POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [27.06.2016, 19:47:52] • Świnoujście

Mewa w obronie pisklaka sterroryzowała dzieci z ośrodka przy Basztowej!

Mewa w obronie pisklaka sterroryzowała dzieci z ośrodka przy Basztowej!

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

To był kolejny popis umiejętności naszych strażaków. Tym razem uratowali pisklę mewy, które wypadło z gniazda i wylądowało przed budynkiem Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego przy ulicy Basztowej. Jako pierwsza na pomoc mewie, ruszyła matka pisklaka, która za nic w świecie nie pozwalała się nikomu zbliżać do malucha. Każda próba wyjścia z budynku kończyła się fiaskiem. Mewa w obronie pisklaka dosłownie sterroryzowała dzieci z Basztowej. Na pomoc postanowiono wezwać strażaków. Na Basztową wezwano trzy zastępy strażaków. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a ptaszek wrócił z powrotem do gniazda.

- W poniedziałek przed godziną 10.00 zostaliśmy wezwani na ulicę Basztową, gdzie z gniazda wypadło pisklę mewy. Zostaliśmy poinformowani, że inna mewa w obronie pisklaka unimożliwiała dzieciom wyjście z budynku. Na miejsce zadysponowano 3 zastępy strażaków. Strażacy użyli drabiny mechanicznej i ptak wrócił z powrotem do gniazda- informuje dyżurny straży pożarnej w Świnoujściu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 27, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 27

Gość • Niedziela [17.07.2016, 23:14:38] • [IP: 92.42.114.***]

Kto to placi za tyle paliwa?. .??

Gość • Wtorek [28.06.2016, 12:23:56] • [IP: 94.254.129.***]

naturalne srodowisko mewy to na pewno nie dach wieżowca. Mewy wrzeszcza na dachcach bo tam maja gniazda lub sa już male. Ludzie czy wy o tym nie wiecie i myślicie ze mewy poprostu staja na dachu i wrzreszcza od polnocy

Gość • Wtorek [28.06.2016, 11:57:34] • [IP: 93.94.187.**]

BRAWO PANOWIE STRAŻACY :)

Gość • Wtorek [28.06.2016, 11:50:32] • [IP: 37.8.215.**]

Kurcze !! ludzie naprawdę mewy bardziej wam przeszkadzają od np. huczących opon i silników rozpędzanych przez idiotów samochodów ? (zastanówcie się nad sobą) drzewa na wietrze też szumią to naturalne, ale jak debil ciągnie na biegu ile wlezie o drugiej w nocy pod oknami to jest problem !!

Gość • Wtorek [28.06.2016, 11:28:04] • [IP: 94.254.128.***]

Mam nadzieję że strażacy ukręcili łep mewie? 😀

Gośkto • Wtorek [28.06.2016, 10:10:10] • [IP: 95.129.225.**]

No niestety, mewom wszystko się pomyliło. Wykupiły mieszkania na moim osiedlu i tu wiodą władcze życie, nie zwracając zupełnie uwagi na innych lokatorów. Nie da się normalnie żyć !! Od północy już wrzeszczą tak, że wytrwać w nocy graniczy z cudem, nie wspominając o zaśnięciu. Jeżeli też tak macie to proszę napiszcie. Pozdrawiam

Gość • Wtorek [28.06.2016, 09:07:48] • [IP: 94.254.129.***]

Urzad musiałby wydac odpowiednia uchwale zakazujaca wyrzucania odpadkow przez durnych ludzi którzy codziennie po obiedzie wyrzucają resztki przez okno typu ziemniaki i kosci po kurczaku. Za to co robia naprawdę powinna być odpowiednia kara choćby od wspólnot mieszkaniowych. Po drugie wspólnoty mieszakniowe musiałaby czyscic swoje dachy z gniazd i nie pozwolić mewom na chec znoszenia jaj na dachach blokow lub kamienic. To takie banalnie proste a dla niektórych dalej niepojęte.

Gość • Wtorek [28.06.2016, 06:56:00] • [IP: 193.188.199.*]

Mewy są zagniazdownikami. Jest to grupa ptaków, które zaraz po wykluciu opuszczają gniazdo i ich" dzieciństwo" przebiega dalej w otwartym środowisku. Młode od pierwszego dnia same zdobywają pożywienie i nie są karmione przez rodziców, którzy tylko chronią je przed zagrożeniami. Wkładanie pisklęcia do gniazda to jakiś absurd.

Gość • Wtorek [28.06.2016, 06:37:41] • [IP: 176.0.137.***]

Powystrzelać to dziadostwo, a nie akcje ratownicze organizować!!

Gość • Wtorek [28.06.2016, 00:13:59] • [IP: 79.184.181.***]

fajnie ze pomogli mewie :)

Gość • Poniedziałek [27.06.2016, 23:48:58] • [IP: 37.8.215.**]

Apropos tych mew, jak urząd zrobi z nimi już porządek to nalegam aby usunąć, albo choć trochę oddalić Bałtyk wraz z jego zawartością znaczy wodą, bo pod czas sztormów tak huczy że zasnąć ni jak się nie da. (skąd te barany się biorą)

Gość • Poniedziałek [27.06.2016, 23:23:40] • [IP: 62.69.231.***]

czy idziemy w kierunku kompletnego zidiocenia?

