POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [30.03.2014, 22:26:43] • Świnoujście

Dariusz Rosati i Olgierd Geblewicz zgodnie: Świnoujście zasługuje na tunel! Zobacz film!

Dariusz Rosati i Olgierd Geblewicz zgodnie: Świnoujście zasługuje na tunel! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Profesor Dariusz Rosati odwiedził w niedzielę Świnoujście. Zainteresowanym mieszkańcom dał szansę rozmowy o najważniejszych sprawach miasta i kraju. W czasie pobytu nad Świną, kandydatowi do Europarlamentu towarzyszył marszałek województwa Olgierd Geblewicz, zapowiedział, że w najbliższym czasie przystąpi do konkretnych działań związanych z przygotowaniem budowy tunelu pod Świną. W tym roku w Urzędzie Marszałkowskim ma działać stały zespół do opracowania planu i harmonogramu tej inwestycji. Były minister spraw zagranicznych, który z kolei zamierza wspierać tę inwestycje w Parlamencie Europejskim. Dariusz Rosatii w Świnoujściu zbierał podpisy pod listą poparcia kandydatów do Europarlamentu, reprezentujących PO. Wizyta obu polityków podzielona została na dwie części. Konferencja prasowa odbyła się w plenerze - na Placu Wolności. W drugiej części, mieszkańcy mieli szansę zadawania pytań i dyskusji z gośćmi w kawiarni „Sonata”.



Wizytę polityków Platformy Obywatelskiej koordynowała świnoujska organizacja partii. Zanim spotkali się z mieszkańcami, gościom zaproponowano spacer po deptaku w centrum miasta. Towarzyszyli im świnoujscy działacze PO. Rolę przewodnika wzięła na siebie radna Elżbieta Jabłońska.

Dariusz Rosati i Olgierd Geblewicz zgodnie: Świnoujście zasługuje na tunel! Zobacz film!

fot. Jurek Kłaput

Po krótkiej przechadzce, na gości czekała mównica, zainstalowana na środku Placu Wolności oraz pierwsze pytania od dziennikarzy. Dariusz Rosati nie krył, że do Świnoujścia przybywa z nadzieją na pozyskanie sympatii wyborców. W tegorocznych wyborach do Europarlamentu będzie starał się o mandat regionu Zachodniopomorskiego.

Dariusz Rosati i Olgierd Geblewicz zgodnie: Świnoujście zasługuje na tunel! Zobacz film!

fot. Jurek Kłaput

Rosati nie przyjechał składać obietnic typu: „zbuduję Wam tunel”. Jednak, za sprawą pytań mieszkańców i dziennikarzy, ta właśnie sprawa zdominowała rozmowy w Świnoujściu - ”Jestem po rozmowach w Ministerstwie Infrastruktury”- poinformował były minister spraw zagranicznych R.P.”Są pomysły jak miałoby wyglądać finansowanie budowy”- dodał. Zdaniem D. Rosatiego, oprócz podatków Polskiego LNG środki na tunel mają pochodzić także z Unii Europejskiej oraz nowoutworzonej instytucji pn. Polskie Inwestycje Rozwojowe, które zajmują się zapewnieniem finansowania długoterminowych projektów infrastrukturalnych.

Dariusz Rosati i Olgierd Geblewicz zgodnie: Świnoujście zasługuje na tunel! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Dziennikarze próbowali zbić gościa z pantałyku - „Jak się pan tu czuje jako spadochroniarz z Warszawy?” pytali –„Nigdy nie skakałem ze spadochronem”- usłyszeli w odpowiedzi. –„Nie chcę udawać tu, że jestem związany ze Szczecinem czy regionem”- dodał Rosati. „Jeżeli jednak zostanę wybrany zapewniam, że będę pracował na rzecz tego regionu przy wykorzystaniu całego mojego doświadczenia, wiedzy oraz kontaktów europejskich.”-zapewnił.

Dariusz Rosati i Olgierd Geblewicz zgodnie: Świnoujście zasługuje na tunel! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Dariusz Rosati wspomniał o cennych doświadczeniach jakie zdobył jako uczestnik świnoujskiego Baltic Business Forum. Odpowiadając na pytania dotyczące stałego połączenia Uznamu i Wolina podkreślał, że zyskał już przekonanie niezbędności tej inwestycji nie tylko dla miasta ale i całego regionu. Podkreślał jednak, że najważniejszym ośrodkiem decyzyjnym w tej sprawie są władze regionu. I przekazywał głos marszałkowi Olgierdowi Geblewiczowi.

