POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [30.03.2014, 22:26:43] • Świnoujście

Dariusz Rosati i Olgierd Geblewicz zgodnie: Świnoujście zasługuje na tunel! Zobacz film!

Dariusz Rosati i Olgierd Geblewicz zgodnie: Świnoujście zasługuje na tunel! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Profesor Dariusz Rosati odwiedził w niedzielę Świnoujście. Zainteresowanym mieszkańcom dał szansę rozmowy o najważniejszych sprawach miasta i kraju. W czasie pobytu nad Świną, kandydatowi do Europarlamentu towarzyszył marszałek województwa Olgierd Geblewicz, zapowiedział, że w najbliższym czasie przystąpi do konkretnych działań związanych z przygotowaniem budowy tunelu pod Świną. W tym roku w Urzędzie Marszałkowskim ma działać stały zespół do opracowania planu i harmonogramu tej inwestycji. Były minister spraw zagranicznych, który z kolei zamierza wspierać tę inwestycje w Parlamencie Europejskim. Dariusz Rosatii w Świnoujściu zbierał podpisy pod listą poparcia kandydatów do Europarlamentu, reprezentujących PO. Wizyta obu polityków podzielona została na dwie części. Konferencja prasowa odbyła się w plenerze - na Placu Wolności. W drugiej części, mieszkańcy mieli szansę zadawania pytań i dyskusji z gośćmi w kawiarni „Sonata”.



Wizytę polityków Platformy Obywatelskiej koordynowała świnoujska organizacja partii. Zanim spotkali się z mieszkańcami, gościom zaproponowano spacer po deptaku w centrum miasta. Towarzyszyli im świnoujscy działacze PO. Rolę przewodnika wzięła na siebie radna Elżbieta Jabłońska.

Dariusz Rosati i Olgierd Geblewicz zgodnie: Świnoujście zasługuje na tunel! Zobacz film!

fot. Jurek Kłaput

Po krótkiej przechadzce, na gości czekała mównica, zainstalowana na środku Placu Wolności oraz pierwsze pytania od dziennikarzy. Dariusz Rosati nie krył, że do Świnoujścia przybywa z nadzieją na pozyskanie sympatii wyborców. W tegorocznych wyborach do Europarlamentu będzie starał się o mandat regionu Zachodniopomorskiego.

Dariusz Rosati i Olgierd Geblewicz zgodnie: Świnoujście zasługuje na tunel! Zobacz film!

fot. Jurek Kłaput

Rosati nie przyjechał składać obietnic typu: „zbuduję Wam tunel”. Jednak, za sprawą pytań mieszkańców i dziennikarzy, ta właśnie sprawa zdominowała rozmowy w Świnoujściu - ”Jestem po rozmowach w Ministerstwie Infrastruktury”- poinformował były minister spraw zagranicznych R.P.”Są pomysły jak miałoby wyglądać finansowanie budowy”- dodał. Zdaniem D. Rosatiego, oprócz podatków Polskiego LNG środki na tunel mają pochodzić także z Unii Europejskiej oraz nowoutworzonej instytucji pn. Polskie Inwestycje Rozwojowe, które zajmują się zapewnieniem finansowania długoterminowych projektów infrastrukturalnych.

Dariusz Rosati i Olgierd Geblewicz zgodnie: Świnoujście zasługuje na tunel! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Dziennikarze próbowali zbić gościa z pantałyku - „Jak się pan tu czuje jako spadochroniarz z Warszawy?” pytali –„Nigdy nie skakałem ze spadochronem”- usłyszeli w odpowiedzi. –„Nie chcę udawać tu, że jestem związany ze Szczecinem czy regionem”- dodał Rosati. „Jeżeli jednak zostanę wybrany zapewniam, że będę pracował na rzecz tego regionu przy wykorzystaniu całego mojego doświadczenia, wiedzy oraz kontaktów europejskich.”-zapewnił.

