POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [15.03.2015, 22:17:31] • Świnoujście

Podwyżki uderzą w wędkarzy

Podwyżki uderzą w wędkarzy

fot. Sławomir Ryfczyński

Roczne zezwolenie na wędkowanie na naszych wodach podrożało 300 procent !!! –oburza się nasz Czytelnik . – To skandal dla amatorów wędkowania. Nie każdego będzie obecnie stać na tak wysokie opłaty.

Weszły w życie nowe przepisy dotyczące połowów na wodach morskich – pisze nasz Czytelnik, pan Krzysztof.- Dotyczy to również Zalewu Kamieńskiego, rzeki Dziwna, Świna. Roczne zezwolenie podrożało z 49 zł na 189,17 !!! To skandal dla amatorów wędkowania. Nie każdego będzie obecnie stać na tak wysokie opłaty.

Według nowych regulacji (ustawa z dnia 19 grudnia 2014 r. o rybołówstwie morskim), za tygodniowe połowy z brzegu amatorzy wędkowania muszą zapłacić 37,83 złotych . W przypadku miesięcznego okresu połowów jest to kwota 75,67 złotych, a rocznego –189,17 zł.

500 zł kosztować będzie miesięczne pozwolenie na połowy z brzegu dla organizatora zawodów sportowych. 82 zł - na prowadzenie połowów ze statku.

300 zł trzeba zapłacić za miesięczne pozwolenie na rekreacyjne łowienie ryb dla armatora statku. Roczne to wydatek rzędu 3000 zł

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 89, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 89

Gość • Czwartek [28.05.2015, 17:46:48] • [IP: 79.190.205.***]

Podwyżki opłat muszą być, bo Kopacz i kolesie z PO zbierają szmal na godne odprawki dla siebie.

Gość • Czwartek [19.03.2015, 09:08:30] • [IP: 80.245.189.***]

190 zl idzie przebolec, ale oczekuje egzekwowania przepisow, czestych kontroli oraz walki z kłusownictwem!

Gość • Środa [18.03.2015, 21:23:10] • [IP: 93.94.190.**]

Za ``szarpaków`` niech się konkretnie wezmą i zarobią??!!

Gość • Środa [18.03.2015, 11:41:18] • [IP: 80.245.185.**]

jeszcze Polska nie zgineła a...

Gość • Wtorek [17.03.2015, 20:48:48] • [IP: 80.245.178.***]

poPAPRANY REŻIM PRZYKRĘCA GŁUPAWYM POLACZKOM ŚRUBĘ. WON DO ROBOTY W IRLANDII, A NIE KORMORANOM STRAWĘ WYŻERAĆ.

Gość • Wtorek [17.03.2015, 20:35:24] • [IP: 80.245.186.***]

Pytanie dodatkowe może ktoś wie na co pójdą te pieniądze

Gość • Wtorek [17.03.2015, 20:29:31] • [IP: 80.245.186.***]

Dla wędkarzy wiadomość jest taka że jedziemy czasami do Albeku cały dzień plus łódka 25 euro i po krzyku

Gość • Wtorek [17.03.2015, 11:33:55] • [IP: 31.61.138.***]

. 198 zł. Plus park około 100 zł.?? No to czeba iść do banku! Ale musimy spłacać w terminie, bo inaczej komornik nam zajmie stary rower!!

Gość • Wtorek [17.03.2015, 10:59:28] • [IP: 88.156.235.***]

Skandal !!. Wladza obzera sie halibutami i kawiorem a biedocie nie pozwoli zjesc jazgara !!.Bo spojrzmy, w wiekszosci lowia ludzie raczej niezbyt bogaci a czesto bezrobotni i ubodzy.

Gość • Wtorek [17.03.2015, 06:27:37] • [IP: 37.152.19.**]

Moze bedzie mniej smiesznych rybakow to i czysciej sie zrobi a tak to obraz rozpaczy pelno pudelek po robakach butelek po alkoholu i innego syfu na brzegach pelno lezy wylowionych jazgarow i pozostawionych bo to nie ryba brudasy a nie rybacy

Gość • Poniedziałek [16.03.2015, 21:02:17] • [IP: 83.11.238.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [16.03.2015, 20:51:07] • [IP: 92.42.119.***]

a czerwony kapturek dalej kradnie :)

Gość • Poniedziałek [16.03.2015, 20:41:51] • [IP: 37.8.215.**]

Niestety, przez decyzję dygnitarzy zostaliśmy krajem mającym najwyższe ceny za wędkowanie w morzu w UE! W Danii -185 koron, w Niemczech-30euro, przy wielokrotnie wyższych zarobkach!Ponijając fakt, że w niektórych poństwach za wędkowanie w morzu nie pobiera się żadnych opłat!(Norwegia, Szwecja, Grecja, Wielka Brytania) Ito wszystko dka naszego dobra.Już niedługo wybory, powodzenia.

