POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [15.04.2016, 14:26:30] • Świnoujście

Dzisiaj poznamy datę ogłoszenia przetargu na budowę tunelu!

Dzisiaj poznamy datę ogłoszenia przetargu na budowę tunelu!

fot. Agnieszka Puszcz

Jeszcze nie opadły emocje po wczorajszym spotkaniu na temat budowy tunelu w Świnoujściu, a już pojawiają się kolejne informacje. Już dzisiaj poznamy datę ogłoszenia przetargu na budowę tunelu. Przypomnijmy, że podczas czwartkowego spotkania przedstawiciele strony rządowej zapewniali, że przetarg może zostać rozpisany nawet dzisiaj.

Te dobre informacje dla mieszkańców Świnoujścia ma w piątek przekazać Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

- Z informacji które uzyskałem z GDDKIA wynika, że informacja na temat daty ogłoszenia przetargu ma być dzisiaj przekazana mediom. Być może otrzyma ją również portal iswinoujscie.pl- informuje nas rzecznik prezydenta miasta Robert Karelus.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 26, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 26

Gość • Sobota [16.04.2016, 15:06:03] • [IP: 83.11.82.**]

pajace z kod - skakać przeciw tunelowi

Gość • Sobota [16.04.2016, 11:38:43] • [IP: 178.238.251.***]

TAK KOMISJA WENECKA IGNOROWANA, TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY NIE ZATWIERDZONY, NA RYDZYKA 20 000 000 ZŁOTYCH, POMNIKI POWSTAJĄ, Z POLSKI CAŁY ŚWIAT SIĘ ŚMIEJE PATRZEĆ AŻ SANKCJE NA POLSKĘ BĘDĄ NAKŁADANE JAK NA ROSJE A TU JAK ZWYKLE BUDOWA TUNELU NIE RÓBCIE Z NAS MIESZKAŃÓW KPIN BO JESTEŚMY TAK LUDZMI TAKIMI SAMYMI JAK WY

Gość • Sobota [16.04.2016, 11:22:17] • [IP: 95.129.228.***]

Rząd Katolickiej PIS Wybuduje Tunel

Gość • Piątek [15.04.2016, 23:37:01] • [IP: 80.245.179.***]

Nie PIS-owi tylko Polsce białoruski trollu.

Gość • Piątek [15.04.2016, 22:20:20] • [IP: 95.129.224.***]

Wygląda jak arcybiskup Juliusz Paetz!

Gość • Piątek [15.04.2016, 21:15:53] • [IP: 92.42.113.**]

85% kasy ma dać PIS-owi Unia Europejska, a niby dlaczego?

Gość • Piątek [15.04.2016, 20:39:02] • [IP: 92.42.118.***]

Hahajajajajajaj buhahahahahaha boze kolejna farsa !!

Gość • Piątek [15.04.2016, 19:04:08] • [IP: 178.238.246.**]

Ludzie kochani dlaczego wierzycie PISOWI-Brudzinski czy ten pan mowi co mysli?czy nie znacie jego pogladow-a tunelu nie bedzie -bo unia nie wiadomo czy da kase a resza to z naszych podatkow?

Gość • Piątek [15.04.2016, 18:58:59] • [IP: 80.245.190.***]

Burmistrzu, najpierw przyznanie sie do winy i kara a potem wybaczenie i tunel

Gość • Piątek [15.04.2016, 18:33:35] • [IP: 37.8.215.***]

Tą decyzją robicie krzywdę dla Świnoujścia. Pisałem o tym wiele razy. Na ten cel funduszy europejskich Polska nie dostanie. Oczywiście w tym cała nadzieja! I po co udawać, że wszystko jest na dobrej drodze. Pan Żmurkiewicz gotowy jest tych ludzi ściskać i całować. Powiem Panu tylko tyle, że obojętnie co Pan zrobi, to wcześniej stracił Pan wiarygodność. A w pewnym momencie i honor!!

Gość • Piątek [15.04.2016, 16:56:31] • [IP: 79.96.31.***]

Wy qrwa bruku nie potraficie ułożyć, a za budowę tunelu się łapiecie. Przerost formy nad treścią.

