POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [08.11.2013, 20:58:06] • Świnoujście

Pacjenci nareszcie doczekali się stacji dializ w Świnoujściu. Zobacz film!

Pacjenci nareszcie doczekali się stacji dializ w Świnoujściu. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Chorzy ze Świnoujścia jak dotąd musieli korzystać ze stacji dializ znajdujących się w innych miejscowościach. To się jednak zmieni, ponieważ nowoczesna stacja dializ powstała w zakładzie przyrodoleczniczym „Rusałka” należącym do Uzdrowiska Świnoujście.

Będzie ona świadczyć usługi medyczne pacjentom mieszkającym w Świnoujściu, na wyspie Wolin oraz terenach wybrzeża szczecińskiego.



- Przygotowane jest dwanaście stanowisk stacji dializ. Wszystkie świadczenia są realizowane w ramach kontraktu NFZ. Dializa odbywa się w określonych dniach oraz o określonych godzinach. Jest czynna od godz. 7.00 do godz. 23, w poniedziałki, środy i piątki. Są to najnowocześniejsze dializatory. Jesteśmy również nastawieni na dializy gościnne. Turyści, którzy będą odwiedzać nasze miasto będą mogli z nich skorzystać- powiedział nam dr hab. n. med. Marek Myślak.

Pacjenci nareszcie doczekali się stacji dializ w Świnoujściu. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

- Dializa trwa zwykle od 4 do 4,5 h. Jest zazwyczaj męcząca dla pacjentów, ale z biegiem czasu się do nich przyzwyczajają, ponieważ wiedzą, że jest to dla nich pomoc. Zdają sobie sprawę, że dializy ratują ich życie, muszą jednak podporządkować je do rytmu dializ- mówiła nam pielęgniarka Małgorzata Kaczmarczyk.

Pacjenci nareszcie doczekali się stacji dializ w Świnoujściu. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 52, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 52

Gość • Wtorek [01.04.2014, 10:26:47] • [IP: 88.199.162.*]

Stacja dializ nie musi być w szpitalu, to jest obiekt w którym wykonuje się usługę dla pacjenta bez której nie przeżyje, a to, że przyjadą pacjenci z zachodu to tylko cieszyć się z tego, przecież to jest obiekt tylko i wyłącznie dla ściśle określonej grupy chorych, których w samym Świnoujściu i okolicy nie ma zbyt wielu. Jak się czyta te zamieszczone komentarze to włos się jeży, ludzie zanim postanowicie zabierać głos w sprawie, to poczytajcie sobie po co jest stacja dializ i jakie ma zadania, a nie udawajcie że się na wszystkim znacie, moja żona pracuje w stacji dializ więc znam temat doskonale i wiem, że jest to bardzo trudna praca, nie każda pielęgniarka sobie tam radzi i w trakcie szkolenia rezygnują z tej pracy, a dla ludzi którzy się dializują to jest wspaniała sprawa, że mają tam stację na miejscu, sądzę, że wielu chorych ze śląska chętnie przyjedzie teraz do Świnoujścia nad morze mając możliwość dializowania się !! Wiem jak Ślązacy uwielbiają polskie morze !

Gość • Środa [04.12.2013, 07:48:17] • [IP: 83.3.64.***]

Do [IP: 178.238.251.***] Jak sie nie znasz to lepiej nic nie pisz

Gość • Poniedziałek [11.11.2013, 19:01:43] • [IP: 95.129.224.***]

Do 92.42.114: co to znaczy, że bez żadnej kontroli?

Gość • Niedziela [10.11.2013, 16:57:35] • [IP: 80.245.188.***]

W Świnoujściu dzięki staraniom ludzi z Uzdrowiska powstała stacja dializ. Dziękuję wam za to. Dziękuję po stokroć.

Gość • Niedziela [10.11.2013, 14:51:11] • [IP: 178.238.251.***]

Co za idiota kit wciska, że mieszkańcy się doczekali, doczekali się niemcy bedzie tak jak z zabiegami trzeba czekać minimum półtora roku w miedzyczasie nimców podwozi sie autokarami co za fałsz i obłuda.

Gość • Niedziela [10.11.2013, 14:28:22] • [IP: 62.69.253.***]

no to prywatyzacja tuż, tuż, może szykowane jest miejsce dla uwikłanego w schetyne swinoujskiego działaacza peło, jak to informują na onecie, super artykuł dalszy cią pełowskiego szamba!!

