POGODA

Reklama

Wydarzenia

Świnoujski Sztab WOŚP • Niedziela [09.11.2014, 23:07:40] • Świnoujście

Rusza rejestracja wolontariuszy!

W dniach 24-27.11.2014 (16:30 - 18:30) w Miejskiej Bibliotece Publicznej można się zgłosić i na miejscu wypełnić ankietę, zrobić zdjęcie, podpisać oświadczenie i zostać wolontariuszem.

Ważne: osoby, które nie ukończyły 18 lat muszą mieć pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na bycie wolontariuszem, w związku z tym prosimy o przyniesienie ze sobą do biblioteki takiej zgody. Na stronach www.wosp.swinoujscie.pl oraz www.facebook/wosp.swinoujscie znajdą państwo wiele szczegółowych informacji na temat 23 finału WOŚP. Zapraszamy!


komentarzy: 7, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-7 z 7

Gość • Wtorek [25.11.2014, 08:52:05] • [IP: 94.254.129.***]

Opieka zdrowotna powinna być zagwarantowana pod każdym względem. Nie powinno się wspierać Owsiaka, to doprowadza do jeszcze większego rozkradania majątku państwowego, bezkarności i lenistwa.

Gość • Poniedziałek [24.11.2014, 10:36:39] • [IP: 46.112.82.**]

Długo szukałem określenia, które uchwyciłoby istotę WOŚP i znalazłem wreszcie - trzeba określić WOŚP jako...imprezę rozrywkową. Polega ona przecież na zabawie (światełko do nieba, wyciąganie od ludzi pieniędzy, czemu towarzyszy zabawa grupowa, bycie w grupie, cos jak podchody w harcerstwie).Tak jak pełne żywiołu zabawy zbieranie jagód w lesie tak zbieranie pieniędzy od zaskoczonych przechodniów ma swoje" obfite" miejsca - w lesie sa mocno owocujące krzaki, jagodowiska- w mieście sa kościoły, na których teren bez pozwolenia wchodza grupy niedorostków, a wisi nad tym jak miecz Damoklesa przymus moralny, szantaż, bo jak to, ksiądz by nie pozwolił zbierac na" szczytny" cel?! (Tu...milczy się, że to cel bardzo złożony, bo obsługuje sprzęt szpitalny, Woodstock, Złoty Melon, karierę medialną Owsiaka, samodowartościowanie się w tani sposób wielu wośpowych zbieraczy)

Gość • Poniedziałek [10.11.2014, 12:05:37] • [IP: 31.175.193.***]

Dodam też ad vocem 11:06 - w całej Polsce jest spora liczba ludzi z charyzmą i prowadzących BEZINTERESOWNIE zbiórki (nie mających np.interesu typu Złoty Melon czy Woodstock), ale media im nie pomogą. Pan Dąbrowski musiałby mieć potężne wsparcie mediów, by osiągnąć coś podobnego jak pan O. no ale nie osiągnie tego, bo jest z" przeklętego" kręgu prawicy. Zresztą, dodam, że gdyby policzyć koszta medialne transmisji i innych działań wokół WOŚP, okazałoby się, że skórka nie warta wyprawki. To są wielkie pieniądze, jakich nie wydaje żadna fundacja, w szarzyźnie ciułając datki.

Jerzy Dąbrowski • Poniedziałek [10.11.2014, 11:37:00] • [IP: 92.42.112.***]

Uderzył Pan w samo sedno - dlaczego ludzie mają to organizować?!! A gdzie jest Państwo Polskie? na co idą podatki? Dlaczego mamy robić zrzutkę na sprzęt dla szpitali, które już są lub zostaną sprywatyzowane? To Państwo Polskie ma obowiązek dbać o służbę zdrowia, o domy dziecka, o rencistów itd itd. A jeżeli robimy składki na cele dobroczynne, to czyńmy to, ale przywatnie i 1 do 1, bez pośredników i bez ideologizowania a nie wspierajmy dalszy rozkład naszego Państwa !

