POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [15.10.2017, 09:23:22] • Świnoujście

W Ognicy powstaje Centrum Misyjne. Ma być drugą szansą dla osób bezdomnych

W Ognicy powstaje Centrum Misyjne. Ma być drugą szansą dla osób bezdomnych

fot. Andrzej Ryfczyński

W Ognicy powstaje Centrum Misyjne. Ma za zadanie służyć osobom, na życiowym zakręcie - Chcemy pomóc wszystkim tym, którzy dadzą sobie pomóc. To ma być dla nich tzw. szkoła życia. Będą się uczyć nowego życia i wychodzić z bezdomności czy alkoholizmu- mówi świnoujski streetworker Andrzej Zieliński.

Osoby bezdomne będą miały zapewnione dobre warunki mieszkaniowe. Zamieszkają w dwupiętrowym drewnianym domu.

- Budynek został wyposażony w media. Nie będzie funkcjonował na zasadzie noclegowni, czy schroniska, że każdy kto chce będzie tam mógł przyjść, przespać się i sobie pójść. Osoby, które będą chciały skorzystać z pomocy Centrum Misyjnego, będą musiały przestrzegać wewnętrznego regulaminu- dodaje Andrzej Zieliński.

Na terenie Centrum Misyjnego bezdomni będą nie tylko mieszkać, ale także pracować.

- Taka inwestycja nie mogła powstać bez pomocy sponsorów, którzy udostępnili nam działkę na której budynek powstał-mówi świnoujski streetworker.

Aktualnie na terenie budowy Centrum Misyjnego trwają prace wykończeniowe. Dom dla osób bezdomnych ma być gotowy jeszcze przed Wigilią.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 85, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 85

Gość • Wtorek [17.10.2017, 20:01:50] • [IP: 188.123.208.***]

Kto to wynajmuje tę działkę z drewnianym domem ?? Chyba na Brzegowej?? Ciekawe co będą robić na odludziu bezdomni?? Może w centrum miasta znależc im miejsce. Mieszkańcy sie nie zgadzają i boja się o siebie i bliskich, dzieci.

Gość • Wtorek [17.10.2017, 17:49:38] • [IP: 37.47.225.**]

poldery za Ognićą idealne pod port rr ro samochodowce, patrz Nowy Port Gdańsk

andrzej • Poniedziałek [16.10.2017, 20:12:55] • [IP: 77.112.37.**]

Centrum Misyjne będzie pod patronatem Fundacji Misja Polaka.

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 11:42:33] • [IP: 78.133.244.**]

Będzie mama krzyczała

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 10:55:15] • [IP: 79.186.52.***]

No to teraz będą wieczne interwencje policyjne na Ognica. Sąsiedzi będą dzwonić oj będą.

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 10:50:28] • [IP: 98.94.26.**]

Z Togo co sie domyslam to bedzie to miejsce dla tych, ktorzy chca wyjsc z nalogu. Tym warto pomoc.

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 07:53:52] • [IP: 78.88.29.***]

a może tym bezdomnym w pierwszej kolejności trzeba wszyć lek żeby nie pili wówczas łatwiej by im było zacząć od nowa tylko trzeźwy człowiek myśli o życiu na serio

Gość • Poniedziałek [16.10.2017, 05:48:58] • [IP: 46.169.48.***]

Ktoś próbuje wrabiać w ten pomysł Teterycza.Wszyscy wiedza ze jezeli chodzi o realizację pomysłów kościelnych to radny Teterycz nie wchodzi w rachube.Mistrzem w tej dziedzinie sa inni radni Prawobrzeza.

Gość • Niedziela [15.10.2017, 22:30:18] • [IP: 92.42.119.**]

Lepiej przedszkole, szkole lub dom seniora pobudujcie. Kase macie z tych pijakow/?, Oni i tak maja wszystko w du...cale zycie chleja, nie pracuja, wstyd dzieciom i rodzinie przynosza i nad takimi sie litujecie.niby czym sobie zasluzyli/?/Aco maja za wzgledy kombatanci, starsi, niepelnosprawni, chorzy?

Gość • Niedziela [15.10.2017, 21:52:50] • [IP: 89.1.108.***]

Poco budowac jakies nowe centra skoro sa miejsca na plebaniach a i czarnych misjonarzy jest co niemiara.

