░ Szukasz pracownika ze Wschodu Rosja, Ukraina, Białoruś? Agencja zatrudnienia Rexstass zaprasza do kontaktu mail: biuro@rexstass.eu lub tel. +48 883 533 565 ul. Zielonogórska 32, Szczecin. www.rexstass.eu ░

POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [08.11.2013, 20:58:06] • Świnoujście

Pacjenci nareszcie doczekali się stacji dializ w Świnoujściu. Zobacz film!

Pacjenci nareszcie doczekali się stacji dializ w Świnoujściu. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Chorzy ze Świnoujścia jak dotąd musieli korzystać ze stacji dializ znajdujących się w innych miejscowościach. To się jednak zmieni, ponieważ nowoczesna stacja dializ powstała w zakładzie przyrodoleczniczym „Rusałka” należącym do Uzdrowiska Świnoujście.

Będzie ona świadczyć usługi medyczne pacjentom mieszkającym w Świnoujściu, na wyspie Wolin oraz terenach wybrzeża szczecińskiego.



- Przygotowane jest dwanaście stanowisk stacji dializ. Wszystkie świadczenia są realizowane w ramach kontraktu NFZ. Dializa odbywa się w określonych dniach oraz o określonych godzinach. Jest czynna od godz. 7.00 do godz. 23, w poniedziałki, środy i piątki. Są to najnowocześniejsze dializatory. Jesteśmy również nastawieni na dializy gościnne. Turyści, którzy będą odwiedzać nasze miasto będą mogli z nich skorzystać- powiedział nam dr hab. n. med. Marek Myślak.

Pacjenci nareszcie doczekali się stacji dializ w Świnoujściu. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

- Dializa trwa zwykle od 4 do 4,5 h. Jest zazwyczaj męcząca dla pacjentów, ale z biegiem czasu się do nich przyzwyczajają, ponieważ wiedzą, że jest to dla nich pomoc. Zdają sobie sprawę, że dializy ratują ich życie, muszą jednak podporządkować je do rytmu dializ- mówiła nam pielęgniarka Małgorzata Kaczmarczyk.

Pacjenci nareszcie doczekali się stacji dializ w Świnoujściu. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 52, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 52

Gość • Wtorek [01.04.2014, 10:26:47] • [IP: 88.199.162.*]

Stacja dializ nie musi być w szpitalu, to jest obiekt w którym wykonuje się usługę dla pacjenta bez której nie przeżyje, a to, że przyjadą pacjenci z zachodu to tylko cieszyć się z tego, przecież to jest obiekt tylko i wyłącznie dla ściśle określonej grupy chorych, których w samym Świnoujściu i okolicy nie ma zbyt wielu. Jak się czyta te zamieszczone komentarze to włos się jeży, ludzie zanim postanowicie zabierać głos w sprawie, to poczytajcie sobie po co jest stacja dializ i jakie ma zadania, a nie udawajcie że się na wszystkim znacie, moja żona pracuje w stacji dializ więc znam temat doskonale i wiem, że jest to bardzo trudna praca, nie każda pielęgniarka sobie tam radzi i w trakcie szkolenia rezygnują z tej pracy, a dla ludzi którzy się dializują to jest wspaniała sprawa, że mają tam stację na miejscu, sądzę, że wielu chorych ze śląska chętnie przyjedzie teraz do Świnoujścia nad morze mając możliwość dializowania się !! Wiem jak Ślązacy uwielbiają polskie morze !

Gość • Środa [04.12.2013, 07:48:17] • [IP: 83.3.64.***]

Do [IP: 178.238.251.***] Jak sie nie znasz to lepiej nic nie pisz

Gość • Poniedziałek [11.11.2013, 19:01:43] • [IP: 95.129.224.***]

Do 92.42.114: co to znaczy, że bez żadnej kontroli?

