POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [23.05.2012, 16:12:37] • Świnoujście

Wywieźli piasek z plaży. Trafi do piaskownic w Krakowie. Zobacz film i zdjęcia!

Wywieźli piasek z plaży. Trafi do piaskownic w Krakowie. Zobacz film i zdjęcia!

fot. Sławomir Ryfczyński

Ponad 1,5 tony piasku wywieziono ze świnoujski plaży. Przedszkolaki z przedszkola miejskiego nr 3, pod eskortą opiekunów i przedstawicieli urzędu miasta, zasypały piaskiem łącznie 50 wielkich worków z logiem Świnoujścia. Piasek ma trafić do krakowskich piaskownic. Zostanie przetransportowany liniami Eurolot.



Dla maluchów przygotowano wiaderka i łopatki. Przedszkolaki z wielkim zapałem i radością zasypywały po brzegi jeden worek po drugim. - Trochę się już zmęczyłem - przyznawał sześciolatek Igor Piasecki. Większość dzieci rwała się jeszcze do pracy.

Wywieźli piasek z plaży. Trafi do piaskownic w Krakowie. Zobacz film i zdjęcia!

fot. Adam Strukowicz

Łącznie do Krakowa trafi 50 worków, czyli ponad 1.5 tony najlepszego na polskim wybrzeżu piasku.

Wywieźli piasek z plaży. Trafi do piaskownic w Krakowie. Zobacz film i zdjęcia!

fot. Adam Strukowicz

Warto również przypomnieć, że w tym sezonie mieszkańcy Krakowa będą mieli możliwość wyjątkowo szybkiego dotarcia do Świnoujścia.

Wywieźli piasek z plaży. Trafi do piaskownic w Krakowie. Zobacz film i zdjęcia!

fot. Adam Strukowicz

W lecie z tamtejszego lotniska będą mogli przylecieć do nas samolotem Eurolotu i to za cenę porównywalną z pociągiem.

Wywieźli piasek z plaży. Trafi do piaskownic w Krakowie. Zobacz film i zdjęcia!

fot. Sławomir Ryfczyński

To właśnie ta firma w porozumieniu z krakowskim magistratem zajęła się dystrybucją nadmorskiego piasku w Krakowie.

Kliknij tu, aby zobaczyć zdjęcia

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 55, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 55

Gość • Piątek [25.05.2012, 10:43:43] • [IP: 95.129.225.***]

Nie chcę dopiec tylko otworzyć oczy na pozytywne sprawy. Dziękuję za poprawę:) Języka polskiego uczyłem się dopiero od 16 roku życia.

onufry • Czwartek [24.05.2012, 22:13:37] • [IP: 80.245.188.***]

A co w Krakowie nie ma piasku?Przeciez lezy nad morzem podobnie jak Szczecin.No może troche dalej...

Gość • Czwartek [24.05.2012, 20:24:03] • [IP: 80.245.190.***]

Świetna frajda dla przedszkolaków, wspaniałe pamiątki i świadomość, że z innymi trzeba się dzielić tym co się ma pozostaną w na długo w dobrych serduszkach dzieci.Gratuluję Paniom Wychowawczyniom!

Gość • Czwartek [24.05.2012, 19:27:55] • [IP: 80.245.183.***]

dzieciaki miały zabawe

Gość • Czwartek [24.05.2012, 19:25:08] • [IP: 80.245.183.***]

Najważniejszą rzeczą jest dzielenie się :)

Gość • Czwartek [24.05.2012, 18:24:14] • [IP: 80.245.181.***]

Fuuu przedtem stado emerytów" moczyło grzyby" pijaki szczały i wrzucały szkła a na dodatek te psy... TERAZ TO TRAFI DO KRAKOWA!! brawo! Tylko czekać aż Nas oskarżą że celowo im taki piach podesłaliśmy. ..

