POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [10.03.2016, 17:32:52] • Świnoujście

Niemieccy policjanci zatrzymywali pojazdy na ulicy 11 Listopada! Kierowcy w szoku!

Niemieccy policjanci zatrzymywali pojazdy na ulicy 11 Listopada! Kierowcy w szoku!

fot. Sławomir Ryfczyński

Niemałe zdziwienie przeżyli kierowcy jadący w środę ulicą 11 Listopada, gdy dostrzegli na drodze funkcjonariusza niemieckiej policji zatrzymującego samochody. Zdziwienie pogłębiało się, gdy zatrzymani dostrzegali stojącego w zatoczce policyjnego mercedesa naszych zachodnich sąsiadów i policjantkę ruchu drogowego w mundurze polskiej policji. Jak się okazało, takie patrole organizowane są nawet kilka razy w miesiącu!

Zatrzymani przez niemieckich funkcjonariuszy kierowcy, nie musieli się martwić o barierę językową, ponieważ w wspólnej, polsko-niemieckiej służbie, brała udział także policjantka ze Świnoujścia, która na co dzień pełni służbę w ruchu drogowym.

Niemieccy policjanci zatrzymywali pojazdy na ulicy 11 Listopada! Kierowcy w szoku!

fot. Sławomir Ryfczyński

Funkcjonariuszka ruchu drogowego ze Świnoujścia, wraz z niemieckimi policjantami, sprawdzała zatrzymanych kierowców pod kątem trzeźwości oraz posiadanych uprawień do kierowania.

Niemieccy policjanci zatrzymywali pojazdy na ulicy 11 Listopada! Kierowcy w szoku!

fot. Sławomir Ryfczyński

Niemieccy policjanci oraz ich samochód, wzbudzili także niemałe zainteresowanie jednego z naszych Czytelników, który widząc z okna funkcjonariuszy z Niemiec, zapytał, na jakich zasadach niemiecka policja wykonuje swoje czynności na polskich drogach?

Niemieccy policjanci zatrzymywali pojazdy na ulicy 11 Listopada! Kierowcy w szoku!

fot. Czytelnik

O odpowiedź na pytanie Czytelnika, poprosiliśmy rzecznika policji w Świnoujściu - mł. asp. Magdalenę Figarską-Śnieć.

- W związku z Umową zawartą między Rządem Rzeczpospolitej Polskiej a Rządem Republiki Federalnej Niemiec o współpracy służb policyjnych, granicznych i celnych z dnia 15 maja 2014 roku oraz porozumieniem Prezydenta Policji PP Neubrandenburg Wilfriedem Kapischke i Komendantem Wojewódzkim Policji w Szczecinie insp. Jarosławem Sawickim Policjanci z KMP w Świnoujściu pełnią wspólne patrole z funkcjonariuszami Policji niemieckiej. Patrole pełnione są zarówno po polskiej, jak i po niemieckiej stronie granicy. Funkcjonariusze w trakcie pełnienia patrolu poruszają się radiowozami niemieckimi lub polskimi. W dniu 9 marca od godz. 14.00 Funkcjonariusz Ogniwa Ruchu Drogowego KMP w Świnoujściu pełnił służbę z funkcjonariuszem Rewiru PR Heringsdorf pojazdem należącym do policji niemieckiej. Wspólne służby polsko- niemieckie prowadzą działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa publicznego w obszarze przygranicznym - informuje mł. asp. Magdalena Figarska-Śnieć.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 269, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 269

Gość • Wtorek [15.03.2016, 16:39:19] • [IP: 188.146.28.**]

Jestem pewien że mamy wystarczającą ilość policjantów do kontroli naszych kierowców i nie potrzebne jest nam wsparcie, bratniej pomocy, na pewno ja nie zatrzymam się takiemu policjantowi w Polsce.

wysłać Klossa na nich • Wtorek [15.03.2016, 01:35:11] • [IP: 46.112.247.***]

Nowa Rota: Nie będzie Niemiec klął nam" Rauusss!", kierowców nam germanił...!

