POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [10.03.2016, 17:32:52] • Świnoujście

Niemieccy policjanci zatrzymywali pojazdy na ulicy 11 Listopada! Kierowcy w szoku!

Niemieccy policjanci zatrzymywali pojazdy na ulicy 11 Listopada! Kierowcy w szoku!

fot. Sławomir Ryfczyński

Niemałe zdziwienie przeżyli kierowcy jadący w środę ulicą 11 Listopada, gdy dostrzegli na drodze funkcjonariusza niemieckiej policji zatrzymującego samochody. Zdziwienie pogłębiało się, gdy zatrzymani dostrzegali stojącego w zatoczce policyjnego mercedesa naszych zachodnich sąsiadów i policjantkę ruchu drogowego w mundurze polskiej policji. Jak się okazało, takie patrole organizowane są nawet kilka razy w miesiącu!

Zatrzymani przez niemieckich funkcjonariuszy kierowcy, nie musieli się martwić o barierę językową, ponieważ w wspólnej, polsko-niemieckiej służbie, brała udział także policjantka ze Świnoujścia, która na co dzień pełni służbę w ruchu drogowym.

Niemieccy policjanci zatrzymywali pojazdy na ulicy 11 Listopada! Kierowcy w szoku!

fot. Sławomir Ryfczyński

Funkcjonariuszka ruchu drogowego ze Świnoujścia, wraz z niemieckimi policjantami, sprawdzała zatrzymanych kierowców pod kątem trzeźwości oraz posiadanych uprawień do kierowania.

Niemieccy policjanci zatrzymywali pojazdy na ulicy 11 Listopada! Kierowcy w szoku!

fot. Sławomir Ryfczyński

Niemieccy policjanci oraz ich samochód, wzbudzili także niemałe zainteresowanie jednego z naszych Czytelników, który widząc z okna funkcjonariuszy z Niemiec, zapytał, na jakich zasadach niemiecka policja wykonuje swoje czynności na polskich drogach?

Niemieccy policjanci zatrzymywali pojazdy na ulicy 11 Listopada! Kierowcy w szoku!

fot. Czytelnik

O odpowiedź na pytanie Czytelnika, poprosiliśmy rzecznika policji w Świnoujściu - mł. asp. Magdalenę Figarską-Śnieć.

- W związku z Umową zawartą między Rządem Rzeczpospolitej Polskiej a Rządem Republiki Federalnej Niemiec o współpracy służb policyjnych, granicznych i celnych z dnia 15 maja 2014 roku oraz porozumieniem Prezydenta Policji PP Neubrandenburg Wilfriedem Kapischke i Komendantem Wojewódzkim Policji w Szczecinie insp. Jarosławem Sawickim Policjanci z KMP w Świnoujściu pełnią wspólne patrole z funkcjonariuszami Policji niemieckiej. Patrole pełnione są zarówno po polskiej, jak i po niemieckiej stronie granicy. Funkcjonariusze w trakcie pełnienia patrolu poruszają się radiowozami niemieckimi lub polskimi. W dniu 9 marca od godz. 14.00 Funkcjonariusz Ogniwa Ruchu Drogowego KMP w Świnoujściu pełnił służbę z funkcjonariuszem Rewiru PR Heringsdorf pojazdem należącym do policji niemieckiej. Wspólne służby polsko- niemieckie prowadzą działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa publicznego w obszarze przygranicznym - informuje mł. asp. Magdalena Figarska-Śnieć.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 269, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 269

Gość • Wtorek [15.03.2016, 16:39:19] • [IP: 188.146.28.**]

Jestem pewien że mamy wystarczającą ilość policjantów do kontroli naszych kierowców i nie potrzebne jest nam wsparcie, bratniej pomocy, na pewno ja nie zatrzymam się takiemu policjantowi w Polsce.

wysłać Klossa na nich • Wtorek [15.03.2016, 01:35:11] • [IP: 46.112.247.***]

Nowa Rota: Nie będzie Niemiec klął nam" Rauusss!", kierowców nam germanił...!