Gość • Niedziela [10.11.2013, 12:02:09] • [IP: 80.245.189.***]

Super że w końcu powstała stacja dializ, jest to wybawienie dla osób z niewydolnością nerek, a co do podobno aroganckiego personelu pracującego w rusałce to może pacjenci niech będą mniej paskudni i mniej roszczeniowi to będzie lepiej, a kontrol jaka, skoro pracuje sama wykwalifikowana kadra?

Gość • Niedziela [10.11.2013, 11:54:08] • [IP: 92.42.114.**]

i co z tego ale dalej szpitalowi brakuje wiele specjalistycznego sprzętu na ratunek ludzi i dlatego wywożą ludzi do Szczecina, Polic czy nawet do Kamienia bo tu by wykończyli.

Gość • Niedziela [10.11.2013, 10:46:48] • [IP: 178.194.2.***]

super, Ewunia juz nie bedziesz musiała wstawac o piatej rano i jezdzic na dializy!!

Gość • Sobota [09.11.2013, 21:51:49] • [IP: 80.245.178.***]

Acha, czyli na takich samych zasadach, jak pozostałe usługi medyczne w" Rusałce" dla mieszkańców Świnoujścia i okolic, turyści też mogą korzystać, supernowocześnie, prawda, prawda...

Gość • Sobota [09.11.2013, 19:44:36] • [IP: 80.245.178.**]

Super, naprawdę świetnie. Mąż koleżanki jeździł do Szczecina, dwa razy w tygodniu. Czy jesteście sobie wyobrazić siebie jeżdżących na dializy do Szczecina tak często? Teraz będzie mógł korzystać na miejscu! Cudownie, chwała temu, kto to wymyślił i przeforsował! :) Brawo!

Gość • Sobota [09.11.2013, 19:35:40] • [IP: 92.42.114.***]

bardzo dobrze i życzę miłej pracy i pacjentom ulgi w takim cierpieniu jakie musieli pokonać do Szczecina

Gość • Sobota [09.11.2013, 19:31:00] • [IP: 92.42.114.***]

ci co tak ciagle narzekają wysłać za wschodnią granice poszli w wieku 50lat na emerytury i w głowach się miesza z nudów

Gość • Sobota [09.11.2013, 17:25:02] • [IP: 95.129.228.**]

znalazł się CWANIACZEK. ////////////249

Gość • Sobota [09.11.2013, 17:15:19] • [IP: 90.149.187.***]

bardzo sie ciesze jestem przygotowywana do przeszczepu nie musze narazie korzystac z dializ ale gdybym musiala martwiło mnie dejezdzanie do Szczecina a tak kamien z serca mi spadl dziekuje

Gość • Sobota [09.11.2013, 16:42:24] • [IP: 95.129.225.**]

Zacznij od siebie 249.

Gość • Sobota [09.11.2013, 16:13:15] • [IP: 178.238.249.**]

Jak czytam komentarze w związku z otwarciem stacji dializ, to dochodzę do wniosku, że tych plujacych na forum należałoby po IP ustalić i nigdy w Rusałce nie przyjmować.Wtedy przestaną politykę mieszać do służby zdrowia.

Gość • Sobota [09.11.2013, 15:45:06] • [IP: 79.188.222.***]

Nie chcę operować nazwiskami, ale obsada lekarska świnoujskiego szpitala jest tragiczna. Nie wynika to wcale z braku sprzętu diagnostycznego. Ten jest, ale często nie ma fachowca, który odczytałby wynik badania. Diagnozowanie chorych jest upośledzone, źle interpretuje się wyniki badań, zdarzają się pomyłki w laboratoriach. Kiedyś, ktoś powiedział w Świnoujściu to od wszelakiej biedy majster. Przepraszam, ale w XXI wieku takich magików nam nie potrzeba. I dobrze się stało, że cześć z nich sama opuściła mury zrujnowanego pod każdym względem szpitala. Ponoć wypłacono im pensje równe poborom transplantologów ze Szczecina. W końcu to przerwano, a za to właśnie, znienawidzonej przez personel pani dyrektor serdecznie dziękuję. Myślę, że nadeszła pora, by Ci, którzy dopuścili się do upadku tejże placówki powinni karnie za to odpowiedzieć.. Przecież 2 tysiące złotych za dyżur nocny, czy 20.000 PLN za miesiąc to znacznie wygórowana stawka, a takie pieniądze brano co miesiąc w szpitalu powiatowym.

