POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [08.11.2013, 20:58:06] • Świnoujście

Pacjenci nareszcie doczekali się stacji dializ w Świnoujściu. Zobacz film!

Pacjenci nareszcie doczekali się stacji dializ w Świnoujściu. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Chorzy ze Świnoujścia jak dotąd musieli korzystać ze stacji dializ znajdujących się w innych miejscowościach. To się jednak zmieni, ponieważ nowoczesna stacja dializ powstała w zakładzie przyrodoleczniczym „Rusałka” należącym do Uzdrowiska Świnoujście.

Będzie ona świadczyć usługi medyczne pacjentom mieszkającym w Świnoujściu, na wyspie Wolin oraz terenach wybrzeża szczecińskiego.



- Przygotowane jest dwanaście stanowisk stacji dializ. Wszystkie świadczenia są realizowane w ramach kontraktu NFZ. Dializa odbywa się w określonych dniach oraz o określonych godzinach. Jest czynna od godz. 7.00 do godz. 23, w poniedziałki, środy i piątki. Są to najnowocześniejsze dializatory. Jesteśmy również nastawieni na dializy gościnne. Turyści, którzy będą odwiedzać nasze miasto będą mogli z nich skorzystać- powiedział nam dr hab. n. med. Marek Myślak.

Pacjenci nareszcie doczekali się stacji dializ w Świnoujściu. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

- Dializa trwa zwykle od 4 do 4,5 h. Jest zazwyczaj męcząca dla pacjentów, ale z biegiem czasu się do nich przyzwyczajają, ponieważ wiedzą, że jest to dla nich pomoc. Zdają sobie sprawę, że dializy ratują ich życie, muszą jednak podporządkować je do rytmu dializ- mówiła nam pielęgniarka Małgorzata Kaczmarczyk.

Pacjenci nareszcie doczekali się stacji dializ w Świnoujściu. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 52, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 52

Gość • Wtorek [01.04.2014, 10:26:47] • [IP: 88.199.162.*]

Stacja dializ nie musi być w szpitalu, to jest obiekt w którym wykonuje się usługę dla pacjenta bez której nie przeżyje, a to, że przyjadą pacjenci z zachodu to tylko cieszyć się z tego, przecież to jest obiekt tylko i wyłącznie dla ściśle określonej grupy chorych, których w samym Świnoujściu i okolicy nie ma zbyt wielu. Jak się czyta te zamieszczone komentarze to włos się jeży, ludzie zanim postanowicie zabierać głos w sprawie, to poczytajcie sobie po co jest stacja dializ i jakie ma zadania, a nie udawajcie że się na wszystkim znacie, moja żona pracuje w stacji dializ więc znam temat doskonale i wiem, że jest to bardzo trudna praca, nie każda pielęgniarka sobie tam radzi i w trakcie szkolenia rezygnują z tej pracy, a dla ludzi którzy się dializują to jest wspaniała sprawa, że mają tam stację na miejscu, sądzę, że wielu chorych ze śląska chętnie przyjedzie teraz do Świnoujścia nad morze mając możliwość dializowania się !! Wiem jak Ślązacy uwielbiają polskie morze !

Gość • Środa [04.12.2013, 07:48:17] • [IP: 83.3.64.***]

Do [IP: 178.238.251.***] Jak sie nie znasz to lepiej nic nie pisz

Gość • Poniedziałek [11.11.2013, 19:01:43] • [IP: 95.129.224.***]

Do 92.42.114: co to znaczy, że bez żadnej kontroli?

Gość • Niedziela [10.11.2013, 16:57:35] • [IP: 80.245.188.***]

W Świnoujściu dzięki staraniom ludzi z Uzdrowiska powstała stacja dializ. Dziękuję wam za to. Dziękuję po stokroć.

Gość • Niedziela [10.11.2013, 14:51:11] • [IP: 178.238.251.***]

Co za idiota kit wciska, że mieszkańcy się doczekali, doczekali się niemcy bedzie tak jak z zabiegami trzeba czekać minimum półtora roku w miedzyczasie nimców podwozi sie autokarami co za fałsz i obłuda.

Gość • Niedziela [10.11.2013, 14:28:22] • [IP: 62.69.253.***]

no to prywatyzacja tuż, tuż, może szykowane jest miejsce dla uwikłanego w schetyne swinoujskiego działaacza peło, jak to informują na onecie, super artykuł dalszy cią pełowskiego szamba!!

