POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [28.11.2015, 12:04:29] • Świnoujście

Świnoujski pisarz odznaczony przez Prezydenta Rzeczpospolitej Andrzeja Dudę!

Świnoujski pisarz odznaczony przez Prezydenta Rzeczpospolitej Andrzeja Dudę!

fot. iswinoujscie.pl

Jarosław Molenda, autor 20 książek, wielu artykułów, głównie o tematyce historycznej i popularno-naukowej, odkrywca prekolumbijskich ruin w Peru, został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za upowszechnianie kultury i propagowanie historii. Uroczystość wręczenia odbyła się w Warszawie w Pałacu Prymasowskim, a w imieniu Prezydenta Andrzeja Dudy dekoracji dokonała Zina Jarmoszuk – dyrektor Departamentu Mecenatu Państwa.

Spytany na gorąco o swoje wrażenia Jarosław Molenda odpowiada:
– Mam podwójną satysfakcję, ponieważ ten order jest jakby od dwóch prezydentów. Procedura jego nadania rozpoczęła się jeszcze za kadencji Prezydenta Bronisława Komorowskiego, a wniosek zaakceptował Prezydent Andrzej Duda. Medal ten uświadczył mnie w przekonaniu, że wybrałem słuszną drogę, propagując historię, zamiast zająć się spisywaniem celebryckich wynurzeń. Może miałbym większe nakłady książek, może i honoraria byłyby wyższe i ja sam stałbym się sławniejszy, ale nijak by się to wszystko miało do satysfakcji, jaką teraz odczuwam.

Świnoujski pisarz odznaczony przez Prezydenta Rzeczpospolitej Andrzeja Dudę!

fot. iswinoujscie.pl

Chciałbym przy tej okazji podziękować moim Rodzicom, którzy wspierają mnie w różnoraki sposób – cieszę się, że doczekali takiej chwili. Chciałbym ponadto wspomnieć o czterech Paniach, które mają swój udział w wykształceniu mojego zamiłowania do literatury. To moje pierwsze wychowawczynie ze Szkoły Podstawowej nr 6 – Panie Ciechanowska i Lachowicz. Nie mogę też pominąć mojej wychowawczyni z Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I – profesor Hajdul oraz Pani Janiny Lech, która piastowała wówczas stanowisko dyrektorki tej placówki. Symbolicznie rzecz ujmując, każdej z tych czterech nauczycielek zawdzięczam jedno z czterech ramion tego Krzyża Zasługi.

Świnoujski pisarz odznaczony przez Prezydenta Rzeczpospolitej Andrzeja Dudę!

fot. iswinoujscie.pl

Świnoujścian chciałbym natomiast zachęcić do czytania książek, zwłaszcza historycznych. Ucieczka w przeszłość przed tak trudnymi czasami jak dzisiejsze jest dla wielu ludzi sposobem na wypoczynek i naukę – czego jestem świadkiem od lat, uczestnicząc w największych imprezach księgarskich i wydawniczych na Stadionie Narodowym czy na Zamku Królewskim, skąd właśnie wróciłem, goszcząc piąty raz z rzędu na Targach Książki Historycznej.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 40, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 40

Gość • Niedziela [29.11.2015, 12:12:37] • [IP: 95.129.225.**]

Gratulacje dla pana Jarosława! Bardzo dobrze, ze tacy ludzie są doceniani.

Gość • Niedziela [29.11.2015, 11:33:30] • [IP: 31.61.139.***]

Gratulacje i podziw dla pracowitości, drobiazgowośc iw szukaniu zródeł historycznych-choc dzisiaj to nie jest sprawa trudna- po przeczytaniu ksiazki o Krystynie Skarbek troche moje emocje opadły, temat trudny. ale jak się nie daje rady, nie trzeba się za niego brac.. mimo wszystko gratuluje

Gość • Niedziela [29.11.2015, 11:25:08] • [IP: 178.238.253.**]

119...mamy bardzo dobrych lekarzy " od głowy"czas się zapisac w kolejkę, bo wpis bez sensu, ani na temat, ani z gruszki, ni z pietruszki, bo co ma Prezydent i PIS do jakiegoś" klepacza" w klawiaturę ze s-cia, masakra, te IP jest znany z takich " cietych ripost i na temat"

Gość • Niedziela [29.11.2015, 10:56:20] • [IP: 95.129.224.***]

Gratulacje.

Gość • Niedziela [29.11.2015, 06:52:25] • [IP: 80.245.187.**]

Tak - to Molek:-)

Gość • Sobota [28.11.2015, 23:05:45] • [IP: 92.42.118.*]

Gratulacje!

