Sonda
Czy na Warszowie powinien powsta komisariat?
- tak, to jedyne sensowne rozwi您anie, by mieszka鎍y czuli si bezpiecznie
- tak, ale je郵i to niemo磧iwe, to konieczne s cz瘰tsze patrole policji
- nie, jest bezpiecznie
- trudno powiedzie
POGODA

Reklama

Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Pi徠ek [14.12.2007, 01:53:09] • 安inouj軼ie

Wolniej, ale ciekawiej do 安inouj軼ia przez Niemcy

Wolniej, ale ciekawiej do 安inouj軼ia przez Niemcy

fot. S豉womir Ryfczy雟ki

21 grudnia to rewolucja komunikacyjna w 安inouj軼iu. Obydwa przej軼ia graniczne, kt鏎e do tej pory by造 zamkni皻e dla ruchu samochodowego zostan otwarte. Umo磧iwi to m.in. pokonanie trasy Szczecin- 安inouj軼ie po stronie niemieckiej.

Niew徠pliw zalet jest to, 瞠 nie trzeba korzysta z przeprawy promowej. Jad帷 przez Niemcy do 安inouj軼ia wje盥瘸my na wysp Uznam mostem. Zalet jest te wi瘯sza kultura jazdy kierowc闚. Ponadto w przerwie mo積a zatrzyma si na zakupy. I tu w zasadzie zalety si ko鎍z - trasa jest o oko這 30 kilometr闚 d逝窺za, naliczyli鄉y 20 miejscowo軼i, w kt鏎ych trzeba zwolni do 50 kilometr闚 na godzin, s kamery, kt鏎e rejestruj przekraczaj帷ych pr璠ko軼i. Ponadto w 6 miejscach natrafili鄉y na 鈍iat豉, a w 4 na przejazdy kolejowe. Poza tym nie ma poboczy, a wzd逝 wielu dr鏬 rosn drzewa. Ruch jest umiarkowany, ale jad帷 zgodnie z przepisami na pokonanie ca貫j trasy z centrum Szczecina do granicy w 安inouj軼iu trzeba przeznaczy co najmniej 2 godziny, czyli oko這 p馧 godziny d逝瞠j ni jad帷 krajow tr鎩k. Wyprzedzanie tir闚, a nawet traktor闚, kt鏎e te tu si zdarzaj jest trudne. Prawdziwy horror jednak jest tu w sezonie letnim, poniewa droga ta prowadzi do miejscowo軼i uzdrowiskowych. Burmistrz Heringsdorfu Klaus Kottwittenborg m闚i, 瞠 wszelkie problemy po prostu wyjd w praktyce.

"My jeste鄉y dobrej my郵i, dobrze nastawieni na 21 grudnia. Mamy dobre kontakty z miastem 安inouj軼ie i jestem pewien, 瞠 razem uda nam si rozwi您a problemy".

Podsumowuj帷 tras t mo積a poleci bardziej tym, kt鏎zy chc zrobi zakupy po stronie niemieckiej, ni tym, kt鏎zy si spiesz, chyba, 瞠 na przeprawach promowych panuj bardzo du瞠 kolejki. A na koniec jeszcze jedna wa積a zaleta - ca造 czas mo積a odbiera Radio Szczecin.


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udost瘼nij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj si z regulaminem.

 
Zauwa篡貫 b陰d lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Ogl康asz 1-20 z 20

Go嗆 • Niedziela [16.12.2007, 02:06:33] • [IP: 87.49.71.***]

Nowe miejscowy do blantowania;) chociaz to dobre

Go嗆 • Sobota [15.12.2007, 17:22:20] • [IP: 83.21.13.***]

A radio maryja mo積a odbiera?

xxx • Sobota [15.12.2007, 12:53:52] • [IP: 80.245.176.***]

PATOLOGIA !!

Go嗆_G • Pi徠ek [14.12.2007, 19:25:53] • [IP: 83.21.38.***]

HEHE! Zapraszam wszystkich 22.12 Po obiadku na wspulne zwiedzanie autkiem, tych s造nnych nemieckich dr鏬 :P ps. czym wiecej autek tym lepiej :D

Go嗆 • Pi徠ek [14.12.2007, 19:15:58] • [IP: 88.156.232.***]

20.12.2007 spot na shellu o godz. 23;30 i ruszamy furami na niemcy!!

Jarson • Pi徠ek [14.12.2007, 18:09:26] • [IP: 80.245.176.***]

w ko鎍u Swinouj軼ie nie b璠zie" "gettem"

Go嗆 • Pi徠ek [14.12.2007, 17:26:31] • [IP: 80.245.179.***]

21 uciekamy ze 鈍inouj軼ia ;]

Go嗆 • Pi徠ek [14.12.2007, 17:04:22] • [IP: 80.245.187.***]

gdzie go軼iu masz 20km ze 安inouj軼ia do autopstrady A20? Puknij si w ten pusty 貫b. to jest 67km po tych pipiduwach niemieckich i nie wprowadzaj ludzi w b陰d. Trasa ze 安inouj軼ia do Szczecina przez Niemcy to chyba najgorsze wyj軼ie z mo磧iwych.

