POGODA

Reklama

Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Pi徠ek [14.12.2007, 01:53:09] • 安inouj軼ie

Wolniej, ale ciekawiej do 安inouj軼ia przez Niemcy

Wolniej, ale ciekawiej do 安inouj軼ia przez Niemcy

fot. S豉womir Ryfczy雟ki

21 grudnia to rewolucja komunikacyjna w 安inouj軼iu. Obydwa przej軼ia graniczne, kt鏎e do tej pory by造 zamkni皻e dla ruchu samochodowego zostan otwarte. Umo磧iwi to m.in. pokonanie trasy Szczecin- 安inouj軼ie po stronie niemieckiej.

Niew徠pliw zalet jest to, 瞠 nie trzeba korzysta z przeprawy promowej. Jad帷 przez Niemcy do 安inouj軼ia wje盥瘸my na wysp Uznam mostem. Zalet jest te wi瘯sza kultura jazdy kierowc闚. Ponadto w przerwie mo積a zatrzyma si na zakupy. I tu w zasadzie zalety si ko鎍z - trasa jest o oko這 30 kilometr闚 d逝窺za, naliczyli鄉y 20 miejscowo軼i, w kt鏎ych trzeba zwolni do 50 kilometr闚 na godzin, s kamery, kt鏎e rejestruj przekraczaj帷ych pr璠ko軼i. Ponadto w 6 miejscach natrafili鄉y na 鈍iat豉, a w 4 na przejazdy kolejowe. Poza tym nie ma poboczy, a wzd逝 wielu dr鏬 rosn drzewa. Ruch jest umiarkowany, ale jad帷 zgodnie z przepisami na pokonanie ca貫j trasy z centrum Szczecina do granicy w 安inouj軼iu trzeba przeznaczy co najmniej 2 godziny, czyli oko這 p馧 godziny d逝瞠j ni jad帷 krajow tr鎩k. Wyprzedzanie tir闚, a nawet traktor闚, kt鏎e te tu si zdarzaj jest trudne. Prawdziwy horror jednak jest tu w sezonie letnim, poniewa droga ta prowadzi do miejscowo軼i uzdrowiskowych. Burmistrz Heringsdorfu Klaus Kottwittenborg m闚i, 瞠 wszelkie problemy po prostu wyjd w praktyce.

"My jeste鄉y dobrej my郵i, dobrze nastawieni na 21 grudnia. Mamy dobre kontakty z miastem 安inouj軼ie i jestem pewien, 瞠 razem uda nam si rozwi您a problemy".

Podsumowuj帷 tras t mo積a poleci bardziej tym, kt鏎zy chc zrobi zakupy po stronie niemieckiej, ni tym, kt鏎zy si spiesz, chyba, 瞠 na przeprawach promowych panuj bardzo du瞠 kolejki. A na koniec jeszcze jedna wa積a zaleta - ca造 czas mo積a odbiera Radio Szczecin.


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udost瘼nij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj si z regulaminem.

 
Zauwa篡貫 b陰d lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Ogl康asz 1-20 z 20

Go嗆 • Niedziela [16.12.2007, 02:06:33] • [IP: 87.49.71.***]

Nowe miejscowy do blantowania;) chociaz to dobre

Go嗆 • Sobota [15.12.2007, 17:22:20] • [IP: 83.21.13.***]

A radio maryja mo積a odbiera?

xxx • Sobota [15.12.2007, 12:53:52] • [IP: 80.245.176.***]

PATOLOGIA !!

Go嗆_G • Pi徠ek [14.12.2007, 19:25:53] • [IP: 83.21.38.***]

HEHE! Zapraszam wszystkich 22.12 Po obiadku na wspulne zwiedzanie autkiem, tych s造nnych nemieckich dr鏬 :P ps. czym wiecej autek tym lepiej :D

Go嗆 • Pi徠ek [14.12.2007, 19:15:58] • [IP: 88.156.232.***]

20.12.2007 spot na shellu o godz. 23;30 i ruszamy furami na niemcy!!

Jarson • Pi徠ek [14.12.2007, 18:09:26] • [IP: 80.245.176.***]

w ko鎍u Swinouj軼ie nie b璠zie" "gettem"

Go嗆 • Pi徠ek [14.12.2007, 17:26:31] • [IP: 80.245.179.***]

21 uciekamy ze 鈍inouj軼ia ;]

Go嗆 • Pi徠ek [14.12.2007, 17:04:22] • [IP: 80.245.187.***]

gdzie go軼iu masz 20km ze 安inouj軼ia do autopstrady A20? Puknij si w ten pusty 貫b. to jest 67km po tych pipiduwach niemieckich i nie wprowadzaj ludzi w b陰d. Trasa ze 安inouj軼ia do Szczecina przez Niemcy to chyba najgorsze wyj軼ie z mo磧iwych.