Dariusz Rosati i Olgierd Geblewicz zgodnie: Świnoujście zasługuje na tunel! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Obszerna dyskusja na ten temat toczyła się w kawiarni „Sonata” gdzie goście czekali na pytania mieszkańców. To tu marszałek województwa obiecał powołanie jeszcze w tym roku stałego zespołu, który przygotuje ostateczny projekt połączenia międzybrzegowego i rozpocznie jego realizację wdrażanie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 133, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 133

Gość • Piątek [04.04.2014, 18:09:33] • [IP: 80.245.186.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Polak Mały • Wtorek [01.04.2014, 23:07:27] • [IP: 88.156.234.***]

Mam dość obiecanek bez pokrycia PO „cudów „ „zadowolonych lekarzy” itd. Zadowoleni są ale złodzieje bo są bezkarni jak Miro Zbycho Rycho Sawicka ! ! ! CAŁA POLSKA SŁYSZAŁA niewinna dyspozycyjny sędzia Milewski od Amber Gold karany ale dyscyplinarnie … dr.G vel MENGELE który operację serca uzależniał od łapówki w natórzy to wedle was i Sędziego z SB to JUDYM ! a wszystkiemu winny POIS  DOBRZE ! Polacy to widzą a ja były wyborca PO 2005r. zagłosuje na Marka Gróbarczyka z PIS który w Świnoujściu chociaż do szkoły chodził dlatego że będąc ministrem gospodarki morskiej doprowadził z innymi politykami PIS do realizacji w Świnoujściu terminalu LNG dzięki któremu Świnoujście będzie miało co roku dziesiątki milionów zł z podatków za grunt (o ile PO nie zmienia tego ustawą) Warto przypomnieć w tym kontekście zabiegi PO a zwłaszcza Borusewicza który na zlecenie Tuska wszelkimi metodami starał się przenieść LNG do Gdańska. Dziś po Ruskiej agresji wiemy jak potrzebna była to decyzja PIS i kto miał rację w sprawie Gruzji. PANOWIE ROSATI, ŚLIWIŃSKI PAMIĘTAM TO , PAMIĘTAM KTO ZAWALIŁ TUNEL I NA ŻMURKIEWICZA ZWALAŁ WINĘ BY ZASŁONIĆ SWĄ NIEUDOLNOŚĆ I TO ŻE Z DZIAŁACZAMI PO Z Ś-CIA WŁĄCZNIE Z PANIĄ POSEŁ NIE LICZY SIĘ GAWŁOWSKI O TUSKU NIE WSPOMINAJĄC ! by przykryć fakt że IIIRP nie jest" ZIELONĄ WYSPĄ" a BAKRUTEM którego na tunel NIE STAĆ BO INWESTYCJE TROBI SIĘ W TRÓJMIEŚCIE ! ZA Te ŚWIŃSTWA MAM GŁOSOWAĆ POWTÓRNIE NA PO ? NA NIEMIECA TUSKA I PREZYDENTA LECZĄCEGO SIĘ NA NIEDOTLENIENIE MÓZGU ?? PANIE ROSATTI POZNALIŚMY WRACAJ PAN DOW WARSZAWY TAM SIĘ SPRZEDAWAJ RAZEM Z CÓRECZKĄ …

Gość • Wtorek [01.04.2014, 22:50:57] • [IP: 66.198.19.***]

Zycie jest krotkie, raz jeszcze

Gość • Wtorek [01.04.2014, 22:24:27] • [IP: 212.14.56.**]

Socjaliści zawsze przed wyborami obiecują... to nam dadzą, to zabiorą... a ja proszę, po prostu nie zabierajcie tego co moje! ponad 45%mojej pensji idzie na podatki, ok. 40% na przymusowe ubezpieczenia społeczne, a 15% dla mnie i mojej rodziny. Socjalista = złodziej.

Gość • Wtorek [01.04.2014, 11:15:51] • [IP: 79.184.95.**]

Panie Rosati oczywiście, że pójdziemy do wyborów. Tylko, że zagłosujemy na Ruch Narodowy :)

Gość • Wtorek [01.04.2014, 09:30:20] • [IP: 89.70.9.***]

Oooooo... Mamusia Jabłońska już córeczkę zaczęła wkręcać w POlitykę Nooooo... to przecież nikt nie powie że nepotyzm jest tylko rodzinna firma!! Brawo, nieważne gdzie i nieważne jak ale by było widać i żeby Julci twarz ludzie zapamiętali no to będą głosować Hi Hi Hi Polityka to bagno bez dna!!

Gość • Wtorek [01.04.2014, 08:22:48] • [IP: 80.245.178.**]

Ponoć (bo tak słyszałem i nie wiem ile w tym prawdy) w latach. ... chyba 60-tych był plan budowy mostu. ... były dwie propozycje jego wysokości i wybór miał zależeć od zaopiniowania władz wojskowych ale ponoć ktoś ze Szczecina a konkretnie z U Morskiego stwierdził, że most tutaj jest zbyteczny.

