POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [11.01.2015, 08:24:15] • Świnoujście

Kram dla WOŚP

Kram dla WOŚP

fot. Kamil Zwierzchowski

Jak zwykle pełen niespodzianek i niezwykłych przedmiotów był tegoroczny Kram Rzeczy Dziwnych; kolejna aukcja jaka zasiliła konto tegorocznego finału WOŚP. Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia zagrało tym razem w ramach jednego-świnoujskiego sztabu. Kram, już po raz kolejny odbywał się w sobotę, w gościnnym hotelu Hampton by Hilton. Skarbonki trafią dopiero dziś do banku ale już wiadomo, że licznik orkiestry wzbogaci się o 5 tysięcy złotych.

Trudno wymienić wszystkie ciekawe fanty przekazane na aukcję. Jeszcze w sobotę po południu do sztabu WOŚP mieszkańcy przynosili te niepowtarzalne rzeczy.

Kram dla WOŚP

fot. Kamil Zwierzchowski

Od przedmiotów użytkowych, poprzez niespodzianki przekazywane przez firmy na cukierniczych rarytasach kończąc. Maja Piórska, która od lat niezawodnie prowadzi te licytacje miała z czego wybierać!

Kram dla WOŚP

fot. Kamil Zwierzchowski

Na kilka minut przed rozpoczęciem imprezy pojawiali się ostatni darczyńcy. Wśród nich znany świnoujski pisarz i podróżnik Jarosław Molenda. Do wośpowego kramu dorzucił tykwę z Andów z oryginalnymi inskrypcjami wykonanymi przez tubylców. W pakiecie do wylicytowania była także najnowsza książka Molendy, wydana w tym roku „Historia roślin jadalnych”.

Kram dla WOŚP

fot. Kamil Zwierzchowski

Wielu mieszkańców przekazało z kolei szereg swoich pamiątek z podróży nieco mniej egzotycznych. Jak zwykle nie zabrakło skandynawskich różności. Goście, którzy mieli ochotę na coś słodkiego nie musieli szukać w hotelowym barze. Oprócz tradycyjnych pączków (schodziły po 20 -30 zł za sztukę!) były także torty. Nie zawiedli także inni stali partnerzy akcji TPŚ. Telewizja „Słowianin” od lat pojawia się na tej licytacji z tajemniczym „telepudłem”, Tym razem zamieniła go na równie tajemniczy worek rozmaitości.

Kram dla WOŚP

fot. Kamil Zwierzchowski

Przedmiotów było bardzo dużo. Te, których nie zdążono wylicytować można było wybrać i zakupić na koniec imprezy. Oczywiście, w wszystkie pieniądze trafiły do puszki z czerwonym serduszkiem. Licytacja nie była jedyną atrakcją wieczoru w Hamptonie.

Kram dla WOŚP

fot. Kamil Zwierzchowski

Osobna puszka stała obok sympatycznej babuni, która przyniosła na kram mnóstwo słoiczków ze specjałami ze swojej spiżarni. Ci, którzy kupili już wiedzą –domowe przetwory z Kramu to przysmaki, że palce lizać. I dzieciaki na takiej diecie są zdrowsze!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 24, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-24 z 24

Gość • Wtorek [13.01.2015, 10:54:45] • [IP: 178.238.240.***]

pani Ela to nawet podobna do tego aniołka

Gość • Poniedziałek [12.01.2015, 11:22:47] • [IP: 62.69.203.***]

Domino ruszyło, czas końca imprezy też.

Gość • Poniedziałek [12.01.2015, 11:21:05] • [IP: 62.69.203.***]

Jak przyjdzie na was czas a przyjdzie na pewno to inaczej będziecie śpiewać. Jak trwoga do do. ...