Gość • Poniedziałek [14.03.2016, 22:06:38] • [IP: 79.184.16.**]

a wy wszyscy zawistnicy nie umiecie przeczytać tekstu do końca i ze zrozumieniem??wyraźnie pisze że po obu stronach są takie patrole, a tzn że u nich są patrole z polskimi policjantami

Ekwita Polel • Poniedziałek [14.03.2016, 18:42:24] • [IP: 188.146.80.***]

Polityka Tuska i KODziarzy jak na dłoni. Tzn. jak na ulicach.

Gość • Poniedziałek [14.03.2016, 17:34:44] • [IP: 178.238.251.***]

Ustawę 1066 cedującą ostatni bastion polskiej suwerenności podpisał Donald Tusk - namiestnik Angeli Merkel i przypieczętował marionetkowy prezydent Bronisław Komorowski. Nie wiem czy wy ale ja z roku na rok obserwuję mocniejszą germanizację tych ziem - zupełnie tak jakby były one przygotowywane do wielkiego przejęcia - do wielkiego powrotu na swoje ziemie. Wszystko już nieomal jest ich - pozwalają sobie nawet na taką zniewagę jak niemieckie piosenki ''hajli hajlo'' przy polskim okręcie wojennym jeszcze kilka lat temu niemieckie kapele, grały tylko po niemieckiej stronie. Mamy rocznicę Swindemunde, mamy fontannę z niemieckimi napisami a drogi i promenady są przedłużeniem ich dróg tak samo jak ich kolej. Zupełnie jak to robili na terenach mających iść pod rozbiory lub okupację wojenną w historycznych latach.

Gość • Niedziela [13.03.2016, 21:52:11] • [IP: 109.241.63.***]

ciekawe a jego dziadek może w obozie pracował przy komorach, cyklon wpuszczał i dostawał mleko, bo to było dla niego szkodliwe.

Gość • Niedziela [13.03.2016, 18:07:17] • [IP: 46.112.228.**]

Takie to ciekawe prawo zgotowała nam elyta PO-PSL. I dzisiaj ta sama elyta pod przykrywką KOD niby broni naszej demokracji a tak na prawdę chcą Polskę oddać w obce ręce za korzyść dla siebie...

Gość • Niedziela [13.03.2016, 12:50:16] • [IP: 109.45.0.***]

Zobaczcie. ...!! te wszystkie zdjecia przeciez kontroli dokonuje polski Policjant, to on sprawdza dokumenty, auto i trzezwosc na polskim sprzecie i na podstawie polskich przepisow. Policjant z Niemiec tylko asystuje tej kontroli nic wiecej.

GORAL • Niedziela [13.03.2016, 11:34:03] • [IP: 176.100.194.***]

HEJ KODOWCY, TO NIE WIECIE ZE UMOWE INGERENCJI NIEMIECKIEJ POLICJI, A NAWET WOJSKA PODPISAL WASZ KOMOREK?A TERAZ AJ WAJ

Gość • Niedziela [13.03.2016, 11:07:48] • [IP: 94.16.151.***]

A ja pytam czy to jest zgodne z ustawą zasadniczą? Co to ma znaczyć, w Polsce jest Polska i prawo do kontrolowania mają tylko Polskie służby. I nie chodzi tu o nienawiść tylko o prawo i suwerenność Państwa i Narodu.

Gość • Niedziela [13.03.2016, 09:49:58] • [IP: 188.146.137.**]

Witam, czy w nas wszystkich musi być tyle gniewu. Zresztą czy komuś sie stała krzywda z powodu tych kontroli? A gdyby złapali pijanego kierowce który mógłby potrącić dziecko? bo temu to służy.