Gość • Niedziela [10.11.2013, 16:57:35] • [IP: 80.245.188.***]

W Świnoujściu dzięki staraniom ludzi z Uzdrowiska powstała stacja dializ. Dziękuję wam za to. Dziękuję po stokroć.

Gość • Niedziela [10.11.2013, 14:51:11] • [IP: 178.238.251.***]

Co za idiota kit wciska, że mieszkańcy się doczekali, doczekali się niemcy bedzie tak jak z zabiegami trzeba czekać minimum półtora roku w miedzyczasie nimców podwozi sie autokarami co za fałsz i obłuda.

Gość • Niedziela [10.11.2013, 14:28:22] • [IP: 62.69.253.***]

no to prywatyzacja tuż, tuż, może szykowane jest miejsce dla uwikłanego w schetyne swinoujskiego działaacza peło, jak to informują na onecie, super artykuł dalszy cią pełowskiego szamba!!

Gość • Niedziela [10.11.2013, 12:02:09] • [IP: 80.245.189.***]

Super że w końcu powstała stacja dializ, jest to wybawienie dla osób z niewydolnością nerek, a co do podobno aroganckiego personelu pracującego w rusałce to może pacjenci niech będą mniej paskudni i mniej roszczeniowi to będzie lepiej, a kontrol jaka, skoro pracuje sama wykwalifikowana kadra?

Gość • Niedziela [10.11.2013, 11:54:08] • [IP: 92.42.114.**]

i co z tego ale dalej szpitalowi brakuje wiele specjalistycznego sprzętu na ratunek ludzi i dlatego wywożą ludzi do Szczecina, Polic czy nawet do Kamienia bo tu by wykończyli.

Gość • Niedziela [10.11.2013, 10:46:48] • [IP: 178.194.2.***]

super, Ewunia juz nie bedziesz musiała wstawac o piatej rano i jezdzic na dializy!!

Gość • Sobota [09.11.2013, 21:51:49] • [IP: 80.245.178.***]

Acha, czyli na takich samych zasadach, jak pozostałe usługi medyczne w" Rusałce" dla mieszkańców Świnoujścia i okolic, turyści też mogą korzystać, supernowocześnie, prawda, prawda...

Gość • Sobota [09.11.2013, 19:44:36] • [IP: 80.245.178.**]

Super, naprawdę świetnie. Mąż koleżanki jeździł do Szczecina, dwa razy w tygodniu. Czy jesteście sobie wyobrazić siebie jeżdżących na dializy do Szczecina tak często? Teraz będzie mógł korzystać na miejscu! Cudownie, chwała temu, kto to wymyślił i przeforsował! :) Brawo!

Gość • Sobota [09.11.2013, 19:35:40] • [IP: 92.42.114.***]

bardzo dobrze i życzę miłej pracy i pacjentom ulgi w takim cierpieniu jakie musieli pokonać do Szczecina

Gość • Sobota [09.11.2013, 19:31:00] • [IP: 92.42.114.***]

ci co tak ciagle narzekają wysłać za wschodnią granice poszli w wieku 50lat na emerytury i w głowach się miesza z nudów

Gość • Sobota [09.11.2013, 17:25:02] • [IP: 95.129.228.**]

znalazł się CWANIACZEK. ////////////249

Gość • Sobota [09.11.2013, 17:15:19] • [IP: 90.149.187.***]

bardzo sie ciesze jestem przygotowywana do przeszczepu nie musze narazie korzystac z dializ ale gdybym musiala martwiło mnie dejezdzanie do Szczecina a tak kamien z serca mi spadl dziekuje

Gość • Sobota [09.11.2013, 16:42:24] • [IP: 95.129.225.**]

Zacznij od siebie 249.

Gość • Sobota [09.11.2013, 16:13:15] • [IP: 178.238.249.**]

Jak czytam komentarze w związku z otwarciem stacji dializ, to dochodzę do wniosku, że tych plujacych na forum należałoby po IP ustalić i nigdy w Rusałce nie przyjmować.Wtedy przestaną politykę mieszać do służby zdrowia.