Gość • Poniedziałek [27.06.2016, 23:03:15] • [IP: 80.245.186.***]

Wchodzimy w strefy absurdu!!.Proponuję prysznic.

Gość • Poniedziałek [27.06.2016, 22:17:41] • [IP: 93.94.189.***]

"3 zastępy strażaków"- paranoja

Gość • Poniedziałek [27.06.2016, 22:15:06] • [IP: 83.11.84.***]

Po pierwsze na ulicy Basztowej nie znajduje sie tylko Ośrodkek Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczy lecz tez inne placówki - jak zwykle wszystkie zasługi dla OREW. .. a gdzie WARSZTAT TERAPI ZAJECIOWEJ, który wykazał się i zadzwonił po straż pożarną.

Gość • Poniedziałek [27.06.2016, 21:54:33] • [IP: 80.245.182.***]

To są jaja. 3 zastępy do mewy. Nabijają tylko statystyki wyjazdowe. Panie redaktor zawsze Pan piszesz szczególnie do Pani Beaty rzecznik Policji- prośbę o wyjaśnienie. Zapytaj Pan Komendanta PSP czy takie sily byly współmierne do zagrożenia w postaci mewy. Parodia.

Gość • Poniedziałek [27.06.2016, 21:31:03] • [IP: 80.245.189.**]

Kiedy urzędnicy zrobią porządek z mewami w naszym mieście. Przez cały dzień jeden wielki pism mew, Miejsca na gniazda to mają na łąkach w Karsibór. To jest masakra zwłaszcza nad ranem !! Wprowadzić całkowity zakaz karmienia mew, wszelkiego ptactwa.Za wyrzucanie jedzenia na trawniki powinny być wysokie kary pieniężne.

Gość • Poniedziałek [27.06.2016, 21:23:11] • [IP: 62.69.231.***]

Już wiem po co w Polsce szpica ⁀‿⁀

fororak • Poniedziałek [27.06.2016, 21:07:59] • [IP: 95.41.44.***]

Aż trzy wozy bojowe straży do jednej mewy, trzeba było jeszcze wysłać ze dwa czołgi, oraz kompanię żołnierzy - wszak mewy mając młode są bardzo agresywne, i zaciekle bronią swoich młodych...A jakie były koszty tej akcji strażaków, nasze miasto jest jednak bardzo bogate urządzając takie akcje pokazowe.../////amen

Gość • Poniedziałek [27.06.2016, 21:05:12] • [IP: 62.69.231.***]

Niech zgadnę: Jechały na sygnale dwie straże?

Gość • Poniedziałek [27.06.2016, 20:55:50] • [IP: 176.7.56.***]

Dzięki strażakom mewa pokazała jaka jest matki miłość do dziecka.

lysy • Poniedziałek [27.06.2016, 20:27:38] • [IP: 94.254.129.***]

Powinno się je tępić raz na jakiś czas

Gość • Poniedziałek [27.06.2016, 20:22:50] • [IP: 37.8.215.***]

Te pieprzone kaszubki od 4 rano nie dają pospać.

Gość • Poniedziałek [27.06.2016, 20:10:54] • [IP: 93.94.191.***]

koszty na kogo przypisane ? na tego co wezwał straż mam nadzieję

Gość • Poniedziałek [27.06.2016, 20:06:06] • [IP: 46.112.114.***]

To dobrze, że dbamy o ptaki, ale jakąś nie do uwierzenia głupotą jest zamiar robienia pomnika psu Bolkowi - zdumiewający jest wynik głosowania na portalu. Trzeba wychowywać dla takiej wrażliwości i przeznaczać pieniądze na pomoc zwierzętom - ale wystawiać pomniki?! Tyle wspaniałych ludzi czeka na nie (niestety nie onii, lecz komuniści sa u nas honorowani tytułami honorowego mieszkańca miasta) - a my, umiejąc docenić ratowanie poszkodowanych zwierząt, co jest na portalu odnotowywane - wpadamy w chorobliwą przesadę na punkcie jednego z psów!

Oglądasz 1-25 z 27
■ Na terenie ogródków działkowych zmarł mężczyzna. 12 grudnia około godziny 8.00 policja otrzymała zgłoszenie, że na działkach, z prawej strony (jadąc w kierunku Gartz), znajduje się mężczyzna. Nie dawał oznak życia. Policjanci wezwali pogotowie. - Zespół ratownictwa nie podejmował żadnych czynności reanimacyjnych. Mężczyzna już nie żył. Był w wieku 60 lat – mówi rzecznik pogotowia Paulina Targaszewska ■ Kolejna beczka z substancją chemiczną wydobyta z dna. Na torze wodnym Szczecin - Świnoujście oprócz obiektów zawierających w sobie materiały wybuchowe znajdowane są również pojemniki ze środkami chemicznymi. Tym razem marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża wydobyli pojemnik z nieznaną zawartością, który zostanie zneutralizowany przez wyspecjalizowane pododdziały wojsk chemicznych. Operacja została przeprowadzona w piątek, 13 grudnia ■ Dorota Mikulska traci mandat radnej. Powodem jest, niedozwolone w ustawie o samorządzie łączenie pracy radnego i ławnika sądu ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■