POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [15.03.2015, 22:17:31] • Świnoujście

Podwyżki uderzą w wędkarzy

Podwyżki uderzą w wędkarzy

fot. Sławomir Ryfczyński

Roczne zezwolenie na wędkowanie na naszych wodach podrożało 300 procent !!! –oburza się nasz Czytelnik . – To skandal dla amatorów wędkowania. Nie każdego będzie obecnie stać na tak wysokie opłaty.

Weszły w życie nowe przepisy dotyczące połowów na wodach morskich – pisze nasz Czytelnik, pan Krzysztof.- Dotyczy to również Zalewu Kamieńskiego, rzeki Dziwna, Świna. Roczne zezwolenie podrożało z 49 zł na 189,17 !!! To skandal dla amatorów wędkowania. Nie każdego będzie obecnie stać na tak wysokie opłaty.

Według nowych regulacji (ustawa z dnia 19 grudnia 2014 r. o rybołówstwie morskim), za tygodniowe połowy z brzegu amatorzy wędkowania muszą zapłacić 37,83 złotych . W przypadku miesięcznego okresu połowów jest to kwota 75,67 złotych, a rocznego –189,17 zł.

500 zł kosztować będzie miesięczne pozwolenie na połowy z brzegu dla organizatora zawodów sportowych. 82 zł - na prowadzenie połowów ze statku.

300 zł trzeba zapłacić za miesięczne pozwolenie na rekreacyjne łowienie ryb dla armatora statku. Roczne to wydatek rzędu 3000 zł

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 89, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 89

Gość • Czwartek [28.05.2015, 17:46:48] • [IP: 79.190.205.***]

Podwyżki opłat muszą być, bo Kopacz i kolesie z PO zbierają szmal na godne odprawki dla siebie.

Gość • Czwartek [19.03.2015, 09:08:30] • [IP: 80.245.189.***]

190 zl idzie przebolec, ale oczekuje egzekwowania przepisow, czestych kontroli oraz walki z kłusownictwem!

Gość • Środa [18.03.2015, 21:23:10] • [IP: 93.94.190.**]

Za ``szarpaków`` niech się konkretnie wezmą i zarobią??!!

Gość • Środa [18.03.2015, 11:41:18] • [IP: 80.245.185.**]

jeszcze Polska nie zgineła a...

Gość • Wtorek [17.03.2015, 20:48:48] • [IP: 80.245.178.***]

poPAPRANY REŻIM PRZYKRĘCA GŁUPAWYM POLACZKOM ŚRUBĘ. WON DO ROBOTY W IRLANDII, A NIE KORMORANOM STRAWĘ WYŻERAĆ.

Gość • Wtorek [17.03.2015, 20:35:24] • [IP: 80.245.186.***]

Pytanie dodatkowe może ktoś wie na co pójdą te pieniądze

Gość • Wtorek [17.03.2015, 20:29:31] • [IP: 80.245.186.***]

Dla wędkarzy wiadomość jest taka że jedziemy czasami do Albeku cały dzień plus łódka 25 euro i po krzyku

Gość • Wtorek [17.03.2015, 11:33:55] • [IP: 31.61.138.***]

. 198 zł. Plus park około 100 zł.?? No to czeba iść do banku! Ale musimy spłacać w terminie, bo inaczej komornik nam zajmie stary rower!!

Gość • Wtorek [17.03.2015, 10:59:28] • [IP: 88.156.235.***]

Skandal !!. Wladza obzera sie halibutami i kawiorem a biedocie nie pozwoli zjesc jazgara !!.Bo spojrzmy, w wiekszosci lowia ludzie raczej niezbyt bogaci a czesto bezrobotni i ubodzy.

Gość • Wtorek [17.03.2015, 06:27:37] • [IP: 37.152.19.**]

Moze bedzie mniej smiesznych rybakow to i czysciej sie zrobi a tak to obraz rozpaczy pelno pudelek po robakach butelek po alkoholu i innego syfu na brzegach pelno lezy wylowionych jazgarow i pozostawionych bo to nie ryba brudasy a nie rybacy

Gość • Poniedziałek [16.03.2015, 21:02:17] • [IP: 83.11.238.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [16.03.2015, 20:51:07] • [IP: 92.42.119.***]

a czerwony kapturek dalej kradnie :)

Gość • Poniedziałek [16.03.2015, 20:41:51] • [IP: 37.8.215.**]

Niestety, przez decyzję dygnitarzy zostaliśmy krajem mającym najwyższe ceny za wędkowanie w morzu w UE! W Danii -185 koron, w Niemczech-30euro, przy wielokrotnie wyższych zarobkach!Ponijając fakt, że w niektórych poństwach za wędkowanie w morzu nie pobiera się żadnych opłat!(Norwegia, Szwecja, Grecja, Wielka Brytania) Ito wszystko dka naszego dobra.Już niedługo wybory, powodzenia.

Gość • Poniedziałek [16.03.2015, 19:49:43] • [IP: 80.245.186.***]

DRODZY RODACY!!CZY WIECIE JAKI TO JEST WYRAZ SKLADAJACY SIE WYLACZNIE Z POLSKICH LITER, A RANI, NISZCZY !!ZDROWIE I STOSUNKI MIEDZYLUDZKIE?? TO SLOWO TO== ŻÓŁĆ==CHYBA WYSTARCZY KOMENTARZA!!

Gość • Poniedziałek [16.03.2015, 19:47:45] • [IP: 60.47.216.**]

Gdy w Polsce zostanie 5-6 mln.obywateli, to rownież będą bezpłatnie łowić rybki z brzegów wód morskich podobnie jak w Norwegii.

Gość • Poniedziałek [16.03.2015, 19:44:28] • [IP: 88.156.234.**]

a policjant za darmo wali w sieci i możecie mu skoczyć jeszcze o urobek pyta na kei he he he

Gość • Poniedziałek [16.03.2015, 19:42:19] • [IP: 46.230.130.**]

połowy na wędkę dla własnych celów powinny być darmowe w ramach zdrowego żywienia, a nie wymyślają stawki jak tu jeszcze wydoić parę groszy od tego rencisty czy emeryta - żenada.Proponuję na połowy do Norwegi tak właśnie robią niemcy.

Gość • Poniedziałek [16.03.2015, 19:32:39] • [IP: 31.61.138.**]

hehehe śrubeczkę wam dokręcają, nieźle.

Gość • Poniedziałek [16.03.2015, 18:25:05] • [IP: 178.238.252.***]

takie są skutki wędkowania na wewnętrznych wodach morskich...

Gość • Poniedziałek [16.03.2015, 17:18:47] • [IP: 80.245.188.**]

ile ludzi to wykupi to porażka. Kłusować na karsibórz

Gość • Poniedziałek [16.03.2015, 16:20:06] • [IP: 31.61.138.***]

to przez Mietka emeryta który dostał na odejście w prezencie zestaw do połowu ryb!!

Gość • Poniedziałek [16.03.2015, 16:17:14] • [IP: 31.61.138.***]

szkoda że władni nie wędkują bo stawka by została 50 zł