░ Szukasz pracownika ze Wschodu Rosja, Ukraina, Białoruś? Agencja zatrudnienia Rexstass zaprasza do kontaktu mail: biuro@rexstass.eu lub tel. +48 883 533 565 ul. Zielonogórska 32, Szczecin. www.rexstass.eu ░

POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [08.11.2013, 20:58:06] • Świnoujście

Pacjenci nareszcie doczekali się stacji dializ w Świnoujściu. Zobacz film!

Pacjenci nareszcie doczekali się stacji dializ w Świnoujściu. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Chorzy ze Świnoujścia jak dotąd musieli korzystać ze stacji dializ znajdujących się w innych miejscowościach. To się jednak zmieni, ponieważ nowoczesna stacja dializ powstała w zakładzie przyrodoleczniczym „Rusałka” należącym do Uzdrowiska Świnoujście.

Będzie ona świadczyć usługi medyczne pacjentom mieszkającym w Świnoujściu, na wyspie Wolin oraz terenach wybrzeża szczecińskiego.



- Przygotowane jest dwanaście stanowisk stacji dializ. Wszystkie świadczenia są realizowane w ramach kontraktu NFZ. Dializa odbywa się w określonych dniach oraz o określonych godzinach. Jest czynna od godz. 7.00 do godz. 23, w poniedziałki, środy i piątki. Są to najnowocześniejsze dializatory. Jesteśmy również nastawieni na dializy gościnne. Turyści, którzy będą odwiedzać nasze miasto będą mogli z nich skorzystać- powiedział nam dr hab. n. med. Marek Myślak.

Pacjenci nareszcie doczekali się stacji dializ w Świnoujściu. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

- Dializa trwa zwykle od 4 do 4,5 h. Jest zazwyczaj męcząca dla pacjentów, ale z biegiem czasu się do nich przyzwyczajają, ponieważ wiedzą, że jest to dla nich pomoc. Zdają sobie sprawę, że dializy ratują ich życie, muszą jednak podporządkować je do rytmu dializ- mówiła nam pielęgniarka Małgorzata Kaczmarczyk.

Pacjenci nareszcie doczekali się stacji dializ w Świnoujściu. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 52, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 52

Gość • Wtorek [01.04.2014, 10:26:47] • [IP: 88.199.162.*]

Stacja dializ nie musi być w szpitalu, to jest obiekt w którym wykonuje się usługę dla pacjenta bez której nie przeżyje, a to, że przyjadą pacjenci z zachodu to tylko cieszyć się z tego, przecież to jest obiekt tylko i wyłącznie dla ściśle określonej grupy chorych, których w samym Świnoujściu i okolicy nie ma zbyt wielu. Jak się czyta te zamieszczone komentarze to włos się jeży, ludzie zanim postanowicie zabierać głos w sprawie, to poczytajcie sobie po co jest stacja dializ i jakie ma zadania, a nie udawajcie że się na wszystkim znacie, moja żona pracuje w stacji dializ więc znam temat doskonale i wiem, że jest to bardzo trudna praca, nie każda pielęgniarka sobie tam radzi i w trakcie szkolenia rezygnują z tej pracy, a dla ludzi którzy się dializują to jest wspaniała sprawa, że mają tam stację na miejscu, sądzę, że wielu chorych ze śląska chętnie przyjedzie teraz do Świnoujścia nad morze mając możliwość dializowania się !! Wiem jak Ślązacy uwielbiają polskie morze !

Gość • Środa [04.12.2013, 07:48:17] • [IP: 83.3.64.***]

Do [IP: 178.238.251.***] Jak sie nie znasz to lepiej nic nie pisz

Gość • Poniedziałek [11.11.2013, 19:01:43] • [IP: 95.129.224.***]

Do 92.42.114: co to znaczy, że bez żadnej kontroli?

Gość • Niedziela [10.11.2013, 16:57:35] • [IP: 80.245.188.***]

W Świnoujściu dzięki staraniom ludzi z Uzdrowiska powstała stacja dializ. Dziękuję wam za to. Dziękuję po stokroć.

Gość • Niedziela [10.11.2013, 14:51:11] • [IP: 178.238.251.***]

Co za idiota kit wciska, że mieszkańcy się doczekali, doczekali się niemcy bedzie tak jak z zabiegami trzeba czekać minimum półtora roku w miedzyczasie nimców podwozi sie autokarami co za fałsz i obłuda.

