POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [15.04.2012, 07:13:22] • Świnoujście

„Kosmonavt” lądował w Świnoujściu. Zobacz film!

„Kosmonavt” lądował w Świnoujściu. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Inge W.Breistein (saksofon), Aron Norstebo (gitara), Audun Reithaug ( bass) i Brage Tormaenen (perkusja) czyli norweski kwartet jazzowy KOSMONAVT wylądowali na nieznanym wcześniej lądzie. Swoje tournee po Polsce rozpoczęli od koncertu w świnoujskiej „Scenie”. W sobotę dali tam porywający koncert. Wkrótce z ich muzyką zetkną się słuchacze także kilku innych polskich miast.

Zespół zawiązał się w mieście Stavanger. To znaczący w Norwegii ośrodek muzyczny i akademicki, miasto, w którym kształcą się i rozpoczynają kariery instrumentaliści różnych specjalności. Najpierw kształcą się na tutejszej uczelni, a już w trakcie nauki wielu próbuje swoich sił na scenie solo bądź w zespołach.„Tak też było z Kosmonavt”-opowiada Monika Cichocka – Polka zamieszkała w Stavanger. To właśnie ona namówiła muzyków do odwiedzenia jej ojczyzny. Zaczęli od Świnoujścia bo to miasto, do którego najłatwiej dotrzeć ze Skandynawii. Przed nimi jednak jeszcze długa trasa. W trakcie obecnego tournee zaprezentują się także na scenach Połczyna Zdroju, Włocławka, Warszawy, Lublina i Krakowa. W stolicy zagrają w modnym klubie „Mandala”, a w Lublinie na Jazz Festiwalu.

„Kosmonavt” lądował w Świnoujściu. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

„Kosmonavt” to zespół wyjątkowy. Mistrzowskie opanowanie instrumentów pozwoliło jego muzykom na połączenie tradycyjnego i współczesnego jazzu z elementami tradycyjnej muzyki Zachodnioeuropejskiej nie wykluczając mocnego wpływu takich gatunków jak rock n roll czy country.

„Kosmonavt” lądował w Świnoujściu. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

W takiej mieszance stylów muzycy „Kosmonavt” czują się jak ryba w wodzie. Udowodnili to w sobotę w Scenie. Energetyzujące rytmy i porywające solowe popisy całej czwórki porwały publiczność.

„Fantastyczna kapela na początek nowego sezonu”-skwitował jeden ze słuchaczy, przypominając nam jednocześnie, że goście z Norwegii rozpoczynają cały cykl koncertów, którymi Scena przy ul. Armii krajowej żyć będzie w każdy niemal weekend. Zapowiedzi i relacje znajdziecie na bieżąco na portalu iswinoujscie.pl

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Niedziela [15.04.2012, 07:48:17]

komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Wtorek [17.04.2012, 22:13:49] • [IP: 92.42.117.***]

Mucha :D

Zybek • Niedziela [15.04.2012, 10:00:25] • [IP: 95.129.226.***]

ja tam wole kosmodisc z tv marketu ee ee

Pseudonim • Niedziela [15.04.2012, 09:51:24] • [IP: 31.63.237.***]

Siema Mode Audiosensor. Pozdrowionka ㋡

Oglądasz 1-3 z 3
■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■