POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [01.07.2015, 07:08:27] • Świnoujście

Rodeo drive na Lechickiej

Rodeo drive na Lechickiej

fot. Czytelnik

Świnoujskie ulice nie są zbyt „gościnne” dla właścicieli samochodów- tym razem nie chodzi jednak o pijanych wandali, ale o brak miejsc parkingowych. Problemem jest nawet chwilowa próba zaparkowania, czy to w centrum, czy na osiedlach. Przyzwyczajamy się więc do nieustannych polowań na wolne miejsce, sukcesem staje się zdobycie kawałka wolnej przestrzeni. Najgorzej, gdy sytuacja ma miejsce na terenach wspólnot mieszkaniowych. Z takim właśnie zjawiskiem mają do czynienia kierowcy odwiedzający ulicę Lechicką.

-Chciałbym poruszyć temat parkowania samochodów na ul. Lechickiej. Stoi znak „teren zamieszkany”, a samochody parkują na drodze gminnej prowadzącej do wspólnoty mieszkaniowej gdzie popadnie.

Rodeo drive na Lechickiej

fot. Czytelnik

Większość tych samochodów jest podstawiona pod warsztat do naprawy. Raz rozmawiałem ze strażnikiem miejskim (chyba nawet komendant) pokazując mu to miejsce. Stwierdził on, że by musiał wszystkich kierowców ukarać i też mieszkańców wspólnoty na Lechickiej.... Oprócz tego chciałbym się dowiedzieć, czy przy ul. Lechickiej jest złomowisko samochodów, bo od kilku lat stoją tam samochody w stanie wskazującym na ze złomowany.

Rodeo drive na Lechickiej

fot. Czytelnik

Słowa czytelnika świadczą o tym, że sytuacja w znacznym stopniu spowodowana jest liczną „klientelą” tamtejszego warsztatu samochodowego oraz zaleganiem aut przeznaczonych na złom (będących złomem?). Co na to właściciele tak dobrze prosperującego warsztatu? Kto odpowiada za nieużywane od lat auta?

Rodeo drive na Lechickiej

fot. Czytelnik

- Na ulicy Lechickiej nie ma miejskiego złomowiska pojazdów. Znajduje się tam ,na prywatnej działce, warsztat samochodowy, której właściciel posiada samochody przeznaczone do remontu - Robert Karelus rzecznik prezydenta miasta.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 53, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 53

Malkontent malkontentów • Sobota [04.07.2015, 14:05:01] • [IP: 80.245.190.**]

Gość • Środa [01.07.2015, 23:11:50] • [IP: 95.129.224.**]-Cytujesz coś, to cytuj dokładnie! Żaden (cyt. w/w gościa)" ...art 50 czy 50a jasno okresla co jest wrakiem..."Jasno nie określa! Dokładniej ->cytujesz? upewnij się co do treści art.który chcesz komuś dopiec.Rzucanie art (tak jak piszesz)to nie rzucanie gó...a. "Dz.U. 1997 Nr 98 poz. 602 USTAWA z dnia 20 czerwca 1997 r.Prawo o ruchu drogowym Art. 50a. 1. Pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub Policję na koszt właściciela lub posiadacza." ->z tego co wiem, samochody (wraki) stoją na terenie prywatnym i możecie Pana Mikołaja pocałować tam gdzie słońce nie dochodzi. Poza tym czy Czytelnik otrzymał zgodę od Pana Mikołaja na publikację własności prywatnej?

Kiepski • Piątek [03.07.2015, 11:18:00] • [IP: 88.156.232.***]

Na moim terenie(wlasnosc prywatna)stoi moj zlomek i nic nikomu do tego.Roznica miedzy moja posesja a Pana Mikolaja jest taka, ze ja mam teren ogrodzony a Pan Mikolaj nie. Proponuje Panu ogrodzic lub okreslic granice posesji i nawet najlepszy malkontent" prawnik"(bo taki musial zauwazyc problem)nic Panu nie zrobi (co najwyzej moze Panu buty wyczyscic)

Gość • Czwartek [02.07.2015, 08:51:22] • [IP: 80.245.191.***]

Najlepsza jest ta plama oleju ciągnąca się z komicznego osiedla

Gość • Środa [01.07.2015, 23:11:50] • [IP: 95.129.224.**]

Straz miejska powinna tam zrobic porzadek prawo o ruchu drogowym art 50 czy 50a jasno okresla co jest wrakiem, tam jest też napisane ze auto, które nie jest uzytkowane dłuzej niz 6 miesiecy uznawane jest jako wrak wiec znalazło by sie tu pare złomów do wywózki, ale cóż straznicy tez gdzies musza naprawiac samochody.Taki sam bałagan jest na poczatku Rycerskiej tam gdzie ma warsztat laweciarz i obok miechowicz tez to strazy i policji nie przeszkadza.Jadac tamtedy udają, że nie widzą

