POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [10.03.2016, 17:32:52] • Świnoujście

Niemieccy policjanci zatrzymywali pojazdy na ulicy 11 Listopada! Kierowcy w szoku!

Niemieccy policjanci zatrzymywali pojazdy na ulicy 11 Listopada! Kierowcy w szoku!

fot. Sławomir Ryfczyński

Niemałe zdziwienie przeżyli kierowcy jadący w środę ulicą 11 Listopada, gdy dostrzegli na drodze funkcjonariusza niemieckiej policji zatrzymującego samochody. Zdziwienie pogłębiało się, gdy zatrzymani dostrzegali stojącego w zatoczce policyjnego mercedesa naszych zachodnich sąsiadów i policjantkę ruchu drogowego w mundurze polskiej policji. Jak się okazało, takie patrole organizowane są nawet kilka razy w miesiącu!

Zatrzymani przez niemieckich funkcjonariuszy kierowcy, nie musieli się martwić o barierę językową, ponieważ w wspólnej, polsko-niemieckiej służbie, brała udział także policjantka ze Świnoujścia, która na co dzień pełni służbę w ruchu drogowym.

Niemieccy policjanci zatrzymywali pojazdy na ulicy 11 Listopada! Kierowcy w szoku!

fot. Sławomir Ryfczyński

Funkcjonariuszka ruchu drogowego ze Świnoujścia, wraz z niemieckimi policjantami, sprawdzała zatrzymanych kierowców pod kątem trzeźwości oraz posiadanych uprawień do kierowania.

Niemieccy policjanci zatrzymywali pojazdy na ulicy 11 Listopada! Kierowcy w szoku!

fot. Sławomir Ryfczyński

Niemieccy policjanci oraz ich samochód, wzbudzili także niemałe zainteresowanie jednego z naszych Czytelników, który widząc z okna funkcjonariuszy z Niemiec, zapytał, na jakich zasadach niemiecka policja wykonuje swoje czynności na polskich drogach?

Niemieccy policjanci zatrzymywali pojazdy na ulicy 11 Listopada! Kierowcy w szoku!

fot. Czytelnik

O odpowiedź na pytanie Czytelnika, poprosiliśmy rzecznika policji w Świnoujściu - mł. asp. Magdalenę Figarską-Śnieć.

- W związku z Umową zawartą między Rządem Rzeczpospolitej Polskiej a Rządem Republiki Federalnej Niemiec o współpracy służb policyjnych, granicznych i celnych z dnia 15 maja 2014 roku oraz porozumieniem Prezydenta Policji PP Neubrandenburg Wilfriedem Kapischke i Komendantem Wojewódzkim Policji w Szczecinie insp. Jarosławem Sawickim Policjanci z KMP w Świnoujściu pełnią wspólne patrole z funkcjonariuszami Policji niemieckiej. Patrole pełnione są zarówno po polskiej, jak i po niemieckiej stronie granicy. Funkcjonariusze w trakcie pełnienia patrolu poruszają się radiowozami niemieckimi lub polskimi. W dniu 9 marca od godz. 14.00 Funkcjonariusz Ogniwa Ruchu Drogowego KMP w Świnoujściu pełnił służbę z funkcjonariuszem Rewiru PR Heringsdorf pojazdem należącym do policji niemieckiej. Wspólne służby polsko- niemieckie prowadzą działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa publicznego w obszarze przygranicznym - informuje mł. asp. Magdalena Figarska-Śnieć.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 269, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 269

Gość • Wtorek [15.03.2016, 16:39:19] • [IP: 188.146.28.**]

Jestem pewien że mamy wystarczającą ilość policjantów do kontroli naszych kierowców i nie potrzebne jest nam wsparcie, bratniej pomocy, na pewno ja nie zatrzymam się takiemu policjantowi w Polsce.

wysłać Klossa na nich • Wtorek [15.03.2016, 01:35:11] • [IP: 46.112.247.***]

Nowa Rota: Nie będzie Niemiec klął nam" Rauusss!", kierowców nam germanił...!

