POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [10.03.2016, 17:32:52] • Świnoujście

Niemieccy policjanci zatrzymywali pojazdy na ulicy 11 Listopada! Kierowcy w szoku!

Niemieccy policjanci zatrzymywali pojazdy na ulicy 11 Listopada! Kierowcy w szoku!

fot. Sławomir Ryfczyński

Niemałe zdziwienie przeżyli kierowcy jadący w środę ulicą 11 Listopada, gdy dostrzegli na drodze funkcjonariusza niemieckiej policji zatrzymującego samochody. Zdziwienie pogłębiało się, gdy zatrzymani dostrzegali stojącego w zatoczce policyjnego mercedesa naszych zachodnich sąsiadów i policjantkę ruchu drogowego w mundurze polskiej policji. Jak się okazało, takie patrole organizowane są nawet kilka razy w miesiącu!

Zatrzymani przez niemieckich funkcjonariuszy kierowcy, nie musieli się martwić o barierę językową, ponieważ w wspólnej, polsko-niemieckiej służbie, brała udział także policjantka ze Świnoujścia, która na co dzień pełni służbę w ruchu drogowym.

Niemieccy policjanci zatrzymywali pojazdy na ulicy 11 Listopada! Kierowcy w szoku!

fot. Sławomir Ryfczyński

Funkcjonariuszka ruchu drogowego ze Świnoujścia, wraz z niemieckimi policjantami, sprawdzała zatrzymanych kierowców pod kątem trzeźwości oraz posiadanych uprawień do kierowania.

Niemieccy policjanci zatrzymywali pojazdy na ulicy 11 Listopada! Kierowcy w szoku!

fot. Sławomir Ryfczyński

Niemieccy policjanci oraz ich samochód, wzbudzili także niemałe zainteresowanie jednego z naszych Czytelników, który widząc z okna funkcjonariuszy z Niemiec, zapytał, na jakich zasadach niemiecka policja wykonuje swoje czynności na polskich drogach?

Niemieccy policjanci zatrzymywali pojazdy na ulicy 11 Listopada! Kierowcy w szoku!

fot. Czytelnik

O odpowiedź na pytanie Czytelnika, poprosiliśmy rzecznika policji w Świnoujściu - mł. asp. Magdalenę Figarską-Śnieć.

- W związku z Umową zawartą między Rządem Rzeczpospolitej Polskiej a Rządem Republiki Federalnej Niemiec o współpracy służb policyjnych, granicznych i celnych z dnia 15 maja 2014 roku oraz porozumieniem Prezydenta Policji PP Neubrandenburg Wilfriedem Kapischke i Komendantem Wojewódzkim Policji w Szczecinie insp. Jarosławem Sawickim Policjanci z KMP w Świnoujściu pełnią wspólne patrole z funkcjonariuszami Policji niemieckiej. Patrole pełnione są zarówno po polskiej, jak i po niemieckiej stronie granicy. Funkcjonariusze w trakcie pełnienia patrolu poruszają się radiowozami niemieckimi lub polskimi. W dniu 9 marca od godz. 14.00 Funkcjonariusz Ogniwa Ruchu Drogowego KMP w Świnoujściu pełnił służbę z funkcjonariuszem Rewiru PR Heringsdorf pojazdem należącym do policji niemieckiej. Wspólne służby polsko- niemieckie prowadzą działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa publicznego w obszarze przygranicznym - informuje mł. asp. Magdalena Figarska-Śnieć.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 270, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 270

Gość • Wtorek [05.12.2017, 15:43:53] • [IP: 178.238.252.***]

Zechcecie jeszcze powrotu TUSKA . ..

Gość • Wtorek [15.03.2016, 16:39:19] • [IP: 188.146.28.**]

Jestem pewien że mamy wystarczającą ilość policjantów do kontroli naszych kierowców i nie potrzebne jest nam wsparcie, bratniej pomocy, na pewno ja nie zatrzymam się takiemu policjantowi w Polsce.

wysłać Klossa na nich • Wtorek [15.03.2016, 01:35:11] • [IP: 46.112.247.***]

Nowa Rota: Nie będzie Niemiec klął nam" Rauusss!", kierowców nam germanił...!

Gość • Poniedziałek [14.03.2016, 22:06:38] • [IP: 79.184.16.**]

a wy wszyscy zawistnicy nie umiecie przeczytać tekstu do końca i ze zrozumieniem??wyraźnie pisze że po obu stronach są takie patrole, a tzn że u nich są patrole z polskimi policjantami

Ekwita Polel • Poniedziałek [14.03.2016, 18:42:24] • [IP: 188.146.80.***]

Polityka Tuska i KODziarzy jak na dłoni. Tzn. jak na ulicach.

