POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [30.03.2014, 22:26:43] • Świnoujście

Dariusz Rosati i Olgierd Geblewicz zgodnie: Świnoujście zasługuje na tunel! Zobacz film!

Dariusz Rosati i Olgierd Geblewicz zgodnie: Świnoujście zasługuje na tunel! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Profesor Dariusz Rosati odwiedził w niedzielę Świnoujście. Zainteresowanym mieszkańcom dał szansę rozmowy o najważniejszych sprawach miasta i kraju. W czasie pobytu nad Świną, kandydatowi do Europarlamentu towarzyszył marszałek województwa Olgierd Geblewicz, zapowiedział, że w najbliższym czasie przystąpi do konkretnych działań związanych z przygotowaniem budowy tunelu pod Świną. W tym roku w Urzędzie Marszałkowskim ma działać stały zespół do opracowania planu i harmonogramu tej inwestycji. Były minister spraw zagranicznych, który z kolei zamierza wspierać tę inwestycje w Parlamencie Europejskim. Dariusz Rosatii w Świnoujściu zbierał podpisy pod listą poparcia kandydatów do Europarlamentu, reprezentujących PO. Wizyta obu polityków podzielona została na dwie części. Konferencja prasowa odbyła się w plenerze - na Placu Wolności. W drugiej części, mieszkańcy mieli szansę zadawania pytań i dyskusji z gośćmi w kawiarni „Sonata”.



Wizytę polityków Platformy Obywatelskiej koordynowała świnoujska organizacja partii. Zanim spotkali się z mieszkańcami, gościom zaproponowano spacer po deptaku w centrum miasta. Towarzyszyli im świnoujscy działacze PO. Rolę przewodnika wzięła na siebie radna Elżbieta Jabłońska.

Dariusz Rosati i Olgierd Geblewicz zgodnie: Świnoujście zasługuje na tunel! Zobacz film!

fot. Jurek Kłaput

Po krótkiej przechadzce, na gości czekała mównica, zainstalowana na środku Placu Wolności oraz pierwsze pytania od dziennikarzy. Dariusz Rosati nie krył, że do Świnoujścia przybywa z nadzieją na pozyskanie sympatii wyborców. W tegorocznych wyborach do Europarlamentu będzie starał się o mandat regionu Zachodniopomorskiego.

Dariusz Rosati i Olgierd Geblewicz zgodnie: Świnoujście zasługuje na tunel! Zobacz film!

fot. Jurek Kłaput

Rosati nie przyjechał składać obietnic typu: „zbuduję Wam tunel”. Jednak, za sprawą pytań mieszkańców i dziennikarzy, ta właśnie sprawa zdominowała rozmowy w Świnoujściu - ”Jestem po rozmowach w Ministerstwie Infrastruktury”- poinformował były minister spraw zagranicznych R.P.”Są pomysły jak miałoby wyglądać finansowanie budowy”- dodał. Zdaniem D. Rosatiego, oprócz podatków Polskiego LNG środki na tunel mają pochodzić także z Unii Europejskiej oraz nowoutworzonej instytucji pn. Polskie Inwestycje Rozwojowe, które zajmują się zapewnieniem finansowania długoterminowych projektów infrastrukturalnych.

Dariusz Rosati i Olgierd Geblewicz zgodnie: Świnoujście zasługuje na tunel! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Dziennikarze próbowali zbić gościa z pantałyku - „Jak się pan tu czuje jako spadochroniarz z Warszawy?” pytali –„Nigdy nie skakałem ze spadochronem”- usłyszeli w odpowiedzi. –„Nie chcę udawać tu, że jestem związany ze Szczecinem czy regionem”- dodał Rosati. „Jeżeli jednak zostanę wybrany zapewniam, że będę pracował na rzecz tego regionu przy wykorzystaniu całego mojego doświadczenia, wiedzy oraz kontaktów europejskich.”-zapewnił.

Dariusz Rosati i Olgierd Geblewicz zgodnie: Świnoujście zasługuje na tunel! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Dariusz Rosati wspomniał o cennych doświadczeniach jakie zdobył jako uczestnik świnoujskiego Baltic Business Forum. Odpowiadając na pytania dotyczące stałego połączenia Uznamu i Wolina podkreślał, że zyskał już przekonanie niezbędności tej inwestycji nie tylko dla miasta ale i całego regionu. Podkreślał jednak, że najważniejszym ośrodkiem decyzyjnym w tej sprawie są władze regionu. I przekazywał głos marszałkowi Olgierdowi Geblewiczowi.

