Sonda
Jak oceniasz zmiany w organizacji ruchu na ulicy S這wackiego
jest lepiej ni wcze郾iej
pogorszy這 si
nale篡 to zmieni
nie mam zdania
POGODA

Reklama

Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Pi徠ek [14.12.2007, 01:53:09] • 安inouj軼ie

Wolniej, ale ciekawiej do 安inouj軼ia przez Niemcy

Wolniej, ale ciekawiej do 安inouj軼ia przez Niemcy

fot. S豉womir Ryfczy雟ki

21 grudnia to rewolucja komunikacyjna w 安inouj軼iu. Obydwa przej軼ia graniczne, kt鏎e do tej pory by造 zamkni皻e dla ruchu samochodowego zostan otwarte. Umo磧iwi to m.in. pokonanie trasy Szczecin- 安inouj軼ie po stronie niemieckiej.

Niew徠pliw zalet jest to, 瞠 nie trzeba korzysta z przeprawy promowej. Jad帷 przez Niemcy do 安inouj軼ia wje盥瘸my na wysp Uznam mostem. Zalet jest te wi瘯sza kultura jazdy kierowc闚. Ponadto w przerwie mo積a zatrzyma si na zakupy. I tu w zasadzie zalety si ko鎍z - trasa jest o oko這 30 kilometr闚 d逝窺za, naliczyli鄉y 20 miejscowo軼i, w kt鏎ych trzeba zwolni do 50 kilometr闚 na godzin, s kamery, kt鏎e rejestruj przekraczaj帷ych pr璠ko軼i. Ponadto w 6 miejscach natrafili鄉y na 鈍iat豉, a w 4 na przejazdy kolejowe. Poza tym nie ma poboczy, a wzd逝 wielu dr鏬 rosn drzewa. Ruch jest umiarkowany, ale jad帷 zgodnie z przepisami na pokonanie ca貫j trasy z centrum Szczecina do granicy w 安inouj軼iu trzeba przeznaczy co najmniej 2 godziny, czyli oko這 p馧 godziny d逝瞠j ni jad帷 krajow tr鎩k. Wyprzedzanie tir闚, a nawet traktor闚, kt鏎e te tu si zdarzaj jest trudne. Prawdziwy horror jednak jest tu w sezonie letnim, poniewa droga ta prowadzi do miejscowo軼i uzdrowiskowych. Burmistrz Heringsdorfu Klaus Kottwittenborg m闚i, 瞠 wszelkie problemy po prostu wyjd w praktyce.

"My jeste鄉y dobrej my郵i, dobrze nastawieni na 21 grudnia. Mamy dobre kontakty z miastem 安inouj軼ie i jestem pewien, 瞠 razem uda nam si rozwi您a problemy".

Podsumowuj帷 tras t mo積a poleci bardziej tym, kt鏎zy chc zrobi zakupy po stronie niemieckiej, ni tym, kt鏎zy si spiesz, chyba, 瞠 na przeprawach promowych panuj bardzo du瞠 kolejki. A na koniec jeszcze jedna wa積a zaleta - ca造 czas mo積a odbiera Radio Szczecin.


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udost瘼nij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj si z regulaminem.

 
Zauwa篡貫 b陰d lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Ogl康asz 1-20 z 20

Go嗆 • Niedziela [16.12.2007, 02:06:33] • [IP: 87.49.71.***]

Nowe miejscowy do blantowania;) chociaz to dobre

Go嗆 • Sobota [15.12.2007, 17:22:20] • [IP: 83.21.13.***]

A radio maryja mo積a odbiera?

xxx • Sobota [15.12.2007, 12:53:52] • [IP: 80.245.176.***]

PATOLOGIA !!

Go嗆_G • Pi徠ek [14.12.2007, 19:25:53] • [IP: 83.21.38.***]

HEHE! Zapraszam wszystkich 22.12 Po obiadku na wspulne zwiedzanie autkiem, tych s造nnych nemieckich dr鏬 :P ps. czym wiecej autek tym lepiej :D

Go嗆 • Pi徠ek [14.12.2007, 19:15:58] • [IP: 88.156.232.***]

20.12.2007 spot na shellu o godz. 23;30 i ruszamy furami na niemcy!!

Jarson • Pi徠ek [14.12.2007, 18:09:26] • [IP: 80.245.176.***]

w ko鎍u Swinouj軼ie nie b璠zie" "gettem"

Go嗆 • Pi徠ek [14.12.2007, 17:26:31] • [IP: 80.245.179.***]

21 uciekamy ze 鈍inouj軼ia ;]

Go嗆 • Pi徠ek [14.12.2007, 17:04:22] • [IP: 80.245.187.***]

gdzie go軼iu masz 20km ze 安inouj軼ia do autopstrady A20? Puknij si w ten pusty 貫b. to jest 67km po tych pipiduwach niemieckich i nie wprowadzaj ludzi w b陰d. Trasa ze 安inouj軼ia do Szczecina przez Niemcy to chyba najgorsze wyj軼ie z mo磧iwych.