Gość • Poniedziałek [14.03.2016, 22:06:38] • [IP: 79.184.16.**]

a wy wszyscy zawistnicy nie umiecie przeczytać tekstu do końca i ze zrozumieniem??wyraźnie pisze że po obu stronach są takie patrole, a tzn że u nich są patrole z polskimi policjantami

Ekwita Polel • Poniedziałek [14.03.2016, 18:42:24] • [IP: 188.146.80.***]

Polityka Tuska i KODziarzy jak na dłoni. Tzn. jak na ulicach.

Gość • Poniedziałek [14.03.2016, 17:34:44] • [IP: 178.238.251.***]

Ustawę 1066 cedującą ostatni bastion polskiej suwerenności podpisał Donald Tusk - namiestnik Angeli Merkel i przypieczętował marionetkowy prezydent Bronisław Komorowski. Nie wiem czy wy ale ja z roku na rok obserwuję mocniejszą germanizację tych ziem - zupełnie tak jakby były one przygotowywane do wielkiego przejęcia - do wielkiego powrotu na swoje ziemie. Wszystko już nieomal jest ich - pozwalają sobie nawet na taką zniewagę jak niemieckie piosenki ''hajli hajlo'' przy polskim okręcie wojennym jeszcze kilka lat temu niemieckie kapele, grały tylko po niemieckiej stronie. Mamy rocznicę Swindemunde, mamy fontannę z niemieckimi napisami a drogi i promenady są przedłużeniem ich dróg tak samo jak ich kolej. Zupełnie jak to robili na terenach mających iść pod rozbiory lub okupację wojenną w historycznych latach.

Gość • Niedziela [13.03.2016, 21:52:11] • [IP: 109.241.63.***]

ciekawe a jego dziadek może w obozie pracował przy komorach, cyklon wpuszczał i dostawał mleko, bo to było dla niego szkodliwe.

Gość • Niedziela [13.03.2016, 18:07:17] • [IP: 46.112.228.**]

Takie to ciekawe prawo zgotowała nam elyta PO-PSL. I dzisiaj ta sama elyta pod przykrywką KOD niby broni naszej demokracji a tak na prawdę chcą Polskę oddać w obce ręce za korzyść dla siebie...

Gość • Niedziela [13.03.2016, 12:50:16] • [IP: 109.45.0.***]

Zobaczcie. ...!! te wszystkie zdjecia przeciez kontroli dokonuje polski Policjant, to on sprawdza dokumenty, auto i trzezwosc na polskim sprzecie i na podstawie polskich przepisow. Policjant z Niemiec tylko asystuje tej kontroli nic wiecej.

GORAL • Niedziela [13.03.2016, 11:34:03] • [IP: 176.100.194.***]

HEJ KODOWCY, TO NIE WIECIE ZE UMOWE INGERENCJI NIEMIECKIEJ POLICJI, A NAWET WOJSKA PODPISAL WASZ KOMOREK?A TERAZ AJ WAJ

Gość • Niedziela [13.03.2016, 11:07:48] • [IP: 94.16.151.***]

A ja pytam czy to jest zgodne z ustawą zasadniczą? Co to ma znaczyć, w Polsce jest Polska i prawo do kontrolowania mają tylko Polskie służby. I nie chodzi tu o nienawiść tylko o prawo i suwerenność Państwa i Narodu.

Gość • Niedziela [13.03.2016, 09:49:58] • [IP: 188.146.137.**]

Witam, czy w nas wszystkich musi być tyle gniewu. Zresztą czy komuś sie stała krzywda z powodu tych kontroli? A gdyby złapali pijanego kierowce który mógłby potrącić dziecko? bo temu to służy.

