POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [10.03.2016, 17:32:52] • Świnoujście

Niemieccy policjanci zatrzymywali pojazdy na ulicy 11 Listopada! Kierowcy w szoku!

Niemieccy policjanci zatrzymywali pojazdy na ulicy 11 Listopada! Kierowcy w szoku!

fot. Sławomir Ryfczyński

Niemałe zdziwienie przeżyli kierowcy jadący w środę ulicą 11 Listopada, gdy dostrzegli na drodze funkcjonariusza niemieckiej policji zatrzymującego samochody. Zdziwienie pogłębiało się, gdy zatrzymani dostrzegali stojącego w zatoczce policyjnego mercedesa naszych zachodnich sąsiadów i policjantkę ruchu drogowego w mundurze polskiej policji. Jak się okazało, takie patrole organizowane są nawet kilka razy w miesiącu!

Zatrzymani przez niemieckich funkcjonariuszy kierowcy, nie musieli się martwić o barierę językową, ponieważ w wspólnej, polsko-niemieckiej służbie, brała udział także policjantka ze Świnoujścia, która na co dzień pełni służbę w ruchu drogowym.

Niemieccy policjanci zatrzymywali pojazdy na ulicy 11 Listopada! Kierowcy w szoku!

fot. Sławomir Ryfczyński

Funkcjonariuszka ruchu drogowego ze Świnoujścia, wraz z niemieckimi policjantami, sprawdzała zatrzymanych kierowców pod kątem trzeźwości oraz posiadanych uprawień do kierowania.

Niemieccy policjanci zatrzymywali pojazdy na ulicy 11 Listopada! Kierowcy w szoku!

fot. Sławomir Ryfczyński

Niemieccy policjanci oraz ich samochód, wzbudzili także niemałe zainteresowanie jednego z naszych Czytelników, który widząc z okna funkcjonariuszy z Niemiec, zapytał, na jakich zasadach niemiecka policja wykonuje swoje czynności na polskich drogach?

Niemieccy policjanci zatrzymywali pojazdy na ulicy 11 Listopada! Kierowcy w szoku!

fot. Czytelnik

O odpowiedź na pytanie Czytelnika, poprosiliśmy rzecznika policji w Świnoujściu - mł. asp. Magdalenę Figarską-Śnieć.

- W związku z Umową zawartą między Rządem Rzeczpospolitej Polskiej a Rządem Republiki Federalnej Niemiec o współpracy służb policyjnych, granicznych i celnych z dnia 15 maja 2014 roku oraz porozumieniem Prezydenta Policji PP Neubrandenburg Wilfriedem Kapischke i Komendantem Wojewódzkim Policji w Szczecinie insp. Jarosławem Sawickim Policjanci z KMP w Świnoujściu pełnią wspólne patrole z funkcjonariuszami Policji niemieckiej. Patrole pełnione są zarówno po polskiej, jak i po niemieckiej stronie granicy. Funkcjonariusze w trakcie pełnienia patrolu poruszają się radiowozami niemieckimi lub polskimi. W dniu 9 marca od godz. 14.00 Funkcjonariusz Ogniwa Ruchu Drogowego KMP w Świnoujściu pełnił służbę z funkcjonariuszem Rewiru PR Heringsdorf pojazdem należącym do policji niemieckiej. Wspólne służby polsko- niemieckie prowadzą działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa publicznego w obszarze przygranicznym - informuje mł. asp. Magdalena Figarska-Śnieć.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 269, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 269

Gość • Wtorek [15.03.2016, 16:39:19] • [IP: 188.146.28.**]

Jestem pewien że mamy wystarczającą ilość policjantów do kontroli naszych kierowców i nie potrzebne jest nam wsparcie, bratniej pomocy, na pewno ja nie zatrzymam się takiemu policjantowi w Polsce.

wysłać Klossa na nich • Wtorek [15.03.2016, 01:35:11] • [IP: 46.112.247.***]

Nowa Rota: Nie będzie Niemiec klął nam" Rauusss!", kierowców nam germanił...!