Gość • Niedziela [10.11.2013, 12:02:09] • [IP: 80.245.189.***]

Super że w końcu powstała stacja dializ, jest to wybawienie dla osób z niewydolnością nerek, a co do podobno aroganckiego personelu pracującego w rusałce to może pacjenci niech będą mniej paskudni i mniej roszczeniowi to będzie lepiej, a kontrol jaka, skoro pracuje sama wykwalifikowana kadra?

Gość • Niedziela [10.11.2013, 11:54:08] • [IP: 92.42.114.**]

i co z tego ale dalej szpitalowi brakuje wiele specjalistycznego sprzętu na ratunek ludzi i dlatego wywożą ludzi do Szczecina, Polic czy nawet do Kamienia bo tu by wykończyli.

Gość • Niedziela [10.11.2013, 10:46:48] • [IP: 178.194.2.***]

super, Ewunia juz nie bedziesz musiała wstawac o piatej rano i jezdzic na dializy!!

Gość • Sobota [09.11.2013, 21:51:49] • [IP: 80.245.178.***]

Acha, czyli na takich samych zasadach, jak pozostałe usługi medyczne w" Rusałce" dla mieszkańców Świnoujścia i okolic, turyści też mogą korzystać, supernowocześnie, prawda, prawda...

Gość • Sobota [09.11.2013, 19:44:36] • [IP: 80.245.178.**]

Super, naprawdę świetnie. Mąż koleżanki jeździł do Szczecina, dwa razy w tygodniu. Czy jesteście sobie wyobrazić siebie jeżdżących na dializy do Szczecina tak często? Teraz będzie mógł korzystać na miejscu! Cudownie, chwała temu, kto to wymyślił i przeforsował! :) Brawo!

Gość • Sobota [09.11.2013, 19:35:40] • [IP: 92.42.114.***]

bardzo dobrze i życzę miłej pracy i pacjentom ulgi w takim cierpieniu jakie musieli pokonać do Szczecina

Gość • Sobota [09.11.2013, 19:31:00] • [IP: 92.42.114.***]

ci co tak ciagle narzekają wysłać za wschodnią granice poszli w wieku 50lat na emerytury i w głowach się miesza z nudów

Gość • Sobota [09.11.2013, 17:25:02] • [IP: 95.129.228.**]

znalazł się CWANIACZEK. ////////////249

Gość • Sobota [09.11.2013, 17:15:19] • [IP: 90.149.187.***]

bardzo sie ciesze jestem przygotowywana do przeszczepu nie musze narazie korzystac z dializ ale gdybym musiala martwiło mnie dejezdzanie do Szczecina a tak kamien z serca mi spadl dziekuje

Gość • Sobota [09.11.2013, 16:42:24] • [IP: 95.129.225.**]

Zacznij od siebie 249.

Gość • Sobota [09.11.2013, 16:13:15] • [IP: 178.238.249.**]

Jak czytam komentarze w związku z otwarciem stacji dializ, to dochodzę do wniosku, że tych plujacych na forum należałoby po IP ustalić i nigdy w Rusałce nie przyjmować.Wtedy przestaną politykę mieszać do służby zdrowia.

Gość • Sobota [09.11.2013, 15:45:06] • [IP: 79.188.222.***]

Nie chcę operować nazwiskami, ale obsada lekarska świnoujskiego szpitala jest tragiczna. Nie wynika to wcale z braku sprzętu diagnostycznego. Ten jest, ale często nie ma fachowca, który odczytałby wynik badania. Diagnozowanie chorych jest upośledzone, źle interpretuje się wyniki badań, zdarzają się pomyłki w laboratoriach. Kiedyś, ktoś powiedział w Świnoujściu to od wszelakiej biedy majster. Przepraszam, ale w XXI wieku takich magików nam nie potrzeba. I dobrze się stało, że cześć z nich sama opuściła mury zrujnowanego pod każdym względem szpitala. Ponoć wypłacono im pensje równe poborom transplantologów ze Szczecina. W końcu to przerwano, a za to właśnie, znienawidzonej przez personel pani dyrektor serdecznie dziękuję. Myślę, że nadeszła pora, by Ci, którzy dopuścili się do upadku tejże placówki powinni karnie za to odpowiedzieć.. Przecież 2 tysiące złotych za dyżur nocny, czy 20.000 PLN za miesiąc to znacznie wygórowana stawka, a takie pieniądze brano co miesiąc w szpitalu powiatowym.