Gość • Sobota [09.11.2013, 15:45:06] • [IP: 79.188.222.***]

Nie chcę operować nazwiskami, ale obsada lekarska świnoujskiego szpitala jest tragiczna. Nie wynika to wcale z braku sprzętu diagnostycznego. Ten jest, ale często nie ma fachowca, który odczytałby wynik badania. Diagnozowanie chorych jest upośledzone, źle interpretuje się wyniki badań, zdarzają się pomyłki w laboratoriach. Kiedyś, ktoś powiedział w Świnoujściu to od wszelakiej biedy majster. Przepraszam, ale w XXI wieku takich magików nam nie potrzeba. I dobrze się stało, że cześć z nich sama opuściła mury zrujnowanego pod każdym względem szpitala. Ponoć wypłacono im pensje równe poborom transplantologów ze Szczecina. W końcu to przerwano, a za to właśnie, znienawidzonej przez personel pani dyrektor serdecznie dziękuję. Myślę, że nadeszła pora, by Ci, którzy dopuścili się do upadku tejże placówki powinni karnie za to odpowiedzieć.. Przecież 2 tysiące złotych za dyżur nocny, czy 20.000 PLN za miesiąc to znacznie wygórowana stawka, a takie pieniądze brano co miesiąc w szpitalu powiatowym.

Gość • Sobota [09.11.2013, 15:32:21] • [IP: 92.42.114.**]

BRAK SŁÓW panie Śliwiński zabiegi są wykonywane bez żadnej kontroli BYLE JAK i AROGANCKA OBSŁUGA , a pan myśli tylko o polityce i jakby jeszcze wynająć kawałek państwowego obiektu, prywatnej osobie pod SZYLDWM NFZ PŁAKAĆ SIĘ CHCE, a gdzie będą parkować swoje samochody pacjenci w sezonie , straż miejska już zaciera rączki jak w tym sezonie, za parkowanie na tyłach RUSAŁKI , krew mi się burzy mogłabym wiele pisać na temat JAKOŚCI ZABIEGÓW !!

Gość • Sobota [09.11.2013, 14:30:56] • [IP: 80.245.178.**]

Gratulacje! Jednak można! A niektórzy mówili że nie. Szkoda tylko tych długów szpitala. Ukłony" panie januszu ż"

Gość • Sobota [09.11.2013, 14:28:09] • [IP: 79.188.222.***]

IP 80 245.190 Problem w tym, że do Szczecina chorych niechętnie się odsyła. Jest to zazwyczaj tłumaczone, złym stanem zdrowia pacjenta. Ale, kiedy ma się znajomości i wręcz wymusza się transport do specjalistycznej kliniki to sprawy toczą się zupełnie inaczej. Wystarczy nastraszyć mediami lub zażądać pisemnej odmowy i zgłosić to w NFZ. Nie jest dobrym sposobem udaniem się z problemem do ordynatora Lepiej porozmawiać z panią dyrektor, której boją się jak diabeł święconej wody. w XXI wieku diagnostyka serca to: stetoskop, przestarzałe ekg, a także pobieranie troponin. A chory, leży, leży i czeka?? Tylko na co?? Niech każdy z lekarzy odpowie sobie na pytanie :Czy ja sam chciałbym, aby mnie z zawałem leczono w tejże placówce?? Tylko szczerze drodzy " lekarze" od siedmiu boleści.

Gość • Sobota [09.11.2013, 14:25:05] • [IP: 78.147.105.***]

W końcu pacjenci nie bedą musieli jezdzic do Szczecina.Dr Myślak wspaniały lekarz.