Gość • Poniedziałek [14.03.2016, 22:06:38] • [IP: 79.184.16.**]

a wy wszyscy zawistnicy nie umiecie przeczytać tekstu do końca i ze zrozumieniem??wyraźnie pisze że po obu stronach są takie patrole, a tzn że u nich są patrole z polskimi policjantami

Ekwita Polel • Poniedziałek [14.03.2016, 18:42:24] • [IP: 188.146.80.***]

Polityka Tuska i KODziarzy jak na dłoni. Tzn. jak na ulicach.

Gość • Poniedziałek [14.03.2016, 17:34:44] • [IP: 178.238.251.***]

Ustawę 1066 cedującą ostatni bastion polskiej suwerenności podpisał Donald Tusk - namiestnik Angeli Merkel i przypieczętował marionetkowy prezydent Bronisław Komorowski. Nie wiem czy wy ale ja z roku na rok obserwuję mocniejszą germanizację tych ziem - zupełnie tak jakby były one przygotowywane do wielkiego przejęcia - do wielkiego powrotu na swoje ziemie. Wszystko już nieomal jest ich - pozwalają sobie nawet na taką zniewagę jak niemieckie piosenki ''hajli hajlo'' przy polskim okręcie wojennym jeszcze kilka lat temu niemieckie kapele, grały tylko po niemieckiej stronie. Mamy rocznicę Swindemunde, mamy fontannę z niemieckimi napisami a drogi i promenady są przedłużeniem ich dróg tak samo jak ich kolej. Zupełnie jak to robili na terenach mających iść pod rozbiory lub okupację wojenną w historycznych latach.

Gość • Niedziela [13.03.2016, 21:52:11] • [IP: 109.241.63.***]

ciekawe a jego dziadek może w obozie pracował przy komorach, cyklon wpuszczał i dostawał mleko, bo to było dla niego szkodliwe.

Gość • Niedziela [13.03.2016, 18:07:17] • [IP: 46.112.228.**]

Takie to ciekawe prawo zgotowała nam elyta PO-PSL. I dzisiaj ta sama elyta pod przykrywką KOD niby broni naszej demokracji a tak na prawdę chcą Polskę oddać w obce ręce za korzyść dla siebie...

Gość • Niedziela [13.03.2016, 12:50:16] • [IP: 109.45.0.***]

Zobaczcie. ...!! te wszystkie zdjecia przeciez kontroli dokonuje polski Policjant, to on sprawdza dokumenty, auto i trzezwosc na polskim sprzecie i na podstawie polskich przepisow. Policjant z Niemiec tylko asystuje tej kontroli nic wiecej.

GORAL • Niedziela [13.03.2016, 11:34:03] • [IP: 176.100.194.***]

HEJ KODOWCY, TO NIE WIECIE ZE UMOWE INGERENCJI NIEMIECKIEJ POLICJI, A NAWET WOJSKA PODPISAL WASZ KOMOREK?A TERAZ AJ WAJ

Gość • Niedziela [13.03.2016, 11:07:48] • [IP: 94.16.151.***]

A ja pytam czy to jest zgodne z ustawą zasadniczą? Co to ma znaczyć, w Polsce jest Polska i prawo do kontrolowania mają tylko Polskie służby. I nie chodzi tu o nienawiść tylko o prawo i suwerenność Państwa i Narodu.

Gość • Niedziela [13.03.2016, 09:49:58] • [IP: 188.146.137.**]

Witam, czy w nas wszystkich musi być tyle gniewu. Zresztą czy komuś sie stała krzywda z powodu tych kontroli? A gdyby złapali pijanego kierowce który mógłby potrącić dziecko? bo temu to służy.

Gość • Niedziela [13.03.2016, 09:05:26] • [IP: 93.94.184.***]

Dlaczego NIEMCY jeżdżą bez świateł i nie dostają mandatów proszę mi to wyjaśnić bo u nich masz złe opony np nie zimowe to dostajesz mandat bez gadania a tu co za przywileje a może bariera językowa stoi na przeszkodzie ZRÓBCIE COŚ Z TYM bo nie może być tak że są równi i równiejsi

Gość. Slawek • Niedziela [13.03.2016, 06:08:29] • [IP: 68.4.159.***]

To nie moze byc prawda . Kto PODPISALA Taka unowne uwlaczajaca godnosci Polaka . CZY nie rozumie ie ZE my IM nigdy nie wybaczymy milioow zamordowanych Polakow NIGDY. TEGO DOMAGAJA SIE POMORDOWANI.