Gość • Niedziela [13.03.2016, 09:05:26] • [IP: 93.94.184.***]

Dlaczego NIEMCY jeżdżą bez świateł i nie dostają mandatów proszę mi to wyjaśnić bo u nich masz złe opony np nie zimowe to dostajesz mandat bez gadania a tu co za przywileje a może bariera językowa stoi na przeszkodzie ZRÓBCIE COŚ Z TYM bo nie może być tak że są równi i równiejsi

Gość. Slawek • Niedziela [13.03.2016, 06:08:29] • [IP: 68.4.159.***]

To nie moze byc prawda . Kto PODPISALA Taka unowne uwlaczajaca godnosci Polaka . CZY nie rozumie ie ZE my IM nigdy nie wybaczymy milioow zamordowanych Polakow NIGDY. TEGO DOMAGAJA SIE POMORDOWANI.

Gość • Niedziela [13.03.2016, 02:32:38] • [IP: 93.94.187.***]

nawet by mi noga nie drgnela z gazu jak bym zobaczyl niemieckiego policjanta w polsce ktury pruboje mnie zatrzymac

Gość • Sobota [12.03.2016, 21:52:01] • [IP: 95.222.35.**]

to jest normalne i prawne, mieszkam pod holenderska granica i podobne kontrole policji holenderskiej rowniez kontroluja na terenie niemiec, tak wiec nic dzi2wwnego, policja niemiecka moze wtargnac 130 km w glad holandi jak rowniez holederska policja moze to samo zrobic jezeli jest taka potrzeba, jestesmy w UE i to sie odbywa w ramach podpisanej umowy wchodzac do UE

Gość • Sobota [12.03.2016, 19:15:26] • [IP: 83.21.206.***]

w porozumieniu jest mowa o współpracy i wymianie informacji ale nie ma ani słowa o tym że niemiecki policjant ma prawo zatrzymywać na terytorium polskim, polskich obywateli. dobrze że na mnie nie trafiło bo byłby niezły dym...

Gość • Sobota [12.03.2016, 18:49:20] • [IP: 88.156.235.***]

takie patrole to super pomysł, ale powinne się raczej przemieszczać po mieście i nie sprawdzać trzeźwość kierowców ale styl, technikę i parkowanie niemieckich pojazdów w tym także rowerów niemieckich jeżdżących jednokierunkowymi pod prąd TO BYŁOBY SUPER

duch pileckiego • Sobota [12.03.2016, 18:00:00] • [IP: 62.210.129.***]

kolaboranci

maximus • Sobota [12.03.2016, 17:27:11] • [IP: 95.147.216.***]

W NIemczech możesz powiedzieć polskiemu policjantowi sp...j i nic Ci nie zrobią. Dokumenty dajesz Niemcowi. A Niemcowi w Polsce możesz powiedzieć to samo i też nic Ci nie zrobią. Ale życie jest jakie jest, są złodzieje, są różni magicy. ..i niech sobie razem patrolują jak im lepiej. Byle by było bezpieczniej. Wiadomym jest że nadgorliwość funkcjonariuszy i tworzenie bajek na potrzeby przełożonych jest wielka... jak on to uratował przechodnia itp Bajkopisarze siedzą we wszystkich słuzbach...zwłaszcza w straży miejskiej. Seją kit do gazet.. z nudów, z braku że nic się nie dzieje, że ciągła cisza. Lubią jak się o nich mówi, jak to pan policant życie uratował, każdy z nich chciałby być antyterrorystą lub przynajmniej mieć karabin maszynowy. Uwielbiają regułki prawne z paragrafami, dowolnie je interpretując. ..oczywiśćie aby podkreślić ich ważność. Język i mowa funkcjonariusza już sama w sobie jest śmieszna, a jeszcze jak usiłuje być ważny przy tym... to już jest kino. Powagi dodają im pedalskie wąsiki.

Gość • Sobota [12.03.2016, 15:22:57] • [IP: 195.150.11.*]

TOŻ TO JUŻ JEST OTWARTE PRZEJĘCIE POLSKI JUŻ NIE BĘDE PRZYKŁADAŁ UCHA DO SZY CZY JUŻ MASZERUJĄ ONI JUŻ TU SĄ.

