POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [31.01.2015, 18:01:23] • Heringsdorf

Skandal na lodowisku! Najazd polskich złodziejaszków?

Skandal na lodowisku! Najazd polskich złodziejaszków?

fot. Sławomir Ryfczyński

Po tym, co usłyszeliśmy o świnoujskich uczniach na lodowisku w Heringsdorfie, powinniśmy zapaść się ze wstydu pod ziemię. Według relacji pracowników lodowiska, nasze dzieci masowo… kradły. Ale i inne zachowania młodych Polaków wprawiały naszych sąsiadów w osłupienie.

- Jest mi tak wstyd - mówi pani Ewelina, Polka pracująca w imbissie i wypożyczalni łyżew na lodowisku w Heringsdorfie. - Tak mi głupio za nich wszystkich. Jestem jedyną pracującą tutaj Polką. Jak widzę teraz te spojrzenia Niemców na Polaków. Oni tak diametralnie zmienili teraz zdanie na nasz temat… Wcześniej nikt tu nigdy niczego nie ukradł.

To właśnie z powodu kradzieży właściciele lodowiska wynajęli polskiego ochroniarza.

- Polacy z Niemcami się integrują na lodowisku – mówi właściciel lodowiska.- Żeby jeszcze tylko nie kradli… Dlatego mamy do ochrony mężczyznę, Polaka, który będzie się z nimi komunikować.

Skandal na lodowisku! Najazd polskich złodziejaszków?

fot. Sławomir Ryfczyński

Gdy poruszamy temat kradzieży, Niemiec czuje się zakłopotany. Bez ogródek mówi nam o tym natomiast Polka.

- Kradli na umór- opowiada pani Ewelina. - Cukier, śmietankę, muffinki, pączki do kawy. Wszystko co się dało, pchali do kieszeni. Dzisiaj też była sytuacja, że przychodzi dziecko i wyciąga sobie przy właścicielce snickersy. Trzeba było zakleić wszystko taśmą, by nie wyciągali… Na jej oczach, podszedł chłopiec, otworzył sobie pudełko i wyciągnął batoniki. Wyciągał tak, żeby ona nie widziała. Stał i otwierał sobie pojemnik ręką z tyłu. Właścicielka wyprosiła go.

- W czwartek masa ludzi z Polski przyjechała, autobusami opowiada inna Polka, pani Monika, która wybrała się na lodowisko z dziećmi. -Wszyscy czekali, by się dostać do kasy, skakali przez płoty, zamiast stać w kolejce. Brali sobie za darmo pączki. 1,60 euro kosztuje jeden precel, a oni sobie brali za darmo. Kierownik lodowiska powiedział, że na drugi rok nie zgodzi się na przyjazd polskich dzieci… Mają dosyć. Wczoraj to aż się popłakali. Cukier, mleko… wszystko kradli. Nastolatki, dziewczyny i chłopaki przyszli. Brali cukier… Nie - jeden. Skoro można zapierdzielić 6-7 od razu. Popisywali się. A mnie jest za nich głupio. Mówią do mnie potem Niemcy, patrz, jacy są ci twoi Polacy. Jaki wstyd, ja pierdziele…

Lodowisko odwiedziło już ponad 1500 dzieci ze Świnoujścia. Jak nam powiedziano, kradną dzieci w różnym wieku, choć przeważają 13-15-latkowie.

- Nie dość, że mieli wszystko za darmo, za darmo dojazd, za darmo lodowisko, to jeszcze kradli – nie może zrozumieć zachowania młodych rodaków pani Ewelina.- Wiele razy polska młodzież zachowywała się strasznie. Strasznie głośno rozrabiali. Nie dali się praktycznie uspokoić.

Skandal na lodowisku! Najazd polskich złodziejaszków?

fot. Sławomir Ryfczyński

Była sytuacja, że zachowującej się niewłaściwie polskiej młodzieży nie pozwolono wejść na lodowisko.

