POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [27.07.2016, 21:01:06] • Świnoujście

Mamy dobrą wiadomość! Uratowany z błota orzeł o imieniu Ikar jest w świetnej kondycji! Został nakarmiony i przewieziony do Szczecina! Zobacz film!

Mamy dobrą wiadomość! Uratowany z błota orzeł o imieniu Ikar jest w świetnej kondycji! Został nakarmiony i przewieziony do Szczecina! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Mamy dla was bardzo dobrą wiadomość! Orzeł który został uratowany z bagnistego terenu Karsiborskich Paproci, ma się świetnie! Ikar spędził noc w Świnoujściu, gdzie został umyty i nakarmiony przez Michała Kudawskiego z Fundacji Dzika Ostoja w Szczecinie. W środę popołudniu został zabrany do Szczecina, gdzie czeka go dokładne czyszczenie piór oraz odrobaczanie. Jak się okazało, Ikar ma około 6 miesięcy a lot zakończony w błotnistej mazi, mógłby jego pierwszym kontaktem z przestworzami.



Ikar ocalony z błotnistej mazi na terenie Karsiborskich Paproci, został przewieziony we wtorek do prywatnej posesji na terenie Świnoujścia, gdzie spędził noc. W środę orłem zajął się Michał Kudawski, który obejrzał Ikara i nakarmił surowym mięsem z kurczaka.

Mamy dobrą wiadomość! Uratowany z błota orzeł o imieniu Ikar jest w świetnej kondycji! Został nakarmiony i przewieziony do Szczecina! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Ikar według wstępnych ustaleń jest bardzo młodym orłem który ma około 6 miesięcy. Jak uważa Pan Michał, mógł być to jeden z jego pierwszych lotów.

Orzeł prawdopodobnie znalazł się w opresji, ponieważ chciał zapolować na uwięzioną w błocie mewę. Niestety, kilka minut później sam walczył o życie w błotnistym grobie.

Mamy dobrą wiadomość! Uratowany z błota orzeł o imieniu Ikar jest w świetnej kondycji! Został nakarmiony i przewieziony do Szczecina! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

W środę popołudniu Ikar został starannie zawinięty i zabrany przez Pana Michała do Szczecina. Z informacji jakie posiadamy na godzinę 17.00, Ikar dotarł do Szczecina, gdzie przeszedł dokładne czyszczenie piór. W czwartek orzeł zostanie prześwietlony, aby zobaczyć w jakim stanie są jego kości.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 34, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 34

Gość • Piątek [29.07.2016, 21:19:27] • [IP: 31.1.84.***]

Marku odkąd pamiętam lubileś zwierzęta...To co mówisz do orła kiedy zajada kurczaka tylko potwierdza, że masz serducho dla zwierzaków wszelkiej maści...:-) pozdrawiam, K.

Gość • Piątek [29.07.2016, 12:02:24] • [IP: 178.238.246.***]

Jeszcze raz wyrazy uznania i szacunku dla pana Chomicza i ludzi którzy mu pomogli!.

Edek • Czwartek [28.07.2016, 19:56:30] • [IP: 83.26.156.**]

Wielki szacunek! Wzruszył mnie ten film! Pozdrawiam!!

Gość • Czwartek [28.07.2016, 17:47:52] • [IP: 62.69.231.***]

demotywatory.pl/4677065#comment_9314567

Gość • Czwartek [28.07.2016, 17:36:56] • [IP: 50.100.186.**]

Jest pan czlowiekiem o cudownym sercu wielki szacunek dla pana oraz osob pomagajacych.DZIEKUJEMY.

Gość • Czwartek [28.07.2016, 15:08:19] • [IP: 92.42.119.**]

Bielik zwyczajny, to przecież nasz ORZEŁ BIELIK zwyczajnie :-))

Odyseusz • Czwartek [28.07.2016, 12:52:21] • [IP: 88.156.233.***]

Proponuje aby p.Chomicz ustanowił nagrodę im Chomicz w postaci orla, i nadawał ja takim ludziom z pasją jaką on ma. Ale numer jeden tej nagrody powinien p.Chomicz otrzymać od nas w podzięce za to co robi. Gratuluję panu.

Gość • Czwartek [28.07.2016, 12:49:28] • [IP: 167.114.118.*]

To błoto, to niech sobie Szczecin zabiera do siebie na Wały Chrobrego.

Gość • Czwartek [28.07.2016, 11:53:19] • [IP: 83.11.150.***]

Wzruszające sceny, bardzo duże ryzyko. Jednak było warto!!

Gość • Czwartek [28.07.2016, 11:08:04] • [IP: 94.163.150.***]

Mówmy prawdę - ptak topił się na polu refulacyjnym zarządzanym przez Urząd Morski i to tam trzeba szukać winnych. Bieliki to tylko wierzchołek góry lodowej - tam giną setki lub tysiące ptaków, a ten bielik też nie wpadł tam przypadkiem, tylko wtedy kiedy atakował mewę która też ugrzezla w błocie i zginęła.

Gość • Czwartek [28.07.2016, 10:41:26] • [IP: 77.88.191.***]

Do 5.172.239 gdzie byłeś jak ratowano orła ? Proszę idz i uratuj mewę cwaniaczku, pokarz co potrafisz.

