POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [03.11.2016, 22:22:23] • Świnoujście

Leżał potrącony przy drodze. Żyje dzięki temu że ktoś się zatrzymał i udzielił mu pomocy...

Leżał potrącony przy drodze. Żyje dzięki temu że ktoś się zatrzymał i udzielił mu pomocy...

fot. Schronisko Świnoujście

Charlie został znaleziony 01 listopada o 2 w nocy w okolicach Wolina niedaleko stacji paliw. Mężczyzna znalazł go leżącego w rowie obok ulicy, więc najprawdopodobniej pies został potrącony i odrzucony przez samochód.

Charlie (bo tak pies został nazwany przez mężczyznę, który go znalazł) został znaleziony z obrożą, ale nie wykryto nr chip.

Pamiętaj! Gdy widzisz zwierzę w podobnej lub nawet innej sytuacji, NIE ZWLEKAJ Z POMOCĄ! W większości przypadków potrącone zwierzęta da się uratować.

Im szybciej przyjdzie pomoc tym większe szanse na ich przeżycie.
JEŚLI WIDZISZ RANNE ZWIERZĘ – REAGUJ!!!

Telefon do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Świnoujściu: 733-746-143

źródło: www.iswinoujscie.pl/Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Świnoujściu


komentarzy: 40, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 40

Gość • Poniedziałek [07.11.2016, 07:50:27] • [IP: 159.122.133.***]

poradzimy sobie, bez nich

Gość • Niedziela [06.11.2016, 22:27:28] • [IP: 83.246.65.***]

Podejscie czlowieka do zwieryat swiadczy o tym jakim sie jest czlowiekiem, co niektorzy nie zasluguja na miano czlowiek!!

Gość • Sobota [05.11.2016, 21:23:48] • [IP: 80.245.187.***]

Podziekowania dla Pana ktory uratowal tego psiaka. Dobrze ze sa jeszcze tacy ludzie.

Gość • Sobota [05.11.2016, 08:21:46] • [IP: 62.69.203.***]

Ten, , kundel'' lepszy od was.Nie wiem jak was nazwać żeby nie ubliżyć zwierzętom.

Gość • Piątek [04.11.2016, 22:19:50] • [IP: 80.245.188.**]

Super ze ktoś zareagował

Gość • Piątek [04.11.2016, 20:25:09] • [IP: 62.69.203.***]

Debilne wpisy jak zwykle.Szkoda psiny.

Gość • Piątek [04.11.2016, 17:40:22] • [IP: 37.248.158.***]

ktoś na ikamień w ogłoszeniach szuka takiego psa może ktoś się zainteresuje

Gość • Piątek [04.11.2016, 17:19:36] • [IP: 95.129.225.**]

biedny piesek, mam nadzieje ze wyzdrowieje

Gość • Piątek [04.11.2016, 16:38:37] • [IP: 93.94.190.**]

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Czy go zły Pan nakrzyczy czy może jeszcze gorzej jak zbije, i tak będzie wierny. Czy Wy, piszący tu na forum patole psychiczni tego nie rozumiecie że Wasze myślenie wskazuje jak tępi i ograniczeni jesteście pisząc: kundel to...kundel tamto...a powinien tak czy siak... A Ty przepraszam to kim jesteś? Jakiś arystokrata? A myjesz chociaż zęby dwa razy dziennie tumanie?? Więc zanim napiszesz źle o psie zastanów się czy wogóle masz prawo się wyrażać na ten temat. Masz psa? Kochasz go? Jak nie, to wara od psów zanim wypowiesz się źle na ich temat.

Gość • Piątek [04.11.2016, 15:57:11] • [IP: 62.69.251.***]

Kundlarze kochają zwierzęta pod warunkiem, że nie są dzikami

Gość • Piątek [04.11.2016, 15:46:08] • [IP: 92.42.117.***]

Nie rozumiem po co jeden kretyn z drugim widząc zdjęcie psa klika w artykuł i wylewa tu swoje buraczane żale, nienawidzisz zwierząt to poczytaj o tym co cię interesuje, jak jesteś. .ujem nie człowiekiem to już twój problem, jak na mój gust to albo baby ci brak albo jest inne źródło frustracji, w każdym razie wypacanie się tutaj nie pomoże :)

Gość • Piątek [04.11.2016, 15:22:21] • [IP: 109.243.254.**]

12:35 - Uważam, że nie stosunkiem człowieka do zwierząt, lecz do DRUGIEGO CZŁOWIEKA. A Gandhi figuruje w lewicowej pop kulturze jako ich święty, ale był daleki od ideału - dopiero niedawno okazało się, że zdradził swą żonę i to jak: przynajmniej przez jakiś czas był gejem czyli czynnym (tzn. współżyjącym) homoseksualistą.

