POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [28.02.2015, 13:18:58] • Świnoujście

Wycięto przegniłe i spróchniałe drzewa przy ulicy Siemiradzkiego

Wycięto przegniłe i spróchniałe drzewa przy ulicy Siemiradzkiego

fot. Kamil Zwierzchowski

Przegniłe i spróchniałe drzewa, zagrażające bezpieczeństwu przechodniów przy ulicy Henryka Siemiradzkiego zostały w tym tygodniu wycięte. - Przed zakwalifikowaniem do wycięcia każde drzewo zostało przebadane. Wycinamy tylko chore, przegniłe i spróchniałe drzewa zagrażające bezpieczeństwu - informuje pracownik.

- Szkoda że z terenu parafii wycięto tak piękne i stare drzewa. Ksiądz mówił dwa tygodnie przed wycięciem że drzewa zagrażają bezpieczeństwu ludzi, a poza tym przy silnym wietrze mogą spaść na samochody lub budynki - mówi mieszkaniec budynku przy ulicy Siemiradzkiego.

Wycięto przegniłe i spróchniałe drzewa przy ulicy Siemiradzkiego

fot. Kamil Zwierzchowski

- Jak widać drzewa są spróchniałe i przegniłe, przy silniejszym wietrze mogą spaść na pobliskie budynki lub zaparkowane samochody - informuje pracownik.

Wycięto przegniłe i spróchniałe drzewa przy ulicy Siemiradzkiego

fot. Kamil Zwierzchowski

- Przed wycięciem każde drzewo zostało szczegółowo przebadane i oznaczone. Wycinamy tylko te stare, spróchniałe i przegniłe drzewa na które dostaliśmy pozwolenie - dodaje pracownik.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 32, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 32

Gość • Poniedziałek [02.03.2015, 11:43:56] • [IP: 37.8.215.***]

46.112.34 człowieku przestań szarpać mnie za nogawki!Artykuł dotyczy usunięcia drzew a mój post przede wszystkim bezmyślnej wycinki niektórych z nich zwłaszcza tych które poprzedni proboszcz zabezpieczył obmurowaniami i je podcinał–po prostu dobrze o nie dbał.Teren ten to nie prywatny folwark jakiegoś proboszcza, który tutaj został przysłany ale może być i odesłany, a my tutaj zostajemy! Drzewo od frontu którego kikuty widać na fotce rosło kilkadziesiąt lat ! i mogło być tam dalej bo było okazałe, ładne i dawało latem cień dla tych co na ławeczkach pod nim siadywali podczas mszy ale i nie tylko! To nie jest feudalizm, żeby wszystkie postępowania nawet proboszcza były poza krytyką! To nie tylko te drzewa, zajączki ale i inne dziwactwa powodują, że ludzie zaczęli wybierać inne kościoły, a ministrantami zostali stare dziady bo młodzież też w dużej części wywiało!.Taki sposób-”głosowania nogami ” jest najlepszy bo biskup się w końcu połapie i wymieni szefa tej ekipy!Rozumiesz teraz? Kopanie się z koniem nic nie da!

Gość • Niedziela [01.03.2015, 12:20:28] • [IP: 88.156.232.***]

popieram , z tymi pozwoleniami to zależy dla kogo go wydają.Powinno być tak jak zgraża czy przszkadza drzewo , czy stoi za bliski budynku /powinna być zgłoszenie i gdzie w zamian zainteresowany wycięciem posadzi nowe drzewa.

Gość • Niedziela [01.03.2015, 10:20:36] • [IP: 95.129.229.***]

Miasto to nie park narodowy. Problemem nie powinno być wycięcie drzewa tylko problemem powinno być nie posadzenie w zamian młodego drzewa. Jestem za likwidacją przepisu uzyskiwania zgody urzędu na wycięcie drzewa.

Gość • Niedziela [01.03.2015, 09:43:51] • [IP: 46.112.34.**]

8:43 - Jesteś bajkopisarzem? Nie znam nikogo, kto przeszedł na Piastowską, a służył do Mszy, a osoba ze wspólnoty parafialnej, czasem służąca do Mszy, owszem, pracuje w Urzędzie Miejskim - i tak, nadal służy - okresowo - do Mszy. Oprócz tego parafia ta angażuje policjantów, architektów, nauczycieli, itd., więc pole do fantazji i bajkopisarstwa, insynuacji oraz mylenia jednej osoby z drugą pozostaje wielkie...

