POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [17.02.2015, 20:11:47] • Świnoujście

Kim był piąty pasażer holownika? Nowe informacje w sprawie Kuguara

Kim był piąty pasażer holownika? Nowe informacje w sprawie Kuguara

fot. Kamil Zwierzchowski

Załogę Kuguara tworzyły 4 osoby, na pokładzie było jednak 5 osób. Kim była jedyna trzeźwa osoba, która znalazła się na pokładzie a nie była członkiem załogi? Jak się okazuje, w sprawie zatonięcia Kuguara wychodzą nowe informacje.

Do zatonięcia holownika doszło w poniedziałek o godzinie 22.10. Wtedy holownik Kuguar płynący ze Szczecina zderzył się ze statkiem który płynął w kierunku Szczecina na wysokości promów "Bielik".

W akcji ratunkowej z wody podjęto 5 osób które znajdowały się na pokładzie zatopionej jednostki. Jak się okazuje załogę tworzyły 4 osoby. Kim była jedyna trzeźwa osoba na Kuguarze? I dlaczego płynęła akurat tego dnia z pijaną załogą?

Kim był piąty pasażer holownika? Nowe informacje w sprawie Kuguara

fot. Kamil Zwierzchowski

- Uczestnicy zdarzenia zostali przebadani na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że załoga holownika jest pod wpływem alkoholu. Mężczyźni mieli od 0,3 do 0,63 promila. Piątą osobą na holowniku był pilot z tej samej firmy, nie był on jednak członkiem załogi. Mężczyzna był pasażerem, który miał przesiąść się na inny holownik w Świnoujściu - informuje Oficer prasowy KMP w Świnoujściu st. asp. Beata Olszewska.

- To cud że oni żyją, woda w kanale była bardzo zimna. Gdyby nie szybka reakcja pilotówki prąd rozrzuciłby ich po całym kanale. Nie byliby w stanie dopłynąć do brzegu przy tak silnym prądzie - mówi Władysław Ozimek.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 85, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 85

Gość • Sobota [21.02.2015, 15:44:14] • [IP: 88.156.234.***]

ja pomogłem jednemu z nich a wszystkich nie wiem ile było

j444 • Czwartek [19.02.2015, 15:46:22] • [IP: 80.245.182.***]

A ja jestem rozpasany inaczej, bo nie piję i nie palę. Rozpasanie uwielbiam, tym bardziej, im bardziej się to nie podoba innym.

Gość • Środa [18.02.2015, 19:38:18] • [IP: 85.166.69.***]

to holownik co holuje pijakow do domu za bardzo byli nalani to poszli na dno

Gość • Środa [18.02.2015, 19:30:28] • [IP: 94.141.152.***]

Nie! To był piąty element!!

Gość • Środa [18.02.2015, 17:46:47] • [IP: 46.204.133.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [18.02.2015, 16:59:33] • [IP: 92.42.119.***]

Wódka w organiżmie rozbitka nie powoduje grzania, rozgrzania itp.To poważny błąd.Alkohol powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i przez to zwiększony ubytek ciepła, szybciej następuje wychłodzenie i zgon.

Gość • Środa [18.02.2015, 16:59:08] • [IP: 95.129.228.***]

Czy Załoga zdażyła założyć Kamizelki Ratownicze

Gość • Środa [18.02.2015, 16:03:54] • [IP: 93.94.186.***]

nic im by sie nie stało wóda grzała...

Gość • Środa [18.02.2015, 14:18:58] • [IP: 83.89.12.***]

Dlaczego pozwala sie na picie alkoholu na holownikach??

klaxon • Środa [18.02.2015, 13:55:55] • [IP: 2.150.58.***]

5 pasazer holownika to był 8 pasazer nostromo

Gość • Środa [18.02.2015, 13:04:03] • [IP: 10.10.1.***]

Kino oko

Gość • Środa [18.02.2015, 12:55:17] • [IP: 178.238.252.**]

wstyd na cały eurokołchoz jaki pijani to kto oczywiscie. ..Polacy!

Gość • Środa [18.02.2015, 11:49:05] • [IP: 80.245.184.**]

Przyzwolenie na" firanki"z golymi babkami, przyzwolenie na picie alkoholu w pracy doprowadzilo wlasnie do tej tragedii z holownikiem. Zwolennikom rozpasania gratuluje poczucia humoru... Swiadczy o ich ograniczeniu umyslowym. tacy ludzie nie moga byc odpowiedzialni za innych poniewaz sami ze soba i swoim zyciem maja problem.