Gość • Wtorek [01.04.2014, 07:36:26] • [IP: 75.157.3.***]

ze tez nikt nie dal im po pyskach. ..proponuje REFERENDUM kta za przylaczeniem do Niemiec ? Bedzie Tunel i Kindergeld !!

Gość • Wtorek [01.04.2014, 07:32:20] • [IP: 37.47.160.**]

A stocznie odwiedził!?Tylko uśmiech i nic więcej!!

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 23:24:56] • [IP: 178.238.249.***]

Widzicie jak na początku łapy Śliwie latają?? Chyba ze zdenerwowania. Normalnie pajac!!

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 22:01:16] • [IP: 80.245.184.**]

Oooooo, Świnoujście zasługuje... a czym że to sobie zasłużyliśmy ? Niczym... Należy sie jak psu buda? Należy...

Malizna • Poniedziałek [31.03.2014, 21:13:13] • [IP: 80.245.191.***]

No, to jak znów wrócił temat tunelu, to można uznać kampanie wyborczą za rozpoczętą.

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 20:40:16] • [IP: 178.238.252.***]

tunelu nie będzie gdyż komandorzy bez gwiazdek pełniący role szypra na promie musieli by 3/4 życia spędzić na emeryturze.

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 20:36:07] • [IP: 80.245.188.***]

Zazdrość to przywara. Prawda 181.

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 20:28:13] • [IP: 83.25.89.**]

a dlaczego nie spotkał się ten Rosati ze stoczniowcami ?? Oni na 100% będą go popierac. Ma to jak w banku !! A uśmiech, jak by reklamował pastę do zębów. To też daję kasiorkę.

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 20:21:38] • [IP: 95.129.228.***]

w 2021 r jak Rząd RP da zgodę to Unia Europejska da pieniądze na budowę Tunelu w Świnoujsciu ale już z nowego budżetu U E chyba że nowy Rząd RP w 2016 r będzie finansował z własnego budżetu

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 19:46:10] • [IP: 80.245.181.***]

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 18:45:05] • [IP: 31.61.173.***] ha ha hi hi, chyba sam nie wierzysz w to co piszesz, bzdury na bzdurach. Uzdrowisko obsługuje 2x więcej ale Niemców.A stacja dializ niech sobie nie przypisuje nieswoich działań.

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 19:32:22] • [IP: 80.245.189.***]

durni przed wyborami szukają, tutaj nikt o zdrowych zmysłach na PIS już nie zagłosuje

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 18:45:05] • [IP: 31.61.173.***]

Śliwiński stację dializ zorganizował, to i TUNELOWI da radę. Wątpicie? Za Śliwińskiego uzdrowisko obsługije 2x więcej mieszkańców. Mało? No to działać nie marudzić. Kieruję to do Prezydenta i sld. Jestem za przyłączeniem miasta do Polski. Jestem za TUNELEM !!

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 18:37:28] • [IP: 83.25.42.***]

durni przed wyborami szukają , tutaj nikt o zdrowych zmysłach na PO już nie zagłosuje

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 18:21:40] • [IP: 62.69.253.***]

koń, który mówi...przepraszam konia ehhehehehe

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 18:20:17] • [IP: 62.69.203.***]

Przed wyborami to obiecaja wszystko- NAWET ZMIANE KLIMATU NA TROPIKALNY- precz - obywatele TEGO MIASTA mają wysoki wspołczynnik inteligencji- I MOWIĄ -STOP - podnieconym politykom- obiecanki cacanki a głupiemu radość

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 17:49:05] • [IP: 164.127.190.**]

co za perfidny prostak ten Rosati, potrzebuje tylko glosow, zenada

SB • Poniedziałek [31.03.2014, 17:44:22] • [IP: 80.245.189.***]

CO JEDEN TO NAM TUNEL ROBI ALE Z MÓZGU DO EURO KORYTA OTO IM CHODZI O NIC WIĘCEJ ZAGŁOSUJEMY ODPOWIEDNIO NIE MARTWCIE SIĘ OSZOŁOMY NIEDAWNO NIEJAKI LIBERADZKI KTÓRY POMÓGŁ ROZWALIĆ MATKĘ ODRĘ A TERAZ NASTĘPNY JEŻELI CHODZI O GŁOS TO DO KIOSKU I KUPCIE SE GŁOS SZCZECIŃSKI

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 17:34:54] • [IP: 46.76.53.**]

Śliwiński nie wie czy jest w po czy w sld.