Gość • Sobota [12.03.2016, 15:19:26] • [IP: 83.19.196.***]

A CZY POLSCY POLICJANCI ZATRZYMUJĄ SAMOCHODY W NIEMCZECH.TAKIE ZACHOWANIE POLICJANTA NARUSZA KILKA USTAW

Mattioo • Sobota [12.03.2016, 14:03:08] • [IP: 195.80.129.***]

osz kurde, tak to tu nie będzie. Nie będzie NIEMIEC polskich samochodów w POLSCE zatrzymywać! Zważywszy na to, że naród niemiecki z Merkel na czele próbują sobie z Uni zrobić 4tą Rzeszę na jakich zasadach mają pozwolenie na przeprowadzanie czynności jednak po naszej stronie granicy?! To żadna strefa buforowa a terytorium RP na litość boską!! nie zatrzymywać się przed niemieckim patrolem! A władze niech coś z tym zrobią.. na zbyt wiele sobie pozwalają!

Gość • Sobota [12.03.2016, 14:00:13] • [IP: 195.80.129.***]

niech wypierniczają pilnować u siebie porządku.. już sobie nie radzą z hołotą którą sobie sprowadzili to u nas porządku będą pilnować?!

Gość • Sobota [12.03.2016, 13:42:29] • [IP: 92.42.118.***]

Zapomnieliście ze Polska istnieje tylko teoretycznie?? Sprzedaliście kraj za pare euro.Wstyd i hańba!!

egal • Sobota [12.03.2016, 13:41:04] • [IP: 178.183.177.**]