Go嗆 • Pi徠ek [14.12.2007, 16:59:19] • [IP: 217.97.199.*]

Redaktor m闚i, 瞠 jedzie si p馧 godziny d逝瞠j ale nie wzi掖 pod uwag czasu oczekiwania na prom.Trzeba prze獞iczy a administrator stronki mo瞠 dalej monitorowa w r騜nych porach roku jak to si uk豉da.Mo瞠 zrobi sta陰 rubryk, gdzie mo積a wpisywa swoje do鈍iadczenia, no to i poczytno嗆 stronki jeszcze wzro郾ie.

Go嗆 • Pi徠ek [14.12.2007, 15:49:28] • [IP: 88.156.232.***]

No to niezle nakreciliscie km a wystarczy wyskoczyc na 20(autostrada jakies 20 km od s-cia) i dalej wpadamy na autostrade berlin-kolbaskowo, od wiazdu na 20 mozemy jechac 130 i wiecej

Go嗆 • Pi徠ek [14.12.2007, 15:30:53] • [IP: 80.245.181.***]

Niemcy zobacz i us造sz co znaczy Polski Fiat 126p ;D hehe

Jim • Pi徠ek [14.12.2007, 15:24:58] • [IP: 80.245.176.***]

Ciekawiej? a co w tym ciekawego?

Pikaczu • Pi徠ek [14.12.2007, 11:21:17] • [IP: 217.97.193.***]

Zapewne niemiecka nak豉dka asfaltowa d逝zej b璠zie s逝zy豉 i bedzie estetyczna ni nowy polski odcinek na mokradle

Go嗆 • Pi徠ek [14.12.2007, 11:08:35] • [IP: 80.245.181.***]

Jad帷 do Szczecina przez Niemcy wybieramy gorsza i d逝窺z drog, a w dodatku mandat mo瞠my zap豉ci w Euro ;)

Go軼iu • Pi徠ek [14.12.2007, 10:36:27] • [IP: 80.245.176.**]

Drog zrobi jak wi瘯rzo嗆 inwestycji w Swinoujsciu b璠zie niemieckich inwestor闚. NIEMCOM WOLNO NAM NIE ! Tak by這 jest i b璠zie.

Go嗆 • Pi徠ek [14.12.2007, 09:30:00] • [IP: 80.245.176.***]

Tam nie poszalejesz. 5 km/god. to maksymalnie mo瞠sz przekroczy pr皻ko嗆. My to trzeci 鈍iat dla nich. Droge do granicy wyremontowali za marne pieni康ze, nak豉daj帷 now asfaltow nak豉dke. U nas wydali miliony. Zrobili 磧e i tylko po這we. Kiedy zrobi ca這嗆. To zaka造 ci urz璠nicyyyyy.Droga z przeszkodami. Po otwarciu granice b璠 blokady, zamkni璚ia.B璠zie remont przy granicy. Co odpowiedzialni urz璠nic maj w g這wach, to trudno powiedzie. Du瘸 niewiadoma? Szykuj si wymiany kadr.Ja takich...nie chc.

Go軼iu • Pi徠ek [14.12.2007, 09:26:11] • [IP: 80.245.176.**]

Jak wyczytalismy w sezonie letnim b璠 korki wi璚 za du穎 samochod闚 si nie napakuje.

Go嗆 • Pi徠ek [14.12.2007, 09:12:11] • [IP: 88.156.233.***]

i bez przeprawy a to oznacza spokuj

Go嗆 • Pi徠ek [14.12.2007, 08:14:26] • [IP: 194.29.137.**]

Rynio, jak zwykle od rzeczy.

ryynio • Pi徠ek [14.12.2007, 02:20:46] • [IP: 83.249.80.***]

czy niemcy wysylaja mandaty do Polski? watpie... mozliwe ze przy kt鏎yms nastepnych odwiedzin i przypadkowej kontroli drogowej wyjdzie im w komputerze... niech sie martwia wlasciciele budek z lodami i smazonymi rybkami na promenadzie...wiekszosc bedzie pracowac w niemieckich kurortach zamiast w swinoujsciu