Oglądasz 1-25 z 133
■ 51- letni Niemiec postanowił za darmo napić się w agencji towarzyskiej w Świnoujściu. Mężczyzna zamówił kilka drinków, a następnie nie zapłacił rachunku. Za napoje wyskokowe miał do zapłaty prawie 500 złotych. 51- latek tłumaczył pracownikom domu, że nie ma przy sobie pieniędzy. Ci długo nie czekając wybrali się z nim do Niemiec, aby uregulować rachunek. Ostatecznie jednak okazało się, że 51- latek nadal nie ma za co zapłacić rachunku ■ Janusz Żmurkiewicz ujawnił, że wystartuje w wyborach ■ Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt z Warnowa zajmie się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt ■ 178 479 złotych to kwota jaką przeliczyły panie z banku WOŚP do końca pracy sztabu orkiestry w Świnoujściu. Ostateczna kwota może jeszcze zostać powiększona o pieniądze uzyskane z trwających aukcji allegro świnoujskiego sztabu ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Wyjątkowo atrakcyjna działka w Karsiborzu sprzedana! Cypel między Kanałem Piastowskim, a Zalewem był wystawiony za 3,2 miliony euro! Zobacz film! ■ Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji ■ Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry! Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świnoujski Sztab WOŚP zaprasza wszystkich do udziału w tym radosnym happeningu, który od ponad dekady stał się już tradycją świnoujskich finałów. Nieprzerwanie, od początku, iluminacją serca zajmuje się firma p. Śienkiewicz ■ W sytuacji zagrożenia życia i braku karetki w Świnoujściu do pacjentów przyjadą ambulansem niemieccy ratownicy medyczni. To efekt wspólnego polsko - niemieckiego projektu pod nazwą- Interreg Va "InGRiP - Zintegrowane transgraniczne ratownictwo medyczne w Pomeranii/Brandenburgii". Na jego podstawie przy braku polskiej karetki, pacjentowi z nagłym zatrzymaniem krążenia, czy zawałem serca z pomocą przyjedzie ambulans z Heringsdorfu lub Mellenthinu. W tej sprawie, 25 stycznia w Greifswaldzie odbędzie się specjalna konferencja prasowa ■ W najbliższy piątek. ZWiK będzie nieczynny. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Świnoujściu informuje, że w dniu 12. stycznia 2018 r (piątek) zakład będzie nieczynny (dzień ustawowo wolny za święto wypadające w sobotę). ■ Czytelnik: Drogowy armageddon na Markiewicza! Olbrzymie wyrwy w asfalcie powodują uszkodzenia opon i felg ■ Ruszył rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym! Wśród nich jest groźny przestępca ze Świnoujścia! ■ 12 - letni Tytus Brzeziński ze Świnoujścia wystąpił w telewizyjnym show dwójki „The Voice Kids”. 12- latek oczarował nie tylko publiczność, ale przede wszystkim jurorów programu. Na scenie zaśpiewał znany utwór - Uptown Funk, Marka Ronsona i Bruno Marsa. Jurorzy, muzycy Tomson i Baron oraz wokalista Dawid Kwiatkowski ani przez moment nie wątpili w talent młodego świnoujścianina. Ostatecznie jednak Tytus wybrał drużynę Tomsona i Barona ■ 18 - latka w piżamie i boso wyszła w nocy z ośrodka przy ulicy Słowackiego. Poszukiwania objęły całą dzielnicę nadmorską ■ Na dziesiątkach imprez, balach i prywatkach, powitaliśmy w Świnoujściu Nowy Rok. Mimo, że nie o takiej pogodzie marzyli uczestnicy miejskiego sylwestra na plaży, to nad morze przed północą ściągnęły prawdziwe tłumy mieszkańców. Nie zabrakło także gości; zimowych turystów, kuracjuszy oraz sporej grupy sąsiadów zza zachodniej granicy, którzy Nowy Rok postanowili powitać na świnoujskiej plaży i promenadzie ■ Nawet świetnie zorganizowana rozrywka może skończyć się nieszczęśliwym wypadkiem, kiedy nie znamy terenu i jesteśmy pochłonięci emocjami. Uczestnik gry Lasertag wpadł do głębokiej na 3 metry piwnicy w porosyjskiej bazie na Mulniku ■ Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech mężczyzn, którzy przewozili papierosy bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru wynosi niemal 200.000 zł. ■ Unieważniono przetarg na tunel w Świnoujściu. Jak grom z nieba spadła na nas wiadomość o tym, że unieważniono przetarg na budowę tunelu w Świnoujściu. Okazuje się że Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołania dwóch konsorcjów ws. wyników przetargu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. O sprawie poinformował portal budownictwo.wnp.pl ■ Dzięki specjalnemu zaproszeniu wicemarszałka Sejmu, Joachima Brudzińskiego w czwartek, uczniowie oraz dyrekcja Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu mieli okazję odwiedzić Sejm ■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■