Dariusz Rosati i Olgierd Geblewicz zgodnie: Świnoujście zasługuje na tunel! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Dariusz Rosati wspomniał o cennych doświadczeniach jakie zdobył jako uczestnik świnoujskiego Baltic Business Forum. Odpowiadając na pytania dotyczące stałego połączenia Uznamu i Wolina podkreślał, że zyskał już przekonanie niezbędności tej inwestycji nie tylko dla miasta ale i całego regionu. Podkreślał jednak, że najważniejszym ośrodkiem decyzyjnym w tej sprawie są władze regionu. I przekazywał głos marszałkowi Olgierdowi Geblewiczowi.

Dariusz Rosati i Olgierd Geblewicz zgodnie: Świnoujście zasługuje na tunel! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Obszerna dyskusja na ten temat toczyła się w kawiarni „Sonata” gdzie goście czekali na pytania mieszkańców. To tu marszałek województwa obiecał powołanie jeszcze w tym roku stałego zespołu, który przygotuje ostateczny projekt połączenia międzybrzegowego i rozpocznie jego realizację wdrażanie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 133, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 133

Gość • Piątek [04.04.2014, 18:09:33] • [IP: 80.245.186.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Polak Mały • Wtorek [01.04.2014, 23:07:27] • [IP: 88.156.234.***]

Mam dość obiecanek bez pokrycia PO „cudów „ „zadowolonych lekarzy” itd. Zadowoleni są ale złodzieje bo są bezkarni jak Miro Zbycho Rycho Sawicka ! ! ! CAŁA POLSKA SŁYSZAŁA niewinna dyspozycyjny sędzia Milewski od Amber Gold karany ale dyscyplinarnie … dr.G vel MENGELE który operację serca uzależniał od łapówki w natórzy to wedle was i Sędziego z SB to JUDYM ! a wszystkiemu winny POIS  DOBRZE ! Polacy to widzą a ja były wyborca PO 2005r. zagłosuje na Marka Gróbarczyka z PIS który w Świnoujściu chociaż do szkoły chodził dlatego że będąc ministrem gospodarki morskiej doprowadził z innymi politykami PIS do realizacji w Świnoujściu terminalu LNG dzięki któremu Świnoujście będzie miało co roku dziesiątki milionów zł z podatków za grunt (o ile PO nie zmienia tego ustawą) Warto przypomnieć w tym kontekście zabiegi PO a zwłaszcza Borusewicza który na zlecenie Tuska wszelkimi metodami starał się przenieść LNG do Gdańska. Dziś po Ruskiej agresji wiemy jak potrzebna była to decyzja PIS i kto miał rację w sprawie Gruzji. PANOWIE ROSATI, ŚLIWIŃSKI PAMIĘTAM TO , PAMIĘTAM KTO ZAWALIŁ TUNEL I NA ŻMURKIEWICZA ZWALAŁ WINĘ BY ZASŁONIĆ SWĄ NIEUDOLNOŚĆ I TO ŻE Z DZIAŁACZAMI PO Z Ś-CIA WŁĄCZNIE Z PANIĄ POSEŁ NIE LICZY SIĘ GAWŁOWSKI O TUSKU NIE WSPOMINAJĄC ! by przykryć fakt że IIIRP nie jest" ZIELONĄ WYSPĄ" a BAKRUTEM którego na tunel NIE STAĆ BO INWESTYCJE TROBI SIĘ W TRÓJMIEŚCIE ! ZA Te ŚWIŃSTWA MAM GŁOSOWAĆ POWTÓRNIE NA PO ? NA NIEMIECA TUSKA I PREZYDENTA LECZĄCEGO SIĘ NA NIEDOTLENIENIE MÓZGU ?? PANIE ROSATTI POZNALIŚMY WRACAJ PAN DOW WARSZAWY TAM SIĘ SPRZEDAWAJ RAZEM Z CÓRECZKĄ …

Gość • Wtorek [01.04.2014, 22:50:57] • [IP: 66.198.19.***]

Zycie jest krotkie, raz jeszcze

Gość • Wtorek [01.04.2014, 22:24:27] • [IP: 212.14.56.**]

Socjaliści zawsze przed wyborami obiecują... to nam dadzą, to zabiorą... a ja proszę, po prostu nie zabierajcie tego co moje! ponad 45%mojej pensji idzie na podatki, ok. 40% na przymusowe ubezpieczenia społeczne, a 15% dla mnie i mojej rodziny. Socjalista = złodziej.

