░ Szukasz pracownika ze Wschodu Rosja, Ukraina, Białoruś? Agencja zatrudnienia Rexstass zaprasza do kontaktu mail: biuro@rexstass.eu lub tel. +48 883 533 565 ul. Zielonogórska 32, Szczecin. www.rexstass.eu ░

POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [30.03.2014, 22:26:43] • Świnoujście

Dariusz Rosati i Olgierd Geblewicz zgodnie: Świnoujście zasługuje na tunel! Zobacz film!

Dariusz Rosati i Olgierd Geblewicz zgodnie: Świnoujście zasługuje na tunel! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Profesor Dariusz Rosati odwiedził w niedzielę Świnoujście. Zainteresowanym mieszkańcom dał szansę rozmowy o najważniejszych sprawach miasta i kraju. W czasie pobytu nad Świną, kandydatowi do Europarlamentu towarzyszył marszałek województwa Olgierd Geblewicz, zapowiedział, że w najbliższym czasie przystąpi do konkretnych działań związanych z przygotowaniem budowy tunelu pod Świną. W tym roku w Urzędzie Marszałkowskim ma działać stały zespół do opracowania planu i harmonogramu tej inwestycji. Były minister spraw zagranicznych, który z kolei zamierza wspierać tę inwestycje w Parlamencie Europejskim. Dariusz Rosatii w Świnoujściu zbierał podpisy pod listą poparcia kandydatów do Europarlamentu, reprezentujących PO. Wizyta obu polityków podzielona została na dwie części. Konferencja prasowa odbyła się w plenerze - na Placu Wolności. W drugiej części, mieszkańcy mieli szansę zadawania pytań i dyskusji z gośćmi w kawiarni „Sonata”.



Wizytę polityków Platformy Obywatelskiej koordynowała świnoujska organizacja partii. Zanim spotkali się z mieszkańcami, gościom zaproponowano spacer po deptaku w centrum miasta. Towarzyszyli im świnoujscy działacze PO. Rolę przewodnika wzięła na siebie radna Elżbieta Jabłońska.

Dariusz Rosati i Olgierd Geblewicz zgodnie: Świnoujście zasługuje na tunel! Zobacz film!

fot. Jurek Kłaput

Po krótkiej przechadzce, na gości czekała mównica, zainstalowana na środku Placu Wolności oraz pierwsze pytania od dziennikarzy. Dariusz Rosati nie krył, że do Świnoujścia przybywa z nadzieją na pozyskanie sympatii wyborców. W tegorocznych wyborach do Europarlamentu będzie starał się o mandat regionu Zachodniopomorskiego.

Dariusz Rosati i Olgierd Geblewicz zgodnie: Świnoujście zasługuje na tunel! Zobacz film!

fot. Jurek Kłaput

Rosati nie przyjechał składać obietnic typu: „zbuduję Wam tunel”. Jednak, za sprawą pytań mieszkańców i dziennikarzy, ta właśnie sprawa zdominowała rozmowy w Świnoujściu - ”Jestem po rozmowach w Ministerstwie Infrastruktury”- poinformował były minister spraw zagranicznych R.P.”Są pomysły jak miałoby wyglądać finansowanie budowy”- dodał. Zdaniem D. Rosatiego, oprócz podatków Polskiego LNG środki na tunel mają pochodzić także z Unii Europejskiej oraz nowoutworzonej instytucji pn. Polskie Inwestycje Rozwojowe, które zajmują się zapewnieniem finansowania długoterminowych projektów infrastrukturalnych.

Dariusz Rosati i Olgierd Geblewicz zgodnie: Świnoujście zasługuje na tunel! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Dziennikarze próbowali zbić gościa z pantałyku - „Jak się pan tu czuje jako spadochroniarz z Warszawy?” pytali –„Nigdy nie skakałem ze spadochronem”- usłyszeli w odpowiedzi. –„Nie chcę udawać tu, że jestem związany ze Szczecinem czy regionem”- dodał Rosati. „Jeżeli jednak zostanę wybrany zapewniam, że będę pracował na rzecz tego regionu przy wykorzystaniu całego mojego doświadczenia, wiedzy oraz kontaktów europejskich.”-zapewnił.

