POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [28.02.2015, 20:07:47] • Świnoujście

Pętla indukcyjna dla niedosłyszących została założona w kościele św. Stanisława i Bonifacego

Pętla indukcyjna dla niedosłyszących została założona w kościele św. Stanisława i Bonifacego

fot. Kamil Zwierzchowski

Technologia stworzona aby ułatwić życie osobom niepełnosprawnym idzie do przodu. Z nowinek technologicznych skorzystała Parafia rzymskokatolicka św. Stanisława i Bonifacego przy ulicy Siemiradzkiego, gdzie została założona pętla indukcyjna dla niedosłyszących. - Firma Rduch zmodernizowała nagłośnienie i w ramach modernizacji została założona w kościele pętla indukcyjna dla niedosłyszących. Idea jest taka, niedosłyszący mogą przełączyć impuls magnetyczny na swoja słuchawkę słyszący w ten sposób czysty dźwięk z mikrofonu, wyłączając z tego szuranie i trzaskanie - mówi proboszcz parafii z kościoła św. Stanisława i Bonifacego.

- Pętla indukcyjna jest prawdopodobnie także w kościele Gwiazdy Morza. Jest to technologia którą stosuje się w nowoczesnych muzeach i salach konferencyjnych. Chcemy być otwarci dla osób które niedosłyszą a chciałyby odbierać czysty dźwięk. W naszej parafii są niedosłyszący wierni, mamy świadectwo od nich ze ten układ bardzo im odpowiada i ułatwia życie. Normalnie gdy niedosłyszący korzystają ze swoich wzmacniaczy, ich wzmacniacz wzmacnia wszystkie dźwięki, także szurnięcia i trzaśnięcia. Z tego wszystkiego niedosłyszący muszą wyłowić słowa. Czasami jest to taki hałas że po prostu wyłączają urządzenia, natomiast pętla indykcyjna zapewnia im czysty dźwięk z mikrofonu wprost na ich słuchawki. Wierni są bardzo usatysfakcjonowani jakością dźwięku - mówi proboszcz parafii z kościoła św. Stanisława i Bonifacego.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 37, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 37

Gość • Sobota [07.03.2015, 13:52:16] • [IP: 46.76.95.***]

bardzo dobra inwestycja. tylko co do zdjecia to powinien byc na nim organista, ponieważ to On spiewa i Jego bedzie słychac!!

mama Gracjanka • Wtorek [03.03.2015, 11:57:16] • [IP: 92.42.116.***]

Mój syn nie dosłyszy. nosi 2 aparaty słuchowe, chodzimy do tej parafii na Mszę św. do tej pory nie rozumiał wyraźnie mowy księdza, dźwięk w kościele się rozpraszał (mino bardzo dobrych aparatów), teraz kiedy jest pętla indukcyjna słyszy wszystko perfekcyjnie. jest tak szczęśliwy z tego powodu. Dlatego dziękuje proboszczowi w jego i swoim imieniu, bo szczęście mojego dziecka jej moim. A widok, jego uśmiechu na twarzy bezcenny.

Gość • Poniedziałek [02.03.2015, 18:45:46] • [IP: 164.40.246.**]

Polsko Ludowa Przybywaj w potrzebie wołamy, demokracja skłóciła nas z ZSRR Bratem Twoim! Kościół z PIS-em się politycznie brata, i rządzi! Rydzyk przemawia, a nie ma mu kto ust zamknąć!

Gość • Niedziela [01.03.2015, 22:41:20] • [IP: 95.129.226.***]

Ja się nie boję o tym pisać. Popiera się kradzież nieprawnie pobieranych pieniędzy z budżetu państwa udaje się że nic nie stało. To pisze katolik " kradnij dla kościoła w imię pana". Z zakonem krzyżackim daliśmy rade to i kościół sprowadzimy na właściwe tory. Skoro popieracie kradzież to jak wy możecie z tym żyć ja będąc katolikiem na to się nie godzę. Pranie mózgu dzieciom zaowocuje tylko fanatyzmem religijnym. Odbieranie dzieciństwa dzieciom i zmuszanie ich do praktyk religijnych skutkuje tylko tym że wypną się jak dorosną na kościół. Komunia stała się tylko obowiązkowym wydatkiem rodziców na kościół i dziecko. Mając 13 lat dzieciak tylko czeka kiedy odbębni obowiązkowe nauki i dostanie prezenty. Do kościoła będzie chodził bo go zmusza bo tak każą rodzice dorośnie pozna świat wypnie się na kościół. Albo zreformujcie kościół tak jak papież nakazuje albo żyjcie w zakłamaniu. Jak można za sakramenty święte brać pieniądze. Szkoda ze tyle ludzi żyje i trwa w tym zakłamaniu w imię obrony kościoła.