Gość • Piątek [04.11.2016, 13:51:49] • [IP: 62.69.203.***]

Dobrze że nie było czarnego marszu kobiet z SLD, PO i palikociarni pod hasłem" NIE dla piekła weterynarzy", " Weterynarz powinien mieć WYBÓR". Pies miał szczęście!

Gość • Piątek [04.11.2016, 12:43:10] • [IP: 95.151.94.***]

Kundle nie obrazajcie tego chorego psa...

Gość • Piątek [04.11.2016, 12:35:01] • [IP: 93.94.189.***]

Ghandi: Stopień rozwoju cywilizacji wyraża się stosunkiem człowieka do zwierząt

Gość • Piątek [04.11.2016, 11:44:25] • [IP: 198.58.105.***]

Kiedy mam do wyboru trafić kundla albo czołówkę z TIR-em, to wybieram kundla. Proste i logiczne, choć nie dla kundlarzy

Gość • Piątek [04.11.2016, 11:36:52] • [IP: 167.114.118.*]

Mam nadzieję, że znajdą właściciela kundla, wrąbią mu soczysty mandat i zmuszą do pokrycia kosztów naprawy samochodu, który z pewnościa doznał szkód potrącając tak dużego psa

Gość • Piątek [04.11.2016, 11:32:59] • [IP: 62.69.251.***]

Dlaczego wałęsające sie kundle nie są odławiane przez odpowiednie służby? Przeciez bydlak tej wielkości jest niebezpieczny, jeśli coś mu odwali moze zaatakować inne zwierzę lub dziecko.

Gość • Piątek [04.11.2016, 11:04:59] • [IP: 92.42.119.***]

Portal na psy zszedł. I na koty też. Stąd też zaczyna mówić zwierzęcym językiem a szczególnie ujadać na miłościwie na panującego Pana Prezydenta.

Gość • Piątek [04.11.2016, 10:54:03] • [IP: 2.242.95.***]

Slodka psinka. Zycze powrotu do zdrowia. Podziekowania dla wspanialego czlowieka, ktory pomogl biednej potraconej psince sa jeszcze ludzie z duzym sercem, a temu debilowi co go potracil i zostawil na pewna smierc zycze takiego samego losu jaki zgotowal tej psince. Wszystkie zyjace istoty maja takie samo prawo do zycia i uszanowania na tej ziemi jak czlowiek. Trzymam kciuki zeby psinka znalazla kochajacy dom. Dlaczego w Polsce nie ma obowiazku chipowania wszystkch psow i kotow. ? Nie bylo by tyle bezdomnych i porzuconych zwierzat!!

Gość • Piątek [04.11.2016, 09:18:13] • [IP: 57.79.24.*]

Czytam te złośliwe komentarze pod spodem i zastanawiam się jaki imbecyl to pisze? Dorwał się taki do internetu i się rozpisał. Wiem że takie opinie mają ludzie z głębokiej wsi co uważają że pies zdycha a nie umiera, że powinien siedzieć na łańcuchu, " żreć" byle co, i spać na ziemi, nawet w mróz. Że dostawać kijem lanie, nauczy go grzeczności. Tacy właśnie ludzie piszą tutaj te jadowite komentarze. KARMA WRACA !

Pat • Piątek [04.11.2016, 09:14:26] • [IP: 57.79.24.*]

Jaki śliczny, ma dużo z owczarka. Żal mi jest że tyle zła wyrządza się zwierzętom. Jakie to szczęście dla psiaka że został w porę odnaleziony przez kogoś. Może go ktoś przygarnie i da mu ciepły dom i miskę z jedzeniem. widać że jest smutny...

Gość • Piątek [04.11.2016, 09:13:59] • [IP: 37.248.161.**]

Co za dobry czlowiek ktory uratowal tego pieska Oby jak najwiecej takich ludzi.A Ty piesku wracaj do zdrowia.

Gość • Piątek [04.11.2016, 09:10:58] • [IP: 92.42.116.***]

Znawco" patologii" - sam do niej należysz, jak cię to wkurza, to po co czytasz?

Gość • Piątek [04.11.2016, 09:05:34] • [IP: 5.172.255.**]

Trochę empatii lemingi!!