Gość • Niedziela [11.01.2015, 20:38:06] • [IP: 89.0.216.**]

Nie chcesz, nie dawaj i nie dziamgaj ryjem. A dla zboczonych klerykow czas powiedziec, przestancie siac wrogosc w Polsce i zajmijcie sie modlitwa. Wasz czas panoszenia sie juz sie skonczyl. Tluste pasibrzuchy.

Gość • Niedziela [11.01.2015, 19:26:19] • [IP: 46.113.219.***]

16:48 - udowodnij, wskaż dokument, uchwałę, które są dowodem na to (a było głosowanie w Sejmie i tylko ponad 40 oszołomów zapiekłych z nienawiści do Pana Boga głosowało przeciw dofinansowaniu na Muzeum - ponad 40 na 460 posłów!).

Gość • Niedziela [11.01.2015, 18:42:15] • [IP: 92.42.116.***]

Trzeba wspierać Owsiaka, bo teraz to już sprawa światopoglądowa od kiedy kościół zabrał się za zniszczenie inicjatywy.

Gość • Niedziela [11.01.2015, 17:44:10] • [IP: 80.245.189.***]

13 milionów dziennie Polska wydaje z budżetu na kościół. Ciekaw jestem czy kiedyś ktoś za to odpowie.

Gość • Niedziela [11.01.2015, 16:53:23] • [IP: 46.113.219.***]

13:48 - najbardziej zabawne pytanie, bo ono służy nie do wyjaśnienia czegoś (co zostało już dawno wyjaśnione), tylko do gonienia króliczka, bo nie chodzi o to, by złapać króliczka, lecz by gonić go. A jak zostało to wyjaśnione? Nie musiało, bo od początku było jasne, że ZWOLENNICY RADIA MARYJA dawali swoje pieniadze na ratowanie stoczni, gdy zebrano pewną kwotę, już było za późno na jej ratowanie, zmarnowanoby te datki topiąc w już upadłej stoczni, więc ogłosiło R.Maryja, że kto chce z tych członków Rodziny Radia Maryja lub słuchaczy odzyskać datki, niech da znać. Zapytałem szefa jednego z kół R.Maryja, co on zrobił, bo dał datek. On się promiennie uśmiechnął i powiedział, że. ..nie chciał zwrotu, bo jak niemal wszyscy ofiarodawcy radiomaryjni wspomaga datkami Radio, więc nie zażyczył sobie zwrotu. I słuchaj, zatroskany o nie swoje pieniądze, pytam: była jakakolwiek sprawa w prokuraturze- sądzie w sprawie defraudacji pieniędzy danych na stocznię? Proszę o dokładne dane o nich, gońcu za bańką mydlaną.

Gość • Niedziela [11.01.2015, 16:48:53] • [IP: 80.245.189.***]

Niedziela [11.01.2015, 16:00:40] • [IP: 46.113.219.***], , , wieczne klamstwo zaklamanego kleru

Milusiński • Niedziela [11.01.2015, 16:24:47] • [IP: 80.245.190.***]

Gość  Niedziela [11.01.2015, 13:48:28]  [IP: 109.241.63.***] Przestań bluźnić bo ci język uschnie!

o głupim pytaniu • Niedziela [11.01.2015, 16:00:40] • [IP: 46.113.219.***]

14:03 - zanim zadałeś to pytanie mogłeś sprawdzić, że nie daje się na Świątynię Opatrzności, lecz na przyległe do niej Muzeum Jana Pawła II i kard.S.Wyszyńskiego, muzeum dwóch historycznych postaci, bez których nie mógłbyś anonimowo zadawać żadnego pytania w sieci.

Gość • Niedziela [11.01.2015, 14:03:30] • [IP: 80.245.189.***]

a ja chcialbym wiedziec dlaczego z moich podatkow miliony ida na jakas swiatynie opatrznosci

Gość • Niedziela [11.01.2015, 13:48:28] • [IP: 109.241.63.***]

a ja chcialbym wiedziec gdzie sie podzialy pieniadze zebrane przez tatusia rydzyka na ratowanie stoczni.