Gość • Niedziela [01.03.2015, 19:43:12] • [IP: 88.156.233.***]

o tej kasie to napoewno pisza ci co najwięcej dawali:) zawsze tak jest że odzywaja się ci co akurat nie powinni wcale sie odzywac

Ale dobro ubodło! -Syczą! • Niedziela [01.03.2015, 19:42:27] • [IP: 46.112.34.**]

"STAŁO SIĘ DOBRO? TRZEBA TERAZ JE ZAGŁUSZYĆ!!"---Zachęcam do oszczędności czasu katolików, którzy wyzywani są tu do polemik, jałowych dyskusji - nie ma sensu, ktoś zagłusza fakt opisany w artykule. Jak się komuś śni ponownie Polska Ludowa, to niech marzy, myśmy to już przerabiali, religia wyrzucona była ze sfery publicznej, w telewizji nie mogło dojść do emisji filmu o Chrystusie, w radiu czy tv nie mogło być transmisji Mszy św. Znamy te tezy z nn forum z różnych szmacianych portali niewymagających logowania się - my, katolicy, po prostu za tydzień ponownie będziemy w kościołach, ponownie będziemy słuchać kazań dalekich od niej lub bliskich sferze, która w marzeniach ma być tylko we władaniu panów w garniturach z lewicowych partii jak PO, SLD, TR, chcących zawłaszczyć dziedzinę życia, płodności, moralności, itp. Nie mają rządu dusz, więc chcą siłą - ustawami lub przez szyderstwa na forach odebrać władzę duchową Koscioła, czyli Chrystusa.

Gość • Niedziela [01.03.2015, 19:25:48] • [IP: 80.245.186.***]

DO IP 233 ZALOSNA TWOJA WYPOWIEDZ, WIESZ CO TO JEST RELIGIA?CO TO JEST KOSCIOL?PRZECIEZ KOSCIOL TO MY!!NASI PRADZIADOWIE OD WIEKOW UTRZYMYWALI KOSCIOL I NIE MUSISZ NIC DAWAC BY ZA POSREDNICTWEM KSIEDZA BYC BLIZEJ BOGA.ZAPEWNIAM CIE, ZE KOSCIOL NIE UCZY ZLEGO, A JAK MASZ SYNA TO PRZEPROS PANA BOGA, UCZ SYNA MILOSCI DO BOGA I LUDZI I ZROB WSZYSTKO BY ZOSTAL MINISTRANTEM!!CHLOPIEC NAUCZY SIE OBOWIAZKU, POSLUSZENSTWA, PUNKTUALNOSCI ITD, ZOBACZYSZ JAK W OKRESIE DOJRZEWANIA JEST TO WAZNE W TYM ZABIEGANYM SWIECIE.NIE WIDZISZ ILE DOBREGO KSIEZA ROBIA DLA WIERNYCH?NP.NAGLOSNIENIA DLA NIEDOSLYSZACYCH, RENOWACJE ZABYTKOWYCH KOSCIOLOW, MALOWANIE, OPLATY ZA ENERGIE, ZAKUP KOMUNIKANTOW I CODZIENNE ZYCIE.TRWAJA REKOLEKCJE, IDZ POSLUCHAJ GDZIE TKWI BLAD W TWOIM ROZUMOWANIU WIARY.JESTES ZABLAKANA OWCA, POMYSL JAK BEDZIE WYGLADAL NP. 25 LETNI SYN, KTORY DLA PRZYSZLEJ ZONY KATOLICZKI BEDZIE MUSIAL PRZYJAC WLASNIE SAKRAMENT BIERZMOWANIA, A ZAPENIAM CIE, ZE JES TO WSTYD DLA RODZICOW, KTORZY NIE WYPELNILI OBOWIAZKU WOBEC DZIECKA.KIEDYS WSPO

Gość • Niedziela [01.03.2015, 18:29:36] • [IP: 92.42.112.***]

Konstytucja kzdemu ksiadzu, jak kazdemu obywatelowi gwarantuje wolność wyrażania swoich poglądów za pomocą wszelkich dostępnych środków, a czlonkowie Kosciola, jak wszyscy obywatele, maja prawo wystepowania z inicjatywami ustawodawczymi. To sie nazywa naukowo - wpływ na życie polityczne i społeczne inczej demokracja obywatelska.