Oglądasz 1-25 z 40
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego oraz Żegluga Świnoujska serdecznie zapraszają Mieszkańców i Gości naszego miasta na tradycyjny kiermasz książek używanych pn. „PROMUJEMY KSIĄŻKĘ NA PROMIE”. Tegoroczna wiosenna akcja kiermaszowa, organizowana dla uczczenia obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, zostanie przeprowadzona w dniu 23 kwietnia w godz. 11:00 – 18:00, na jednym z regularnie kursujących promów typu „BIELIK”. Każda osoba odwiedzająca pływający kiermasz może nabyć jeden wolumin wybranej książki za symboliczną złotówkę ■
■ Ciemności na Platanie - pytamy Rzecznika Prezydenta, czy tamtejszym mieszkańcom rozbłyśnie uliczne światło? ■ SABAT czyli Spotkanie Artystów Bezkonfliktowych aczkolwiek Twórczych to tytuł pleneru artystów z całej Polski i poplenerowej wystawy, którą można oglądać od 14.04 w galerii ART MDK ■ Od dnia 13 kwietnia do 12 października 2018 roku, w związku z prowadzonymi pracami związanymi z przebudową, wyłączona z ruchu zostaje ul. Łęgowa na odcinku 1065 m. Wykonawca przez cały okres prac zapewni dojazd ulicą do posesji dla mieszkańców, a także przejazd dla innych użytkowników drogi ■ Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji w Karsiborzu! Do redakcji trafił anonimowy email ze zdjęciami wygłodzonych koni. Zaniedbane zwierzęta znajdują się przy ulicy Warzywnej w dzielnicy Karsibór. Mieszkańcy alarmują o dramatycznej sytuacji ■ Uwaga! W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi, w dniu 12 kwietnia br., w godzinach od 8.00 do 15.00 nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicy Markiewicza, na odcinku pomiędzy ulicami Kaszubską i Wielkopolską oraz w budynku nr 23 b,c przy ulicy Gdyńskiej ■ Jak poinformował Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki we wtorek 10 kwietnia o godzinie 8.41, w celu upamiętnienia katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, na terenie całego województwa na minutę uruchomione zostaną syreny alarmowe ■ Rada Miasta przyjęła kompromisowe stanowisko w sprawie sprawie przebiegu drogi S3 przez Świnoujście. Zgodnie z propozycją rady droga ekspresowa na terenie miasta ma częściowo przebiegać po nasypie, a częściowo-po estakadzie ■ W sobotę, tuż po godzinie 20.00 przed jeden z bloków przy ulicy Matejki zajechała policja, tuż za nią karetka pogotowia. Przyczyną była kłótnia i bójka w jednym z mieszkań. Prawdopodobnie jeden z uczestników awantury miał nóż... W wieżowcu przy Matejki 12 doszło do bójki pomiędzy dwoma członkami rodziny. Któryś z nich najprawdopodobniej użył noża. Mężczyzna został poszkodowany. Na miejsce przyjechali policjanci oraz ratownicy medyczni ■ Nowe oświetlenie Muzeum, czy równie drogie jak brzydkie? ■ W piątek w późnych godzinach wieczornych kilka patroli policyjnych poszukiwało na terenie miasta dwóch nastolatek, których życie i zdrowie mogło być zagrożone ze względu na wypitą dużą ilość alkoholu. Nietrzeźwa 13-latka i jej 14-letnia koleżanka zostały odnalezione w Parku Zdrojowym. Dziewczyny miały problemy z utrzymaniem równowagi, u jednej z nich stwierdzono po badaniu zawartość ponad 1,5 promila alkoholu. Jedna z nich trzeźwiała w szpitalu ■ Świnoujscy policjanci jeszcze raz zwracają się do mieszkańców Świnoujścia oraz turystów z prośbą o pomoc w poszukiwaniach 27-letniej Olgi Ujazda. Ktokolwiek widział zaginioną bądź ktokolwiek wie, gdzie może ona przebywać, proszony jest o pilny kontakt ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o informuję, że z powodu awarii sieci wodociągowej (pęknięcie rury) na ul.Toruńskiej nastąpi przerwa w dostawie wody od ul.Szkolnej do ul. Gdyńskiej. Planowany czas usunięcia awarii godz.15.00 ■ Podwójne miejsce w przedszkolu? W Świnoujściu czteroletnie dziecko przyprowadzane jest do dwóch różnych przedszkoli ■ Zmiana terminu koncertu NIE-poważnego Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia uprzejmie informuje, że nastąpiła zmiana terminu koncertu NIE-poważnego, organizowanego przy współudziale MDK w Świnoujściu. Koncert został przeniesiony na nowy termin 25 kwietnia 2018 roku, godz. 17.00 ■ Kończąca się kadencja to zwykle czas podsumowań, refleksji, satysfakcji. Dlatego nasz dziennikarz zapytał radnego Jacka Jurkiewicza o jego mijająca