to teraz niech polska policja kontoluje w niemczechco za psy

Oglądasz 1-25 z 269
■ Radny Merchelski opuścił SLD! W trakcie czwartkowej Sesji Rady Miasta, Przewodnicząca Rady Miasta- Joanna Agatowska odczytała oświadczenie radnego Merchelskiego dotyczące jego rezygnacji z członkostwa w Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Przypomnijmy, radny Merchelski startował z list SLD w ostatnich wyborach samorządowych. Dziennikarze portalu iswinoujscie.pl próbowali ustalić, z jakiego powodu zdecydował się on opuścić Sojusz. - Są to powody osobiste. Nie chciałbym komentować swojej decyzji- mówił portalowi iswinoujscie.pl radny Zdzisław Merchelski. ■ W czwartek około 13.20 w sklepie JISK na fotelu zgubiono telefon SAMSUNG GALAXY S6 GOLD zgu, dla uczciwego znalazcy nagroda. Jeżeli telefon nie zostanie oddany to będzie całkowicie zablokowany imei. Czekam na informacje pod numerem telefonu 509 159 253- opisuje Czytelnik.■ Roman Kuchciński rozpoczyna polowanie! Na celowniku także prokurator! Żarty się skończyły - można pomyśleć patrząc na kolejne ruchy Romana Kuchcińskiego, człowieka walczącego o prawdę na temat mostu nad Starą Świną łączącego wyspy Karsibór i Wolin. W środę Pan Roman Kuchciński złożył zawiadomienie do Prokuratury Krajowej, a dokładnie do Wydziału Spraw Wewnętrznych ■ 29 czerwca św. Piotra i Pawła – Święto Rybaka na Forcie Anioła. Na spotkanie pracowników dawnej “ODRY” zaprasza po godzinie 16-tej Marian Dramski ■ Prognoza Pogody dla Polski ważna od 29 czerwca 2016 roku, godzina 7.00 do 29 czerwca 2016 roku, godzina 19.00. UWAGA !!! W CZASIE WAŻNOŚCI PROGNOZY PRZEWIDUJE SIĘ WYSTĄPIENIE GROŹNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH. W dzień na zachodzie i częściowo w centrum prognozowane są burze, którym towarzyszyć będą intensywne opady deszczu do 20-30 mm w czasie trwania zjawiska, opady gradu do 2 cm oraz silny wiatr do 100 km/h. SYTUACJA SYNOPTYCZNA: W środę Polska będzie pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia związanej z niżem znad Wysp Brytyjskich i Morza Północnego. Od zachodu zacznie wkraczać chłodny front atmosferyczny. W południowo-wschodniej części kraju zalegać będzie masa powietrza polarno-morskiego ciepłego, a za frontem zacznie napływać chłodniejsze powietrze polarno-morskie. W ciągu dnia zachmurzenie małe i umiarkowane. Na zachodzie, północy i częściowo w centrum Polski możliwe przelotne opady deszczu i burze. Temperatura powietrza wyniesie maksymalnie około 26°C/30°C we wschodniej połowie kraju, na pozostałym obszarze będzie 20°C/25°C. Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1015 hPa i będzie się wahać. Wiatr słaby z południowego-zachodu, w czasie burz porywisty. ■ Uwaga! Klub brydżowy przyjmie chętnych. Zajęcia odbywają się w poniedziałki, środy i soboty, od 16.20 do 20.20. Żadnych opłat. Kontakt telefoniczny 603-373-617 ■ 81-letni pan Bolesław nie chce biernie czekać na śmierć. W maju mieszkaniec naszego miasta otrzymał z MOPR odmowę dofinansowania turnusu rehabilitacyjnego. I nie wytrzymał. Do przewodniczącego rady miejskiej wysłał pismo ze skargą na dyrektor MOPR, Gabrielę Poniedziałek -Petruk. Uważa, że jest permanentnie pomijany w przyznawaniu pieniędzy na rehabilitację. Innego zdania jest MOPR ■ Beata Olszewska odnośnie próby wysadzenia kamienicy: Ustaliliśmy powody ich obecności podczas wtorkowej nocy na klatce schodowej przy ulicy Piłsudskiego, dotyczyły one spraw rodzinnych ■ Druga Runda Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej w Świnoujściu. W weekend 25-26 czerwca w Świnoujściu odbędzie się druga runda Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. W pierwszych ogólnopolskich żeglarskich rozgrywkach ligowych udział bierze trzynaście klubów sportowych z całego kraju. Łącznie w sezonie odbędą się cztery rundy w Szczecinie, Świnoujściu, Gdyni i Sopocie, które wyłonią, pierwszego