Dariusz Rosati i Olgierd Geblewicz zgodnie: Świnoujście zasługuje na tunel! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Obszerna dyskusja na ten temat toczyła się w kawiarni „Sonata” gdzie goście czekali na pytania mieszkańców. To tu marszałek województwa obiecał powołanie jeszcze w tym roku stałego zespołu, który przygotuje ostateczny projekt połączenia międzybrzegowego i rozpocznie jego realizację wdrażanie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 133, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 133

Gość • Piątek [04.04.2014, 18:09:33] • [IP: 80.245.186.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Polak Mały • Wtorek [01.04.2014, 23:07:27] • [IP: 88.156.234.***]

Mam dość obiecanek bez pokrycia PO „cudów „ „zadowolonych lekarzy” itd. Zadowoleni są ale złodzieje bo są bezkarni jak Miro Zbycho Rycho Sawicka ! ! ! CAŁA POLSKA SŁYSZAŁA niewinna dyspozycyjny sędzia Milewski od Amber Gold karany ale dyscyplinarnie … dr.G vel MENGELE który operację serca uzależniał od łapówki w natórzy to wedle was i Sędziego z SB to JUDYM ! a wszystkiemu winny POIS  DOBRZE ! Polacy to widzą a ja były wyborca PO 2005r. zagłosuje na Marka Gróbarczyka z PIS który w Świnoujściu chociaż do szkoły chodził dlatego że będąc ministrem gospodarki morskiej doprowadził z innymi politykami PIS do realizacji w Świnoujściu terminalu LNG dzięki któremu Świnoujście będzie miało co roku dziesiątki milionów zł z podatków za grunt (o ile PO nie zmienia tego ustawą) Warto przypomnieć w tym kontekście zabiegi PO a zwłaszcza Borusewicza który na zlecenie Tuska wszelkimi metodami starał się przenieść LNG do Gdańska. Dziś po Ruskiej agresji wiemy jak potrzebna była to decyzja PIS i kto miał rację w sprawie Gruzji. PANOWIE ROSATI, ŚLIWIŃSKI PAMIĘTAM TO , PAMIĘTAM KTO ZAWALIŁ TUNEL I NA ŻMURKIEWICZA ZWALAŁ WINĘ BY ZASŁONIĆ SWĄ NIEUDOLNOŚĆ I TO ŻE Z DZIAŁACZAMI PO Z Ś-CIA WŁĄCZNIE Z PANIĄ POSEŁ NIE LICZY SIĘ GAWŁOWSKI O TUSKU NIE WSPOMINAJĄC ! by przykryć fakt że IIIRP nie jest" ZIELONĄ WYSPĄ" a BAKRUTEM którego na tunel NIE STAĆ BO INWESTYCJE TROBI SIĘ W TRÓJMIEŚCIE ! ZA Te ŚWIŃSTWA MAM GŁOSOWAĆ POWTÓRNIE NA PO ? NA NIEMIECA TUSKA I PREZYDENTA LECZĄCEGO SIĘ NA NIEDOTLENIENIE MÓZGU ?? PANIE ROSATTI POZNALIŚMY WRACAJ PAN DOW WARSZAWY TAM SIĘ SPRZEDAWAJ RAZEM Z CÓRECZKĄ …

Gość • Wtorek [01.04.2014, 22:50:57] • [IP: 66.198.19.***]

Zycie jest krotkie, raz jeszcze

Gość • Wtorek [01.04.2014, 22:24:27] • [IP: 212.14.56.**]

Socjaliści zawsze przed wyborami obiecują... to nam dadzą, to zabiorą... a ja proszę, po prostu nie zabierajcie tego co moje! ponad 45%mojej pensji idzie na podatki, ok. 40% na przymusowe ubezpieczenia społeczne, a 15% dla mnie i mojej rodziny. Socjalista = złodziej.

Gość • Wtorek [01.04.2014, 11:15:51] • [IP: 79.184.95.**]

Panie Rosati oczywiście, że pójdziemy do wyborów. Tylko, że zagłosujemy na Ruch Narodowy :)

Gość • Wtorek [01.04.2014, 09:30:20] • [IP: 89.70.9.***]

Oooooo... Mamusia Jabłońska już córeczkę zaczęła wkręcać w POlitykę Nooooo... to przecież nikt nie powie że nepotyzm jest tylko rodzinna firma!! Brawo, nieważne gdzie i nieważne jak ale by było widać i żeby Julci twarz ludzie zapamiętali no to będą głosować Hi Hi Hi Polityka to bagno bez dna!!