Gość • Środa [01.07.2015, 22:13:46] • [IP: 94.254.192.***]

nnic dziwnego, że auta tam stoją. miokołaj tylko pieknie opowiada jak to naprawia samochody. auta potrafi trzymac po pare miesiecy w naprawie

• Środa [01.07.2015, 22:05:28] • [IP: 95.129.225.***]

Ależ rozpętała się dyskusja. Czytelnikowi nie chodzi zapewne o brak miejsc do parkowania tylko o utrudniony dojazd do bloków na Lechickiej Faktycznie droga pokazana na fotce jest często zastawiona przez klientów warsztatu i ciężko jest przejechać. No cóż ktoś wydał zgodę na działalność warsztatu w tym miejscu i to są tego konsekwencje.Prawda jest taka, że człowiek pracuje ciężko, ma klientów, zarabia pieniądze i super. Nawet ma dobre opinie jako fachowiec. Działka też jego ok ale prawda jest taka, że część zaparkowanych aut to totalne złomy porośnięte mchem. Zaparkowane tam od miesięcy A ukoronowaniem tego bałaganu jest karawan. Nie oszukujmy się że czeka on na swoją kolej do naprawy - czeka już pół roku. Dziwie się że właścicielowi warsztatu nie przeszkadza taki bałagan. Nie jest to zbyt dobra wizytówka dla jego działalności. no cóż" wolność Tomku..." Na marginesie tak dla złośliwców na terenie wspólnoty jest dużo miejsc do parkowania i wiele osób ma swój parking w podziemnym garażu.

• Środa [01.07.2015, 19:24:05] • [IP: 46.112.10.**]

Ach, poznaję, to droga do Magała.

Gość • Środa [01.07.2015, 17:26:19] • [IP: 88.156.235.**]

na niektórych osiedlach zakładają blokady żeby nikt nie zajął miejsca czy to jest zgodne z prawem

Gość • Środa [01.07.2015, 17:18:43] • [IP: 92.42.117.***]

Ta sytuacja oznacza nic innego jak dużą popularność warsztatu. Owszem miejsca mało ale całe miasto mamy zapchane a przejazd widoczny aż nadto.Ważne że robią coś pożytecznego. Pan Mikołaj wraz z Panem Darkiem niejednemu już rumaka i kieszeń uratowali. Szybko, solidnie i bez naciągania. A zdarzało sie, że i podwiozą swoim samochodem klienta do pracy gdy auto zostaje w warsztacie. Pozdrawiam" złote rączki" - zadowolony klient.

Gość • Środa [01.07.2015, 16:45:39] • [IP: 31.61.138.***]

Jakby był jego to pewnie by ogrodzie, ale że nie ma to trzyma gdzie popadnie. Nawet 2 samochody stoją na działce należącej do miasta

Gość • Środa [01.07.2015, 16:31:48] • [IP: 62.97.206.**]

A swoja droga ta dzialka nalezy do Mikolaja?OO nie wiedzialem...Zawsze to pare zlotych:) Jak bylby jakis pomysl to mozna cos fajnego tam zorganizowac, pare metrow tam jest.Gratuluje..

Gość • Środa [01.07.2015, 15:23:58] • [IP: 92.42.117.***]

a nie mozna ogrodzic tego szrotowiska tak dla czystej estetyki ?

Taxi driver • Środa [01.07.2015, 15:19:21] • [IP: 213.189.53.**]

Mamy w Świnoujściu drogówkę ? Czy panowie tylko do stłuczek i wypadków jeżdżą... Dzisiaj widziałem jak straż miejska robiła porządek w dzielnicy nadmorskiej, bo zmieniła się organizacja ruchu i pomagali kierowcom jak mogli.

Mikolaj Domagla • Środa [01.07.2015, 15:09:21] • [IP: 37.31.1.***]

NW przeciwieństwie do pozostalych osób mam odwage podpisac sie swoim imieniem i nazwiskiem, adres ip nid ma z tym nic wspólnego...a co do mieszkańców osiedla to mieszka tu wiele miłych i sympatycznych osób które pozdrawiam :-)

Gość • Środa [01.07.2015, 14:58:10] • [IP: 31.61.138.***]

A samochody dalej stoją... Mamy naprawdę skuteczna straż miejską!! A co do tych" dawców" to tym naprawdę powinna zająć się ochrona środowiska. Te samochody są zagrożeniem dla środowiska, część z nich jest rozkompletowana!!

