POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [27.07.2016, 21:01:06] • Świnoujście

Mamy dobrą wiadomość! Uratowany z błota orzeł o imieniu Ikar jest w świetnej kondycji! Został nakarmiony i przewieziony do Szczecina! Zobacz film!

Mamy dobrą wiadomość! Uratowany z błota orzeł o imieniu Ikar jest w świetnej kondycji! Został nakarmiony i przewieziony do Szczecina! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Mamy dla was bardzo dobrą wiadomość! Orzeł który został uratowany z bagnistego terenu Karsiborskich Paproci, ma się świetnie! Ikar spędził noc w Świnoujściu, gdzie został umyty i nakarmiony przez Michała Kudawskiego z Fundacji Dzika Ostoja w Szczecinie. W środę popołudniu został zabrany do Szczecina, gdzie czeka go dokładne czyszczenie piór oraz odrobaczanie. Jak się okazało, Ikar ma około 6 miesięcy a lot zakończony w błotnistej mazi, mógłby jego pierwszym kontaktem z przestworzami.



Ikar ocalony z błotnistej mazi na terenie Karsiborskich Paproci, został przewieziony we wtorek do prywatnej posesji na terenie Świnoujścia, gdzie spędził noc. W środę orłem zajął się Michał Kudawski, który obejrzał Ikara i nakarmił surowym mięsem z kurczaka.

Mamy dobrą wiadomość! Uratowany z błota orzeł o imieniu Ikar jest w świetnej kondycji! Został nakarmiony i przewieziony do Szczecina! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Ikar według wstępnych ustaleń jest bardzo młodym orłem który ma około 6 miesięcy. Jak uważa Pan Michał, mógł być to jeden z jego pierwszych lotów.

Orzeł prawdopodobnie znalazł się w opresji, ponieważ chciał zapolować na uwięzioną w błocie mewę. Niestety, kilka minut później sam walczył o życie w błotnistym grobie.

Mamy dobrą wiadomość! Uratowany z błota orzeł o imieniu Ikar jest w świetnej kondycji! Został nakarmiony i przewieziony do Szczecina! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

W środę popołudniu Ikar został starannie zawinięty i zabrany przez Pana Michała do Szczecina. Z informacji jakie posiadamy na godzinę 17.00, Ikar dotarł do Szczecina, gdzie przeszedł dokładne czyszczenie piór. W czwartek orzeł zostanie prześwietlony, aby zobaczyć w jakim stanie są jego kości.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 34, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 34

Gość • Piątek [29.07.2016, 21:19:27] • [IP: 31.1.84.***]

Marku odkąd pamiętam lubileś zwierzęta...To co mówisz do orła kiedy zajada kurczaka tylko potwierdza, że masz serducho dla zwierzaków wszelkiej maści...:-) pozdrawiam, K.

Gość • Piątek [29.07.2016, 12:02:24] • [IP: 178.238.246.***]

Jeszcze raz wyrazy uznania i szacunku dla pana Chomicza i ludzi którzy mu pomogli!.

Edek • Czwartek [28.07.2016, 19:56:30] • [IP: 83.26.156.**]

Wielki szacunek! Wzruszył mnie ten film! Pozdrawiam!!

Gość • Czwartek [28.07.2016, 17:47:52] • [IP: 62.69.231.***]

demotywatory.pl/4677065#comment_9314567

Gość • Czwartek [28.07.2016, 17:36:56] • [IP: 50.100.186.**]

Jest pan czlowiekiem o cudownym sercu wielki szacunek dla pana oraz osob pomagajacych.DZIEKUJEMY.

Gość • Czwartek [28.07.2016, 15:08:19] • [IP: 92.42.119.**]

Bielik zwyczajny, to przecież nasz ORZEŁ BIELIK zwyczajnie :-))

Odyseusz • Czwartek [28.07.2016, 12:52:21] • [IP: 88.156.233.***]

Proponuje aby p.Chomicz ustanowił nagrodę im Chomicz w postaci orla, i nadawał ja takim ludziom z pasją jaką on ma. Ale numer jeden tej nagrody powinien p.Chomicz otrzymać od nas w podzięce za to co robi. Gratuluję panu.

Gość • Czwartek [28.07.2016, 12:49:28] • [IP: 167.114.118.*]

To błoto, to niech sobie Szczecin zabiera do siebie na Wały Chrobrego.

Gość • Czwartek [28.07.2016, 11:53:19] • [IP: 83.11.150.***]

Wzruszające sceny, bardzo duże ryzyko. Jednak było warto!!