Gość • Wtorek [01.04.2014, 11:15:51] • [IP: 79.184.95.**]

Panie Rosati oczywiście, że pójdziemy do wyborów. Tylko, że zagłosujemy na Ruch Narodowy :)

Gość • Wtorek [01.04.2014, 09:30:20] • [IP: 89.70.9.***]

Oooooo... Mamusia Jabłońska już córeczkę zaczęła wkręcać w POlitykę Nooooo... to przecież nikt nie powie że nepotyzm jest tylko rodzinna firma!! Brawo, nieważne gdzie i nieważne jak ale by było widać i żeby Julci twarz ludzie zapamiętali no to będą głosować Hi Hi Hi Polityka to bagno bez dna!!

Gość • Wtorek [01.04.2014, 08:22:48] • [IP: 80.245.178.**]

Ponoć (bo tak słyszałem i nie wiem ile w tym prawdy) w latach. ... chyba 60-tych był plan budowy mostu. ... były dwie propozycje jego wysokości i wybór miał zależeć od zaopiniowania władz wojskowych ale ponoć ktoś ze Szczecina a konkretnie z U Morskiego stwierdził, że most tutaj jest zbyteczny.

Gość • Wtorek [01.04.2014, 07:36:26] • [IP: 75.157.3.***]

ze tez nikt nie dal im po pyskach. ..proponuje REFERENDUM kta za przylaczeniem do Niemiec ? Bedzie Tunel i Kindergeld !!

Gość • Wtorek [01.04.2014, 07:32:20] • [IP: 37.47.160.**]

A stocznie odwiedził!?Tylko uśmiech i nic więcej!!

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 23:24:56] • [IP: 178.238.249.***]

Widzicie jak na początku łapy Śliwie latają?? Chyba ze zdenerwowania. Normalnie pajac!!

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 22:01:16] • [IP: 80.245.184.**]

Oooooo, Świnoujście zasługuje... a czym że to sobie zasłużyliśmy ? Niczym... Należy sie jak psu buda? Należy...

Malizna • Poniedziałek [31.03.2014, 21:13:13] • [IP: 80.245.191.***]

No, to jak znów wrócił temat tunelu, to można uznać kampanie wyborczą za rozpoczętą.

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 20:40:16] • [IP: 178.238.252.***]

tunelu nie będzie gdyż komandorzy bez gwiazdek pełniący role szypra na promie musieli by 3/4 życia spędzić na emeryturze.

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 20:36:07] • [IP: 80.245.188.***]

Zazdrość to przywara. Prawda 181.

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 20:28:13] • [IP: 83.25.89.**]

a dlaczego nie spotkał się ten Rosati ze stoczniowcami ?? Oni na 100% będą go popierac. Ma to jak w banku !! A uśmiech, jak by reklamował pastę do zębów. To też daję kasiorkę.

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 20:21:38] • [IP: 95.129.228.***]

w 2021 r jak Rząd RP da zgodę to Unia Europejska da pieniądze na budowę Tunelu w Świnoujsciu ale już z nowego budżetu U E chyba że nowy Rząd RP w 2016 r będzie finansował z własnego budżetu

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 19:46:10] • [IP: 80.245.181.***]

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 18:45:05] • [IP: 31.61.173.***] ha ha hi hi, chyba sam nie wierzysz w to co piszesz, bzdury na bzdurach. Uzdrowisko obsługuje 2x więcej ale Niemców.A stacja dializ niech sobie nie przypisuje nieswoich działań.

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 19:32:22] • [IP: 80.245.189.***]

durni przed wyborami szukają, tutaj nikt o zdrowych zmysłach na PIS już nie zagłosuje

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 18:45:05] • [IP: 31.61.173.***]

Śliwiński stację dializ zorganizował, to i TUNELOWI da radę. Wątpicie? Za Śliwińskiego uzdrowisko obsługije 2x więcej mieszkańców. Mało? No to działać nie marudzić. Kieruję to do Prezydenta i sld. Jestem za przyłączeniem miasta do Polski. Jestem za TUNELEM !!

