POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [30.03.2014, 22:26:43] • Świnoujście

Dariusz Rosati i Olgierd Geblewicz zgodnie: Świnoujście zasługuje na tunel! Zobacz film!

Dariusz Rosati i Olgierd Geblewicz zgodnie: Świnoujście zasługuje na tunel! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Profesor Dariusz Rosati odwiedził w niedzielę Świnoujście. Zainteresowanym mieszkańcom dał szansę rozmowy o najważniejszych sprawach miasta i kraju. W czasie pobytu nad Świną, kandydatowi do Europarlamentu towarzyszył marszałek województwa Olgierd Geblewicz, zapowiedział, że w najbliższym czasie przystąpi do konkretnych działań związanych z przygotowaniem budowy tunelu pod Świną. W tym roku w Urzędzie Marszałkowskim ma działać stały zespół do opracowania planu i harmonogramu tej inwestycji. Były minister spraw zagranicznych, który z kolei zamierza wspierać tę inwestycje w Parlamencie Europejskim. Dariusz Rosatii w Świnoujściu zbierał podpisy pod listą poparcia kandydatów do Europarlamentu, reprezentujących PO. Wizyta obu polityków podzielona została na dwie części. Konferencja prasowa odbyła się w plenerze - na Placu Wolności. W drugiej części, mieszkańcy mieli szansę zadawania pytań i dyskusji z gośćmi w kawiarni „Sonata”.



Wizytę polityków Platformy Obywatelskiej koordynowała świnoujska organizacja partii. Zanim spotkali się z mieszkańcami, gościom zaproponowano spacer po deptaku w centrum miasta. Towarzyszyli im świnoujscy działacze PO. Rolę przewodnika wzięła na siebie radna Elżbieta Jabłońska.

Dariusz Rosati i Olgierd Geblewicz zgodnie: Świnoujście zasługuje na tunel! Zobacz film!

fot. Jurek Kłaput

Po krótkiej przechadzce, na gości czekała mównica, zainstalowana na środku Placu Wolności oraz pierwsze pytania od dziennikarzy. Dariusz Rosati nie krył, że do Świnoujścia przybywa z nadzieją na pozyskanie sympatii wyborców. W tegorocznych wyborach do Europarlamentu będzie starał się o mandat regionu Zachodniopomorskiego.

Dariusz Rosati i Olgierd Geblewicz zgodnie: Świnoujście zasługuje na tunel! Zobacz film!

fot. Jurek Kłaput

Rosati nie przyjechał składać obietnic typu: „zbuduję Wam tunel”. Jednak, za sprawą pytań mieszkańców i dziennikarzy, ta właśnie sprawa zdominowała rozmowy w Świnoujściu - ”Jestem po rozmowach w Ministerstwie Infrastruktury”- poinformował były minister spraw zagranicznych R.P.”Są pomysły jak miałoby wyglądać finansowanie budowy”- dodał. Zdaniem D. Rosatiego, oprócz podatków Polskiego LNG środki na tunel mają pochodzić także z Unii Europejskiej oraz nowoutworzonej instytucji pn. Polskie Inwestycje Rozwojowe, które zajmują się zapewnieniem finansowania długoterminowych projektów infrastrukturalnych.

Dariusz Rosati i Olgierd Geblewicz zgodnie: Świnoujście zasługuje na tunel! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Dziennikarze próbowali zbić gościa z pantałyku - „Jak się pan tu czuje jako spadochroniarz z Warszawy?” pytali –„Nigdy nie skakałem ze spadochronem”- usłyszeli w odpowiedzi. –„Nie chcę udawać tu, że jestem związany ze Szczecinem czy regionem”- dodał Rosati. „Jeżeli jednak zostanę wybrany zapewniam, że będę pracował na rzecz tego regionu przy wykorzystaniu całego mojego doświadczenia, wiedzy oraz kontaktów europejskich.”-zapewnił.

