POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [11.02.2012, 16:51:47] • Świnoujście

Kąpali się w przeręblu

Kąpali się w przeręblu

fot. Adam Strukowicz

Organizatorzy tradycyjnego zimowego święta morsów na plaży w Ahlbeck zapowiedzieli tym razem, że kąpiel w morzu nie będzie możliwa. Powodem miała być gęsta pokrywa lodowa na plaży. Rzeczywiście. W sobotę, 11 lutego uczestników zabawy witał Bałtyk skuty lodem aż po horyzont. Chęć sprawdzenia zahartowania ciał była jednak mocniejsza niż mrozy. Morsy wypiłowały w lodzie potężny przerębel i jeden po drugim, ochoczo wskakiwały do lodowatej wody.

Gdy fotoreporterzy iswinoujscie.pl przybyli na miejsce, pierwsza grupa morsów zmierzała właśnie w kierunku zimowego basenu. Rozgrzani i jak zwykle w wymyślnych kolorowych przebraniach przemierzali plażowe zaspy śnieżne i lodowe wzniesienia. Towarzyszyły im setki mieszkańców opatulonych w ciepłe kurtki i kożuchy.

Kąpali się w przeręblu

fot. Adam Strukowicz

Lód nie pozwolił tym razem na radosne pluskanie w mroźnych falach zimowego Bałtyku. Ze względów bezpieczeństwa do wyrąbanego w lodzie przerębla morsy wchodziły po specjalnej drabinie. Znaleźli się jednak itacy, którzy bez zastanowienia do wody wskoczyli.

Kąpali się w przeręblu

fot. Adam Strukowicz

Dla kurażu, przed wejściem do wody zimowi plażowicze pokrzepiali się głośnymi okrzykami. Także publiczność dopingowała jak mogła morsy.

Kąpali się w przeręblu

fot. Adam Strukowicz

Zanurzenie w wodzie o temperaturze niewiele wyższej niż zero stopni to wyzwanie nie tylko dla odważnych ale przede wszystkim zahartowanych osób. Dlatego też zdecydowana większość uczestników święta morsów nie kapie się. Z myślą o nich na plaży w Ahlbecku zorganizowany został wielki festyn. Wielka beczka czekała na chętnych do skorzystania z plażowej sauny. Wokół rozlokowały się stoiska małej gastronomii. W potężnym namiocie można było natomiast wziąć udział w zabawie tanecznej. I tak oto, w środku srogiej zimy, dp morskiego kąpieliska Ahlbeck na kilka godzin zawitało gorące lato.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 93, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 93

Gość • Sobota [25.02.2012, 06:16:50] • [IP: 212.159.88.**]

stare rury juz cholera nie wiedza jak na siebie uwage zwrucic, juz mogly dzieciom oszczedzic tego widoku

Gość • Środa [15.02.2012, 09:08:44] • [IP: 192.168.101.***]

ale bimbały uuuuuuuuuuu

Gość • Poniedziałek [13.02.2012, 21:21:48] • [IP: 92.73.97.***]

Tyle sie pisze o Polskiej kulturze.A z czym to sie je? I to w Swinoujsciu? Nie obrazajac reszty kraju.

Gość • Poniedziałek [13.02.2012, 21:16:25] • [IP: 92.73.97.***]

Do 112...aTy w portkach kufajkowych sypiasz chyba?

Gość • Poniedziałek [13.02.2012, 20:57:56] • [IP: 80.245.182.***]

Ale bardzo ładnie dzieci patrzą i sie uczom nie ogarnieci Niemcy

Gość • Poniedziałek [13.02.2012, 20:49:47] • [IP: 92.42.118.**]

ja nic zbreźnego w tej imprezie nie widzę, trzeba było pojechać do Albeku i samemu skąpać swój goły tyłek a później komentować, nie jeden by spieprzał bo zimno, a nie komentują kobiecy biust, nie wszystkie są modelkami z silkonami, a żeby tak wytrzymać trzeba być zachartowanym i mieć odwagę wskoczyć do wody!