Gość • Sobota [28.11.2015, 21:58:18] • [IP: 80.50.228.**]

Czy ktoś odpowie mi na jedno pytanie. Pan Jarek Molenda to słynny" MOLEK" Z LO ?? Nie mieszkam już w Świnoujściu od wielu lat ale pamiętam jakiegoś człowieka z liceum o tym nazwisku.Bardzo atrakcyjny chłopak z ciemną bujną czupryną. Czy to on>>>

Gość • Sobota [28.11.2015, 21:44:10] • [IP: 92.42.117.**]

Gość • Sobota [28.11.2015, 20:10:56] • [IP: 95.129.224.***] ". Duda to najlepszy do tej pory PREZYDENT. Wszystko robi bardzo dobrze." - w szczególności wygląda ;) Gdyby jeszcze skalał się myśleniem i samodzielnością...

Gość • Sobota [28.11.2015, 21:00:29] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Sobota [28.11.2015, 20:10:56] • [IP: 95.129.224.***]...ulaskawienia przestepcow na polecenie nadpremiera najlepiej maliniakowi naj...wychodza.

Gość • Sobota [28.11.2015, 20:52:17] • [IP: 5.172.252.***]

bravo Jarek !!

Gość • Sobota [28.11.2015, 20:31:27] • [IP: 92.42.119.***]

20:10:56] • [IP: 95.129.224.***] oczywiście że wszystko robi dobrze patrząc z perspektywy kaczora. Dla normalnych ludzi to marionetka która w momencie objęcia urzędu zrzuciła maskę prezydenta który będzie prezydentem wszystkich Polaków. Precz z tą kreaturą!!

Gość • Sobota [28.11.2015, 20:10:56] • [IP: 95.129.224.***]

No, ten wpis z godz.19.06 jest nie na temat i nie w tym miejscu. Duda to najlepszy do tej pory PREZYDENT. Wszystko robi bardzo dobrze.

Gość • Sobota [28.11.2015, 20:10:12] • [IP: 31.174.118.**]

Czerwone władze agatowsko-śmiałkowsko-żmurkowe wyznaczały Panu Molendzie różne peryferyjne miejsca, ale dla femino-genderystek, które przyjechały do Świnoujścia w osobach Szczuki i Nowickiej (palikociarnia) to miały centralne miejsce na Beton-Placu we wrześniu 14 roku i użyczyły im parasole i namioty w tym miejscu.

Gość • Sobota [28.11.2015, 19:06:13] • [IP: 92.42.119.***]

PRECZ Z DUDĄ!! PRECZ Z PIS !!

Gość • Sobota [28.11.2015, 17:47:16] • [IP: 31.174.118.**]

Przyjrzałem się, nawet bardziej niż do" Kwasa" Kwaśniewskiego, byłego prezydenta 3 RP, jest podobny Molenda do Benny Hilla. I pokazał razem z prezydentem Dudą" kuku" tej czerwonej sitwie z Agatowską, Śmiałkowską, Lechami i innymi Dulnikami.

Gość • Sobota [28.11.2015, 16:50:10] • [IP: 92.42.117.***]

super :) gratulacje dla Jarka. Przyjaciele z Akademii Każdego Wieku

Gość • Sobota [28.11.2015, 15:57:43] • [IP: 80.245.189.***]

Stanisław Piotrowicz z PiS, nowy szef sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka, dawny komunistyczny prokurator w 2001 roku umorzył głośną sprawę oskarżonego o molestowanie dzieci proboszcza z Tylawy. Zachowanie księdza tłumaczył ojcowską czułością i zdolnościami terapeutycznymi... a dzisiaj z malniakiem medale rozdaje...parodia.grunt ze klaska razem z..

Gość • Sobota [28.11.2015, 15:52:29] • [IP: 88.156.233.**]

to raczej proste-miejscowe władze to ludzie nie bardzo znający się na kulturze czy literaturze, bardziej na tunalach, basenach plywackich czy ogplnie interesach. I w sumie to nie jest jakas nowina jak na miasto prowincjonalne bardzo, z liczba 50tys.mieszkańcow.Ale...zawsze można się rozwinąc w tym kierunku tez, skoro jest bogate i ma fundusze.

Burek • Sobota [28.11.2015, 15:49:37] • [IP: 31.174.73.**]

Masz rację IP;79.96.31.*** nasze ulubione komuszki trwają w lekkim oszołomieniu, że można pisać o czymś innym niż o etosie PZPR-u. I, że można odznaczyć, kogoś kto nie jest nawet blado-różowy. Jakoś nasz szacowny Magistrat nie przyznaje się do ludzi znanych i lubianych, takich jak; p. Molenda, Andrzej Smolik, czy Vino. Za to przyznaje się do różnych, jak mawiała moja babcia - psubratów i nadaje im tytuły Honorowych Obywateli

Gość • Sobota [28.11.2015, 15:34:36] • [IP: 178.238.252.***]

GRATULACJE !