Gość • Środa [01.07.2015, 14:37:45] • [IP: 62.97.206.**]

Swoja droga czesci przydadza wiec tacy dawcy sa jak najbardziej pozadani pod reka.Trzyma wiec chlopak je na boku.Jak by co to jak znalazl...Dla jednego zlom dla drugiego zyla zlota...

Gość • Środa [01.07.2015, 13:35:13] • [IP: 79.184.159.***]

Panie Mikołaju widzę, po Pana IP, że wciąż nawiązuje Pan do osób, które dokredytowały się aby zakupić mieszkanie na tym osiedlu- zaznaczam, iż Ci" sfrustrowani Frankowicze" jak Pan o nich poniżej pisze -muszą spełniać szereg wymogów aby te kredyty dostać i przede wszystkim muszą posiadać stabilną sytuację materialną- także proszę z nich nie robić nizin społecznych!! zapewne Pan dostał mieszkanie po mamie lub babci- niestety nie wszyscy mają tak dobrze :) serdecznie pana pozdrawiam i życzę aby klienci byli zadowoleni z pana usług i szybko odbierali naprawione samochody.

Gość • Środa [01.07.2015, 13:34:35] • [IP: 62.69.253.**]

miło że ktoś poruszył temat, to potwierdza czego można oczekiwać po niektórych mieszkańcach naszego miasta... niedługo ktoś stwierddzi że przy uznamie też stoi za dużo aut i też nie wszystkim musi się to podobać :) ale to dobry kierunek może miasto powinno się skupić na tworzeniu bardziej odpowiednich miejsc parkingowych

Gość • Środa [01.07.2015, 13:29:45] • [IP: 62.69.253.**]

z tych zdjęć widać że pomimo zaparkowanych aut szerokość pasa drogi jest i tak wystarczająca do minięcia się dwóch aut więc jaki ktoś ma problem? może potrzeba troszkę poprawić umiejętności prowadzenia auta?

Gość • Środa [01.07.2015, 13:23:35] • [IP: 62.69.253.**]

trochę jest tu też winy po stronie złego planu zagospodarowania przestrzennego... tylko czekam aż w Ś-ciu pojawią się wojny gangów... gang niechcianych odchodów zwierzęcych, gang dokarmianego ptactwa, gang przeciwników motoryzacji...

Gość • Środa [01.07.2015, 13:19:13] • [IP: 62.69.253.**]

w sumie jak ktoś chciał zamieszkać w kurorcie.. to powinien wybrać dzielnicę nadmorską ;) albo może coś przy jednym z deptaków

Gość • Środa [01.07.2015, 13:04:10] • [IP: 80.245.182.***]

Jeśli to jest jego teren ten obok warsztatu to niech tam parkuje samochody a to nie jest prawda że klienci warsztatu parkują źle tylko ten mechanik sam je zostawia w przejeździe...

Mikołaj Domagała • Środa [01.07.2015, 12:54:06] • [IP: 80.245.183.***]

Jako właściciel warsztatu proszę klientów o parkowanie zgodnie z przepisami i nie utrudnianie przejazu innym użytkownikom drogi dojazdowej do osiedla.Osoby które mają COŚ do mnie zapraszam na rozmowe NIE GRYZE wiec nie ma się czego obawiać ;-)

Gość • Środa [01.07.2015, 12:53:46] • [IP: 31.61.138.**]

A czy na każdym aucie napisano, że jest do naprawy?sskąd zaraz wniosek ze to auta z warsztatu? Na zdjęciu widac ze auta stoją takze po przeciwnej stronie. .takie głupie pieprzenie. Ktoś zzazdrości bo jest nieudacznikiem i jakimśaartykułem bije pianę. A do redakcji: profesjonalnym by było poznać stanowisko obu stron. Każdy mógłby podrzucić jakiś temat żeby tylko coś napisać. Dziennikarstwo, rzetelne dziennikarstwo nie zajmuje się tematami typu babci kotek wlazl na drzewo"

Gość • Środa [01.07.2015, 12:48:33] • [IP: 46.112.145.***]

he he he to niech lepiej mechanik się weźmie za naprawę tych" szrotów" bo niedługo całkowicie zarosną" krzaczorami" Faktycznie biały i za nim karawan, za karawanem auto bez drzwi i jeszcze dwa następne to już chyba nawet na złom się nie nadają. A gdzie te szroty mają tablice ? Działka prywatna działką prywatną, ale ciekaw jestem co na to wszystko przepisy o ochronie środowiska!? Natomiast jeśli klienci warsztatu stają na drodze i utrudniają przejazd (bo nie mają gdzie zaparkować) to niech właściciel warsztatu uprzątnie złomowisko i będzie miał ładny parking. A jak nie to co 10min. telefon do SM i niech robią porządek z zastawiającymi drogę.