Dariusz Rosati i Olgierd Geblewicz zgodnie: Świnoujście zasługuje na tunel! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Dariusz Rosati wspomniał o cennych doświadczeniach jakie zdobył jako uczestnik świnoujskiego Baltic Business Forum. Odpowiadając na pytania dotyczące stałego połączenia Uznamu i Wolina podkreślał, że zyskał już przekonanie niezbędności tej inwestycji nie tylko dla miasta ale i całego regionu. Podkreślał jednak, że najważniejszym ośrodkiem decyzyjnym w tej sprawie są władze regionu. I przekazywał głos marszałkowi Olgierdowi Geblewiczowi.

Dariusz Rosati i Olgierd Geblewicz zgodnie: Świnoujście zasługuje na tunel! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Obszerna dyskusja na ten temat toczyła się w kawiarni „Sonata” gdzie goście czekali na pytania mieszkańców. To tu marszałek województwa obiecał powołanie jeszcze w tym roku stałego zespołu, który przygotuje ostateczny projekt połączenia międzybrzegowego i rozpocznie jego realizację wdrażanie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 133, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 133

Gość • Piątek [04.04.2014, 18:09:33] • [IP: 80.245.186.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Polak Mały • Wtorek [01.04.2014, 23:07:27] • [IP: 88.156.234.***]

Mam dość obiecanek bez pokrycia PO „cudów „ „zadowolonych lekarzy” itd. Zadowoleni są ale złodzieje bo są bezkarni jak Miro Zbycho Rycho Sawicka ! ! ! CAŁA POLSKA SŁYSZAŁA niewinna dyspozycyjny sędzia Milewski od Amber Gold karany ale dyscyplinarnie … dr.G vel MENGELE który operację serca uzależniał od łapówki w natórzy to wedle was i Sędziego z SB to JUDYM ! a wszystkiemu winny POIS  DOBRZE ! Polacy to widzą a ja były wyborca PO 2005r. zagłosuje na Marka Gróbarczyka z PIS który w Świnoujściu chociaż do szkoły chodził dlatego że będąc ministrem gospodarki morskiej doprowadził z innymi politykami PIS do realizacji w Świnoujściu terminalu LNG dzięki któremu Świnoujście będzie miało co roku dziesiątki milionów zł z podatków za grunt (o ile PO nie zmienia tego ustawą) Warto przypomnieć w tym kontekście zabiegi PO a zwłaszcza Borusewicza który na zlecenie Tuska wszelkimi metodami starał się przenieść LNG do Gdańska. Dziś po Ruskiej agresji wiemy jak potrzebna była to decyzja PIS i kto miał rację w sprawie Gruzji. PANOWIE ROSATI, ŚLIWIŃSKI PAMIĘTAM TO , PAMIĘTAM KTO ZAWALIŁ TUNEL I NA ŻMURKIEWICZA ZWALAŁ WINĘ BY ZASŁONIĆ SWĄ NIEUDOLNOŚĆ I TO ŻE Z DZIAŁACZAMI PO Z Ś-CIA WŁĄCZNIE Z PANIĄ POSEŁ NIE LICZY SIĘ GAWŁOWSKI O TUSKU NIE WSPOMINAJĄC ! by przykryć fakt że IIIRP nie jest" ZIELONĄ WYSPĄ" a BAKRUTEM którego na tunel NIE STAĆ BO INWESTYCJE TROBI SIĘ W TRÓJMIEŚCIE ! ZA Te ŚWIŃSTWA MAM GŁOSOWAĆ POWTÓRNIE NA PO ? NA NIEMIECA TUSKA I PREZYDENTA LECZĄCEGO SIĘ NA NIEDOTLENIENIE MÓZGU ?? PANIE ROSATTI POZNALIŚMY WRACAJ PAN DOW WARSZAWY TAM SIĘ SPRZEDAWAJ RAZEM Z CÓRECZKĄ …