Dariusz Rosati i Olgierd Geblewicz zgodnie: Świnoujście zasługuje na tunel! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Dariusz Rosati wspomniał o cennych doświadczeniach jakie zdobył jako uczestnik świnoujskiego Baltic Business Forum. Odpowiadając na pytania dotyczące stałego połączenia Uznamu i Wolina podkreślał, że zyskał już przekonanie niezbędności tej inwestycji nie tylko dla miasta ale i całego regionu. Podkreślał jednak, że najważniejszym ośrodkiem decyzyjnym w tej sprawie są władze regionu. I przekazywał głos marszałkowi Olgierdowi Geblewiczowi.

Dariusz Rosati i Olgierd Geblewicz zgodnie: Świnoujście zasługuje na tunel! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Obszerna dyskusja na ten temat toczyła się w kawiarni „Sonata” gdzie goście czekali na pytania mieszkańców. To tu marszałek województwa obiecał powołanie jeszcze w tym roku stałego zespołu, który przygotuje ostateczny projekt połączenia międzybrzegowego i rozpocznie jego realizację wdrażanie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 133, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 133

Gość • Piątek [04.04.2014, 18:09:33] • [IP: 80.245.186.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Polak Mały • Wtorek [01.04.2014, 23:07:27] • [IP: 88.156.234.***]

Mam dość obiecanek bez pokrycia PO „cudów „ „zadowolonych lekarzy” itd. Zadowoleni są ale złodzieje bo są bezkarni jak Miro Zbycho Rycho Sawicka ! ! ! CAŁA POLSKA SŁYSZAŁA niewinna dyspozycyjny sędzia Milewski od Amber Gold karany ale dyscyplinarnie … dr.G vel MENGELE który operację serca uzależniał od łapówki w natórzy to wedle was i Sędziego z SB to JUDYM ! a wszystkiemu winny POIS  DOBRZE ! Polacy to widzą a ja były wyborca PO 2005r. zagłosuje na Marka Gróbarczyka z PIS który w Świnoujściu chociaż do szkoły chodził dlatego że będąc ministrem gospodarki morskiej doprowadził z innymi politykami PIS do realizacji w Świnoujściu terminalu LNG dzięki któremu Świnoujście będzie miało co roku dziesiątki milionów zł z podatków za grunt (o ile PO nie zmienia tego ustawą) Warto przypomnieć w tym kontekście zabiegi PO a zwłaszcza Borusewicza który na zlecenie Tuska wszelkimi metodami starał się przenieść LNG do Gdańska. Dziś po Ruskiej agresji wiemy jak potrzebna była to decyzja PIS i kto miał rację w sprawie Gruzji. PANOWIE ROSATI, ŚLIWIŃSKI PAMIĘTAM TO , PAMIĘTAM KTO ZAWALIŁ TUNEL I NA ŻMURKIEWICZA ZWALAŁ WINĘ BY ZASŁONIĆ SWĄ NIEUDOLNOŚĆ I TO ŻE Z DZIAŁACZAMI PO Z Ś-CIA WŁĄCZNIE Z PANIĄ POSEŁ NIE LICZY SIĘ GAWŁOWSKI O TUSKU NIE WSPOMINAJĄC ! by przykryć fakt że IIIRP nie jest" ZIELONĄ WYSPĄ" a BAKRUTEM którego na tunel NIE STAĆ BO INWESTYCJE TROBI SIĘ W TRÓJMIEŚCIE ! ZA Te ŚWIŃSTWA MAM GŁOSOWAĆ POWTÓRNIE NA PO ? NA NIEMIECA TUSKA I PREZYDENTA LECZĄCEGO SIĘ NA NIEDOTLENIENIE MÓZGU ?? PANIE ROSATTI POZNALIŚMY WRACAJ PAN DOW WARSZAWY TAM SIĘ SPRZEDAWAJ RAZEM Z CÓRECZKĄ …

Gość • Wtorek [01.04.2014, 22:50:57] • [IP: 66.198.19.***]

Zycie jest krotkie, raz jeszcze

Gość • Wtorek [01.04.2014, 22:24:27] • [IP: 212.14.56.**]

Socjaliści zawsze przed wyborami obiecują... to nam dadzą, to zabiorą... a ja proszę, po prostu nie zabierajcie tego co moje! ponad 45%mojej pensji idzie na podatki, ok. 40% na przymusowe ubezpieczenia społeczne, a 15% dla mnie i mojej rodziny. Socjalista = złodziej.