Gość • Piątek [15.04.2016, 15:47:53] • [IP: 109.173.149.**]

biorą się za ten tunel jak głodni za sranie

Gość • Piątek [15.04.2016, 15:47:02] • [IP: 92.42.117.**]

Nie mamy pieniędzy na tunel. Unia odgraża się, że Polsce nie da, a my jako miasto też ich nie mamy ponieważ ENG nie zapłaciło i robi wszystko, żeby nie zapłacić. Obietnica pani minister, że tunel będzie wybudowany ze państwowych pieniędzy też gdzieś zapodziała się po wyborach. Pis wie jak się lansować a my cieszymy jak małpa blaszką.

Gość • Piątek [15.04.2016, 15:33:57] • [IP: 92.42.114.***]

A zwolennicy PIS są tak złośliwi dlaczego pyta czemu tak nienawidzicie swoich rodaków Polska to nasze wspólne dobro tylko ci co jej szkodzą starają się skłóci nas a tunelem cieszmy się wszyscy i kibicujmy bo jeszcze nic pewnego i nie wylewajcie tego jadu !!

Gość • Piątek [15.04.2016, 15:23:26] • [IP: 95.129.224.***]

Proponuję tunel za 3, 9 mld. Sprawa jest prosta 1 mld dla ojca R. 1 mld. dla jojo, 1 mld dla mnie, a za 900 mln tunel wybuduje Turek ze Szwagrem.

turysta • Piątek [15.04.2016, 15:23:16] • [IP: 188.146.66.***]

wrocicie do cywilizacji ktorej wam brakowalo, przestaniecie na wszystko narzekac promy, dziki, turysci, bedziecie sie usmiechac to tak jakbyscie zostali przylaczeni do polski i nie marudzic mi

• Piątek [15.04.2016, 15:03:37] • [IP: 93.94.190.***]

na tej wspolnej focie zmur jaki niezadowolony. dla czerwonych pijawek most i kolejki byly na reke bo hotelarze zatrzymywali wszystkich stetryczalych niemcow w swinoujsciu. Mysle ze na zmura juz papiery w prokuraturze leza. Zamkna go za kratki i beda wybory w Swinoujsciu dlatego PIS" daje" nam tunel bo mysli ze trepy beda glosowac na kogos innego niz czerwonych. Zobaczcie jak brudzinski grozi palcem zmurowi. Niestety mylisz sie pisie bo trepy zawsze beda glosowac na swoich czyli na czerwonych.

Gość • Piątek [15.04.2016, 15:00:52] • [IP: 80.245.189.***]

Tak...pislam tak sobie wymyslil i dostana 85 procent na tunel reszta miasto..to w koncu kto to ma robic??pis czy ue?

Gość • Piątek [15.04.2016, 14:54:59] • [IP: 45.78.50.***]

Czy nikogo nie dziwi fakt, że polityk z partii takiej jak PiS, mającej na sztandarach walkę z korupcją, mający ''przełożenia'' w Zachodniopomorskiem lansuje osobnika takiego jak Gumolep, z tak potężnym dorobkiem ''niegospodarności''? O co tu chodzi? PiS raz już rządził, Ziobro już raz wymieniał nawet Świnoujście w telewizji jako rozsadnik korupcji (14 września 2006), a jednak czyjaś tajemnicza ręka powstrzymała działania organów ścigania. W czyich rękach Zachodniopomorskie jak jojo oscyluje między pozorami praworządności a korupcyjną rzeczywistością?

Gość • Piątek [15.04.2016, 14:54:22] • [IP: 95.129.224.***]

Jeśli Unia daje 85% to może warto wybudować trzy nitki: jedna dla samochodów osobowych, druga dla samochodów ciężarowych a trzecia dla PKP i rowerzystów?

