POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [10.03.2016, 17:32:52] • Świnoujście

Niemieccy policjanci zatrzymywali pojazdy na ulicy 11 Listopada! Kierowcy w szoku!

Niemieccy policjanci zatrzymywali pojazdy na ulicy 11 Listopada! Kierowcy w szoku!

fot. Sławomir Ryfczyński

Niemałe zdziwienie przeżyli kierowcy jadący w środę ulicą 11 Listopada, gdy dostrzegli na drodze funkcjonariusza niemieckiej policji zatrzymującego samochody. Zdziwienie pogłębiało się, gdy zatrzymani dostrzegali stojącego w zatoczce policyjnego mercedesa naszych zachodnich sąsiadów i policjantkę ruchu drogowego w mundurze polskiej policji. Jak się okazało, takie patrole organizowane są nawet kilka razy w miesiącu!

Zatrzymani przez niemieckich funkcjonariuszy kierowcy, nie musieli się martwić o barierę językową, ponieważ w wspólnej, polsko-niemieckiej służbie, brała udział także policjantka ze Świnoujścia, która na co dzień pełni służbę w ruchu drogowym.

Niemieccy policjanci zatrzymywali pojazdy na ulicy 11 Listopada! Kierowcy w szoku!

fot. Sławomir Ryfczyński

Funkcjonariuszka ruchu drogowego ze Świnoujścia, wraz z niemieckimi policjantami, sprawdzała zatrzymanych kierowców pod kątem trzeźwości oraz posiadanych uprawień do kierowania.

Niemieccy policjanci zatrzymywali pojazdy na ulicy 11 Listopada! Kierowcy w szoku!

fot. Sławomir Ryfczyński

Niemieccy policjanci oraz ich samochód, wzbudzili także niemałe zainteresowanie jednego z naszych Czytelników, który widząc z okna funkcjonariuszy z Niemiec, zapytał, na jakich zasadach niemiecka policja wykonuje swoje czynności na polskich drogach?

Niemieccy policjanci zatrzymywali pojazdy na ulicy 11 Listopada! Kierowcy w szoku!

fot. Czytelnik

O odpowiedź na pytanie Czytelnika, poprosiliśmy rzecznika policji w Świnoujściu - mł. asp. Magdalenę Figarską-Śnieć.

- W związku z Umową zawartą między Rządem Rzeczpospolitej Polskiej a Rządem Republiki Federalnej Niemiec o współpracy służb policyjnych, granicznych i celnych z dnia 15 maja 2014 roku oraz porozumieniem Prezydenta Policji PP Neubrandenburg Wilfriedem Kapischke i Komendantem Wojewódzkim Policji w Szczecinie insp. Jarosławem Sawickim Policjanci z KMP w Świnoujściu pełnią wspólne patrole z funkcjonariuszami Policji niemieckiej. Patrole pełnione są zarówno po polskiej, jak i po niemieckiej stronie granicy. Funkcjonariusze w trakcie pełnienia patrolu poruszają się radiowozami niemieckimi lub polskimi. W dniu 9 marca od godz. 14.00 Funkcjonariusz Ogniwa Ruchu Drogowego KMP w Świnoujściu pełnił służbę z funkcjonariuszem Rewiru PR Heringsdorf pojazdem należącym do policji niemieckiej. Wspólne służby polsko- niemieckie prowadzą działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa publicznego w obszarze przygranicznym - informuje mł. asp. Magdalena Figarska-Śnieć.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 269, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 269

Gość • Wtorek [15.03.2016, 16:39:19] • [IP: 188.146.28.**]

Jestem pewien że mamy wystarczającą ilość policjantów do kontroli naszych kierowców i nie potrzebne jest nam wsparcie, bratniej pomocy, na pewno ja nie zatrzymam się takiemu policjantowi w Polsce.

wysłać Klossa na nich • Wtorek [15.03.2016, 01:35:11] • [IP: 46.112.247.***]

Nowa Rota: Nie będzie Niemiec klął nam" Rauusss!", kierowców nam germanił...!

