POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [03.12.2016, 13:09:45] • Świnoujście

Zbigniew Falkowski, najwytrwalszy polski mors gości w Świnoujściu!

Zbigniew Falkowski, najwytrwalszy polski mors gości w Świnoujściu!

fot. iswinoujscie.pl

Wychował się w krainie nadnarwiańskich bagien, a jego przygoda z lodowatą wodą zaczęła się przypadkowo i w dość dramatycznych okolicznościach. Jako dziecko wpadł do lodowatej wody. O dziwo jednak ta przygoda nie zniechęciła go do zimowych kąpieli. Wręcz przeciwnie, stała się zalążkiem pasji, która trwa do dziś. Obecnie Zbigniew Falkowski jest najbardziej bodaj znanym w Polsce propagatorem zimowych kąpieli. Założył i prowadzi internetową platformę morsybezgranic.pl, jeździ po kraju i promuje zdrowy styl życia i koncepcję mrozolecznictwa. Opowiadał o tym w sobotę w bibliotece miejskiej podczas otwartego dla mieszkańców spotkania , które inauguruje nowy sezon świnoujskiego klubu morsów „Morświny”.

Nazwisko Falkowskiego znane jest morsom na całym świecie przede wszystkim z tego czego dokonał podczas III Światowego Festiwalu morsowania w Kołobrzegu (3.01.2015) Podjął się wówczas ekstremalnej próby pobicia rekordu świata długości kąpieli w lodzie. I tę próbę zaliczył z sukcesem!

Zbigniew Falkowski, najwytrwalszy polski mors gości w Świnoujściu!

fot. iswinoujscie.pl

W specjalnie przygotowanym akwarium, wypełnionym płatkami lodu o temperaturze minus 5 stopni Celsjusza przebywał przez 2 godziny, 2 minuty i 13 sek. czym zdetronizował Wima Hofa z Holandii znanego w świecie morsów jako Iceman. Rekord Holendra to 2 godziny. Podczas spotkania w bibliotece Zbigniew Falkowski nie tylko prezentował filmową i fotograficzną dokumentację swoich kąpieli. Mówił też o zdrowotnych walorach morsowania. Podkreślał jednak konieczność właściwego przygotowania organizmu do takich wyczynów, zwłaszcza gdy kąpiemy się zimą pierwszy raz.

Zbigniew Falkowski, najwytrwalszy polski mors gości w Świnoujściu!

fot. iswinoujscie.pl

Zbigniew Falkowski będzie towarzyszył świnoujskim morsom podczas odbywającej się w ten weekend inauguracji sezonu klubu „Morświny”. Już dziś, w sobotę planowane jest widowiskowe wejście do Bałtyku z pochodniami. Następnie mistrz uczestniczyć będzie w dorocznym balu morsów. Jutro natomiast, w niedzielę, morsy, w barwnej paradzie wyruszą o godzinie 11.00 spod pływalni na ulicy Żeromskiego by wspólnie kapać się w Bałtyku.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 6, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-6 z 6

Gość • Sobota [03.12.2016, 21:49:10] • [IP: 178.167.254.***]

Tadek.wracaj do gitary

Gość • Sobota [03.12.2016, 21:48:06] • [IP: 62.69.252.***]

Zgapił historię od Obelixa który jako dziecko wpadł do kociołka z miksturą druida :D

Gość • Sobota [03.12.2016, 17:21:17] • [IP: 92.42.119.*]

Bardzo fajny i sympatyczny Pan, który posiada ogromną wiedzę na temat zdrowego życia w naturze.

Gość • Sobota [03.12.2016, 16:43:05] • [IP: 80.245.188.***]

jest i Tadziu-Celebryta !! wszędzie się wciśnie ;-)

Gość • Sobota [03.12.2016, 14:41:06] • [IP: 62.69.231.***]

Ziemniaczek XD

Gość • Sobota [03.12.2016, 14:15:34] • [IP: 88.156.206.***]

Ten pan w czerwonej bluzie dresowej, to też mors? Często jest z reklamówką biedronki na waszych zdjęciach, ale kojarzy mi się z pchlim targiem.

Oglądasz 1-6 z 6
■ Fundacja Logos wynajmie od 01.09.2019r. lokal użytkowy (dawna Karpatka) z przeznaczeniem na bufet szkolny – sklepik. Informacje w sprawie wynajmu – tel. 91 – 321 23 66 – dyrektor Małgorzata Gołębiowska ■
■ 90-latek wypadł z balkonu. Sąsiedzi podczas snu usłyszeli wołanie o pomoc dochodzące od strony podwórka przy ulicy Marynarzy 7. Jak się okazuje, starszy mężczyzna wypadł z balkonu. Na miejsce przyjechali ratownicy medyczni i policjanci ■ Niedawno pisaliśmy, że lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tym których zwolnił z podatków. Dziś głos w sprawie zabrał sam Janusz Żmurkiewicz ■ Lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tą o firmach, które prezydent Świnoujścia zwolnił z podatku od nieruchomości i nie tylko – zauważa jeden z naszych Czytelników. Inni mieszkańcy zwracają uwagę na relacje prezydenta z właścicielami firm zwolnionych z podatku ■ Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym ■ Mężczyzna wpadł do kanału portowego. Wyszedł z niego o własnych siłach. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Mężczyzna zagapił się i wpadł do wody. Wyszedł z niej o własnych siłach. Na miejsce przyjechała policja. Około godziny 1.30 przy przeprawie promowej Bielik, po stronie Warszowa, do wody wpadł mężczyzna. Dopłynął on do drabinek i wyszedł z wody o własnych siłach. Po tym, jak wydostał się na powierzchnię, na miejsce dojechała policja ■ Z Terminala w Świnoujściu PGNiG wyekspediowało już 5000 cystern z ładunkiem skroplonego gazu ziemnego (LNG). Największym odbiorcą LNG są stacje regazyfikacji obsługujące miejscowości, które nie mają dostępu do ogólnopolskiej sieci dystrybucji gazu ■ W ubiegłym roku z podatku od nieruchomości prezydent Janusz Żmurkiewicz zwolnił 7 firm. Bywały lata, kiedy przedsiębiorców, którzy skorzystali na takim zwolnieniu, było dwa razy tyle. W ciągu 10 lat z tego powodu do miejskiego budżetu nie wpłynęło ponad 7,5 mln złotych ■