Gość • Środa [18.02.2015, 11:36:44] • [IP: 93.94.184.***]

Holownik zatonął a baby płakali.

Gość • Środa [18.02.2015, 11:18:10] • [IP: 46.76.77.***]

Piaty pasazer NOSTROMO.

Gość • Środa [18.02.2015, 11:05:56] • [IP: 95.129.226.***]

Psioczyli na wojskowych a tu cywile się popisali. Po nich nawet etatu nie będzie.

Gość • Środa [18.02.2015, 10:55:06] • [IP: 92.42.114.***]

Dlaczego nie rozstawili jeszcze kurtyny przeciwrozlewowej, czekają na skażenie wody?

Gość • Środa [18.02.2015, 10:54:53] • [IP: 178.238.252.**]

powinno robic więcej testow na narkotyki i alkohol tak jak w zachodnich krajach chcieli ameryki to maja

Gość • Środa [18.02.2015, 10:40:27] • [IP: 92.42.115.***]

To był zamach?

Pierdykleks • Środa [18.02.2015, 10:37:19] • [IP: 93.94.191.***]

to dziadek czas z czarodziejskim rękawem

Gość • Środa [18.02.2015, 10:27:30] • [IP: 83.23.251.**]

PRZECIEŻ NA FILMIE WIDAC KOBIETĘ A KOBIETY NIE PŁYWAJĄ NA HOLOWNIKACH TYLKO ZABAWJAIĄ PIJANYCH ZAŁOGANTÓW.ALE MAJĄ PROBLEM Z 4os.??

Gość • Środa [18.02.2015, 10:13:38] • [IP: 62.69.203.**]

mariner napisałeś jak było

Gość • Środa [18.02.2015, 10:06:44] • [IP: 62.69.203.**]

4 osoby to minimum wynikające z karty bezpieczeństwa, a zawsze może być więcej osób,

Trylionowy Pasażer • Środa [18.02.2015, 10:04:03] • [IP: 62.69.231.***]

Mi sie wydaje, że trzeba w tym miejscu wypłaszczyć wodę, bo wczoraj wieczorem jak byłem, to widziałem, że ta woda była jakaś taka nierówna.

Gość • Środa [18.02.2015, 09:59:01] • [IP: 95.129.226.***]

Nie mówili, że w pracy się nie pije?

Oglądasz 1-25 z 85
■ Fundacja Logos wynajmie od 01.09.2019r. lokal użytkowy (dawna Karpatka) z przeznaczeniem na bufet szkolny – sklepik. Informacje w sprawie wynajmu – tel. 91 – 321 23 66 – dyrektor Małgorzata Gołębiowska ■
■ 90-latek wypadł z balkonu. Sąsiedzi podczas snu usłyszeli wołanie o pomoc dochodzące od strony podwórka przy ulicy Marynarzy 7. Jak się okazuje, starszy mężczyzna wypadł z balkonu. Na miejsce przyjechali ratownicy medyczni i policjanci ■ Niedawno pisaliśmy, że lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tym których zwolnił z podatków. Dziś głos w sprawie zabrał sam Janusz Żmurkiewicz ■ Lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tą o firmach, które prezydent Świnoujścia zwolnił z podatku od nieruchomości i nie tylko – zauważa jeden z naszych Czytelników. Inni mieszkańcy zwracają uwagę na relacje prezydenta z właścicielami firm zwolnionych z podatku ■ Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym ■ Mężczyzna wpadł do kanału portowego. Wyszedł z niego o własnych siłach. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Mężczyzna zagapił się i wpadł do wody. Wyszedł z niej o własnych siłach. Na miejsce przyjechała policja. Około godziny 1.30 przy przeprawie promowej Bielik, po stronie Warszowa, do wody wpadł mężczyzna. Dopłynął on do drabinek i wyszedł z wody o własnych siłach. Po tym, jak wydostał się na powierzchnię, na miejsce dojechała policja ■ Z Terminala w Świnoujściu PGNiG wyekspediowało już 5000 cystern z ładunkiem skroplonego gazu ziemnego (LNG). Największym odbiorcą LNG są stacje regazyfikacji obsługujące miejscowości, które nie mają dostępu do ogólnopolskiej sieci dystrybucji gazu ■ W ubiegłym roku z podatku od nieruchomości prezydent Janusz Żmurkiewicz zwolnił 7 firm. Bywały lata, kiedy przedsiębiorców, którzy skorzystali na takim zwolnieniu, było dwa razy tyle. W ciągu 10 lat z tego powodu do miejskiego budżetu nie wpłynęło ponad 7,5 mln złotych ■