Gość • Niedziela [01.03.2015, 16:59:40] • [IP: 62.69.253.***]

Ludzie skąd w Was tyle zajadłości. Ksiądz Ci z kieszeni pieniędzy nie wyciąga. Po co w ogóle posyłasz dziecko do Komunii Świętej, ach zapomniałam po to żeby był papier do Bierzmowania a potem dalej do ślubu, co za hipokryzja. Czas się opamiętać, oby Pan Bóg był Wam kiedyś Miłosierny, bo na mur przed śmiercią będziecie chcieli Kapłana, oby nie było za późno, pozdrawiam.

Gość • Niedziela [01.03.2015, 15:21:45] • [IP: 88.156.232.***]

Załozyli podsłuch na całe osiedle bez zgody sądu

Gość • Niedziela [01.03.2015, 15:13:05] • [IP: 95.129.226.***]

A łamać Konstytucję RP to kodeks mu nie zabrania łącznie z okradaniem państwa Polskiego? Hi Hi

Gość • Niedziela [01.03.2015, 14:52:06] • [IP: 92.42.112.***]

Fajny pomysł, ale ksiedzu kodeks kanoniczny zabrania zakladania partii i kandydowania do sejmu i senatu od czasów soboru watykanskiego II. !! Nie ma przymusu chrztu dzieci, dawania na tace komukolwiek nawet ksiedzu Rydzykowi.

Gość • Niedziela [01.03.2015, 13:27:30] • [IP: 95.129.226.***]

Czy ksiądz niema prawa wtrącać się w politykę - odpowiadam MA. Niech założy partie i tam działa niech nie wykorzystuje instytucji kościół do tych praktyk.!!

Gość • Niedziela [01.03.2015, 13:25:40] • [IP: 37.8.215.***]

do 12:42:43] • [IP: 92.42.112 :cytuje " Państwa wyznaniowe to Grecja, Cypr, Dania, Norwegia, Szwecja, Wielka Brytania, Malta, Monako, Liechtenstein" Chciałbym żeby Polska była takim wyznaniowym państwem jakim jest Dania albo Szwecja. Na pewno Kościół w tamtych krajach ma wpływ na życie polityczne i społeczne ale nie jest to takie włażenie z buciorami w każdy zakątek życia obywateli jak to sobie uzurpuje administracja kościoła katolickiego w Polsce- specjalnie użyłem słowa administracja, a nie kościół bo kościół to też wierni których jakże często ta administracja traktuje tylko jako dostarczycieli kasy na tace i do kopert w rozmaitych intencjach. Konstytucją sie nie zasłaniaj bo to własnie jej zasady sa nadużywane przez rozmaitych biskupów, prałatów i pożal się Boże rozmaitych wielebnych ojców i ojców dyrektorów!

Gość • Niedziela [01.03.2015, 13:25:24] • [IP: 77.253.238.**]

PRECZ Z RUJNUJĄCYM FINANSOWO POLSKĘ KONKORDATEM !!

Gość • Niedziela [01.03.2015, 13:22:09] • [IP: 95.129.226.***]

1. Dlaczego kościół nadal nieprawnie pobiera pieniądze z od państwa? 2" gorliwość w zdobywaniu wiary czyli udział w lekcji" Ta gorliwość ma polegać na klepaniu zdrowasiek na czas i za pamietywaniu ich? Pranie mózgów dzieci na temat istnienia potrzeby i utrzymania kościoła. Pewno powiedzą wyślij dziecko na etykę kończy się tym że będzie z dyskryminowane w szkole. 3 Ksiądz pełni SŁUŻBĘ DLA kościoła podlega obcemu państwu Watykan. (posiada obce obywatelstwo paszport itp) Tak to się odbywa IP 112

