░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje 2 kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub w sekretariacie pod nr telefonu 91-382-38-00 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [06.10.2012, 10:46:25] • Świnoujście

Potrzebują tysiąc złotych na operację pieska

Potrzebują tysiąc złotych na operację pieska

fot. Sławomir Ryfczyński

Suczka, która trafiła właśnie do Schroniska, ma nowotwór szczęki. Placówka zbiera pieniądze na jej operację. Liczy na wasze wsparcie.

Zaniedbana i chora jamniczka należała do osoby z Warszowa. Pieska odebrano. Jest już w schronisku. Je tylko miękkie rzeczy, bo ma nowotwór szczęki. Lekarze ocenili, że można to zoperować i suczka ma szansę normalnie żyć. Schronisko zbiera na to teraz pieniądze. Potrzeba około tysiąca złotych – na operację, leki, dojazdy.

Pieniądze można wpłacić na konto schroniska - PKOBP S.A. 19 1020 4867 0000 1902 0056 9822 albo przynieść do placówki.

- Liczymy na wasze wsparcie – mówi Alina Celniak, która kieruje schroniskiem.- Naprawdę przykre, że wcześniej nikt nas nie powiadomił, że na Warszowie jest taki piesek. Już dawno byśmy go zabrali właścicielowi i byłby leczony.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Ul. Karsiborska 14
72-600 Świnoujście

z dopiskiem "Na ratowanie suczki"

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Niedziela [07.10.2012, 20:08:53]

komentarzy: 101, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 101

Gość • Środa [10.10.2012, 18:17:09] • [IP: 83.21.220.**]

zabil a bym te kurw y za to

Gość • Poniedziałek [08.10.2012, 22:52:59] • [IP: 88.156.234.**]

biedne pieski uwazajcie zeby was jakis czlowiek nie pogrysl bo ludzi nie szczepia przeciw wsciekizmie

Ana • Poniedziałek [08.10.2012, 21:43:08] • [IP: 95.40.130.***]

zadziwiające dlaczego zawsze znajdzie się wątpiący w uczciwość. chcesz pomóc - pomóż. nie chcesz - nie pomagaj. twój wybór. ale oskarżanie ludzi, którzy chcą pomagać o nieuczciwość, oszustwo i kradzież jest średnie - mierzysz wszystkich swoją miarą?? ja wpłaciłam - bo mi szkoda psiaka i dlatego ze wierzę, że ludzie maja serca i pomagają takim stworzeniom nie dla zysku, ale z potrzeby serca właśnie.

Gość • Poniedziałek [08.10.2012, 20:24:08] • [IP: 80.245.186.***]

DOBRZE WIECIE, ŻE TEN PSIAK DLUGO PO OPERACJI NIE POCIAGNIE, PO CO MU TO CIERPIENIE I KOSZTY, USPIC!

Pati • Poniedziałek [08.10.2012, 19:11:12] • [IP: 93.94.190.**]

A ja dam

Gość • Poniedziałek [08.10.2012, 16:03:27] • [IP: 109.243.186.***]

Taka operacja kosztuje od 1800 zł. wzwyż Znajomi robiliswojemu pieskowi.

Gość • Poniedziałek [08.10.2012, 12:57:12] • [IP: 109.243.186.***]

IP 80.45.184 rynkowa stójkowa co pleciesz za bzdury Może tak byś sie przeszła do schroniska a nie mielesz złośliwie ozorem. Wszyscy wiedzą i znają psy, które przychodzą na rynek. Właśnie suczka, która przychodzi ma właścielkę, pies również.Wycierasz sobie gębę z zemsty czy głupotyTakim ludziom którzy pomagają zwierzętom nawet do pięt nie dorastasz. Nie nawidzisz ludzi i zwierząt a może sama siebie też.