Gość • Sobota [09.11.2013, 15:32:21] • [IP: 92.42.114.**]

BRAK SŁÓW panie Śliwiński zabiegi są wykonywane bez żadnej kontroli BYLE JAK i AROGANCKA OBSŁUGA , a pan myśli tylko o polityce i jakby jeszcze wynająć kawałek państwowego obiektu, prywatnej osobie pod SZYLDWM NFZ PŁAKAĆ SIĘ CHCE, a gdzie będą parkować swoje samochody pacjenci w sezonie , straż miejska już zaciera rączki jak w tym sezonie, za parkowanie na tyłach RUSAŁKI , krew mi się burzy mogłabym wiele pisać na temat JAKOŚCI ZABIEGÓW !!

Gość • Sobota [09.11.2013, 14:30:56] • [IP: 80.245.178.**]

Gratulacje! Jednak można! A niektórzy mówili że nie. Szkoda tylko tych długów szpitala. Ukłony" panie januszu ż"

Gość • Sobota [09.11.2013, 14:28:09] • [IP: 79.188.222.***]

IP 80 245.190 Problem w tym, że do Szczecina chorych niechętnie się odsyła. Jest to zazwyczaj tłumaczone, złym stanem zdrowia pacjenta. Ale, kiedy ma się znajomości i wręcz wymusza się transport do specjalistycznej kliniki to sprawy toczą się zupełnie inaczej. Wystarczy nastraszyć mediami lub zażądać pisemnej odmowy i zgłosić to w NFZ. Nie jest dobrym sposobem udaniem się z problemem do ordynatora Lepiej porozmawiać z panią dyrektor, której boją się jak diabeł święconej wody. w XXI wieku diagnostyka serca to: stetoskop, przestarzałe ekg, a także pobieranie troponin. A chory, leży, leży i czeka?? Tylko na co?? Niech każdy z lekarzy odpowie sobie na pytanie :Czy ja sam chciałbym, aby mnie z zawałem leczono w tejże placówce?? Tylko szczerze drodzy " lekarze" od siedmiu boleści.

Gość • Sobota [09.11.2013, 14:25:05] • [IP: 78.147.105.***]

W końcu pacjenci nie bedą musieli jezdzic do Szczecina.Dr Myślak wspaniały lekarz.

Gość • Sobota [09.11.2013, 14:20:52] • [IP: 92.42.119.***]

Jeszcze raz należy powtórzyć, że uzdrowisko nie ma nic wspólnego, ze stacją dializ, to jest zupełnie oddzielna placówka tyle tylko że uzdrowisko wydzierżawiło pomieszczenia w Rusałce

Gość • Sobota [09.11.2013, 13:52:56] • [IP: 80.245.190.***]

stacja dla Niemców, a przy okazji dla Polaków

Gość • Sobota [09.11.2013, 12:38:52] • [IP: 92.42.115.**]

OSTATNIO MIAŁEM NIESTETY" STYCZNOSC"ZE SWINOUJSKA SŁUZBA ZDROWIA, KOSZMAR!!NIE MA TYTAJ PODSTAWOWYCH SPECJALISTOW, WSZYSTKICH ODSYŁAJA DO SZCZECINA!!TAKIE MIASTO PSEUDO-KURORT, A BRAK LEKARZY!!ROZUMIEM W CAŁEJ POLSCE JEST ZLE, ALE TUTAJ TO WRECZ ZAKRAWA NA SMIESZNOSC!!