- Regulamin jest po polsku – mówi polski ochroniarz na lodowisku. – Pilnuję, żeby wywrotek nie było. By nie wchodzili z jedzeniem, z własnym jedzeniem. Zdarzały się kradzieże batoników, precli z imbissu. Cukier kradli. Niemiec zrobił kawę, odwrócił się i już cukier znikał…

- Wnoszą na obiekt jedzenie, choć na każdym rogu jest tabliczka z informacją, by tego nie robić – opowiada pani Ewelina.-Wczoraj, gdy sprzątałam w wypożyczalni w przymierzalni, widziałam wszędzie leżące jakieś pasztety, butelki po napojach, bułki. Wszystko polskie. Codziennie jest po 100 osób ( czasem 200-300) i codziennie coś. Po kilka zdarzeń. Na przykład przez bramkę sobie przeszli i weszli w butach na lodowisko. Moja inicjatywa była taka, by polskie dzieci miały wstęp na lodowisko wtedy, gdy są ferie. Bo pomysł był, by to było w lutym. Po feriach jeszcze w weekendy będą mogły na takich zasadach korzystać z lodowiska. Ale wydaje mi się, że za rok nie będzie już tutaj darmowych ferii dla Polaków…

Skandal na lodowisku! Najazd polskich złodziejaszków?

fot. Sławomir Ryfczyński

Dużo ludzi przyjeżdżało też z innych polskich miast. Chciało wejść za darmo na legitymację z innego miasta. A przypomnijmy: darmową ślizgawkę nasze miasto zafundowało tylko świnoujskim dzieciom. Czy jednak był to dobry pomysł? Co o tym sądzicie?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 360, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 360

Gość • Środa [04.02.2015, 23:44:07] • [IP: 89.15.239.***]

Kto pyta nie błądzi, a te bachory mogli zapytać a nie robic popeline tak właśnie wychowują dzieci w Świnoujściu w Niemczech zaniedlugo będzie tablica wywieszona" Wstęp wzbroniony dla Polaka"

Gość • Wtorek [03.02.2015, 13:29:43] • [IP: 92.42.116.***]

na tafli nie widać tych tłumów, dziwne

Gość • Wtorek [03.02.2015, 12:27:51] • [IP: 46.170.38.***]

Przestańcie wypisywać bzdury o braku cen na towarze! To gównażeria, wychowana" bezstresowo" przez pseudo-rodziców. Nie dość, iż to zwykli złodzieje, bez zasad, rozwydrzona, bezmózga banda gnojków, to jeszcze chcecie wmawiać, iż to" tylko" debile, którzy nie wiedzą, iż nie ma nic za darmo? Nie wciskajcie kitu, iż te koszmarne" biedactwa" nie wiedziały, iż się za to płaci!!

Gość • Wtorek [03.02.2015, 09:23:27] • [IP: 88.79.100.**]

I BARDZO DOBRZE, JESTEM POLAKIEM ALE BYDLO CZY TO POLSKIE CZY TEZ NIE TRZEBA TĘPIĆ. A SAM MAM DOSWIADECZNIA Z 17LATKIEM- OT TAKIM DEBILEM, CO ZERO NAUKI TYLKO ROZRABIAC I ROBIC CO SIE CHCE. MYSLE ZE II WOJNA SWIATOWA I WYWÓZKA DO OBOZOW TO BY SIE TERAZ TAKA WYWÓZKA PRZYDAŁA, WYWIEZDZ TAKICH GNOI I ZAGAZOW...Ć

Gość • Wtorek [03.02.2015, 07:04:58] • [IP: 83.0.142.**]

kto wymyślił aby takich czubów wysyłać w świat aby przynosili wstyd dla polaków

Marek • Wtorek [03.02.2015, 01:46:42] • [IP: 89.174.73.**]

Najpierw się tym dzieciom tłumaczy, że tradycja, duma narodowa, historia, wiara, szacunek dla przeszłych pokoleń fakt, że się jest Polakiem, to straszna głupota i zacofanie. Potem im się wmawia, że powinni nie mieć kompleksów i powinni być nowocześni, nie precyzując pojęcia nowoczesność. Ci młodzi zachowują się prawidłowo, tak jak zostali wychowani, w duchu europejskiej, nowej, świeckiej tradycji.

j444 • Poniedziałek [02.02.2015, 23:21:24] • [IP: 80.245.182.***]

Szkoda słów, po prostu bydło, polskie bydło.

Gość • Poniedziałek [02.02.2015, 21:08:04] • [IP: 80.245.189.***]

Pewnie dzieciaki myśleli ze to poczęstunek. Ceny na pojemnikach i po problemie.