Gość • Poniedziałek [08.10.2012, 00:27:38] • [IP: 178.238.246.***]

do :" Gość  Niedziela [07.10.2012, 23:50]  [IP: 92.42.114.**] Po co płodzić tyle psów-może jakieś prezerwatywy?" racja tyle ze w tym wypadku rowniez winni sa ludzie decydujacy sie na posiadanie czworonoga. Jak by nie patrzec haslo to pasuje mi bardziej do rodzin wielodzietnych... (pomijajac rodziny ktore swiadomie decyduja sie na kilkoro dzieci i sa w stanie wychowac spora gromadke...)

Gość • Niedziela [07.10.2012, 23:50:03] • [IP: 92.42.114.**]

Po co płodzić tyle psów-może jakieś prezerwatywy?

Gość • Niedziela [07.10.2012, 22:45:36] • [IP: 149.156.67.***]

Dobrze, zobaczymy czy Tobie zwierzątka pomogą czy ludzie. Żenua

Gość • Niedziela [07.10.2012, 21:36:38] • [IP: 93.154.235.***]

A JA WOLE DAC NA ZWIERZETA!DZIECI MAJA RODZICOW I RODZINY!TRZEBA SOBIE UMIEC RADZIC!!ZWIERZE ODPLACI MILOSCIA, A CO DO LUDZI TO WIADOMO ??!

Gość • Niedziela [07.10.2012, 20:32:57] • [IP: 178.238.246.***]

do :" Gość  Niedziela [07.10.2012, 10:27]  [IP: 93.94.187.***] na Dom Dziecka w Lubiniu lepiej wpłacajcie a nie na starego jamnika " bo stary to nie zasluguje na pomoc??glupi tok myslenia staremu czlowiekowi nie dasz lekarstwa bo stary?? smieszne! jezeli czujesz taka potrzebe to pomagaj dzieciakom nie masz prawa mowic kto na co ma swoje pieniadze przeznaczac bo nic ci do tego jedni pomagaja ludziom inni zwierzakom i tak powinno byc z tym ze wole wspomoc zwierzaki bo one o pomoc nie poprosza nie" zalatwia" sobie kasy na leczenie cierpia po cichu... i sa zalezne od nas ludzi (pomijajac pewna" rase podludzi" bez serca)

Gość • Niedziela [07.10.2012, 20:20:28] • [IP: 164.127.77.*]

ale wy wszyscy gadacie glupoty.moja zona i ja co miesieac kupujemy pieskom kasze ryz miesko itp.i daje sobie obciac glowe ze to jest dla tych pieskow.sami wzielismy pieska ze schroniska.znam ta pania jakis czas ona kocha zwierzaki i zrobi dla nich wszystko.takze wy ktorzy niemacie pojecia na ten temat nie wyslawiajcie sie a jesli jestescie tacy super cwani przed monitorem wybierzcie sie do schroniska

nieufna • Niedziela [07.10.2012, 19:49:39] • [IP: 178.238.245.***]

chetnie dalabym nawet cala ta kwote na operacje dla tego pieska, ale nie wierze, ze pojdzie to calkowicie na ten cel.. ludzie jak chodza do schroniska, to zawsze cos zostawia, czy w zamian za zwierzaczka tez oddaja symboliczna kwote, ale ciekawe ile z tego trafia do" kieszeni" schroniska..

Gość • Niedziela [07.10.2012, 19:27:41] • [IP: 46.112.6.***]

Żademn weteryniarz nie zeobi nic za za darmo.Byliśmyw schronisku Widzieliśmy suczkę to koszmar. Lekaekarze zgodzile sie robić operacje ale nie gwarantuja P nic racowniciy szuklają raunku gdzie się da, nawet w niemczech

Gość • Niedziela [07.10.2012, 16:25:45] • [IP: 212.14.0.***]

:( (smutne

Gość • Niedziela [07.10.2012, 14:36:08] • [IP: 178.238.249.**]

Miałam 14 lat kotke.Dalam jej dobre życie przez te lata, po latach odebrałem to życie, usypiajac cierpiące w chorobie zwierze.Miara człowieczeństwa jest stosunek do zwierząt. Ten piesek powinien zostać uśpionym.Ostatnie dni, może tygodnie życia przeżyje niewyobrażalne cierpienia i nie będzie się skarżył.