Gość • Sobota [09.11.2013, 14:20:52] • [IP: 92.42.119.***]

Jeszcze raz należy powtórzyć, że uzdrowisko nie ma nic wspólnego, ze stacją dializ, to jest zupełnie oddzielna placówka tyle tylko że uzdrowisko wydzierżawiło pomieszczenia w Rusałce

Gość • Sobota [09.11.2013, 13:52:56] • [IP: 80.245.190.***]

stacja dla Niemców, a przy okazji dla Polaków

Gość • Sobota [09.11.2013, 12:38:52] • [IP: 92.42.115.**]

OSTATNIO MIAŁEM NIESTETY" STYCZNOSC"ZE SWINOUJSKA SŁUZBA ZDROWIA, KOSZMAR!!NIE MA TYTAJ PODSTAWOWYCH SPECJALISTOW, WSZYSTKICH ODSYŁAJA DO SZCZECINA!!TAKIE MIASTO PSEUDO-KURORT, A BRAK LEKARZY!!ROZUMIEM W CAŁEJ POLSCE JEST ZLE, ALE TUTAJ TO WRECZ ZAKRAWA NA SMIESZNOSC!!

Oglądasz 1-25 z 52
■ Dzień Dziecka 2017. Zapachowy dym, mydlane bańki, magia i radość. Na tę imprezę zapraszamy nie tylko najmłodszych z okazji ich święta, ale również dorosłych. Magiczne show z Mikim Czarodziejem w roli głównej przeniesie nas w zaczarowany świat bajkowej zabawy. Miejsce – muszla koncertowa przy promenadzie. Kiedy? Sobota 3 czerwca 2017 r. Początek o godzinie 15.00. Zapraszamy. ■ Z estakadą na plażę. Pokazali, jak ma przebiegać trasa szybkiego ruchu S3. Siedem węzłów komunikacyjnych na odcinku Świnoujście – Troszyn, dwupasmowe jezdnie o szerokości sumie 7 metrów i – co bardzo ważne dla mieszkańców prawobrzeżnej części miasta oraz turystów – estakada nad ulicą Wolińską i linią kolejową, dzięki której można będzie bezpiecznie i najkrótszą drogą dotrzeć na plażę na Warszowie. Tak skrócie będzie wyglądał odcinek drogi szybkiego ruchu S3 przebiegający w granicach miasta Świnoujście. Budowę zaplanowano na lata 2019 – 2023. Zobacz zdjęcia ■ To była noc! Po imprezie disco polo dwudziestolatek wszedł na dach amfiteatru i... zasnął. Na nogi postawił wszystkie służby. Wszedł i cisza. Nie schodzi – alarmował w nocy policję pracownik świnoujskiego amfiteatru, który na dachu obiektu zobaczył jakiegoś mężczyznę. Wezwano strażaków… Kilka godzin wcześniej w amfiteatrze przy muzyce disco polo szalały tłumy. Na policję zadzwonił po godzinie 2. Była noc z piątku na sobotę. Opiekun amfiteatru zauważył na dachu obiektu nieznajomego mężczyznę. Wszedł na amfiteatr, ale pracownik nie widział, aby z niego schodził. Zapanowała cisza ■ Janusz Karp dyrektor departamentu edukacji Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zadeklarował w imieniu swojego resortu przejęcie opieki i finansowanie Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu. Ministerstwo chce nie tylko utrzymywać szkołę ale także wprowadzać nowe kierunki kształcenia ■ Prezydent Janusz Żmurkiewicz: "Z przyczyn formalnych nadal nie możemy przystąpić do remontu / modernizacji ulicy Wojska Polskiego." ■ Prezydent Świnoujścia: "Do połowy czerwca zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy stałego połączenia tj. firmy, która zaprojektuje i wybuduje tunel pod Świną ■ We wtorkowy wieczór prezydent Janusz Żmurkiewicz spotkał się z podsekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Rozmawiał – jak dowiedział się nasz portal – na tematy związane z rozwojem naszego miasta. We wtorek wieczorem w Świnoujściu gościł Tomasz Żuchowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Z