Gość • Piątek [15.04.2016, 14:54:04] • [IP: 62.69.254.***]

Pana Mateusza z KOD- u proponuje na Kierownika Budawy Petru na Księgowego a Szreka na Strzałowego do wysadzania POdziemnych skał, od razu POziemny kabel POciągną do Brukseli

Gość • Piątek [15.04.2016, 14:51:34] • [IP: 193.200.150.***]

Czy ktoś z PiS zechciałby wyjasnić, co stało się z wieloma waszymi zastrzeżeniami co do praworządności pana prezydenta? Tyle uwag mieliście, zastrzeżeń, na portalu iswinoujscie znaleźć można wasze wypowiedzi na ten temat, a teraz nagle zapadła cisza. Czy to oznacza, że odpowiednie służby prześwietliły pana prezydenta i okazał się on być wzorem cnót wszelakich, czy też ktoś przestawił wam wajchę? To sprawa niepokojąca, choćby w kontekście świeżych afer - tej z mostem i tej z OSiRem. Proszę o kulturalne, merytoryczne odpowiedzi.

antyzawalidroga • Piątek [15.04.2016, 14:42:17] • [IP: 178.238.252.***]

jeeeest!! wreszcie ! niech zyje" peace"

Gość • Piątek [15.04.2016, 14:41:54] • [IP: 95.129.224.**]

A świstak siedzi i zawija pazłotko. ...

Gość • Piątek [15.04.2016, 14:37:04] • [IP: 80.245.188.***]

No POpaprańcy plujemy, oderwijcie się od tvn24 i wyborczej i plujemy.