Gość • Niedziela [13.03.2016, 02:32:38] • [IP: 93.94.187.***]

nawet by mi noga nie drgnela z gazu jak bym zobaczyl niemieckiego policjanta w polsce ktury pruboje mnie zatrzymac

Gość • Sobota [12.03.2016, 21:52:01] • [IP: 95.222.35.**]

to jest normalne i prawne, mieszkam pod holenderska granica i podobne kontrole policji holenderskiej rowniez kontroluja na terenie niemiec, tak wiec nic dzi2wwnego, policja niemiecka moze wtargnac 130 km w glad holandi jak rowniez holederska policja moze to samo zrobic jezeli jest taka potrzeba, jestesmy w UE i to sie odbywa w ramach podpisanej umowy wchodzac do UE

Gość • Sobota [12.03.2016, 19:15:26] • [IP: 83.21.206.***]

w porozumieniu jest mowa o współpracy i wymianie informacji ale nie ma ani słowa o tym że niemiecki policjant ma prawo zatrzymywać na terytorium polskim, polskich obywateli. dobrze że na mnie nie trafiło bo byłby niezły dym...

Gość • Sobota [12.03.2016, 18:49:20] • [IP: 88.156.235.***]

takie patrole to super pomysł, ale powinne się raczej przemieszczać po mieście i nie sprawdzać trzeźwość kierowców ale styl, technikę i parkowanie niemieckich pojazdów w tym także rowerów niemieckich jeżdżących jednokierunkowymi pod prąd TO BYŁOBY SUPER

duch pileckiego • Sobota [12.03.2016, 18:00:00] • [IP: 62.210.129.***]

kolaboranci

maximus • Sobota [12.03.2016, 17:27:11] • [IP: 95.147.216.***]

W NIemczech możesz powiedzieć polskiemu policjantowi sp...j i nic Ci nie zrobią. Dokumenty dajesz Niemcowi. A Niemcowi w Polsce możesz powiedzieć to samo i też nic Ci nie zrobią. Ale życie jest jakie jest, są złodzieje, są różni magicy. ..i niech sobie razem patrolują jak im lepiej. Byle by było bezpieczniej. Wiadomym jest że nadgorliwość funkcjonariuszy i tworzenie bajek na potrzeby przełożonych jest wielka... jak on to uratował przechodnia itp Bajkopisarze siedzą we wszystkich słuzbach...zwłaszcza w straży miejskiej. Seją kit do gazet.. z nudów, z braku że nic się nie dzieje, że ciągła cisza. Lubią jak się o nich mówi, jak to pan policant życie uratował, każdy z nich chciałby być antyterrorystą lub przynajmniej mieć karabin maszynowy. Uwielbiają regułki prawne z paragrafami, dowolnie je interpretując. ..oczywiśćie aby podkreślić ich ważność. Język i mowa funkcjonariusza już sama w sobie jest śmieszna, a jeszcze jak usiłuje być ważny przy tym... to już jest kino. Powagi dodają im pedalskie wąsiki.

Gość • Sobota [12.03.2016, 15:22:57] • [IP: 195.150.11.*]

TOŻ TO JUŻ JEST OTWARTE PRZEJĘCIE POLSKI JUŻ NIE BĘDE PRZYKŁADAŁ UCHA DO SZY CZY JUŻ MASZERUJĄ ONI JUŻ TU SĄ.