Gość • Poniedziałek [14.03.2016, 22:06:38] • [IP: 79.184.16.**]

a wy wszyscy zawistnicy nie umiecie przeczytać tekstu do końca i ze zrozumieniem??wyraźnie pisze że po obu stronach są takie patrole, a tzn że u nich są patrole z polskimi policjantami

Ekwita Polel • Poniedziałek [14.03.2016, 18:42:24] • [IP: 188.146.80.***]

Polityka Tuska i KODziarzy jak na dłoni. Tzn. jak na ulicach.

Gość • Poniedziałek [14.03.2016, 17:34:44] • [IP: 178.238.251.***]

Ustawę 1066 cedującą ostatni bastion polskiej suwerenności podpisał Donald Tusk - namiestnik Angeli Merkel i przypieczętował marionetkowy prezydent Bronisław Komorowski. Nie wiem czy wy ale ja z roku na rok obserwuję mocniejszą germanizację tych ziem - zupełnie tak jakby były one przygotowywane do wielkiego przejęcia - do wielkiego powrotu na swoje ziemie. Wszystko już nieomal jest ich - pozwalają sobie nawet na taką zniewagę jak niemieckie piosenki ''hajli hajlo'' przy polskim okręcie wojennym jeszcze kilka lat temu niemieckie kapele, grały tylko po niemieckiej stronie. Mamy rocznicę Swindemunde, mamy fontannę z niemieckimi napisami a drogi i promenady są przedłużeniem ich dróg tak samo jak ich kolej. Zupełnie jak to robili na terenach mających iść pod rozbiory lub okupację wojenną w historycznych latach.

Gość • Niedziela [13.03.2016, 21:52:11] • [IP: 109.241.63.***]

ciekawe a jego dziadek może w obozie pracował przy komorach, cyklon wpuszczał i dostawał mleko, bo to było dla niego szkodliwe.

Gość • Niedziela [13.03.2016, 18:07:17] • [IP: 46.112.228.**]

Takie to ciekawe prawo zgotowała nam elyta PO-PSL. I dzisiaj ta sama elyta pod przykrywką KOD niby broni naszej demokracji a tak na prawdę chcą Polskę oddać w obce ręce za korzyść dla siebie...

Gość • Niedziela [13.03.2016, 12:50:16] • [IP: 109.45.0.***]

Zobaczcie. ...!! te wszystkie zdjecia przeciez kontroli dokonuje polski Policjant, to on sprawdza dokumenty, auto i trzezwosc na polskim sprzecie i na podstawie polskich przepisow. Policjant z Niemiec tylko asystuje tej kontroli nic wiecej.

GORAL • Niedziela [13.03.2016, 11:34:03] • [IP: 176.100.194.***]

HEJ KODOWCY, TO NIE WIECIE ZE UMOWE INGERENCJI NIEMIECKIEJ POLICJI, A NAWET WOJSKA PODPISAL WASZ KOMOREK?A TERAZ AJ WAJ

Gość • Niedziela [13.03.2016, 11:07:48] • [IP: 94.16.151.***]

A ja pytam czy to jest zgodne z ustawą zasadniczą? Co to ma znaczyć, w Polsce jest Polska i prawo do kontrolowania mają tylko Polskie służby. I nie chodzi tu o nienawiść tylko o prawo i suwerenność Państwa i Narodu.

Gość • Niedziela [13.03.2016, 09:49:58] • [IP: 188.146.137.**]

Witam, czy w nas wszystkich musi być tyle gniewu. Zresztą czy komuś sie stała krzywda z powodu tych kontroli? A gdyby złapali pijanego kierowce który mógłby potrącić dziecko? bo temu to służy.

Gość • Niedziela [13.03.2016, 09:05:26] • [IP: 93.94.184.***]

Dlaczego NIEMCY jeżdżą bez świateł i nie dostają mandatów proszę mi to wyjaśnić bo u nich masz złe opony np nie zimowe to dostajesz mandat bez gadania a tu co za przywileje a może bariera językowa stoi na przeszkodzie ZRÓBCIE COŚ Z TYM bo nie może być tak że są równi i równiejsi

Gość. Slawek • Niedziela [13.03.2016, 06:08:29] • [IP: 68.4.159.***]

To nie moze byc prawda . Kto PODPISALA Taka unowne uwlaczajaca godnosci Polaka . CZY nie rozumie ie ZE my IM nigdy nie wybaczymy milioow zamordowanych Polakow NIGDY. TEGO DOMAGAJA SIE POMORDOWANI.