Gość • Wtorek [01.04.2014, 22:50:57] • [IP: 66.198.19.***]

Zycie jest krotkie, raz jeszcze

Gość • Wtorek [01.04.2014, 22:24:27] • [IP: 212.14.56.**]

Socjaliści zawsze przed wyborami obiecują... to nam dadzą, to zabiorą... a ja proszę, po prostu nie zabierajcie tego co moje! ponad 45%mojej pensji idzie na podatki, ok. 40% na przymusowe ubezpieczenia społeczne, a 15% dla mnie i mojej rodziny. Socjalista = złodziej.

Gość • Wtorek [01.04.2014, 11:15:51] • [IP: 79.184.95.**]

Panie Rosati oczywiście, że pójdziemy do wyborów. Tylko, że zagłosujemy na Ruch Narodowy :)

Gość • Wtorek [01.04.2014, 09:30:20] • [IP: 89.70.9.***]

Oooooo... Mamusia Jabłońska już córeczkę zaczęła wkręcać w POlitykę Nooooo... to przecież nikt nie powie że nepotyzm jest tylko rodzinna firma!! Brawo, nieważne gdzie i nieważne jak ale by było widać i żeby Julci twarz ludzie zapamiętali no to będą głosować Hi Hi Hi Polityka to bagno bez dna!!

Gość • Wtorek [01.04.2014, 08:22:48] • [IP: 80.245.178.**]

Ponoć (bo tak słyszałem i nie wiem ile w tym prawdy) w latach. ... chyba 60-tych był plan budowy mostu. ... były dwie propozycje jego wysokości i wybór miał zależeć od zaopiniowania władz wojskowych ale ponoć ktoś ze Szczecina a konkretnie z U Morskiego stwierdził, że most tutaj jest zbyteczny.

Gość • Wtorek [01.04.2014, 07:36:26] • [IP: 75.157.3.***]

ze tez nikt nie dal im po pyskach. ..proponuje REFERENDUM kta za przylaczeniem do Niemiec ? Bedzie Tunel i Kindergeld !!

Gość • Wtorek [01.04.2014, 07:32:20] • [IP: 37.47.160.**]

A stocznie odwiedził!?Tylko uśmiech i nic więcej!!

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 23:24:56] • [IP: 178.238.249.***]

Widzicie jak na początku łapy Śliwie latają?? Chyba ze zdenerwowania. Normalnie pajac!!

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 22:01:16] • [IP: 80.245.184.**]

Oooooo, Świnoujście zasługuje... a czym że to sobie zasłużyliśmy ? Niczym... Należy sie jak psu buda? Należy...

Malizna • Poniedziałek [31.03.2014, 21:13:13] • [IP: 80.245.191.***]

No, to jak znów wrócił temat tunelu, to można uznać kampanie wyborczą za rozpoczętą.

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 20:40:16] • [IP: 178.238.252.***]

tunelu nie będzie gdyż komandorzy bez gwiazdek pełniący role szypra na promie musieli by 3/4 życia spędzić na emeryturze.

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 20:36:07] • [IP: 80.245.188.***]

Zazdrość to przywara. Prawda 181.

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 20:28:13] • [IP: 83.25.89.**]

a dlaczego nie spotkał się ten Rosati ze stoczniowcami ?? Oni na 100% będą go popierac. Ma to jak w banku !! A uśmiech, jak by reklamował pastę do zębów. To też daję kasiorkę.