Gość • Sobota [12.03.2016, 15:19:26] • [IP: 83.19.196.***]

A CZY POLSCY POLICJANCI ZATRZYMUJĄ SAMOCHODY W NIEMCZECH.TAKIE ZACHOWANIE POLICJANTA NARUSZA KILKA USTAW

Mattioo • Sobota [12.03.2016, 14:03:08] • [IP: 195.80.129.***]

osz kurde, tak to tu nie będzie. Nie będzie NIEMIEC polskich samochodów w POLSCE zatrzymywać! Zważywszy na to, że naród niemiecki z Merkel na czele próbują sobie z Uni zrobić 4tą Rzeszę na jakich zasadach mają pozwolenie na przeprowadzanie czynności jednak po naszej stronie granicy?! To żadna strefa buforowa a terytorium RP na litość boską!! nie zatrzymywać się przed niemieckim patrolem! A władze niech coś z tym zrobią.. na zbyt wiele sobie pozwalają!

Gość • Sobota [12.03.2016, 14:00:13] • [IP: 195.80.129.***]

niech wypierniczają pilnować u siebie porządku.. już sobie nie radzą z hołotą którą sobie sprowadzili to u nas porządku będą pilnować?!

Gość • Sobota [12.03.2016, 13:42:29] • [IP: 92.42.118.***]

Zapomnieliście ze Polska istnieje tylko teoretycznie?? Sprzedaliście kraj za pare euro.Wstyd i hańba!!

egal • Sobota [12.03.2016, 13:41:04] • [IP: 178.183.177.**]