Oglądasz 1-25 z 52
■ W czwartek, sieć Orange miała awarię! Telefony pokazywały brak zasięgu! ■ Poniedziałkowy wieczór. Nad miastem unosi się chmura dymu. Do naszej redakcji rozdzwaniają się telefony. Mieszkańcy zastanawiają się, co takiego wydarzyło się w Świnoujściu? Jeden z naszych Czytelników, mieszkający przy Placu Słowiańskim twierdzi, że gryzący dym dostał się do jego mieszkania. - Nie mogłem spać przez całą noc. Oczy mi łzawiły. Do dzisiaj mam czerwone oczy, jak u królika i boli mnie gardło. Mam podejrzenia, że nad miastem rozpylono jakiś gaz bojowy. Takie rzeczy robi się na poligonie! – opisuje zbulwersowany Czytelnik ■ Podziękowania dla świnoujskich policjantów za udowodnienie fikcyjnego zgłoszenia kradzieży samochodu. Dyrektor jednej z firm ubezpieczeniowych przesłał na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie podziękowania dla trzech świnoujskich policjantów, którzy prowadzili czynności służbowe w sprawie zgłoszenia kradzieży samochodu o wartości blisko 80.000 zł. Stróże prawa udowodnili zgłaszającemu zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie, składanie fałszywych zeznań oraz usiłowanie osiągnięcia korzyści majątkowej, udaremniając wyłudzenie odszkodowania ■ Kampania promująca rodzicielstwo zastępcze. Zapraszamy na piknik w muszli koncertowej ■ Smutny miś czeka na właściciela. W piątek, w sklepie Reserved została znaleziona zabawka. Teraz smutny miś czeka na swojego właściciela w sklepie, w dziale męskim ■ Znaleziono kluczyk do samochodu w Marinie Basenu Północnego 91 3219177 ■ Tajemnicza śmierć mieszkańca Świnoujścia w Holandii! 39 - latek miał podejrzane obrażenia ■ Uwaga! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem – w porywach do 90 km/h, który może wystąpić na obszarze województwa zachodniopomorskiego, w okresie od godz. 13.00 dnia 13 września do godziny 5.00 dnia 14 września 2017 roku ■ W poniedziałek około godziny 9 w okolicach ul. Malczewskiego zagubiono niemiecki dowód rejestracyjny. Dla uczciwego znalazcy przewidziana nagroda nr tel 503456905 ■ Niedziela: Na mieszkańców miasta padł blady strach. W biały dzień na ulicach grasował psychopata - zaatakowaną kobietę zabrało pogotowiie. Okazało się, że to... ■ Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w Świnoujściu. Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Informację potwierdził Radiu Szczecin rzecznik flotylli komandor Jacek Kwiatkowski ■ Świnoujski magistrat ma nowy samochód! To skoda fabia 1.0. Urząd Miasta w Świnoujściu wzbogacił się o nowy samochód. W tym roku miasto zakupiło osobową skodę fabię 1.0. Nowa skoda zastąpiła wysłużoną 14 - letnią skodę. Nowy samochód ma silnik benzynowy. Nowa skoda jest koloru szarego ■ Taki piesek szuka właściciela. Nasz Czytelnik przygarnął psa widocznego na zdjęciu i za pośrednictwem portalu iswinoujscie.pl chce odnaleźć jego właścicieli. Czworonóg błąkał się na terenie ogrodów działkowych Krzywa, teraz czeka na swojego pana ■ 5 września – to pierwszy dzień, gdy świnoujska młodzież zasiadła w szkolnych ławkach. To właśnie w tym dniu, jeden z naszych Czytelników natrafił przed szkołą przy ulicy Witosa na woreczek z białym proszkiem. Wszystko wskazuje na to, że w środku znajdują się narkotyki. Mieszkaniec przyszedł z tym do redakcji. – Znalazłem to na chodniku, na wprost drzwi - mówi ■ Pracownik budowy zasłabł w trakcie pracy! Mężczyznę reanimowano na strażackim wysięgniku. Niestety, pomimo ponad dwu godzinnej reanimacji 45 -letni mężczyzna zmarł ■ Powożąca próbowała uciec. Miasto zajęło konia. Podczas kontroli stanu zwierząt ciągnących świnoujskie bryczki, Straż Miejska zajęła konia, którego stan zdrowotny absolutnie nie zezwalał na pracę. Miał liczne otwarte rany, otarcia, połamane przednie kopyto, nie był w ogóle podkuty. Powożąca nie posiadała żadnych dokumentów konia ■ Otwarcie nowej szkoły na prawobrzeżu! Będzie kształciła przyszłych ślusarzy i operatorów obrabiarek ■ Gminny Program Rewitalizacji Gminy Miasto Świnoujście na lata 2017 - 2027 przyjęty! Po wielu miesiącach konsultacji, wycieczek studyjnych, spotkań z mieszkańcami, a wreszcie dyskusji radnych Rada Miasta jednogłośnie przyjęła projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu który określa działania rewitalizacyjne na terenie gminy miasta Świnoujście w ciągu najbliższych dziesięciu lat ■ Zaginęły dwa psie paszporty (UE PASS - niebieskie książeczki wyglądem zbliżone do zwierzęcych książeczek zdrowia)!!! Paszporty są wydane na terytorium Niemiec, wystawione na psy Kalle i Akiro. Znalazca proszony o kontakt z .......... lub Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu, ul Karsiborska 14, tel. 733-746-143 ■ Znaleziono telefon komórkowy marki LG około godziny 17 w okolicy MC Donalda. Zguba czeka do odbioru w kasie restauracji ■ Zaledwie dwa dni minęły od pożaru opuszczonego budynku przy starej promenadzie, a straż pożarna otrzymała kolejne wezwanie. W nocy z soboty na niedzielę Visus znów stanął w płomieniach. Tym razem ogień wybuchł w dwóch miejscach ■ Ratownicy medyczni potrzebowali pomocy! W budynku pogotowia zagnieździły się osy ■ Portfel, znaleziony wczoraj, jest już w rękach właścicielki ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■