POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [16.09.2015, 10:55:01] • Świnoujście

Wystawa malarstwa i rzeźby w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Wystawa malarstwa i rzeźby w Miejskiej Bibliotece Publicznej

fot. Organizator

,,Widok na morze &...” to wspólny projekt Beaty Król - malarstwo i Macieja Darcza - rzeźba, artystów obecnie zamieszkałych w Świnoujściu. Projekt zrodził się w Świnoujściu w 2013 roku i gościł już w kilku miastach: Świnoujście, Przytór, Wolin, Szczecin w Polsce, Staffanstorp w Szwecji i Penkun w Niemczech. Wernisaż wystawy odbędzie się 18 września o godzinie 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Dzisiaj z wielką przyjemnością powraca w kolejnej całkowicie nowej odsłonie. Widok na morze to klasyka i zachwyt nad detalem...&...to art – upcycling - zbyteczny detal podniesiony do rangi sztuki. Dwa spojrzenia na sztukę, dwa spojrzenia na rzeczywistość, dwie natury przeczące sobie. Ujmująca delikatność rzeźby mężczyzny i nieustająca siła i emocje kobiety.

Wystawa malarstwa i rzeźby w Miejskiej Bibliotece Publicznej

fot. Organizator

To kolejna edycja wystawy, która ewoluuje, jest zmienna jak morze, nieustannie inspirujące i odciskające piętno na ich twórczości.


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Piątek [18.09.2015, 07:59:31] • [IP: 5.60.36.***]

Byliśmy na poprzedniej wystawie pani Beaty, cieszymy się że ponownie możemy obejrzeć prace! Wysoki poziom artystyczny i lekkość, oraz morskie klimaty!

Gość • Czwartek [17.09.2015, 06:31:35] • [IP: 79.184.235.**]

My też chętnie w piątek poobcujemy ze sztuką...

Gosia • Środa [16.09.2015, 23:06:38] • [IP: 46.112.4.**]

ooo zapowiada się ciekawa wystawa :) Na pewno wybiorę się z moim Antkiem!

Oglądasz 1-3 z 3
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z wybitnym twórcą – aktorem, satyrykiem, autorem – Panem Jackiem Fedorowiczem, który odwiedzi nas w dniu 18 lutego b.r. (poniedziałek) o godz. 17:00. Spotkanie poprowadzi warszawski dziennikarz – Pan Marcin Michrowski. Panowie porozmawiają m.in. o dwóch książkach Autora: „W zasadzie tak”(z 1975r.) i premierowej „Chamo Sapiens” (z 2018r.) Wszystkich miłośników Pana Jacka Fedorowicza zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Konsultacje zostaną przeprowadzone w dniu 18 lutego 2019 roku w formie spotkania Prezydenta Miasta Świnoujście z mieszkańcami Miasta w siedzibie Urzędu Miasta ul. Wojska Polskiego 1/5, sala nr 1 w godz. 14:00 -15:30 ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■