POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [03.12.2016, 13:09:45] • Świnoujście

Zbigniew Falkowski, najwytrwalszy polski mors gości w Świnoujściu!

Zbigniew Falkowski, najwytrwalszy polski mors gości w Świnoujściu!

fot. iswinoujscie.pl

Wychował się w krainie nadnarwiańskich bagien, a jego przygoda z lodowatą wodą zaczęła się przypadkowo i w dość dramatycznych okolicznościach. Jako dziecko wpadł do lodowatej wody. O dziwo jednak ta przygoda nie zniechęciła go do zimowych kąpieli. Wręcz przeciwnie, stała się zalążkiem pasji, która trwa do dziś. Obecnie Zbigniew Falkowski jest najbardziej bodaj znanym w Polsce propagatorem zimowych kąpieli. Założył i prowadzi internetową platformę morsybezgranic.pl, jeździ po kraju i promuje zdrowy styl życia i koncepcję mrozolecznictwa. Opowiadał o tym w sobotę w bibliotece miejskiej podczas otwartego dla mieszkańców spotkania , które inauguruje nowy sezon świnoujskiego klubu morsów „Morświny”.

Nazwisko Falkowskiego znane jest morsom na całym świecie przede wszystkim z tego czego dokonał podczas III Światowego Festiwalu morsowania w Kołobrzegu (3.01.2015) Podjął się wówczas ekstremalnej próby pobicia rekordu świata długości kąpieli w lodzie. I tę próbę zaliczył z sukcesem!

Zbigniew Falkowski, najwytrwalszy polski mors gości w Świnoujściu!

fot. iswinoujscie.pl

W specjalnie przygotowanym akwarium, wypełnionym płatkami lodu o temperaturze minus 5 stopni Celsjusza przebywał przez 2 godziny, 2 minuty i 13 sek. czym zdetronizował Wima Hofa z Holandii znanego w świecie morsów jako Iceman. Rekord Holendra to 2 godziny. Podczas spotkania w bibliotece Zbigniew Falkowski nie tylko prezentował filmową i fotograficzną dokumentację swoich kąpieli. Mówił też o zdrowotnych walorach morsowania. Podkreślał jednak konieczność właściwego przygotowania organizmu do takich wyczynów, zwłaszcza gdy kąpiemy się zimą pierwszy raz.

Zbigniew Falkowski, najwytrwalszy polski mors gości w Świnoujściu!

fot. iswinoujscie.pl

Zbigniew Falkowski będzie towarzyszył świnoujskim morsom podczas odbywającej się w ten weekend inauguracji sezonu klubu „Morświny”. Już dziś, w sobotę planowane jest widowiskowe wejście do Bałtyku z pochodniami. Następnie mistrz uczestniczyć będzie w dorocznym balu morsów. Jutro natomiast, w niedzielę, morsy, w barwnej paradzie wyruszą o godzinie 11.00 spod pływalni na ulicy Żeromskiego by wspólnie kapać się w Bałtyku.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 6, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-6 z 6

Gość • Sobota [03.12.2016, 21:49:10] • [IP: 178.167.254.***]

Tadek.wracaj do gitary

Gość • Sobota [03.12.2016, 21:48:06] • [IP: 62.69.252.***]

Zgapił historię od Obelixa który jako dziecko wpadł do kociołka z miksturą druida :D

Gość • Sobota [03.12.2016, 17:21:17] • [IP: 92.42.119.*]

Bardzo fajny i sympatyczny Pan, który posiada ogromną wiedzę na temat zdrowego życia w naturze.

Gość • Sobota [03.12.2016, 16:43:05] • [IP: 80.245.188.***]

jest i Tadziu-Celebryta !! wszędzie się wciśnie ;-)

Gość • Sobota [03.12.2016, 14:41:06] • [IP: 62.69.231.***]

Ziemniaczek XD

Gość • Sobota [03.12.2016, 14:15:34] • [IP: 88.156.206.***]

Ten pan w czerwonej bluzie dresowej, to też mors? Często jest z reklamówką biedronki na waszych zdjęciach, ale kojarzy mi się z pchlim targiem.

Oglądasz 1-6 z 6
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z wybitnym twórcą – aktorem, satyrykiem, autorem – Panem Jackiem Fedorowiczem, który odwiedzi nas w dniu 18 lutego b.r. (poniedziałek) o godz. 17:00. Spotkanie poprowadzi warszawski dziennikarz – Pan Marcin Michrowski. Panowie porozmawiają m.in. o dwóch książkach Autora: „W zasadzie tak”(z 1975r.) i premierowej „Chamo Sapiens” (z 2018r.) Wszystkich miłośników Pana Jacka Fedorowicza zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Konsultacje zostaną przeprowadzone w dniu 18 lutego 2019 roku w formie spotkania Prezydenta Miasta Świnoujście z mieszkańcami Miasta w siedzibie Urzędu Miasta ul. Wojska Polskiego 1/5, sala nr 1 w godz. 14:00 -15:30 ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■