░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [13.05.2016, 08:14:03] • Polska

Doświadczyć znaczy umieć, czyli szansa na szkolne laboratoria

Doświadczyć znaczy umieć, czyli szansa na szkolne laboratoria

fot. Organizator

Już tylko kilka tygodni zostało uczniom szkół ponadpodstawowych z województwa zachodniopomorskiego, aby wygrać dla swojej szkoły nowoczesne wyposażenie pracowni fizycznej, chemicznej lub biologicznej. 12 czerwca mija bowiem czas nadsyłania zgłoszeń na konkurs zorganizowany przez Grupę Adamed z okazji 30-lecia. Do wygrania jest 30 laboratoriów, a wziąć udział w rywalizacji mogą brać szkolne klasy i koła naukowe - wystarczy dobry pomysł i sprawna realizacja.

O tym, że nowoczesne pracownie to podstawa skutecznej nauki większości przedmiotów ścisłych wiadomo od dawna. Skuteczna edukacja powinna nie tylko umożliwiać, ale wręcz zachęcać do eksperymentów - zadanie tym łatwiejsze, że praktyczne zajęcia w laboratorium są dla młodych ludzi ciekawe i nikogo nie trzeba do nich specjalnie namawiać. Warunkiem jest jednak ich odpowiednie wyposażenie, a z tym w większości placówek ma problem. W konsekwencji przedmioty ścisłe są od lat w czołówce najmniej lubianych przez uczniów.

Zmienić to może, przynajmniej w niektórych szkołach, trwający właśnie konkurs „30 laboratoriów na 30-lecie Adamedu”. Każde gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna ma szanse na nowoczesne wyposażenie pracowni laboratoryjnej - wszystko zależy od pomysłu i zapału uczniów oraz nauczycieli. W konkursie wystartować mogą klasy lub koła naukowe, a zadaniem jest przygotowanie 2-3 minutowego filmu z lekcją edukacyjną wraz ze scenariuszem na jeden z czterech tematów konkursowych:

Chemia w kuchni i jedzeniu.

Co by były gdyby? (o roli mikroorganizmów w świecie)
Z czego składa się Wszechświat?

Jak komórka przetwarza energię z pożywienia.

W pierwszym etapie konkursu przesłane prace będą oceniane przez internautów w publicznym głosowaniu. Setka, która zdobędzie najwięcej głosów, dostanie się do drugiego etapu, w którym jury wystawi im recenzję. Pod uwagę wzięte zostaną m.in. kreatywność i poprawność merytoryczna nadesłanych zgłoszeń. Kapituła konkursowa weźmie pod uwagę również jakość i czytelność materiału video oraz liczbę głosów zdobytych w głosowaniu internetowym.

30 najlepszych prac zdobędzie nagrodę - wyposażenie pracowni chemicznej, biologicznej lub fizycznej. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do 12 czerwca na stronie www.adamed.com.pl oraz na profilu na Facebooku ADAMED SmartUP. Rozstrzygnięcie nastąpi natomiast po wakacjach.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■