Gość • Czwartek [28.07.2016, 11:08:04] • [IP: 94.163.150.***]

Mówmy prawdę - ptak topił się na polu refulacyjnym zarządzanym przez Urząd Morski i to tam trzeba szukać winnych. Bieliki to tylko wierzchołek góry lodowej - tam giną setki lub tysiące ptaków, a ten bielik też nie wpadł tam przypadkiem, tylko wtedy kiedy atakował mewę która też ugrzezla w błocie i zginęła.

Gość • Czwartek [28.07.2016, 10:41:26] • [IP: 77.88.191.***]

Do 5.172.239 gdzie byłeś jak ratowano orła ? Proszę idz i uratuj mewę cwaniaczku, pokarz co potrafisz.

Gość • Czwartek [28.07.2016, 10:36:50] • [IP: 178.238.253.**]

To jest dobre miejsce dla dobrych ludzi to nasze miejsce na ziemi,. ..BRAWO DLA TEGO PANA, NIECH ZŁO CIĘ OMIJA I SZCZESCIE SPRZYJA!/TYLKO CZASMI KTOS KLEP[IE W KLAWIATURĘ BEZMYSLNIE/

Gość • Czwartek [28.07.2016, 10:24:22] • [IP: 5.172.239.**]

Brawo, ale dlaczego nie uratowaliście ptaka, który leżał ledwo żywy kilka metrów od Was? Bo orzeł to orzeł?

ryynio • Czwartek [28.07.2016, 10:22:08] • [IP: 83.250.225.***]

jakiego rodzaju robaki ma w píórach?

Gość • Czwartek [28.07.2016, 10:03:49] • [IP: 80.245.186.**]

Panie Krzysztofie SZACUNEK i życzę wszystkiego co najlepsze, bo PAN na to zasługuje w 100%, prawdziwy bohater

Gość • Czwartek [28.07.2016, 09:58:03] • [IP: 62.69.241.**]

Tegoroczny bielik zwyczajny - o płeć mnie nie pytajcie

Gość • Czwartek [28.07.2016, 09:51:54] • [IP: 62.69.229.**]

popołudnie - po południu

Gość • Czwartek [28.07.2016, 09:51:06] • [IP: 93.94.188.**]

Piekny nasz orzeł, wspaniały czołwiek że nie przeszedł obojętnie dziękuję Panu.

Gość • Czwartek [28.07.2016, 09:31:08] • [IP: 89.174.73.**]

Jeśli nie będzie zdolny do samodzielnego życia, zawsze można go przechować np. w zagrodzie żubrów w Międzyzdrojach. Tam już taki orzeł jest, także jest to miejsce przystosowane do opieki nad ptakiem.

Gość • Czwartek [28.07.2016, 08:55:22] • [IP: 77.88.191.***]

Przywracana jest wiara w Człowieczeństwo ! WSPANIALI LUDZIE !!

Gość • Czwartek [28.07.2016, 08:42:27] • [IP: 93.94.186.***]

Szkoda, że większość ludzi śmieci gdzie popadnie i nie zwraca uwagi na inne istoty żywe, ale na szczęście są jeszcze ludzie, którym leży na sercu dobro zwierząt i natury! Super i dziękujemy!

Gość • Czwartek [28.07.2016, 07:42:29] • [IP: 93.94.184.**]

Brawo dla osób, które uratowały ptaka i zaopiekowały się nim! Po powrocie do zdrowia mam nadzieję, że ptak wróci na wolność a nie zamkną go w Wolińskim Parku :(

Gość • Czwartek [28.07.2016, 06:05:40] • [IP: 94.254.225.***]

To jest Orzeł, czy Bielik Zwyczajny ?

Gość • Środa [27.07.2016, 23:13:06] • [IP: 93.94.186.***]

Dzięki, że jesteście..., wspaniali o dobrych duszach, żeby takich ludzi miała cała Polska, życzę Wam wszystkiego najlepszego...

Gość • Środa [27.07.2016, 22:20:20] • [IP: 94.161.82.***]

Święta prawda, ptakom w czasie takich manipulacji należy zasłonić oczy, zakładając kaptur, lub choćby jakakolwiek szmatkę. To rada na przyszłość, ptak wówczas mniej się stresuje i jest bardziej potulny, nie atakując ratowników.