Gość • Niedziela [13.03.2016, 02:32:38] • [IP: 93.94.187.***]

nawet by mi noga nie drgnela z gazu jak bym zobaczyl niemieckiego policjanta w polsce ktury pruboje mnie zatrzymac

Gość • Sobota [12.03.2016, 21:52:01] • [IP: 95.222.35.**]

to jest normalne i prawne, mieszkam pod holenderska granica i podobne kontrole policji holenderskiej rowniez kontroluja na terenie niemiec, tak wiec nic dzi2wwnego, policja niemiecka moze wtargnac 130 km w glad holandi jak rowniez holederska policja moze to samo zrobic jezeli jest taka potrzeba, jestesmy w UE i to sie odbywa w ramach podpisanej umowy wchodzac do UE

Gość • Sobota [12.03.2016, 19:15:26] • [IP: 83.21.206.***]

w porozumieniu jest mowa o współpracy i wymianie informacji ale nie ma ani słowa o tym że niemiecki policjant ma prawo zatrzymywać na terytorium polskim, polskich obywateli. dobrze że na mnie nie trafiło bo byłby niezły dym...

Gość • Sobota [12.03.2016, 18:49:20] • [IP: 88.156.235.***]

takie patrole to super pomysł, ale powinne się raczej przemieszczać po mieście i nie sprawdzać trzeźwość kierowców ale styl, technikę i parkowanie niemieckich pojazdów w tym także rowerów niemieckich jeżdżących jednokierunkowymi pod prąd TO BYŁOBY SUPER

duch pileckiego • Sobota [12.03.2016, 18:00:00] • [IP: 62.210.129.***]

kolaboranci

maximus • Sobota [12.03.2016, 17:27:11] • [IP: 95.147.216.***]

W NIemczech możesz powiedzieć polskiemu policjantowi sp...j i nic Ci nie zrobią. Dokumenty dajesz Niemcowi. A Niemcowi w Polsce możesz powiedzieć to samo i też nic Ci nie zrobią. Ale życie jest jakie jest, są złodzieje, są różni magicy. ..i niech sobie razem patrolują jak im lepiej. Byle by było bezpieczniej. Wiadomym jest że nadgorliwość funkcjonariuszy i tworzenie bajek na potrzeby przełożonych jest wielka... jak on to uratował przechodnia itp Bajkopisarze siedzą we wszystkich słuzbach...zwłaszcza w straży miejskiej. Seją kit do gazet.. z nudów, z braku że nic się nie dzieje, że ciągła cisza. Lubią jak się o nich mówi, jak to pan policant życie uratował, każdy z nich chciałby być antyterrorystą lub przynajmniej mieć karabin maszynowy. Uwielbiają regułki prawne z paragrafami, dowolnie je interpretując. ..oczywiśćie aby podkreślić ich ważność. Język i mowa funkcjonariusza już sama w sobie jest śmieszna, a jeszcze jak usiłuje być ważny przy tym... to już jest kino. Powagi dodają im pedalskie wąsiki.

Gość • Sobota [12.03.2016, 15:22:57] • [IP: 195.150.11.*]

TOŻ TO JUŻ JEST OTWARTE PRZEJĘCIE POLSKI JUŻ NIE BĘDE PRZYKŁADAŁ UCHA DO SZY CZY JUŻ MASZERUJĄ ONI JUŻ TU SĄ.