Oglądasz 1-25 z 53
■ W związku z kolejnym znalezieniem niewybuchu z okresu II Wojny Światowej i jego neutralizacją, odcinek akwenu Szczecin-Świnoujście zostanie zamknięty. Kapitanat Portu Szczecin przesłał Komunikat Kapitana Portu dotyczący zamknięcia akwenu oraz wstrzymania ruchu statków wchodzących i wychodzących do/z portu Szczecin w dniu 27 stycznia 2020 r. Kapitan Portu Szczecin informuje, że w dniu 27 stycznia 2020 r. (poniedziałek) w godzinach od 08.00 do 11.00 w Porcie Szczecin w rejonie Bazy Oznakowania Nawigacyjnego w Szczecinie na 60.89 km toru wodnego Świnoujście — Szczecin, odległość od osi toru 61,58 m na zachód (pozycja geograficzna F53028 2.878 N X-014036 6.227 E) odbędzie się neutralizacja przedmiotu niebezpiecznego z okresu II wojny światowej przez 8 Flotyllę Obrony Wybrzeża ■ Przedszkole na bombie! Kolejny niewypał znaleziony podczas prac budowlanych. Ziemia ujawnia kolejne niewybuchy odkrywane podczas prac budowlanych tym razem na terenie Zakładu Opieki Długoterminowej. Bomba kryła się około 80 metrów od Przedszkola Miejskiego Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi "Tęcza" przy ulicy Bydgoskiej 15. Następnego dnia (środę 22.01.2020) przedszkole funkcjonowało bez zakłóceń, rodzice przyprowadzili rano swoje dzieci. A przed godziną 10.00 saperzy z dziwnowskiego 8. Batalionu Saperów zabezpieczył i zabrał 100-kilogramową bombę. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze ■ Wbrew urzędowej propagandzie w ciągu trzech lat w Świnoujściu zniknęło prawie 100 miejsc parkingowych! Strategia Rozwoju Miasta na lata 2014-2020 dowodzi, że prezydent Janusz Żmurkiewicz, jego zastępcy i naczelnicy powinni natychmiast odejść ze swych stanowisk ■ Do niebezpiecznej sytuacji doszło w piątek około godziny 18.00 na ulicy Chrobrego w Świnoujściu. Ze zbiornika w aucie wyciekało paliwo! Kierowca Skody zaparkował swoje auto w zatoczce ■ Bardzo nietypowe zgłoszenie dotyczące kradzieży mienia otrzymali we wtorkowy wieczór policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Jak ustalili funkcjonariusze będący na miejscu zdarzenia, 20-letni mężczyzna oraz jego 22-letni kompan, najpierw wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego, a następnie w drodze do szpitala w Świnoujściu, okradli kartkę z jej wyposażenia. Cały proceder wyszedł na jaw w szpitalu, gdy mężczyźni wyszli z karetki. Pod odzieżą 20-letniego mężczyzny ratownicy medyczni dostrzegli farelkę pochodzącą z ich pojazdu służbowego, natomiast jego dwa lata starszy kompan pod kurtką posiadał 20 bandaży ■ Niekończący się problem z wodą pitną w Świnoujściu. Zobacz fotogalerię! ■ PEC sprawdza szczelność rur. Zauważyłeś kolorową wodę – zadzwoń pod 993 ■ Coś płoszy ryby. Okonie szaleją. Wygląda to niesamowicie. Jakby w wodzie powstał jakiś wir. Na Basenie Północnym, tuż przy budynku obsługi mariny rybacy zaobserwowali coś na kształt gejzerów… z ryb ■ W Świnoujściu notorycznie brakuje karetek. Bardzo często rolę ratowników przejmują strażacy, którzy udzielają pierwszej pomocy lub zabezpieczają poszkodowanych do czasu przyjazdu ambulansu. W sobotni wieczór znów zabrakło karetki pogotowia. Tuż po godzinie 22.00 na ulicę Bohaterów Września przy Placu Wolności zajechał wóz strażacki. Poproszono strażaków, ponieważ akurat nie było wolnej karetki, a osoba potrzebująca pomocy nie mogła czekać. Z relacji świadka dowiadujemy się: - Na deptak znowu przyjechali strażacy a nie pogotowie, właśnie komuś pomagają. Na chodniku leżał poszkodowany, strażacy na noszach wnieśli go do środka i czekają ■ Pierwsze dziecko urodzone w 2020 roku w Polsce, przyszło na świat w Świnoujściu!!! ■ Nowy, 2020 rok powitaliśmy przeważnie w domach, na prywatnych