to teraz niech polska policja kontoluje w niemczechco za psy

Oglądasz 1-25 z 269
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza na „Dzień Dziecka z Michałem Juszczakiewiczem”. To okolicznościowe spotkanie odbędzie się w dniu 2 czerwca 2016 r. (czwartek) o godz. 11:00 w Bibliotece Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Koło brydżowe Roberek przyjmie dziesięciu brydżystów. Spotkania: w poniedziałki, środy i soboty są bezpłatne. Kontakt pod numerem telefonu: 603-373-617. Zapraszamy ■
■ Czy już niedługo widok mieszkańców Świnoujścia z butlami tlenowymi zmierzających do Cesarskich Uzdrowisk na terenie Niemiec, może już nikogo nie dziwić? Postanowiliśmy poruszyć koszmar mieszkańców naszego miasta, czyli opłatę uzdrowiskową kryjącą się pod groźnie brzmiącym słowem "kurtaxe", która za przebywanie na terenie Cesarskich Uzdrowisk, uszczupla nasz portfel o 3 euro za dobę! ■ Deptak przy Bohaterów Września w nowym, wiosennym wydaniu! Piękne kwiaty umilą spacery przechodniom. Wyjątkowo słoneczny maj zachęcił przechodniów do wyjścia. Aby wiosenne spacery były bardziej przyjemne, miasto zadbało o więcej kolorów i przyjemnych zapachów na ulicach. Po posadzeniu kwiatów w Parku Zdrojowym, przyszedł czas na deptak przy ulicy bohaterów Września, gdzie sztuczne ozdoby zostały zastąpione żywymi kwiatami! ■ Pierwszy w Polsce masowy rzut rolką papieru, żonglerka Mieszko Włodarczyka i mecz Polska-USA! Takie rzeczy tylko na Wyspach Sportu! Zobacz film! Ponad 100 rolek papieru toaletowego poszybowało w niebo podczas meczu Polska-USA, który rozegrany został w czwartek przy muszli koncertowej! Atmosferę Wysp Sportu podgrzał także Mieszko Włodarczyk, dla którego żonglowanie nawet pięcioma piłkami naraz to żaden problem! ■ Ga-Ga Zielone Żabki zarechotały w Scenie! Takiego koncertu nie było od dawna! Zobacz film! Czy żaby mogą rechotać w rytmie pogo? Jak udowodnił zespół Ga-Ga Zielone Żabki, mogą, i idzie im to naprawdę nieźle! Podczas czwartkowego koncertu nie zabrakło ostrej muzyki, morderczych riffów ale także przemyślanych tekstów czy spokojnych, dających ochłonąć kawałków. Oprócz Ga-Ga Zielonych Żabek, na scenie zagościł zespół 747 ze Szczecina oraz Ekipa Funk Fighters! ■ W Świnoujściu zatrzymano aż czterech kierowców z promilami! W tym motocyklistę z blisko 2,7 promila! W ciągu minionych trzech dni świnoujscy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich ściął hydrant, drugi przewrócił się na motocyklu, inny zaś kierował bez uprawnień i był poszukiwany przez sąd. Wszystkich czekają surowe konsekwencje prawne i finansowe ■ Nad zachodnią, centralną i częściowo północną i północno-wschodnią Polską możliwe są burze, którym towarzyszyć będą ulewne opady deszczu o wydajności do 15-25 mm, opady gradu o średnicy do 1-3 cm oraz silniejsze podmuchy wiatru osiągające prędkość do 60-75 km/h ■ Pani Teresa mieszka przy ulicy Kołłątaja od wielu lat. Znają ją nie tylko sąsiedzi, ale także zwierzęta którymi się opiekuje i dba o to, aby miały codziennie rano świeżą wodę. Jak twierdzi miłośniczka zwierząt, każde zwierze musi mieć dostęp do wody, zwłaszcza gdy jest tak gorąco. Od pewnego czasu ktoś zaczął jednak wylewać wodę którą stawia Pani Teresa ■ Palił skręta przy policjancie! 20-letni obywatel Włoch i jego o rok starszy kolega, zostali zatrzymani! Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali dwóch obywateli Włoch w związku z posiadaniem przez nich narkotyków. Podczas patrolu pieszego stróże prawa zwrócili uwagę na charakterystyczną woń marihuany od mijających ich mężczyzn. Zatrzymanym grożą surowe konsekwencje karne ■ Serbowie zaproponowali funkcjonariuszom Straży Granicznej 1000 koron łapówki! Dwóch obywateli Serbii zatrzymali 22 maja w Świnoujściu miejscowi funkcjonariusze Straży Granicznej. Obaj mężczyźni przebywali w Polsce nielegalnie. Dodatkowo jeden z nich próbował wręczyć strażnikom granicznym łapówkę ■ Wybierasz się w podróż na długi weekend? Przeczytaj kilka bardzo ważnych rad od policjantów! Przed nami kolejny długi majowy weekend, który wielu z nas będzie chciało spędzić poza miastem. Zachodniopomorscy policjanci przypominają kilka zasad, które pozwolą każdemu bezpiecznie dotrzeć na miejsce i równie bezpiecznie spędzić