Gość • Niedziela [11.01.2015, 13:12:41] • [IP: 92.42.119.**]

nie daję :)

Gość • Niedziela [11.01.2015, 13:11:18] • [IP: 80.245.189.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [11.01.2015, 13:09:34] • [IP: 50.7.78.**]

Jesteś frajer lub frajerką? -Daj.

Gość • Niedziela [11.01.2015, 12:11:52] • [IP: 80.245.190.***]

Frajerzy za darmo pomagają, a Owsiak i jego żona zbijają miliony.

Gość • Niedziela [11.01.2015, 12:07:04] • [IP: 178.238.247.**]

O ! czy to jest Bartus ?!!-kolega mojej corci, gratulacje!!

o ciemnej stronie "Jurka" • Niedziela [11.01.2015, 11:19:35] • [IP: 109.243.155.***]

Nie rozumiem, jak można dawać własne pieniądze komuś (Jerzemu O.), kto przegrał sprawę z blogerem zarzucającym mu nierzetelność finansową? Jak można, skoro ten celebryta Jerzy O. wyrzucił kilka dni temu z konferencji prasowej dziennikarza TV Republika za to, że zadawał niewygodne pytania (ochroniarze na polecenie J.O. tego dziennikarza zablokowali, nie dopuszczali do powrotu na salę, zob.na You Tube). Wyrzucenie dziennikarza z sali na konferencji prasowej jest rzeczą bez precedensu, chyba tylko na Białorusi coś takiego było.

Gość • Niedziela [11.01.2015, 09:57:21] • [IP: 91.151.137.**]

Żenujące akcje.

Gość • Niedziela [11.01.2015, 09:51:39] • [IP: 80.245.181.***]

pazdzioch  Niedziela [11.01.2015, 08:58:35]  [IP: 88.156.232.***] A kogo to obchodzi że się tak obnosisz ze swoja głupotą.

Gość • Niedziela [11.01.2015, 09:47:50] • [IP: 92.42.118.***]

mam i dam!!

Gość • Niedziela [11.01.2015, 09:07:22] • [IP: 80.245.189.***]

mam i dam...

pazdzioch • Niedziela [11.01.2015, 08:58:35] • [IP: 88.156.232.***]

Nie dam, bo nie mam. A nawet jakbym miał, bym nie dał.