imprezach i spotkaniach, w gronie rodziny lub znajomych. Byli jednak i tacy, którzy mimo braku przygotowanego, miejskiego Sylwestra, postanowili wyjść naprzeciw nadchodzącemu 2020. Spotkać ich było można na sylwestrowych spacerach, na ulicach miasta oraz nad morzem. Zmierzając ku plaży część liczyła mimo wszystko na bogatsze niż w centrum fajerwerki. I choć pojedyncze wybuchy słychać było do białego rana, to były one efektem „prywatnej inicjatywy” mieszkańców ■ Dramatyczna sytuacja w szpitalu. Czy oddział wewnętrzny zostanie zamknięty? Trudno sobie wyobrazić szpital bez tego oddziału, a jednak to właśnie on ma dziś największe problemy. Na oddziale wewnętrznym szpitala miejskiego w Świnoujściu pracuje za mało lekarzy! Na oddziale chorób wewnętrznych na stałe pracuje trzech lekarzy (w tym jeden w niepełnym wymiarze). Dodatkowo oddział wspiera czterech internistów, którzy przyjeżdżają tylko na dyżury ■ Policjanci pełniący służbę na terenie miasta Świnoujście interweniowali w dniach od 24 grudnia do 27 grudnia, 73 razy, w tym zawartych jest 9 interwencji domowych. Interwencje policjantów dotyczyły przede wszystkim zakłócania spoczynku nocnego, kradzieży, zdarzeń drogowych, osób bezdomnych a także nieporozumień pomiędzy domownikami - informuje st. post. Kamil Zwierzchowski ■ Joanna Agatowska: 180 milionów długu, które pojawi się w budżecie miasta nie może zostać przez nas zbagatelizowanie. Kredyt zaufania jednak, którym obdarzyli prezydenta mieszkańcy w poprzednich wyborach nakazuje nam zaczekać na realizację planów.Stabilność budżetu jest niewielka, musimy wszyscy mocno postarać się by go nie nadwyrężyć ■ Ryszard Teterycz: "Powinniśmy wystąpić do rządu o zmniejszenie obciążeń miasta skalą wkładu własnego miasta w budowę tunelu!" ■ Góreczny do prezydenta: "obiecywał pan prezydent bezpłatne żłobki...". prezydent do Górecznego: "jeśli chodzi o środki na realizację pana pomysłu, czy się znajdą(?)-odpowiadam: nie znajdą się!" ■ Wiesław G óreczny: "zrzucanie odpowiedzialności za utrzymanie sfery edukacji oraz ochrony zdrowia na samorząd jest niekonstytucyjne!" ■ Wiesław góreczny: "kiedyś miasto dotowało edukację finansowaną przez Państwo, obecnie Państwo dofinansowuje utrzymywane przez samorząd szkoły" ■ Najważniejszym projektem nad którym obradują radni jest propozycja budżetu miasta na rok 2020 ■ Szczegóły ograniczeń ruchu na ulicy Wojska Polskiego. We wtorek 17 grudnia 2019r. wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na ulicy Wojska Polskiego. Wyłączona z ruchu zostanie połowa ulicy Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Siemiradzkiego do skrzyżowania z ulicą Leśmiana ■ Na terenie ogródków działkowych zmarł mężczyzna. 12 grudnia około godziny 8.00 policja otrzymała zgłoszenie, że na działkach, z prawej strony (jadąc w kierunku Gartz), znajduje się mężczyzna. Nie dawał oznak życia. Policjanci wezwali pogotowie. - Zespół ratownictwa nie podejmował żadnych czynności reanimacyjnych. Mężczyzna już nie żył. Był w wieku 60 lat – mówi rzecznik pogotowia Paulina Targaszewska ■ Kolejna beczka z substancją chemiczną wydobyta z dna. Na torze wodnym Szczecin - Świnoujście oprócz obiektów zawierających w sobie materiały wybuchowe znajdowane są również pojemniki ze środkami chemicznymi. Tym razem marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża wydobyli pojemnik z nieznaną zawartością, który zostanie zneutralizowany przez wyspecjalizowane pododdziały wojsk chemicznych. Operacja została przeprowadzona w piątek, 13 grudnia ■ Dorota Mikulska traci mandat radnej. Powodem jest, niedozwolone w ustawie o samorządzie łączenie pracy radnego i ławnika sądu ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■