Gość • Poniedziałek [10.11.2014, 11:27:16] • [IP: 31.175.193.***]

Słusznie pisze poniżej Pan Dąbrowski. Sprawa sądowa - otwarta kwestia, druga - owczy pęd, jaki towarzyszy zawsze tej zbiórce, efekt prania mózgów przez media. Już samo pokazywanie czyjejś twarzy w telewizji sprawia, że ludzie reagują pozytywnie, bo wydaje im się, że znają te osobę. Tak też było z WOŚP - zawsze pełna ochrona medialna mimo że inne fundusze wcale nie są reklamowane a podejmują równie ważne kwestie. To był plan - wytworzyć zastępnik pewnych sił, ruchów, grup w Polsce, także przeciwwagę dla Kościoła w Polsce, zasugerować, że można" być dobrym" bez całej duchowości, jakiej wymagają Koscioły - bez rachunku sumienia, bez naprawy CAŁEGO życia. Potrzebna była tylko namiastka duchowości - a więc powstał kult osoby Owsiaka oraz paraliturgia -" światełko do nieba". Dla prawdziwego dobroczyńcy - niepotrzebne to, ale...mamy do czynienia z socjomanipulacją. W pewnym celu. Wypowiedzi polityczne pana O.i zapraszanie przezeń na Woodstock polityków (obiecywał kiedyś że" nigdy") pokazały kierunek, odsłoniły cel.

Gość • Poniedziałek [10.11.2014, 11:06:59] • [IP: 95.129.228.***]

Panie Jerzy, to na co pan czeka? Niech pan organizuje.

Jerzy Dąbrowski • Poniedziałek [10.11.2014, 00:45:07] • [IP: 92.42.112.***]

Proszę Państwa, Pan Jerzy Owsiak ma jeszcze nie skończoną rozprawę sądową, upiera się by nie dostarczyć do sądu swoich ksiąg rachunkowych. Może najpierw zainteresowalibyśmy się o co chodzi z Panem Owsiakiem zanim wpadniemy w ten owczy pęd? Może zrobilibyśmy zbiórkę pieniędzy, które zostałyby w Świnoujściu i nie byłyby pomniejszone o różne koszta?