Gość • Poniedziałek [14.03.2016, 22:06:38] • [IP: 79.184.16.**]

a wy wszyscy zawistnicy nie umiecie przeczytać tekstu do końca i ze zrozumieniem??wyraźnie pisze że po obu stronach są takie patrole, a tzn że u nich są patrole z polskimi policjantami

Ekwita Polel • Poniedziałek [14.03.2016, 18:42:24] • [IP: 188.146.80.***]

Polityka Tuska i KODziarzy jak na dłoni. Tzn. jak na ulicach.

Gość • Poniedziałek [14.03.2016, 17:34:44] • [IP: 178.238.251.***]

Ustawę 1066 cedującą ostatni bastion polskiej suwerenności podpisał Donald Tusk - namiestnik Angeli Merkel i przypieczętował marionetkowy prezydent Bronisław Komorowski. Nie wiem czy wy ale ja z roku na rok obserwuję mocniejszą germanizację tych ziem - zupełnie tak jakby były one przygotowywane do wielkiego przejęcia - do wielkiego powrotu na swoje ziemie. Wszystko już nieomal jest ich - pozwalają sobie nawet na taką zniewagę jak niemieckie piosenki ''hajli hajlo'' przy polskim okręcie wojennym jeszcze kilka lat temu niemieckie kapele, grały tylko po niemieckiej stronie. Mamy rocznicę Swindemunde, mamy fontannę z niemieckimi napisami a drogi i promenady są przedłużeniem ich dróg tak samo jak ich kolej. Zupełnie jak to robili na terenach mających iść pod rozbiory lub okupację wojenną w historycznych latach.

Gość • Niedziela [13.03.2016, 21:52:11] • [IP: 109.241.63.***]

ciekawe a jego dziadek może w obozie pracował przy komorach, cyklon wpuszczał i dostawał mleko, bo to było dla niego szkodliwe.

Gość • Niedziela [13.03.2016, 18:07:17] • [IP: 46.112.228.**]

Takie to ciekawe prawo zgotowała nam elyta PO-PSL. I dzisiaj ta sama elyta pod przykrywką KOD niby broni naszej demokracji a tak na prawdę chcą Polskę oddać w obce ręce za korzyść dla siebie...

Gość • Niedziela [13.03.2016, 12:50:16] • [IP: 109.45.0.***]

Zobaczcie. ...!! te wszystkie zdjecia przeciez kontroli dokonuje polski Policjant, to on sprawdza dokumenty, auto i trzezwosc na polskim sprzecie i na podstawie polskich przepisow. Policjant z Niemiec tylko asystuje tej kontroli nic wiecej.

GORAL • Niedziela [13.03.2016, 11:34:03] • [IP: 176.100.194.***]

HEJ KODOWCY, TO NIE WIECIE ZE UMOWE INGERENCJI NIEMIECKIEJ POLICJI, A NAWET WOJSKA PODPISAL WASZ KOMOREK?A TERAZ AJ WAJ

Gość • Niedziela [13.03.2016, 11:07:48] • [IP: 94.16.151.***]

A ja pytam czy to jest zgodne z ustawą zasadniczą? Co to ma znaczyć, w Polsce jest Polska i prawo do kontrolowania mają tylko Polskie służby. I nie chodzi tu o nienawiść tylko o prawo i suwerenność Państwa i Narodu.

Gość • Niedziela [13.03.2016, 09:49:58] • [IP: 188.146.137.**]

Witam, czy w nas wszystkich musi być tyle gniewu. Zresztą czy komuś sie stała krzywda z powodu tych kontroli? A gdyby złapali pijanego kierowce który mógłby potrącić dziecko? bo temu to służy.