Gość • Sobota [12.03.2016, 15:19:26] • [IP: 83.19.196.***]

A CZY POLSCY POLICJANCI ZATRZYMUJĄ SAMOCHODY W NIEMCZECH.TAKIE ZACHOWANIE POLICJANTA NARUSZA KILKA USTAW

Mattioo • Sobota [12.03.2016, 14:03:08] • [IP: 195.80.129.***]

osz kurde, tak to tu nie będzie. Nie będzie NIEMIEC polskich samochodów w POLSCE zatrzymywać! Zważywszy na to, że naród niemiecki z Merkel na czele próbują sobie z Uni zrobić 4tą Rzeszę na jakich zasadach mają pozwolenie na przeprowadzanie czynności jednak po naszej stronie granicy?! To żadna strefa buforowa a terytorium RP na litość boską!! nie zatrzymywać się przed niemieckim patrolem! A władze niech coś z tym zrobią.. na zbyt wiele sobie pozwalają!

Gość • Sobota [12.03.2016, 14:00:13] • [IP: 195.80.129.***]

niech wypierniczają pilnować u siebie porządku.. już sobie nie radzą z hołotą którą sobie sprowadzili to u nas porządku będą pilnować?!

Gość • Sobota [12.03.2016, 13:42:29] • [IP: 92.42.118.***]

Zapomnieliście ze Polska istnieje tylko teoretycznie?? Sprzedaliście kraj za pare euro.Wstyd i hańba!!

egal • Sobota [12.03.2016, 13:41:04] • [IP: 178.183.177.**]

