POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [31.08.2013, 10:16:18] • Świnoujście

Zabawa po Famie

Zabawa po Famie

fot. iswinoujscie.pl

Tradycją świnoujskiej Famy stała się organizacja wieczoru pożegnalnego dla wszystkich uczestników. Także w tym roku, zaraz po zakończeniu koncertu finałowego dziesiątki famowiczów dotarły do Jazz Club Scena by tam pożegnać się z Famą, koleżankami i kolegami. Oprócz rozmów, pożegnaniu towarzyszyła szalona zabaw.

O nastrój do dobrej potańcówki zadbał dj. Tym razem za konsoletą „Sceny” stanął Marek Pędziwiatr. Zaserwował gościom ostrą wiązankę dynamicznej muzyki klubowej ale, momentami, także nieco bardziej przebojowe rytmy. Te zaś od razu pociągnęły gości na parkiet Sceny.

Część gości wesoło pląsała na środku Sali, inni woleli wykorzystać te ostatnie wspólne minuty na rozmowy, wspomnienia, podsumowanie tego co udało się zrobić i marzenia o tym czego chcieliby tu dokonać w przyszłości.

I przy tej właśnie okazji, nietrudno było odkryć jakie jest najchętniej używane pożegnanie famowiczów. Po prostu;
-„Do zobaczenia za rok w Świnoujściu” Fama zawsze dodaje do naszej wyspiarskiej codzienności niezapomnianego kolorytu. Dlatego te, powtarzane w piątek tak często słowa, chętnie powtórzymy i my: do zobaczenia za rok nad Świną!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

Gość • Niedziela [17.08.2014, 13:35:24] • [IP: 93.94.189.***]

JAKI KONIEC

Gość • Sobota [16.08.2014, 11:08:21] • [IP: 62.69.231.***]

Koniec? Przecież dopiero co się FAMA zaczęła. :/

Gość • Poniedziałek [02.09.2013, 21:16:44] • [IP: 164.126.29.**]

Nareszcie spokój. Sami jesteście prostaki skoro banda naćpanych i napitych małolatów drących mordy do białego rana to dla Was przejaw kultury

Gość • Niedziela [01.09.2013, 21:12:03] • [IP: 80.245.178.***]

Panie dystyngowany niech pomieszka pan koło Centrali w trakcie trwania famy (podczas tej edycji wyjątkowo głośno się zachowywali) kiedy będziesz musiał wstać na 6 do pracy a o 4 w nocy kilkanaście osób będzie śpiewało różne pieśni idąc wolnym krokiem do monopola. Chyba, że tylko prostaki pracują.

Gość • Niedziela [01.09.2013, 18:33:09] • [IP: 89.75.132.**]

"darcie mordy" ? co za prostaki piszą te komentarze?!?!?!

Gość • Niedziela [01.09.2013, 17:52:27] • [IP: 92.42.118.***]

Nie przejmujcie się prostackimi komentarzami Ci ludzie jakby nam famę zabrali pierwsi by krzyczeli że jak można było do tego dopuścić że teraz już nic się tutaj nie dzieje im nigdy nie dogodzisz.

Gość • Niedziela [01.09.2013, 09:21:49] • [IP: 212.244.136.***]

nie rozumiem. Jak nie ma famy, to w Świnoujściu jest cisza i spokój? Inni turyści nie hałasują? Tylko famowicze? Macie naprawdę super miasto, jeżeli głośno jest zaledwie przez 2 tygodnie. Ja mieszkam w mieścinie z ok pięcioma tysiącami mieszkańców i co wieczór jest tak głośno, że latem, nawet w największy upał mam zamknięte okna. ZAZDROSZCZĘ całego roku błogiego spokoju.

Gość • Niedziela [01.09.2013, 08:18:27] • [IP: 93.94.186.**]

Piękna impreza, myślę ze miasto i sponsorzy dołożą parę złotych na następną FAMĘ 2014.

Gość • Niedziela [01.09.2013, 06:58:19] • [IP: 92.42.116.***]

popieram wstu procentach

Gość • Niedziela [01.09.2013, 00:02:38] • [IP: 88.156.232.***]

Przed wojną to były Famy .

Gość • Sobota [31.08.2013, 22:42:46] • [IP: 80.245.178.***]

Nie ma to jak darcie się pod oknami o 4 w nocy z częstotliwością co 15 minut. Na przyszły rok instaluje snajperkę na balkonie

Gość • Sobota [31.08.2013, 19:22:10] • [IP: 92.42.112.***]

chcecie zobaczyć co to fama to cofnjcie się do lat 70-80 u.w. WYPAD!

Gość • Sobota [31.08.2013, 18:06:16] • [IP: 193.200.150.***]

szkoda że już Fama się skończyła.

Gość • Sobota [31.08.2013, 16:42:41] • [IP: 62.69.251.**]

Ponad 40 lat historii i zamiast przymknąć oko (nie mówiąc już o wsparciu czy dumie) na to co u nas najlepsze to klasyczne narzekania nudnych ludzi. Fama jest, co niestety boli, jedynym momentem gdzie przyjeżdżają ludzie poniżej 60tki, żeby chociaż na chwilę tchnąć trochę życia między te banki, kebaby, żabki i szmateksy.