Gość • Niedziela [15.10.2017, 21:43:33] • [IP: 83.8.129.***]

No to autobusem juz nie pojade, taki smrod bedzie

Gość • Niedziela [15.10.2017, 21:05:36] • [IP: 178.238.252.**]

Do IP 130 popieram w 100%, sama prawda.

Gość • Niedziela [15.10.2017, 20:51:45] • [IP: 185.76.10.***]

To całe Centrum Misyjne to pomysł wiceprezesa zarządu A.K.S. Poland Simon Kjaer i nie jest katolickie tylko Kościóła Zielonoświątkowców. Niezłe jajo kukułcze podrzucił byłym sąsiadom z.

Gość • Niedziela [15.10.2017, 20:21:47] • [IP: 92.42.112.***]

Albo będzie noclegownia dla darmowej siły roboczej a nazwa Centrum Misyjne to tylko ściema.

Gość • Niedziela [15.10.2017, 19:48:17] • [IP: 89.229.238.***]

Pomysł głupi. Nie można tworzyć takich gett w małych społecznościach wiemy, jak to się skończyło na Warszowie (do dziś nikt nie poniósł odpowiedzialności że popsuł strukturę społeczną całej dzielnicy). Na ognicy mieszka niewiele osób dajcie im w spokoju żyć. Miejsca takie powinny być tworzone w centrum gdzie osoby z problemami mogą zniknąć w tłumie.

Gość • Niedziela [15.10.2017, 19:38:07] • [IP: 188.146.162.***]

Pomysł dobry. Oby tylko za tą misyjnością nie szła indoktrynacja religijna.

Gość • Niedziela [15.10.2017, 19:37:25] • [IP: 93.94.190.**]

Współczuję Wam mieszkańcy z Ognicy

Gość • Niedziela [15.10.2017, 19:25:27] • [IP: 78.88.31.***]

Długo tam ni ebęda, jak sie dowiedzą, że muszę cały dzień rozmawiać i czytać Biblię.

Gość • Niedziela [15.10.2017, 19:21:43] • [IP: 92.42.114.***]

Zamiast jakiejś, , misji" może by tak powstał dom dla seniorów z prawdziwego zdarzenia. ..

Gość • Niedziela [15.10.2017, 19:18:27] • [IP: 77.253.136.***]

A, skąd wezmą księży na tą misję?Może tego z Przytoru.

Gość • Niedziela [15.10.2017, 19:16:22] • [IP: 77.253.136.***]

Teterycz -To scwany lis...!

Gość • Niedziela [15.10.2017, 19:14:45] • [IP: 77.253.136.***]

Do :Dżendery atakuje:Sam znalazłeś Sobie odpowiedz.

Gość • Niedziela [15.10.2017, 19:12:17] • [IP: 77.253.136.***]

"Pomocy Misyjnej{"-Rozumiem, że ten ośrodek będzie pod patronatem Kościoła katolickiego.Zgodnie z nazwą.Brawo dla Kościoła...A, dom opieki dla samotnych, porzuconych matek też powstanie? Wypowiedziałam się za Domem Samotnych Matek, ale post mój nie został zaakceptowany,

Gość • Niedziela [15.10.2017, 19:04:51] • [IP: 77.253.136.***]

No, to Ognica ma przerąbane. e.

Gość • Niedziela [15.10.2017, 18:50:31] • [IP: 93.94.190.**]

Znowu prawobrzeże. Wszystko w tym temacie...

