POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [11.01.2015, 08:24:15] • Świnoujście

Kram dla WOŚP

Kram dla WOŚP

fot. Kamil Zwierzchowski

Jak zwykle pełen niespodzianek i niezwykłych przedmiotów był tegoroczny Kram Rzeczy Dziwnych; kolejna aukcja jaka zasiliła konto tegorocznego finału WOŚP. Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia zagrało tym razem w ramach jednego-świnoujskiego sztabu. Kram, już po raz kolejny odbywał się w sobotę, w gościnnym hotelu Hampton by Hilton. Skarbonki trafią dopiero dziś do banku ale już wiadomo, że licznik orkiestry wzbogaci się o 5 tysięcy złotych.

Trudno wymienić wszystkie ciekawe fanty przekazane na aukcję. Jeszcze w sobotę po południu do sztabu WOŚP mieszkańcy przynosili te niepowtarzalne rzeczy.

Kram dla WOŚP

fot. Kamil Zwierzchowski

Od przedmiotów użytkowych, poprzez niespodzianki przekazywane przez firmy na cukierniczych rarytasach kończąc. Maja Piórska, która od lat niezawodnie prowadzi te licytacje miała z czego wybierać!

Kram dla WOŚP

fot. Kamil Zwierzchowski

Na kilka minut przed rozpoczęciem imprezy pojawiali się ostatni darczyńcy. Wśród nich znany świnoujski pisarz i podróżnik Jarosław Molenda. Do wośpowego kramu dorzucił tykwę z Andów z oryginalnymi inskrypcjami wykonanymi przez tubylców. W pakiecie do wylicytowania była także najnowsza książka Molendy, wydana w tym roku „Historia roślin jadalnych”.

Kram dla WOŚP

fot. Kamil Zwierzchowski

Wielu mieszkańców przekazało z kolei szereg swoich pamiątek z podróży nieco mniej egzotycznych. Jak zwykle nie zabrakło skandynawskich różności. Goście, którzy mieli ochotę na coś słodkiego nie musieli szukać w hotelowym barze. Oprócz tradycyjnych pączków (schodziły po 20 -30 zł za sztukę!) były także torty. Nie zawiedli także inni stali partnerzy akcji TPŚ. Telewizja „Słowianin” od lat pojawia się na tej licytacji z tajemniczym „telepudłem”, Tym razem zamieniła go na równie tajemniczy worek rozmaitości.

Kram dla WOŚP

fot. Kamil Zwierzchowski

Przedmiotów było bardzo dużo. Te, których nie zdążono wylicytować można było wybrać i zakupić na koniec imprezy. Oczywiście, w wszystkie pieniądze trafiły do puszki z czerwonym serduszkiem. Licytacja nie była jedyną atrakcją wieczoru w Hamptonie.

Kram dla WOŚP

fot. Kamil Zwierzchowski

Osobna puszka stała obok sympatycznej babuni, która przyniosła na kram mnóstwo słoiczków ze specjałami ze swojej spiżarni. Ci, którzy kupili już wiedzą –domowe przetwory z Kramu to przysmaki, że palce lizać. I dzieciaki na takiej diecie są zdrowsze!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 24, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-24 z 24

Gość • Wtorek [13.01.2015, 10:54:45] • [IP: 178.238.240.***]

pani Ela to nawet podobna do tego aniołka

Gość • Poniedziałek [12.01.2015, 11:22:47] • [IP: 62.69.203.***]

Domino ruszyło, czas końca imprezy też.

Gość • Poniedziałek [12.01.2015, 11:21:05] • [IP: 62.69.203.***]

Jak przyjdzie na was czas a przyjdzie na pewno to inaczej będziecie śpiewać. Jak trwoga do do. ...

Gość • Niedziela [11.01.2015, 20:38:06] • [IP: 89.0.216.**]

Nie chcesz, nie dawaj i nie dziamgaj ryjem. A dla zboczonych klerykow czas powiedziec, przestancie siac wrogosc w Polsce i zajmijcie sie modlitwa. Wasz czas panoszenia sie juz sie skonczyl. Tluste pasibrzuchy.

Gość • Niedziela [11.01.2015, 19:26:19] • [IP: 46.113.219.***]

16:48 - udowodnij, wskaż dokument, uchwałę, które są dowodem na to (a było głosowanie w Sejmie i tylko ponad 40 oszołomów zapiekłych z nienawiści do Pana Boga głosowało przeciw dofinansowaniu na Muzeum - ponad 40 na 460 posłów!).

Gość • Niedziela [11.01.2015, 18:42:15] • [IP: 92.42.116.***]

Trzeba wspierać Owsiaka, bo teraz to już sprawa światopoglądowa od kiedy kościół zabrał się za zniszczenie inicjatywy.