Gość • Poniedziałek [14.03.2016, 17:34:44] • [IP: 178.238.251.***]

Ustawę 1066 cedującą ostatni bastion polskiej suwerenności podpisał Donald Tusk - namiestnik Angeli Merkel i przypieczętował marionetkowy prezydent Bronisław Komorowski. Nie wiem czy wy ale ja z roku na rok obserwuję mocniejszą germanizację tych ziem - zupełnie tak jakby były one przygotowywane do wielkiego przejęcia - do wielkiego powrotu na swoje ziemie. Wszystko już nieomal jest ich - pozwalają sobie nawet na taką zniewagę jak niemieckie piosenki ''hajli hajlo'' przy polskim okręcie wojennym jeszcze kilka lat temu niemieckie kapele, grały tylko po niemieckiej stronie. Mamy rocznicę Swindemunde, mamy fontannę z niemieckimi napisami a drogi i promenady są przedłużeniem ich dróg tak samo jak ich kolej. Zupełnie jak to robili na terenach mających iść pod rozbiory lub okupację wojenną w historycznych latach.

Gość • Niedziela [13.03.2016, 21:52:11] • [IP: 109.241.63.***]

ciekawe a jego dziadek może w obozie pracował przy komorach, cyklon wpuszczał i dostawał mleko, bo to było dla niego szkodliwe.

Gość • Niedziela [13.03.2016, 18:07:17] • [IP: 46.112.228.**]

Takie to ciekawe prawo zgotowała nam elyta PO-PSL. I dzisiaj ta sama elyta pod przykrywką KOD niby broni naszej demokracji a tak na prawdę chcą Polskę oddać w obce ręce za korzyść dla siebie...

Gość • Niedziela [13.03.2016, 12:50:16] • [IP: 109.45.0.***]

Zobaczcie. ...!! te wszystkie zdjecia przeciez kontroli dokonuje polski Policjant, to on sprawdza dokumenty, auto i trzezwosc na polskim sprzecie i na podstawie polskich przepisow. Policjant z Niemiec tylko asystuje tej kontroli nic wiecej.

GORAL • Niedziela [13.03.2016, 11:34:03] • [IP: 176.100.194.***]

HEJ KODOWCY, TO NIE WIECIE ZE UMOWE INGERENCJI NIEMIECKIEJ POLICJI, A NAWET WOJSKA PODPISAL WASZ KOMOREK?A TERAZ AJ WAJ

Gość • Niedziela [13.03.2016, 11:07:48] • [IP: 94.16.151.***]

A ja pytam czy to jest zgodne z ustawą zasadniczą? Co to ma znaczyć, w Polsce jest Polska i prawo do kontrolowania mają tylko Polskie służby. I nie chodzi tu o nienawiść tylko o prawo i suwerenność Państwa i Narodu.

Gość • Niedziela [13.03.2016, 09:49:58] • [IP: 188.146.137.**]

Witam, czy w nas wszystkich musi być tyle gniewu. Zresztą czy komuś sie stała krzywda z powodu tych kontroli? A gdyby złapali pijanego kierowce który mógłby potrącić dziecko? bo temu to służy.

Gość • Niedziela [13.03.2016, 09:05:26] • [IP: 93.94.184.***]

Dlaczego NIEMCY jeżdżą bez świateł i nie dostają mandatów proszę mi to wyjaśnić bo u nich masz złe opony np nie zimowe to dostajesz mandat bez gadania a tu co za przywileje a może bariera językowa stoi na przeszkodzie ZRÓBCIE COŚ Z TYM bo nie może być tak że są równi i równiejsi

Gość. Slawek • Niedziela [13.03.2016, 06:08:29] • [IP: 68.4.159.***]

To nie moze byc prawda . Kto PODPISALA Taka unowne uwlaczajaca godnosci Polaka . CZY nie rozumie ie ZE my IM nigdy nie wybaczymy milioow zamordowanych Polakow NIGDY. TEGO DOMAGAJA SIE POMORDOWANI.