promu Bielik przesiadł się do służbowej skody Urzędu Miasta i odjechał razem z prezydentem Świnoujścia w stronę Basenu Północnego ■ Strażacy świętowali swój dzień! Były awanse i odznaczenia! Na co dzień ciężko pracują ratując życie innym. Strażacy bo o nich mowa, 23 maja obchodzili swój dzień. Z tej okazji w KM PSP na Warszowie odbyła się specjalna uroczystość. Były awanse, odznaczenia i nagrody. Przed KM PSP w Świnoujściu, przy ulicy Barlickiego pojawili się nie tylko najważniejsi tego dnia strażacy, ale także zaproszeni gości, wśród nich prezydent Janusz Żmurkiewicz oraz Komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, st. bryg. Jacek Staśkiewicz ■ W piątek przy wiatraku Świnoujście żegna Zbigniewa Wodeckiego! To tutaj zaczynał swoją karierę. W Świnoujściu odkryto jego talent. Tu rozpoczął swoją karierę i przez lata był wiernym sympatykiem miasta na wyspach, w którym odpoczywał, śpiewał i grał. Wielu mieszkańców miasta miało okazję spotkać go podczas spacerów po promenadzie. Dziś nie ma Go już wśród nas. Świnoujście pożegnają Zbigniewa Wodeckiego na swój sposób – Jego muzyką, przy zachodzącym słońcu i symbolu miasta Wiatraku. Na ten niezwykły, pożegnalny koncert zapraszamy w najbliższy piątek 26 maja 2017 o godz. 20.40 przy Wiatraku na falochronie zachodnim ■ W środę, 24.05 br. wielkie ćwiczenia służb w szpitalu miejskim! ■ Plac w centrum miasta jest doskonałym miejscem, aby zaprezentować się dużej liczbie odbiorców. Tak właśnie było w przypadku grupy teatralnej pod wodzą Jadwigi Widawskiej. Kolorowo ubrane dziewczęta tańczyły w rytm muzyki Michaela Jacksona. Wszystko wiąże się z promocją nowego spektaklu, który będzie można obejrzeć już wkrótce ■ Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek znów odwiedzą Świnoujście! W imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zapraszam na jedyne w swoim rodzaju spotkania językowe z udziałem: prof. Jerzego Bralczyka oraz red. Michała Ogórka ■ Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu serdecznie zaprasza na Obchody Dnia Strażaka w KM PSP ul. Norberta Barlickiego 18, które odbędą się 23 maja 2017 roku o godzinie 11.00 ■ 1 i 2 czerwca międzynarodowe ćwiczenia wojsk w Świnoujściu! BALTOPS 2017 – największe w tym roku międzynarodowe ćwiczenie na Bałtyku rozpoczyna się w Szczecinie i Świnoujściu. Do zachodniopomorskich portów w czwartek i piątek (1 i 2 czerwca) wejdzie ponad 40 okrętów wojennych z 14 państw. Trzy dni później okręty rozpoczną praktyczne manewry na morzu gdzie załogi przećwiczą prowadzenie międzynarodowej operacji. Polska Marynarka Wojenna skieruje do udziału w ćwiczeniu trałowce oraz okręty transportowo-minowe. Podczas pobytu w Szczecinie część okrętów udostępni swoje pokłady dla zwiedzających ■ Zakończenie manewrów Mare Aperto. Czernicki w Porcie Arbatax. Marynarze Polskiego Kontyngentu Wojskowego Czernicki zakończyli udział w międzynarodowych manewrach morskich u wybrzeży Sardynii ■ Joanna Agatowska, Jan Borowski, Zdzisław Merchelski i Andrzej Mrozek to skład komisji gospodarki morskiej Rady Miasta zatwierdzonej podczas dzisiejszej sesji nadzwyczajnej. Rada zdecydowała również, że pracom komisji przewodniczyć będzie radny Andrzej Mrozek ■