Gość • Poniedziałek [02.02.2015, 20:42:17] • [IP: 83.23.191.**]

Jeszcze nie chcę wierzyć, ze to prawda... Pozornie nasza młodzież powinna być cywilizowana bo z Niemcami obcuje od zawsze. Skąd nagle takie podłe złodziejskie skłonności. .? Z tego wnoszę, że jednak filozofia nie tak odległych przemytniczych rejsów do Herringsdorf nadal pokutuje jakkolwiek w nowym wydaniu. Jednak złodziej pozostanie złodziejem...

Gość • Poniedziałek [02.02.2015, 19:34:17] • [IP: 77.4.11.**]

sa tam jeszcze te darmowe snickersy to jade jutro??przecież nie na łyżwy...

Gość • Poniedziałek [02.02.2015, 18:03:43] • [IP: 80.245.191.***]

To uszanujmy tak wydane pieniądze. Uszanujmy ludzi tam pracujących, mieszkańców Herigsdorf i siebie nawzajem. Nie ma wytłumaczenia na takie zachowanie, a już na pewno nie można takiego czynu usprawiedliwiać.

Gość • Poniedziałek [02.02.2015, 17:15:26] • [IP: 93.94.190.***]

Wstęp na lodowisko to nie prezent od Niemców, miasto czyli my za to zapłaciliśmy.

Gość • Poniedziałek [02.02.2015, 16:47:00] • [IP: 80.245.183.***]

Polacy to zlodzieje do potegi. Pracuje w niemieckim hotelu niedaleko tego lodowiska to polki kradna nawet scierki i reczniki tak jakby w polsce nie bylo recznikow ?!. Raz ich zlapał Bily manager w naszym hotelu i mowi" wy polskie zwierzeta jak wam nie wstyd?" i zrobila sie zbieranina ludzi i te dwie polki z recznikami stoja i niemcy zaczeli sobie zartowac ze w polsce nie ma recznikow ze nie ma pralek dlatego biora czyste reczniki do domu itp. i nagle ta polka padla na kolana i zaczela tego menagera calowac po rekach zeby nie wzywal policji. a Bili powiedzial ze nie ma mowy wzywa policje nie obchodza go te karaluchy.haha

Gość • Poniedziałek [02.02.2015, 15:41:44] • [IP: 213.238.107.***]

ŻENADA I WSTYD !!

Gość • Poniedziałek [02.02.2015, 13:52:42] • [IP: 88.156.235.*]

Wydaje mi sie takie jest moje zdanie, ze na pojemnikach z paczkami i batonikami powinny znajdowc sie CENY i wtedy bylaby jasnosc na KAZDYM towarze powinna byc cena zeby nie bylo niejasnosci.A mlodziez powinna miec opiekuna wyznaczyc opiekuna abo dwoch dziennie i wszystko byloby w porzadku czy nasi urzednicy nie zdaja sobie sprawy ze mlodziez bez oieki zachowuje sie iracjonalnie popisuje sie przed rowiesnikami srednio inteligentny czlowiek ma wyobraznie co moze mlodziez robic w grupie a teraz wstyd na cala Polske. To jest wlasnie taka opieka i takie komentarze ludzi z urzedu ze dzieci wychowuja rodzice ja tez jestem tego zdania, ze dzieci powinni wychowywac rodzice ale jezeli organizuje sie dla mlodziezy lodowisko to powinno byc to dopiete do konca(logistycznie)i przewidywac i widziec dalej zeby nie bylo tego wszystkiego to nie tylko dzieci sa winne...

Gość • Poniedziałek [02.02.2015, 13:40:51] • [IP: 95.49.133.*]

żenada

Gość • Poniedziałek [02.02.2015, 13:36:36] • [IP: 178.42.101.**]

To skutek wieloletnich zaniedbań w inwestowaniu w kulturę, dobrze opisany przez naukę efekt schamienia. Obowiązkowe zajęcia plastyczne i muzyczne w wieku 7-14 lat skutecznie chronią przed takimi zachowaniami.