w dziejach polskiego żeglarstwa, Klubowego Mistrza Polski. ■ Księżniczka z Arktyki już jest: pierwsza „spotowa” dostawa LNG w Świnoujściu. W sobotę 25 czerwca br. do Terminalu im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu przypłynął metanowiec Arctic Princess. Norweski statek dostarczy około 140 000 metrów sześc. skroplonego gazu ziemnego. To kolejny kierunek, poza katarskim, z którego LNG jest sprowadzany do Polski. ■ W niemal całym kraju temperatura maksymalna powietrza osiągnie i przekroczy 30°C ■ W biały dzień wandale zniszczyli i okradli publiczną toaletę! W ciągu pięciu dni nieznani dotąd sprawcy dwukrotnie włamali się do automatycznej publicznej toalety, która stoi przy placu zabaw przy ulicy Malczewskiego. Za pierwszym razem zniszczyli zamek przy automacie wrzutowym i kasetce, do której trafiały pieniądze. W miniony poniedziałek, gdy nie mogli sobie poradzić z samym zamkiem, wyrwali cały moduł z kasetką i automatem wrzutowym na monety ■ OSiR po naszej interwencji proponuje optymalne godziny otwarcia! Pływalnia ma być czynna od 10.00 do 18.00 ■ Na 11 Listopada runęło drzewo! Cud, że nikomu nic się nie stało! ■ Na cmentarzu dostawili kolejne stojaki z przyrządami do pielęgnacji grobów! Konewki, szufle, szczotki i łopatki zupełnie za darmo. Trzy dodatkowe ogólnodostępne stojaki z przyrządami do pielęgnacji grobów i terenu wokół nich stanęły na cmentarzu komunalnym przy ulicy Karsiborskiej. W tej chwili jest ich już pięć. Ustawienie kolejnych planowane jest na wiosnę. Przypomnijmy. Pierwsze takie stojaki pojawiły się w marcu tego roku. Są na nich konewki, szufle, szczotki, grabie, łopatki. Osoby opiekujące się grobami najbliższych mogą skorzystać ze sprzętu za darmo. Taki sam stojak stanął również na cmentarzu w Przytorze – Łunowie ■ Ministranci rywalizowali w piłkę nożną! 18 czerwca br. odbył się turniej ministrantów w piłkę nożną w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa i gimnazjum. Rozpoczęliśmy Mszą św. o godzinie 9:00 w naszym kościele parafialnym ■ Cyrk Korona wystąpi w Świnoujściu! Największy w Polsce Cyrk Korona zaprezentuje w Świnoujściu nowy spektakl tematyczny pt. "ODWIEDZINY U RODZINY" z międzynarodową obsadą artystów. Na arenie zaprezentują się aktorzy z Polski, Włoch, Brazylii, Anglii, Czech, Szkocji, Hiszpanii oraz Kuby! Wśród atrakcji m.in: pokaz papug latających nad głowami publiczności, charyzmatyczny linoskoczek, rewia koni, żonglerzy, ekwilibryści, napowietrzne akrobacje, dromadery, zebry, wielbłądy, lamy, psy oraz zwierzęta z cyrkowej farmy. O dobry humor widzów dbają - Mr.Chap z Polski oraz clown Gino z Włoch ■ Nam świnoujścianom trudno wyobrazić sobie Dni Morza bez oddania hołdu Tym, którzy nie powrócili z morza. Uczczenie Ich pamięci, to nie tylko tradycja, ale przede wszystkim nasz obowiązek. I tak też będzie w tym roku. Ale Dni Morza to oczywiście również dobra wspólna zabawa nas, którzy na co dzień mieszkamy i związani jesteśmy z morzem oraz gości, którzy odwiedzają nasze miasto w tym okresie. ■ Pan Dariusz prosi naszych Czytelników o pomoc! W bloku przy ulicy 11 Listopada 3d błąkał się kotek. Kociak najprawdopodobniej uciekł swojemu właścicielowi. Nasz Czytelnik próbował znaleźć właściciela kici. Niestety podjęte próby okazały się nieskuteczne. Pan Dariusz postanowił więc umieścić kotka w świnoujskim schronisku. ■ Ksiądz prałat Kazimierz Sasadeusz obchodził 50 lecie posługi kapłańskiej! Najpierw pracował w Rzepinie, a po pewnym czasie biskup skierował go do Szczecina. Pracę w Świnoujściu rozpoczął od wspólnoty w Przytorze. To była pierwsza samodzielna parafia, administrowana przez księdza Kazimierza. Potem, przez trzy lata pracował w Łobzie. W 1988 na wiele lat trafił jako proboszcz do wspólnoty Chrystusa Króla w Świnoujściu. Ten okres zapisał się szczególnie w życiu księdza Kazimierza. Dziś, już jako ksiądz