Gość • Niedziela [13.03.2016, 09:05:26] • [IP: 93.94.184.***]

Dlaczego NIEMCY jeżdżą bez świateł i nie dostają mandatów proszę mi to wyjaśnić bo u nich masz złe opony np nie zimowe to dostajesz mandat bez gadania a tu co za przywileje a może bariera językowa stoi na przeszkodzie ZRÓBCIE COŚ Z TYM bo nie może być tak że są równi i równiejsi

Gość. Slawek • Niedziela [13.03.2016, 06:08:29] • [IP: 68.4.159.***]

To nie moze byc prawda . Kto PODPISALA Taka unowne uwlaczajaca godnosci Polaka . CZY nie rozumie ie ZE my IM nigdy nie wybaczymy milioow zamordowanych Polakow NIGDY. TEGO DOMAGAJA SIE POMORDOWANI.

Gość • Niedziela [13.03.2016, 02:32:38] • [IP: 93.94.187.***]

nawet by mi noga nie drgnela z gazu jak bym zobaczyl niemieckiego policjanta w polsce ktury pruboje mnie zatrzymac

Gość • Sobota [12.03.2016, 21:52:01] • [IP: 95.222.35.**]

to jest normalne i prawne, mieszkam pod holenderska granica i podobne kontrole policji holenderskiej rowniez kontroluja na terenie niemiec, tak wiec nic dzi2wwnego, policja niemiecka moze wtargnac 130 km w glad holandi jak rowniez holederska policja moze to samo zrobic jezeli jest taka potrzeba, jestesmy w UE i to sie odbywa w ramach podpisanej umowy wchodzac do UE

Gość • Sobota [12.03.2016, 19:15:26] • [IP: 83.21.206.***]

w porozumieniu jest mowa o współpracy i wymianie informacji ale nie ma ani słowa o tym że niemiecki policjant ma prawo zatrzymywać na terytorium polskim, polskich obywateli. dobrze że na mnie nie trafiło bo byłby niezły dym...

Gość • Sobota [12.03.2016, 18:49:20] • [IP: 88.156.235.***]

takie patrole to super pomysł, ale powinne się raczej przemieszczać po mieście i nie sprawdzać trzeźwość kierowców ale styl, technikę i parkowanie niemieckich pojazdów w tym także rowerów niemieckich jeżdżących jednokierunkowymi pod prąd TO BYŁOBY SUPER

duch pileckiego • Sobota [12.03.2016, 18:00:00] • [IP: 62.210.129.***]

kolaboranci

maximus • Sobota [12.03.2016, 17:27:11] • [IP: 95.147.216.***]

W NIemczech możesz powiedzieć polskiemu policjantowi sp...j i nic Ci nie zrobią. Dokumenty dajesz Niemcowi. A Niemcowi w Polsce możesz powiedzieć to samo i też nic Ci nie zrobią. Ale życie jest jakie jest, są złodzieje, są różni magicy. ..i niech sobie razem patrolują jak im lepiej. Byle by było bezpieczniej. Wiadomym jest że nadgorliwość funkcjonariuszy i tworzenie bajek na potrzeby przełożonych jest wielka... jak on to uratował przechodnia itp Bajkopisarze siedzą we wszystkich słuzbach...zwłaszcza w straży miejskiej. Seją kit do gazet.. z nudów, z braku że nic się nie dzieje, że ciągła cisza. Lubią jak się o nich mówi, jak to pan policant życie uratował, każdy z nich chciałby być antyterrorystą lub przynajmniej mieć karabin maszynowy. Uwielbiają regułki prawne z paragrafami, dowolnie je interpretując. ..oczywiśćie aby podkreślić ich ważność. Język i mowa funkcjonariusza już sama w sobie jest śmieszna, a jeszcze jak usiłuje być ważny przy tym... to już jest kino. Powagi dodają im pedalskie wąsiki.

Gość • Sobota [12.03.2016, 15:22:57] • [IP: 195.150.11.*]

TOŻ TO JUŻ JEST OTWARTE PRZEJĘCIE POLSKI JUŻ NIE BĘDE PRZYKŁADAŁ UCHA DO SZY CZY JUŻ MASZERUJĄ ONI JUŻ TU SĄ.