tam czas. ■ Gdzieś rzucili nowy towar? Dość oryginalnym pomysłem na "zaparkowanie" wykazał się kierowca, który po prostu postawił samochód na chodniku przy ulicy Matejki. ■ Do tego dramatycznego zdarzenia doszło przy ulicy Piastowskiej. Bezmyślny właściciel na dwie godziny zamknął psa w samochodzie w pełnym słońcu! Według relacji świadków zdarzenia pies był wycieńczony, a z daleka można było usłyszeć głośne szczekanie. Z minuty na minutę jego stan się pogarszał. Tragedia wisiała w powietrzu. Na szczęście los biszkoptowego Goldena Retrievera nie był obojętny przechodzącemu obok samochodu mężczyźnie, który na miejsce natychmiast wezwał policję. To właśnie dzięki natychmiastowej reakcji przechodnia oraz interwencji policji nie doszło do tragedii. Policjantom udało się opuścić tylną szybę auta, dzięki czemu dostali się do psa ■ Samochód stoczył się z wjazdu do galerii Corso! O mały włos, a mogło dojść do tragedii... ■ Czesław Mozil: Takiej komedii w Polsce nie było! Zobacz film! Filmowcy znów w Świnoujściu! Tym razem w naszym mieście kręcone będą zdjęcia do pełnometrażowej komedii „Szkoła uwodzenia Czesława M.” Główną rolę w filmie zagra popularny muzyk, Czesław Mozil. To ma być prawdziwa komedia absurdu!- zapowiadają producenci filmu. Zdjęcia potrwają do końca maja. Już w czwartek o godzinie 19.00 na Basenie Północnym odbędzie się wielki koncert Czesława. Wydarzenie będzie rejestrowane na potrzeby filmu. Świnoujścianie będą mieli niepowtarzalną okazję, by zobaczyć jak od kuchni wygląda praca filmowców. Premiera komedii już w październiku tego roku ■ Policyjne zabezpieczenie eskapady Poker Runs Germany. Policjanci z posterunku wodnego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zabezpieczali eskapadę superszybkich łodzi motorowych. 70 pojazdów z niemieckiego klubu motorowodnego Poker Runs Germany przepływało przez świnoujski Kanał Piastowski, Kanał Mieliński oraz Zalew Szczeciński. Stróże prawa dbali o porządek i bezpieczeństwo na wodzie. ■ Klub „Na Wyspie” doceniony w Szczecinie. Zachodniopomorską Wiosnę Poezji, której organizatorem jest szczeciński oddział Związku Literatów Polskich inaugurowaliśmy 21 marca jednocześnie w Książnicy Pomorskiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świnoujściu, a jednym ze związków twórczych, które od początku czynnie włączyły się w organizację tego cyklu jest Klub Literaci „Na Wyspie” ze Świnoujścia. ■ Ryzykować życie dla umytego okna? Wystarczy stracić równowagę albo poślizgnąć się na parapecie, by domowe porządki zakończyły się tragedią. Jeden z naszych Czytelników zobaczył tę sytuację na ulicy Dąbrowskiego, niedaleko Galerii Corso ■ Wybrano nowego zarządcę schroniska! Fundacja I see You już od 1 czerwca będzie opiekować się zwierzakami! Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu czekają na początku czerwca duże zmiany! Stowarzyszenie "Your Choice" które przez ostatni rok sprawowało władzę w schronisku, odejdzie! Już od 1 czerwca, zwierzętami opiekować będzie się fundacja "I see you" - czyli "Widzę Cię". Mamy nadzieję że Aneta Leda - prezes fundacji, dostrzeże potrzeby zwierząt i zapewni im odpowiednią opiekę ■ Niezabezpieczony rower stoi pomiędzy blokami przy ulicy Witosa już od tygodnia! Policja nie reaguje?.Jeden z naszych Czytelników zauważył nieprzypięty rower stojący pomiędzy blokami przy ulicy Witosa. Pomimo zgłoszenia na policję, rower stoi już ponad tydzień... - Być może coś się stało z właścicielem albo został komuś skradziony, a ta osoba nawet o tym nie wie. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że sprawa została zgłoszona na policję ale jak widać, nasza kochana policja nic z tym nie zrobiła - opisuje Czytelnik ■ W piątek, 20 maja, minęło 25 lat służby ORP „TORUŃ” pod biało-czerwoną banderą. W tym czasie okręt przepłynął ponad 50 tysięcy mil morskich, brał udział w wielu ćwiczeniach krajowych i międzynarodowych zawsze bardzo dobrze wykonując powierzone mu zadania. Na jego pokładzie wyszkoliło się ponad 1200 oficerów, podoficerów i marynarzy. ■ Śmierdzący problem w Świnoujściu? Mieszkańcy zastanawiają się, skąd pochodzi nieprzyjemny zapach... Od kilku dni w Świnoujściu czuć na ulicach nieprzyjemny zapach. Nasi Czytelnicy zastanawiają się, skąd