Gość • Niedziela [11.01.2015, 17:44:10] • [IP: 80.245.189.***]

13 milionów dziennie Polska wydaje z budżetu na kościół. Ciekaw jestem czy kiedyś ktoś za to odpowie.

Gość • Niedziela [11.01.2015, 16:53:23] • [IP: 46.113.219.***]

13:48 - najbardziej zabawne pytanie, bo ono służy nie do wyjaśnienia czegoś (co zostało już dawno wyjaśnione), tylko do gonienia króliczka, bo nie chodzi o to, by złapać króliczka, lecz by gonić go. A jak zostało to wyjaśnione? Nie musiało, bo od początku było jasne, że ZWOLENNICY RADIA MARYJA dawali swoje pieniadze na ratowanie stoczni, gdy zebrano pewną kwotę, już było za późno na jej ratowanie, zmarnowanoby te datki topiąc w już upadłej stoczni, więc ogłosiło R.Maryja, że kto chce z tych członków Rodziny Radia Maryja lub słuchaczy odzyskać datki, niech da znać. Zapytałem szefa jednego z kół R.Maryja, co on zrobił, bo dał datek. On się promiennie uśmiechnął i powiedział, że. ..nie chciał zwrotu, bo jak niemal wszyscy ofiarodawcy radiomaryjni wspomaga datkami Radio, więc nie zażyczył sobie zwrotu. I słuchaj, zatroskany o nie swoje pieniądze, pytam: była jakakolwiek sprawa w prokuraturze- sądzie w sprawie defraudacji pieniędzy danych na stocznię? Proszę o dokładne dane o nich, gońcu za bańką mydlaną.

Gość • Niedziela [11.01.2015, 16:48:53] • [IP: 80.245.189.***]

Niedziela [11.01.2015, 16:00:40] • [IP: 46.113.219.***], , , wieczne klamstwo zaklamanego kleru

Milusiński • Niedziela [11.01.2015, 16:24:47] • [IP: 80.245.190.***]

Gość  Niedziela [11.01.2015, 13:48:28]  [IP: 109.241.63.***] Przestań bluźnić bo ci język uschnie!

o głupim pytaniu • Niedziela [11.01.2015, 16:00:40] • [IP: 46.113.219.***]

14:03 - zanim zadałeś to pytanie mogłeś sprawdzić, że nie daje się na Świątynię Opatrzności, lecz na przyległe do niej Muzeum Jana Pawła II i kard.S.Wyszyńskiego, muzeum dwóch historycznych postaci, bez których nie mógłbyś anonimowo zadawać żadnego pytania w sieci.

Gość • Niedziela [11.01.2015, 14:03:30] • [IP: 80.245.189.***]

a ja chcialbym wiedziec dlaczego z moich podatkow miliony ida na jakas swiatynie opatrznosci

Gość • Niedziela [11.01.2015, 13:48:28] • [IP: 109.241.63.***]

a ja chcialbym wiedziec gdzie sie podzialy pieniadze zebrane przez tatusia rydzyka na ratowanie stoczni.

Gość • Niedziela [11.01.2015, 13:12:41] • [IP: 92.42.119.**]

nie daję :)

Gość • Niedziela [11.01.2015, 13:11:18] • [IP: 80.245.189.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [11.01.2015, 13:09:34] • [IP: 50.7.78.**]

Jesteś frajer lub frajerką? -Daj.

Gość • Niedziela [11.01.2015, 12:11:52] • [IP: 80.245.190.***]

Frajerzy za darmo pomagają, a Owsiak i jego żona zbijają miliony.

Gość • Niedziela [11.01.2015, 12:07:04] • [IP: 178.238.247.**]

O ! czy to jest Bartus ?!!-kolega mojej corci, gratulacje!!

o ciemnej stronie "Jurka" • Niedziela [11.01.2015, 11:19:35] • [IP: 109.243.155.***]

Nie rozumiem, jak można dawać własne pieniądze komuś (Jerzemu O.), kto przegrał sprawę z blogerem zarzucającym mu nierzetelność finansową? Jak można, skoro ten celebryta Jerzy O. wyrzucił kilka dni temu z konferencji prasowej dziennikarza TV Republika za to, że zadawał niewygodne pytania (ochroniarze na polecenie J.O. tego dziennikarza zablokowali, nie dopuszczali do powrotu na salę, zob.na You Tube). Wyrzucenie dziennikarza z sali na konferencji prasowej jest rzeczą bez precedensu, chyba tylko na Białorusi coś takiego było.

Gość • Niedziela [11.01.2015, 09:57:21] • [IP: 91.151.137.**]

Żenujące akcje.