Gość • Niedziela [01.03.2015, 12:42:43] • [IP: 92.42.112.***]

Stopnie z religii sa za" gorliwosc w zdobywaniu wiedzy", czyli" udzial w lekcji", nie za wiare, bo na lekcje religii dowolnego wyznania ma wstep kazde dziecko, takze niewierzace lub innej religii." Wtracac sie do polityki" moze kazdy obywatel III RP, Konstytucja to gwarantuje, o ile praw obywatelskich nie zostal pozbawiony ! !! Nie rozumiem dlaczego ksieza mieliby byc dyskryminowani w tej kwestii. Konstytucja nie gwarantuje rozdzialu kosciola od panstwa, sorry. Stosunki między państwem a kościołami są kształtowane na zasadach poszanowania ich autonomii oraz wzajemnej niezależności każdego w swoim zakresie, jak również współdziałania dla dobra człowieka i dobra wspólnego. Konstytucja gwarantuje bezstronnosc wladz publicznych i swobode wyrazania przekonan religijnych w zyciu publicznym, takze w szkole. Panstwa wyznaniowe to nie tylko Watykan i Iran, ale Grecja, Cypr, Dania, Norwegia, Szwecja, Wielka Brytania, Malta, Monako, Liechtenstein, Izrael... I czemu by nie mieszkac w panstwie wyznaniowym ?

Gość • Niedziela [01.03.2015, 12:13:00] • [IP: 46.112.34.**]

11:54 - W Polsce? podobnie jak niewiernych. Emigracja zarobkowa, samobójstwa (coraz liczniejsze wobec rozpaczy życia bez Boga, wobec poczucia bezsensu), czasowe zwątpienia, materializm konsumpcyjny, itd.- oto przyczyny dechrystianizacji w Polsce, ale częściowo też w Europie. Ale...przybywa wiernych na... świecie...-np.opiszę to na podstawie powołań - gdy w Europie w 2012 r.spadła ilość powołań o 1 %, to na świecie wzrosła o 9%.

Gość • Niedziela [01.03.2015, 11:54:56] • [IP: 93.94.184.*]

Wiernych ubywa.

Gość • Niedziela [01.03.2015, 10:52:04] • [IP: 95.129.226.***]

Niech kościół przestanie brać pieniądze od państwa nieprawnie. Przestanie wtrącać się do polityki zajmie się krzewieniem wiary. A nikt im złego słowa nie powie. Chce kto żyć w państwie wyznaniowym proszę bardzo do Watykanu czy Iranu i po sprawie. Co kler robi w szkole - jak można za wiarę stopnie wystawiać. Gdzie jest rozdział kościoła od państwa to nam gwarantuje Konstytucja RP.

Gość • Niedziela [01.03.2015, 09:53:54] • [IP: 95.129.226.***]

Czego się nie robi dla kasy? Emeryty podwyżkę dostana dobry czas.

Gość • Niedziela [01.03.2015, 09:50:38] • [IP: 95.129.224.**]

Dla kogoś kto tylko przechodzi obok w trakcie mszy to zeczywiscie mile dla ucha...ale dla kogoś kto tam mieszka i dzień w dzień słyszy odprawiane msze może być uciążliwe...szczególnie rano w ciągu tygodniua.I proszę nie pisać żeby się przeprowadzić itp. Jakoś nieprzypominam sobie żeby w innych parafiach każda msze puszczali przez głosniki.Może się myle.

Gość • Niedziela [01.03.2015, 09:48:50] • [IP: 92.42.112.***]

88.156.233.!! Do kociola nie chodzisz, na tace nie dajesz, po koledzie nie przyjmujesz i jeszcze ci sie nie podobalo, ze na komunie dziecka od ciebie kase prosili ? ?? Znam takich ze szkoly, co ani na komitet rodzicielski, ani na fundusz klasowy nie placa, na zebrania nie przychodza a ich dzieci ze wspolnej kasy obiady dostaja i na wycieczki jezdza !

Gość • Niedziela [01.03.2015, 09:26:15] • [IP: 31.61.140.***]

Wierni nie dość dobrze słyszeli nawoływania o większe datki. Teraz już nie będzie tłumaczenia. Módlmy się, aby inwestycja szybko się zwróciła...