kadencję w radzie miasta - prosił o przedstawienie sukcesów najistotniejszych dla radnych, o to, czego udało się dokonać oraz jakie sprawy lub problemy były najtrudniejsze. Redakcja była także ciekawa opinii dotyczącej 15. lat urzędowania prezydenta Janusza Żmurkiewicza ■ Już wkrótce może się okazać, że urodzenie dziecka będzie można zgłosić przez internet. Dzięki temu udogodnieniu rodzice nie będą musieli fatygować się z pójściem do Urzędu Stanu Cywilnego ■ Groźny wypadek podczas pracy - mężczyzna został przygnieciony przez śmieciarkę. Do bardzo groźnego wypadku doszło w sobotę rano w dzielnicy nadmorskiej. Mężczyznę przygniótł samochód Remondisu. Poszkodowany został zabrany śmigłowcem LPR ■ Poseł Kornel Morawiecki ponownie składa interpelację w sprawie nieprawidłowości w Świnoujściu ■ Rada Miasta powołała komisję statutową , która zajmie się dostosowaniem statutu miasta do obecnie obowiązującego w Polsce prawa ■ Po długiej i burzliwej momentami dyskusji Rada Miasta uchwaliła Wieloletnią Prognozę Finansową Gminy Miasto Świnoujście na lata 2018-2028. W prognozie znalazły się m.in. środki na budowę promenady zdrowia, remont starej promenady i remont ul. Wojska Polskiego ■ Rada Miasta w Świnoujściu jednomyślnie postanowiła zlecić Komisji rewizyjnej skontrolowanie prawidłowości przygotowania i realizacji wycinki drzew i krzewów pod inwestycję "Kurort nadmorski Świnoujście - nowa wizja przestrzeni publicznej - Budowa promenady zdrowia" ■ Joanna Agatowska poprosiła o wykaz inwestycji na terenie Świnoujścia realizowanych w Świnoujściu w latach 2012 - 2017 których realizacja wiązała się z koniecznością rekompensowania miejsc parkingowych. Radna poprosiła o podanie ilości i lokalizacji takich miejsc ■ SLD o promenadzie Zdrowia: 47 mln złotych za inwestycję, która początkowo była szacowana na 24 mln złotych! Zobacz film! ■ Zamordowany we własnym mieszkaniu - sprawca podciął mu gardło. We wtorek po godzinie 16:00 policjanci weszli do jednego z mieszkań bloku przy ulicy Grunwaldzkiej 23 d. Po chwili przyjechał lekarz i ratownicy medyczni. W mieszkaniu zostały znalezione zwłoki - to starszy mężczyzna z podciętym gardłem. Zgon prawdopodobnie nastąpił już jakiś czas temu. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna jest ofiarą morderstwa. Na miejsce przyjechał prokurator oraz policja dochodzeniowa, którzy badają miejsce zbrodni ■ Już po raz trzeci miasto będzie kierowało zapytanie ofertowe w sprawie remontu sali w której odbywają się sesje Rady Miasta. Jak już wcześniej informowaliśmy, nie ma chętnych wykonawców, którzy podjęliby się tego zadania. Kiedy zatem remont ruszy? Tego na tę chwilę nie wiadomo ■ Uwaga na fałszywych policjantów! O próbie oszustwa metodą "na policjanta" zostali powiadomieni dziś świnoujscy stróże prawa. Ofiarą miała paść seniorka, która na szczęście nie dała się zwieść oszustom ■ U nas też oddają nienależnie pobrane 500 plus. Od 2017 roku do teraz było ponad 30 takich decyzji! ■ Funkcjonariusze zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę, który posiadał ponad 3 promile w organizmie. 33-letni mężczyzna był wcześniej karany i posiadał dwa zakazy kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara więzienia do 3 lat ■ Skok na kasę! Zamaskowany mężczyzna z bronią w ręku napadł na sklep. Chwile grozy przeżyła ekspedientka sklepu, która stanęła twarzą w twarz z zamaskowanym napastnikiem. Zaraz po wejściu do sklepu, mężczyzna grożąc nożem zażądał pieniędzy! Doszło do szarpaniny, napastnik złapał kobietę za gardło. W niedzielę około godziny 17:30 do jednego ze sklepów z artykułami monopolowo-tytoniowymi przy Placu Słowiańskim wszedł mężczyzna. Twarz miał zamaskowaną chustą ■ Znaleziono telefon Samsung s8+ do odbioru na komendzie policji w Swinoujsciu ■ Od dnia 19 marca do 31 maja 2018 r. wyłączony z ruchu zostaje odcinek ulicy Zalewowej od skrzyżowania ulicy Sąsiedzkiej do skrzyżowania ulicy Zalewowej z ul. Szmaragdową. Objazd odcinka nastąpi ulicą Szmaragdową. W związku z tym wyłączeniu ulegną przystanki o nazwie Zalewowa/Sąsiedzka dla linii nr 10 w obu kierunkach. Najbliższe przystanki: Sąsiedzka/Szkoła lub Zalewowa/Szmaragdowa ■ Komenda Miejska Policji w Świnoujściu odwołuje poszukiwania za zaginionym Grzegorzem Pawłowskim ■