Gość • Wtorek [01.04.2014, 08:22:48] • [IP: 80.245.178.**]

Ponoć (bo tak słyszałem i nie wiem ile w tym prawdy) w latach. ... chyba 60-tych był plan budowy mostu. ... były dwie propozycje jego wysokości i wybór miał zależeć od zaopiniowania władz wojskowych ale ponoć ktoś ze Szczecina a konkretnie z U Morskiego stwierdził, że most tutaj jest zbyteczny.

Gość • Wtorek [01.04.2014, 07:36:26] • [IP: 75.157.3.***]

ze tez nikt nie dal im po pyskach. ..proponuje REFERENDUM kta za przylaczeniem do Niemiec ? Bedzie Tunel i Kindergeld !!

Gość • Wtorek [01.04.2014, 07:32:20] • [IP: 37.47.160.**]

A stocznie odwiedził!?Tylko uśmiech i nic więcej!!

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 23:24:56] • [IP: 178.238.249.***]

Widzicie jak na początku łapy Śliwie latają?? Chyba ze zdenerwowania. Normalnie pajac!!

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 22:01:16] • [IP: 80.245.184.**]

Oooooo, Świnoujście zasługuje... a czym że to sobie zasłużyliśmy ? Niczym... Należy sie jak psu buda? Należy...

Malizna • Poniedziałek [31.03.2014, 21:13:13] • [IP: 80.245.191.***]

No, to jak znów wrócił temat tunelu, to można uznać kampanie wyborczą za rozpoczętą.

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 20:40:16] • [IP: 178.238.252.***]

tunelu nie będzie gdyż komandorzy bez gwiazdek pełniący role szypra na promie musieli by 3/4 życia spędzić na emeryturze.

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 20:36:07] • [IP: 80.245.188.***]

Zazdrość to przywara. Prawda 181.

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 20:28:13] • [IP: 83.25.89.**]

a dlaczego nie spotkał się ten Rosati ze stoczniowcami ?? Oni na 100% będą go popierac. Ma to jak w banku !! A uśmiech, jak by reklamował pastę do zębów. To też daję kasiorkę.

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 20:21:38] • [IP: 95.129.228.***]

w 2021 r jak Rząd RP da zgodę to Unia Europejska da pieniądze na budowę Tunelu w Świnoujsciu ale już z nowego budżetu U E chyba że nowy Rząd RP w 2016 r będzie finansował z własnego budżetu

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 19:46:10] • [IP: 80.245.181.***]

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 18:45:05] • [IP: 31.61.173.***] ha ha hi hi, chyba sam nie wierzysz w to co piszesz, bzdury na bzdurach. Uzdrowisko obsługuje 2x więcej ale Niemców.A stacja dializ niech sobie nie przypisuje nieswoich działań.

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 19:32:22] • [IP: 80.245.189.***]

durni przed wyborami szukają, tutaj nikt o zdrowych zmysłach na PIS już nie zagłosuje

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 18:45:05] • [IP: 31.61.173.***]

Śliwiński stację dializ zorganizował, to i TUNELOWI da radę. Wątpicie? Za Śliwińskiego uzdrowisko obsługije 2x więcej mieszkańców. Mało? No to działać nie marudzić. Kieruję to do Prezydenta i sld. Jestem za przyłączeniem miasta do Polski. Jestem za TUNELEM !!

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 18:37:28] • [IP: 83.25.42.***]

durni przed wyborami szukają , tutaj nikt o zdrowych zmysłach na PO już nie zagłosuje

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 18:21:40] • [IP: 62.69.253.***]

koń, który mówi...przepraszam konia ehhehehehe

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 18:20:17] • [IP: 62.69.203.***]

Przed wyborami to obiecaja wszystko- NAWET ZMIANE KLIMATU NA TROPIKALNY- precz - obywatele TEGO MIASTA mają wysoki wspołczynnik inteligencji- I MOWIĄ -STOP - podnieconym politykom- obiecanki cacanki a głupiemu radość

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 17:49:05] • [IP: 164.127.190.**]

co za perfidny prostak ten Rosati, potrzebuje tylko glosow, zenada

SB • Poniedziałek [31.03.2014, 17:44:22] • [IP: 80.245.189.***]

CO JEDEN TO NAM TUNEL ROBI ALE Z MÓZGU DO EURO KORYTA OTO IM CHODZI O NIC WIĘCEJ ZAGŁOSUJEMY ODPOWIEDNIO NIE MARTWCIE SIĘ OSZOŁOMY NIEDAWNO NIEJAKI LIBERADZKI KTÓRY POMÓGŁ ROZWALIĆ MATKĘ ODRĘ A TERAZ NASTĘPNY JEŻELI CHODZI O GŁOS TO DO KIOSKU I KUPCIE SE GŁOS SZCZECIŃSKI

Gość • Poniedziałek [31.03.2014, 17:34:54] • [IP: 46.76.53.**]

Śliwiński nie wie czy jest w po czy w sld.