Gość • Czwartek [28.07.2016, 10:36:50] • [IP: 178.238.253.**]

To jest dobre miejsce dla dobrych ludzi to nasze miejsce na ziemi,. ..BRAWO DLA TEGO PANA, NIECH ZŁO CIĘ OMIJA I SZCZESCIE SPRZYJA!/TYLKO CZASMI KTOS KLEP[IE W KLAWIATURĘ BEZMYSLNIE/

Gość • Czwartek [28.07.2016, 10:24:22] • [IP: 5.172.239.**]

Brawo, ale dlaczego nie uratowaliście ptaka, który leżał ledwo żywy kilka metrów od Was? Bo orzeł to orzeł?

ryynio • Czwartek [28.07.2016, 10:22:08] • [IP: 83.250.225.***]

jakiego rodzaju robaki ma w píórach?

Gość • Czwartek [28.07.2016, 10:03:49] • [IP: 80.245.186.**]

Panie Krzysztofie SZACUNEK i życzę wszystkiego co najlepsze, bo PAN na to zasługuje w 100%, prawdziwy bohater

Gość • Czwartek [28.07.2016, 09:58:03] • [IP: 62.69.241.**]

Tegoroczny bielik zwyczajny - o płeć mnie nie pytajcie

Gość • Czwartek [28.07.2016, 09:51:54] • [IP: 62.69.229.**]

popołudnie - po południu

Gość • Czwartek [28.07.2016, 09:51:06] • [IP: 93.94.188.**]

Piekny nasz orzeł, wspaniały czołwiek że nie przeszedł obojętnie dziękuję Panu.

Gość • Czwartek [28.07.2016, 09:31:08] • [IP: 89.174.73.**]

Jeśli nie będzie zdolny do samodzielnego życia, zawsze można go przechować np. w zagrodzie żubrów w Międzyzdrojach. Tam już taki orzeł jest, także jest to miejsce przystosowane do opieki nad ptakiem.

Gość • Czwartek [28.07.2016, 08:55:22] • [IP: 77.88.191.***]

Przywracana jest wiara w Człowieczeństwo ! WSPANIALI LUDZIE !!

Gość • Czwartek [28.07.2016, 08:42:27] • [IP: 93.94.186.***]

Szkoda, że większość ludzi śmieci gdzie popadnie i nie zwraca uwagi na inne istoty żywe, ale na szczęście są jeszcze ludzie, którym leży na sercu dobro zwierząt i natury! Super i dziękujemy!

Gość • Czwartek [28.07.2016, 07:42:29] • [IP: 93.94.184.**]

Brawo dla osób, które uratowały ptaka i zaopiekowały się nim! Po powrocie do zdrowia mam nadzieję, że ptak wróci na wolność a nie zamkną go w Wolińskim Parku :(

Gość • Czwartek [28.07.2016, 06:05:40] • [IP: 94.254.225.***]

To jest Orzeł, czy Bielik Zwyczajny ?

Gość • Środa [27.07.2016, 23:13:06] • [IP: 93.94.186.***]

Dzięki, że jesteście..., wspaniali o dobrych duszach, żeby takich ludzi miała cała Polska, życzę Wam wszystkiego najlepszego...

Gość • Środa [27.07.2016, 22:20:20] • [IP: 94.161.82.***]

Święta prawda, ptakom w czasie takich manipulacji należy zasłonić oczy, zakładając kaptur, lub choćby jakakolwiek szmatkę. To rada na przyszłość, ptak wówczas mniej się stresuje i jest bardziej potulny, nie atakując ratowników.

Oglądasz 1-25 z 34
■ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydata do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub w sekretariacie pod nr telefonu 91-382-38-00 ■
■ Następna bomba na dnie Zalewu Szczecińskiego. Płetwonurkowie przerpowadzą ekspertyzę. Czekamy na więcej informacji ■ Uwaga. Przerwa w dostawie wody. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu informuje, że we wtorek 23 lipca 2019r. w godz. 8-14 nastąpi przerwa w dostawie wody przy ulicach: • Wojska Polskiego ; 8A-8E; 10A-10B;12A-12B; 14(hotel Hampton by Hilton);16A-16G;18A-18D • 11 Listopada:2A-2F;3A-3E; 5(LIDL);12A-12B; 14A-14C; • Osiedle Przylesie; Osiedle Dębina • Chełmońskiego: Osiedle PLATAN ■ Po zmroku, kiedy ruch samochodowy w mieście nie jest już tak natężony, na ulice wyjeżdżają domorośli rajdowcy. Niespełnieni za dnia, wieczorami urządzają sobie wyścigi, często jadąc dwoma równoległymi pasami. Mieszkaniec, który napisał do redakcji iswinoujscie.pl, zastanawia się, gdzie w tym czasie są policjanci? ■ Nie uwierzycie. W Świnoujściu za korzystanie z toalety w jednym z lokali gastronomicznych można zapłacić nawet 20 złotych! Takie rzeczy tylko u nas! Świnoujście restauracja Azjan. Szok! – pisze nasz Czytelnik – Czy jego właściciele mają dość ludzi z zewnątrz i to taki straszak? Kiedyś przeżywaliśmy w Międzyzdrojach 5 złotych za kibelek w jakieś kawiarni, gdzie wszystko było na biało, ściany, fotele, stoły taki exclusive, a tu takie cacko 20 złotych toaleta – nie może wyjść z podziwu nasz Czytelnik ■ W niedzielny poranek Świnoujście wstrzymało oddech. Stanęły promy, ewakuowano mieszkańców przybrzeżnych domów, nawet pracownicy biura mariny-portu jachtowego musieli opuścić swoje miejsce pracy gdy 700 kilogramowy niewybuch przepływał 8.45 przez centrum miasta ■ Żegluga Świnoujska informuje, że do 31 sierpnia 2019 r. ogólnodostępna przeprawa promowa „Centrum” (popularne „Karsibory”) będzie czynna przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Jednocześnie przypomina, że do 20 września 2019 r. przeprawę będą obsługiwały trzy promy ■