Sonda
Czy to dobrze, 瞠 Ma貪orzata Szmajda przestanie kierowa 鈍inoujskim szpitalem?
tak
nie
nie mam zdania
POGODA

Reklama

Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Pi徠ek [14.12.2007, 01:53:09] • 安inouj軼ie

Wolniej, ale ciekawiej do 安inouj軼ia przez Niemcy

Wolniej, ale ciekawiej do 安inouj軼ia przez Niemcy

fot. S豉womir Ryfczy雟ki

21 grudnia to rewolucja komunikacyjna w 安inouj軼iu. Obydwa przej軼ia graniczne, kt鏎e do tej pory by造 zamkni皻e dla ruchu samochodowego zostan otwarte. Umo磧iwi to m.in. pokonanie trasy Szczecin- 安inouj軼ie po stronie niemieckiej.

Niew徠pliw zalet jest to, 瞠 nie trzeba korzysta z przeprawy promowej. Jad帷 przez Niemcy do 安inouj軼ia wje盥瘸my na wysp Uznam mostem. Zalet jest te wi瘯sza kultura jazdy kierowc闚. Ponadto w przerwie mo積a zatrzyma si na zakupy. I tu w zasadzie zalety si ko鎍z - trasa jest o oko這 30 kilometr闚 d逝窺za, naliczyli鄉y 20 miejscowo軼i, w kt鏎ych trzeba zwolni do 50 kilometr闚 na godzin, s kamery, kt鏎e rejestruj przekraczaj帷ych pr璠ko軼i. Ponadto w 6 miejscach natrafili鄉y na 鈍iat豉, a w 4 na przejazdy kolejowe. Poza tym nie ma poboczy, a wzd逝 wielu dr鏬 rosn drzewa. Ruch jest umiarkowany, ale jad帷 zgodnie z przepisami na pokonanie ca貫j trasy z centrum Szczecina do granicy w 安inouj軼iu trzeba przeznaczy co najmniej 2 godziny, czyli oko這 p馧 godziny d逝瞠j ni jad帷 krajow tr鎩k. Wyprzedzanie tir闚, a nawet traktor闚, kt鏎e te tu si zdarzaj jest trudne. Prawdziwy horror jednak jest tu w sezonie letnim, poniewa droga ta prowadzi do miejscowo軼i uzdrowiskowych. Burmistrz Heringsdorfu Klaus Kottwittenborg m闚i, 瞠 wszelkie problemy po prostu wyjd w praktyce.

"My jeste鄉y dobrej my郵i, dobrze nastawieni na 21 grudnia. Mamy dobre kontakty z miastem 安inouj軼ie i jestem pewien, 瞠 razem uda nam si rozwi您a problemy".

Podsumowuj帷 tras t mo積a poleci bardziej tym, kt鏎zy chc zrobi zakupy po stronie niemieckiej, ni tym, kt鏎zy si spiesz, chyba, 瞠 na przeprawach promowych panuj bardzo du瞠 kolejki. A na koniec jeszcze jedna wa積a zaleta - ca造 czas mo積a odbiera Radio Szczecin.


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udost瘼nij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj si z regulaminem.

 
Zauwa篡貫 b陰d lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Ogl康asz 1-20 z 20

Go嗆 • Niedziela [16.12.2007, 02:06:33] • [IP: 87.49.71.***]

Nowe miejscowy do blantowania;) chociaz to dobre

Go嗆 • Sobota [15.12.2007, 17:22:20] • [IP: 83.21.13.***]

A radio maryja mo積a odbiera?

xxx • Sobota [15.12.2007, 12:53:52] • [IP: 80.245.176.***]

PATOLOGIA !!

Go嗆_G • Pi徠ek [14.12.2007, 19:25:53] • [IP: 83.21.38.***]

HEHE! Zapraszam wszystkich 22.12 Po obiadku na wspulne zwiedzanie autkiem, tych s造nnych nemieckich dr鏬 :P ps. czym wiecej autek tym lepiej :D

Go嗆 • Pi徠ek [14.12.2007, 19:15:58] • [IP: 88.156.232.***]

20.12.2007 spot na shellu o godz. 23;30 i ruszamy furami na niemcy!!