Gość • Niedziela [10.11.2013, 14:28:22] • [IP: 62.69.253.***]

no to prywatyzacja tuż, tuż, może szykowane jest miejsce dla uwikłanego w schetyne swinoujskiego działaacza peło, jak to informują na onecie, super artykuł dalszy cią pełowskiego szamba!!

Gość • Niedziela [10.11.2013, 12:02:09] • [IP: 80.245.189.***]

Super że w końcu powstała stacja dializ, jest to wybawienie dla osób z niewydolnością nerek, a co do podobno aroganckiego personelu pracującego w rusałce to może pacjenci niech będą mniej paskudni i mniej roszczeniowi to będzie lepiej, a kontrol jaka, skoro pracuje sama wykwalifikowana kadra?

Gość • Niedziela [10.11.2013, 11:54:08] • [IP: 92.42.114.**]

i co z tego ale dalej szpitalowi brakuje wiele specjalistycznego sprzętu na ratunek ludzi i dlatego wywożą ludzi do Szczecina, Polic czy nawet do Kamienia bo tu by wykończyli.

Gość • Niedziela [10.11.2013, 10:46:48] • [IP: 178.194.2.***]

super, Ewunia juz nie bedziesz musiała wstawac o piatej rano i jezdzic na dializy!!

Gość • Sobota [09.11.2013, 21:51:49] • [IP: 80.245.178.***]

Acha, czyli na takich samych zasadach, jak pozostałe usługi medyczne w" Rusałce" dla mieszkańców Świnoujścia i okolic, turyści też mogą korzystać, supernowocześnie, prawda, prawda...

Gość • Sobota [09.11.2013, 19:44:36] • [IP: 80.245.178.**]

Super, naprawdę świetnie. Mąż koleżanki jeździł do Szczecina, dwa razy w tygodniu. Czy jesteście sobie wyobrazić siebie jeżdżących na dializy do Szczecina tak często? Teraz będzie mógł korzystać na miejscu! Cudownie, chwała temu, kto to wymyślił i przeforsował! :) Brawo!

Gość • Sobota [09.11.2013, 19:35:40] • [IP: 92.42.114.***]

bardzo dobrze i życzę miłej pracy i pacjentom ulgi w takim cierpieniu jakie musieli pokonać do Szczecina

Gość • Sobota [09.11.2013, 19:31:00] • [IP: 92.42.114.***]

ci co tak ciagle narzekają wysłać za wschodnią granice poszli w wieku 50lat na emerytury i w głowach się miesza z nudów

Gość • Sobota [09.11.2013, 17:25:02] • [IP: 95.129.228.**]

znalazł się CWANIACZEK. ////////////249

Gość • Sobota [09.11.2013, 17:15:19] • [IP: 90.149.187.***]

bardzo sie ciesze jestem przygotowywana do przeszczepu nie musze narazie korzystac z dializ ale gdybym musiala martwiło mnie dejezdzanie do Szczecina a tak kamien z serca mi spadl dziekuje

Gość • Sobota [09.11.2013, 16:42:24] • [IP: 95.129.225.**]

Zacznij od siebie 249.

Gość • Sobota [09.11.2013, 16:13:15] • [IP: 178.238.249.**]

Jak czytam komentarze w związku z otwarciem stacji dializ, to dochodzę do wniosku, że tych plujacych na forum należałoby po IP ustalić i nigdy w Rusałce nie przyjmować.Wtedy przestaną politykę mieszać do służby zdrowia.

Gość • Sobota [09.11.2013, 15:45:06] • [IP: 79.188.222.***]

Nie chcę operować nazwiskami, ale obsada lekarska świnoujskiego szpitala jest tragiczna. Nie wynika to wcale z braku sprzętu diagnostycznego. Ten jest, ale często nie ma fachowca, który odczytałby wynik badania. Diagnozowanie chorych jest upośledzone, źle interpretuje się wyniki badań, zdarzają się pomyłki w laboratoriach. Kiedyś, ktoś powiedział w Świnoujściu to od wszelakiej biedy majster. Przepraszam, ale w XXI wieku takich magików nam nie potrzeba. I dobrze się stało, że cześć z nich sama opuściła mury zrujnowanego pod każdym względem szpitala. Ponoć wypłacono im pensje równe poborom transplantologów ze Szczecina. W końcu to przerwano, a za to właśnie, znienawidzonej przez personel pani dyrektor serdecznie dziękuję. Myślę, że nadeszła pora, by Ci, którzy dopuścili się do upadku tejże placówki powinni karnie za to odpowiedzieć.. Przecież 2 tysiące złotych za dyżur nocny, czy 20.000 PLN za miesiąc to znacznie wygórowana stawka, a takie pieniądze brano co miesiąc w szpitalu powiatowym.