Gość • Sobota [09.11.2013, 15:32:21] • [IP: 92.42.114.**]

BRAK SŁÓW panie Śliwiński zabiegi są wykonywane bez żadnej kontroli BYLE JAK i AROGANCKA OBSŁUGA , a pan myśli tylko o polityce i jakby jeszcze wynająć kawałek państwowego obiektu, prywatnej osobie pod SZYLDWM NFZ PŁAKAĆ SIĘ CHCE, a gdzie będą parkować swoje samochody pacjenci w sezonie , straż miejska już zaciera rączki jak w tym sezonie, za parkowanie na tyłach RUSAŁKI , krew mi się burzy mogłabym wiele pisać na temat JAKOŚCI ZABIEGÓW !!

Gość • Sobota [09.11.2013, 14:30:56] • [IP: 80.245.178.**]

Gratulacje! Jednak można! A niektórzy mówili że nie. Szkoda tylko tych długów szpitala. Ukłony" panie januszu ż"

Gość • Sobota [09.11.2013, 14:28:09] • [IP: 79.188.222.***]

IP 80 245.190 Problem w tym, że do Szczecina chorych niechętnie się odsyła. Jest to zazwyczaj tłumaczone, złym stanem zdrowia pacjenta. Ale, kiedy ma się znajomości i wręcz wymusza się transport do specjalistycznej kliniki to sprawy toczą się zupełnie inaczej. Wystarczy nastraszyć mediami lub zażądać pisemnej odmowy i zgłosić to w NFZ. Nie jest dobrym sposobem udaniem się z problemem do ordynatora Lepiej porozmawiać z panią dyrektor, której boją się jak diabeł święconej wody. w XXI wieku diagnostyka serca to: stetoskop, przestarzałe ekg, a także pobieranie troponin. A chory, leży, leży i czeka?? Tylko na co?? Niech każdy z lekarzy odpowie sobie na pytanie :Czy ja sam chciałbym, aby mnie z zawałem leczono w tejże placówce?? Tylko szczerze drodzy " lekarze" od siedmiu boleści.

Gość • Sobota [09.11.2013, 14:25:05] • [IP: 78.147.105.***]

W końcu pacjenci nie bedą musieli jezdzic do Szczecina.Dr Myślak wspaniały lekarz.

Gość • Sobota [09.11.2013, 14:20:52] • [IP: 92.42.119.***]

Jeszcze raz należy powtórzyć, że uzdrowisko nie ma nic wspólnego, ze stacją dializ, to jest zupełnie oddzielna placówka tyle tylko że uzdrowisko wydzierżawiło pomieszczenia w Rusałce

Gość • Sobota [09.11.2013, 13:52:56] • [IP: 80.245.190.***]

stacja dla Niemców, a przy okazji dla Polaków

Gość • Sobota [09.11.2013, 12:38:52] • [IP: 92.42.115.**]

OSTATNIO MIAŁEM NIESTETY" STYCZNOSC"ZE SWINOUJSKA SŁUZBA ZDROWIA, KOSZMAR!!NIE MA TYTAJ PODSTAWOWYCH SPECJALISTOW, WSZYSTKICH ODSYŁAJA DO SZCZECINA!!TAKIE MIASTO PSEUDO-KURORT, A BRAK LEKARZY!!ROZUMIEM W CAŁEJ POLSCE JEST ZLE, ALE TUTAJ TO WRECZ ZAKRAWA NA SMIESZNOSC!!