Gość • Czwartek [24.05.2012, 17:13:27] • [IP: 93.94.184.**]

Przedszkolaki świetnie się bawiły, Wydział Promocji (...) i Eurolot, zadbaly o każdy szczegół:- Autokar do przejazdów w obie strony. -Dzieci dostały na pamiątkę i zabrały do domu: łopatki, wiaderka, breloczki, opaski odblaskowe -wszystko z logo miasta. Ponadto każde dziecko dostało książeczkę Pana Wrzesława Mechło pt." Z GRYFIKIEM NAD MORZE" z cyklu" Wędrówki z Gryfikiem. W wesołych czapeczkach przedszkolaki będą całą grupą wychodzić na wycieczki, jutro pojadą w nich do Szczecina-Wszyscy będa wiedzieli, skąd przyjechały takie fajne dzieciaczki, a Nauczycielki nie będą miały kłopotu z policzeniem gromadki" Delfinków" z Przedszkola Miejskiego nr3 Pod Żaglami". Dziękujemy z miłą zabawę. Pozdrawiamy wszystkich mieszkańców Świnoujścia, Krakowa i całą Polskę:)))))))))))))

Gość • Czwartek [24.05.2012, 16:55:07] • [IP: 92.42.114.***]

T piękne marynarskie stroje są własnością przedszkola, , Pod Żaglami", dzieci rzeczywiście dobrze się bawiły a w podziękowaniu dostały od miasta wiele wspaniałych pamiątek nie licząc już wiaderek i łopatek

Gość • Czwartek [24.05.2012, 16:30:29] • [IP: 95.129.226.***]

Jedna mała poprawka...jeśli ktoś nie zauważył:) Piasek do worów razem z przedstawicielami władzy i personelem wsypywały dzieci z Przedszkola nr3" Pod żaglami" tak zwane" Delfinki".Ktoś, kto przesłał informację do mediów był niestety nieprzygotowany do wypowiedzi na ten temat.Szkoda, bo dzieci z tego przedszkola są zawiedzione...ja wiem, że najważniejszy był piasek, ale dla dzieci ważne było również to KTO? Ciekawe czy ktoś to sprostuje, pewnie NIE!, bo po prostu poszło!!

Gość • Czwartek [24.05.2012, 16:18:42] • [IP: 91.211.102.***]

prawie jak w Chinach..tania siła robocza...wiadereczka i łoptaki i do roboty!!

Gość • Czwartek [24.05.2012, 15:57:07] • [IP: 92.42.113.***]

A widział ktoś ile to jest 1, 5 tony piasku? To ledwo starczy na jedną piaskownicę. Jak radio szczecińskie o tym mówiło, to wydawało się to przejęzyczeniem, 150 ton, to można by się tym chwalić, ale 1, 5 tony?

Gość • Czwartek [24.05.2012, 13:43:52] • [IP: 80.53.104.**]

Piasek kosztuje - ciekawe ile?

Gość • Czwartek [24.05.2012, 12:57:17] • [IP: 93.94.188.***]

do [IP: 79.188.75.***] tępi... jak już chcesz komuś dopiec

Gość • Czwartek [24.05.2012, 11:34:32] • [IP: 91.211.102.***]

jak znam życie i centusiów z Krakowa..to mało im będzie!! przeliczą wszystko, będą marudzić i kaprysić, a, ze daleko mają do nas...zechcą plaży u siebie...i morza też!!nam wyślą stare paluszki z lajkonika..bo nic nie może się zmarnować...

porucznikbarewicz • Czwartek [24.05.2012, 09:28:14] • [IP: 80.245.191.**]

tępi, wykorzystuje. Te dwa słowa, pisane poniżej z błędem, w pełni opisują sens omawianej akcji promocji Świnoujścia w Krakowie.