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 20:21:38] • [IP: 95.129.228.***]

w 2021 r jak Rząd RP da zgodę to Unia Europejska da pieniądze na budowę Tunelu w Świnoujsciu ale już z nowego budżetu U E chyba że nowy Rząd RP w 2016 r będzie finansował z własnego budżetu

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 19:46:10] • [IP: 80.245.181.***]

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 18:45:05] • [IP: 31.61.173.***] ha ha hi hi, chyba sam nie wierzysz w to co piszesz, bzdury na bzdurach. Uzdrowisko obsługuje 2x więcej ale Niemców.A stacja dializ niech sobie nie przypisuje nieswoich działań.

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 19:32:22] • [IP: 80.245.189.***]

durni przed wyborami szukają, tutaj nikt o zdrowych zmysłach na PIS już nie zagłosuje

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 18:45:05] • [IP: 31.61.173.***]

Śliwiński stację dializ zorganizował, to i TUNELOWI da radę. Wątpicie? Za Śliwińskiego uzdrowisko obsługije 2x więcej mieszkańców. Mało? No to działać nie marudzić. Kieruję to do Prezydenta i sld. Jestem za przyłączeniem miasta do Polski. Jestem za TUNELEM !!

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 18:37:28] • [IP: 83.25.42.***]

durni przed wyborami szukają , tutaj nikt o zdrowych zmysłach na PO już nie zagłosuje

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 18:21:40] • [IP: 62.69.253.***]

koń, który mówi...przepraszam konia ehhehehehe

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 18:20:17] • [IP: 62.69.203.***]

Przed wyborami to obiecaja wszystko- NAWET ZMIANE KLIMATU NA TROPIKALNY- precz - obywatele TEGO MIASTA mają wysoki wspołczynnik inteligencji- I MOWIĄ -STOP - podnieconym politykom- obiecanki cacanki a głupiemu radość

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 17:49:05] • [IP: 164.127.190.**]

co za perfidny prostak ten Rosati, potrzebuje tylko glosow, zenada

SB • Poniedziałek [31.03.2014, 17:44:22] • [IP: 80.245.189.***]

CO JEDEN TO NAM TUNEL ROBI ALE Z MÓZGU DO EURO KORYTA OTO IM CHODZI O NIC WIĘCEJ ZAGŁOSUJEMY ODPOWIEDNIO NIE MARTWCIE SIĘ OSZOŁOMY NIEDAWNO NIEJAKI LIBERADZKI KTÓRY POMÓGŁ ROZWALIĆ MATKĘ ODRĘ A TERAZ NASTĘPNY JEŻELI CHODZI O GŁOS TO DO KIOSKU I KUPCIE SE GŁOS SZCZECIŃSKI

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 17:34:54] • [IP: 46.76.53.**]

Śliwiński nie wie czy jest w po czy w sld.