Go嗆 • Pi徠ek [14.12.2007, 16:59:19] • [IP: 217.97.199.*]

Redaktor m闚i, 瞠 jedzie si p馧 godziny d逝瞠j ale nie wzi掖 pod uwag czasu oczekiwania na prom.Trzeba prze獞iczy a administrator stronki mo瞠 dalej monitorowa w r騜nych porach roku jak to si uk豉da.Mo瞠 zrobi sta陰 rubryk, gdzie mo積a wpisywa swoje do鈍iadczenia, no to i poczytno嗆 stronki jeszcze wzro郾ie.

Go嗆 • Pi徠ek [14.12.2007, 15:49:28] • [IP: 88.156.232.***]

No to niezle nakreciliscie km a wystarczy wyskoczyc na 20(autostrada jakies 20 km od s-cia) i dalej wpadamy na autostrade berlin-kolbaskowo, od wiazdu na 20 mozemy jechac 130 i wiecej

Go嗆 • Pi徠ek [14.12.2007, 15:30:53] • [IP: 80.245.181.***]

Niemcy zobacz i us造sz co znaczy Polski Fiat 126p ;D hehe

Jim • Pi徠ek [14.12.2007, 15:24:58] • [IP: 80.245.176.***]

Ciekawiej? a co w tym ciekawego?

Pikaczu • Pi徠ek [14.12.2007, 11:21:17] • [IP: 217.97.193.***]

Zapewne niemiecka nak豉dka asfaltowa d逝zej b璠zie s逝zy豉 i bedzie estetyczna ni nowy polski odcinek na mokradle

Go嗆 • Pi徠ek [14.12.2007, 11:08:35] • [IP: 80.245.181.***]

Jad帷 do Szczecina przez Niemcy wybieramy gorsza i d逝窺z drog, a w dodatku mandat mo瞠my zap豉ci w Euro ;)

Go軼iu • Pi徠ek [14.12.2007, 10:36:27] • [IP: 80.245.176.**]

Drog zrobi jak wi瘯rzo嗆 inwestycji w Swinoujsciu b璠zie niemieckich inwestor闚. NIEMCOM WOLNO NAM NIE ! Tak by這 jest i b璠zie.

Go嗆 • Pi徠ek [14.12.2007, 09:30:00] • [IP: 80.245.176.***]

Tam nie poszalejesz. 5 km/god. to maksymalnie mo瞠sz przekroczy pr皻ko嗆. My to trzeci 鈍iat dla nich. Droge do granicy wyremontowali za marne pieni康ze, nak豉daj帷 now asfaltow nak豉dke. U nas wydali miliony. Zrobili 磧e i tylko po這we. Kiedy zrobi ca這嗆. To zaka造 ci urz璠nicyyyyy.Droga z przeszkodami. Po otwarciu granice b璠 blokady, zamkni璚ia.B璠zie remont przy granicy. Co odpowiedzialni urz璠nic maj w g這wach, to trudno powiedzie. Du瘸 niewiadoma? Szykuj si wymiany kadr.Ja takich...nie chc.

Go軼iu • Pi徠ek [14.12.2007, 09:26:11] • [IP: 80.245.176.**]

Jak wyczytalismy w sezonie letnim b璠 korki wi璚 za du穎 samochod闚 si nie napakuje.

Go嗆 • Pi徠ek [14.12.2007, 09:12:11] • [IP: 88.156.233.***]

i bez przeprawy a to oznacza spokuj

Go嗆 • Pi徠ek [14.12.2007, 08:14:26] • [IP: 194.29.137.**]

Rynio, jak zwykle od rzeczy.

ryynio • Pi徠ek [14.12.2007, 02:20:46] • [IP: 83.249.80.***]

czy niemcy wysylaja mandaty do Polski? watpie... mozliwe ze przy kt鏎yms nastepnych odwiedzin i przypadkowej kontroli drogowej wyjdzie im w komputerze... niech sie martwia wlasciciele budek z lodami i smazonymi rybkami na promenadzie...wiekszosc bedzie pracowac w niemieckich kurortach zamiast w swinoujsciu