Gość • Niedziela [01.03.2015, 09:13:59] • [IP: 37.8.215.***]

Wszystkie te nowinki są ok ale nie zawsze ! Wcale nie tak rzadko słuchać się nie chce tego co ten pleban tam prawi! A często jest tak, że prawi tylko do siebie i po co tak dokładnie słuchać tylko tego co on sobie ma do powiedzenia i w co się w swoich myślach zapętlił? Kiedyś ksiądz siadywał pomiędzy ministrantami a teraz wybrał wersje solo i nawet nie ma komu kopnąć go w kostkę w takich osobistych momentach!

Oglądasz 1-25 z 37
■ Ruszyły zapisy na 40 Maraton Świnoujście – Wolgast, 29 Półmaraton Wolgast oraz 4 Sztafetę Świnoujście – Wolgast ■ Niedziela Palmowa – to początek Wielkiego Tygodnia Postawiona w oknie domu chroni podobno przed uderzeniem pioruna. Rolnicy mieszali ją z ziarnem do zasiewu aby zapewnić sobie dobre plony, mamy dodawały dzieciom do śniadania aby te cieszyły się dobrym zdrowiem, zasuszona, czuwa nad szczęściem rodzin przez cały rok. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dziś zostanie poświęcona. Palma wielkanocna nie jest jednak przedmiotem jakiegoś dziwnego kultu sama z siebie. Zasłużyła sobie na to gdy znalazła się pod stopami Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy ■ Wielkanocne klimaty na Placu Wolności. Jechały do nas 800 kilometrów! To pierwszy taki jarmark wielkanocny w Świnoujściu. Zaproszenie do zaprezentowania swoich wyrobów nad morzem przyjęli twórcy z Krasnegostawu i okolic, miejscowości położonych między Lublinem, a Chełmie Lubelskim kilkadziesiąt kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Grupę wystawców zorganizowała Luba Rakiewicz, dyrektor Artystycznego Stowarzyszenia Kosiw, która z dumą pokazuje ilustrowane publikacje o twórczości mieszkańców swoich rodzinnych stron ■ Strajk w oświacie. Informacja na godzinę 10.00 czwartek 11 kwietnia 2019. - ogółem strajkujących nauczycieli 253, w tym 28 w przedszkolach i 225 w szkołach - 401 dzieci/uczniów (bez gimnazjalistów, którzy przystąpili do egzaminów) będących pod opieką, w tym 338 w przedszkolach (razem z przedszkolem nr 10, w którym nauczyciele nie strajkują) i 63 w szkołach ■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych ■ Mieszkańcy Świnoujścia, którzy na co dzień zaopatrują się w pieczywo z piekarni przy ul. Monte Cassino czekała w sobotę rano niemiła niespodzianka. Ani w sklepie firmowym ani w żadnym innym na mieście nie dotarło zaopatrzenie od tego wytwórcy. Przyczyną była poważna awaria instalacji w piekarni. Tuż po północy pojawiły się tam wozy Straży Pożarnej i Pogotowie Ratunkowe. Ewakuowano pracowników firmy i mieszkańców posesji ■ Od 4 kwietnia. „Bielik” z Warszowa o 7.35. W związku z prośbami rodziców uczniów, Żegluga Świnoujska informuje, że od jutra, tj. czwartek 4 kwietnia 2019 r., na przeprawie promowej „Warszów”, prom z prawobrzeża (Warszów) będzie odbijał o godzinie 7.35, a nie o 7.40. Pozostałe godziny pozostają bez zmian ■ Odpowiedź na zarzuty jest już w Komisji Europejskiej ■ Spektakularne policyjne zatrzymanie samochodu na ulicy Daszyńskiego. Przeszukano auto, sprawdzano kierowcę i pasażerów. O co poszło? Policja milczy o przyczynach tej niedzielnej akcji ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie poparcia środowiska nauczycielskiego ■ Zastępca prezydenta Paweł Sujka: "Po referendach, które odbywały się w Świnoujściu mogę powiedzieć, że praktycznie wszystkie placówki edukacyjne w mieście deklarują przystąpienie do strajku ■ Jeśli dojdzie do strajku nauczycieli to także dzieci w przedszkolach pozbawione zostana opieki ■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■