Oglądasz 1-25 z 133
■ Na realizację tego marzenia, czyli budowę stałego połączenia między Uznamem i Wolinem czekamy już kilkadziesiąt lat. Już za kilka dni- wydarzenie kluczowe dla inwestycji. 28 kwietnia na promie Karsibór podpisana zostanie umowa o unijne dofinansowanie budowy tunelu pod Świną. Uroczystość rozpocznie się przed godziną 11 na promie Karsibór. Gościć będziemy wicepremiera Mateusza Morawieckiego, ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka, Marka Gróbarczyka, szefa Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi. Będzie wicemarszałek Sejmu RP Joachim Brudziński i wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski ■ Konkurs recytatorski w przedszkolu nr 10 „Kolorowy Świat”. „Poeci chcą albo uczyć, albo bawić, my zetkniemy się na jakiś czas zarówno z jednym jak i z drugim. Za chwilę wystąpią przed nami dzieci, które zmagać się będą o laur zwycięzcy, o miano mistrza recytacji”. Tak rozpoczął się 24 kwietnia I Wewnątrzprzedszkolny Konkurs Recytatorski pt.: „Wiersze znane i lubiane” zorganizowany w Przedszkolu Miejskim nr 10 „Kolorowy Świat”. ■ 6116 złotych - taką kwotę udało się zebrać podczas sobotniego festynu charytatywnego który odbył się przy muszli koncertowej dla wsparcia fundacji hospicyjnej "Przystań" w Świnoujściu ■ DRZWI OTWARTE DLA GIMNAZJALISTÓW W CEZIT- WTOREK 25.04, GODZ. 17.00, UL. GDYŃSKA 26. ■ Rowerowy Plac Mickiewicza czyli masa krytyczna na starcie. W sobotę tuż po 8.00 rano na placu przed Urzędem Miasta pojawiali się pierwsi rowerzyści. Przybywali w odpowiedzi na zaproszenie Klubu Sportowego „Uznam”. Inicjatywa „ulicznej demonstracji” rowerzystów spotkała się jak co roku z dużym zainteresowaniem miłośników dwóch kółek. Wsparcia udzieliły władze miasta, a bezpieczeństwa rowerzystów od startu strzegli policjanci. Od startu imprezę zabezpieczali także strażnicy miejscy. Sami zaś rowerzyści pokazali nie tylko siłę swojej masy ale także to jak są zintegrowaną i przyjacielską grupą ■ Była minister infrastruktury i rozwoju, Elżbieta Bieńkowska odwiedziła Pomorze Zachodnie. Lokalne firmy, produkty i usługi mogą wspierać budowę prestiżu Pomorza Zachodniego. Stojące przed polskimi firmami wyzwania na rynkach UE, a także działaniach Komisji Europejskiej na rzecz przedsiębiorców były głównym tematem spotkania z Elżbietą Bieńkowską, Komisarz UE ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP. W zorganizowanym dla zachodniopomorskiego świata biznesu spotkaniu, wziął również udział Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. ■ Turysta podsumowuje swoją wizytę w Świnoujściu: Urząd Miasta pobiera opłaty klimatyczne, a wczasowicze duszą się oparami i spalinami ze wszystkich stron ■ W dniu 8 kwietnia 2017 roku w Świnoujściu przy ulicy Bohaterów Września 4 doszło do włamania do pomieszczeń archiwum Cechu Rzemiosł Różnych poprzez wyłamanie zamków w drzwiach wejściowych do archiwum. Z wnętrza pomieszczenia sprawca zabrał w celu przywłaszczenia dokumentację w postaci projektów unijnych, dokumentów partyjnych i księgowych. Sprawca włamania został zatrzymany i przedstawiono mu zarzuty - mówi mł. asp. Magdalena Figarska-Śnieć ■ Świnoujścianie bronią niezależności polskich sądów: Ziobro i Jaki do paki. W samo południe, mieszkańcy zebrali się pod budynkiem Sądu Rejonowego w Świnoujściu. Świnoujścianie w ten sposób wyrażali swój przeciw, wobec planowanej przez Prawo i Sprawiedliwość reformy sądownictwa i tym samym wsparli ogólnopolski protest sędziów. Nowe ustawy, mają doprowadzić do upolitycznienia Krajowej Rady Sądownictwa. W trakcie pikiety, demonstrujący prezentowali takie transparenty jak: Sądy wolne od dyktatury PiS-u, Ziobro nienawidzi ludzi i dlatego walczy z Sądami, Ziobro i Jaki do paki, Sędziowie wierzymy w Waszą siłę i wytrwałość w walce o samorządność, Kto z prawem wojuje sprawiedliwość go dosięgnie, Prawo obowiązuje wszystkich PiS też, oraz dobre Pany zaorują Sądy Powszechne ■ Młodzież Logosu rozdawała żonkile. 