POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [02.03.2016, 13:49:33] • zachodniopomorskie

Marszałek województwa przyznał stypendia sportowe

Rekordowa liczba osób otrzyma w 2016 roku stypendia Marszałka Województwa w sferze kultury fizycznej. Granty przyznane zostały 56 sportowców. Kwoty wynoszą od 2 do 4 tysięcy złotych.

To trzeci rok z rzędu, kiedy Marszałek Województwa przyznaje stypendia młodym i zdolnym sportowcom z naszego województwa. Pieniądze trafią do tych zawodniczek oraz zawodników, którzy w roku 2015 z sukcesami reprezentowali Pomorze Zachodnie na najważniejszych sportowych imprezach w kraju i za granicą, gdzie sięgali po tytuły mistrza Polski lub zdobywali medale na mistrzostwach świata bądź Europy.

W 2016 roku granty otrzyma blisko 60 sportowców, m.in. ze Szczecina, Świnoujścia, Karlina, Grzybowa, Bornego Sulinowa, Pyrzyc, Białogardu oraz Gryfina. Na ten cel przeznaczono z budżetu województwa 160 tysięcy złotych. Świadczenia w wysokości od 2 do 4 tysięcy złotych wypłacane będą w comiesięcznych ratach. Pobierać je będą zawodniczki i zawodnicy uprawiający boks, żeglarstwo, pływanie, kolarstwo, wioślarstwo, szachy, zapasy, taekwondo olimpijskie, sumo, kajakarstwo, lekką atletykę, kickboxing i gimnastykę sportową.

Wnioski o przyznanie stypendium przyjmowane były do 31 stycznia br. Składały je kluby, związki i stowarzyszenia sportowe. O przyznanie grantów mogli ubiegać się młodzieżowcy, juniorzy oraz sportowcy niepełnosprawni do 25 roku życia, uprawiający olimpijską lub paraolimpijską dyscyplinę oraz ci, którzy rywalizowali w ramach prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ogólnopolskiego systemu współzawodnictwa uzdolnionej sportowo młodzieży.

Stypendia sportowe są jedną z dwóch form wyróżnienia zachodniopomorskich zawodniczek i zawodników za osiągane przez nich wyniki. Kilka dni temu marszałek województwa Olgierd Geblewicz docenił postawę sportowców z regionu za 2015 rok podczas „Sportowego Podsumowania Roku” wręczając im nagrody finansowe.

Biuro Prasowe


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Środa [02.03.2016, 16:36:41] • [IP: 79.96.31.***]

To ten marszałek, który przed wyborami obiecywał nam złote góry pajacując na Bieliku?

Gość • Środa [02.03.2016, 14:42:31] • [IP: 83.21.48.***]

Kto ze Świnoujścia zasłużył na taką nagrodę?

Oglądasz 1-2 z 2
■ W ramach bardzo wielu imprez Międzynarodowego Dnia Latarń Morskich, przeprowadzona zostanie przez Klub Biegacza Jogging, VII edycja Biegu Wspinaczkowego na Latarnię (najwyższą nad Bałtykiem – 311 schodów). Zapisy od 15.00, start od 16.00 (każdy zawodnik startuje kolejno pojedynczo, po wystrzale armatnim). Do zdobycia liczne nagrody, upominki i gadżety ufundowane przez Stowarzyszenie Miłośników Latarń w Świnoujściu ■
■ Nieznani sprawcy napadli na taksówkarza ze Świnoujścia na drodze DK3. Do zdarzenia doszło między Przybiernowem a Babigoszczą. Sprawcy uciekli, trwa policyjna obawa. Do taksówki pana Mirosława ze Świnoujścia wsiadło dziś rano prawdopodobnie dwóch pasażerów. Samochód udał się w stronę Szczecina. Między Przybiernowem a Babigoszczą taksówkarz został zaatakowany i wyrzucony z auta. Sprawcy ukradli samochód i oddalili się w nieznanym kierunku. Taksówkarza w ciężkim stanie zabrał śmigłowiec LPR. Trwa policyjna obława na sprawców napadu i kradzieży. ■ Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018 r. Zgodnie z terminarzem, druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów odbędzie się 2 tygodnie później, czyli 4 listopada. Od dziś - przez 9 dni - partie polityczne, koalicje, stowarzyszenia, organizacje społeczne i sami wyborcy mogą tworzyć komitety wyborcze. 21 października będziemy głosowali na swoich przedstawicieli do rad gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Od momentu ogłoszenia aktu zarządzenia wyborów rusza też kampania wyborcza. ■ Mieszkańcy coraz częściej krytycznie oceniają inwestycyjne pomysły i decyzje obecnej władzy. Tym razem wiele emocji wywołało otoczenie Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Kościuszki. To pewne, że najłatwiej się inwestuje kiedy przestrzeń jest pusta, stąd pewnie bezmyślna decyzja o likwidacji całej dotychczasowej zieleni przed szkołą. Urząd co prawda zapowiada, że nie długo pojawią się tam nowe nasadzenia drzewek, ale obecne wrażenia są po prostu złe ■ Powrócili cali i zdrowi. O godzinie 7.30, na pokładzie promu "Gryf" powrócili do Świnoujścia strażacy uczestniczący w akcji gaszenia pożarów lasów w Szwecji. W uroczystości powitania uczestniczyli premier Morawiecki i szef MSWiA ■ Firma Astaldi poinformowała, że nie podpisze umowy na zaprojektowanie i budowę tunelu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu. Umowa miała być podpisana w wyznaczonym przez Miasto terminie 3 sierpnia. Kilkanaście godzin przed wyznaczonym terminem Włosi podjęli ostateczną decyzję o rezygnacji z kontraktu. W komunikacie na tę okoliczność włoska spółka informuje: "Astaldi odstępuje od podpisania umowy na projekt: „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną” z powodu: Upływu prawie dwóch lat od przedstawienia oferty do rozpoczęcia robót Braku rzeczywistej waloryzacji kosztów robót w Polsce, które tylko w ostatnim czasie wzrosły o 30 proc. Dużego ryzyka wydłużania się procedur rozliczania robót dodatkowych Braków w dostępie do zasobów materiałowych i osobowych na polskim rynku" ■