Ogl康asz 1-20 z 20
■ Animator sportu „ORLIK-2012” zaprasza dzieci, m這dzie i doros造ch na turnieje w grach zespo這wych i testach sprawno軼iowych. W dniu 3 maja 2016r. od godz.100-1400. Nagrody s這dycze ■ Animator sportu „ORLIK-2012” zaprasza dzieci, m這dzie i doros造ch na turnieje w grach zespo這wych i testach sprawno軼iowych. W dniu 3 maja 2016r. od godz.100-1400. Nagrody s這dycze ■ Animator sportu „ORLIK-2012” zaprasza dzieci, m這dzie i doros造ch na turnieje w grach zespo這wych i testach sprawno軼iowych. W dniu 3 maja 2016r. od godz.100-1400. Nagrody s這dycze ■ Animator sportu „ORLIK-2012” zaprasza dzieci, m這dzie i doros造ch na turnieje w grach zespo這wych i testach sprawno軼iowych. W dniu 3 maja 2016r. od godz.100-1400. Nagrody s這dycze ■ Animator sportu „ORLIK-2012” zaprasza dzieci, m這dzie i doros造ch na turnieje w grach zespo這wych i testach sprawno軼iowych. W dniu 3 maja 2016r. od godz.100-1400. Nagrody s這dycze ■ Animator sportu „ORLIK-2012” zaprasza dzieci, m這dzie i doros造ch na turnieje w grach zespo這wych i testach sprawno軼iowych. W dniu 3 maja 2016r. od godz.100-1400. Nagrody s這dycze ■
■ Gigantyczna, bia這-czerwona flaga za這pota豉 na latarni morskiej w 安inouj軼iu! Jest olbrzymia, bia這-czerwona i punktualnie o godzinie 12.00, z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, za這pota豉 na latarni morskiej w 安inouj軼iu, czyli na najwy窺zej ceglanej latarni morskiej w Europie! ■ 安inouj軼ie na pocz徠ku maja zostanie bez pr康u! Zobacz, czy zabraknie go tak瞠 u Ciebie! Ju od 4 maja, mieszka鎍y 安inouj軼ia musz liczy si z kr鏒kimi przerwami w dostawie pr康u. Z informacji jakie uzyskali鄉y od Enei, braki w dostawie energii elektrycznej dotkn a kilkana軼ie ulic w 安inouj軼iu. Przerwy maj potrwa do 6 maja. Zobacz, czy Ty tak瞠 zostaniesz bez pr康u ■ W PRL-u kobiety pracowa造 ci篹ko. Dalszy ci庵 wspomnie Andrzeja Ryfczy雟kiego. Wi瘯szo嗆 tych Pa mia這 rodziny. Po pracy wraca造 do domowego kieratu i musia造 zaj望 si dzie熤i, cz瘰to te w豉snym m篹em. Opra, posprz徠a, zrobi jedzenie i pozmywa naczynia, by rano o godzinie sz鏀tej wsta do pracy. Dopiero w 1959 roku pojawi造 si autobusy- wspomina 安inouj軼ie sprzed lat znany 鈍inoujski fotograf Andrzej Ryfczy雟ki ■ Rywalizacja, dobra zabawa i Speed-ball, czyli aktywna Maj闚ka! Zobacz co tam si dzia這! Sport to zdaniem wielu os鏏 samo zdrowie, a je郵i po陰czymy go z pi瘯n pogod, zabaw i rywalizacj, otrzymamy 鈍ietny przepis na sp璠zenie majowego weekendu! Tak w豉郾ie zacz掖 si pierwszy majowy dzie dla os鏏 kt鏎e chc帷 aktywnie sp璠zi wolny czas, odwiedzi造 Wiosk Sportu przy muszli koncertowej. Po鈔鏚 wielu sportowych konkurencji, na uczestnik闚 czeka豉 jedna szczeg鏊nie ciekawa, a mianowicie - Speed-ball, kt鏎y zaledwie od kilku lat go軼i w Polsce! ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w 安inouj軼iu ma przyjemno嗆 zaprosi na otwarcie wystawy malarstwa pt.: ”Prace na papierze”, kt鏎ej autorem jest Pan January Korff. Zapraszamy w pi徠ek, 6 maja 2016 r. o godz. 17:00 do Galerii Biblioteki G堯wnej przy ul. Pi連udskiego 15. Wst瘼 wolny! ■ W Przytorze pojawi造 si ju pierwsze chmary komar闚. Niepokoj帷e wie軼i dochodz do nas tak瞠 z Lubina pod Mi璠zyzdrojami. Dostajemy ju pierwsze zdj璚ia, kt鏎e wr騜, 瞠 b璠zie problem. Zrobi這 si ciep這 i ju si pojawi造. I to tak du穎, 瞠 jest po prostu czarno. Ca貫 szcz窷cie, 瞠 nie k御aj – napisa nasz Czytelnik z Lubina. - Ale nie jest to przyjemne. Podczas przemieszczania si wchodz do nosa, ust. Jest problem z oddychaniem. Trzeba si odgania czym si da, nawet go造mi r瘯oma. Osiadaj na samochodach, budynkach ■ Komunikacja wyja郾ia Czytelniczce: Podmuch od autobusu stwarza z逝dzenie du瞠j pr璠ko軼i ■ Czytelnik: Ukradli mi nowy rower z Matejki! Zg這si si do nas jeden z Czytelnik闚, kt鏎y zosta tak瞠 ofiara coraz bardziej bezwzgl璠nych, z這dziei rower闚! - Witam, jestem mieszka鎍em Naszego pi瘯nego 安inouj軼ia :) Wczoraj, oko這 godziny 14.00-22.00 skradziono rower marki Romet z ulicy Matejki, a dok豉dnie z pod sklepu Stokrotka obok STSG :). By zapi皻y przy stojaku. Wiem 瞠 samymi r瘯oma nie da rady odczepi zapi璚ia... - pisze w mailu Czytelnik ■