Oglądasz 1-25 z 52
■ Mieszkaniec o Słowackiego: Nowo wyremontowana ulica, a już zalana. Rzecznik: Kanalizacja deszczowa obecnie dobrze spełnia swoją rolę ■ Afera w świnoujskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej!? Czy z placu przed budynkiem firmy ulotniła się spora część węgla? Jak dotąd to wewnętrzna komisja inwentaryzacyjna Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świnoujściu sprawdza czy z placu składowego przedsiębiorstwa zniknął węgiel. Gdyby informacje jakie otrzymaliśmy anonimowo od pracownika firmy miały się potwierdzić to ze składu PEC-u zniknąć miał opał wart około 400 tysięcy złotych. Jak dotąd, dyrekcja nie potwierdziła straty, ale z odpowiedzi na nasze zapytanie wynika, że trwa intensywna inwentaryzacja ■ Potrącenie na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Piastowskiej z Piłsudskiego. Część ulicy Piastowskiej była wyłączona z ruchu ■ W imieniu zarządu SLD w Świnoujściu serdecznie zapraszam na otwarte spotkanie z Wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego oraz Wiceprzewodniczącym SLD prof. Bogusławem Liberadzkim z Mieszkańcami Świnoujścia pod tytułem: "Porozmawiajmy o Polsce", które odbędzie się w dniu 27 lipca (czwartek) o godz. 16.00 w Sali Kameralnej MDK (2 piętro) ■ Synoptycy ostrzegają: dziś od godziny 18:00 do godziny 18:00 dnia następnego prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu od umiarkowanego do silnego, chwilami intensywnego. Prognozowana suma opadu wyniesie od 60mm do 85mm, lokalnie może dojść do 100mm ■ Mija 10 lat od chwili, gdy Zachodniopomorskie wstrzymało oddech… Dziś rocznica wypadku autokaru z polskimi pielgrzymami pod Grenoble ■ Czytelnik o nowym Radisson Blu Resort Świnoujście: Kto i za ile dał pozwolenie na przyjęcie gości hotelowych do obiektu, który zagraża ich bezpieczeństwu? ■ Czytelnik: „Idiota świecił laserem”. Domorosły amator mocnych świateł oślepiał z okna. ■ Nasz Czytelnik poszukuje samochodu osobowego koloru seledynowego, jego kierowca bardzo źle potraktował kilkunastoletnią dziewczynkę. Jeżeli ktokolwiek zauważy jasno zieloną osobówkę proszony jest o kontakt z redakcją portalu iswinoujscie.pl 602 - 657- 344. Ostatni raz pojazd był widziany między sklepem Stokrotka, a pasażem Rondo ■ Na zachodzie Polski prognozowane są burze, którym towarzyszyć będzie głównie silny i porywisty wiatr do 70-75 km/h oraz intensywny opad deszczu do 20-30 mm. Dodatkowo na tym terenie oraz częściowo w centrum należy spodziewać się upałów, z temperaturą dochodzącą do 30°C/33°C ■ Kabaret Skeczów Męczących na fali! Nie wiemy, ile stopni będzie miał w tym roku Bałtyk, czy zmieścicie się na plaży ze swoim parawanem i czy rybka w smażalni na rogu nadal jest taka dobra. Wiemy natomiast, że wakacje nad morzem będą w tym roku niepowtarzalne dzięki Kabaretowi Skeczów Męczących ■ Postawmy dzikom pomniki - proponuje Czytelnik. Dziki, podobnie jak bezdomni, wywieźć się nie dają. Stały się symbolem Świnoujścia, trochę jak "wiatrak", tyle że ruchomym i zapewniającym stały kontakt. Może więc umieścić "dziczy akcent" w pejzażu naszego miasta? Na pewien pomysł wpadł jeden z Czytelników ■ Grozi nam susza w kranach? Nadzieja w Zalewie i Mulniku. Zakład Wodociągów i Kanalizacji szykuje się na sytuację, która na razie wydaje się nam abstrakcją. Liczby są jednak nieubłagalne. Za kilka lat w naszym mieście będzie za mało wody pitnej. Czy uda się nam zapobiec tej sytuacji? Oprócz dostawy wody z ujęcia w Kodrąbka rozpatrywane są jeszcze dwa warianty ■ Doprowadzenie wody z Kodrąbka już nie tak korzystne? Położonemu nad Bałtykiem Świnoujściu za kilka lat zacznie brakować pitnej wody. Najgorzej będzie na Lewobrzeżu. - Liczymy się z brakiem możliwości zaspokojenia potrzeb w pełnej dostawie - mówi wprost Radosław Wrzeszcz z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji ■ Z prawie 3 promilami zajmowała się niemowlęciem - policjanci odebrali dziecko pijanej kobiecie. Mogło dojść do tragedii, gdyby nie interweniowała policja. Matka dwumiesięcznego niemowlęcia była kompletnie pijana, gdy policjanci odbierali jej dziecko. Sytuacja miała miejsce w jednym z mieszkań przy ulicy Chopina. W piątek po godzinie 20.00 patrol policji podjechał przed kamienicę przy ulicy Chopina. Na miejsce wezwano również ratowników medycznych z lekarzem ■ Nie może być tak, że ludzie w biały dzień uciekają przed szczurami! - mówi w rozmowie z portalem iswinoujscie.pl wyraźnie zdenerwowana mieszkanka. Pani Jadwiga na własne oczy widziała, jak w sobotnie południe młode małżeństwo z dziećmi na rękach uciekało przed watahą szczurów. Wszystko wydarzyło się w samym centrum miasta, na Placu Słowiańskim. - Nie liczyłam ich, ale było ich dużo. Możliwe, że kilkanaście. Przebiegły przez Plac Słowiański i schowały się w pasie zieleni - opowiada Pani Jadwiga. Czy grozi nam plaga szczurów? ■