Loozak • Niedziela [07.10.2012, 13:58:26] • [IP: 77.253.134.***]

Biedny Psiak:(

Gość • Niedziela [07.10.2012, 13:20:22] • [IP: 80.245.191.***]

Pani Celniak po zbiórce pieniędzy chcemy zobaczyc tego psa zoperowanego!!

Gość • Niedziela [07.10.2012, 11:03:03] • [IP: 80.245.191.***]

wpłacam na kogo chce, to moja kasa!

Gość • Niedziela [07.10.2012, 11:01:52] • [IP: 37.31.57.**]

Wolę wpłacić 100 złotych na tego psiaka niż 1 złotówkę na dom dziecka

Gość • Niedziela [07.10.2012, 10:58:02] • [IP: 93.94.188.***]

A może jakieś dane a nie tylko sam numer konta np: -nazwa odbiorcy -adres odbiorcy -z jakim dopiskiem Chciałem cos przelac ale nie moge do brakuje ważnych informacji.

Gość • Niedziela [07.10.2012, 10:55:14] • [IP: 88.156.232.***]

Biedactwo: (Cierpi i potrzebna jest pomoc.Mam nadzieje, ze pomoc znajdzie się dla zwierzaka.Mimo różnych wpisów musimy mieć chęć pomagania WSZYSTKIM w takiej samej mierze ludziom jak i zwierzętom.Pochylmy się nad cierpieniem i pomagajmy.

Gość • Niedziela [07.10.2012, 10:39:09] • [IP: 149.156.67.***]

Jak nazbieracie na leczenie wszystkich chorych i potrzebujących dzieci to się wtedy psami zajmijcie.

Gość • Niedziela [07.10.2012, 10:27:04] • [IP: 93.94.187.***]