to teraz niech polska policja kontoluje w niemczechco za psy

Oglądasz 1-25 z 269
■ W niedzielę, 11 grudnia przeprowadzona zostanie XVI edycja Biegu im.Tomasza Hopfera. Zapisy od 11.00, start o 12.00 u wejścia na Wzgórza Sankowe naprzeciwko parkingu stadionowego na Moniuszki. Trasa wiedzie duktami leśno-parkowymi na Wzgórzach Sankowychi liczy 11km (4 okrążenia po 2,75km). Bieg ten zaliczany jest do klasyfikacji Międzynarodowej Ligii Biegowej Klubu Biegacza Jogging. Szczegóły w regulaminie na www.jogging.republika.pl ■
■ Przed nami XXX Sesja Rady Miasta. Radni będą debatować między innymi nad przyznaniem dotacji na remont wieży kościoła pw. Chrystusa Króla ■ UWAGA! Jak informuje centrum meteorologiczne MeteoSky, od godz. 19:00 dnia 07-12-2016 do godz. 11:00 dnia 08-12-2016 prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu, które w połączeniu z wychłodzonymi nawierzchniami dróg i chodników powodować będą gołoledź! ■ Powiatowy Lekarz Weterynarii w Świnoujściu informuje o wystąpieniu wysoce zjadliwej grypy ptaków H5N8. Śmiertelność może dochodzić do 100% ■ PROGNOZA POGODY DLA POLSKI - Ważna od 07-12-2016, godz. 7:00 do 07-12-2016, godz. 19:00 UWAGA !!! W CZASIE WAŻNOŚCI PROGNOZY PRZEWIDUJE SIĘ WYSTĄPIENIE GROŹNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH. W godzinach porannych na północnym-zachodzie prognozowane są mgły ograniczające widzialność poniżej 200 m ■ 2017 rok w Świnoujściu będzie czasem intensywnych prac drogowych. Do przebudowy chodników i jezdni na drogach gminnych zaplanowano ponad dwadzieścia odcinków ulic zarówno na prawo jak i lewobrzeżu. Na tej liście znalazły się długo wyczekiwane przez wielu mieszkańców inwestycje. Miasto zamierza zająć się remontem następujących ulic: Markiewicza, Gdańskiej, Wojska Polskiego, Małopolskiej, Wielkopolskiej, Trentowskiego, Kościuszki, Toruńskiej oraz Roosevelta. Na prawobrzeżu modernizacja czeka m.in ulice: Szmaragdową, Sąsiedzką, Zalewową, Jana Pawła II oraz Polną ■ Trwa wielka gra miejska szczepu „Słowianie” ZHR. W sobotę już od wczesnych godzin przedpołudniowych, na ulicach miasta można spotkać umundurowanych młodych ludzi. To zuchy i harcerze szczepu Związku harcerstwa Rzeczpospolitej prowadzą tzw. „grę miejską”. Dla młodych ludzi to połączenie doskonałej zabawy, ruchu na świeżym ale dla młodych ludzi ma też wartości poznawcze i edukacyjne. ■ Przedszkolaki z Kolorowego Świata bawili się na Andrzejkach! 30 listopada gr .Muszelki w Przedszkolu Miejskim Nr 10 "Kolorowy Świat " zaprosiła rodziców do wspólnych zabaw i wróżb andrzejkowych. W atmosferze czarów i magii, przy blasku świec przedszkolaki zapoznały się z tradycjami, obrzędami i dziedzictwem kulturowym naszego kraju, jakimi są wróżby andrzejkowe ■ Przewodnicząca Rady Miasta pamięta o mieszkańcach prawobrzeża. Joanna Agatowska, chce, aby także oni mieli okazję poczuć magię świąt. W trakcie ostatniej sesji Rady Miasta, jeden z wolnych wniosków radnej SLD dotyczył tego właśnie pomysłu. Joanna Agatowska zaproponowała, aby na prawobrzeżu było więcej świątecznych ozdób. Przewodnicząca chce, aby część ozdób przenieść z centrum miasta, właśnie na prawobrzeże ■ Na trasie Parłówko - Wysoka Kamieńska mieszkanka Świnoujścia uderzyła w drzewo. Dwoje dzieci w szpitalu. Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na drodze wojewódzkiej numer 108, między Parłówkiem, a Wysoką Kamieńską. Kierująca volvo, 36- letnia mieszkanka Świnoujścia zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo. Uderzenie było na tyle silne, że drzewo przechyliło się na linię energetyczną. Na miejsce oprócz ratowników medycznych wezwano także pogotowie energetyczne i straż pożarną. Jak podaje policja, w wypadku nikt nie odniósł obrażeń. - Dwoje dzieci, które podróżowały osobówką zostały przewiezione na obserwację do szpitala w Szczecinie- informuje rzecznik kamieńskiej policji, Aleksandra Berenda ■ Pokłócił się z rodzicami, w ruch poszedł nóż... W jednym z mieszkań przy ulicy Kujawskiej mogło dojść do prawdziwej tragedii. Po godzinie 17.00, doszło do kłótni między synem oraz jego rodzicami. W ruch poszedł nóż, którym syn zaatakował ojca. Na miejsce wezwany został patrol funkcjonariuszy z wydziału prewencji oraz ratownicy medyczni wraz z lekarzem ■ Pierwsze efekty akcji odławiania dzików. Jak dotąd schwytano ponad 20 zwierząt ■ „Rusz dupę gnoju!”