Gość • Sobota [09.11.2013, 15:32:21] • [IP: 92.42.114.**]

BRAK SŁÓW panie Śliwiński zabiegi są wykonywane bez żadnej kontroli BYLE JAK i AROGANCKA OBSŁUGA , a pan myśli tylko o polityce i jakby jeszcze wynająć kawałek państwowego obiektu, prywatnej osobie pod SZYLDWM NFZ PŁAKAĆ SIĘ CHCE, a gdzie będą parkować swoje samochody pacjenci w sezonie , straż miejska już zaciera rączki jak w tym sezonie, za parkowanie na tyłach RUSAŁKI , krew mi się burzy mogłabym wiele pisać na temat JAKOŚCI ZABIEGÓW !!

Gość • Sobota [09.11.2013, 14:30:56] • [IP: 80.245.178.**]

Gratulacje! Jednak można! A niektórzy mówili że nie. Szkoda tylko tych długów szpitala. Ukłony" panie januszu ż"

Gość • Sobota [09.11.2013, 14:28:09] • [IP: 79.188.222.***]

IP 80 245.190 Problem w tym, że do Szczecina chorych niechętnie się odsyła. Jest to zazwyczaj tłumaczone, złym stanem zdrowia pacjenta. Ale, kiedy ma się znajomości i wręcz wymusza się transport do specjalistycznej kliniki to sprawy toczą się zupełnie inaczej. Wystarczy nastraszyć mediami lub zażądać pisemnej odmowy i zgłosić to w NFZ. Nie jest dobrym sposobem udaniem się z problemem do ordynatora Lepiej porozmawiać z panią dyrektor, której boją się jak diabeł święconej wody. w XXI wieku diagnostyka serca to: stetoskop, przestarzałe ekg, a także pobieranie troponin. A chory, leży, leży i czeka?? Tylko na co?? Niech każdy z lekarzy odpowie sobie na pytanie :Czy ja sam chciałbym, aby mnie z zawałem leczono w tejże placówce?? Tylko szczerze drodzy " lekarze" od siedmiu boleści.

Gość • Sobota [09.11.2013, 14:25:05] • [IP: 78.147.105.***]

W końcu pacjenci nie bedą musieli jezdzic do Szczecina.Dr Myślak wspaniały lekarz.

Gość • Sobota [09.11.2013, 14:20:52] • [IP: 92.42.119.***]

Jeszcze raz należy powtórzyć, że uzdrowisko nie ma nic wspólnego, ze stacją dializ, to jest zupełnie oddzielna placówka tyle tylko że uzdrowisko wydzierżawiło pomieszczenia w Rusałce

Gość • Sobota [09.11.2013, 13:52:56] • [IP: 80.245.190.***]

stacja dla Niemców, a przy okazji dla Polaków

Gość • Sobota [09.11.2013, 12:38:52] • [IP: 92.42.115.**]

OSTATNIO MIAŁEM NIESTETY" STYCZNOSC"ZE SWINOUJSKA SŁUZBA ZDROWIA, KOSZMAR!!NIE MA TYTAJ PODSTAWOWYCH SPECJALISTOW, WSZYSTKICH ODSYŁAJA DO SZCZECINA!!TAKIE MIASTO PSEUDO-KURORT, A BRAK LEKARZY!!ROZUMIEM W CAŁEJ POLSCE JEST ZLE, ALE TUTAJ TO WRECZ ZAKRAWA NA SMIESZNOSC!!