Gość • Sobota [28.11.2015, 15:29:33] • [IP: 92.42.113.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [28.11.2015, 15:23:58] • [IP: 80.245.187.**]

Zawistne kmioty, gdyby nie był dobry, NIKT by mu nie wydawał czterech książek rocznie! To już nie te czasy, mamy kapitalizm - nikt tego nie robi na piękne oczy, a on trzepie kolejne książki jak na zamówienie... I od miasta nie dostaje ani grosza. W tym mieście budowlańcy mają się za inteligentów, ale intelektu na zrozumienie jego książek im nie starcza... Sz...t komiksy czytaj, to lektura dla ciebie.

Gość • Sobota [28.11.2015, 15:22:21] • [IP: 178.238.253.**]

GRATULUJE...a prostakami proszę sie nie przejmowac!

Gość • Sobota [28.11.2015, 14:44:40] • [IP: 31.174.89.***]

Przeczytajcie jego książki, !! Ja też się dziwie za co on dostał medal. Żal!!

Gość • Sobota [28.11.2015, 14:26:07] • [IP: 79.96.31.***]

Świnoujskie komuchy nie mogą uwierzyć, że ktoś jest lepszy od nich samych, dlatego nabrali wody w usta.

Oglądasz 1-25 z 40
■ Przypadek odry w Świnoujściu? Dziś rano do przychodni wojskowej zgłosiła się obywatelka Ukrainy, wszystkie procedury zostały zachowane - zapewniała w audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" dr Justyna Jakubas - Zawalska z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Świnoujściu ■ W hołdzie zmarłemu Prezydentowi Gdańska Harcerski Sztab 27 Finału WOŚP zaprasza w sobotę o godz. 12.00 na plac Wolności wszystkich członków sztabu WOŚP, wolontariuszy, naszych przyjaciół i mieszkańców miasta. W sobotę o godzinie 12.00, kiedy w gdańskiej bazylice Mariackiej rozpocznie się msza pogrzebowa zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w Świnoujściu i innych miastach rozlegną się syreny. Nasz Sztab dodatkowo zapewni należną temu oprawę, korzystając z uprzejmości Daniela Zyzika z "Pokój 24". Prosimy o przyniesienie ze sobą zniczy. W trakcie tego przedsięwzięcia nie przewidujemy oficjalnych przemówień, bo padło już wstarczająco wiele słów. Czas pokazać, że z tego co się wydarzyło 13 stycznia w Gdańsku wyciągamy wnioski i zaczynamy zmianę od siebie... Harcerski Sztab WOŚP w Świnoujściu ■ W związku z wydarzeniami w Gdańsku i ogłoszoną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na najbliższą sobotę (19.01) żałobą narodową, dla uszanowania tego dnia, odwołany został "Koncert noworoczny Orkiestry Wojskowej i zespołów MDK Warszów" w Sali Teatralnej, planowany na 18 stycznia (piątek) ■ Trwający zwykle 10 minut rejs promu na przeprawie „Warszów” przedłużył się do niemal dwóch godzin. Załoga traciła kontrolę nad jednostką na środku kanału portowego. Dla kapitana i załogi i pasażerów były to chwile wielkiego napięcia. Jednostka napędowa promu odmówiła posłuszeństwa. Załoga wezwała pomocy. Na pokładzie, oprócz karetki śpieszącej na sygnale z chorym do szpitala było kilkudziesięciu pasażerów i ponad dwadzieścia samochodów osobowych ■ Mogłoby się wydawać że bobry to całkiem miłe zwierzęta. Nic bardziej mylnego! Przekonał się o tym mieszkaniec Karsiboru, który zauważył że bobry podgryzają drzewo które stoi przy jego działce. Zaniepokojona niedoszła ofiara gryzoni zwróciła się o pomoc do urzędników, którzy stwierdzili że musi wypełnić wniosek ■ W Radzie Miasta powstał Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, którego przewodniczącym został Jacek Jurkiewicz. W związku z objęciem funkcji przewodniczącego klubu radnych Jacek Jurkiewicz zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta ■ Po ponad póltoragodzinnej dyskusji, wysłuchaniu przedstawicieli związków zawodowych i przedstawicieli władz, Rada Miasta jednogłośnie przyjęła apel do Rządu R.P. w sprawie usamodzielnienia Morskiej Stoczni RemontowejS.A. w Świnoujściu poprzez odłączenie jej od MSR "Gryfia" S.A. w Szczecinie ■ Łukasz Stankiewicz, związkowiec, pracownik stoczni: "naszym marzeniem jest żeby polityka odłączyła się wreszcie od stoczni!" ■ Aneta Stawicka ZZ Stoczni "Gryfia": "Trzy lata dla naszej stoczni zostały bezpowrotnie zmarnowane!" ■ W piątek 21 grudnia o godzinie 14.00 rozpoczęły się obrady nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. W programie posiedzenia znalazł się projekt uchwały w sprawie odłączenia zakładu w Świnoujściu od Morskiej Stoczni remontowej "Gryfia" S.A. z siedziba w Szczecinie ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■