Gość • Wtorek [01.04.2014, 11:15:51] • [IP: 79.184.95.**]

Panie Rosati oczywiście, że pójdziemy do wyborów. Tylko, że zagłosujemy na Ruch Narodowy :)

Gość • Wtorek [01.04.2014, 09:30:20] • [IP: 89.70.9.***]

Oooooo... Mamusia Jabłońska już córeczkę zaczęła wkręcać w POlitykę Nooooo... to przecież nikt nie powie że nepotyzm jest tylko rodzinna firma!! Brawo, nieważne gdzie i nieważne jak ale by było widać i żeby Julci twarz ludzie zapamiętali no to będą głosować Hi Hi Hi Polityka to bagno bez dna!!

Gość • Wtorek [01.04.2014, 08:22:48] • [IP: 80.245.178.**]

Ponoć (bo tak słyszałem i nie wiem ile w tym prawdy) w latach. ... chyba 60-tych był plan budowy mostu. ... były dwie propozycje jego wysokości i wybór miał zależeć od zaopiniowania władz wojskowych ale ponoć ktoś ze Szczecina a konkretnie z U Morskiego stwierdził, że most tutaj jest zbyteczny.

Gość • Wtorek [01.04.2014, 07:36:26] • [IP: 75.157.3.***]

ze tez nikt nie dal im po pyskach. ..proponuje REFERENDUM kta za przylaczeniem do Niemiec ? Bedzie Tunel i Kindergeld !!

Gość • Wtorek [01.04.2014, 07:32:20] • [IP: 37.47.160.**]

A stocznie odwiedził!?Tylko uśmiech i nic więcej!!

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 23:24:56] • [IP: 178.238.249.***]

Widzicie jak na początku łapy Śliwie latają?? Chyba ze zdenerwowania. Normalnie pajac!!

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 22:01:16] • [IP: 80.245.184.**]

Oooooo, Świnoujście zasługuje... a czym że to sobie zasłużyliśmy ? Niczym... Należy sie jak psu buda? Należy...

Malizna • Poniedziałek [31.03.2014, 21:13:13] • [IP: 80.245.191.***]

No, to jak znów wrócił temat tunelu, to można uznać kampanie wyborczą za rozpoczętą.

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 20:40:16] • [IP: 178.238.252.***]

tunelu nie będzie gdyż komandorzy bez gwiazdek pełniący role szypra na promie musieli by 3/4 życia spędzić na emeryturze.

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 20:36:07] • [IP: 80.245.188.***]

Zazdrość to przywara. Prawda 181.

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 20:28:13] • [IP: 83.25.89.**]

a dlaczego nie spotkał się ten Rosati ze stoczniowcami ?? Oni na 100% będą go popierac. Ma to jak w banku !! A uśmiech, jak by reklamował pastę do zębów. To też daję kasiorkę.

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 20:21:38] • [IP: 95.129.228.***]

w 2021 r jak Rząd RP da zgodę to Unia Europejska da pieniądze na budowę Tunelu w Świnoujsciu ale już z nowego budżetu U E chyba że nowy Rząd RP w 2016 r będzie finansował z własnego budżetu

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 19:46:10] • [IP: 80.245.181.***]

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 18:45:05] • [IP: 31.61.173.***] ha ha hi hi, chyba sam nie wierzysz w to co piszesz, bzdury na bzdurach. Uzdrowisko obsługuje 2x więcej ale Niemców.A stacja dializ niech sobie nie przypisuje nieswoich działań.