Gość • Niedziela [13.03.2016, 09:05:26] • [IP: 93.94.184.***]

Dlaczego NIEMCY jeżdżą bez świateł i nie dostają mandatów proszę mi to wyjaśnić bo u nich masz złe opony np nie zimowe to dostajesz mandat bez gadania a tu co za przywileje a może bariera językowa stoi na przeszkodzie ZRÓBCIE COŚ Z TYM bo nie może być tak że są równi i równiejsi

Gość. Slawek • Niedziela [13.03.2016, 06:08:29] • [IP: 68.4.159.***]

To nie moze byc prawda . Kto PODPISALA Taka unowne uwlaczajaca godnosci Polaka . CZY nie rozumie ie ZE my IM nigdy nie wybaczymy milioow zamordowanych Polakow NIGDY. TEGO DOMAGAJA SIE POMORDOWANI.

Gość • Niedziela [13.03.2016, 02:32:38] • [IP: 93.94.187.***]

nawet by mi noga nie drgnela z gazu jak bym zobaczyl niemieckiego policjanta w polsce ktury pruboje mnie zatrzymac

Gość • Sobota [12.03.2016, 21:52:01] • [IP: 95.222.35.**]

to jest normalne i prawne, mieszkam pod holenderska granica i podobne kontrole policji holenderskiej rowniez kontroluja na terenie niemiec, tak wiec nic dzi2wwnego, policja niemiecka moze wtargnac 130 km w glad holandi jak rowniez holederska policja moze to samo zrobic jezeli jest taka potrzeba, jestesmy w UE i to sie odbywa w ramach podpisanej umowy wchodzac do UE

Gość • Sobota [12.03.2016, 19:15:26] • [IP: 83.21.206.***]

w porozumieniu jest mowa o współpracy i wymianie informacji ale nie ma ani słowa o tym że niemiecki policjant ma prawo zatrzymywać na terytorium polskim, polskich obywateli. dobrze że na mnie nie trafiło bo byłby niezły dym...

Gość • Sobota [12.03.2016, 18:49:20] • [IP: 88.156.235.***]

takie patrole to super pomysł, ale powinne się raczej przemieszczać po mieście i nie sprawdzać trzeźwość kierowców ale styl, technikę i parkowanie niemieckich pojazdów w tym także rowerów niemieckich jeżdżących jednokierunkowymi pod prąd TO BYŁOBY SUPER

duch pileckiego • Sobota [12.03.2016, 18:00:00] • [IP: 62.210.129.***]

kolaboranci

maximus • Sobota [12.03.2016, 17:27:11] • [IP: 95.147.216.***]

W NIemczech możesz powiedzieć polskiemu policjantowi sp...j i nic Ci nie zrobią. Dokumenty dajesz Niemcowi. A Niemcowi w Polsce możesz powiedzieć to samo i też nic Ci nie zrobią. Ale życie jest jakie jest, są złodzieje, są różni magicy. ..i niech sobie razem patrolują jak im lepiej. Byle by było bezpieczniej. Wiadomym jest że nadgorliwość funkcjonariuszy i tworzenie bajek na potrzeby przełożonych jest wielka... jak on to uratował przechodnia itp Bajkopisarze siedzą we wszystkich słuzbach...zwłaszcza w straży miejskiej. Seją kit do gazet.. z nudów, z braku że nic się nie dzieje, że ciągła cisza. Lubią jak się o nich mówi, jak to pan policant życie uratował, każdy z nich chciałby być antyterrorystą lub przynajmniej mieć karabin maszynowy. Uwielbiają regułki prawne z paragrafami, dowolnie je interpretując. ..oczywiśćie aby podkreślić ich ważność. Język i mowa funkcjonariusza już sama w sobie jest śmieszna, a jeszcze jak usiłuje być ważny przy tym... to już jest kino. Powagi dodają im pedalskie wąsiki.

Gość • Sobota [12.03.2016, 15:22:57] • [IP: 195.150.11.*]

TOŻ TO JUŻ JEST OTWARTE PRZEJĘCIE POLSKI JUŻ NIE BĘDE PRZYKŁADAŁ UCHA DO SZY CZY JUŻ MASZERUJĄ ONI JUŻ TU SĄ.