Oglądasz 1-25 z 133
■ W środę 17 kwietnia przeprowadzona zostanie przez Klub Biegacza Jogging X edycja Półmaratonu w Worku. Zapisy od 16.00, start o 17.00 na szczycie Góry Słowiańskiej (w przedłużeniu ul. Rycerskiej za strzelnicą). Trasa wiedzie wzgórzami do okolic Jeziora Wolgastsee i z powrotem—4 pętle, każda po 5.275m, czyli łącznie 21,1km. Do zdobycia medale i liczne nagrody rzeczowe. Ze względu na dużą trudność (cross o charakterze półgórskim), bieg ten zalecany jest tylko dla biegaczy „zaprawionych” ■
■ Ruszyły zapisy na 40 Maraton Świnoujście – Wolgast, 29 Półmaraton Wolgast oraz 4 Sztafetę Świnoujście – Wolgast ■ Niedziela Palmowa – to początek Wielkiego Tygodnia Postawiona w oknie domu chroni podobno przed uderzeniem pioruna. Rolnicy mieszali ją z ziarnem do zasiewu aby zapewnić sobie dobre plony, mamy dodawały dzieciom do śniadania aby te cieszyły się dobrym zdrowiem, zasuszona, czuwa nad szczęściem rodzin przez cały rok. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dziś zostanie poświęcona. Palma wielkanocna nie jest jednak przedmiotem jakiegoś dziwnego kultu sama z siebie. Zasłużyła sobie na to gdy znalazła się pod stopami Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy ■ Wielkanocne klimaty na Placu Wolności. Jechały do nas 800 kilometrów! To pierwszy taki jarmark wielkanocny w Świnoujściu. Zaproszenie do zaprezentowania swoich wyrobów nad morzem przyjęli twórcy z Krasnegostawu i okolic, miejscowości położonych między Lublinem, a Chełmie Lubelskim kilkadziesiąt kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Grupę wystawców zorganizowała Luba Rakiewicz, dyrektor Artystycznego Stowarzyszenia Kosiw, która z dumą pokazuje ilustrowane publikacje o twórczości mieszkańców swoich rodzinnych stron ■ Strajk w oświacie. Informacja na godzinę 10.00 czwartek 11 kwietnia 2019. - ogółem strajkujących nauczycieli 253, w tym 28 w przedszkolach i 225 w szkołach - 401 dzieci/uczniów (bez gimnazjalistów, którzy przystąpili do egzaminów) będących pod opieką, w tym 338 w przedszkolach (razem z przedszkolem nr 10, w którym nauczyciele nie strajkują) i 63 w szkołach ■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych ■ Mieszkańcy Świnoujścia, którzy na co dzień zaopatrują się w pieczywo z piekarni przy ul. Monte Cassino czekała w sobotę rano niemiła niespodzianka. Ani w sklepie firmowym ani w żadnym innym na mieście nie dotarło zaopatrzenie od tego wytwórcy. Przyczyną była poważna awaria instalacji w piekarni. Tuż po północy pojawiły się tam wozy Straży Pożarnej i Pogotowie Ratunkowe. Ewakuowano pracowników firmy i mieszkańców posesji ■ Od 4 kwietnia. „Bielik” z Warszowa o 7.35. W związku z prośbami rodziców uczniów, Żegluga Świnoujska informuje, że od jutra, tj. czwartek 4 kwietnia 2019 r., na przeprawie promowej „Warszów”, prom z prawobrzeża (Warszów) będzie odbijał o godzinie 7.35, a nie o 7.40. Pozostałe godziny pozostają bez zmian ■ Odpowiedź na zarzuty jest już w Komisji Europejskiej ■ Spektakularne policyjne zatrzymanie samochodu na ulicy Daszyńskiego. Przeszukano auto, sprawdzano kierowcę i pasażerów. O co poszło? Policja milczy o przyczynach tej niedzielnej akcji ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie poparcia środowiska nauczycielskiego ■ Zastępca prezydenta Paweł Sujka: "Po referendach, które odbywały się w Świnoujściu mogę powiedzieć, że praktycznie wszystkie placówki edukacyjne w mieście deklarują przystąpienie do strajku ■ Jeśli dojdzie do strajku nauczycieli to także dzieci w przedszkolach pozbawione zostana opieki ■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■