na Dom Dziecka w Lubiniu lepiej wpłacajcie a nie na starego jamnika

Oglądasz 1-25 z 101
■ Odpręża, poprawia nastrój, obniża ciśnienie krwi. Zapewnia właścicielowi codzienną porcję ruchu. To świetny towarzysz i przyjaciel. 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Czekamy na zdjęcia Waszych pupilków. Trudno w to uwierzyć, ale w Polsce to święto obchodzimy od 14 lat. To okazja do refleksji nad znaczeniem tego zwierzęcia w naszym życiu, ale też przypomnienia sobie o losie kotów, które straciły dom i potrzebują wsparcia ■ Ewakuacja Liceum! Pięcioro uczniów w szpitalu. Młodzież poczuła się źle po tym jak ktoś rozpylił nieznaną substancję chemiczną ■ Pół miliona na nagrody dla urzędników. Temat nagród wypłacanych przez prezydenta urzędnikom wzbudził duże zainteresowanie mieszkańców Świnoujścia. Na wniosek mieszkańców zwróciliśmy się do Biura Informacji i Konsultacji Społecznych z pytaniem ile te nagrody kosztowały nas mieszkańców. Otrzymaliśmy odpowiedź, że nagrody urzędnicze za 2019 rok wyniosły w sumie 550. 950,00 zł. brutto. ■ Blisko 200 armatorów, którzy zabierali wędkarzy na Bałtyk odejdzie z zawodu. Przyczyną jest wprowadzony od stycznia 2020 r. zakaz połowu dorsza. Właściciele łodzi turystycznych domagają się rekompensat od Rządu, a o wsparcie swoich postulatów poprosili Radnych Województwa Zachodniopomorskiego. Sytuacja jest olbrzymim ciosem dla branży turystycznej, a szczególnie dla takich miejscowości jak Kołobrzeg, Mrzeżyno czy Darłowo. Właśnie tam połowy rekreacyjne były magnesem ściągającym turystów i czynnikiem mocno ożywiającym miejscowe porty. Sytuacja niepokoi Samorząd Województwa Zachodnioporskiego ■ Laboratorium w Berlinie potwierdziło że pacjent z Greifswaldu nie jest zarażony koronawirusem. Berlin dostał próbki i potwierdził że nie jest chory ■ Aneksy do umów trochę nas kosztowały. Promenada historyczna może być gotowa do końca marca? Wykonawca inwestycji złożył wniosek do Urzędu Miasta o wydłużenie terminu zakończenia budowy. Wykonawca inwestycji konsorcjum MCC - Molewski złożył wniosek o wydłużenie terminu zakończenia budowy Promenady Historycznej do końca marca br. ■ Przedszkole na bombie! Kolejny niewypał znaleziony podczas prac budowlanych. Ziemia ujawnia kolejne niewybuchy odkrywane podczas prac budowlanych tym razem na terenie Zakładu Opieki Długoterminowej. Bomba kryła się około 80 metrów od Przedszkola Miejskiego Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi "Tęcza" przy ulicy Bydgoskiej 15. Następnego dnia (środę 22.01.2020) przedszkole funkcjonowało bez zakłóceń, rodzice przyprowadzili rano swoje dzieci. A przed godziną 10.00 saperzy z dziwnowskiego 8. Batalionu Saperów zabezpieczył i zabrał 100-kilogramową bombę. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze ■ Wbrew urzędowej propagandzie w ciągu trzech lat w Świnoujściu zniknęło prawie 100 miejsc parkingowych! Strategia Rozwoju Miasta na lata 2014-2020 dowodzi, że prezydent Janusz Żmurkiewicz, jego zastępcy i naczelnicy powinni natychmiast odejść ze swych stanowisk ■ Do niebezpiecznej sytuacji doszło w piątek około godziny 18.00 na ulicy Chrobrego w Świnoujściu. Ze zbiornika w aucie wyciekało paliwo! Kierowca Skody zaparkował swoje auto w zatoczce ■ Bardzo nietypowe zgłoszenie dotyczące kradzieży mienia otrzymali we wtorkowy wieczór policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Jak ustalili funkcjonariusze będący na miejscu zdarzenia, 20-letni mężczyzna oraz jego 22-letni kompan, najpierw wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego, a następnie w drodze do szpitala w Świnoujściu, okradli kartkę z jej wyposażenia. Cały proceder wyszedł na jaw w szpitalu, gdy mężczyźni wyszli z karetki. Pod odzieżą 20-letniego mężczyzny ratownicy medyczni dostrzegli farelkę pochodzącą z ich pojazdu służbowego, natomiast jego dwa lata starszy kompan pod kurtką posiadał 20 bandaży ■ Niekończący się problem z wodą pitną w Świnoujściu. Zobacz fotogalerię! ■ PEC sprawdza szczelność rur. Zauważyłeś kolorową wodę – zadzwoń pod 993 ■ Coś płoszy ryby. Okonie szaleją. Wygląda to niesamowicie. Jakby w wodzie powstał jakiś wir. Na Basenie Północnym, tuż przy budynku obsługi mariny rybacy zaobserwowali coś na kształt gejzerów… z ryb ■ W Świnoujściu notorycznie brakuje karetek. Bardzo często rolę ratowników przejmują strażacy, którzy udzielają pierwszej pomocy