Go嗆 • Pi徠ek [14.12.2007, 16:59:19] • [IP: 217.97.199.*]

Redaktor m闚i, 瞠 jedzie si p馧 godziny d逝瞠j ale nie wzi掖 pod uwag czasu oczekiwania na prom.Trzeba prze獞iczy a administrator stronki mo瞠 dalej monitorowa w r騜nych porach roku jak to si uk豉da.Mo瞠 zrobi sta陰 rubryk, gdzie mo積a wpisywa swoje do鈍iadczenia, no to i poczytno嗆 stronki jeszcze wzro郾ie.

Go嗆 • Pi徠ek [14.12.2007, 15:49:28] • [IP: 88.156.232.***]

No to niezle nakreciliscie km a wystarczy wyskoczyc na 20(autostrada jakies 20 km od s-cia) i dalej wpadamy na autostrade berlin-kolbaskowo, od wiazdu na 20 mozemy jechac 130 i wiecej

Go嗆 • Pi徠ek [14.12.2007, 15:30:53] • [IP: 80.245.181.***]

Niemcy zobacz i us造sz co znaczy Polski Fiat 126p ;D hehe

Jim • Pi徠ek [14.12.2007, 15:24:58] • [IP: 80.245.176.***]

Ciekawiej? a co w tym ciekawego?

Pikaczu • Pi徠ek [14.12.2007, 11:21:17] • [IP: 217.97.193.***]

Zapewne niemiecka nak豉dka asfaltowa d逝zej b璠zie s逝zy豉 i bedzie estetyczna ni nowy polski odcinek na mokradle

Go嗆 • Pi徠ek [14.12.2007, 11:08:35] • [IP: 80.245.181.***]

Jad帷 do Szczecina przez Niemcy wybieramy gorsza i d逝窺z drog, a w dodatku mandat mo瞠my zap豉ci w Euro ;)

Go軼iu • Pi徠ek [14.12.2007, 10:36:27] • [IP: 80.245.176.**]

Drog zrobi jak wi瘯rzo嗆 inwestycji w Swinoujsciu b璠zie niemieckich inwestor闚. NIEMCOM WOLNO NAM NIE ! Tak by這 jest i b璠zie.

Go嗆 • Pi徠ek [14.12.2007, 09:30:00] • [IP: 80.245.176.***]

Tam nie poszalejesz. 5 km/god. to maksymalnie mo瞠sz przekroczy pr皻ko嗆. My to trzeci 鈍iat dla nich. Droge do granicy wyremontowali za marne pieni康ze, nak豉daj帷 now asfaltow nak豉dke. U nas wydali miliony. Zrobili 磧e i tylko po這we. Kiedy zrobi ca這嗆. To zaka造 ci urz璠nicyyyyy.Droga z przeszkodami. Po otwarciu granice b璠 blokady, zamkni璚ia.B璠zie remont przy granicy. Co odpowiedzialni urz璠nic maj w g這wach, to trudno powiedzie. Du瘸 niewiadoma? Szykuj si wymiany kadr.Ja takich...nie chc.

Go軼iu • Pi徠ek [14.12.2007, 09:26:11] • [IP: 80.245.176.**]

Jak wyczytalismy w sezonie letnim b璠 korki wi璚 za du穎 samochod闚 si nie napakuje.

Go嗆 • Pi徠ek [14.12.2007, 09:12:11] • [IP: 88.156.233.***]

i bez przeprawy a to oznacza spokuj

Go嗆 • Pi徠ek [14.12.2007, 08:14:26] • [IP: 194.29.137.**]

Rynio, jak zwykle od rzeczy.

ryynio • Pi徠ek [14.12.2007, 02:20:46] • [IP: 83.249.80.***]

czy niemcy wysylaja mandaty do Polski? watpie... mozliwe ze przy kt鏎yms nastepnych odwiedzin i przypadkowej kontroli drogowej wyjdzie im w komputerze... niech sie martwia wlasciciele budek z lodami i smazonymi rybkami na promenadzie...wiekszosc bedzie pracowac w niemieckich kurortach zamiast w swinoujsciu

