POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [02.03.2016, 13:49:33] • zachodniopomorskie

Marszałek województwa przyznał stypendia sportowe

Rekordowa liczba osób otrzyma w 2016 roku stypendia Marszałka Województwa w sferze kultury fizycznej. Granty przyznane zostały 56 sportowców. Kwoty wynoszą od 2 do 4 tysięcy złotych.

To trzeci rok z rzędu, kiedy Marszałek Województwa przyznaje stypendia młodym i zdolnym sportowcom z naszego województwa. Pieniądze trafią do tych zawodniczek oraz zawodników, którzy w roku 2015 z sukcesami reprezentowali Pomorze Zachodnie na najważniejszych sportowych imprezach w kraju i za granicą, gdzie sięgali po tytuły mistrza Polski lub zdobywali medale na mistrzostwach świata bądź Europy.

W 2016 roku granty otrzyma blisko 60 sportowców, m.in. ze Szczecina, Świnoujścia, Karlina, Grzybowa, Bornego Sulinowa, Pyrzyc, Białogardu oraz Gryfina. Na ten cel przeznaczono z budżetu województwa 160 tysięcy złotych. Świadczenia w wysokości od 2 do 4 tysięcy złotych wypłacane będą w comiesięcznych ratach. Pobierać je będą zawodniczki i zawodnicy uprawiający boks, żeglarstwo, pływanie, kolarstwo, wioślarstwo, szachy, zapasy, taekwondo olimpijskie, sumo, kajakarstwo, lekką atletykę, kickboxing i gimnastykę sportową.

Wnioski o przyznanie stypendium przyjmowane były do 31 stycznia br. Składały je kluby, związki i stowarzyszenia sportowe. O przyznanie grantów mogli ubiegać się młodzieżowcy, juniorzy oraz sportowcy niepełnosprawni do 25 roku życia, uprawiający olimpijską lub paraolimpijską dyscyplinę oraz ci, którzy rywalizowali w ramach prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ogólnopolskiego systemu współzawodnictwa uzdolnionej sportowo młodzieży.

Stypendia sportowe są jedną z dwóch form wyróżnienia zachodniopomorskich zawodniczek i zawodników za osiągane przez nich wyniki. Kilka dni temu marszałek województwa Olgierd Geblewicz docenił postawę sportowców z regionu za 2015 rok podczas „Sportowego Podsumowania Roku” wręczając im nagrody finansowe.

Biuro Prasowe


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Środa [02.03.2016, 16:36:41] • [IP: 79.96.31.***]

To ten marszałek, który przed wyborami obiecywał nam złote góry pajacując na Bieliku?

Gość • Środa [02.03.2016, 14:42:31] • [IP: 83.21.48.***]

Kto ze Świnoujścia zasłużył na taką nagrodę?

Oglądasz 1-2 z 2