Gość • Niedziela [13.03.2016, 02:32:38] • [IP: 93.94.187.***]

nawet by mi noga nie drgnela z gazu jak bym zobaczyl niemieckiego policjanta w polsce ktury pruboje mnie zatrzymac

Gość • Sobota [12.03.2016, 21:52:01] • [IP: 95.222.35.**]

to jest normalne i prawne, mieszkam pod holenderska granica i podobne kontrole policji holenderskiej rowniez kontroluja na terenie niemiec, tak wiec nic dzi2wwnego, policja niemiecka moze wtargnac 130 km w glad holandi jak rowniez holederska policja moze to samo zrobic jezeli jest taka potrzeba, jestesmy w UE i to sie odbywa w ramach podpisanej umowy wchodzac do UE

Gość • Sobota [12.03.2016, 19:15:26] • [IP: 83.21.206.***]

w porozumieniu jest mowa o współpracy i wymianie informacji ale nie ma ani słowa o tym że niemiecki policjant ma prawo zatrzymywać na terytorium polskim, polskich obywateli. dobrze że na mnie nie trafiło bo byłby niezły dym...

Gość • Sobota [12.03.2016, 18:49:20] • [IP: 88.156.235.***]

takie patrole to super pomysł, ale powinne się raczej przemieszczać po mieście i nie sprawdzać trzeźwość kierowców ale styl, technikę i parkowanie niemieckich pojazdów w tym także rowerów niemieckich jeżdżących jednokierunkowymi pod prąd TO BYŁOBY SUPER

duch pileckiego • Sobota [12.03.2016, 18:00:00] • [IP: 62.210.129.***]

kolaboranci

maximus • Sobota [12.03.2016, 17:27:11] • [IP: 95.147.216.***]

W NIemczech możesz powiedzieć polskiemu policjantowi sp...j i nic Ci nie zrobią. Dokumenty dajesz Niemcowi. A Niemcowi w Polsce możesz powiedzieć to samo i też nic Ci nie zrobią. Ale życie jest jakie jest, są złodzieje, są różni magicy. ..i niech sobie razem patrolują jak im lepiej. Byle by było bezpieczniej. Wiadomym jest że nadgorliwość funkcjonariuszy i tworzenie bajek na potrzeby przełożonych jest wielka... jak on to uratował przechodnia itp Bajkopisarze siedzą we wszystkich słuzbach...zwłaszcza w straży miejskiej. Seją kit do gazet.. z nudów, z braku że nic się nie dzieje, że ciągła cisza. Lubią jak się o nich mówi, jak to pan policant życie uratował, każdy z nich chciałby być antyterrorystą lub przynajmniej mieć karabin maszynowy. Uwielbiają regułki prawne z paragrafami, dowolnie je interpretując. ..oczywiśćie aby podkreślić ich ważność. Język i mowa funkcjonariusza już sama w sobie jest śmieszna, a jeszcze jak usiłuje być ważny przy tym... to już jest kino. Powagi dodają im pedalskie wąsiki.

Gość • Sobota [12.03.2016, 15:22:57] • [IP: 195.150.11.*]

TOŻ TO JUŻ JEST OTWARTE PRZEJĘCIE POLSKI JUŻ NIE BĘDE PRZYKŁADAŁ UCHA DO SZY CZY JUŻ MASZERUJĄ ONI JUŻ TU SĄ.

Gość • Sobota [12.03.2016, 15:19:26] • [IP: 83.19.196.***]

A CZY POLSCY POLICJANCI ZATRZYMUJĄ SAMOCHODY W NIEMCZECH.TAKIE ZACHOWANIE POLICJANTA NARUSZA KILKA USTAW

Mattioo • Sobota [12.03.2016, 14:03:08] • [IP: 195.80.129.***]

osz kurde, tak to tu nie będzie. Nie będzie NIEMIEC polskich samochodów w POLSCE zatrzymywać! Zważywszy na to, że naród niemiecki z Merkel na czele próbują sobie z Uni zrobić 4tą Rzeszę na jakich zasadach mają pozwolenie na przeprowadzanie czynności jednak po naszej stronie granicy?! To żadna strefa buforowa a terytorium RP na litość boską!! nie zatrzymywać się przed niemieckim patrolem! A władze niech coś z tym zrobią.. na zbyt wiele sobie pozwalają!

Gość • Sobota [12.03.2016, 14:00:13] • [IP: 195.80.129.***]

niech wypierniczają pilnować u siebie porządku.. już sobie nie radzą z hołotą którą sobie sprowadzili to u nas porządku będą pilnować?!

Gość • Sobota [12.03.2016, 13:42:29] • [IP: 92.42.118.***]

Zapomnieliście ze Polska istnieje tylko teoretycznie?? Sprzedaliście kraj za pare euro.Wstyd i hańba!!