senior, właśnie tu obchodził uroczystość 50-lecia swojego kapłaństwa.Za dotychczasowe lata i dalsze łaski modlili się licznie zgromadzeni parafianie i zacni goście ■ Mamy gazoport imienia Lecha Kaczyńskiego! Na uroczystościach najważniejsze osoby w państwie! Już od dzisiaj gazoport w Świnoujściu będzie nosił imię tragicznie zmarłego w Smoleńsku, prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego! W uroczystościach wzięły udział najważniejsze osoby w państwie, z prezydentem Andrzejem Dudą na czele, premier Beatą Szydło, Jarosławem Kaczyńskim oraz ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem, ministrem spraw wewnętrzych Mariuszem Błaszczakiem oraz ministrem spraw zagranicznych Witoldem Waszczykowskim. Na uroczystościach nie mogło zabraknąć prezydenta Świnoujścia, Janusza Żmurkiewicza. Ceremonia rozpoczęła się punktualnie o godzinie 11.00. Jak pierwszy do zgromadzonych gości przemówił prezes PiS-u. ■ Wodecki śpiewał o golasach w Chałupach, a my mieliśmy Lubiewo. Jest taka mała stacyjka „Lubiewo”, koło Międzyzdrojów, na której mało kto teraz wysiada czy wsiada do pociągu. Pod koniec lata 2015 r. zrobiłem tam zdjęcia – pisze znany świnoujski fotograf Andrzej Ryfczyński ■ Za zdrowy tryb życia możesz zostać nagrodzony! GIS i PTH ogłasza konkurs Oddal to, w którym łączna wartość nagród wynosi 10.000 zł! Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu informuje, że w dniach 31 maja i 1 czerwca został ogłoszony konkurs Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Polskiego Towarzystwa Higienicznego pt. „Oddal to” ■ Długo wyczekiwana trzecia karetka, dzisiaj po godzinie 15.00, zjechała z promu. Nowy mercedes sprinter 319 CDI, kosztował ponad 500 tysięcy i będzie służył jako karetka specjalistyczna. Jak mówi Leszek Waga z pogotowia ratunkowego w Świnoujściu - nowa karetka zostanie włączona do eksploatacji już jutro, ponieważ musi zostać uzupełniona między innymi w medykamenty, kroplówki oraz butle z tlenem. Zobacz film z prezentacji wnętrza nowej karetki oraz sprzętu, który znalazł się na jej pokładzie ■ Strażacy z Warszowa ocalili dwie krowy, które wpadły do Wielkiej Strugi! W akcji pomogli mieszkańcy! Niedzielne popołudnie okazało się mało szczęśliwe dla dwóch krów, które wpadły do kanału wodnego przy ulicy Zalewowej w Łunowie. Głośne muczenie dochodzące z trzcin, usłyszeli prawdopodobnie mieszkańcy będący w pobliżu Tawerny Kotwica. Na pomoc uwięzionym zwierzętom ruszyli strażacy z Warszowa ■ Na drodze krajowej numer 3 doszło do wypadku. Na wysokości Wolina zderzyły się dwa samochody ciężarowe oraz bus ■ Mecze Euro można oglądać na wielkim ekranie na plaży w Heringsdorfie! ■ Uczniowie z Poznania na ORP Poznań. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 45 im. ORP Poznań z Poznania odwiedzili swojego patrona w Porcie Wojennym w Świnoujściu ■ Włamywacz chciał wymordować lokatorów łomem! Mieszkańcy domu przy ulicy Krzywej, cudem uniknęli śmierci barykadując się w pokoju na piętrze! Zobacz film! Do tej pory gdy opowiada co zdarzyło się w nocy z czwartku na piątek, jego ręce trzęsą się, a po czole spływa pot. Jeden z mieszkańców zgłosił się do nas, aby opowiedzieć, jak wraz z innymi lokatorami, cudem uniknęli śmierci z rąk gotowego na wszystko włamywacza. Po godzinie 3.00, do domu przy ulicy Krzywej, włamał się mężczyzna. Dźwięki podważania drzwi balkonowych, obudziły jednego z lokatorów. Gdy włamywacz zorientował się że został nakryty, postanowił rozprawić się z lokatorami. Wtedy rozpoczęła się walka o życie... Właściciel domu wyznaczył nagrodę w wysokości 1000 euro za wskazanie sprawcy włamania ■ Legenda polskiego rapu- Liroy wspiera talent nowej gwiazdy ze Świnoujścia! Legenda polskiego rapu- Liroy wspiera talent nowej gwiazdy ze Świnoujścia! ■ Terminal LNG w Świnoujściu będzie nosić imię Lecha Kaczyńskiego! Już 18 czerwca odbędzie się wielka