Gość • Niedziela [11.01.2015, 09:51:39] • [IP: 80.245.181.***]

pazdzioch  Niedziela [11.01.2015, 08:58:35]  [IP: 88.156.232.***] A kogo to obchodzi że się tak obnosisz ze swoja głupotą.

Gość • Niedziela [11.01.2015, 09:47:50] • [IP: 92.42.118.***]

mam i dam!!

Gość • Niedziela [11.01.2015, 09:07:22] • [IP: 80.245.189.***]

mam i dam...

pazdzioch • Niedziela [11.01.2015, 08:58:35] • [IP: 88.156.232.***]

Nie dam, bo nie mam. A nawet jakbym miał, bym nie dał.

Oglądasz 1-24 z 24
■ W 2018 roku w mieście rusza kolejna akcja usuwania azbestu. Ta trucizna ma w całości zniknąć z naszego miasta do 2032 roku. Do tej akcji miasto przyłączy się już po raz szósty ■ Rada Miasta zatwierdziła Wieloletni Program Inwestycyjny dla Miasta Świnoujścia ■ Po kilkugodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła, zaproponowany przez prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na rok 2018. Uchwałę budżetową poparło 18 radnych, nikt nie był przeciw tylko jeden radny wstrzymał się od głosu ■ Regionalna Izba Obrachunkowa w Szczecinie pozytywie zaopiniowała projekt budżetu miasta Świnoujścia na rok 2018. Pozytywne opinie Izby uzyskały także projekty wieloletniej prognozy finansowej miasta. ■ Po długiej, momentami burzliwej dyskusji rada Miasta zgodziła się na przekazanie Ministrowi gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej prowadzenia szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu ■ Urząd Zamówień Publicznych wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie przetargu na budowę tunelu ■ Przed nadzwyczajną sesja rady Miasta poświęconą sytuacji w MSR "Gryfia" setki związkowców ze Świnoujścia manifestują pod budynkiem Urzędu Miasta swoje poparcie dla protestu stoczniowców sprzeciwjących się planom przeniesienia zakładu stoczniowego ze Świnoujścia do Szczecina ■ DSpotkanie wigilijne mieszkancow Karsiborza wraz z Prezydentem Miasta Januszem Żmurkiewiczem odbędzie się 16.12.2017r. Rozpoczecie spotkania o godz. 18:00. Dla gości słodki poczęstunek przy kolędach zespołu " Malwa" w sali Mdk Karsibór ■ Dziś, w poniedziałek 11 grudnia od godz. 12.00 rozpocznie się nadzwyczajne sesja rady Miasta poświęcona sytuacji Morskiej Stoczni Remontowej. Pracownicy stoczni zapowiadają, że obrady radnych poprzedzi protest pracowników pod urzędem. Do udziału w manifestacji poparcia zapraszają organizacje związkowe i pracowników innych świnoujskich zakładów pracy ■ To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza! ■ Przegrał walkę o życie - nie udało się uratować jednego z pasażerów rozbitego mercedesa. Mimo długiej reanimacji 21-latek zmarł ■ Wypadek na Karsiborskiej - dwie osoby są w bardzo ciężkim stanie, samochód został doszczętnie zniszczony ■ Samochód wypadł z drogi - kierowca i pasażer mają drobne stłuczenia, dwie pozostałe osoby walczą o życie ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje o planowanym zamknięciu wody w dniu 8 grudnia 2017r., w godzinach 8:00 - 12:00, na ulicach: Kościuszki (odcinek od Konstytucji 3 Maja do Batalionów Chłopskich), Batalionów Chłopskich, Staszica. Powodem zamknięcia wody jest wyłączenie z użytkowania odcinka starej sieci wodociągowej w ulicy Kościuszki (prace modernizacyjne) ■ Na północnym i zachodnim wybrzeżu Bałtyku prognozowany jest silny wiatr w porywach dochodzących do 75 km/h ■ Zapraszamy Mieszkańców i Gości Miasta, w dniu jutrzejszym, w Mikołajki, na godzinę 16.00, na wspólne „odpalenie” iluminacji świątecznej na Placu Wolności. Nie zabraknie oczywiście Mikołaja ■ Najwyższa latarnia morska w Europie obchodzi 160 urodziny! ■ Epidemia wszawicy w szkołach? Mieszkaniec: W ciągu jednego miesiąca moje dziecko miało trzykrotnie wszy! ■ W Parku Zdrojowym powstanie wybieg dla psów! ■ Pijana pracownica poczty przy ulicy Piłsudskiego musiała mieć naprawdę wielką wolę pracy, skoro nie zaprzestała wykonywania swoich czynności. Najprawdopodobniej nie opuściła stanowiska pracy, dopiero po interwencji policji, gdy okazało się, że w jej organizmie ma 3,5 promila alkoholu. 35-latka została ukarana ■