Oglądasz 1-25 z 85
■ Czwartek: w okolicach Przybiernowa odbędą się ćwiczenia służb w sytuacji kryzysowej na DK- 3. Założeniem głównym sytuacji kryzysowej będzie doskonalenie współdziałania służb ratowniczych podczas zdarzenia drogowego z udziałem cysterny przewożącej gaz LNG. W związku z powyższym informujemy o utrudnieniach na drodze krajowej nr 3 na wysokości miejscowości Przybiernów, która będzie zamknięta dla ruchu w godz. 9.30- 12.00 ( objazdy ul. Chrobrego). Jednocześnie zapewniamy, że na miejscu policjanci będą dbali o upłynnienie ruchu i wskazywali objazdy ■ Planowane wyłączenia prądu w Przytorze, przy ulicy Zalewowej 39. Przerwa w dostawie prądu nastąpi 21 listopada w godzinach od 8:30 do 14:30 ■ Policjanci współdziałając z SG zatrzymali 2 mężczyzn do wyjaśnienia, w sprawie kradzieży pojazdu Tesla (zdarzenie z dn. 15.11.br.) dalsze decyzje procesowe należeć będą do Prok. Rej. w Świnoujściu, prowadzącej śledztwo ■ Tesla odnaleziona w garażu przy ulicy Markiewicza ■ Groźny wypadek przed Międzyzdrojami, gdzie zderzyły się dwie osobówki. Z naszych informacji wynika, że 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, a 2 osoby są zakleszczone w pojeździe ■ Funkcjonariusz straży granicznej oddał kilka strzałów w kierunku odjeżdżającej Tesli! Przeczytaj, co mówią mieszkańcy, którzy widzieli całe zajście! ■ Odzyskana tesla ponownie skradziona! Tym razem ze strzeżonego parkingu placówki Straży Granicznej w Świnoujściu ■ Magia Świąt wkrótce dotrze do Świnoujścia! W tym roku będzie dużo nowych ozdób! ■ Czytelnik: Przez takie ustawienie samochodów na promie mój znajomy spóźni się do pracy. Czytelnik postanowił poruszyć problem znany wielu świnoujścianom. Kolejki do promów to problem znany i poruszany na łamach portalu iswinoujscie.pl nie po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni. Mieszkaniec postanowił poruszyć kwestię ustawiania samochodów na Bieliku. Chodzi o konkretną sytuację, która miała miejsce w poniedziałek, 13 listopada w tzw. godzinach szczytu, czyli po godzinie 7:00, gdy kolejka na prom w centrum miasta była całkiem spora ■ Pod lupą świnoujskiej Prokuratury Rejonowej znalazł się PEC. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyli jego pracownicy, a dokładniej członkowie związku zawodowego. Mowa tu o nowo powstałym Niezależnym Samorządnym Związku NSZZ "Solidarność", Zakładowej Organizacji Związkowej przy Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Świnoujściu, którego pracownicy są wyraźnie zaniepokojeni tym, co ich zdaniem dzieje się w spółce. Sprawa wydaje się być poważna, bo świnoujska prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie z art. 296§ 1 k.k, który dotyczy niegospodarności ■ Czytelnik: Komunikacyjny armageddon na Warszawskiej! Zróbcie coś z tym! ■ Spotkali się by bronić Konstytucji RP i uczcili pamięć mężczyzny, który podpalił się w Warszawie ■ Na Pomorzu Zachodnim nie będzie miejsca na nudę. Powstaną nowe atrakcje ■ Uwaga! Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w dniu 10 listopada 2017 roku (piątek) zakład będzie nieczynny ■ Staniszewski jak piła tarczowa. Flota - Dąb Dębno 5-2 ■ Trzy próby dokonania oszustwa metodą "na policjanta" odnotowano dziś w Świnoujściu. Żadna z nich nie okazała się - na szczęście - udana. W dwóch przypadkach emeryt, do którego dzwonili fałszywi funkcjonariusze Centralnego Biura Antyterrorystycznego, sami nabrali podejrzeń, w trzecim przypadku zaś oszczędności starszego pana uratował pracownik banku. Świnoujscy policjanci przestrzegają przed oszustami i zalecają ostrożność przy odebraniu podejrzanego telefonu ■ Wszystkich Świętych-dzień poświęcony pamięci tych. którzy przekroczyli już próg wieczności. Świnoujścianie odwiedzają groby bliskich zmarłych. W dniu 1 listopada autobusy Komunikacji Autobusowej wożą pasażerów bez biletów ■ 39 - letni pracownik budowy zasłabł w trakcie wchodzenia na dźwig! Akcja strażaków na kilkunastu metrach! ■ Uwaga! Przez najbliższe trzy tygodnie, w godzinach pomiędzy 23.00 a 6.00, Zakład Wodociągów i Kanalizacji będzie prowadził w lewobrzeżnej części miasta płukanie sieci wodociągowych. Może to spowodować w tych godzinach spadek ciśnienia wody ■