Gość • Sobota [12.03.2016, 15:19:26] • [IP: 83.19.196.***]

A CZY POLSCY POLICJANCI ZATRZYMUJĄ SAMOCHODY W NIEMCZECH.TAKIE ZACHOWANIE POLICJANTA NARUSZA KILKA USTAW

Mattioo • Sobota [12.03.2016, 14:03:08] • [IP: 195.80.129.***]

osz kurde, tak to tu nie będzie. Nie będzie NIEMIEC polskich samochodów w POLSCE zatrzymywać! Zważywszy na to, że naród niemiecki z Merkel na czele próbują sobie z Uni zrobić 4tą Rzeszę na jakich zasadach mają pozwolenie na przeprowadzanie czynności jednak po naszej stronie granicy?! To żadna strefa buforowa a terytorium RP na litość boską!! nie zatrzymywać się przed niemieckim patrolem! A władze niech coś z tym zrobią.. na zbyt wiele sobie pozwalają!

Gość • Sobota [12.03.2016, 14:00:13] • [IP: 195.80.129.***]

niech wypierniczają pilnować u siebie porządku.. już sobie nie radzą z hołotą którą sobie sprowadzili to u nas porządku będą pilnować?!

Gość • Sobota [12.03.2016, 13:42:29] • [IP: 92.42.118.***]

Zapomnieliście ze Polska istnieje tylko teoretycznie?? Sprzedaliście kraj za pare euro.Wstyd i hańba!!

egal • Sobota [12.03.2016, 13:41:04] • [IP: 178.183.177.**]