Jarson • Pi徠ek [14.12.2007, 18:09:26] • [IP: 80.245.176.***]

w ko鎍u Swinouj軼ie nie b璠zie" "gettem"

Go嗆 • Pi徠ek [14.12.2007, 17:26:31] • [IP: 80.245.179.***]

21 uciekamy ze 鈍inouj軼ia ;]

Go嗆 • Pi徠ek [14.12.2007, 17:04:22] • [IP: 80.245.187.***]

gdzie go軼iu masz 20km ze 安inouj軼ia do autopstrady A20? Puknij si w ten pusty 貫b. to jest 67km po tych pipiduwach niemieckich i nie wprowadzaj ludzi w b陰d. Trasa ze 安inouj軼ia do Szczecina przez Niemcy to chyba najgorsze wyj軼ie z mo磧iwych.

Go嗆 • Pi徠ek [14.12.2007, 16:59:19] • [IP: 217.97.199.*]

Redaktor m闚i, 瞠 jedzie si p馧 godziny d逝瞠j ale nie wzi掖 pod uwag czasu oczekiwania na prom.Trzeba prze獞iczy a administrator stronki mo瞠 dalej monitorowa w r騜nych porach roku jak to si uk豉da.Mo瞠 zrobi sta陰 rubryk, gdzie mo積a wpisywa swoje do鈍iadczenia, no to i poczytno嗆 stronki jeszcze wzro郾ie.

Go嗆 • Pi徠ek [14.12.2007, 15:49:28] • [IP: 88.156.232.***]

No to niezle nakreciliscie km a wystarczy wyskoczyc na 20(autostrada jakies 20 km od s-cia) i dalej wpadamy na autostrade berlin-kolbaskowo, od wiazdu na 20 mozemy jechac 130 i wiecej

Go嗆 • Pi徠ek [14.12.2007, 15:30:53] • [IP: 80.245.181.***]

Niemcy zobacz i us造sz co znaczy Polski Fiat 126p ;D hehe

Jim • Pi徠ek [14.12.2007, 15:24:58] • [IP: 80.245.176.***]

Ciekawiej? a co w tym ciekawego?

Pikaczu • Pi徠ek [14.12.2007, 11:21:17] • [IP: 217.97.193.***]

Zapewne niemiecka nak豉dka asfaltowa d逝zej b璠zie s逝zy豉 i bedzie estetyczna ni nowy polski odcinek na mokradle

Go嗆 • Pi徠ek [14.12.2007, 11:08:35] • [IP: 80.245.181.***]

Jad帷 do Szczecina przez Niemcy wybieramy gorsza i d逝窺z drog, a w dodatku mandat mo瞠my zap豉ci w Euro ;)

Go軼iu • Pi徠ek [14.12.2007, 10:36:27] • [IP: 80.245.176.**]

Drog zrobi jak wi瘯rzo嗆 inwestycji w Swinoujsciu b璠zie niemieckich inwestor闚. NIEMCOM WOLNO NAM NIE ! Tak by這 jest i b璠zie.

Go嗆 • Pi徠ek [14.12.2007, 09:30:00] • [IP: 80.245.176.***]

Tam nie poszalejesz. 5 km/god. to maksymalnie mo瞠sz przekroczy pr皻ko嗆. My to trzeci 鈍iat dla nich. Droge do granicy wyremontowali za marne pieni康ze, nak豉daj帷 now asfaltow nak豉dke. U nas wydali miliony. Zrobili 磧e i tylko po這we. Kiedy zrobi ca這嗆. To zaka造 ci urz璠nicyyyyy.Droga z przeszkodami. Po otwarciu granice b璠 blokady, zamkni璚ia.B璠zie remont przy granicy. Co odpowiedzialni urz璠nic maj w g這wach, to trudno powiedzie. Du瘸 niewiadoma? Szykuj si wymiany kadr.Ja takich...nie chc.

