POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [17.02.2015, 20:11:47] • Świnoujście

Kim był piąty pasażer holownika? Nowe informacje w sprawie Kuguara

Kim był piąty pasażer holownika? Nowe informacje w sprawie Kuguara

fot. Kamil Zwierzchowski

Załogę Kuguara tworzyły 4 osoby, na pokładzie było jednak 5 osób. Kim była jedyna trzeźwa osoba, która znalazła się na pokładzie a nie była członkiem załogi? Jak się okazuje, w sprawie zatonięcia Kuguara wychodzą nowe informacje.

Do zatonięcia holownika doszło w poniedziałek o godzinie 22.10. Wtedy holownik Kuguar płynący ze Szczecina zderzył się ze statkiem który płynął w kierunku Szczecina na wysokości promów "Bielik".

W akcji ratunkowej z wody podjęto 5 osób które znajdowały się na pokładzie zatopionej jednostki. Jak się okazuje załogę tworzyły 4 osoby. Kim była jedyna trzeźwa osoba na Kuguarze? I dlaczego płynęła akurat tego dnia z pijaną załogą?

Kim był piąty pasażer holownika? Nowe informacje w sprawie Kuguara

fot. Kamil Zwierzchowski

- Uczestnicy zdarzenia zostali przebadani na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że załoga holownika jest pod wpływem alkoholu. Mężczyźni mieli od 0,3 do 0,63 promila. Piątą osobą na holowniku był pilot z tej samej firmy, nie był on jednak członkiem załogi. Mężczyzna był pasażerem, który miał przesiąść się na inny holownik w Świnoujściu - informuje Oficer prasowy KMP w Świnoujściu st. asp. Beata Olszewska.

- To cud że oni żyją, woda w kanale była bardzo zimna. Gdyby nie szybka reakcja pilotówki prąd rozrzuciłby ich po całym kanale. Nie byliby w stanie dopłynąć do brzegu przy tak silnym prądzie - mówi Władysław Ozimek.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 85, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 85

Gość • Sobota [21.02.2015, 15:44:14] • [IP: 88.156.234.***]

ja pomogłem jednemu z nich a wszystkich nie wiem ile było

j444 • Czwartek [19.02.2015, 15:46:22] • [IP: 80.245.182.***]

A ja jestem rozpasany inaczej, bo nie piję i nie palę. Rozpasanie uwielbiam, tym bardziej, im bardziej się to nie podoba innym.

Gość • Środa [18.02.2015, 19:38:18] • [IP: 85.166.69.***]

to holownik co holuje pijakow do domu za bardzo byli nalani to poszli na dno

Gość • Środa [18.02.2015, 19:30:28] • [IP: 94.141.152.***]

Nie! To był piąty element!!

Gość • Środa [18.02.2015, 17:46:47] • [IP: 46.204.133.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [18.02.2015, 16:59:33] • [IP: 92.42.119.***]

Wódka w organiżmie rozbitka nie powoduje grzania, rozgrzania itp.To poważny błąd.Alkohol powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i przez to zwiększony ubytek ciepła, szybciej następuje wychłodzenie i zgon.

Gość • Środa [18.02.2015, 16:59:08] • [IP: 95.129.228.***]

Czy Załoga zdażyła założyć Kamizelki Ratownicze

Gość • Środa [18.02.2015, 16:03:54] • [IP: 93.94.186.***]

nic im by sie nie stało wóda grzała...

Gość • Środa [18.02.2015, 14:18:58] • [IP: 83.89.12.***]

Dlaczego pozwala sie na picie alkoholu na holownikach??

klaxon • Środa [18.02.2015, 13:55:55] • [IP: 2.150.58.***]

5 pasazer holownika to był 8 pasazer nostromo

Gość • Środa [18.02.2015, 13:04:03] • [IP: 10.10.1.***]

Kino oko

Gość • Środa [18.02.2015, 12:55:17] • [IP: 178.238.252.**]

wstyd na cały eurokołchoz jaki pijani to kto oczywiscie. ..Polacy!

Gość • Środa [18.02.2015, 11:49:05] • [IP: 80.245.184.**]

Przyzwolenie na" firanki"z golymi babkami, przyzwolenie na picie alkoholu w pracy doprowadzilo wlasnie do tej tragedii z holownikiem. Zwolennikom rozpasania gratuluje poczucia humoru... Swiadczy o ich ograniczeniu umyslowym. tacy ludzie nie moga byc odpowiedzialni za innych poniewaz sami ze soba i swoim zyciem maja problem.

Gość • Środa [18.02.2015, 11:36:44] • [IP: 93.94.184.***]

Holownik zatonął a baby płakali.

Gość • Środa [18.02.2015, 11:18:10] • [IP: 46.76.77.***]

Piaty pasazer NOSTROMO.

Gość • Środa [18.02.2015, 11:05:56] • [IP: 95.129.226.***]

Psioczyli na wojskowych a tu cywile się popisali. Po nich nawet etatu nie będzie.

Gość • Środa [18.02.2015, 10:55:06] • [IP: 92.42.114.***]

Dlaczego nie rozstawili jeszcze kurtyny przeciwrozlewowej, czekają na skażenie wody?

Gość • Środa [18.02.2015, 10:54:53] • [IP: 178.238.252.**]

powinno robic więcej testow na narkotyki i alkohol tak jak w zachodnich krajach chcieli ameryki to maja

Gość • Środa [18.02.2015, 10:40:27] • [IP: 92.42.115.***]

To był zamach?