Gość • Poniedziałek [02.02.2015, 13:25:54] • [IP: 88.156.235.*]

Do" Goscia"ktory oczernia ludzi ktorzy mieszkaja na" Posejdonie"jaka to zawisc jest w niektorych mieszkancach naszego miasta napisal ten pseudo- znawca tematu ze caly" Posejdon wybudowany na niczyich materialach budowlanych" Moi rodzice ciezko pracowali moj tato stracil zdrowie na morzu moja mama stawala w nocy na skladzie opalowym po materialy i NIE ZYCZE SOBIE takich komentarzy dosc juz tej zawisci jezeli nie wiesz wszystkiego to nie wrzucaj wszystkich do jednego wora to niesmaczne i mozesz zostac pociagniety do odpowiedzialnosci.Zycze naszym mieszkancom wiecej zyczliwosci jeden do drugiego nawet za komuny nie bylo tyle zawisci ludzie opamietajcie sie. A dzieci trzeba bardziej pilnowac wydaje mi sie ze to byly popisy jeden przed drugim zabraklo kogos doroslego do opieki miasto moglo zapewnic opiekunow...

Gość • Poniedziałek [02.02.2015, 13:22:49] • [IP: 80.245.176.***]

widac jak wychowywane sa dzieci w swinoujsciu... w swinoujsciu tez kradn a pewnie... patolak MKASAKRA!!

Gość • Poniedziałek [02.02.2015, 12:17:32] • [IP: 194.205.13.***]

Dzisiejszej młodzieży nie da sie wychować!!rodzice na to nie pozwalaja i przepisy. Powinni byli Niemcy zadzwonic po policję i zamknąć na parę dni. Chociaz-wielu nastolatków uważa ze zatrzymanie przez policje to prestiż i można sie tym chwalić. Prowokują więc władzę a potem się tym chwalą. Odnośnie zachowania Polaków w Niemczech -to nigdy się to nie zmieni-kradli i kraść będą-jak kleptomanii-obojętne co nawet cukier!

Gość • Poniedziałek [02.02.2015, 11:25:27] • [IP: 93.94.186.**]

TO JEST TRAGEDIA ŻENADA

Gość • Poniedziałek [02.02.2015, 11:17:52] • [IP: 83.11.188.***]

Jak miasto nie fundowało lodowiska żle, jak funduje żle

Janosik • Poniedziałek [02.02.2015, 11:16:47] • [IP: 164.126.162.***]

Do tych, którzy usprawiedliwiają te" DZIECI", mnie uczyli w domu, że jak chciałbyś coś wziąć, to zapytaj lub poproś. Jak nie twoje, to nie ruszaj. Teraz widocznie rodzice mało uwagi poświęcają dobremu wychowaniu. To też jest wina tzw bezstresowego wychowywania. Nie ma ograniczeń, róbta co chceta a robiąc takie rzeczy wstyd przynoszą nie tylko sobie i rodzicom ale i nam POLAKOM. Bydło i egoiści!! Jak to mówią : człowiek ze wsi wyjdzie ale wieś z człowieka nigdy!!

Gość • Poniedziałek [02.02.2015, 10:43:27] • [IP: 83.21.33.***]

A czym się rożni polska bułka od niemieckiej?? Na polskiej napisane jest Made in Poland?

Gość • Niedziela [01.02.2015, 23:59:19] • [IP: 93.94.188.***]