Gość • Niedziela [01.03.2015, 08:43:10] • [IP: 80.245.187.***]

Ministrancik-naczelniczek już nie" pracuje" w tej parafii. Obraził się i przeniósł na Piastowską. Brzoza pokazana na zdjęciu jak najbardziej powinna być wycięta ale ten buk... szkoda takich drzew. Widać, że decyzja była wydawana po znajomości czyli ministrant-parafia. Ale kto ma tam się znać na drzewach w tym urzędzie?

Gość • Niedziela [01.03.2015, 08:28:30] • [IP: 46.112.34.**]

1:16:07 - A jaki ty trzymasz poziom? Piszcząc i płacząc po forach? Jaka to odwaga PERSONALNIE atakować osobę, której trudno sie obronić wobec takiej anonimowej i przeprowadzanej na kasowanym za 2 dni z głównej strony forum? O, teraz nawet - widzę- można dodać uzupełnienia o męskiej rozmowie z proboszczem...no, to jest ogólnik, że" próbowałem rozmawiać" - a o czym? O Zajączku (napisałem dużą literą...bo to Ważny Zajączek, Zajączek Twego Życia), czy o innej sprawie, a może o pogodzie? Bo to teraz łatwo wstawić, że" próbowałem rozmawiać" - fakty niestety źle świadczą o tobie - człowiek honorowy, nawet jeśli został źle potraktowany, nie pluje publicznie zza węgła, a rozwiązuje sprawę honorowo. Nie znam księdza, który by nie popełnił błędu. Pamiętam z dawnych lat proboszcza, który kształtował się przez całe lata, nawet mając już ok.40 l. - coraz więcej oddawał pola parafianom, a na początku był apodyktyczny. Nie przesądzam tej sprawy Zajączka, może dobrze zrobił, może nie, ale takie sprawy rozwiązuje się INACZEJ!

Gość • Niedziela [01.03.2015, 01:16:07] • [IP: 37.8.215.***]

> 22:19:32] • [IP: 46.112.34 -w swoich komentarzach staram się trzymać pewien poziom i to co napisałem jest raczej oględnie mówiąc łagodne w porównaniu do twoich pełnych jadu internetowych wymiocin! Wiedz, ze z tym proboszczem próbowałem porozmawiać-choć tylko raz!- i to wystarczy bo z pewnymi typami ludzi dyskutować nie ma sensu-mnie to akurat ta rozmowa a zwłaszcza jego sposób argumentowania swoich racji przypominała rozmowy które przeprowadzali ze mną przed laty politrucy w zasadniczej służbie wojskowej - to była zakała tamtych czasów i jest to dziwne bo bardzo przypominała atmosferę i poziom twojego komentarza! Daj przykład" najprawdziwszy katoliku" i jako pierwszy na tym forum podpisz sie swoim imieniem i nazwiskiem ty" prawdziwie odważny"! Ja też nie znoszę takich" prawdziwie męskich i odważnych postaci", którzy to" modlą się pod figurą --itd" Cuchnie od ciebie kołtuństwem i świętoszkowatą hipokryzją internetowy bigocie! - Tu akurat wszedłem na twój poziom - koniec dyskusji- bez odpowiedzi! Amen

Gość • Sobota [28.02.2015, 23:24:21] • [IP: 37.8.215.***]

Boże, wycięto to piękne drzewo, które latem chroniło cieniem ludzi na ławeczkach przed kościołem. Zgroza ! Ktoś będzie się w piekle smażył!

j444 • Sobota [28.02.2015, 23:21:20] • [IP: 80.245.182.***]

Komentarz może być kontrowersyjny zarówno z jednej jak i drugiej strony, ale te komentarze obu stron to żenada, to po prostu obustronne bydło.