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 19:32:22] • [IP: 80.245.189.***]

durni przed wyborami szukają, tutaj nikt o zdrowych zmysłach na PIS już nie zagłosuje

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 18:45:05] • [IP: 31.61.173.***]

Śliwiński stację dializ zorganizował, to i TUNELOWI da radę. Wątpicie? Za Śliwińskiego uzdrowisko obsługije 2x więcej mieszkańców. Mało? No to działać nie marudzić. Kieruję to do Prezydenta i sld. Jestem za przyłączeniem miasta do Polski. Jestem za TUNELEM !!

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 18:37:28] • [IP: 83.25.42.***]

durni przed wyborami szukają , tutaj nikt o zdrowych zmysłach na PO już nie zagłosuje

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 18:21:40] • [IP: 62.69.253.***]

koń, który mówi...przepraszam konia ehhehehehe

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 18:20:17] • [IP: 62.69.203.***]

Przed wyborami to obiecaja wszystko- NAWET ZMIANE KLIMATU NA TROPIKALNY- precz - obywatele TEGO MIASTA mają wysoki wspołczynnik inteligencji- I MOWIĄ -STOP - podnieconym politykom- obiecanki cacanki a głupiemu radość

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 17:49:05] • [IP: 164.127.190.**]

co za perfidny prostak ten Rosati, potrzebuje tylko glosow, zenada

SB • Poniedziałek [31.03.2014, 17:44:22] • [IP: 80.245.189.***]

CO JEDEN TO NAM TUNEL ROBI ALE Z MÓZGU DO EURO KORYTA OTO IM CHODZI O NIC WIĘCEJ ZAGŁOSUJEMY ODPOWIEDNIO NIE MARTWCIE SIĘ OSZOŁOMY NIEDAWNO NIEJAKI LIBERADZKI KTÓRY POMÓGŁ ROZWALIĆ MATKĘ ODRĘ A TERAZ NASTĘPNY JEŻELI CHODZI O GŁOS TO DO KIOSKU I KUPCIE SE GŁOS SZCZECIŃSKI

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 17:34:54] • [IP: 46.76.53.**]

Śliwiński nie wie czy jest w po czy w sld.

