lecia Marynarki Wojennej RP świnoujscy marynarze defilowali już ulicami miasta,i składali wiązanki w miejscach pamięci narodowej. W sobotę zapraszają do portu wojennego, w niedzielę zaprezentują swoje okręty w paradzie na wodach Świny ■ „Fake Taxi” w Świnoujściu? Ostrą jazdę młodzieży na tylnym siedzeniu słychać było na całym osiedlu! Okres nastu lat to specyficzny czas, gdy ma się czym, ma się z kim ale nie ma się gdzie. Rozwiązanie tego problemu znalazła młoda para, która urządziła sobie naprawdę ostrą jazdę w samochodzie na jednym z osiedlowych parkingów. Niestety, jak się okazało, głośne krzyki oraz brak przyciemnianych szyb w połączeniu z godzinami szczytu, nie było zbyt dobrym pomysłem... ■ Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody. W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r. , w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza za wszelkie utrudnienia. ■ Gdy nadejdzie śmierć, będziecie czekać jak owce na rzeź. Służby ze strachu nabiorą wody w usta… Jak pokazały ostatnie wydarzenia związane z marynarzem który przed śmiercią krwawił z uszu, nosa oraz wymiotował krwią, służby nie mają planu, na to jak zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Świnoujścia. Co więcej, podobnie jak z katastrofą w Czarnobylu, służby mają tendencję do trzymają tajemnicy do samego końca i nie informują o najważniejszych aspektach, skazując tym samym nas i nasze rodziny na śmierć. Postanowiliśmy ujawnić, jak działają służby w przypadku zagrożenia życia mieszkańców oraz to, jak niechętnie udzielają informacji na temat zagrożenia na przykładzie zdarzenia z chorym marynarzem ■ Joanna Agatowska w programie Radio Szczecin "Rozmowy pod krawatem" na pytanie redaktora o to czy była wywierana na nią presja ze strony otoczenia prezydenta Żmurkiewicza, aby się zwolniła z OSiR, odpowiedziała, że jej zwolnienie się ma związek z tym, że musi poświęcić dużo czasu na przygotowanie kampanii ■ Wielka awantura na warszowskim „Placu Pigalle”. Zaczęło się od kobiety, skończyło na polsko-ukraińskiej bójce. Podczas interwencji służby zatrzymały 8 mężczyzn narodowości ukraińskiej, zaś pogotowie zabrało do szpitala 5 mieszkańców Warszowa. Poza tym policjanci ze strażą graniczną przetransportowali obywateli Ukrainy na posterunek policji, gdzie odbyło się dokładne sprawdzanie dokumentów i stanu trzeźwości sprawców ■ To był nieprzemyślany chuligański wybryk”-kapitan żaglowca Kruzensztern przeprosił za profanację pomnika Jana Pawła II Kapitan rosyjskiego żaglowca „Kruzensztern” zdecydowanie potępił zachowanie marynarzy, którzy dopuścili się zbeszczeszczenia popiersia Jana Pawła II. Informację ze zdjęciem otrzymanym od czytelnika opublikowaliśmy na portalu iswinoujscie.pl. Kapitan żaglowca z kolei swój list w tej sprawie skierował do „mieszkańców Świnoujścia, obywateli Polski i katolików na całym świecie” ■