Oglądasz 1-25 z 52
■ Na realizację tego marzenia, czyli budowę stałego połączenia między Uznamem i Wolinem czekamy już kilkadziesiąt lat. Już za kilka dni- wydarzenie kluczowe dla inwestycji. 28 kwietnia na promie Karsibór podpisana zostanie umowa o unijne dofinansowanie budowy tunelu pod Świną. Uroczystość rozpocznie się przed godziną 11 na promie Karsibór. Gościć będziemy wicepremiera Mateusza Morawieckiego, ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka, Marka Gróbarczyka, szefa Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi. Będzie wicemarszałek Sejmu RP Joachim Brudziński i wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski ■ Konkurs recytatorski w przedszkolu nr 10 „Kolorowy Świat”. „Poeci chcą albo uczyć, albo bawić, my zetkniemy się na jakiś czas zarówno z jednym jak i z drugim. Za chwilę wystąpią przed nami dzieci, które zmagać się będą o laur zwycięzcy, o miano mistrza recytacji”. Tak rozpoczął się 24 kwietnia I Wewnątrzprzedszkolny Konkurs Recytatorski pt.: „Wiersze znane i lubiane” zorganizowany w Przedszkolu Miejskim nr 10 „Kolorowy Świat”. ■ 6116 złotych - taką kwotę udało się zebrać podczas sobotniego festynu charytatywnego który odbył się przy muszli koncertowej dla wsparcia fundacji hospicyjnej "Przystań" w Świnoujściu ■ DRZWI OTWARTE DLA GIMNAZJALISTÓW W CEZIT- WTOREK 25.04, GODZ. 17.00, UL. GDYŃSKA 26. ■ Rowerowy Plac Mickiewicza czyli masa krytyczna na starcie. W sobotę tuż po 8.00 rano na placu przed Urzędem Miasta pojawiali się pierwsi rowerzyści. Przybywali w odpowiedzi na zaproszenie Klubu Sportowego „Uznam”. Inicjatywa „ulicznej demonstracji” rowerzystów spotkała się jak co roku z dużym zainteresowaniem miłośników dwóch kółek. Wsparcia udzieliły władze miasta, a bezpieczeństwa rowerzystów od startu strzegli policjanci. Od startu imprezę zabezpieczali także strażnicy miejscy. Sami zaś rowerzyści pokazali nie tylko siłę swojej masy ale także to jak są zintegrowaną i przyjacielską grupą ■ Była minister infrastruktury i rozwoju, Elżbieta Bieńkowska odwiedziła Pomorze Zachodnie. Lokalne firmy, produkty i usługi mogą wspierać budowę prestiżu Pomorza Zachodniego. Stojące przed polskimi firmami wyzwania na rynkach UE, a także działaniach Komisji Europejskiej na rzecz przedsiębiorców były głównym tematem spotkania z Elżbietą Bieńkowską, Komisarz UE ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP. W zorganizowanym dla zachodniopomorskiego świata biznesu spotkaniu, wziął również udział Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. ■ Turysta podsumowuje swoją wizytę w Świnoujściu: Urząd Miasta pobiera opłaty klimatyczne, a wczasowicze duszą się oparami i spalinami ze wszystkich stron ■ W dniu 8 kwietnia 2017 roku w Świnoujściu przy ulicy Bohaterów Września 4 doszło do włamania do pomieszczeń archiwum Cechu Rzemiosł Różnych poprzez wyłamanie zamków w drzwiach wejściowych do archiwum. Z wnętrza pomieszczenia sprawca zabrał w celu przywłaszczenia dokumentację w postaci projektów unijnych, dokumentów partyjnych i księgowych. Sprawca włamania został zatrzymany i przedstawiono mu zarzuty - mówi mł. asp. Magdalena Figarska-Śnieć ■ Świnoujścianie bronią niezależności polskich sądów: Ziobro i Jaki do paki. W samo południe, mieszkańcy zebrali się pod budynkiem Sądu Rejonowego w Świnoujściu. Świnoujścianie w ten sposób wyrażali swój przeciw, wobec planowanej przez Prawo i Sprawiedliwość reformy sądownictwa i tym samym wsparli ogólnopolski protest sędziów. Nowe ustawy, mają doprowadzić do upolitycznienia Krajowej Rady Sądownictwa. W trakcie pikiety, demonstrujący prezentowali takie transparenty jak: Sądy wolne od dyktatury PiS-u, Ziobro nienawidzi ludzi i dlatego walczy z Sądami, Ziobro i Jaki do paki, Sędziowie wierzymy w Waszą siłę i wytrwałość w walce o samorządność, Kto z prawem wojuje sprawiedliwość go dosięgnie, Prawo obowiązuje wszystkich PiS też, oraz dobre Pany zaorują Sądy Powszechne ■ Młodzież Logosu rozdawała żonkile. 