Gość • Sobota [31.08.2013, 16:38:53] • [IP: 62.69.254.***]

co za prostackie komentarze! każde większe miasto żyje nocą. ludzie się spotykają, odwiedzaja puby, wędrują, piją, gadaja, tańczą.. nie tylko studenci. komuś przeszkadza - to mieszka na przedmieściach. a u nas skromne dwa tygodnie zycia, spektakli, akcji plastycznych - innych od kiczu promenadowego - i afera! prowincjonalnych dusz nie odmienisz sztuko! a chamstwa tym bardziej!

Gość • Sobota [31.08.2013, 16:02:45] • [IP: 92.42.116.***]

Zegnam ozieble - d KONIEC DARCIA MORD W NOCY POD OKNAMI!! Urzednicy powinni przemyslec inna lokalizacje dla tego spedu! Proponuje hotel miedzy flota a amfiteatrem!!Nie pozdrawiam!

Gość • Sobota [31.08.2013, 12:24:29] • [IP: 92.42.112.***]

no i krzyż na drogę skończy się wydzieranie ryjów po nocach

Oglądasz 1-17 z 17
■ Policjanci ze Świnoujścia będą mogli dogadać się z każdym na świecie! ■ Szok mieszkańców po prezentacji koncepcji ruchu w mieście. Po co budujemy tunel!? Zobacz film! ■ Niepokojący wpis o sytuacji w świnoujskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej zamieszczono na Facebooku. Są konflikty, braki kadrowe, opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń, pluskwy i zachowania „podchodzące pod mobbing" – czytamy w poście ■ Wracamy do tematu znaleziska w Kanale Piastowskim. Wbrew wcześniejszym twierdzeniom, wygląda na to, że coś większego jest jednak na dnie. Podobno znaleziono zatopioną barkę, całą wypełnioną amunicją zaraz przy "grzybku" obok przystani Karsibór po stronie Świnoujścia, a promy i statki dalej pływają jakby nigdy nic – pisał niedawno nasz Czytelnik. - Fajnie jakbyście potwierdzili te informacje ■ 15 radnych poparło sprzeciw, a tylko trzech wstrzymało się od głosu. W czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujścia, 7 listopada Rada Miasta podjęła uchwałę dot. oświadczenia w sprawie lokalizacji inwestycji związanej z wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego ■ Prezydent wycofuje się z ulg dla przedsiębiorców. Wiele emocji społecznych wzbudziły nasze informacje o ulgach udzielanych przez Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza niektórym lokalnym przedsiębiorcom. Przypomnijmy więc, że w latach 2007 - 2019 (do miesiąca IV) Prezydent Miasta udzielił ulg różnym firmom na kwotę 8.596.726,23 zł ■ Po 42 latach stacjonowania wojsk sowieckich na wyspie Uznam, w Świnoujściu pozostały smutne zagubione psy. Porzucone zwierzęta były w szoku. Ich przyjaciele nagle zniknęli. Nikt już nie mówił po rosyjsku ■ Zakończyła się przebudowa ul. Szmaragdowej w Przytorze-Łunowie, a wraz z finalizacją tego zadania wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Kierowcy: uwaga na znaki, bo ulica jest jednokierunkowa, podobnie, jak fragment ul. Zalewowej ■ Nietypowy problem mieli świnoujscy policjanci. Kajdanki, które nałożyli zatrzymanemu mężczyźnie odmówiły posłuszeństwa i nie chciały się otworzyć. Policjanci na pomoc wezwali strażaków, którzy przecięli kajdanki za pomocą szlifierki kątowej (fleks) ■ Zmiana terminu wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Informujemy, że planowana w Muzeum Rybołówstwa Morskiego, na najbliższy piątek, 25 października, wystawa: „Świnoujście w przedwojennej grafice” z przyczyn niezależnych od organizatora została przeniesiona na 7 listopada 2019 r, na godz. 18.00 ■ 16 głosami „za” Rada Miasta zdecydowała o podwyżce wysokości stawek podatku od nieruchomości ■ Podatek od nieruchomości w nowym roku: w planach „górne stawki maksymalne”. W czwartek radni podejmą uchwałę o wysokości stawek podatku od nieruchomości. Z projektu uchwały wynika, że będzie zdrożej. Chyba, że ktoś ma komórkę, chlew lub kurnik i nie prowadzi w niej działalności gospodarczej ■ Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o informuje, iż rozpoczął prace modernizacyjne i remontowe pracowni RTG w budynku przy ulicy Mieszka I 7. Finansowanie działań inwestycyjnych odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019 ■ Z uwagi na brak na krajowym rynku szczepionek przeciwko grypie Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że w dniach od 17.10.2019r. do 28.10.2019r. zawiesza akcję szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców miasta w wieku powyżej 60 roku życia ■ Agatowska i Kochan wygrały w Świnoujściu ■ Mężczyzna na wózku inwalidzkim, zaopatrzony w butelkę z łatwopalnym materiałem i zapalniczkę, został zatrzymany przez policję przed jednym z lokali gastronomicznych w Świnoujściu. Mogło dojść do tragedii ■ W czwartkowy wieczór tuż przy Kościele Chrystusa Króla rozegrała się dramatyczna walka o życie mężczyzny. Po godzinie 19:00 pod kościele zatrzymały się dwie karetki pogotowia oraz dwa wozy strażackie. Ratownicy zaczęli reanimować 67-latka, u którego nastąpiło zatrzymanie krążenia. Niestety, ponad 40-minutowa akcja reanimacyjna nie przywróciła czynności życiowych ■ Ponad 1,5 mln zł wynosi łączna kwota kar, jakie miasto naliczyło wykonawcy Promenady Zdrowia za niedotrzymanie terminu wykonania inwestycji ■