uroczystość! ■ Zniknie ostatnie 600 metrów wstydu! Pieniądze na remont odcinka drogi E65 wyłoży miasto! ■ Trener siatkarzy o brązowym medalu Mistrzostw Polski: Z trzeciego miejsca cieszyliśmy się jakbyśmy zostali mistrzami olimpijskimi! Jak smakuje sukces? Doskonale o tym wiedzą młodzi siatkarze Maratonu, którzy na początku maja na Mistrzostwach Polski Kadetów wywalczyli brązowe medale! To wielki sukces świnoujskiej siatkówki! Dzięki wytrwałości i wspaniałej grze do ostatniej piłki świnoujścianie stanęli na podium Mistrzostw Polski Kadetów w Człuchowie ■ Stanął w obronie koleżanek i prawie przepłacił to życiem! 26-latek został zaatakowany w Parku Chopina butelką po piwie! ■ Ćwiczenia Anakonda! Okręty 8. Flotylli Obrony Wybrzeża postawiły zagrodę minową na Bałtyku. Grupa okrętów złożona z trałowców oraz okrętu transportowo-minowego zrealizowała kolejne epizody ćwiczenia Anakonda-16. Na wodach Zatoki Pomorskiej, dzisiaj w nocy (środa, 8 czerwiec) postawiono zagrodę minową ■ Jubileusz Złotych i Diamentowych Godów! Przeżyli ze sobą ponad pół wieku! W Urzędzie Stanu Cywilnego odbyła się wyjątkowa uroczystość. We wtorek pięć par obchodziło jubileusz złotych i diamentowych godów. Prezydent wręczył wszystkim parom medale za długoletnie pożycie małżeńskie ■ Przy Piłsudskiego zapaliło się drzewo! Strażaków ubiegł jeden z mieszkańców! Przed godziną 14.00, dym wydobywający się z drzewa stojącego przy ulicy Józefa Piłsudskiego, zauważył jeden z mieszkańców. Mężczyzna zadzwonił na straż pożarną, a w oczekiwaniu na przyjazd jednostki, przystąpił do gaszenia. ■ Pechowe skrzyżowanie znów zbiera żniwo! Tym razem peugeot uderzył w chryslera! Skrzyżowanie ulicy 11 Listopada z ulicą Kołłątaja, nie należy do najbezpieczniejszych. Przekonał się o tym we wtorkowy poranek kierowca peugeota, który jadąc ulicą 11 Listopada, chciał skręcić w ulicę Kołłątaja. Kierowca volkswagena ze względu na czerwone światło oraz sznur samochodów na lewym pasie ulicy 11 Listopada, zatrzymał się, ustępując kierowcy peugeota. Gdy niebieski samochód rozpoczął manewr skrętu, uderzył w jadącego prawym pasem chryslera. ■ W tym roku będziemy mogli podziwiać latarnię morską wraz z żaglówką! Artyści kończą już swoje dzieło! Co roku najlepsi artyści zajmujący się tworzeniem rzeźb z piasku, przyjeżdżają na wyspę Uznam, aby wziąć udział w Festiwalu Rzeźb Piaskowych. Tradycją stało się już to, że tworzą także rzeźbę przy promenadzie w Świnoujściu, która ma za zadanie umilić spacery i zachęcić do odwiedzenia wystawy. Jak się okazuje, w tym roku rzeźbiarze stworzyli latarnię morską oraz przepływająca na jej tle żaglówkę z herbem Świnoujścia! ■ Żeglarski festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Żeglarski festyn rodzinny odbył się w Międzyszkolnym Ośrodku Sportów Wodnych przy Zespole Szkół Morskich w Świnoujściu na Przystani Żeglarskiej w Łunowie w dniu 4 czerwca 2016 r. Festyn był połączony z otwarciem sezonu żeglarskiego 2016. Na tę uroczystość przybyły władze miasta w osobach: w-ce przewodniczący Rady Miasta p. Ryszard Teterycz i przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta p. Waldemar Buczyński ■ Zderzenie dwóch aut dostawczych na skrzyżowaniu. Kierowca fiata w szpitalu! ■ W 8. Flotylli Obrony Wybrzeża Wolno czytać! Wojskową bibliotekę odwiedziło blisko 100 osób! W sobotę, 4 czerwca, 1067 bibliotek z całego kraju wzięło udział w akcji "Noc bibliotek". Do akcji tej przyłączyła się również biblioteka działająca w Klubie 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Wojskową bibliotekę odwiedziło blisko 100 osób. ■ Mężczyzna poszukiwany przez 8 prokuratur w całym kraju wpadł w ręce świnoujskich policjantów. Stróże prawa znaleźli go podczas interwencji na balkonie, gdzie drzemał, mając w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu. 38-latek ukrywał się przed organami ścigania przez ponad rok. ■