- o przemocy wobec dzieci na spotkaniu Akademii Każdego Wieku. Chcąc dowiedzieć się naprawdę ważnych i ciekawych rzeczy na intrygujący temat zapraszają na swoje spotkania fachowców, czasami teoretyków ale najczęściej-praktyków. I tak właśnie było także w tym przypadku. Przemoc wobec dzieci to temat, który zaintrygował organizatorów i słuchaczy świnoujskiej Akademii Każdego Wieku. Na piątkową debatę poświęconą jemu właśnie postanowili zaprosić tych, którzy temat znają nie tylko teoretycznie. Do niezawodnej kawiarni „Sonata”, która udostępniła wnętrze i przygotowała słodki poczęstunek przybyli tym razem funkcjonariusze świnoujskiej Komendy Miejskiej Policji oraz Ośrodka Interwencji Kryzysowej działającego w strukturze Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Spotkanie prowadziła Arabella Wojtasiewicz z Fundacji „Stawa”. Organizatorzy zadbali także by na spotkaniu zabrzmiał także fachowy głos osoby doskonale poruszającej się w prawodawstwie związanym z przemocą. Tę rolę z powodzeniem wziął na siebie świnoujski prawnik Przemysław Dziekoński. ■ 19 listopada w Bornym Sulinowie odbył się turniej Borne Cup – Talent. W turnieju wzięło udział ponad 120 zawodników z 7 klubów. Ekipa ULKSW Pomorze Świnoujście liczyła 24 osoby. Młodzi adepci ze Świnoujścia okazali się wspaniałymi zawodnikami i wywalczyli pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. ■ Uwaga. Będzie przerwa w dostawie wody. Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w związku z pracami modernizacyjnymi w poniedziałek 28 listopada 2016 roku, w godzinach od 9.00 do 13.00, nastąpi przerwa w dostawie wody do posesji położonych przy ulicach: Słowackiego na odcinku od Nowowiejskiego do Prusa, Orkana na odcinku od Słowackiego do Sienkiewicza oraz Sienkiewicza na odcinku od Matejki do Prusa ■ Uzbrojeni terroryści zaatakowali Terminal LNG w Świnoujściu – ćwiczenia służb. Uzbrojeni terroryści zaatakowali jednostkę Urzędu Morskiego.Dostali się na falochron osłonowy Terminalu LNG im Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jeden z członków załogi oraz pracownicy ochrony terminalu stali się zakładnikami. Terroryści zażądali 500 tysięcy dolarów, śmigłowca z pilotem oraz uwolnienia żony jednego z zamachowców. Do incydentu doszło w godzinach rannych w czwartek 24 listopada. ■ OSiR zabezpieczał bazę ratowników. Wszystko przez silny wiatr. Nie od dziś wiemy, jak wiele szkód może wyrządzić silny wiatr. Na świnoujskiej plaży silne podmuchy wiatru systematycznie powodują wywiewanie piasku spod bazy ratowników. To powoduje odsłanianie się instalacji. Pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji, by temu zapobiec stale uzupełniają wywiewany piasek. Na tego typu prace można było się natknąć na początku tego tygodnia. ■ Dyskusja nad wieloletnim planem planu rozwoju rządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych do roku 2019 niespodziewanie przeciągnęła się w związku z nierozwiązanym do dziś problemem sieci wod-kan w Karsiborzu. Nowa Rada Osiedla domaga się realizacji tego odkładanego od lat projektu ■ Wysokość tzw. "opłaty prolongacyjnej" została zatwierdzona bez głosów przeciwnych. ■ Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie określenia wysokości podatków od nieruchomości oraz od środków transportowych. ■ Przewodnicząca Joanna Agatowska:"Uważam, że członkowie rad dzielnic powinni mieć prawo udziału w sesjach rady Miasta wraz z prawem pobierania diet za udział w pracach Rady". ■ 2191 osób skorzystało w tym roku z akcji darmowych szczepień przeciwko grypie. To największa liczba zaszczepionych mieszkańców od 2009 roku ■ Prezydent miasta: "W sierpniu 2017 roku planowane jest podpisanie umowy z wykonawcą tunelu, który zostanie wyłoniony w wyniku toczącego się przetargu" ■ Kto przygarnie kotka porzuconego w Łunowie? Znaleziony w nocy z 19 na 20 listopada w okolicy ronda w Łunowie, najprawdopodobniej został porzucony przez kogoś z samochodu, który stał tam przez kilkanaście minut a następnie odjechał. W chwilę później pojawił się na drodze zdezorientowany kot ■ III Inwazja Morsujących Mikołajów. Ośrodek Sportu i Rekreacji "Wyspiarz" oraz Klub Morsów Morświny zapraszają na III Inwazję Morsujących Mikołajów Świnoujście 2016, która odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta w dniu 4 grudnia br. ■ OT Port pod wielką presją czasu. Radni po burzliwych rozmowach, poszli spółce na „rękę”. OT Port planuje do 2020 roku zmodernizować port pod względem technologii obrotu towarami, głównie zbożem. Aby tak się stało, potrzebny jest czas, którego spółka niestety nie ma. Na wtorkowej komisji w urzędzie miasta, pojawił się Ludwik Heinsch - Prezes OT Port, który uświadomił radnym, przed jak ważną decyzją stoją ■ Uwaga! Przerwa w dostawie wody. Z powodu prac modernizacyjnych, w dniu 23 listopada br., w godzinach od 8.00 do 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody do nieruchomości zlokalizowanych przy ulicach Słowackiego i Nowowiejskiego ■ Szykuje się kolejna podwyżka ceny wody i ścieków w naszym mieście. Już na najbliższej sesji radni zadecydują, czy zgadzają się na propozycję Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Woda za 9,22 złotych+VAT ■