lub zabezpieczają poszkodowanych do czasu przyjazdu ambulansu. W sobotni wieczór znów zabrakło karetki pogotowia. Tuż po godzinie 22.00 na ulicę Bohaterów Września przy Placu Wolności zajechał wóz strażacki. Poproszono strażaków, ponieważ akurat nie było wolnej karetki, a osoba potrzebująca pomocy nie mogła czekać. Z relacji świadka dowiadujemy się: - Na deptak znowu przyjechali strażacy a nie pogotowie, właśnie komuś pomagają. Na chodniku leżał poszkodowany, strażacy na noszach wnieśli go do środka i czekają ■ Pierwsze dziecko urodzone w 2020 roku w Polsce, przyszło na świat w Świnoujściu!!! ■ Nowy, 2020 rok powitaliśmy przeważnie w domach, na prywatnych imprezach i spotkaniach, w gronie rodziny lub znajomych. Byli jednak i tacy, którzy mimo braku przygotowanego, miejskiego Sylwestra, postanowili wyjść naprzeciw nadchodzącemu 2020. Spotkać ich było można na sylwestrowych spacerach, na ulicach miasta oraz nad morzem. Zmierzając ku plaży część liczyła mimo wszystko na bogatsze niż w centrum fajerwerki. I choć pojedyncze wybuchy słychać było do białego rana, to były one efektem „prywatnej inicjatywy” mieszkańców ■ Dramatyczna sytuacja w szpitalu. Czy oddział wewnętrzny zostanie zamknięty? Trudno sobie wyobrazić szpital bez tego oddziału, a jednak to właśnie on ma dziś największe problemy. Na oddziale wewnętrznym szpitala miejskiego w Świnoujściu pracuje za mało lekarzy! Na oddziale chorób wewnętrznych na stałe pracuje trzech lekarzy (w tym jeden w niepełnym wymiarze). Dodatkowo oddział wspiera czterech internistów, którzy przyjeżdżają tylko na dyżury ■ Policjanci pełniący służbę na terenie miasta Świnoujście interweniowali w dniach od 24 grudnia do 27 grudnia, 73 razy, w tym zawartych jest 9 interwencji domowych. Interwencje policjantów dotyczyły przede wszystkim zakłócania spoczynku nocnego, kradzieży, zdarzeń drogowych, osób bezdomnych a także nieporozumień pomiędzy domownikami - informuje st. post. Kamil Zwierzchowski ■ Joanna Agatowska: 180 milionów długu, które pojawi się w budżecie miasta nie może zostać przez nas zbagatelizowanie. Kredyt zaufania jednak, którym obdarzyli prezydenta mieszkańcy w poprzednich wyborach nakazuje nam zaczekać na realizację planów.Stabilność budżetu jest niewielka, musimy wszyscy mocno postarać się by go nie nadwyrężyć ■ Ryszard Teterycz: "Powinniśmy wystąpić do rządu o zmniejszenie obciążeń miasta skalą wkładu własnego miasta w budowę tunelu!" ■ Góreczny do prezydenta: "obiecywał pan prezydent bezpłatne żłobki...". prezydent do Górecznego: "jeśli chodzi o środki na realizację pana pomysłu, czy się znajdą(?)-odpowiadam: nie znajdą się!" ■ Wiesław G óreczny: "zrzucanie odpowiedzialności za utrzymanie sfery edukacji oraz ochrony zdrowia na samorząd jest niekonstytucyjne!" ■ Wiesław góreczny: "kiedyś miasto dotowało edukację finansowaną przez Państwo, obecnie Państwo dofinansowuje utrzymywane przez samorząd szkoły" ■ Najważniejszym projektem nad którym obradują radni jest propozycja budżetu miasta na rok 2020 ■ Szczegóły ograniczeń ruchu na ulicy Wojska Polskiego. We wtorek 17 grudnia 2019r. wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na ulicy Wojska Polskiego. Wyłączona z ruchu zostanie połowa ulicy Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Siemiradzkiego do skrzyżowania z ulicą Leśmiana ■ Na terenie ogródków działkowych zmarł mężczyzna. 12 grudnia około godziny 8.00 policja otrzymała zgłoszenie, że na działkach, z prawej strony (jadąc w kierunku Gartz), znajduje się mężczyzna. Nie dawał oznak życia. Policjanci wezwali pogotowie. - Zespół ratownictwa nie podejmował żadnych czynności reanimacyjnych. Mężczyzna już nie żył. Był w wieku 60 lat – mówi rzecznik pogotowia Paulina Targaszewska ■ Kolejna beczka z substancją chemiczną wydobyta z dna. Na torze wodnym Szczecin - Świnoujście oprócz obiektów zawierających w sobie materiały wybuchowe znajdowane są również pojemniki ze środkami chemicznymi. Tym razem marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża wydobyli pojemnik z nieznaną zawartością, który zostanie zneutralizowany przez wyspecjalizowane pododdziały wojsk chemicznych. Operacja została przeprowadzona w piątek, 13 grudnia ■ Dorota Mikulska traci mandat radnej. Powodem jest, niedozwolone w ustawie o samorządzie łączenie pracy radnego i ławnika sądu ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■