POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [08.11.2013, 20:58:06] • Świnoujście

Pacjenci nareszcie doczekali się stacji dializ w Świnoujściu. Zobacz film!

Pacjenci nareszcie doczekali się stacji dializ w Świnoujściu. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Chorzy ze Świnoujścia jak dotąd musieli korzystać ze stacji dializ znajdujących się w innych miejscowościach. To się jednak zmieni, ponieważ nowoczesna stacja dializ powstała w zakładzie przyrodoleczniczym „Rusałka” należącym do Uzdrowiska Świnoujście.

Będzie ona świadczyć usługi medyczne pacjentom mieszkającym w Świnoujściu, na wyspie Wolin oraz terenach wybrzeża szczecińskiego.



- Przygotowane jest dwanaście stanowisk stacji dializ. Wszystkie świadczenia są realizowane w ramach kontraktu NFZ. Dializa odbywa się w określonych dniach oraz o określonych godzinach. Jest czynna od godz. 7.00 do godz. 23, w poniedziałki, środy i piątki. Są to najnowocześniejsze dializatory. Jesteśmy również nastawieni na dializy gościnne. Turyści, którzy będą odwiedzać nasze miasto będą mogli z nich skorzystać- powiedział nam dr hab. n. med. Marek Myślak.

Pacjenci nareszcie doczekali się stacji dializ w Świnoujściu. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

- Dializa trwa zwykle od 4 do 4,5 h. Jest zazwyczaj męcząca dla pacjentów, ale z biegiem czasu się do nich przyzwyczajają, ponieważ wiedzą, że jest to dla nich pomoc. Zdają sobie sprawę, że dializy ratują ich życie, muszą jednak podporządkować je do rytmu dializ- mówiła nam pielęgniarka Małgorzata Kaczmarczyk.

Pacjenci nareszcie doczekali się stacji dializ w Świnoujściu. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 52, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 52

Gość • Wtorek [01.04.2014, 10:26:47] • [IP: 88.199.162.*]

Stacja dializ nie musi być w szpitalu, to jest obiekt w którym wykonuje się usługę dla pacjenta bez której nie przeżyje, a to, że przyjadą pacjenci z zachodu to tylko cieszyć się z tego, przecież to jest obiekt tylko i wyłącznie dla ściśle określonej grupy chorych, których w samym Świnoujściu i okolicy nie ma zbyt wielu. Jak się czyta te zamieszczone komentarze to włos się jeży, ludzie zanim postanowicie zabierać głos w sprawie, to poczytajcie sobie po co jest stacja dializ i jakie ma zadania, a nie udawajcie że się na wszystkim znacie, moja żona pracuje w stacji dializ więc znam temat doskonale i wiem, że jest to bardzo trudna praca, nie każda pielęgniarka sobie tam radzi i w trakcie szkolenia rezygnują z tej pracy, a dla ludzi którzy się dializują to jest wspaniała sprawa, że mają tam stację na miejscu, sądzę, że wielu chorych ze śląska chętnie przyjedzie teraz do Świnoujścia nad morze mając możliwość dializowania się !! Wiem jak Ślązacy uwielbiają polskie morze !

Gość • Środa [04.12.2013, 07:48:17] • [IP: 83.3.64.***]

Do [IP: 178.238.251.***] Jak sie nie znasz to lepiej nic nie pisz

Gość • Poniedziałek [11.11.2013, 19:01:43] • [IP: 95.129.224.***]

Do 92.42.114: co to znaczy, że bez żadnej kontroli?

Gość • Niedziela [10.11.2013, 16:57:35] • [IP: 80.245.188.***]

W Świnoujściu dzięki staraniom ludzi z Uzdrowiska powstała stacja dializ. Dziękuję wam za to. Dziękuję po stokroć.

Gość • Niedziela [10.11.2013, 14:51:11] • [IP: 178.238.251.***]

Co za idiota kit wciska, że mieszkańcy się doczekali, doczekali się niemcy bedzie tak jak z zabiegami trzeba czekać minimum półtora roku w miedzyczasie nimców podwozi sie autokarami co za fałsz i obłuda.

Gość • Niedziela [10.11.2013, 14:28:22] • [IP: 62.69.253.***]

no to prywatyzacja tuż, tuż, może szykowane jest miejsce dla uwikłanego w schetyne swinoujskiego działaacza peło, jak to informują na onecie, super artykuł dalszy cią pełowskiego szamba!!