Gość • Sobota [28.02.2015, 22:19:32] • [IP: 46.112.34.**]

20:48 - Ach, to ty, Lamenciarz od Zajączka, z imieniem tego Zajączka na ustach chyba będziesz wydawał ostatnie tchnienie. Przepraszam, ale jak baba marudzisz, nie śmiałeś pójść do proboszcza, powiedzieć, że odmowa poświęcenia Zajączka z Lidla czy innej cholery sklepowej poczytana została przez ciebie za obrazę, tylko rozsnuwasz swoje płaczliwe żale po forum iswinoujscia. Nie znoszę takich marudnych, niemęskich postaci, bo należy po męsku, otwarcie mówić, czemu się sprzeciwiasz, a po drugie - w jeszcze większą furię mnie wprawiają przesubtelnione po diabelsku osoby, które sa niesłychanie zasadnicze i ostre wobec tych, nad którymi mają (lub im się zdaje, że mają) jakąkolwiek przewagę, a cisi wobec mocniejszych od siebie, jak Urząd Skarbowy, Wojsko, Policja, itd. Taki" Odważny Inaczej" będzie piszczeć na całe (i)swinoujście, że Zajączka mu ksiądz odmówił poświęcić, że w odwecie go anonimowo obmówi, a potem jako niezmiennie pobożny, pomaszeruje do innego kościoła. Pseudokatolik rytualny.

Gość • Sobota [28.02.2015, 21:29:37] • [IP: 77.114.85.**]

czy ministrant proboszcza nie jest naczelnikiem w urzędzie miasta od drzew.

Gość • Sobota [28.02.2015, 21:01:00] • [IP: 84.39.166.***]

A jak zakupić na opał te drzewa wycinane przez Miasto.Jakoś o tym cicho.Czy są oddawane za darmo?

Gość • Sobota [28.02.2015, 20:48:11] • [IP: 37.8.215.***]

Żeby zaznaczyć swoja obecność niektórzy niszczą to co zbudowali inni – tylko, że budowanie twa niesłychanie dłużej od rujnowania i pozostawia trwałe ślady zwłaszcza w ludzkich sercach. W zeszłym roku mniej więcej o tej samej porze nastąpiła „wycinka” zajączków z koszyczków ze święconkami które dzieciaki jak zawsze przyniosły do kościoła. W tym roku wycięto okazałe drzewa będące ozdobą frontu naszej Świątyni. Co nasz czeka za rok? Co się ulegnie w głowie obecnych gospodarzy którzy jak widać chcą w taki sposób zaznaczyć swoją obecność i swoją inność? Dla mnie i jak mi wiadomo dla wielu innych ta inność to po prostu obcość i jak tak dalej pójdzie to wielu z tutejszych parafian na tacę zacznie dawać w innych kościołach, których u nas przecież jest wiele a odległości w naszym mieście nie za wielkie! Jutro jest uroczysta msza w kościele Chrystusa Króla –też tam będę !

PalikUt zdycha,wiara nie • Sobota [28.02.2015, 20:32:34] • [IP: 46.112.34.**]

20:11 - PalikUt ci, zdychając politycznie, wyjaśni, Grodzki całując gorąco samą modern-kobiecością ci przekaże, Ogórek zazieleni się ze wstydu, gdy zapytasz o konkordat, a w ogóle, urwij się ze smyczy konkordatu, wyjedź do Korei Północnej,. tam nie tylko konkordatu nie ma, a więc możliwości lekcji religii w szkole, możliwości jednego ślubu w kościele bez powtarzania w urzędzie, ale w ogóle kościołów nie ma, Biblii nie ma, bo za jej posiadanie kulka w łeb lub druty obozu. Wiesz, twoje ideały spełniają się zresztą w pewnych zachodnich państwach, tam nie ma ostrożności typowej dla katolickiego choć postkomuszego państwa jak Polska, tam Ogórek zmieniono na banan na zajęciach tzw. edukacji seksualnej, ale... ciąż nastolatek tam jest kilka razy więcej niż w Polsce.

Gość • Sobota [28.02.2015, 20:00:11] • [IP: 77.113.121.***]

Co Polska ma dobrego z konkordatu ?