Pierdykleks • Środa [18.02.2015, 10:37:19] • [IP: 93.94.191.***]

to dziadek czas z czarodziejskim rękawem

Gość • Środa [18.02.2015, 10:27:30] • [IP: 83.23.251.**]

PRZECIEŻ NA FILMIE WIDAC KOBIETĘ A KOBIETY NIE PŁYWAJĄ NA HOLOWNIKACH TYLKO ZABAWJAIĄ PIJANYCH ZAŁOGANTÓW.ALE MAJĄ PROBLEM Z 4os.??

Gość • Środa [18.02.2015, 10:13:38] • [IP: 62.69.203.**]

mariner napisałeś jak było

Gość • Środa [18.02.2015, 10:06:44] • [IP: 62.69.203.**]

4 osoby to minimum wynikające z karty bezpieczeństwa, a zawsze może być więcej osób,

Trylionowy Pasażer • Środa [18.02.2015, 10:04:03] • [IP: 62.69.231.***]

Mi sie wydaje, że trzeba w tym miejscu wypłaszczyć wodę, bo wczoraj wieczorem jak byłem, to widziałem, że ta woda była jakaś taka nierówna.

Gość • Środa [18.02.2015, 09:59:01] • [IP: 95.129.226.***]

Nie mówili, że w pracy się nie pije?

Oglądasz 1-25 z 85
■ Policjanci ze Świnoujścia będą mogli dogadać się z każdym na świecie! ■ Szok mieszkańców po prezentacji koncepcji ruchu w mieście. Po co budujemy tunel!? Zobacz film! ■ Niepokojący wpis o sytuacji w świnoujskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej zamieszczono na Facebooku. Są konflikty, braki kadrowe, opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń, pluskwy i zachowania „podchodzące pod mobbing" – czytamy w poście ■ Wracamy do tematu znaleziska w Kanale Piastowskim. Wbrew wcześniejszym twierdzeniom, wygląda na to, że coś większego jest jednak na dnie. Podobno znaleziono zatopioną barkę, całą wypełnioną amunicją zaraz przy "grzybku" obok przystani Karsibór po stronie Świnoujścia, a promy i statki dalej pływają jakby nigdy nic – pisał niedawno nasz Czytelnik. - Fajnie jakbyście potwierdzili te informacje ■ 15 radnych poparło sprzeciw, a tylko trzech wstrzymało się od głosu. W czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujścia, 7 listopada Rada Miasta podjęła uchwałę dot. oświadczenia w sprawie lokalizacji inwestycji związanej z wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego ■ Prezydent wycofuje się z ulg dla przedsiębiorców. Wiele emocji społecznych wzbudziły nasze informacje o ulgach udzielanych przez Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza niektórym lokalnym przedsiębiorcom. Przypomnijmy więc, że w latach 2007 - 2019 (do miesiąca IV) Prezydent Miasta udzielił ulg różnym firmom na kwotę 8.596.726,23 zł ■ Po 42 latach stacjonowania wojsk sowieckich na wyspie Uznam, w Świnoujściu pozostały smutne zagubione psy. Porzucone zwierzęta były w szoku. Ich przyjaciele nagle zniknęli. Nikt już nie mówił po rosyjsku ■ Zakończyła się przebudowa ul. Szmaragdowej w Przytorze-Łunowie, a wraz z finalizacją tego zadania wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Kierowcy: uwaga na znaki, bo ulica jest jednokierunkowa, podobnie, jak fragment ul. Zalewowej ■ Nietypowy problem mieli świnoujscy policjanci. Kajdanki, które nałożyli zatrzymanemu mężczyźnie odmówiły posłuszeństwa i nie chciały się otworzyć. Policjanci na pomoc wezwali strażaków, którzy przecięli kajdanki za pomocą szlifierki kątowej (fleks) ■ Zmiana terminu wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Informujemy, że planowana w Muzeum Rybołówstwa Morskiego, na najbliższy piątek, 25 października, wystawa: „Świnoujście w przedwojennej grafice” z przyczyn niezależnych od organizatora została przeniesiona na 7 listopada 2019 r, na godz. 18.00 ■ 16 głosami „za” Rada Miasta zdecydowała o podwyżce wysokości stawek podatku od nieruchomości ■ Podatek od nieruchomości w nowym roku: w planach „górne stawki maksymalne”. W czwartek radni podejmą uchwałę o wysokości stawek podatku od nieruchomości. Z projektu uchwały wynika, że będzie zdrożej. Chyba, że ktoś ma komórkę, chlew lub kurnik i nie prowadzi w niej działalności gospodarczej ■ Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o informuje, iż rozpoczął prace modernizacyjne i remontowe pracowni RTG w budynku przy ulicy Mieszka I 7. Finansowanie działań inwestycyjnych odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019 ■ Z uwagi na brak na krajowym rynku szczepionek przeciwko grypie Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że w dniach od 17.10.2019r. do 28.10.2019r. zawiesza akcję szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców miasta w wieku powyżej 60 roku życia ■ Agatowska i Kochan wygrały w Świnoujściu ■ Mężczyzna na wózku inwalidzkim, zaopatrzony w butelkę z łatwopalnym materiałem i zapalniczkę, został zatrzymany przez policję przed jednym z lokali gastronomicznych w Świnoujściu. Mogło dojść do tragedii ■ W czwartkowy wieczór tuż przy Kościele Chrystusa Króla rozegrała się dramatyczna walka o życie mężczyzny. Po godzinie 19:00 pod kościele zatrzymały się dwie karetki pogotowia oraz dwa wozy strażackie. Ratownicy zaczęli reanimować 67-latka, u którego nastąpiło zatrzymanie krążenia. Niestety, ponad 40-minutowa akcja reanimacyjna nie przywróciła czynności życiowych ■ Ponad 1,5 mln zł wynosi łączna kwota kar, jakie miasto naliczyło wykonawcy Promenady Zdrowia za niedotrzymanie terminu wykonania inwestycji ■