Oglądasz 1-24 z 24
■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■ Sobotnie popołudnie, ulica Monte Cassino. Na ulicy tuż przy parku Zdrojowym pojawia się pogotowie ratunkowe oraz policja. Mieszkańcy zastanawiają się, co mogło się stać w ich bloku. Jak się okazało, wyjątkowo agresywny tego dnia był 26 - letni mężczyzna. Był na tyle pobudzony, że że ratownicy medyczni potrzebowali wsparcia policji ■ Budki dla ptaków śpiewających i nietoperzy od tych dla jerzyków różni wygląd, a także miejsce ich lokowania – Hanna Lachowska ze świnoujskiego magistratu odpowiada na zarzuty naszej Czytelniczki ■ Uwaga. Zamknięcie odcinka ulicy Uzdrowiskowej. W dniach od 17 -18 sierpnia 2017 r., w godzinach od 7.00 – 19 00, w związku z prowadzonymi pracami bitumicznymi, wyłączona z ruchu będzie ul. Uzdrowiskowa na odcinku od ulicy Zdrojowej do Stawa Młyny. W przypadku złych warunków atmosferycznych termin wykonania prac, a tym samym zamknięcie odcinka, może ulec zmianie. Prosimy o rozważną jazdę i przestrzeganie oznakowania pionowego oraz poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ Poznajcie szczegóły sporu pomiędzy UBB a władzami Świnoujścia ■ Pluskwy opanowały budynek socjalny przy Steyera! Mieszkańcy stawiają urzędnikom ultimatum: Jeżeli nam nie pomożecie, to rozłożymy namioty i zamieszkamy pod Urzędem Miasta. Zobacz film! ■ Uwaga kierowcy. Zmiany na Wybrzeżu Władysława IV. Od 14 sierpnia 2017 r. godzina 17.00 do 22 sierpnia 2017 godzina 12.00 na części ulicy Wybrzeże Władysława IV będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu. Zamknięty zostanie odcinek od skrzyżowania z ulicą Jana z Kolna do Kapitanatu Portu. Dojazd do Basenu Północnego ulicami: Jana z Kolna, Mieszka I i Rogozińskiego. Zmiany organizacji ruchu związane są z organizowanymi w tamtym rejonie imprezami Sail Świnoujście 2017 oraz XXXIII Pływającego Festiwalu Piosenki Morskiej „Wiatrak” 2017 ■ 15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego w Świnoujściu. We wtorek 15 sierpnia, żołnierze, pracownicy wojska, mieszkańcy i turyści Świnoujścia obchodzić będą święto Wojska Polskiego. Z tej okazji zorganizowane zostały przedsięwzięcia patriotyczne i kulturalne, które dostępne będą dla społeczeństwa ■ Policjant jak Spider Man, ryzykując własne życie uratował 5 - letnią dziewczynkę! Zobacz film! ■ Jadł trawę, gryzł ziemię, rzucał się pod auta i chodził na czworaka! Co opętało mężczynę? ■ Silny wiatr czy łapa wandala? Od kilku tygodni w strefie nadmorskiej można podziwiać taki oto powyginany drogowskaz. I nikt nie widzi problemu z miejskich służb? ■ Najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości otwierali finał regat The Tall Ships Races w Szczecinie. Na imprezie widziano też prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza ■ Opóźnione pociągi to efekt niedzielnego pożaru na moście w Goleniowie. Opóźnione był pociągi ze Świnoujścia, ale także w druga stronę- na nasze wyspy ■ Lepszy od chemii? Jerzyk zjada dziennie do 2000 owadów ■ Budowa tunelu, rozbudowa gazoportu, pogłębienie toru wodnego-liderzy PiS powtórzyli w Szczecinie wcześniejsze zapowiedzi ■ Nadmorski deptak był kiedyś jak plaża ■ W jednym z dni pomiędzy 7 a 9 sierpnia 2017r. (poniedziałek - środa) nastąpi zmiana godzin pracy sygnalizacji świetlnej na wszystkich skrzyżowaniach. Po zmianie sygnalizacja będzie czynna od godziny 6.00 do 22.00 ■ Do nietypowego incydentu doszło w piątek przy Wybrzeżu Władysława IV. Rowerzysta wpadł do kanału! Na pomoc mężczyźnie ruszyła załoga Bielika II. Pracownicy Żeglugi Świnoujskiej rzucili tonącemu koło ratunkowe i drabinę. Na szczęście, starszego mężczyznę udało się uratować. Z naszych informacji wynika, że był pod wpływem alkoholu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, policję oraz straż pożarną. Funkcjonariusze będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia ■ Mieszkaniec o Słowackiego: Nowo wyremontowana ulica, a już zalana. Rzecznik: Kanalizacja deszczowa obecnie dobrze spełnia swoją rolę ■ Afera w świnoujskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej!? Czy z placu przed budynkiem firmy ulotniła się spora część węgla? Jak dotąd to wewnętrzna komisja inwentaryzacyjna Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świnoujściu sprawdza czy z placu składowego przedsiębiorstwa zniknął węgiel. Gdyby informacje jakie otrzymaliśmy anonimowo od pracownika firmy miały się potwierdzić to ze składu PEC-u zniknąć miał opał wart około 400 tysięcy złotych. Jak dotąd, dyrekcja nie potwierdziła straty, ale z odpowiedzi na nasze zapytanie wynika, że trwa intensywna inwentaryzacja ■