Gość • Niedziela [10.11.2013, 12:02:09] • [IP: 80.245.189.***]

Super że w końcu powstała stacja dializ, jest to wybawienie dla osób z niewydolnością nerek, a co do podobno aroganckiego personelu pracującego w rusałce to może pacjenci niech będą mniej paskudni i mniej roszczeniowi to będzie lepiej, a kontrol jaka, skoro pracuje sama wykwalifikowana kadra?

Gość • Niedziela [10.11.2013, 11:54:08] • [IP: 92.42.114.**]

i co z tego ale dalej szpitalowi brakuje wiele specjalistycznego sprzętu na ratunek ludzi i dlatego wywożą ludzi do Szczecina, Polic czy nawet do Kamienia bo tu by wykończyli.

Gość • Niedziela [10.11.2013, 10:46:48] • [IP: 178.194.2.***]

super, Ewunia juz nie bedziesz musiała wstawac o piatej rano i jezdzic na dializy!!

Gość • Sobota [09.11.2013, 21:51:49] • [IP: 80.245.178.***]

Acha, czyli na takich samych zasadach, jak pozostałe usługi medyczne w" Rusałce" dla mieszkańców Świnoujścia i okolic, turyści też mogą korzystać, supernowocześnie, prawda, prawda...

Gość • Sobota [09.11.2013, 19:44:36] • [IP: 80.245.178.**]

Super, naprawdę świetnie. Mąż koleżanki jeździł do Szczecina, dwa razy w tygodniu. Czy jesteście sobie wyobrazić siebie jeżdżących na dializy do Szczecina tak często? Teraz będzie mógł korzystać na miejscu! Cudownie, chwała temu, kto to wymyślił i przeforsował! :) Brawo!

Gość • Sobota [09.11.2013, 19:35:40] • [IP: 92.42.114.***]

bardzo dobrze i życzę miłej pracy i pacjentom ulgi w takim cierpieniu jakie musieli pokonać do Szczecina

Gość • Sobota [09.11.2013, 19:31:00] • [IP: 92.42.114.***]

ci co tak ciagle narzekają wysłać za wschodnią granice poszli w wieku 50lat na emerytury i w głowach się miesza z nudów

Gość • Sobota [09.11.2013, 17:25:02] • [IP: 95.129.228.**]

znalazł się CWANIACZEK. ////////////249

Gość • Sobota [09.11.2013, 17:15:19] • [IP: 90.149.187.***]

bardzo sie ciesze jestem przygotowywana do przeszczepu nie musze narazie korzystac z dializ ale gdybym musiala martwiło mnie dejezdzanie do Szczecina a tak kamien z serca mi spadl dziekuje

Gość • Sobota [09.11.2013, 16:42:24] • [IP: 95.129.225.**]

Zacznij od siebie 249.

Gość • Sobota [09.11.2013, 16:13:15] • [IP: 178.238.249.**]

Jak czytam komentarze w związku z otwarciem stacji dializ, to dochodzę do wniosku, że tych plujacych na forum należałoby po IP ustalić i nigdy w Rusałce nie przyjmować.Wtedy przestaną politykę mieszać do służby zdrowia.

Gość • Sobota [09.11.2013, 15:45:06] • [IP: 79.188.222.***]

Nie chcę operować nazwiskami, ale obsada lekarska świnoujskiego szpitala jest tragiczna. Nie wynika to wcale z braku sprzętu diagnostycznego. Ten jest, ale często nie ma fachowca, który odczytałby wynik badania. Diagnozowanie chorych jest upośledzone, źle interpretuje się wyniki badań, zdarzają się pomyłki w laboratoriach. Kiedyś, ktoś powiedział w Świnoujściu to od wszelakiej biedy majster. Przepraszam, ale w XXI wieku takich magików nam nie potrzeba. I dobrze się stało, że cześć z nich sama opuściła mury zrujnowanego pod każdym względem szpitala. Ponoć wypłacono im pensje równe poborom transplantologów ze Szczecina. W końcu to przerwano, a za to właśnie, znienawidzonej przez personel pani dyrektor serdecznie dziękuję. Myślę, że nadeszła pora, by Ci, którzy dopuścili się do upadku tejże placówki powinni karnie za to odpowiedzieć.. Przecież 2 tysiące złotych za dyżur nocny, czy 20.000 PLN za miesiąc to znacznie wygórowana stawka, a takie pieniądze brano co miesiąc w szpitalu powiatowym.