może pochodzić. W licznych mailach i telefonach z prośbami o zainteresowanie się tematem, Czytelnicy obstawiali że zapach może brać się z kwitnących drzew, kanalizacji a nawet z portu. Jak zauważyli mieszkańcy, zapach jest najsilniejszy przy ulicy Armii Krajowej, Wybrzeżu Władysława IV oraz Konstytucji 3 Maja! A jak Wy myślicie, co tak śmierdzi? ■ Po dwugodzinnej dyskusji, wysłuchaniu opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz komisji rewizyjnej Rada Miasta przyjęła sprawozdanie prezydenta miasta wykonania budżetu za rok 2015. Za udzieleniem absolutorium głosowało 20 radnych, nikt nie zagłosował przeciw ani nie wstrzymał się od głosu. Po dwugodzinnej dyskusji, wysłuchaniu opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz komisji rewizyjnej Rada Miasta przyjęła sprawozdanie prezydenta miasta wykonania budżetu za rok 2015. Za udzieleniem absolutorium głosowało 20 radnych, nikt nie zagłosował przeciw ani nie wstrzymał się od głosu ■ PROGNOZA POGODY. Ważna od 19-05-2016, godz. 7:00 do 19-05-2016, godz. 19:00. UWAGA !!! W CZASIE WAŻNOŚCI PROGNOZY PRZEWIDUJE SIĘ WYSTĄPIENIE GROŹNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH. Na zachodzie i południu Polski możliwe są miejscami burze, którym towarzyszyć będą intensywne opady deszczu do 15-20 mm w czasie trwania zjawiska ■ Starsza kobieta leżała kilkanaście godzin w łazience! Rozpaczliwe wołanie o pomoc usłyszał dopiero pracownik opieki społecznej! Środowa wizyta jednego z pracowników opieki społecznej u starszej kobiety mieszkającej przy ulicy Rybaki, miała niczym się nie różnić od pozostałych. Jednak gdy pracownik zapukał do drzwi, zamiast dźwięku przekręcanego zamka, usłyszał krzyk swojej podopiecznej dobiegający zza zamkniętych drzwi. Na miejsce po godzinie 14.00 wezwane zostały trzy samochody straży pożarnej, patrol policjantów z wydziału prewencji oraz ratownicy medyczni ■ W motocyklu nagle zapaliła się instalacja elektryczna! Kierowca pobiegł po butelkę wody, aby ugasić pożar! Środa nie okazała się szczęśliwym dniem dla obywatela Niemiec, który wraz ze znajomymi wybrał się na motocyklową wycieczkę do Świnoujścia. Gdy mężczyzna po godzinie 10.00 przejeżdżał ulicą Wojska Polskiego, jego maszyna nagle zaczęła się dziwnie zachowywać. Motocyklista zatrzymał się, aby sprawdzić co dzieje się z jego motocyklem. Gdy spojrzał na silnik, okazało się że płonie instalacja elektryczna w motocyklu! ■ Umarł bez rodziny, przykryty kołdrą... Ciało bezdomnego 62-latka zostało znalezione o 4:30. Los ludzi bezdomnych nie jest łatwy. Życie nie rozpieszczało także bezdomnego 62-latka, który na wózku przemierzał ulice Świnoujścia. Niestety, podczas wtorkowej nocy jego serce przestało bić... Ciało 62-latka zostało znalezione o godzinie 4.30 przy Placu Kościelnym przez policjantów z wydziału prewencji. ■ Zaginął piesek! Właścicel prosi o pomoc w poszukiwaniach! W okolicach ulicy Malczewskiego, w pobliżu sklepu Lidl zaginął pies. Właściciele psiaka bardzo proszą Czytelników o pomoc w poszukiwaniach zguby. Bardzo tęsknią za czworonogiem, dlatego błagają mieszkańców Świnoujścia o pomoc! ■ Papierosy bez akcyzy o łącznej wartości blisko 25 tysięcy złotych, zostały znalezione na Darze Młodzieży! Już 21 maja, statek z praktykantami zawita do Świnoujścia! - Worki wypełnione papierosami bez polskich znaków akcyzy wykryli na żaglowcu powracającym z rejsu szkoleniowego do Gdyni funkcjonariusze Wydziału Morskiego Zwalczania Przestępczości. Na przemyt natrafili podczas kontroli przeprowadzonej 15 maja wieczorem. W magazynach żagli, szwalni i maszynowni jednostki wykryli w sumie 37 tys. sztuk papierosów o wartości prawie 25 tys. zł, które nie zostały zgłoszone w trakcie odprawy wejściowej żaglowca - poinformował rzecznik prasowy Izby Celnej w Gdyni ■ Czytelniczka: Moje dziecko nadziało się na odstający kawałek blachy... Niedługo może tu dojść do tragedii! Płot znajdujący się przy chodniku na ulicy Bohaterów Września, nie wróży niestety nic dobrego. Powyginane, ostre krawędzie blachy, odstają nawet kilkanaście centymetrów od osi płotu, stwarzając realne zagrożenie dla przechodniów. Przekonała się o tym niestety jedna z naszych Czytelniczek, której dziecko nadziało się na odstającą blachę.. ■