Gość • Sobota [12.03.2016, 15:19:26] • [IP: 83.19.196.***]

A CZY POLSCY POLICJANCI ZATRZYMUJĄ SAMOCHODY W NIEMCZECH.TAKIE ZACHOWANIE POLICJANTA NARUSZA KILKA USTAW

Mattioo • Sobota [12.03.2016, 14:03:08] • [IP: 195.80.129.***]

osz kurde, tak to tu nie będzie. Nie będzie NIEMIEC polskich samochodów w POLSCE zatrzymywać! Zważywszy na to, że naród niemiecki z Merkel na czele próbują sobie z Uni zrobić 4tą Rzeszę na jakich zasadach mają pozwolenie na przeprowadzanie czynności jednak po naszej stronie granicy?! To żadna strefa buforowa a terytorium RP na litość boską!! nie zatrzymywać się przed niemieckim patrolem! A władze niech coś z tym zrobią.. na zbyt wiele sobie pozwalają!

Gość • Sobota [12.03.2016, 14:00:13] • [IP: 195.80.129.***]

niech wypierniczają pilnować u siebie porządku.. już sobie nie radzą z hołotą którą sobie sprowadzili to u nas porządku będą pilnować?!

Gość • Sobota [12.03.2016, 13:42:29] • [IP: 92.42.118.***]

Zapomnieliście ze Polska istnieje tylko teoretycznie?? Sprzedaliście kraj za pare euro.Wstyd i hańba!!

egal • Sobota [12.03.2016, 13:41:04] • [IP: 178.183.177.**]