Gość • Sobota [28.02.2015, 19:15:10] • [IP: 37.8.215.***]

Fajnie można tak napisać żeby zawoalować czy też ściemnić fakty i prawdę! -jest faktem, że drzewa rosną i rzeczywiście czasem dorastają sporych wysokości ale nie oznacza to, że stanowią wówczas takie zagrożenie, że trzeba je wyciąć!Przecież odpowiednio podcinając można zmniejszyć wysokość i koronę-tak robił to tam poprzedni ksiądz i wyśmienity gospodarz-drzewa od frontu były wtedy podcinane-również wykonano ładne obmurowania stanowiące klomby od wejścia do Kościoła!Widać było wtedy dbałość i gospodarską rękę -To co ktoś pokazuje na zdjęciach paluchem, zwłaszcza na sośnie można zabezpieczyć odpowiednimi środkami!Wątpię czy te małe zranienia drzewa byłyby powodem jego przewrócenia się Byłoby to niebezpieczne wówczas kiedy to jego środek byłby spróchniały ale jakoś nikt tutaj nie pokazał przekroju słojów po cięciu piłą! Widać raczej że kikuty które teraz też spiłowano nie wykazują takich objawów Na prawdę trudno pojąć tego gospodarza i urzędnika który wydał taką decyzję!Grzesznik za to dostał pewnie odpust zupełny

ale komuna zdycha • Sobota [28.02.2015, 17:33:03] • [IP: 46.112.34.**]

16:58 - Ale co zrobić, PalikUt zdycha politycznie, Ogórek świeży tylko w sezonie ogórkowym, bez przyszłości, nawet Grodzka chodzi w męskim stroju prywatnie, co wykazał" wSieci". Tak więc nie ma kto wyciąc konkordatu, z którego cieszą się młodożeńcy całkiem normalni, bo hetero, gdyż nie muszą powtarzać ślubu w kiczowato małpującej liturgię sali USC.

Gość • Sobota [28.02.2015, 16:58:20] • [IP: 77.113.121.***]

WYCIĄĆ W PIEŃ SPRÓCHNIAŁY KONKORDAT !

Gość • Sobota [28.02.2015, 16:35:58] • [IP: 80.245.184.**]

no i tu zaraz w czynie spolecznym powstanie dom pielgrzyma i beda trzepac kasiorke. Ekonomia !

postKreta,aleGłowa nie ta • Sobota [28.02.2015, 16:11:51] • [IP: 46.112.34.**]

15:56 - Rycie jak u kreta, ale głowa nie ta! Och, ty mądralo, tyleś użył energii, czasu, jadu, by wysmażyć tę" kunsztowną" splujkę na forum, a jednego nie wziąłeś pod uwagę, że owa działka A.Szczodrego jest ok.60-70 m dalej, że gdyby poprowadzić prostopadłe na drugą stronę ulicy od granicy pólnocno-wschodniej terenu kościelnego, bliższej jego działki, to w ogóle ta prostopadła nie przecięłaby terenu jego działki, bo mieści się teren Szczodrych jeszcze o jakieś 20-30 m w stronę ul.Grottgera od granic terenu kościelnego. Jakież pudło!

Gość • Sobota [28.02.2015, 15:56:30] • [IP: 93.94.186.**]

Z tego co widać z fotki to te drzewa zasłaniały działeczkę Adaśka Szczdrego, który tam mieszka na przeciw kościoła. Teraz Adaśku wreszcie zobaczy światło, które go moze oświeci.

Gość • Sobota [28.02.2015, 15:42:17] • [IP: 94.193.170.***]

przeciez gl, , , , , ek widzi ze to zdtowe drzewa, , a wy piszecie ze sa chore, chyba ten kto to okreslal jest chory...

Gość • Sobota [28.02.2015, 15:01:12] • [IP: 62.69.251.***]

Już się lokalne dendrofobiczne schizole nakręcają. Drzewa śmierci matko bosko, tu uschło tam się przechyliło, wycinać, wycinać wszystko zanim bedzie za późno!

Gość • Sobota [28.02.2015, 14:54:29] • [IP: 79.184.164.***]

szkoda gadac o tych wyinkach nikt tego nie kontroluje i tylko glupia gadka ze zagraza lub jest czy było sprochniale syskuja tylko wedzrnie bo maja za darmoszke opal...ciekawe jak by tak sprawdzić te stosy opalu przy domkach to czy karzy ma na to kwity od lesnika