Go軼iu • Pi徠ek [14.12.2007, 09:26:11] • [IP: 80.245.176.**]

Jak wyczytalismy w sezonie letnim b璠 korki wi璚 za du穎 samochod闚 si nie napakuje.

Go嗆 • Pi徠ek [14.12.2007, 09:12:11] • [IP: 88.156.233.***]

i bez przeprawy a to oznacza spokuj

Go嗆 • Pi徠ek [14.12.2007, 08:14:26] • [IP: 194.29.137.**]

Rynio, jak zwykle od rzeczy.

ryynio • Pi徠ek [14.12.2007, 02:20:46] • [IP: 83.249.80.***]

czy niemcy wysylaja mandaty do Polski? watpie... mozliwe ze przy kt鏎yms nastepnych odwiedzin i przypadkowej kontroli drogowej wyjdzie im w komputerze... niech sie martwia wlasciciele budek z lodami i smazonymi rybkami na promenadzie...wiekszosc bedzie pracowac w niemieckich kurortach zamiast w swinoujsciu

Ogl康asz 1-20 z 20
■ W sobot pobity d逝go czeka na pomoc. Karetki od 安inouj軼ia a do Kamienia Pomorskiego by造 zaj皻e! Brutalnie pobili i zostawili p馧nagiego. Potrzebuj帷y czeka na karetk oko這 40 minut! Ambulans przyjecha a spod Gryfic. ■ Pi趾arze MKS Flota zremisowali w sobot w wyjazdowym spotkaniu z Widzewem 鏚 1:1 ■ W czwartek 18.09 zgubiono telefon Sony Xperia Z (czarny w niebieskiej oprawce). Dla uczciwego znalazcy przewidziana jest wysoka nagroda. Kontakt: 601774647. ■ Przemek Modrzy雟ki ze 安inouj軼ia w parze z Joann Orlea雟k przeszli pomy郵nie kolejny etap programu "Taniec z Gwiazdami" i walczy b璠 nadal o kryszta這w kul-g這wn nagrod najwi瘯szego tanecznego show Telewizji Polsat. ■ Ankieta PO dotycz帷a potrzeb i poziomu 篡cia mieszka鎍闚 安inouj軼ia Oko這 tysi帷a ankiet przygotowali cz這nkowie Platformy Obywatelskiej ze 安inouj軼ia, b璠ziemy w nich pyta mieszka鎍闚 miasta o najwa積iejsze potrzeby spo貫czno軼i lokalnej, kierunki rozw鎩 gminy czy poziom 篡cia 鈍inouj軼ian. ■ W 鈔od znaleziono aparat marki canon s80, czarno srebrny. W豉軼iciel proszony jest o kontakt na nr tel. 693776343. ■ Dzi, w 鈔od, 17 wrze郾ia, w godz. 10:00 - 18:00, b璠zie mo積a bezp豉tnie zwiedzi latarni morsk w 安inouj軼iu. Okazj s Europejskie Dni Dziedzictwa, organizowane przez Biuro dokumentacji Zabytk闚 w Szczecinie. ■ Plaga komar闚 na prawobrze簑. Karelus: to nie nasze owady ■ Tysi帷e g這s闚 wp造n窸o na projekty do bud瞠tu obywatelskiego! Liczenie wci捫 trwa. -m闚i Robert Karelus rzecznik prezydenta miasta. - St康 te ich weryfikacja mo瞠 potrwa d逝瞠j, ni pierwotnie zak豉dano. ■ Niedawno naszego Czytelnika oburzy widok stoj帷ych w pe軟ym s這鎍u koni, gdy doro磬arze wypoczywali pod drzewem w cieniu. Miasto planuje szkolenia dotycz帷e zasad utrzymania koni, w豉軼iwego ich podkuwania i zak豉dania uprz篹y. ■ W sobotnim meczu I ligi Flota 安inouj軼ie pokona豉 Ark Gdynia 2:0 ■ Znaleziono kluczyki do samochodu oraz do domu. Do odebrania s na barze statku Roza Weneda. ■