░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [30.11.2014, 10:10:20] • Świnoujście

Świnoujski podróżnik odznaczony przez ministra

Świnoujski podróżnik odznaczony przez ministra

fot. Organizator

Podczas uroczystości, która miała miejsce 27 listopada w Pałacu Prymasowskim w Warszawie, Jarosław Molenda, świnoujski podróżnik został odznaczony brązowym medalem za zasługi dla kraju. W imieniu ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka odznaczenie wręczał pułkownik Jerzy Gutowski, dyrektor Departamentu Wychowania i Promocji Obronności MON.

Jarosław Molenda, członek South American Explorers, dziennikarz magazynu podróżniczego „Dookoła Świata”, jest współodkrywcą prekolumbijskich stanowisk archeologicznych w Peru oraz jednym z trzech pierwszych Polaków, jacy dotarli do najwyżej położonych ruin inkaskich.

Świnoujski podróżnik odznaczony przez ministra

fot. Organizator

W ciągu ponad ćwierćwiecza odwiedził kilkadziesiąt krajów na czterech kontynentach, czego efektem jest 16 książek i kilkadziesiąt artykułów w ogólnopolskich periodykach jak np. w „Focus Historia”, „Wiedza i Życie”, „Mówią wieki”, „Voyage”, „Globtroter” etc.


komentarzy: 21, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-21 z 21

Gość • Poniedziałek [01.12.2014, 12:28:36] • [IP: 151.248.62.***]

bravo Jarek ;)

Gość • Niedziela [30.11.2014, 22:50:17] • [IP: 88.156.234.**]

Brawo Molek !

Gość • Niedziela [30.11.2014, 21:59:05] • [IP: 80.245.186.***]

jedynego Molendę którego znam to szef z salonu gier

Gość • Niedziela [30.11.2014, 19:33:16] • [IP: 80.245.190.***]

Czy podczas swoich podróży pracował na rzecz wojska, że go pułkownik odznacza?

Gość • Niedziela [30.11.2014, 17:56:28] • [IP: 77.253.198.***]

Jak miło czytać o naszym mieszkańcu.Wielkie gratulacje.Człowiek znalazł pasję w życiu.Nie tak jak wielu tu piszących nieudaczników.

Gość • Niedziela [30.11.2014, 17:54:03] • [IP: 77.253.198.***]

Szczere gratulacje dla podróżnika J.Molendy.

Gość • Niedziela [30.11.2014, 17:52:59] • [IP: 77.253.198.***]

Do 12.Jesteś za głupi żeby te zasady zmienić.Należy wyróżniać zalużonych ludzi.

Gość • Niedziela [30.11.2014, 16:44:13] • [IP: 80.245.188.**]

A co ma wojsko z tym wspólnego-chyba, że pan Molenda dla nich też pracuje.

Gość • Niedziela [30.11.2014, 15:55:53] • [IP: 80.245.190.**]

gratulacje bo

Gość • Niedziela [30.11.2014, 15:17:05] • [IP: 109.241.63.***]

Serdeczne gratulacje Jarek

Gość • Niedziela [30.11.2014, 14:58:31] • [IP: 80.245.178.**]

Gratuluję!:)

Gość • Niedziela [30.11.2014, 12:56:58] • [IP: 80.245.191.**]

to on wojskowy?

Gość • Niedziela [30.11.2014, 12:48:41] • [IP: 88.156.233.**]

Po oglądnięciu wywiadu telewizyjnego, z nieukrywaną przyjemnością poszedłbym na spotkanie z takim podróżnikiem i posłuchał jego opowieści. Może by ktoś pokusił się o organizację takiego przedsięwzięcia. Już zamawiam jedną z książek. Gratuluję Panie Jarosławie pasji i zazdroszczę gdyż sam plany podróżnicze czasami z banalnych względów odkładam na" później" a szkoda.

Gość • Niedziela [30.11.2014, 12:45:52] • [IP: 80.245.191.**]

Jarek, gratulacje, kolego z podstawówki.

Gość • Niedziela [30.11.2014, 12:27:04] • [IP: 62.69.231.***]

Ten ministerek, to pierdoła jakiś.

RP • Niedziela [30.11.2014, 12:07:59] • [IP: 80.245.178.**]

Brawo, znalazł Pan ciekawy sposób na życie. Jakby jeszcze to pozwalało się utrzymac, to super.

Gość • Niedziela [30.11.2014, 11:18:42] • [IP: 62.69.254.**]

Gratuluję.

Gość • Niedziela [30.11.2014, 11:02:24] • [IP: 178.238.251.***]

Człowiek zasłużony dla kraju i takich ludzi nam potrzeba, godnych szacunku ! Gratulacje dla pana Molendy !

Gość • Niedziela [30.11.2014, 10:26:49] • [IP: 80.245.188.***]

Gratulacje ! Jak to miło wreszcie, na tym portalu informacyjnym, czytać pozytywne wiadomości a nie tylko narzekania na wszystko.

Gość • Niedziela [30.11.2014, 10:22:58] • [IP: 178.238.250.***]

Gratulacje dla naszego mieszkańca

Gość • Niedziela [30.11.2014, 10:13:49] • [IP: 83.89.12.***]

Jak patrze na przypinanie orderow, to widze stare, komunistyczne czasy!! Zenada!! Czy nie najwyzszy czas skonczy z tym?? Czy nie lepiej po prostu wreczac nagrody??

Oglądasz 1-21 z 21
■ WOJSKO: 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■