Gość • Poniedziałek [13.02.2012, 20:18:23] • [IP: 80.245.181.**]

to sobie dzieci popatrzyly. .. niemcy to sama patologia..

Maślankiewicz • Poniedziałek [13.02.2012, 17:01:28] • [IP: 213.186.90.*]

Trzeba było zobaczyć, jaka świetna impreza była w Mielnie. I tam nikt nie serwował niesmacznych widoków ze starymi cielskami na golasa. To była bardzo kulturalna kąpiel, a nie sprośne i lubieżne widiwisko. Warto było pojechać.

ryynio • Poniedziałek [13.02.2012, 14:39:57] • [IP: 83.249.17.***]

panuje mit ze emeryci, kobiety po 60-tce, wasze babcie tylko ogladają telenowele i pieczą ciasto, a one w wiekszosci są bardzo aktywne seksualnie, wiedzą o tym pracownicy domów wczasowych i sanatoriów, co tam sie wyprawia...

Gość • Poniedziałek [13.02.2012, 12:51:00] • [IP: 83.238.150.**]

o co szum? to że to morsy kąpią się na golasa? są przecież u siebie, prawda? a ilu tam poszło a sobie" pooglądać"?? co innego by było jakby zrobili to u nas!! to wtedy powinno się ich ostro potraktować. u nas nawet za toples można zapłacić mandat, za ich goliznę na naszej plaży latem powinno się dosłownie" kosić" mandatami!! i to gruba kasę!

Gość • Poniedziałek [13.02.2012, 12:39:29] • [IP: 93.94.184.*]

AŻ GRZESZNE MYŚLI PRZYCHODZĄ. KOLEGO KAŻDA KOBIETA JEST WARTA POŻĄDANIA SAM MI TO PRZYZNASZ ZA ILEŚ TAM LAT.

Gość • Poniedziałek [13.02.2012, 07:17:57] • [IP: 80.54.123.**]

bezwsytydne babsztyle, bober w przeręblu też mi atrakcja, a co do morsów spoko

Gość • Poniedziałek [13.02.2012, 00:31:41] • [IP: 80.245.186.***]

nadzy a w poblizu dzieci. ...

ktoś • Poniedziałek [13.02.2012, 00:05:15] • [IP: 93.94.191.***]

Podziwiam ich za hardość ale jakby tak zakryli swe 'wdzięki' Inna kultura ale artykuł w Polsce a tu nagość publiczna nie jest mile widziana.

ryynio • Niedziela [12.02.2012, 23:26:06] • [IP: 83.249.24.**]

wiktorianska katolicka pruderia gdzie nagie ciało kojarzy sie z seksem, nie jest to estetyczne ale tak tez wygladaja wasze matki

Gość • Niedziela [12.02.2012, 23:07:47] • [IP: 80.245.178.***]

Dokladnie, zboczone staruchy publicznie się obnażają i jeszcze dzieciom tych debili pokazuja...

Gość • Niedziela [12.02.2012, 21:01:05] • [IP: 94.197.128.***]

dzieci przyszły zobaczyć Morsów a tu, zboczone staruchy hahaha gdzie byli rodzice?

Gość • Niedziela [12.02.2012, 20:47:18] • [IP: 92.73.97.***]

Pochfalcie sie czyms u siebie w Swinoujsciu, swoim oczywiscie.Ale poza tymi pieknymi menelami jest cos jeszcze do pokazania? Same oszolomy.

Gość • Niedziela [12.02.2012, 20:03:51] • [IP: 92.42.114.***]

U nas niczego nir wolno albo nie wypada.

Gość • Niedziela [12.02.2012, 19:58:18] • [IP: 93.94.188.**]

Samo zdrowie. A jak komuś to przeszkadza to niech nie patrzy