to teraz niech polska policja kontoluje w niemczechco za psy

Oglądasz 1-25 z 269
■ Na starej promenadzie przy ulicy Żeromskiego tłum i błysk fleszy. Tego jeszcze u nas nie było! Sensacją sobotniego wieczoru jest kilkanaście leżących dzików. Zwierzęta wykopały sobie dół i urządziły w nim sypialnię. Kto śmielszy z przechodniów próbuje podejść bliżej. Zmyka jednak w popłochu, gdy z dołu wychyla się dziczy ryj ■ Widok na morze z prawie każdego apartamentu i tarasy z jacuzzi. Tak będzie wyglądał Baltic Park Fort. Na ulicy Uzdrowiskowej rozpoczęła się budowa apartamentowców. Aktualnie na terenie budowy trwają prace ziemne. To kolejny etap budowy kompleksu hotelowo- apartamentowego Baltic Park Molo, który powstaje w Świnoujściu. Pierwsza faza projektu obejmuje budowę pięciopiętrowego budynku z apartamentami i lokalami użytkowymi. Jak informuje na swojej stronie Zdrojowa Invest, Baltic Park Fort został zaprojektowany tak, aby widok na morze roztaczał się z większości apartamentów i tarasów. Mamy też dobrą wiadomość dla wszystkich fanów zabiegów SPA, projekt zakłada szeroką strefę Wellness& Spa dla swoich klientów ■ Rzecznik Żywca Zdrój: Konsument czuje się lepiej i wkrótce powinien zostać wypisany ze szpitala. Po incydencie w Bolesławcu przedstawiciele firmy Żywiec Zdrój odwiedzili w szpitalu 31- latka, który po wypiciu popularnego Żywca doznał poparzenia przełyku. Jak się okazuje mężczyzna czuje się już lepiej i wkrótce ma opuścić szpital. Rzecznik firmy Żywiec Zdrój Martyna Węgrzyn informuje nas, że przedstawiciele kilku instytucji kontrolnych, w tym inspekcji sanitarnej oraz policji prowadzili od czwartku szczegółowe kontrole. Na chwilę obecną nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Żywiec zapewnia, że woda Żywioł od Żywiec Zdrój nie stanowi jakiegokolwiek zagrożenia dla zdrowia konsumentów. ■ Chcą upamiętnić Bolka. Przed promami ma stanąć tablica ku jego pamięci. Już wkrótce pies, który poruszył serca wielu mieszkańców może mieć w Świnoujściu swoją tablicę. Pamiątkowa płyta miałaby stanąć w ulubionym przez Bolka miejscu, przed karsiborską przeprawą. Na taki pomysł wpadli członkowie Fundacji Animals Przystań w Świnoujściu. Informację na ten temat zamieścili na swoim oficjalnym profilu na facebooku. Fundacja planuje, aby na tablicy widniał napis: Boluś- pies porzucony tu przez swojego pana, czekający i nie tracący nadziei, że ten powróci. ■ Zamień samochód na rower, lub komunikację autobusową! 22 września Europejskim Dniem Bez Samochodu. Ten dzień jest doskonałą okazją do zmiany przyzwyczajeń! 22 września przesiądźmy się z samochodów na rowery lub wybierzmy komunikację autobusową. W wielu miastach Polski akcja cieszy się dużym powodzeniem. ■ Ćwiczenia Tarcza 16 odbyły się także w Świnoujściu! Wczoraj na terenie czterech jednostek policji w zachodniopomorskim przeprowadzono ćwiczenia z powołania rezerw osobowych. W wyznaczonym terminie do komend stawiły się wyznaczone osoby celem odbycia szkolenia. Miejski Dom Kultury, Filia Nr 1 w Przytorze zaprasza na spotkanie z Jarosławem Molendą. W najbliższy piątek o godz. 17 w przytorskim Domu Kultury gościć będzie pisarz i podróżnik Jarosław Molenda. Świnoujski odkrywca prekolumbijskich ruin będzie snuł opowieści o tajemnicach Ameryki Południowej, które zilustrowane zostaną pokazem fotografii z podróży autora po tym pełnym zagadek i sekretów kontynencie. ■ Park Chopina. Muzycznie i kolorowo. W najbliższą sobotę 24 września 2016 r. zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie w Parku Chopina. Będzie muzyka Fryderyka Chopina na żywo, sadzenie krokusów i specjalna atrakcja dla najmłodszych. Początek o godzinie 11.00. ■ Mieszkaniec: Tak kierowcy ustawiają się w kolejkach na prom. Szkoda paliwa czy rozruszników? Kolejki na prom to codzienność wielu mieszkańców Świnoujścia. Nie od dziś wiemy, że kolejkowe problemy są prawdziwą zmorą kierowców. Po raz kolejny, jeden z naszych Czytelników zwraca uwagę na to, w jaki sposób kierowcy ustawiają się w kolejkę na prom. - Jak widać wszystkie auta ustawiają się jak chcą. Szkoda paliwa czy rozruszników? - dopytuje Czytelnik ■ Znamy wyniki kontroli w SP6. Doktor Rafał Ślósarek: Nie stwierdzam zagrożenia sanitarnego. Rodzice którzy martwią się o swoje pociechy uczęszczające do remontowanej aktualnie SP6, mogą odetchnąć z ulgą, podobnie jak nauczyciele i sami uczniowie. Lekarz medycyny Rafał Ślósarek, pełniący funkcję Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Świnoujściu, nie stwierdził w raporcie z kontroli Szkoły Podstawowej numer 6, zagrożenia sanitarnego. Jak możemy przeczytać w raporcie: wiercenie z udarem odbywało się do godziny 8.00 i od godziny 15.00 a zakończone zostało 9 września 2016 roku. Niestety, mamy dowody na to, że użycie sprzętu udarowego miało miejsce po 9 września i to przed godziną 15.00. Kto zatem wprowadza społeczeństwo w błąd i dlaczego. ■ Dwie mazdy wjechały na prom bez kolejki bo jechali nimi uczestnicy Baltic Business Forum. Już wiemy, do kogo należały dwie tajemnicze mazdy, które w ubiegłym tygodniu wjechały na prom bez kolejki. Na białe pojazdy zwrócił uwagę nasz Czytelnik, który przez widoczne na zdjęciu samochody musiał poczekać na następny prom. Z informacji przekazanych nam przez pracowników żeglugi świnoujskiej wynika, że pojazdami poruszali się uczestnicy Baltic Business Forum. To jednak nie jest zbyt duże zaskoczenie dla naszych Czytelników, którzy podejrzewali, że dwoma pojazdami jechali uczestnicy tegorocznego BBF. ■