19 kwietnia to data upamiętniająca rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim .W tym roku młodzież szkół Fundacji Logos ( 6 klasa Szkoły Podstawowej , klasy gimnazjalne oraz 1 i 2 liceum ) włączyła się w obchody tej rocznicy i wzięła udział w akcji „Żonkile” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie .Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci, Marek Edelman otrzymywał bukiet takich kwiatów zawsze w rocznicę wybuchu powstania i co roku składał żonkile pod pomnikiem Bohaterów Getta ■ Już wkrótce do Wisełki pojedziemy na rowerze! Ścieżka rowerowa ma powstać do 2019 roku! Przewodnik, radny miasta Międzyzdrojów Adam Jakubowski był gospodarzem wystawy Klubu Przewodników „Na Wyspach” w Międzyzdrojach z okazji Wystawy pt. „60- letni dorobek działalności Komisji Przewodnickiej Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. W sali teatralnej odbyło się też spotkanie przewodników i burmistrzów z naszego regionu, łącznie z Kołobrzegiem i dyrektorem Wolińskiego Parku Narodowego Wojciechem Zyską. W jego trakcie, dyskutowano m.in na temat planowanej budowy ścieżki rowerowej. Jak się okazuje, już w 2019 roku będziemy mogli pojechać do Wisełki rowerem ■ Sukces zawodników ULKSW Pomorze Świnoujście! Na Wojewódzkiej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży zdobyli 29 medali! ■ Wtorek: Tuż przed godziną 23.00 na ulicy Karsiborskiej doszło do poważnego wypadku. Volkswagen, którym jechały trzy osoby, wyleciał dwukrotnie z drogi. Drugi raz nie był dla nich jednak szczęśliwy. Auto uderzyło w drzewo ■ „Guziki z muszli – ślad dawnej tradycji”. Otwarcie nowej wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. W najbliższy piątek, 21 kwietnia, o godzinie 18.00., w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu otwarta zostanie wystawa: „Guziki z muszli – ślad dawnej tradycji” ■ Ponad kilometrowa kolejka na przeprawę Karsibór. Osoby które planują podróż na wyspę Uznam, powinny wyjechać ze sporym zapasem czasu. Jak informuje nasz reporter, kolejka na prom Karsibór ma ponad kilometr długości ■ Ruszyła akcja walki z komarem. Rozpoczęła się od specjalnych tzw. wylewek na terenach podmokłych, w stawach w parku i innych terenach miejskich, gdzie stoi woda. Wylewki mają zabić larwy ■ Nie chciała mieszkać w Niemczech. Przebiegła 600 kilometrów! Może lepiej dać jej spokój? Niech biega? Biegająca po mieście suczka, o której co rusz donoszą nasi Czytelnicy, nigdy nie miała właściciela. Do Świnoujścia przybiegła… aż z Poczdamu! Historia samotnej suczki to scenariusz na ciekawy film. Pies, o którym od miesięcy głośno w naszym mieście, dotarł do nas aż z Białorusi. Dokładnie 4 grudnia 2016 roku suczka została wysłana w transporcie z Białorusi do niemieckiego Poczdamu. Dzięki temu uniknęła śmierci na wschodzie ■ Setki mieszkańców, przyjaciele i rodzina pożegnali Stanisława Możejkę ■ Asysta honorowa w czasie pogrzebu Stanisława Możejki.Minister obrony narodowej przyznał wojskową asystę honorową żołnierzy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża podczas pogrzebu śp. Stanisława Możejki, byłego prezydenta Świnoujścia ■ Przedświąteczne kolejki na przeprawie. Kierowcy: Nie jest tak źle... ■ PLANOWANE WYŁĄCZENIA ENERGII ELEKTRYCZNEJ - Świnoujście w dniach: 2017-04-19, w godzinach: 19 kwi 09:00 - 19 kwi 16:00 w miejscowości Ognica ■ Wzdłuż Wybrzeża oraz na krańcach północnych spodziewane są silne porywy południowo - zachodniego i zachodniego wiatru o prędkości do 70-90 km/h ■