Ogl康asz 1-20 z 20
■ ZACHODNIOPOMORSKIE CENTRUM KSZTAzENIA ZAWODOWEGO i USTAWICZNEGO w 安inouj軼iu, ulica Grodzka 3 zaprasza na Drzwi Otwarte w dniu 28 kwietnia 2015 roku o godzinie 17.00 ■
■ Ju 23 kwietnia na Bieliku III, kupisz ksi捫k za z這t闚k ■ Wielkie Show z okazji 50- lecia 8 FOW. Wojsko wybuduje most pontonowy ■ Czytelnik: S pasy, czy ich nie ma? Z takim pytaniem zwr鏂i si do nas Czytelnik. Uwa瘸, 瞠 pasy przy ulicy Wojska Polskiego s s豉bo widoczne. - Mo瞠 w ko鎍u kto by zwr鏂i uwag na to przej軼ie dla pieszych? Ci篹ko stwierdzi, czy pasy s, czy ich nie ma- dopytuje Czytelnik. ■ UWAGA! W czwartek, w okolicach osiedla Platan, oraz ulicy Matejki zgubiono z這ty pier軼ionek z bia造m oczkiem, podobny do obr帷zki. Uczciwego znalazc prosz o kontakt: 508-52-53-02 ■ Tak graj帷 "Flot" chce si ogl康a! W sobot pierwszoligowcy ze 安inouj軼ia pokonali 堯dzki Widzew 2:0 ■ MDK Warsz闚 – plastyczna ku幡ia dla ka盥ego ■ Czytelnik: Nowy Testament na Bielikach? To troch nawiedzone ■ Uwaga! Zagin掖 pies. Pom騜my w豉軼icielowi znale潭 zgub ■ Wsp鏊ne s逝瘺y 鈍inoujskich policjant闚 z adeptami ■ ZHR uczci 70. rocznice zestrzelenia bombowca RAF ■W rejonie wybrze瘸 b璠zie wyst瘼owa silny zachodni i p馧nocno zachodni wiatr wiej帷y ze 鈔edni pr璠ko軼i od 25 do 40 km/h w porywach osi庵aj帷y pr璠ko嗆 od 70 do 85 km/h. Na Ba速yku miejscami nawet do 90 km/h. Ostrze瞠nie obowi您uje od godz. 17:00 dnia 15-04-2015 do godz. 23:00 dnia 15-04-2015 - informuje centrum MeteoSky ■ Maja odnaleziona 80 km od miejsca zagini璚ia. Porywacz karany wcze郾iej za uprowadzenie dziecka ■ Trwa VIII edycja konkursu "POLICJANT, KT紑Y MI POM笉"■ Potrzebna jest krew dla dziecka chorego na bia豉czke BRh- to bardzo rzadka grupa. Kontakt Marzena Czyz 515 250 700. Bardzo pilne! ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w 安inouj軼iu ma przyjemno嗆 zaprosi na otwarcie wystawy fotograficznej „Stara fabryka”, kt鏎ej autork jest Pani Danuta Piotrowska (ze Szczecina). Zapraszamy w pi徠ek, 17 kwietnia 2015 r. o godz. 17:00 do Galerii Biblioteki G堯wnej przy ul. Pi連udskiego 15. Wst瘼 wolny! ■ W nocy gdy cyklon szala nad 安inouj軼iem dosz這 do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Na basenie p馧nocnym na skutek silnego wiatru zerwa si jeden z pomost闚 do kt鏎ego przycumowane by造 12 metrowe jachty. - Generalnie gdyby pomost ca趾owicie si zerwa to by to wszystko pop造n窸o, to by te dwa jachty razem z tym pomostem wyp造n窸y na 鈔odek basenu - m闚i w rozmowie telefonicznej Przemys豉w Jasiecki. ■ Po瘸r m這dnika i 軼i馧ki w lesie w Przytorze na ulicy Pomorskiej. Pali si jeden hektar lasu. Ca陰 akcj utrudnia silny wiatr. Ogie bardzo szybko si rozprzestrzenia. Na miejscu dzia豉j cztery zast瘼y stra篡 po瘸rnej. Akcja gaszenia rozpocz窸a si przed godzin 14.00 ■ Wymierzenia przez s康 7 tysi璚y z這tych kary za膨da dla siebie po przedstawieniu zarzut闚 38-letni mieszkaniec 安inouj軼ia. M篹czyzna w trakcie interwencji zniewa篡 umundurowanych policjant闚 i naruszy nietykalno嗆 cielesn podczas wykonywania przez nich czynno軼i s逝瘺owych ■ Miasto zamierza w陰czy si do budowy 軼ie磬i rowerowej wok馧 Zalewu Szczeci雟kiego. To inwestycja gmin le膨cych wok馧 Zalewu. B璠 te kolejne 圭ie磬i w 安inouj軼iu. ■ Arka Gdynia - Flota 安inouj軼ie 1:0. Gospodarze zdobyli zwyci瘰kiego gola w ostatniej minucie spotkania ■ Prezydent Bronis豉w Komorowski wspomina 安inouj軼ie ■ Meksyk przed przepraw promow Karsib鏎. Kierowcy ci篹ar闚ek wyprzedzaj na linii ci庵貫j ■ S康z帷 po zdj璚iu - nie zniszczy tego szk豉 wandal – pisze o zniszczonej tablicy informacyjnej przy wiatraku pan Piotr. - Przez to, 瞠 szk這 zosta這 幢e zahartowane, mog這 p瘯n望 pod wp造wem pracy budynku - co si cz瘰to zdarza. ■