Ogl康asz 1-20 z 20
■ 27 lipca nasz Czytelnik zgubi kluczyk do samochodu marki Toyota z brelokiem. Znalazca proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 695 999 205 ■
■ Zebrali ponad 6 tysi璚y z這tych dla ma貫go Oskarka! ■ Galeria Corso odnios豉 si do dziwnych dzwi瘯闚: Klienci s造szeli d德i瘯 testowy ■ Piraci 鈍i皻owali 10-lecie Wyspy Skarb闚 w Karsiborze! ■ Zarz康 powiatu Platformy Obywatelskiej udzieli rekomendacji w wyborach do Sejmu El瘺iecie Jab這雟kiej, Kamilowi Janta - Lipi雟kiemu oraz Arkadiuszowi Litwi雟kiemu. ■ Pan Mariusz - Ochroniarz kt鏎y uratowa dziecko: Maluszek nie reagowa na 瘸dne sygna造... ■ 妃ierdz帷y problem na Bermudach! Tury軼i jedz w szambie! ■ W Mi璠zyzdrojach wybudowano zamek z… Malborka. Ceglasta warownia by豉 siedzib Zakonu Krzy瘸ckiego i rezydencj kr鏊闚 Polski. Zosta豉 te wpisana na list 鈍iatowego dziedzictwa UNESCO. Nowy zabytkowy obiekt mo積a ogl康a… w Ba速yckim Parku Miniatur w Mi璠zyzdrojach ■ Janusz Korwin Mikke: Co za r騜nica, most czy tunel? Rzu熯ie monet! ■ Papier na promach ju obecny - poinformowa nasz Czytelnik. To znak, 瞠 疾gluga 安inoujska wzi窸a sobie do serca uwagi podr騜nych. ■ Brud na zapleczu, korzystanie z produkt闚 przeterminowanych i nieprzestrzeganie zasad higieny przy przygotowywaniu posi趾闚 - to najcz瘰tsze uchybienia zachodniopomorskich gastronomik闚. ■ Takie rzeczy tak瞠 u nas: Benzyna za 4,99 ■ Zostawi豉 garnek na gazie i posz豉 na spacer. Garnek pozostawiony na gazie postawi na nogi dwa zast瘼y stra瘸k闚. Wszystko przez pozostawion bez opieki kolacj. Na miejsce opr鏂z stra瘸k闚 wezwano policj oraz pogotowie ratunkowe. Do zdarzenia dosz這 w pi徠ek w bloku przy ulicy Matejki 44. ■ Wiatr szala w 安inouj軼iu. Powali drzewo na 軼ie磬 rowerow ■ Dostali dofinansowanie w wysoko軼i 1,5 mln... Dzi po krzewach na Karsiborskiej, nie ma 郵adu ■ Zapraszamy osoby zainteresowane i zaanga穎wane w opiek nad zwierz皻ami bezdomnymi i kotami wolno 篡j帷ymi w naszym Mie軼ie do udzia逝 w kolejnym spotkaniu organizowanym przez Zast瘼c Prezydenta Miasta 安inouj軼ie Pani Barbar Michalsk w dniu 29 lipca 2015 r. o godz. 16:00 w Sali nr 1 Urz璠u Miasta 安inouj軼ie przy ul. Wojska Polskiego 1/5 ■ Jak si okazuje prawdziw plag na k徙ielisku morskim w 安inouj軼iu s zagini璚ia. Paradoks polega jednak na tym, 瞠 gubi si nie tylko dzieci ale tak瞠 doro郵i. Od pocz徠ku lipca ratownicy odnotowali ponad 30 takich zg這sze. ■ Kupuj帷 koszulk nakarmisz zwierzaki w 鈍inoujskim schronisku! Ka盥emu z nas przyda si bia豉 koszulka, w kt鏎ej przetrwamy upa造. A ka盥emu ze zwierzak闚 ze schroniska przyda si miska wype軟iona jedzeniem. Co 陰czy koszulk i zwierzaki ze schroniska? Akcja NAKARM ZWIERZAKA W SCHRONISKU organizowana przez Schronisko dla Bezdomnych Zwierz徠 w 安inouj軼iu we wsp馧pracy z Nadrukomatem ■ Ruszy projekt „ Bezpieczna pla瘸”, kt鏎y zak豉da nauk zasad udzielania pierwszej pomocy nad Ba速ykiem. 25-26 lipca odb璠 si Mistrzostwa Polski w ratownictwie morskim. Przeprowadzony zostanie te turniej edukacyjny dla pla穎wicz闚 „Terminaliada”. ■ Kabaret Pod Wyrwigroszem rozbawi 安inouj軼ie do 貫z! ■ Kierowca granatowego volkswagena potr帷i na przeje寮zie rowerowym 7-letnie dziecko! ■ UWAGA - modernizacja sieci wodoci庵owej Zak豉d Wodoci庵闚 i Kanalizacji Sp. z o.o. w 安inouj軼iu informuje, i w zwi您ku z modernizacj sieci wodoci庵owej w dniu 28.07.2015r. w godzinach od 8:00 do 14:00 zostanie wy陰czona woda w nast瘼uj帷ych ulicach: ul. Grunwaldzka na odcinku od ul. 11-go Listopada do ul. Lechickiej, ul. ㄆ篡cka, ul. Lutycka, ul. Karsiborska od ul. Grunwaldzkiej ■