Gość • Poniedziałek [16.03.2015, 19:49:43] • [IP: 80.245.186.***]

DRODZY RODACY!!CZY WIECIE JAKI TO JEST WYRAZ SKLADAJACY SIE WYLACZNIE Z POLSKICH LITER, A RANI, NISZCZY !!ZDROWIE I STOSUNKI MIEDZYLUDZKIE?? TO SLOWO TO== ŻÓŁĆ==CHYBA WYSTARCZY KOMENTARZA!!

Gość • Poniedziałek [16.03.2015, 19:47:45] • [IP: 60.47.216.**]

Gdy w Polsce zostanie 5-6 mln.obywateli, to rownież będą bezpłatnie łowić rybki z brzegów wód morskich podobnie jak w Norwegii.

Gość • Poniedziałek [16.03.2015, 19:44:28] • [IP: 88.156.234.**]

a policjant za darmo wali w sieci i możecie mu skoczyć jeszcze o urobek pyta na kei he he he

Gość • Poniedziałek [16.03.2015, 19:42:19] • [IP: 46.230.130.**]

połowy na wędkę dla własnych celów powinny być darmowe w ramach zdrowego żywienia, a nie wymyślają stawki jak tu jeszcze wydoić parę groszy od tego rencisty czy emeryta - żenada.Proponuję na połowy do Norwegi tak właśnie robią niemcy.

Gość • Poniedziałek [16.03.2015, 19:32:39] • [IP: 31.61.138.**]

hehehe śrubeczkę wam dokręcają, nieźle.

Gość • Poniedziałek [16.03.2015, 18:25:05] • [IP: 178.238.252.***]

takie są skutki wędkowania na wewnętrznych wodach morskich...

Gość • Poniedziałek [16.03.2015, 17:18:47] • [IP: 80.245.188.**]

ile ludzi to wykupi to porażka. Kłusować na karsibórz

Gość • Poniedziałek [16.03.2015, 16:20:06] • [IP: 31.61.138.***]

to przez Mietka emeryta który dostał na odejście w prezencie zestaw do połowu ryb!!

Gość • Poniedziałek [16.03.2015, 16:17:14] • [IP: 31.61.138.***]

szkoda że władni nie wędkują bo stawka by została 50 zł

Gość • Poniedziałek [16.03.2015, 16:05:20] • [IP: 62.69.253.**]

to chyba zart jakis...ryb nie ma bo kormorany wyrzarly..albo inne dziadostwo a tu wolaja tyle kasy za pomoczenie kija w wodzie...chory kraj

Gość • Poniedziałek [16.03.2015, 15:56:55] • [IP: 62.69.231.***]

"najbardziej emocjonującym momentem łowienia ryb jest... zaglądanie do torby... te emocje czy jeszcze zostało w niej jakieś piwo czy już pora zbierać się do domu"

Gość • Poniedziałek [16.03.2015, 15:27:44] • [IP: 92.42.114.***]

sami żyją w dobrobycie za nasze podatki a nas w D...mają tylko podwyżki coraz gorzej się żyje

Oglądasz 1-25 z 89
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z wybitnym twórcą – aktorem, satyrykiem, autorem – Panem Jackiem Fedorowiczem, który odwiedzi nas w dniu 18 lutego b.r. (poniedziałek) o godz. 17:00. Spotkanie poprowadzi warszawski dziennikarz – Pan Marcin Michrowski. Panowie porozmawiają m.in. o dwóch książkach Autora: „W zasadzie tak”(z 1975r.) i premierowej „Chamo Sapiens” (z 2018r.) Wszystkich miłośników Pana Jacka Fedorowicza zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Konsultacje zostaną przeprowadzone w dniu 18 lutego 2019 roku w formie spotkania Prezydenta Miasta Świnoujście z mieszkańcami Miasta w siedzibie Urzędu Miasta ul. Wojska Polskiego 1/5, sala nr 1 w godz. 14:00 -15:30 ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■