Oglądasz 1-7 z 7
■ W środę 20 września, od godziny 10.00 spod budynku szkoły ulicami Niedziałkowskiego, Konstytucji 3-go Maja, Marynarzy, Wybrzeże Władysława IV, Armii Krajowej, Piłsudskiego oraz Piastowską przejdzie barwny korowód. Tak rozpoczną się obchody Święta Patrona Liceum im. Mieszka I-go w Świnoujściu ■ Niemiec w trakcie cofania nie zauważył autobusu? Kolizja na Uzdrowiskowej ■ Podziękowania dla świnoujskich policjantów za udowodnienie fikcyjnego zgłoszenia kradzieży samochodu. Dyrektor jednej z firm ubezpieczeniowych przesłał na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie podziękowania dla trzech świnoujskich policjantów, którzy prowadzili czynności służbowe w sprawie zgłoszenia kradzieży samochodu o wartości blisko 80.000 zł. Stróże prawa udowodnili zgłaszającemu zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie, składanie fałszywych zeznań oraz usiłowanie osiągnięcia korzyści majątkowej, udaremniając wyłudzenie odszkodowania ■ Kampania promująca rodzicielstwo zastępcze. Zapraszamy na piknik w muszli koncertowej ■ Smutny miś czeka na właściciela. W piątek, w sklepie Reserved została znaleziona zabawka. Teraz smutny miś czeka na swojego właściciela w sklepie, w dziale męskim ■ Znaleziono kluczyk do samochodu w Marinie Basenu Północnego 91 3219177 ■ Tajemnicza śmierć mieszkańca Świnoujścia w Holandii! 39 - latek miał podejrzane obrażenia ■ Uwaga! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem – w porywach do 90 km/h, który może wystąpić na obszarze województwa zachodniopomorskiego, w okresie od godz. 13.00 dnia 13 września do godziny 5.00 dnia 14 września 2017 roku ■ W poniedziałek około godziny 9 w okolicach ul. Malczewskiego zagubiono niemiecki dowód rejestracyjny. Dla uczciwego znalazcy przewidziana nagroda nr tel 503456905 ■ Niedziela: Na mieszkańców miasta padł blady strach. W biały dzień na ulicach grasował psychopata - zaatakowaną kobietę zabrało pogotowiie. Okazało się, że to... ■ Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w Świnoujściu. Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Informację potwierdził Radiu Szczecin rzecznik flotylli komandor Jacek Kwiatkowski ■ Świnoujski magistrat ma nowy samochód! To skoda fabia 1.0. Urząd Miasta w Świnoujściu wzbogacił się o nowy samochód. W tym roku miasto zakupiło osobową skodę fabię 1.0. Nowa skoda zastąpiła wysłużoną 14 - letnią skodę. Nowy samochód ma silnik benzynowy. Nowa skoda jest koloru szarego ■ Taki piesek szuka właściciela. Nasz Czytelnik przygarnął psa widocznego na zdjęciu i za pośrednictwem portalu iswinoujscie.pl chce odnaleźć jego właścicieli. Czworonóg błąkał się na terenie ogrodów działkowych Krzywa, teraz czeka na swojego pana ■ 5 września – to pierwszy dzień, gdy świnoujska młodzież zasiadła w szkolnych ławkach. To właśnie w tym dniu, jeden z naszych Czytelników natrafił przed szkołą przy ulicy Witosa na woreczek z białym proszkiem. Wszystko wskazuje na to, że w środku znajdują się narkotyki. Mieszkaniec przyszedł z tym do redakcji. – Znalazłem to na chodniku, na wprost drzwi - mówi ■ Pracownik budowy zasłabł w trakcie pracy! Mężczyznę reanimowano na strażackim wysięgniku. Niestety, pomimo ponad dwu godzinnej reanimacji 45 -letni mężczyzna zmarł ■ Powożąca próbowała uciec. Miasto zajęło konia. Podczas kontroli stanu zwierząt ciągnących świnoujskie bryczki, Straż Miejska zajęła konia, którego stan zdrowotny absolutnie nie zezwalał na pracę. Miał liczne otwarte rany, otarcia, połamane przednie kopyto, nie był w ogóle podkuty. Powożąca nie posiadała żadnych dokumentów konia ■ Otwarcie nowej szkoły na prawobrzeżu! Będzie kształciła przyszłych ślusarzy i operatorów obrabiarek ■ Gminny Program Rewitalizacji Gminy Miasto Świnoujście na lata 2017 - 2027 przyjęty! Po wielu miesiącach konsultacji, wycieczek studyjnych, spotkań z mieszkańcami, a wreszcie dyskusji radnych Rada Miasta jednogłośnie przyjęła projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu który określa działania rewitalizacyjne na terenie gminy miasta Świnoujście w ciągu najbliższych dziesięciu lat ■ Zaginęły dwa psie paszporty (UE PASS - niebieskie książeczki wyglądem zbliżone do zwierzęcych książeczek zdrowia)!!! Paszporty są wydane na terytorium Niemiec, wystawione na psy Kalle i Akiro. Znalazca proszony o kontakt z .......... lub Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu, ul Karsiborska 14, tel. 733-746-143 ■ Znaleziono telefon komórkowy marki LG około godziny 17 w okolicy MC Donalda. Zguba czeka do odbioru w kasie restauracji ■ Zaledwie dwa dni minęły od pożaru opuszczonego budynku przy starej promenadzie, a straż pożarna otrzymała kolejne wezwanie. W nocy z soboty na niedzielę Visus znów stanął w płomieniach. Tym razem ogień wybuchł w dwóch miejscach ■ Ratownicy medyczni potrzebowali pomocy! W budynku pogotowia zagnieździły się osy ■ Portfel, znaleziony wczoraj, jest już w rękach właścicielki ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■