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 18:37:28] • [IP: 83.25.42.***]

durni przed wyborami szukają , tutaj nikt o zdrowych zmysłach na PO już nie zagłosuje

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 18:21:40] • [IP: 62.69.253.***]

koń, który mówi...przepraszam konia ehhehehehe

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 18:20:17] • [IP: 62.69.203.***]

Przed wyborami to obiecaja wszystko- NAWET ZMIANE KLIMATU NA TROPIKALNY- precz - obywatele TEGO MIASTA mają wysoki wspołczynnik inteligencji- I MOWIĄ -STOP - podnieconym politykom- obiecanki cacanki a głupiemu radość

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 17:49:05] • [IP: 164.127.190.**]

co za perfidny prostak ten Rosati, potrzebuje tylko glosow, zenada

SB • Poniedziałek [31.03.2014, 17:44:22] • [IP: 80.245.189.***]

CO JEDEN TO NAM TUNEL ROBI ALE Z MÓZGU DO EURO KORYTA OTO IM CHODZI O NIC WIĘCEJ ZAGŁOSUJEMY ODPOWIEDNIO NIE MARTWCIE SIĘ OSZOŁOMY NIEDAWNO NIEJAKI LIBERADZKI KTÓRY POMÓGŁ ROZWALIĆ MATKĘ ODRĘ A TERAZ NASTĘPNY JEŻELI CHODZI O GŁOS TO DO KIOSKU I KUPCIE SE GŁOS SZCZECIŃSKI

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 17:34:54] • [IP: 46.76.53.**]

Śliwiński nie wie czy jest w po czy w sld.