Wina rodziców skoro nie potrafia wychować swoje dzieci.Zlodzieje

Oglądasz 1-25 z 360
■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych. BIK UM Świnoujście ■
■ Wyścigi samochodowe uliczkami Platanu są uciążliwe dla mieszkańców. Osiedle Platan ma wielu mieszkańców i chyba każdy z nich chciałby mieć bezpieczne i spokojne otoczenie. Tymczasem, jak informuje jeden z lokatorów budynku na Platanie, z balkonu można "podziwiać" samochody ścigające się po osiedlowych drogach, szczególnie dotyczy to ul. Chełmońskiego i Malczewskiego ■ STS Siedow nie wpłynie do Świnoujścia Kapitanat Portu Świnoujście informuje, że decyzją Pana Premiera RP (informacja od MSZ i MSWiA ) STS Siedow nie otrzymał zgody na wejście do Portu Świnoujście. Żaglowiec miał wpłynąć 18 maja ■ Niemieccy policjanci zatrzymali mieszkankę Neu Sallenthin na wyspie Uznam, która może mieć związek ze śmiercią znanego sportowca i ochroniarza 60-letniego Daga S. Jak donosi niemiecka gazeta Ostsee Zeitung przed śmiercią Dag S. prawdopodobnie wypił jakąś substancję. Czy była to trucizna, nie wiadomo. Wykaże to dopiero sekcja zwłok mężczyzny. Gazeta dodaje, że policja bierze również pod uwagę nieumyślne spowodowanie śmierci. Prokuratura w Stralsundzie nie potwierdza ani nie zaprzecza tym informacjom ■ Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa zakończyła poszukiwanie zaginionego na Bałtyku na wysokości Mrzeżyna kutra ŚWI 82. Na pokładzie były cztery osoby ■ Do 14 maja miasto czeka na chętnych, którzy zaprojektują drogi prawobrzeża. Cel inwestycji to usprawnienie połączenia portu z siecią krajową i międzynarodową. Zgodnie z procedurami dotyczącymi wykorzystania środków unijnych, inwestycja musi być zrealizowana do końca 2022 r ■ W środę przed godziną 11.00 na wyspie Wolin w lesie na terenie Przytoru zostały znalezione zwłoki mężczyzny. Z informacji wynika, że było to niedaleko wysypiska śmieci. Policjanci powiadomili stronę niemiecką. Trwa dochodzenie ■ Alarmy bombowe w kilku świnoujskich szkołach. Drugi dzień matur rozpoczął się niespokojnie. Policja otrzymała zgłoszenia o bombach znajdujących się na terenie pięciu szkół średnich. Informacje nadeszły około godziny 6.00. Wynikało z nich, że ładunki wybuchowe podłożone są w dwóch szkołach na Warszowie oraz trzech na lewobrzeżu. agrożone miały być: ZDZ, Zespół Szkół Morskich, LO im. Mieszka I oraz LO Logos ■ O 30 kwietnia do dzisiejszego poranka w Zachodniopomorskiem odnotowaliśmy 9 wypadków drogowych, 2 osoby zginęły, 8 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 86 nietrzeźwych kierowców, 29 po spożyciu alkoholu oraz 8 po narkotykach. Trwają powroty z majówki apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze ■ Do tragedii doszło w sobotę na promie Unity Line Gryf. Z pokładu dla samochodów spadło dwóch mężczyzn. Jeden nie przeżył, drugi jest w ciężkim stanie. Wypadek miał miejsce po godzinie 16.00. Mężczyźni pracujący na pokładzie samochodowym promu Gryf spadli z wysokości. Niestety, dla jednego z nich upadek okazał się śmiertelny. Drugiego z poszkodowanych mężczyzn, w stanie ciężkim, przetransportowano do szpitala śmigłowcem LPR ■ Młodociany nożownik zaatakował na placu zabaw przy Platanie. Prawdopodobnie tylko dzięki przytomnej reakcji dorosłych udało się uniknąć tragedii. Będąca prywatnie na placu zabaw jedna z nauczycielek Szkoły Podstawowej nr 1 zachowała zimną krew i dzięki jej interwencji nic się nie stało ■ 15 lat po wejściu do UE. Czy pamiętacie jeszcze jak w Świnoujściu świętowaliśmy integrację? ■ Radny chce „martwego pola” na ulicy Staszica ale urzędnicy nie chcą się zgodzić ■ Dyskusja nad projektem uchwały w sprawie zasad i trybu przeprowadzenia Budżetu Obywatelskiego zajęła radnym ponad półtorej godziny. Ostatecznie uchwała została jednogłośnie przyjęta ■ Po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady X sesji VIII kadencji Rady Miasta Świnoujścia. W proponowanym gramie obrad znalazły się m.in. uchwały wprowadzające zmiany do dotychczasowej sieci szkół publicznych w mieście oraz ustanowienia specjalnej strefy rewitalizacji na Warszowie ■ Jak