░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [12.05.2016, 13:00:59] • Świnoujście

45-letni mieszkaniec Świnoujścia wziął zaliczki i zniknął! Odnaleźli go policjanci!

45-letni mieszkaniec Świnoujścia wziął zaliczki i zniknął! Odnaleźli go policjanci!

Stux(fot. internet )

Policjanci ze Świnoujścia zatrzymali mężczyznę, który przywłaszczył pieniądze przeznaczone na wykonanie usługi remontowej. 45-latek wziął zaliczki od dwóch osób w kwocie 5.000 zł, po czym kontakt się z nim urwał. Zaniepokojeni pokrzywdzeni powiadomili o tym fakcie Policję. Sprawcy grozi 5 lat pozbawienia wolności.

Do Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zgłosił się pokrzywdzony, powiadamiając, że został oszukany przez mężczyznę, który przywłaszczył jego pieniądze. Policjanci ustalili, że zawiadamiający o przestępstwie, chcąc zlecić mu prace remontowe w mieszkaniu, po ustaleniu warunków i zakresu wykonania usługi, przekazał tytułem zaliczki pieniądze w kwocie 2.000 zł. Ku zaskoczeniu zleceniodawcy, po wzięciu gotówki, kontakt z mężczyzną się urwał.

Właściciel mieszkania w czasie rozmowy ze swoją znajomą ustalił, że ona również padła ofiarą tego samego "fachowca", któremu przekazała zaliczkę w wysokości 3.000 zł w zamian za wykonanie prace malarskich w mieszkaniu. Również w tym przypadku mężczyzna po otrzymaniu pieniędzy przestał odbierać telefon, a także nie pojawił w celu wykonania zleconej usługi.

Policjanci ustalili miejsce pobytu nieuczciwego pracownika, a następnie zatrzymali go. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec Świnoujścia. Stróże prawa przedstawili mężczyźnie zarzuty przywłaszczenia pieniędzy w łącznej kwocie 5.000 zł, do których się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym świnoujścianinowi grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Beata Olszewska/AG


komentarzy: 21, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-21 z 21

Gość • Poniedziałek [16.05.2016, 10:06:44] • [IP: 195.205.242.***]

Uważajcie tez na Pana Darka (lat ok 45), fachowca od" stolarki" również bierze zaliczki ba nawet daje pokwitowanie i potem również kontakt sie urywa. Meble do do kuchni robi mi już rok. Zgłaszałam na policję, pokazywałam kwit to ręce rozłożyli, że nic nie mogą zrobić a tu proszę...można? - Można.

Gość • Piątek [13.05.2016, 21:50:26] • [IP: 80.245.190.***]

Pokazać ryja tego śmiecia.

Gość • Piątek [13.05.2016, 10:06:09] • [IP: 62.69.253.***]

Pan Złota Rączka, oszust i kanciarz. Uważajcie na niego!!

Gość • Czwartek [12.05.2016, 19:47:50] • [IP: 83.250.230.***]

Rozmawiam z fachowcem a on, że chce zaliczke bo inaczniej nie będzie mógł zacząć roboty, mówię mu ok, że ja też chce zaliczke i niech wymaluje jeden pokój...dobre co nie..

Gość • Czwartek [12.05.2016, 18:42:06] • [IP: 37.47.108.***]

można jeszcze gościowi dokopać i powiadomić skarbówkę czy zapłacił podatek od tej zaliczki jeśli nie to beknie karę

Gość • Czwartek [12.05.2016, 17:38:32] • [IP: 80.245.182.***]

czyżby Antoni P. co to jest fachowcem od wszystkiego ?

Gość • Czwartek [12.05.2016, 17:05:55] • [IP: 80.245.189.**]

Wszystko dziala w 2 strony sa zleceniodawcy ktorzy tez nie placa i dlatego tez po polowie pracy powinna wplynac polowa pieniedzy. A kto daje na poczatku to duren i bierze ludzi z przypadku a nie firme.

Gość • Czwartek [12.05.2016, 16:46:54] • [IP: 94.254.129.**]

Tubylec a rzeczy zwrociles?

Gość • Czwartek [12.05.2016, 16:20:43] • [IP: 95.129.226.***]

Właśnie...od kiedy to się daje zaliczki? czasy uczciwych majstrów minęły.

Gość • Czwartek [12.05.2016, 16:01:15] • [IP: 88.156.234.***]

Zaliczka?Płaci się na całym świecie za wykonaną pracę!

Gość • Czwartek [12.05.2016, 15:34:41] • [IP: 92.42.113.***]

Debile tylko dają zaliczki mają za swoje ja również jestem zdania żadnych zaliczek robote zrób dostaniesz tyle w temacie. .

Gość • Czwartek [12.05.2016, 15:15:57] • [IP: 178.238.247.***]

Nazwisko dawac !! Bo remont mnie czeka !

Gość • Czwartek [12.05.2016, 14:33:31] • [IP: 5.172.237.***]

Prosze podac choc inicjaly, to morze uchronic innych

Gość • Czwartek [12.05.2016, 14:28:42] • [IP: 93.94.185.***]

nigdy wiecej zaliczek, póżniej wszystko partaczą

Gość • Czwartek [12.05.2016, 14:18:14] • [IP: 91.199.250.**]

Kto to?

Gość • Czwartek [12.05.2016, 14:17:54] • [IP: 79.96.31.***]

Do mnie tez kiedyś taki przyszedł wymienić drzwi w pokoju, ale chociaż zostawił elektronarzędzia.

Tubylec • Czwartek [12.05.2016, 14:05:28] • [IP: 62.89.110.***]

Do mnie malarz przyszedł, zostawił graty (drabina, pędzle wiadra jakieś) i umarł. Zaliczki wcześniej nie otrzymał więc to ja byłem zarobiony.

Gość • Czwartek [12.05.2016, 13:44:54] • [IP: 62.69.254.***]

pokazać ten ryj do wglądu.

Gość • Czwartek [12.05.2016, 13:32:57] • [IP: 172.17.1.***]

Ja bym mu dal nagrode za znalezienia w tych czasach jeszcze kogos tak naiwnego.

Gość • Czwartek [12.05.2016, 13:05:52] • [IP: 176.4.32.***]

Zapuszkować go i powiesić informację ze zdjęciem na każdym możliwym widocznym miejscu dla przestrogi innym