to teraz niech polska policja kontoluje w niemczechco za psy

Oglądasz 1-25 z 269
■ W czwartek, sieć Orange miała awarię! Telefony pokazywały brak zasięgu! ■ Poniedziałkowy wieczór. Nad miastem unosi się chmura dymu. Do naszej redakcji rozdzwaniają się telefony. Mieszkańcy zastanawiają się, co takiego wydarzyło się w Świnoujściu? Jeden z naszych Czytelników, mieszkający przy Placu Słowiańskim twierdzi, że gryzący dym dostał się do jego mieszkania. - Nie mogłem spać przez całą noc. Oczy mi łzawiły. Do dzisiaj mam czerwone oczy, jak u królika i boli mnie gardło. Mam podejrzenia, że nad miastem rozpylono jakiś gaz bojowy. Takie rzeczy robi się na poligonie! – opisuje zbulwersowany Czytelnik ■ Podziękowania dla świnoujskich policjantów za udowodnienie fikcyjnego zgłoszenia kradzieży samochodu. Dyrektor jednej z firm ubezpieczeniowych przesłał na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie podziękowania dla trzech świnoujskich policjantów, którzy prowadzili czynności służbowe w sprawie zgłoszenia kradzieży samochodu o wartości blisko 80.000 zł. Stróże prawa udowodnili zgłaszającemu zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie, składanie fałszywych zeznań oraz usiłowanie osiągnięcia korzyści majątkowej, udaremniając wyłudzenie odszkodowania ■ Kampania promująca rodzicielstwo zastępcze. Zapraszamy na piknik w muszli koncertowej ■ Smutny miś czeka na właściciela. W piątek, w sklepie Reserved została znaleziona zabawka. Teraz smutny miś czeka na swojego właściciela w sklepie, w dziale męskim ■ Znaleziono kluczyk do samochodu w Marinie Basenu Północnego 91 3219177 ■ Tajemnicza śmierć mieszkańca Świnoujścia w Holandii! 39 - latek miał podejrzane obrażenia ■ Uwaga! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem – w porywach do 90 km/h, który może wystąpić na obszarze województwa zachodniopomorskiego, w okresie od godz. 13.00 dnia 13 września do godziny 5.00 dnia 14 września 2017 roku ■ W poniedziałek około godziny 9 w okolicach ul. Malczewskiego zagubiono niemiecki dowód rejestracyjny. Dla uczciwego znalazcy przewidziana nagroda nr tel 503456905 ■ Niedziela: Na mieszkańców miasta padł blady strach. W biały dzień na ulicach grasował psychopata - zaatakowaną kobietę zabrało pogotowiie. Okazało się, że to... ■ Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w Świnoujściu. Marynarz, który zginął w Szwecji, służył w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Informację potwierdził Radiu Szczecin rzecznik flotylli komandor Jacek Kwiatkowski ■ Świnoujski magistrat ma nowy samochód! To skoda fabia 1.0. Urząd Miasta w Świnoujściu wzbogacił się o nowy samochód. W tym roku miasto zakupiło osobową skodę fabię 1.0. Nowa skoda zastąpiła wysłużoną 14 - letnią skodę. Nowy samochód ma silnik benzynowy. Nowa skoda jest koloru szarego ■ Taki piesek szuka właściciela. Nasz Czytelnik przygarnął psa widocznego na zdjęciu i za pośrednictwem portalu iswinoujscie.pl chce odnaleźć jego właścicieli. Czworonóg błąkał się na terenie ogrodów działkowych Krzywa, teraz czeka na swojego pana ■ 5 września – to pierwszy dzień, gdy świnoujska młodzież zasiadła w szkolnych ławkach. To właśnie w tym dniu, jeden z naszych Czytelników natrafił przed szkołą przy ulicy Witosa na woreczek z białym proszkiem. Wszystko wskazuje na to, że w środku znajdują się narkotyki. Mieszkaniec przyszedł z tym do redakcji. – Znalazłem to na chodniku, na wprost drzwi - mówi ■ Pracownik budowy zasłabł w trakcie pracy! Mężczyznę reanimowano na strażackim wysięgniku. Niestety, pomimo ponad dwu godzinnej reanimacji 45 -letni mężczyzna zmarł ■ Powożąca próbowała uciec. Miasto zajęło konia. Podczas kontroli stanu zwierząt ciągnących świnoujskie bryczki, Straż Miejska zajęła konia, którego stan zdrowotny absolutnie nie zezwalał na pracę. Miał liczne otwarte rany, otarcia, połamane przednie kopyto, nie był w ogóle podkuty. Powożąca nie posiadała żadnych dokumentów konia ■ Otwarcie nowej szkoły na prawobrzeżu! Będzie kształciła przyszłych ślusarzy i operatorów obrabiarek ■ Gminny Program Rewitalizacji Gminy Miasto Świnoujście na lata 2017 - 2027 przyjęty! Po wielu miesiącach konsultacji, wycieczek studyjnych, spotkań z mieszkańcami, a wreszcie dyskusji radnych Rada Miasta jednogłośnie przyjęła projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu który określa działania rewitalizacyjne na terenie gminy miasta Świnoujście w ciągu najbliższych dziesięciu lat ■ Zaginęły dwa psie paszporty (UE PASS - niebieskie książeczki wyglądem zbliżone do zwierzęcych książeczek zdrowia)!!! Paszporty są wydane na terytorium Niemiec, wystawione na psy Kalle i Akiro. Znalazca proszony o kontakt z .......... lub Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu, ul Karsiborska 14, tel. 733-746-143 ■ Znaleziono telefon komórkowy marki LG około godziny 17 w okolicy MC Donalda. Zguba czeka do odbioru w kasie restauracji ■ Zaledwie dwa dni minęły od pożaru opuszczonego budynku przy starej promenadzie, a straż pożarna otrzymała kolejne wezwanie. W nocy z soboty na niedzielę Visus znów stanął w płomieniach. Tym razem ogień wybuchł w dwóch miejscach ■ Ratownicy medyczni potrzebowali pomocy! W budynku pogotowia zagnieździły się osy ■ Portfel, znaleziony wczoraj, jest już w rękach właścicielki ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ UBB wydało oświadczenie. Z jego treści wynika, że Sąd Okręgowy w Szczecinie uznał, że niemiecki przewoźnik może korzystać ze świnoujskich przystanków autobusowych ■