Oglądasz 1-25 z 270
■ Policjanci ze Świnoujścia będą mogli dogadać się z każdym na świecie! ■ Szok mieszkańców po prezentacji koncepcji ruchu w mieście. Po co budujemy tunel!? Zobacz film! ■ Niepokojący wpis o sytuacji w świnoujskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej zamieszczono na Facebooku. Są konflikty, braki kadrowe, opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń, pluskwy i zachowania „podchodzące pod mobbing" – czytamy w poście ■ Wracamy do tematu znaleziska w Kanale Piastowskim. Wbrew wcześniejszym twierdzeniom, wygląda na to, że coś większego jest jednak na dnie. Podobno znaleziono zatopioną barkę, całą wypełnioną amunicją zaraz przy "grzybku" obok przystani Karsibór po stronie Świnoujścia, a promy i statki dalej pływają jakby nigdy nic – pisał niedawno nasz Czytelnik. - Fajnie jakbyście potwierdzili te informacje ■ 15 radnych poparło sprzeciw, a tylko trzech wstrzymało się od głosu. W czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujścia, 7 listopada Rada Miasta podjęła uchwałę dot. oświadczenia w sprawie lokalizacji inwestycji związanej z wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego ■ Prezydent wycofuje się z ulg dla przedsiębiorców. Wiele emocji społecznych wzbudziły nasze informacje o ulgach udzielanych przez Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza niektórym lokalnym przedsiębiorcom. Przypomnijmy więc, że w latach 2007 - 2019 (do miesiąca IV) Prezydent Miasta udzielił ulg różnym firmom na kwotę 8.596.726,23 zł ■ Po 42 latach stacjonowania wojsk sowieckich na wyspie Uznam, w Świnoujściu pozostały smutne zagubione psy. Porzucone zwierzęta były w szoku. Ich przyjaciele nagle zniknęli. Nikt już nie mówił po rosyjsku ■ Zakończyła się przebudowa ul. Szmaragdowej w Przytorze-Łunowie, a wraz z finalizacją tego zadania wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Kierowcy: uwaga na znaki, bo ulica jest jednokierunkowa, podobnie, jak fragment ul. Zalewowej ■ Nietypowy problem mieli świnoujscy policjanci. Kajdanki, które nałożyli zatrzymanemu mężczyźnie odmówiły posłuszeństwa i nie chciały się otworzyć. Policjanci na pomoc wezwali strażaków, którzy przecięli kajdanki za pomocą szlifierki kątowej (fleks) ■ Zmiana terminu wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Informujemy, że planowana w Muzeum Rybołówstwa Morskiego, na najbliższy piątek, 25 października, wystawa: „Świnoujście w przedwojennej grafice” z przyczyn niezależnych od organizatora została przeniesiona na 7 listopada 2019 r, na godz. 18.00 ■ 16 głosami „za” Rada Miasta zdecydowała o podwyżce wysokości stawek podatku od nieruchomości ■ Podatek od nieruchomości w nowym roku: w planach „górne stawki maksymalne”. W czwartek radni podejmą uchwałę o wysokości stawek podatku od nieruchomości. Z projektu uchwały wynika, że będzie zdrożej. Chyba, że ktoś ma komórkę, chlew lub kurnik i nie prowadzi w niej działalności gospodarczej ■ Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o informuje, iż rozpoczął prace modernizacyjne i remontowe pracowni RTG w budynku przy ulicy Mieszka I 7. Finansowanie działań inwestycyjnych odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019 ■ Z uwagi na brak na krajowym rynku szczepionek przeciwko grypie Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że w dniach od 17.10.2019r. do 28.10.2019r. zawiesza akcję szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców miasta w wieku powyżej 60 roku życia ■ Agatowska i Kochan wygrały w Świnoujściu ■ Mężczyzna na wózku inwalidzkim, zaopatrzony w butelkę z łatwopalnym materiałem i zapalniczkę, został zatrzymany przez policję przed jednym z lokali gastronomicznych w Świnoujściu. Mogło dojść do tragedii ■ W czwartkowy wieczór tuż przy Kościele Chrystusa Króla rozegrała się dramatyczna walka o życie mężczyzny. Po godzinie 19:00 pod kościele zatrzymały się dwie karetki pogotowia oraz dwa wozy strażackie. Ratownicy zaczęli reanimować 67-latka, u którego nastąpiło zatrzymanie krążenia. Niestety, ponad 40-minutowa akcja reanimacyjna nie przywróciła czynności życiowych ■ Ponad 1,5 mln zł wynosi łączna kwota kar, jakie miasto naliczyło wykonawcy Promenady Zdrowia za niedotrzymanie terminu wykonania inwestycji ■