informuje Wydział Edukacji Urzędu Miasta Świnoujście, dziś 24 kwietnia 2019 r. pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi „Tęcza” przy ulicy Gdyńskiej w Świnoujściu zawiesili strajk. Tym samym placówka rozpoczęła normalną działalność. Od jutra 25 kwietnia 2019 r. normalną pracę rozpocznie również Przedszkole Miejskie nr 3 „Pod żaglami” przy ulicy Batalionów Chłopskich w Świnoujściu ■ 24 kwietnia 2019 roku (środa) o godz. 11.30 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda weźmie udział w uroczystości podpisania umowy o dofinansowanie dla projektu „Rozbudowa Funkcjonalności Terminalu LNG w Świnoujściu” (Polskie LNG S.A.) ul. Ku Morzu 1■ Pogoda wymalowała nam wymarzone dni do spędzenia prawdziwie radosnych Świąt Wielkanocnych. Oby w blaskach słońca nie zginął prawdziwy sens tych Cudownych dni. Radosnych chwil w gronie najbliższych życzy wszystkim redakcja portalu iswinoujscie.pl ■ Na pamiątkę świętej nocy zmartwychwstania ogień zapłonął przed kościołem Chrystusa Króla ■ Ruszyły zapisy na 40 Maraton Świnoujście – Wolgast, 29 Półmaraton Wolgast oraz 4 Sztafetę Świnoujście – Wolgast ■ Niedziela Palmowa – to początek Wielkiego Tygodnia Postawiona w oknie domu chroni podobno przed uderzeniem pioruna. Rolnicy mieszali ją z ziarnem do zasiewu aby zapewnić sobie dobre plony, mamy dodawały dzieciom do śniadania aby te cieszyły się dobrym zdrowiem, zasuszona, czuwa nad szczęściem rodzin przez cały rok. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dziś zostanie poświęcona. Palma wielkanocna nie jest jednak przedmiotem jakiegoś dziwnego kultu sama z siebie. Zasłużyła sobie na to gdy znalazła się pod stopami Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy ■ Wielkanocne klimaty na Placu Wolności. Jechały do nas 800 kilometrów! To pierwszy taki jarmark wielkanocny w Świnoujściu. Zaproszenie do zaprezentowania swoich wyrobów nad morzem przyjęli twórcy z Krasnegostawu i okolic, miejscowości położonych między Lublinem, a Chełmie Lubelskim kilkadziesiąt kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Grupę wystawców zorganizowała Luba Rakiewicz, dyrektor Artystycznego Stowarzyszenia Kosiw, która z dumą pokazuje ilustrowane publikacje o twórczości mieszkańców swoich rodzinnych stron ■ Strajk w oświacie. Informacja na godzinę 10.00 czwartek 11 kwietnia 2019. - ogółem strajkujących nauczycieli 253, w tym 28 w przedszkolach i 225 w szkołach - 401 dzieci/uczniów (bez gimnazjalistów, którzy przystąpili do egzaminów) będących pod opieką, w tym 338 w przedszkolach (razem z przedszkolem nr 10, w którym nauczyciele nie strajkują) i 63 w szkołach ■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych ■ Mieszkańcy Świnoujścia, którzy na co dzień zaopatrują się w pieczywo z piekarni przy ul. Monte Cassino czekała w sobotę rano niemiła niespodzianka. Ani w sklepie firmowym ani w żadnym innym na mieście nie dotarło zaopatrzenie od tego wytwórcy. Przyczyną była poważna awaria instalacji w piekarni. Tuż po północy pojawiły się tam wozy Straży Pożarnej i Pogotowie Ratunkowe. Ewakuowano pracowników firmy i mieszkańców posesji ■ Od 4 kwietnia. „Bielik” z Warszowa o 7.35. W związku z prośbami rodziców uczniów, Żegluga Świnoujska informuje, że od jutra, tj. czwartek 4 kwietnia 2019 r., na przeprawie promowej „Warszów”, prom z prawobrzeża (Warszów) będzie odbijał o godzinie 7.35, a nie o 7.40. Pozostałe godziny pozostają bez zmian ■ Odpowiedź na zarzuty jest już w Komisji Europejskiej ■ Spektakularne policyjne zatrzymanie samochodu na ulicy Daszyńskiego. Przeszukano auto, sprawdzano kierowcę i pasażerów. O co poszło? Policja milczy o przyczynach tej niedzielnej akcji ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie poparcia środowiska nauczycielskiego ■ Zastępca prezydenta Paweł Sujka: "Po referendach, które odbywały się w Świnoujściu mogę powiedzieć, że praktycznie wszystkie placówki edukacyjne w mieście deklarują przystąpienie do strajku ■ Jeśli dojdzie do strajku nauczycieli to także dzieci w przedszkolach pozbawione zostana opieki ■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■