Oglądasz 1-25 z 133
■ Do niebezpiecznej sytuacji doszło w piątek około godziny 18.00 na ulicy Chrobrego w Świnoujściu. Ze zbiornika w aucie wyciekało paliwo! Kierowca Skody zaparkował swoje auto w zatoczce ■ Bardzo nietypowe zgłoszenie dotyczące kradzieży mienia otrzymali we wtorkowy wieczór policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Jak ustalili funkcjonariusze będący na miejscu zdarzenia, 20-letni mężczyzna oraz jego 22-letni kompan, najpierw wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego, a następnie w drodze do szpitala w Świnoujściu, okradli kartkę z jej wyposażenia. Cały proceder wyszedł na jaw w szpitalu, gdy mężczyźni wyszli z karetki. Pod odzieżą 20-letniego mężczyzny ratownicy medyczni dostrzegli farelkę pochodzącą z ich pojazdu służbowego, natomiast jego dwa lata starszy kompan pod kurtką posiadał 20 bandaży ■ Niekończący się problem z wodą pitną w Świnoujściu. Zobacz fotogalerię! ■ PEC sprawdza szczelność rur. Zauważyłeś kolorową wodę – zadzwoń pod 993 ■ Coś płoszy ryby. Okonie szaleją. Wygląda to niesamowicie. Jakby w wodzie powstał jakiś wir. Na Basenie Północnym, tuż przy budynku obsługi mariny rybacy zaobserwowali coś na kształt gejzerów… z ryb ■ W Świnoujściu notorycznie brakuje karetek. Bardzo często rolę ratowników przejmują strażacy, którzy udzielają pierwszej pomocy lub zabezpieczają poszkodowanych do czasu przyjazdu ambulansu. W sobotni wieczór znów zabrakło karetki pogotowia. Tuż po godzinie 22.00 na ulicę Bohaterów Września przy Placu Wolności zajechał wóz strażacki. Poproszono strażaków, ponieważ akurat nie było wolnej karetki, a osoba potrzebująca pomocy nie mogła czekać. Z relacji świadka dowiadujemy się: - Na deptak znowu przyjechali strażacy a nie pogotowie, właśnie komuś pomagają. Na chodniku leżał poszkodowany, strażacy na noszach wnieśli go do środka i czekają ■ Pierwsze dziecko urodzone w 2020 roku w Polsce, przyszło na świat w Świnoujściu!!! ■ Nowy, 2020 rok powitaliśmy przeważnie w domach, na prywatnych imprezach i spotkaniach, w gronie rodziny lub znajomych. Byli jednak i tacy, którzy mimo braku przygotowanego, miejskiego Sylwestra, postanowili wyjść naprzeciw nadchodzącemu 2020. Spotkać ich było można na sylwestrowych spacerach, na ulicach miasta oraz nad morzem. Zmierzając ku plaży część liczyła mimo wszystko na bogatsze niż w centrum fajerwerki. I choć pojedyncze wybuchy słychać było do białego rana, to były one efektem „prywatnej inicjatywy” mieszkańców ■ Dramatyczna sytuacja w szpitalu. Czy oddział wewnętrzny zostanie zamknięty? Trudno sobie wyobrazić szpital bez tego oddziału, a jednak to właśnie on ma dziś największe problemy. Na oddziale wewnętrznym szpitala miejskiego w Świnoujściu pracuje za mało lekarzy! Na oddziale chorób wewnętrznych na stałe pracuje trzech lekarzy (w tym jeden w niepełnym wymiarze). Dodatkowo oddział wspiera czterech internistów, którzy przyjeżdżają tylko na dyżury ■ Policjanci pełniący służbę na terenie miasta Świnoujście interweniowali w dniach od 24 grudnia do 27 grudnia, 73 razy, w tym zawartych jest 9 interwencji domowych. Interwencje policjantów dotyczyły przede wszystkim zakłócania spoczynku nocnego, kradzieży, zdarzeń drogowych, osób bezdomnych a także nieporozumień pomiędzy domownikami - informuje st. post. Kamil Zwierzchowski ■ Joanna Agatowska: 180 milionów długu, które pojawi się w budżecie miasta nie może zostać przez nas zbagatelizowanie. Kredyt zaufania jednak, którym obdarzyli prezydenta mieszkańcy w poprzednich wyborach nakazuje nam zaczekać na realizację planów.Stabilność budżetu jest niewielka, musimy wszyscy mocno postarać się by go nie nadwyrężyć ■ Ryszard Teterycz: "Powinniśmy wystąpić do rządu o zmniejszenie obciążeń miasta skalą wkładu własnego miasta w budowę tunelu!" ■ Góreczny do prezydenta: "obiecywał pan prezydent bezpłatne żłobki...". prezydent do Górecznego: "jeśli chodzi o środki na realizację pana pomysłu, czy się znajdą(?)-odpowiadam: nie znajdą się!" ■ Wiesław G óreczny: "zrzucanie odpowiedzialności za utrzymanie sfery edukacji oraz ochrony zdrowia na samorząd jest niekonstytucyjne!" ■ Wiesław góreczny: "kiedyś miasto dotowało edukację finansowaną przez Państwo, obecnie Państwo dofinansowuje utrzymywane przez samorząd szkoły" ■ Najważniejszym projektem nad którym obradują radni jest propozycja budżetu miasta na rok 2020 ■ Szczegóły ograniczeń ruchu na ulicy Wojska Polskiego. We wtorek 17 grudnia 2019r. wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na ulicy Wojska Polskiego. Wyłączona z ruchu zostanie połowa ulicy Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Siemiradzkiego do skrzyżowania z ulicą Leśmiana ■ Na terenie ogródków działkowych zmarł mężczyzna. 12 grudnia około godziny 8.00 policja otrzymała zgłoszenie, że na działkach, z prawej strony (jadąc w kierunku Gartz), znajduje się mężczyzna. Nie dawał oznak życia. Policjanci wezwali pogotowie. - Zespół ratownictwa nie podejmował żadnych czynności reanimacyjnych. Mężczyzna już nie żył. Był w wieku 60 lat – mówi rzecznik pogotowia Paulina Targaszewska ■ Kolejna beczka z substancją chemiczną wydobyta z dna. Na torze wodnym Szczecin - Świnoujście oprócz obiektów zawierających w sobie materiały wybuchowe znajdowane są również pojemniki ze środkami chemicznymi. Tym razem marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża wydobyli pojemnik z nieznaną zawartością, który zostanie zneutralizowany przez wyspecjalizowane pododdziały wojsk chemicznych. Operacja została przeprowadzona w piątek, 13 grudnia ■ Dorota Mikulska traci mandat radnej. Powodem jest, niedozwolone w ustawie o samorządzie łączenie pracy radnego i ławnika sądu ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■