Gość • Sobota [09.11.2013, 15:32:21] • [IP: 92.42.114.**]

BRAK SŁÓW panie Śliwiński zabiegi są wykonywane bez żadnej kontroli BYLE JAK i AROGANCKA OBSŁUGA , a pan myśli tylko o polityce i jakby jeszcze wynająć kawałek państwowego obiektu, prywatnej osobie pod SZYLDWM NFZ PŁAKAĆ SIĘ CHCE, a gdzie będą parkować swoje samochody pacjenci w sezonie , straż miejska już zaciera rączki jak w tym sezonie, za parkowanie na tyłach RUSAŁKI , krew mi się burzy mogłabym wiele pisać na temat JAKOŚCI ZABIEGÓW !!

Gość • Sobota [09.11.2013, 14:30:56] • [IP: 80.245.178.**]

Gratulacje! Jednak można! A niektórzy mówili że nie. Szkoda tylko tych długów szpitala. Ukłony" panie januszu ż"

Gość • Sobota [09.11.2013, 14:28:09] • [IP: 79.188.222.***]

IP 80 245.190 Problem w tym, że do Szczecina chorych niechętnie się odsyła. Jest to zazwyczaj tłumaczone, złym stanem zdrowia pacjenta. Ale, kiedy ma się znajomości i wręcz wymusza się transport do specjalistycznej kliniki to sprawy toczą się zupełnie inaczej. Wystarczy nastraszyć mediami lub zażądać pisemnej odmowy i zgłosić to w NFZ. Nie jest dobrym sposobem udaniem się z problemem do ordynatora Lepiej porozmawiać z panią dyrektor, której boją się jak diabeł święconej wody. w XXI wieku diagnostyka serca to: stetoskop, przestarzałe ekg, a także pobieranie troponin. A chory, leży, leży i czeka?? Tylko na co?? Niech każdy z lekarzy odpowie sobie na pytanie :Czy ja sam chciałbym, aby mnie z zawałem leczono w tejże placówce?? Tylko szczerze drodzy " lekarze" od siedmiu boleści.

Gość • Sobota [09.11.2013, 14:25:05] • [IP: 78.147.105.***]

W końcu pacjenci nie bedą musieli jezdzic do Szczecina.Dr Myślak wspaniały lekarz.

Gość • Sobota [09.11.2013, 14:20:52] • [IP: 92.42.119.***]

Jeszcze raz należy powtórzyć, że uzdrowisko nie ma nic wspólnego, ze stacją dializ, to jest zupełnie oddzielna placówka tyle tylko że uzdrowisko wydzierżawiło pomieszczenia w Rusałce

Gość • Sobota [09.11.2013, 13:52:56] • [IP: 80.245.190.***]

stacja dla Niemców, a przy okazji dla Polaków

Gość • Sobota [09.11.2013, 12:38:52] • [IP: 92.42.115.**]

OSTATNIO MIAŁEM NIESTETY" STYCZNOSC"ZE SWINOUJSKA SŁUZBA ZDROWIA, KOSZMAR!!NIE MA TYTAJ PODSTAWOWYCH SPECJALISTOW, WSZYSTKICH ODSYŁAJA DO SZCZECINA!!TAKIE MIASTO PSEUDO-KURORT, A BRAK LEKARZY!!ROZUMIEM W CAŁEJ POLSCE JEST ZLE, ALE TUTAJ TO WRECZ ZAKRAWA NA SMIESZNOSC!!

Oglądasz 1-25 z 52
■ Normalną praktyką prawną jest to, że koszty procesowe ponosi strona uznana sporze za winną. Jednak świnoujscy urzędnicy uważają chyba inaczej i co gorsza próbują nam to wmówić. Tymczasem podczas rozprawy prowadzonej przez KIO w sprawie unieważnienia czynności wyboru oferty na budowę świnoujskiego tunelu, zagadnienie dotyczyło kwestii technicznych i dokumentów przygotowanych lub uzgodnionych przez Miasto Świnoujście ■ Prezydent Żmurkiewicz sam kolęd nie śpiewa, ale docenia umiejętności wokalne Joanny Agatowskiej: Nie sądziłem, że ma taki talent do śpiewania ■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■