Oglądasz 1-25 z 26
■ Wbrew urzędowej propagandzie w ciągu trzech lat w Świnoujściu zniknęło prawie 100 miejsc parkingowych! Strategia Rozwoju Miasta na lata 2014-2020 dowodzi, że prezydent Janusz Żmurkiewicz, jego zastępcy i naczelnicy powinni natychmiast odejść ze swych stanowisk ■ Do niebezpiecznej sytuacji doszło w piątek około godziny 18.00 na ulicy Chrobrego w Świnoujściu. Ze zbiornika w aucie wyciekało paliwo! Kierowca Skody zaparkował swoje auto w zatoczce ■ Bardzo nietypowe zgłoszenie dotyczące kradzieży mienia otrzymali we wtorkowy wieczór policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Jak ustalili funkcjonariusze będący na miejscu zdarzenia, 20-letni mężczyzna oraz jego 22-letni kompan, najpierw wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego, a następnie w drodze do szpitala w Świnoujściu, okradli kartkę z jej wyposażenia. Cały proceder wyszedł na jaw w szpitalu, gdy mężczyźni wyszli z karetki. Pod odzieżą 20-letniego mężczyzny ratownicy medyczni dostrzegli farelkę pochodzącą z ich pojazdu służbowego, natomiast jego dwa lata starszy kompan pod kurtką posiadał 20 bandaży ■ Niekończący się problem z wodą pitną w Świnoujściu. Zobacz fotogalerię! ■ PEC sprawdza szczelność rur. Zauważyłeś kolorową wodę – zadzwoń pod 993 ■ Coś płoszy ryby. Okonie szaleją. Wygląda to niesamowicie. Jakby w wodzie powstał jakiś wir. Na Basenie Północnym, tuż przy budynku obsługi mariny rybacy zaobserwowali coś na kształt gejzerów… z ryb ■ W Świnoujściu notorycznie brakuje karetek. Bardzo często rolę ratowników przejmują strażacy, którzy udzielają pierwszej pomocy lub zabezpieczają poszkodowanych do czasu przyjazdu ambulansu. W sobotni wieczór znów zabrakło karetki pogotowia. Tuż po godzinie 22.00 na ulicę Bohaterów Września przy Placu Wolności zajechał wóz strażacki. Poproszono strażaków, ponieważ akurat nie było wolnej karetki, a osoba potrzebująca pomocy nie mogła czekać. Z relacji świadka dowiadujemy się: - Na deptak znowu przyjechali strażacy a nie pogotowie, właśnie komuś pomagają. Na chodniku leżał poszkodowany, strażacy na noszach wnieśli go do środka i czekają ■ Pierwsze dziecko urodzone w 2020 roku w Polsce, przyszło na świat w Świnoujściu!!! ■ Nowy, 2020 rok powitaliśmy przeważnie w domach, na prywatnych imprezach i spotkaniach, w gronie rodziny lub znajomych. Byli jednak i tacy, którzy mimo braku przygotowanego, miejskiego Sylwestra, postanowili wyjść naprzeciw nadchodzącemu 2020. Spotkać ich było można na sylwestrowych spacerach, na ulicach miasta oraz nad morzem. Zmierzając ku plaży część liczyła mimo wszystko na bogatsze niż w centrum fajerwerki. I choć pojedyncze wybuchy słychać było do białego rana, to były one efektem „prywatnej inicjatywy” mieszkańców ■ Dramatyczna sytuacja w szpitalu. Czy oddział wewnętrzny zostanie zamknięty? Trudno sobie wyobrazić szpital bez tego oddziału, a jednak to właśnie on ma dziś największe problemy. Na oddziale wewnętrznym szpitala miejskiego w Świnoujściu pracuje za mało lekarzy! Na oddziale chorób wewnętrznych na stałe pracuje trzech lekarzy (w tym jeden w niepełnym wymiarze). Dodatkowo oddział wspiera czterech internistów, którzy przyjeżdżają tylko na dyżury ■ Policjanci pełniący służbę na terenie miasta Świnoujście interweniowali w dniach od 24 grudnia do 27 grudnia, 73 razy, w tym zawartych jest 9 interwencji domowych. Interwencje policjantów dotyczyły przede wszystkim zakłócania spoczynku nocnego, kradzieży, zdarzeń drogowych, osób bezdomnych a także nieporozumień pomiędzy domownikami - informuje st. post. Kamil Zwierzchowski ■ Joanna Agatowska: 180 milionów długu, które pojawi się w budżecie miasta nie może zostać przez nas zbagatelizowanie. Kredyt zaufania jednak, którym obdarzyli prezydenta mieszkańcy w poprzednich wyborach nakazuje nam zaczekać na realizację planów.Stabilność budżetu jest niewielka, musimy wszyscy mocno postarać się by go nie nadwyrężyć ■ Ryszard Teterycz: "Powinniśmy wystąpić do rządu o zmniejszenie obciążeń miasta skalą wkładu własnego miasta w budowę tunelu!" ■ Góreczny do prezydenta: "obiecywał pan prezydent bezpłatne żłobki...". prezydent do Górecznego: "jeśli chodzi o środki na realizację pana pomysłu, czy się znajdą(?)-odpowiadam: nie znajdą się!" ■ Wiesław G óreczny: "zrzucanie odpowiedzialności za utrzymanie sfery edukacji oraz ochrony zdrowia na samorząd jest niekonstytucyjne!" ■ Wiesław góreczny: "kiedyś miasto dotowało edukację finansowaną przez Państwo, obecnie Państwo dofinansowuje utrzymywane przez samorząd szkoły" ■ Najważniejszym projektem nad którym obradują radni jest propozycja budżetu miasta na rok 2020 ■ Szczegóły ograniczeń ruchu na ulicy Wojska Polskiego. We wtorek 17 grudnia 2019r. wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na ulicy Wojska Polskiego. Wyłączona z ruchu zostanie połowa ulicy Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Siemiradzkiego do skrzyżowania z ulicą Leśmiana ■ Na terenie ogródków działkowych zmarł mężczyzna. 12 grudnia około godziny 8.00 policja otrzymała zgłoszenie, że na działkach, z prawej strony (jadąc w kierunku Gartz), znajduje się mężczyzna. Nie dawał oznak życia. Policjanci wezwali pogotowie. - Zespół ratownictwa nie podejmował żadnych czynności reanimacyjnych. Mężczyzna już nie żył. Był w wieku 60 lat – mówi rzecznik pogotowia Paulina Targaszewska ■ Kolejna beczka z substancją chemiczną wydobyta z dna. Na torze wodnym Szczecin - Świnoujście oprócz obiektów zawierających w sobie materiały wybuchowe znajdowane są również pojemniki ze środkami chemicznymi. Tym razem marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża wydobyli pojemnik z nieznaną zawartością, który zostanie zneutralizowany przez wyspecjalizowane pododdziały wojsk chemicznych. Operacja została przeprowadzona w piątek, 13 grudnia ■ Dorota Mikulska traci mandat radnej. Powodem jest, niedozwolone w ustawie o samorządzie łączenie pracy radnego i ławnika sądu ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■