Gość • Czwartek [24.05.2012, 08:46:55] • [IP: 80.245.178.**]

Można nie lubieć rzecznika prasowego Miejskiego Urzędu, ale nie jest to zaraz powód aby zawsze go krytykować. ... aby krytykować dość fajną akcję. Jeśli brak piasku w lokalnych piaskownicach to powtórzyć taką akcję na rzecz naszych piaskownic. ... nie ździwię się jednak kiedy zaraz będą głosy oburzenia, że to obowiązek miasta, spłółdzielni itp a nie wykożystuje się dzieciaki chociaż mają przy tym dużo frajdy.

Gość • Czwartek [24.05.2012, 08:39:56] • [IP: 79.188.75.***]

współczuję ludziom, którzy nadal nie rozumieją pisanego tekstu. Chodzi o promocję miasta, co prawda moja rodzina nie ma dochodów bezpośrednich z turystów ale jak Wy macie więcej to i my. Każda forma promocji jest dobra. Nie znoszę turystów ale bez nich wielu z Was nie prowadziłoby biznesów. Co do piaskownic to dlaczego narzekacie na władze, że oddały 1.5 tony piachu. Nie w ich gestii jest odwalanie roboty w piaskownicy za wspólnotę. Ale najlepiej tylko narzekać. Co do piaskownicy parku, zgadzam się jest tam brud i trzeba by uzupełnić piachu. Pozdrawiam myślących rozsądnie i niemających problemów ze zrozumieniem tak prostych tekstów. Ostatnio zganiłem redakcję, że nie potrafią redagować za co przepraszam. Zdałem sobie sprawę, że już prościej nie da się pisać co oznacza, że wypowiadający się tutaj ludzie są tempi.

гость • Czwartek [24.05.2012, 08:37:24] • [IP: 31.63.241.***]

Zaraz z piaskiem podliżą się Farszafce, Poznaniu, Kielcom, Łomży itd. i z plaży g_wno zostanie.

Gość • Czwartek [24.05.2012, 08:24:44] • [IP: 80.245.186.**]

tylko go przefiltrujcie z tych petow

Gość • Środa [23.05.2012, 22:57:49] • [IP: 217.97.193.***]

kochane dzieciaczki, jak moja córka.

Gość • Środa [23.05.2012, 21:42:58] • [IP: 93.94.191.**]

To są rządy PO właśnie, w Krakowie już nawet piasku ludzie nie mają :)

Gość • Środa [23.05.2012, 21:34:31] • [IP: 80.245.184.**]

jak ostrożnie stoi nasza wladza zeby tylko sie nie ubrudzic hahahah biala koszulka spodenki i paluszkami worek dotyka a niech wezmie łopate i sam sie poschyla ale przeciez plecki bola od krzesla obrotowego przy biureczku jak sie siedzi...

Gość • Środa [23.05.2012, 21:05:09] • [IP: 80.245.184.**]

CIEKAWE CZY WIADERKA DZIECI DOSTANA GRATIS ALE I TAK NAPEWNO MAJA FRAJDE -I CZAPECZKI I UBIOR WSZYSTKO SPONSOROWANE?A INNE DZIECI NIEMOGA ISC DO PRZEDSZKOLA-NIECH ZBIORA DO TAKIEJ AKCJI DZIECI KTORE NIE CHODZA DO PRZEDSZKOLA A BY SIE SPOTKALY NA PLAZY Z INNYMI DZIECMI I RAZEM MIALY FRAJDE A NIE 4 SCIANY.DZIECI UCZESZCZAJA CE DO PRZEDSZKOLA NA CODZIEN SIE BAWIA W GRUPIE CHODZA NA WYCIECZKI CZY NA PLACE ZABAW-POMYSLCIE O TYCH CO SIEDZA W DOMU BO NIE MAJA RODZICE ZNAJOMOSCI ZEBY DZIECKO SIE DOSTALO DO PRZEDSZKOLA-NIECH TE DZIECI MAJA JAKAS ROZRYWKE!!

Gość • Środa [23.05.2012, 20:55:06] • [IP: 109.69.92.**]

co jak co ale żeby piasek kraść ;/;/;/