Oglądasz 1-25 z 34
■ Policjanci ze Świnoujścia będą mogli dogadać się z każdym na świecie! ■ Szok mieszkańców po prezentacji koncepcji ruchu w mieście. Po co budujemy tunel!? Zobacz film! ■ Niepokojący wpis o sytuacji w świnoujskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej zamieszczono na Facebooku. Są konflikty, braki kadrowe, opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń, pluskwy i zachowania „podchodzące pod mobbing" – czytamy w poście ■ Wracamy do tematu znaleziska w Kanale Piastowskim. Wbrew wcześniejszym twierdzeniom, wygląda na to, że coś większego jest jednak na dnie. Podobno znaleziono zatopioną barkę, całą wypełnioną amunicją zaraz przy "grzybku" obok przystani Karsibór po stronie Świnoujścia, a promy i statki dalej pływają jakby nigdy nic – pisał niedawno nasz Czytelnik. - Fajnie jakbyście potwierdzili te informacje ■ 15 radnych poparło sprzeciw, a tylko trzech wstrzymało się od głosu. W czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujścia, 7 listopada Rada Miasta podjęła uchwałę dot. oświadczenia w sprawie lokalizacji inwestycji związanej z wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego ■ Prezydent wycofuje się z ulg dla przedsiębiorców. Wiele emocji społecznych wzbudziły nasze informacje o ulgach udzielanych przez Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza niektórym lokalnym przedsiębiorcom. Przypomnijmy więc, że w latach 2007 - 2019 (do miesiąca IV) Prezydent Miasta udzielił ulg różnym firmom na kwotę 8.596.726,23 zł ■ Po 42 latach stacjonowania wojsk sowieckich na wyspie Uznam, w Świnoujściu pozostały smutne zagubione psy. Porzucone zwierzęta były w szoku. Ich przyjaciele nagle zniknęli. Nikt już nie mówił po rosyjsku ■ Zakończyła się przebudowa ul. Szmaragdowej w Przytorze-Łunowie, a wraz z finalizacją tego zadania wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Kierowcy: uwaga na znaki, bo ulica jest jednokierunkowa, podobnie, jak fragment ul. Zalewowej ■ Nietypowy problem mieli świnoujscy policjanci. Kajdanki, które nałożyli zatrzymanemu mężczyźnie odmówiły posłuszeństwa i nie chciały się otworzyć. Policjanci na pomoc wezwali strażaków, którzy przecięli kajdanki za pomocą szlifierki kątowej (fleks) ■ Zmiana terminu wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Informujemy, że planowana w Muzeum Rybołówstwa Morskiego, na najbliższy piątek, 25 października, wystawa: „Świnoujście w przedwojennej grafice” z przyczyn niezależnych od organizatora została przeniesiona na 7 listopada 2019 r, na godz. 18.00 ■ 16 głosami „za” Rada Miasta zdecydowała o podwyżce wysokości stawek podatku od nieruchomości ■ Podatek od nieruchomości w nowym roku: w planach „górne stawki maksymalne”. W czwartek radni podejmą uchwałę o wysokości stawek podatku od nieruchomości. Z projektu uchwały wynika, że będzie zdrożej. Chyba, że ktoś ma komórkę, chlew lub kurnik i nie prowadzi w niej działalności gospodarczej ■ Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o informuje, iż rozpoczął prace modernizacyjne i remontowe pracowni RTG w budynku przy ulicy Mieszka I 7. Finansowanie działań inwestycyjnych odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019 ■ Z uwagi na brak na krajowym rynku szczepionek przeciwko grypie Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że w dniach od 17.10.2019r. do 28.10.2019r. zawiesza akcję szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców miasta w wieku powyżej 60 roku życia ■ Agatowska i Kochan wygrały w Świnoujściu ■ Mężczyzna na wózku inwalidzkim, zaopatrzony w butelkę z łatwopalnym materiałem i zapalniczkę, został zatrzymany przez policję przed jednym z lokali gastronomicznych w Świnoujściu. Mogło dojść do tragedii ■ W czwartkowy wieczór tuż przy Kościele Chrystusa Króla rozegrała się dramatyczna walka o życie mężczyzny. Po godzinie 19:00 pod kościele zatrzymały się dwie karetki pogotowia oraz dwa wozy strażackie. Ratownicy zaczęli reanimować 67-latka, u którego nastąpiło zatrzymanie krążenia. Niestety, ponad 40-minutowa akcja reanimacyjna nie przywróciła czynności życiowych ■ Ponad 1,5 mln zł wynosi łączna kwota kar, jakie miasto naliczyło wykonawcy Promenady Zdrowia za niedotrzymanie terminu wykonania inwestycji ■