19 kwietnia to data upamiętniająca rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim .W tym roku młodzież szkół Fundacji Logos ( 6 klasa Szkoły Podstawowej , klasy gimnazjalne oraz 1 i 2 liceum ) włączyła się w obchody tej rocznicy i wzięła udział w akcji „Żonkile” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie .Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci, Marek Edelman otrzymywał bukiet takich kwiatów zawsze w rocznicę wybuchu powstania i co roku składał żonkile pod pomnikiem Bohaterów Getta ■ Już wkrótce do Wisełki pojedziemy na rowerze! Ścieżka rowerowa ma powstać do 2019 roku! Przewodnik, radny miasta Międzyzdrojów Adam Jakubowski był gospodarzem wystawy Klubu Przewodników „Na Wyspach” w Międzyzdrojach z okazji Wystawy pt. „60- letni dorobek działalności Komisji Przewodnickiej Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. W sali teatralnej odbyło się też spotkanie przewodników i burmistrzów z naszego regionu, łącznie z Kołobrzegiem i dyrektorem Wolińskiego Parku Narodowego Wojciechem Zyską. W jego trakcie, dyskutowano m.in na temat planowanej budowy ścieżki rowerowej. Jak się okazuje, już w 2019 roku będziemy mogli pojechać do Wisełki rowerem ■ Sukces zawodników ULKSW Pomorze Świnoujście! Na Wojewódzkiej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży zdobyli 29 medali! ■ Wtorek: Tuż przed godziną 23.00 na ulicy Karsiborskiej doszło do poważnego wypadku. Volkswagen, którym jechały trzy osoby, wyleciał dwukrotnie z drogi. Drugi raz nie był dla nich jednak szczęśliwy. Auto uderzyło w drzewo ■ „Guziki z muszli – ślad dawnej tradycji”. Otwarcie nowej wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. W najbliższy piątek, 21 kwietnia, o godzinie 18.00., w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu otwarta zostanie wystawa: „Guziki z muszli – ślad dawnej tradycji” ■ Ponad kilometrowa kolejka na przeprawę Karsibór. Osoby które planują podróż na wyspę Uznam, powinny wyjechać ze sporym zapasem czasu. Jak informuje nasz reporter, kolejka na prom Karsibór ma ponad kilometr długości ■ Ruszyła akcja walki z komarem. Rozpoczęła się od specjalnych tzw. wylewek na terenach podmokłych, w stawach w parku i innych terenach miejskich, gdzie stoi woda. Wylewki mają zabić larwy ■ Nie chciała mieszkać w Niemczech. Przebiegła 600 kilometrów! Może lepiej dać jej spokój? Niech biega? Biegająca po mieście suczka, o której co rusz donoszą nasi Czytelnicy, nigdy nie miała właściciela. Do Świnoujścia przybiegła… aż z Poczdamu! Historia samotnej suczki to scenariusz na ciekawy film. Pies, o którym od miesięcy głośno w naszym mieście, dotarł do nas aż z Białorusi. Dokładnie 4 grudnia 2016 roku suczka została wysłana w transporcie z Białorusi do niemieckiego Poczdamu. Dzięki temu uniknęła śmierci na wschodzie ■ Setki mieszkańców, przyjaciele i rodzina pożegnali Stanisława Możejkę ■ Asysta honorowa w czasie pogrzebu Stanisława Możejki.Minister obrony narodowej przyznał wojskową asystę honorową żołnierzy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża podczas pogrzebu śp. Stanisława Możejki, byłego prezydenta Świnoujścia ■ Przedświąteczne kolejki na przeprawie. Kierowcy: Nie jest tak źle... ■ PLANOWANE WYŁĄCZENIA ENERGII ELEKTRYCZNEJ - Świnoujście w dniach: 2017-04-19, w godzinach: 19 kwi 09:00 - 19 kwi 16:00 w miejscowości Ognica ■ Wzdłuż Wybrzeża oraz na krańcach północnych spodziewane są silne porywy południowo - zachodniego i zachodniego wiatru o prędkości do 70-90 km/h ■