Oglądasz 1-25 z 133
■ Poniedziałkowy wieczór. Nad miastem unosi się chmura dymu. Do naszej redakcji rozdzwaniają się telefony. Mieszkańcy zastanawiają się, co takiego wydarzyło się w Świnoujściu? Jeden z naszych Czytelników, mieszkający przy Placu Słowiańskim twierdzi, że gryzący dym dostał się do jego mieszkania. - Nie mogłem spać przez całą noc. Oczy mi łzawiły. Do dzisiaj mam czerwone oczy, jak u królika i boli mnie gardło. Mam podejrzenia, że nad miastem rozpylono jakiś gaz bojowy. Takie rzeczy robi się na poligonie! – opisuje zbulwersowany Czytelnik ■ Podziękowania dla świnoujskich policjantów za udowodnienie fikcyjnego zgłoszenia kradzieży samochodu. Dyrektor jednej z firm ubezpieczeniowych przesłał na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie podziękowania dla trzech świnoujskich policjantów, którzy prowadzili czynności służbowe w sprawie zgłoszenia kradzieży samochodu o wartości blisko 80.000 zł. Stróże prawa udowodnili zgłaszającemu zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie, składanie fałszywych zeznań oraz usiłowanie osiągnięcia korzyści majątkowej, udaremniając wyłudzenie odszkodowania ■ Kampania promująca rodzicielstwo zastępcze. Zapraszamy na piknik w muszli koncertowej ■ Smutny miś czeka na właściciela. W piątek, w sklepie Reserved została znaleziona zabawka. Teraz smutny miś czeka na swojego właściciela w sklepie, w dziale męskim ■ Znaleziono kluczyk do samochodu w Marinie Basenu Północnego 91 3219177 ■ Tajemnicza śmierć mieszkańca Świnoujścia w Holandii! 39 - latek miał podejrzane obrażenia ■ Uwaga! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem – w porywach do 90 km/h, który może wystąpić na obszarze województwa zachodniopomorskiego, w okresie od godz. 13.00 dnia 13 września do godziny 5.00 dnia 14 września 2017 roku ■ W poniedziałek około godziny 9 w okolicach ul. Malczewskiego zagubiono niemiecki dowód rejestracyjny. Dla uczciwego znalazcy przewidziana nagroda nr tel 503456905 ■ Niedziela: Na mieszkańców miasta padł blady strach. W biały dzień na ulicach grasował psychopata - zaatakowaną kobietę zabrało pogotowiie. Okazało się, że to... ■ Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w Świnoujściu. Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Informację potwierdził Radiu Szczecin rzecznik flotylli komandor Jacek Kwiatkowski ■ Świnoujski magistrat ma nowy samochód! To skoda fabia 1.0. Urząd Miasta w Świnoujściu wzbogacił się o nowy samochód. W tym roku miasto zakupiło osobową skodę fabię 1.0. Nowa skoda zastąpiła wysłużoną 14 - letnią skodę. Nowy samochód ma silnik benzynowy. Nowa skoda jest koloru szarego ■ Taki piesek szuka właściciela. Nasz Czytelnik przygarnął psa widocznego na zdjęciu i za pośrednictwem portalu iswinoujscie.pl chce odnaleźć jego właścicieli. Czworonóg błąkał się na terenie ogrodów działkowych Krzywa, teraz czeka na swojego pana ■ 5 września – to pierwszy dzień, gdy świnoujska młodzież zasiadła w szkolnych ławkach. To właśnie w tym dniu, jeden z naszych Czytelników natrafił przed szkołą przy ulicy Witosa na woreczek z białym proszkiem. Wszystko wskazuje na to, że w środku znajdują się narkotyki. Mieszkaniec przyszedł z tym do redakcji. – Znalazłem to na chodniku, na wprost drzwi - mówi ■ Pracownik budowy zasłabł w trakcie pracy! Mężczyznę reanimowano na strażackim wysięgniku. Niestety, pomimo ponad dwu godzinnej reanimacji 45 -letni mężczyzna zmarł ■ Powożąca próbowała uciec. Miasto zajęło konia. Podczas kontroli stanu zwierząt ciągnących świnoujskie bryczki, Straż Miejska zajęła konia, którego stan zdrowotny absolutnie nie zezwalał na pracę. Miał liczne otwarte rany, otarcia, połamane przednie kopyto, nie był w ogóle podkuty. Powożąca nie posiadała żadnych dokumentów konia ■ Otwarcie nowej szkoły na prawobrzeżu! Będzie kształciła przyszłych ślusarzy i operatorów obrabiarek ■ Gminny Program Rewitalizacji Gminy Miasto Świnoujście na lata 2017 - 2027 przyjęty! Po wielu miesiącach konsultacji, wycieczek studyjnych, spotkań z mieszkańcami, a wreszcie dyskusji radnych Rada Miasta jednogłośnie przyjęła projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu który określa działania rewitalizacyjne na terenie gminy miasta Świnoujście w ciągu najbliższych dziesięciu lat ■ Zaginęły dwa psie paszporty (UE PASS - niebieskie książeczki wyglądem zbliżone do zwierzęcych książeczek zdrowia)!!! Paszporty są wydane na terytorium Niemiec, wystawione na psy Kalle i Akiro. Znalazca proszony o kontakt z .......... lub Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu, ul Karsiborska 14, tel. 733-746-143 ■ Znaleziono telefon komórkowy marki LG około godziny 17 w okolicy MC Donalda. Zguba czeka do odbioru w kasie restauracji ■ Zaledwie dwa dni minęły od pożaru opuszczonego budynku przy starej promenadzie, a straż pożarna otrzymała kolejne wezwanie. W nocy z soboty na niedzielę Visus znów stanął w płomieniach. Tym razem ogień wybuchł w dwóch miejscach ■ Ratownicy medyczni potrzebowali pomocy! W budynku pogotowia zagnieździły się osy ■ Portfel, znaleziony wczoraj, jest już w rękach właścicielki ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■